Doorbraak bij Taegoe Amerikaanse mariniers bestormden Intsjon VERENIGD EUROPA weg naar Seoel Op Geslaagde amphibielanding onder leiding van McArthur Jonge moeder in Ter Apel levend verbrand Op Java en Madura wordt Maandag weer gewerkt EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN MacArthur keert de rollen om Palestina Scheepsberichten Verrassend offensief in Korea Ongeluk of misdrijf? en de verdediging van 't Westen Prijzencommissies weer in werking Hr. Ms. Piet Hein uit Willemstad De zuivelindustrie neef*- de 5 orocent Huis stemt voor generaal Marshall Kroniek en Kritiek HET FEIT Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f J.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credletbanfc A v» S H VAN HEDEN Pag. 1 Zaterdag 16 September 195Q 46e Jaargang No. 11968 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 MORGEN is het in alle bis dommen van ons land de „Pa- lestina-Zondag", gebedsactie voor de rechtvaardige behande ling van de Heilige Plaatsen, voor de vrede en de rust in het Heilige Land, en voor het be houd van de rechten, welke de katholieken in de loop der eeuwen op de Heilige Plaatsen hebben verkregen en die zij zo dikwijls verdedigd hebben. Het is met de internationale be moeienis met deze Heilige Plaat sen in de Organisatie der Ver enigde Naties en haar verschil lende organen ook al vreemd gelopen. In 1947 is beslist, door de As semblee, dat de stad Jerusalem met omgeving aangemerkt zou worden als een „Corpus Sepa ratum", een afgescheiden ge heel, geplaatst onder interna tionaal regiem. Toen 't Britse Mandaat in Mei 1948 afliep, be gonnen zowel van Arabisphe als van Joodse zijde wederzijdse invasies, met alle oorlogzuchti ge gevolgen van dien." De Assemblee van de V.N. kwam in December 1948 in Pa rijs bijeen, stelde een z.g. ver zoeningscommissie in, en be sloot „de zóne Jerusalem op speciale wijze te behandelen en onder effectieve controle van de V.N. te stellen" Was dit al niet minder dan 't aanvankelijk in uitzicht gestelde „Internatio naal regiem?" Maar wel kreeg de Verzoeningscommissie aan Assemblee voorstellen te doen, een permanent internationaal regie in te stellen, maar het reglement, dat die Commissie uitwerkte beperkte zich tot de instelling van eenvoudige in ternationale controle, met ter zijde stelling van het beginsel: regiem. En bovendienzowel de Joden als de Arabieren ver wierpen de voorstellen van de Verzoeningscommissie! Toen gaf de Assemblee, in December 1949, de nodige in structies aan de Veiligheidsraad om de voorbereiding voor het Statuut van Jerusalem verder af te' maken. Inderdaad stelde de Veilig heidsraad, in April 1950, dat Statuut vast en hij bepaalde, dat de Heilige Stad, met aan grenzende dorpen, zou zijn een „Corpus Separatum", een afge scheiden geheel. Een commissie zou de grenzen van dat gebied vast stellen, maar.... opnieuw werd de oppositie-geest over Joden en Arabieren vaardig en in Juni van dit jaar besloot de Veiligheidsraad, het gehele vraagstuk weer ter bestudering voor te dragen aan de Assem blee van de V.N., welke deze maand zal worden gehouden. Joden en Arabieren willen dus klaarblijkelijk van het een. maal genomen besluit tot inter nationalisatie niets weten. De toestand is in Palestina zeer gespannen, en gevaarlijk voor nü en voor de toekomst. Het zal duidelijk zijn, dat de Heilige Plaatsen van Palestina en spe ciaal de stad Jerusalem welke op zichzelf een Heilige Plaats is en het meest bewogen" punt van de ingestelde demarcatie lijn, onvermijdelijk moet lijden onder de gevolgen van de be staande toestand, nu Joden zo wel als Arabieren, zich met de wapenen in de hand, langs deze demarcatie-lijn hebben opge steld, welke Palestina in twee zones verdeelt en zelfs midden door de stad Jerusalem loopt. Pelgrims kunnen onmogelijk rustig de Heilige Plaatsen nade ren of er rustig verblijven, en van de gelovigen der gehele wereld blijft zich een gevoel van grote onrust over het toe komstig lot van de Heilige Plaatsen meester maken. De laatste allesbehalve vredelievende berichten ook uit naburige landen zijn niet ge schikt, die bezorgheid te doen verminderen. Het is dan ook geen wonder, dat de Paus van Rome al ver schillende malen in deze nu ook al drie jaar slepende kwestie duidelijk stelling heeft genomen als de natuurlijke bewaker van deze Heilige Grond. Wij mogen herinneren aan de encycliek: „In multiplicibus", van October 1948 en „Redemptoris Nostri" van Goede Vrijdag 1949. De H. Vader heeft hierin duidelijk 't standpunt van de Heilige Stoel weergegeven. Het enige en meest zekere middel voor de garantie van veiligheid en on- schenbaarheid van Jerusalem en voor 't verhinderen van nieuwe strijd op Heilige Grond is Jeru salem te geven een „internatio naal regiem" De bescherming van de Heilige Plaatsen, niet alleen in Jerusalem, maar in geheel Palestina, moet verze kerd zijn op de juiste manier, en met precies vastgestelde in ternationale garanties. De pel grims moeten er vrij toegang hebben en rustig kunnen ver blijven en er moeten maatrege len genomen worden, dat deze zóne het gewijd karakter be houdt, dat haar toekomt. Katholieke instellingen van weldadigheid en onderwijs, als ook gestichten, moeten hunne werkzaamheden kunnen voort zetten, „zoals zij dat in het ver leden zo vruchtbaar hebben ge daan". Bovendien moet er een rechtvaardige oplossing gevon den worden voor het zeer ern stige probleem van de vluchte lingen. Wij, katholieken, kunnen op het ogenblik niet anders doen, dan het toch nog altijd machtige wapen van het gebed aanwen den, om de harten en geesten van de straks ter Assemblee van de V. N. vergaderende diploma ten en politici te verlichten, op dat zij een rechtvaardig besluit nemen. En als het morgen Pa- De eerste foto van prinses Elizabeth van Engeland met haar baby, prinses Anne. TAEGOE, 16 Sept. Reuters correspondent Lionel Hudson meldt, dat strijdkrachten der V.N. te 9 uur vanmorgen (pl. tijd) een offensief zijn begon nen om te pogen de Noorde lijke linies ten noord-westen van Taegoe te doorbreken. Sa mengetrokken Amerikaanse ar tillerie opende het vuur op een Noord-Koreaanse divisie, terwijl een tankconcentratie gereed stond om een doorstoot in de richting van Waegwan te be ginnen. Laaghangende wolken over het slagveld verhinderden een voorgenomen massa aan val van superforten. Volgens een bericht van radio New York zou een sterke geal lieerde strijdmacht uit 't 4-hoekige verdedigingsgebied der V.N. in Zuid-Korea zijn uitgebroken en oprukken in dé richting van Seoel Volgens het bericht zijn Ame rikanen en Zuid-Koreanen van posities rond Taegoe naar het Oranje, Djakarta-Amster dam, hedenmorgen 4 uur te IJmuiden .ontscheping 9 uur te Amsterdam. Cheshire (troepen en gezin nen) 13 September van Surabaja vertrokken; 18 October verwacht te Am sterdam. Fairsea (gezinnen) Djakar ta-Rotterdam, 17 Septem ber te Suez verwacht. Tawali, Djakarta-Amster dam, passeerde 15 Septem ber Algiers. Chitral (troepen en gezin- nerf) 17 September van Djakarta, 13 October te Amsterdam verwacht. General C. C. Ballou (troe pen en gezinnen) 14 Sep tember van Djakarta naar Rotterdam. General S. D. Sturgis, 15 September van Djakarta, 8 October te Amsterdam verwacht. Ormonde (burgers) Djakar ta-Rotterdam, 14 Septem ber te Suez verwacht. Sibajak, Surabaj a-Rotter dam, passeerde 14 Septem ber Enggano eil. Zuiderkruis (convooi Siba jak) passeerde 14 Sep tember Enggano eil. lestina-Zondag is, dan is dat een uitgezochte gelegenheid, om dat gebed voor het behoud van de vrede in het Heilige Land, nog meer van harte en vurig te doen, opdat in deze vervlakken de en fantasieloze tijd toch nog iets van het ideaal der Kruis vaarders in onze harten zal blij ken te trillen! noorden doorgestoten, gesteund door zware artillerie en vliegtui gen. Het offensief van het zuiden uit scheen, zo werd er aan toege voegd, gericht te zijn op het tot stand brengen van een aansluiting met de te Intsjon gelande strijd krachten der V.N. MacArthur heeft Zaterdagmor gen vroeg nieuwe stoottroepen doen landen op de westkust van Korea bij Intsjon, toen het weer vloed geworden was. De Amerikaanse mariniers, die Intsjon hebben bestormd, waren gistermiddag de stad reeds ander halve kilometer voorbij, op weg naar Seoel, de voormalige Zuid- Koreaanse hoofdstad en het hart van het door de Noordelijken be zette gebied. AANGESPOELDE LljKEN BEGRAVEN TEXEL, 15 Sept. De twee lijken die op Texel zijn aange spoeld zijn Vrijdag begraven. Men heeft stérk het vermoeden, dat ze inderdaad afkomstig zijn van de destijds in het Kanaal vergane boot met 10 Engelse zeeverken ners. Tot dusverre heeft men de lichamen nog niet kunnen iden tificeren. OOK AFTREDEN VAN MINISTER MATTHEWS? NEW YORK. 15 Sept. (A.F.P.). Uit welingelichte bron te New York wordt vernomen, dat de Amerikaanse minister van marine, Francis Matthews, ontslag zal ne men en dat dit ontslag zal aan vaard worden. De operaties op het strijdtoneel van Korea hebben een verras sende wending genomen door het grootscheepse offensief, dat de Amerikanen en de Zuid-Koranen onder persoonlijke leiding van generaal MacArthur hebben ingezet. Gistermorgen vroeg kwamen de eerste berichten binnen, volgens welke Amerikaanse troepen waren geland op het eiland Wolmi nabij Intsjon. Ongeveer terzelfdertijd werd bij Intsjon, bijna dertig kilometer van Seoel, de voormalige Zuid-Koreaanse hoofdstad, een amphibie-landing uitgevoerd. De aanval op de haven van Intsjon werd in twee golven uitgevoerd met een tussentijd van elf uur. De Amerikaanse mariniers gingen onder dekking van vliegtuigen en vlootbombardementen aan land. Het eiland Wolmi was door de mariniers binnen een uur veroverd. Intsjon werd uit het noorden, het centrum en het zuiden door de Amerikanen bestormd. MacArthur die thans een stoutmoedige poging doet om de oorlog in Korea tot een snel einde te brengen, overzag van de brug van zijn schip de golven landingsvaartuigen, die volge propt met manschappen op de ha venstad afstevenden. Doordat de kust bezaaid ligt met mijnen was de landing slechts mogelijk bij vloed, wanneer de zeespiegel .tien mieter stijgt. Eerder op de dag meldden de Zuid-Koreanen de verovering van Jongdok, 40 kilo meter ten noorden van Pohang. MacArthur heeft in een commu niqué verklaard, dat de operatie „met de regelmaat van een uur werk" verloopt. In een medede ling aan het Amerikaanse minis terie van defensie zegt de gene raal, dat alles „volgens plan" ver loopt. Jongdok werd door de Zuid- Koreanen veroverd als gevolg van drie landingen. Zij vormden een bruggenhoofd achter de noorde lijke linies onmiddellijk ten noor den van Pohang. De Zuid-Korea nen veroverden tevens Angang-Ni, ongeveer vijftien kilometer ten zuid-westen van Pohang. Aan de operatie bij Intsjon wordt deelgenomen door 260 sche pen, die zeven naties vertegen woordigen. Sedert verscheidene dagen werden de operaties door bommenwerpers voorbereid. Woensdag hebben Amerikaanse en Britse oorlogsschepen de ha veninstallaties van Intsjon onder vuur genomen. De marine-lucht macht voerde die dag 217 vluch ten uit. In de loop van -rgen werd ook de verovering gemeld van Kimpo, ongeveer zestien kilo- mete- van Seoel. JACHT VERKEERDE IN NOOD DEN HAAG, 16 Sept. Het Britse schip „Hantonia" seinde he denmorgen vroeg, dat een jacht in nood verkeerde. De positie van het jacht werd opgegeven als ,,S 18e magnetic nab Tower 15 miles". De Hantonia hield zich ge reed om hulp te bieden, zo werd er in het telegram aan toegevoegd. Later seinde de kapitein van de „Hantonia", dat 5 personen van het jacht zijn gered. Het jacht, „Deli" genaamd, heeft men, met de lichten aan, aan zijn lot over gelaten. Het vormt geen gevaar voor de scheepvaart, aldus het telegram van de kapitein. Engelse spoorwegdirectie verwerpt de looneisen LONDEN, 15 Sept. (Reuter). De Engelse spoorwegdirectie heeft de looneisen van 579.000 per soneelsleden verworpen. Een woordvoerder der directie heeft vertegenwoordigers van drie vak verenigingen van spoorwegperso neel meegedeeld, dat met het oog i.p de huidige financiële toestand der spoorwegen niet op de loon eisen kan worden ingegaan. (Eigen bericht) TER APEL. Gistermorgen werd in alle vroegte in de tuin achter de woning van de heer J. Huismer aan de Westerstraat te Ter Apel het lijk gevonden van diens 22-jarige echtgenote, mevr. Huismer-Zefat. Het lichaam was overdekt met ernstige brandwon den en gedeeltelijk verkoold. Dit dramatisch gebeuren bracht grote beroering in Ter Apel, vooral toen misdrijf niet geheel uitgesloten werd geacht. De officier van justitie te Gro ningen leidt het onderzoek en diverse deskundigen, die ijverig speuren naar de oorzaak. Het In de eerste helft van October zal de Nederlandse Raad der Europese Beweging, in samenwerking met de grote politieke partijen, vakorganisaties, werkgevers- en middenstandsvereni gingen en afdelingen van de beweging van Europese federalisten het herfstseizoen openen met een reeks openbare vergaderingen. Op deze bijeenkomst zullen telkens drie sprekers van verschil lende politieke oriëntatie het woord voeren over het onder werp: „Verenigd Europa en de verdediging van het Westen". Deze vergaderingen zullen worden gehouden in: Rotterdam 2 October, Eindhoven 3 October, Groningen 5 October, Amster dam 6 October, Utrecht 11 October, den Haag 12 October, Enschede 16 October. Als sprekers zullen optreden de heren: dr. J A. H. J. S. Bruins Slot, J. J. Fens, jhr. mr. M. van der Goes van Naters, prof. dr. Th. Keulemans (O Carm.), J. van der Kieft, drs. H. A. Korthals, mr. J. Linthorst Homan, mr. J. Meynen, drs. G. M. Nederhorst, mr. C. van Rij, mr. E. M. J. A. Sassen,, P. J. S. Serrarens, J. G. Suurhoff, H. W. Tilanus. Aneta meldt uit Djakarta, dat Vrijdag overeenstemming is be reikt tussen de leiding van het Al gemeen Landbouw Syndicaat en de Sabupri. Als gevolg van deze overeenkomst gaan met ingang van Maandag a.s. de stakende ondernemingsarbeiders, georgani seerd in de Sabupri (Bond van ondernemersarbeiders) wederom aan het werk. GRIEKSE REGERING KRIJGT VERTROUWEN ATHENE, 15 Sept. (Reuter). De nieuwe uit drie partijen ge vormde coalitie-regering van Ve- nizelos heeft na een parlements- zitting van meer dan 24 uur met 153 tegen 43 stemmen het votum van vertrouwen gekregen. De nieuwe Griekse regering ver scheen in dit dehat voor het eerst voor het parlement. Het nieuwe kabinet werd aangevallen door socialisten en de Epek-groep, wel ker leider generaal Piastiras de ministers „plutocraten en uitbui ters van 't nationalisme" rioemde. Bij de overeenkomst is het basis- dagloon gesteld op drie rupiah en wordt over de stakingsdagen de helft van het loon uitbetaald. De werkhervatting geldt echter alleen op de ondernemingen gelegen op Java en Madura. Voor Sumatra blijft het stakingsbevel van de Sa bupri nog van kracht. Hierover wordt heden. Zaterdag, een nieu we conferentie gehouden. De overeenstemming, die men Vrijdagavond bereikte, berust op regeringsvoorstellen, die van kracht zijn van 15 Augustus tot het eind van het jaar. Hangende de besprekingen heeft de minister van arbeid de arbeiders van Zuid- Sumatra aangespoord het werk te hervatten. DE RUNDVEESTAPEL IN 1950 Naar het C.B.S. mededeelt, be droeg per Mei 1950, volgens voor lopige uitkomsten van de land bouwtelling, het totaal van de runderen in Nederland 2.722.709 stuks, tegen 2.539.810 in Mei 1949 en 2.817.314 in Mei 1939. Hiervan waren o.a. per Mei 1950 1.518.028 melk- en kalfkoeien en '23.531 stieren, tegen in Mei 1949 resp. 1.440.807 en 25.179, enin Mei 1939 resp. 1.566.281 en 38.38. lijkt intussen sterk op een onge val en de toedracht van dit drama tisch gebeuren wordt aldus gere construeerd: Omstreeks midder nacht moet mevr. N. opgestaan zijn om iets warm te maken voor haar drie weken oude baby. Zij maakte daarbij gebruik van een Buta gastoestei, doch tijdens deze werkzaamheden hebben haar kle ren en haar vlam gevat. Ze is daarop in de tuin gerend en aldaar bewusteloos geworden. Enkele uren later ontdekte de man, dat zijn vrouw verdwenen was. Toen hij haar ging zoeken, vond hij het gedeeltelijk verkloolde lichaam en de nog smeulende kleerresten ach ter in de tuin. Misdrijf niet uitgesloten. Er zijn evenwel omstandigheden die in de richting van misdrijf wij zen. Merkwaardig is bijvoorbeeld dat niemand de vrouw heeft horen gillen, terwijl buren en medebe woners toch in de onmiddellijke nabijheid sliepen. T Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein onder commando van de kapitein-luitenant-ter-zee A. P. Smitt is- gistermorgen uit Wil lemstad (Curacao) voor het twee de gedeelte van de reis vertrok ken. Het ligt in de bedoeling, dat het schip via het Panamakanaal en enige Pacific-havens o.m. Aca- pulco (Mexico). San Diego en Ho- noloeloe naar Nieuw Guinea vaart vanwaar de reis naar Nederland t.z.t. zal worden vervolgd. De werkgeversorganisaties in de Zuivelindustrie hebben na overleg met de betrokken arbeidersorgani saties besloten een bijslag te ver strekken van 5 pet. op de inko mens van de arbeiders van 23 jaar en ouder. Daarnaast zal gebruik worden gemaakt van de vergunning, om op de inkomens van de jeugdige arbeiders de procentuele bijslag te verstrekken. Slechts in de melkinrichtings sector dienen nog enige moeilijk heden in verband met de doorbe rekening der verhoogde kosten te De minister van Economische Zaken heeft aan de nog bestaande plaatselijke prijzencommissies ge vraagd opnieuw hun medewerking opgelost. Van werkgevers te verlenen aan een goede uitvoe- college va,n ruKsbemiddeiaars hiervan op de ring van de prijspolitiek waartoe bonete gesteld door de regering is besloten. Zoals bekend is zijn deze prij zencommissies enige jaren gele den opgericht o.m. met het doel bemiddelend op te treden tussen koper en verkoper in geval van conflicten over eventuele bere kende prijzen. Aan de gemeenten, waarin het laatste jaar de prijzencommissies werden opgeheven, is het verzoek gericht zo spoedig mogelijk we derinstelling dezer commissies te willen bevorderen: Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft met 220 stem men voor en 105 tegen de wet aangenomen, die de benoeming van generaal Marshall tot minis ter van defensie moet bekrachti gen. Heftig verzet kwam er van de zijde van de Republikeinen. Volgens Dewey werd Marshall waarschijnlijk om politieke rede nen weer in het openbare leven teruggeroepen. NIEUW KERKENPLAN ONS BISDOM IN Wij verwijzen naar een be langrijk artikel in dit num mer, waarin bijzonderheden worden medegedeeld over een Tienjarenplan van Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, inzake de bouw van veertig a vijftig nieuwe kerken; mededelingen, die de speciale aandacht van onze lezers verdienen. Wij zijn er nog niet (Sm.) Het is niet bepaald nieuw, om te beweren, dat we er, ook met de pas toegestane, d.i. voor geschreven, loonsverhoging, niet zijn. Men heeft in onze krant kun nen lezen, dat staatssecretaris van Rhijn, van Sociale Zaken, dit ook betoogde in zijn toelichtend com mentaar voor de radio. Hij heeft er nog iets bijgezegd, dat we de laatste weken al veel hebben ge hoord: er moet meer geproduceerd worden, iedereen moet daaraan medewerken, „er moet een schepje bovenop. Dat is prachtig. Wij heb ben echter al diverse malen ge vraagd: hoe zal dat gebeuren, welke normen zijn daarvoor te stellen, moet de Overheid, die deze dingen nu eenmaal voor een groot deel in de hand moet nemen, hier geen richtlijnen dan wel voor schriften geven. Is niet al duide lijk gebleken, dat men er met be moedigende woorden op dit punt alleen, niet komt? Deugd heeft het ons gedaan, prof. v. d. Ven in zijn rede voor de feestvierende katholieke werkgevers te horen zeggen, dat men er ten aanzien van deze kwestie niet komt met theorie alleen. In harmonie van groepsbelangen zou de loonsver hoging althans nog zijn te verwe zenlijken in een zodanige vorm, zei hij, „dat een evenredige ver betering der arbeidsproductiviteit ermee gepaard ging". Maar, ver volgde hij, men heeft klaarblijke lijk, evenals de vorige maal, ook nu de gelegenheid verzuimd, iets te doen ter verwerkelijking van dit denkbeeld. Dat is inderdaad fout. Men herinnere zich, hoe wij, direct na de publicatie van de regeringsverklaring inzake de 5 pet. loonsverhoging, nu tien dagen geleden, hebben gezegd, dat de regeringsmededeling op dit punt onbevredigend was. Wij hebben dat sindsdien in vele toonaarden 'n tal van bladen gelezen. Maar er gebeurt ook nu nog niets, dan een spel met woorden. Hoe lang zal er nog geaarzeld wor." i? Laat het niet zijn, tot het te laat is. Want. inderdaad: „het is een es sentiële onjuistheid te menen, dat een loonpolitiek, die in econo misch opzicht faait, sociaal verantwoord zou kunnen zijn!" „Schrijffouten" (Sm.) Er was vandaag vreugde bij de chef van het papiermaga zijn. De redactie ontving drie „nota's" van het departement van Justitie, geen nota's, welke te be talen zouden zijn met zoveel da gen hechtenis óf gevang, maar grote, brede vellen bij de z.g. „witte stukken" van de Tweede Kamer, alle drie voorzien van nauwelijks zes regels druks, „ter verbetering van een schrijffout". Er stond een keer iets over art. 2 en dat had moeten zijn artt. 2 en 3 en omgekeerd stond er een keer artt. 2 en 3, en dat had moeten zijn alleen art. 2. Justitie moet natuurlijk extra punctueel zijn, vanwege de juristerij en zo kwam het papiermagazijn in het bezit van drie grote vellen prach tig papier, gemakkelijk te halve ren en dan nog zeer geschikt als copiepapier voor minstens acht of tien Kroniekjes. Dus zijn wij Jus titie dankbaar voor dit nota-ge schenk. En wij verwachten, dat minister Lieftinck in de komende millioenennota zal verklaren, dat er inzake bezuiniging op de staats dienst weinig meer te doen valt. Een enorme regenbui ontlastte zich gistermiddag boven de stad Groningen. In korte tijd stonden de straten blank en liepen kelders onder. Een beeld van de Kraneweg, die een rivier geleek

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1