Nieuw Hoe de Katholieke Werkgevers hun zevende lustrum vierden Er komt aardappelfonds van 4 millioen en regeringshulp voor de tuinbouw Nog geen overeenstemming over Duitse herbewapening Motie van Churchill tegen leveringen aan Sovjets EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN ,Kom op de koffie - Medemblik rk flHoofd jachtwater N.V. VRIESIA |an de Vries adverteren doet verkopen Wij concurreren, Dus nu profiteren I. Verberne Minister Mansholt had velerlei nieuws Een prijsstop voor margarine; koffie wordt tweemaal zo duur België vecht tegen hamsterwoede Deense regering blijft Grote Drie waren zes uur bijeen Flinke straffen voor landbouwers 2 millioen pelgrims bezocht-en Rome Scheepsberichten Defensiedebat in het Lagerhuis Belangwekkende beschouwingen in merkwaardig betoog van prof. v. d. Ven V.N.-offensief in Korea aanstaande Twee vliegrampen in Brazilië Weer een aardbeving in Assam Dr. L. G. Kortenhorst viert iubileum Depressies blijven dreigen GINRICHTING Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 et.,resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) /AN HEDEN Pag. 1 Donderdag 14 September 1950 46e Jaargang No. 11966 B SEPTEMBER a.s. v.m. ie en spanning i0. Prijzengeld f 220. grote -, f350.-, f150.-, f75.-. geheel nieuw systeem, uur: Groot schitterend ssen in alle richtingen. i Eau de Cologne s en X voorheen Alkmaar - Telef. 2875 PUIK BESTE AARD APPELEN, ziekte vrij, alles meel, Blauwe Eigenheimers 10 kilo 9° ct- Blanke Eigenheimers 10 kilo 110 10 kilo O-75 GROENTEN en FRUIT tegen de laagst moge lijke prijzen. SPOORSTRAAT 62 Telefoon 3838 Gevr. NET MEISJE v. d. en n. als hulp in de huis houding. G. A. Klemkerk Pr. Hendriklaan 19 te Bergen N.H. te bieden en volkomen midje Verholen sloop nu acht in een grote ruimte. *en aan de muren, zware grote schouw, waar een zal de oude ridderzaal ichtig sloop hij de oude die open stond. Door die ge gang kijken, die ver- en er middeleeuws uit- ;euren hingen, die hele- n. „Mmmm!" mompelde i hier wat lekker is! Ge- oop smidje Verholen op en hoorde hij in de verte nd aangelopen! De smid 1. Oei, wat nu!?" Kantoren: HOORN, Draafslngel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritoevoort 56, teL 2046, (2 liinen), K 2200: DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) Bij de beantwoording van de bij de bespreking van het Land- bouw-Egalïsatiefonds gemaakte opmerkingen heeft Minister Mansholt gisteren in de Tweede Kamer verschillende belang rijke mededelingen gedaan. De minister gaf toe, dat de ontwik keling van de laatste jaren, wat betreft de aardappelprijzen, allerminst bevredigend is geweest. Marktordenende maatregelen staan dan ook nu op stapel De regering is voornemens om in de herfst van dit jaar een kwantum aardappelen uit de markt te nemen, waarschijnlijk 150.000 ton. Daardoor kan worden voorkomen, dat de prijzen in dit najaar te laag en in het voor jaar te hoog worden. Daarnaast is met de Stichting van de Landbouw overeengeko men, dat er een fonds zal wor den gevormd van 2 millioen gulden. Deze gelden zullen wor den verkregen uit heffingen per H.A. De regering is van haar kant voornemens een zelfde be drag in dit fonds te storten. De minister wees de handel er reeds nu op, dat in het voorjaar maximumprijzen op een rede lijk niveau zullen gelden. Wat de tuinbouw betreft, erkende de minister dat in verschillende de len van ons land inderdaad een noodtoestand heerst. Hij bracht hulde aan de georganiseerde tuinbouw omdat deze reeds eigener beweging tot fondsvor ming was overgegaan en ver- klaarde zich bereid om de hel pende hand te bieden indien deze fondsen uitgeput zouden raken De heer Groen (K.V.P.) die deze kwestie de dag tevoren had aangesneden (zie elders in dit nummer), toonde zich met dit antwoord nog niet volledig te vreden. Vastknopende aan de toezeg ging, die de minister ten aan zien van de aardappelen had gedaan, constateerde hij dat dit voor de regering de plicht schiep om nu ook de tuinbouw te hulp te komen, die tot nu toe nog geen cent van de Overheid had ontvangen. De heer Emmens (P.v.d.A.) uitte zich in gelijke geest. Bij de beantwoording van deze repliek ging de minister toen nog een stapje verder. Hij stelde vast, dat hij en de spre kers het er over eens waren, dat er iets voor de tuinbouw zou dienen te gebeuren. Het zou echter meer dan enkel steun moeten zijn. Er moest tegelijk het doel achter zitten om op langer termijn uit de moeilijk heden te komen. Over een sn ander zal hij overleg plegen met de georganiseerde tuinbouw. Een andere belangrijke mede deling van de minister was, dat de dag tevoren een beschikking was uitgevaardigd, waarbij een prijsstop voor margarine wordt ingevoerd. De subsidie, die de KLOOSTERZUSTERS MOETEN PRAAG VERLATEN Te Praag wordt vernomen, dat de Zusters Franciscanessen die de leiding hadden van diverse tehui zen voor meisjes, op last van de burgerlijke overheid de hoofdstad in de eerstkomende dagen moeten verlaten. Zij zullen te Krnov, in Noord-Silezië in een klooster hun intrek moeten nemen. Ook hebben de Zusters van O. L. Vrouw, die te Praag even eens de leiding hebben over meis jestehuizen, hun werkzaamheden moeten stopzetten om zich naar een klooster te Broemov, in Noord Oost Bohemen te begeven. Overheid op dit product geeft, is de laatste tijd met sprongen om hoog gegaan. Werd eerst een subsidie van f22.per 100 kilo gram gegeven, nu bedraagt deze al f46.dit alles als gevolg van de sterk gestegen grondstoffen- prijzen. Bepaald onprettig was de me dedeling van de minister, dat de subsidie op koffie binnenkort zal worden opgeheven. Gevolg hier van zal zijn. dat het product be langrijk duurder wordt. Be draagt deze thans f4.per kilo gram. nu hoorden wij van des kundige zijde een prijs noemen van f8.Maar de minister was van mening, dat met een en an der bij de jongste loonsverhoging was rekening gehouden. Suikerschaarste vreesde de minister niet. De campagne is binnenkort weer in volle gang. Voor de telers van fabrieksaard appelen had de minister beter nieuws. Er zijn op het ogenblik goede mogelijkheden voor de af zet van aardappelmeel en de productie zou dus misschien ge heel kunnen worden vrijgelaten. De begroting werd goedgekeurd met de stemmen van de commu nisten tegen. Ook de overgangs wet bodemproductie en nog en kele agrarische ontwerpen wer den z.h.s. aanvaard. MASSA-IMPORT VAN LUCIFERS BRUSSEL. In de maand Sep tember zullen in België 75 tot 80 millioen doosjes lucifers op de markt worden gebracht, hetgeen het dubbele is van de normale productie. Vijf millioen doosjes zullen voor het einde van deze week onder de kleinhandelaars worden verdeeld. Tien millioen doosjes worden deze week nog uit Italië verwacht. De regering verwacht door deze maatregelen het hamsteren van lucifers de kop te kunnen indrukken. KOPENHAGEN (Reuter). De Deense socialistische minderheids, regering heeft besloten aan te blijven, nadat een week lang ver geefs getracht was met de andere partijen tot overeenstemming te komen over een meerderheids coalitieregering. Eerder op de avond had de socialistische leider Hans Hedtoft de koning meegedeeld, dat het hem niet gelukt was een coalitie regering van socialisten, liberalen en radicalen te vormen. NEW YORK (Reuter). De ministers van Buitenlandse Zaken van de V. S., Engeland en Frank rijk hebben Woensdag te New York besloten een Noord-Atlan tisch opperbevelhebber voor de verdediging van West-Europa aan te stellen. Ook werden de minis ters het eens over een volledige reorganisatie van het Noord-At lantisch verdragsapparaat. De ministers hebben in twee zittingen meer dan zes uur bespre kingen gevoerd over de Duitse herbewapening en de verdediging van West-Europa. Naar verluidt hebben zij ook het verzoek van Turkije om toelating als 13de lid van het Noord-Atlantisch pact be sproken, waardoor de zitting lan ger duurde dan verwacht werd. Hoewel de ministers niet tot definitieve overeenstemming kwa men over de belangrijke kwesties van de Duitse herbewapening en de inschakeling van Duitse gewa pende macht in de West-Europese defensie zijn de onderhandelingen volgens een vooraanstaande Fran se woordvoerder een goed eind op weg om tot een resultaat te ko men. De electrificatie op het baanvak AmsterdamTwenthe is thans bijna voltooid. In de omgeving van Enschede zijn de electriciëns rnet de laatste werkzaamheden bezig. Op 5'/: meter boven de rails wordt de rijdraad gespannen. Nog korte tijd, en dan zullen hier de electrische treinen over de rails denderen. Naar verklaard werd, betreffen alle overeenkomsten welke Woensdag door de ministers be reikt werden, principiële aangele genheden. Deze belangrijke kwes' ties zouden in de komende dagen uitgewerkt en Vrijdag aan de plenaire vergadering van de Noord-Atlantische Raad worden voorgelegd. Woordvoerders van de drie ministers deelden mede, dat het niet de bedoeling was de raad voor definitieve beslissingen te stellen. De drie ministers zou den zich eerst van de opvattingen van de andere negen landen op de hoogte stellen alvorens hun historische besluiten aangaande de Westerse defensie wereldkun dig te maken. STRIJD VERWAARLOOSD TEGEN COLORADOKEVERS De verdelging van de Colorado- j kever blijkt de laatste maanden I door velen schromelijk verwaar- loosd te zijn. Tegen tientallen landbouwers moest dan ook pro- I ces-verbaal worden opgemaakt. Dinsdagmorgen had een zestigtal personen uit de Betuwe, het Land van Maas en Waal en de Bomme- lerwaard, werkzaam in de agra rische sector, zich voor de Tielse kantonrechter deswege te verant woorden. De ambtenaar van het O.M., mr. baron D. S. Slingelandt, hekelde de nalatigheid van deze landbou wers, die alle waarschuwingen van de Plantenziektenkundige Dienst en van de gemeentebestu ren in de wind hadden geslagen en eiste geldboeten variërende van tien tot honderd gulden. De vonnissen werden bijna alle con form de eis uitgesproken. Ter waarschuwing liet de amb tenaar de overtreders weten, dat de straffen bij herhaling vijf tot tien maal zo hoog zullen zijn. VATIKAANSTAD. Bijna 2 millioen bedevaartgangers zijn sedert het begin van het Heilig Jaar naar Rome gekomen. De meeste kwamen uit Italië. Voorts kwamen uit Frankrijk 80.000, uit Duitsland 48.000, uit België 27.000, uit Groot-Brittannië 22.000, uit Zwitserland 20.000, uit Oostenrijk 20.000 uit de Verenigde Staten 17.000, uit Spanje 13.000, uit Ier land 6.000 en uit Nederland 5.000 pelgrims. Fairsea (gez.) Djakarta-Rot terdam, 12 September 200 mijl O.Z.O. van Aden. Goya (troepen en gez.) Djakarta-Amsterdam, 10 September van Aden. Modjokerto, Djakarta-Rot terdam, passeerde 12 Sep tember te 18 uur Lissabon. Kota Baroe, Djakarta-Rot terdam, passeerde 12 Sep tember Kaap Bon. Oranje, Djakarta-Amster dam, passeerde 12 Septem ber Gibraltar. Ranchi (troepen en gez.) Djakarta-Amsterdam, 13 September te Suez. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS Doordat kinderen met lucifers speelden is gistermiddag een op slagplaats bij het huis van de wed. Sukkel te Veenendaal afgebrand. Daarbij ging 100.000 kilogram rogge verloren. Een in de nabij heid gelegen schuur brandde eveneens geheel af. De brandweer wist het woonhuis en de stallen te behouden. Ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de overwinning over de Duitse luchtmacht in de luchtslag om Engeland, wordt in Engeland op het ogenblik de Battle of Britain Week gehouden. Om de herdenkingsceremonieën op te luisteren, is een Sunderland vliegboot neergestreken op de Theems bij de Tower Bridge. Oost-Europese landen werden ge ëxporteerd zou vorderen, indien deze nodig waren voor de Britse of een „geallieerde" defensie. Het was echter volgens hem „nutteloos voor Engeland, om een dergelijke isolationistische politiek van ver laging van de export, het verbre ken van contracten en het instel len van economische blokkades te volgen, indien men hierbij het risi co loopt dat orders voor vitale goederen naar elders gaan". Bijna op hetzelfde ogenblik dat Chur chill in het Lagerhuis zijn motie indiende, verklaarde Lord Jowitt, de voorzitter van het Hogerhuis, dat de regering niet bereid was een blokkade van de Sowjet-Unie of zelfs het onthouden van be- oaalde goederen aan de Sowjet- Unie te overwegen. Voor machi ne-gereedschappen kreeg Enge land van de Sowjets hout en graan, goederen die het dringend nodig had. Te Londen is Woensdag bekend Waarschijnlijk zal Maandag gemaakt, dat het Engeland niet over de motie worden gestemd. Hoewel zij „technisch" niet als i mogelijk is de bestaande contrac- Tijdens de debatten in het Britse Lagerhuis over de defensie, heeft Churchill met andere leiders der oppositie een motie ingediend, volgens welke het Hüis er bij de regering op aandringt, de export te staken van zware machine gereedschappen en strategische grondstoffen, die zouden bijdra gen tot het oorlogspotentieel van mogelijke agressors of die Enge land en zijn geallieerden nodig hebben voor hun eigen defensie. een motie van wantrouwen wordt beschouwd, begonnen toch beide partijen onmiddellijk alle „stern- krachten" voor het debat van Maandag te verzamelen. Hugh Gaitskell, de Britse mi nister van Economische zaken had tevoren verklaard dat de rege ring ongetwijfeld goederen die naar de Sowjet-Unie of andere (Van onze redacteur) STROMEN VAN WOORDEN, met veel welgemeende geluk wensen, zijn er neergekomen over de hoofden van de leden, uiteraard in het bijzonder de bestuursleden, van de Alg. R. K. Werkgeversvereniging, inclusief het R. K. Verbond van Werk geversvakverenigingen, bij gelegenheid van de plechtige herden king van het 7de lustrum van deze katholieke organisatie, welke in Amsterdam heeft plaats gehad. De avond te voren was men in het Muiderslot, Woensdagmorgen voor een H. Mis in het Bagijnhof, toen voor een officiële lunch in het Amstelhotel, daarna voor een feestvergadering in het Indisch Instituut, en tenslotte voor een intiem samenzijn in het Internationaal Cultureel Centrum. Over officiële belangstelling, bron mede van de genoemde woordenvloed, viel niet te klagen. In het Muiderslot zag men ver schillende oud-voorzitters, men zag er de ministers van den Brink en Teulings, oud-minister Steen- berghe, de straks-jubilerende Ka mer-president en oud-secretaris, dr. Kortenhorst e.a. Daar werd al veel gespeecht. In het Bagijnhof werd het plechtige Dankoffer op gedragen door de Pauselijke Internuntius, Z. H. Exc. rrigr. Paolo Giobbe, een feestelijke pre dikatie hield pastoor dr. Cassianus Hentzen O.F.M., die de feestvie renden aanspoorde voort te gaan op de sinds lang ingeslagen weg, de christelijke gedachte ingang te doen vindén in het economische en sociale leven. Tot de gasten aan de lunch in het Amstelhotel behoorden o.a. de minister van Sociale Zaken, de heer A. Joekes, en voorts o.m. de heer A. C. de Bruijn, de voor zitter van de K.A.B.. In het In disch Instituut stonden in de be nedenzaal, waar de hoge gasten werden ontvangen en na afloop nog een receptie plaats had. tal rijke en zeer fraaie bloemstukken opgesteld. Hoge gasten. In de grote vergaderzaal zagen wij o.a. mgr. dr. J. M. J. A. Hans- sen, coadjutor-bisschop van Lim burg. en vertegenwoordiger van het Episcopaat, de staatssecretaris sen mr. dr. A. A. van Rhijn en mr. W. C. L. v. d. Grinten, resp. van Sociale en van Economische Za ken, de deken van Amsterdam, de hoogeerw. heer mgr. G. P. J. v. d. Burg. namens de gemeente Am sterdam wethouder A. C. van Wijck, en tenslotte o.a. de heer Charles Harmei, voorzitter der Katholieke Werkgeversinternatio- nale de Uniapac. De algemeen voorzitter van de A.K.W.V. zeide in zijn inleidende rede o.a. dat geen opportunisme of verdediging van machtsposities de na-oorlogse problemen kan oplossen. Daarbij moet richtsnoer zijn het algemeen welzijn, gebaseerd op de sociale rechtvaardigheid en de sociale liefde. De A.K.W.V. is daarbij trouw aan de Kerk en zij die dat zijn, kunnen slechts trouwe zonen van de Staat zijn. Spr. verwelkom de ook de afgevaardigden van de andere katholieke standsorganisa ties, van de Stichting van de Ar beid. van de zusterverenigingen der Werkgevers, van de drie Vak centrales der arbeiders, enz. Spr. liet een principieel geluid horen tegenover de achtergrond van de omwentelingen, welke de oorlog te weeg bracht. Een objectieve be oordeling van 't actuele gebeuren blijft noodzakelijk. Er is nog veel te doen. er is nog te veel druk op het ondernemersinitiatief, er zijn verschillende wensen, de han delspolitiek zal moeten worden omgebogen naar een industriële politiek. Ten aanzien van de loon politiek moet worden opgemerkt, dat een defensie-economie onver mijdelijk is. Hogere productiviteit betekent niet altijd hogere renda biliteit noch hoger loon. En dan vooral dit tot de leden: de vereni ging van tegenwoordig is een stuk van de taak van de ondernemer. Telegrammen. De algemeen secretaris, prof. dr. Albregts, deed mededeling van de tekst van drie telegrammen, van eerbied en aanhankelijkheid aan H. M .de Koningin en het Door luchtig Episcopaat en van abso lute gehoorzaamheid aan Z. H. de Paus. Vervolg op pag. 3 ten voor levering van Britse straalvliegtuigen aan Egypte op tijd na te komen. Tot deze vertra ging zou zijn besloten in verband met de eisen van het uitgebreide Engelse defensie-programma. Minister Shinwell zei gisteren in het Lagerhuis, dat de extra divisie voor Duitsland binnen een jaar gereed zou zijn. Het conser vatieve lid MacMillan noemde dit „zeer bevredigend". RUIM 17 MILLIARD VOOR DEFENSIE V.S. WASHINGTON, 14 Sept. (Reuter). De Senaatscommissie voor de toe wijzingen heeft Woensdagavond eenparig een noodwet betreffende de defensie goedgekeurd en hier voor voorlopig een bedrag van 17.185.000.000 dollar uitgetrokken. De commissie voegde ongeveer 414 millioen toe aan het totaal bedrag, dat door het Huis van Afgevaardigden op 26 Augustus werd gevoteerd. Men verwacht, dat de senaat vandaag het wetsontwerp in be handeling zal nemen. Het voldoet bijna volledig aan het verzoek van president Truman om extra gelden ter financiering van de campagne in Korea en voor maatregelen te gen eventuele agressie. TAEGOE, 13 Sept. (Reuter). Generaal Walton H. Walker, de bevelhebber van de landstrijd krachten van de V.N, in Korea, heeft heden zijn troepen aan het front medegedeeld, dat zij „zeer binnenkort tot het offensief zullen overgaan", aldus meldt Reuters correspondent Lionel Hudson. Walker zeide, dat de „tegen stander vóór ons zeer beslist ver zwakt" is. De generaal heeft een tocht langs de meeste sectoren van het front gemaakt om de soldaten toe te spreken en hen ervan op de hoogte te stellen, wat zü voor de boeg hadden. RIO DE JANEIRO. Woensdag zijn in Brazilië twee Mitchell- bommenwerpers B-25 verongelukt. Het ene toestel vloog bij de lan ding te Fortaleza tegen een heuvel op en verbrandde. De vijfkoppige bemanning en drie inzittenden kwamen om het leven. Het andere toestel sprong bij de landing te Nictheroy, tegenover Rio de Ja neiro aan de baai gelegen, in de lucht uit elkaar. Hierbij werden zeven personen gedood. D Indiase provincie Assam, die op 15 Augustus werd geteisterd door een der ernstigste aardbevin gen sinds mensenheugenis, werd Woensdag opnieuw getroffen door aardschokken, die veel korter duurden, doch stérker waren dan de vorige. De beving ging ge paard met geluiden als kanon schoten. Zij duurde anderhalve minuut. VIJF EN TWINTIG JAAR LID DER TWEEDE KAMER Morgen, Vrijdag 15 September is dr. L. G. Kortenhorst vijf-en- twintig jaar lid van de Tweede Kamer, een diensttijd die slechts de heren Schouten, v. d. Heuvel, Tilanus en ds. Zandt in de Kamer evenaren. I.. die tijd l oeft hij elf kabinetten zien komen en gaan. zelf zijn vaste plaats behoudend op de achterste bank van de frac tie, naast fractieleiders als Nolens en Aalberse, een plaats die hij eerst sedert het optreden van het kabinet Drees-van Schaik met de voorzitterszetel heeft verwisseld. Door zijn parlementaire arbeid en zijn bijdrage aan de ontwikkeling van de solidariteitsgedachte heeft hij zich grote verdiensten voor de Katholieke zaak verworven, waarvan morgen ongetwijfeld on dubbelzinnig getuigenis zal wor den afgelegd. DUITS CONSUL-GENERAAL BENOEMD De heer Karl Dumont. vroegere ambassade-raad is door de fede rale Duitse regering benoemd tot consul-generaal in ons land. Hij was van 1920 tot 1935 verbonden aan de Duitse ambassaderaad in Parijs, respectievelijk als secreta ris en ambassaderaad. In 1935 werd hij door von Ribbentrop uit de diplomatieke dienst ontslagen NIEUW GRIEKS KABINET ATHENE. Een nieuw Grieks kabinet, waarin tien liberale, ne gen populisten en acht sociaal democraten zitting hebben, is gis termorgen beëdigd. Premier en minister van Buiten landse Zaken is de liberaal Sopho cles Venizelos. Constantine Tsal- daris (van de populistische partij, de grootste in het parlement) en George Papandreoe (sociaal-de- nwcraat), beiden voormalige pre miers, treden op als vice-premiers zonder portefeuille. Mariniers naar Nieuw Guinea Vrijdagmiddag vertrekken van uit Amsterdam met het s.s. „Ta- binta" enkele detachementen van de Koninklijke Marine en van de Mariniers naar Nieuw Guinea Deze eenheden zullen de daar ge legerde eenheden van de land macht gaan aflossen. (Van onze weerkundige medewerker) Nadat het weer gisteren tengevolge van het zwakke hogedruk- gebied goed was, zijn de vooruitzichten nog steeds zo, dat ook nu en dan op vrij krachtige wind- en regenbuien gerekend moet worden. Eergisteren begonnen de barometers in West-Europa flink te stijgen, zodat zich hier een apart hogedrukgebied vormde. Hierdoor namen de wind en de bewolking sterk af. Jammer genoeg echter verplaatste dit hogedrukgebied zich gisteren vrij snel in Oostelijke richting, en nam bovendien weer in betekenis af. Een algemene luchtdrukdaling over onze omge ving was het gevolg. Op de Oceaan nadert nu weer een actieve storing. Hoewel ons land niet in de baan van de depressie ligt zal het koufront ons toch, misschien vanavond nog wel, bereiken, zodat zich weer enkele buien zullen vormen, terwijl tevens de wind zal gaan toenemen. Ook verder op de Oceaan is het nog niet rustig en bij New Foundland is alweer een nieuwe storing de tocht over de Oceaan begonnen. De invloed hiervan is echter nog niet te bepalen. De maximum-temperaturen van gisteren bedroegen voor den Helder 17, voor Leeuwarden, Eelde en Twente 19 en voor Vlissingen 20 graden. tijdelijk door ons van de woning straat in het ver- ïg wordt U daar IANGESTRAAT ALKMAAR tieuwe woning de jegewezen krijgt. de woninginrich- oordelig voor U

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1