ZILVEREN JUBILEUM VAN DE BOND VAN R. K. HARMONIE EN FANFARE RUITERDEMONSTRATIES IN WEER EN WIND NAZOMERKLANKEN IN PURMEREND Voor Alkmaar de Victorie Limmen overspeelde de Zouaven 7-2 NIEUWS uit de Beemster KRINGDAG L.T.B. MISLUKTE Maar de activiteit wordt hernieuwd Diplomatieke stappen inzake Korea Amerikanen over de Naktong Naar wij vernemen Katholieke Middenstandscursus Alkmaar e.o. Naar een Pacific Pact? Marktberichten Voor de kille avonden ELECTRISCHE KACHELS De Rijwielhal (Van onze verslaggever) Als een harmonische drie-een lieid stonden de drie katholieke Harmoniecorpsen uit Alkmaar, Hoorn en Purmerend morgen op het Plein Stadhuis te Filmverend, om ge zamenlijk met een drietal marsen onder directie van Leo Koning, 'n aubade te bren gen aan het gemeentebestuur van Purmerend, dat zojuist het Hoofdbestuur van de zilveren Bond van R. K. Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Noord- Holland een officiële ontvangst bereid had. De bolle wind, die de regenvlagen had verjaagd, moest het afleggen tegen het massale geluid, dat de drie corp sen hier, ten aanhore van hon derden belangstellenden, ten ge hore brachten. Na een drietal marsen, die zonder gezamen lijke repetitie vooraf onbe rispelijk werden gespeeld, klonk tot slot van deze aubade plechtig en waardig het aloude Wilhelmus, waarna de corpsen, het vendel voorop, een voor een aftrokken. Deze goed-geslaagde aubade vormde- het eerste uiterlijk ac cent van de viering van het 25- jarig bestaan van de Bond. Hier aan was voorafgegaan een ker kelijke viering in de kerk van de H. Nicolaas te Purmerend, waar de H. E. Deken P. C. v. d. Meer uit Hoorn, Geestelijk Ad viseur van de Bond. om 10 uur 's morgens een Plechtige Hoog mis opdroeg tot intentie van de levende en overleden leden van de Bond. Officiële ontvangst Daarna volgde de officiële ont vangst ten stadhuize door het gemeentebestur: hierbij waren behalve het Hoofdbestuur van de jubilerende Bond, aanwezig de H. E. Deken L. Schamper van Purmerend en de H. E. Deken P. C. v. d. Meer van Hoorn, als mede leden van de feestcommis sie en van de verschillende com missies van de Nazomerfeesten te Purmerend, in samenwerking waarmee deze Bondsdag werd georganiseerd. Mr. R. Kooiman, burgemees ter, wees in zijn toespraak op de belangrijke rol, welke de muziek in het leven vervult. Spr. herin nerde eraan, dat de Bond, die nagenoeg alle harmoniecorpsen op kath. grondslag in zich ver enigt, meermalen in Purmerend zijn concours hield en hij ver heugde zich erover, dat de vie ring van dit jubileum gecombi- ADVOCATEN-CONGRES TE ALKMAAR ALKMAAR. Vrijdag a.s. ver gadert te Alkmaar de Nederlandse vereniging van advocaten. Na de huishoudelijke vergadering des mor gens worden de afgevaardigden door het gemeentebestuur ten stadhuize ontvangen, 's Middags zal in een bij eenkomst in het wapen van Heems kerk de positie van de advocaat in strafzaken in behandeling worden genomen. Prae-adviseurs zijn prof. mr. G. E. Langemeijer, advocaat- generaal bij de Hoge Raad, mr. P. J. van Gilse, advocaat-generaal bij het Hof te 'sGravenhage en mr. P. H. Beekhuis, advocaat te Leeuwar den. Des avonds verenigen de circa 200 deelnemers aan dit congres zich aan een diner in de „Rustende Ja ger" te Bergen, alwaar ook gelo geerd wordt. De volgende dag staat een bezoek aan het Zwanenwater en aan Den Helder op het programma. Onbeheerd ALMAAR. Bij de politie werd aangifte gedaan van de diefstal van rijwielen welke onbeheerd en niet afgesloten waren achtergelaten. neerd werd met de Nazomer feesten in de stad; het gemeen tebestuur stelt dit op hoge prijs. Spr. heette de Bond van harte welkom en sprak de wens uit, dat dit niet de laatste maal zou zijn. Hij wenste de Bond tenslot te succes en een aangename dag. De Bondsvoorzitter, de heer T. Lansdaal, bracht B. en W. hartelijk dank en sprak de wens Zondag- uit dat de Bond in de toekomst, voor het i zoals nu en in het verleden, steeds op het gemeentebestuur zou mogen rekenen. Nadat een ochtenddrank ge serveerd was begaf men zich naar buiten voor het aanhoren van de aubade. Receptie Des middags werd in hotel Taverne een drukbezochte re ceptie gehouden, waar velen het Bondsbestuur kwamen compli menteren. De voorzitter van het feestco mité, de heer J. Peereboom, hield 'n herdenkingsrede, waar in hij allen het welkom toeriep; hij hoopte, dat van deze dag, waarop de Bond in het centrum der belangstelling staat, een goede propaganda mocht uit gaan, zodat de nog niet aange sloten corpsen zich spoedig zou den mogen aansluiten. Hij bracht dank aan God voor de zegen aan de Bond geschon ken; aan de geestelijke Advi seurs, de initiatiefnemers en de bestuursleden, die deze 25 jaar leiding gaven. Spr. constateerde, dat de Bond het muzikale peil in NoordHolland had opgevoerd en de waardering voor de corp sen ook van de zijde der ge meentebesturen gestegen was. De concoursen droegen daar het hunne toe bij. Spr wenste namens de leden van alle aangesloten corpsen het Bonds bestuur geluk en bracht 't dank voor de leiding. In een historisch overzicht re leveerde spr. vervolgens het wel en wee van de Bond en de ge houden concoursen, waarbij hij stil stond bij de bijzondere ver diensten van verschillende func tionarissen, zoals adviseurs, ju ryleden en bestuurderen. Aan het slot van zijn uitvoerige rede huldigde spr. het driemanschap Lansdaal, Horio en Stuyt, resp. voorzitter .secretaris en pen ningmeester, die met de bond hun zilveren jubileum als be stuurslid vierden. Als blijk van waardering bood spr. deze ver dienstelijke bestuursleden na mens de leden een gouden das speld aan; hij sprak daarbij de wens uit dat zij nog vele jaren hun zegenrijk werk voor de Bond mochten voortzetten. De Bondsvoorzitter, de heer Landsdaal. sprak 'n dankwoord, waarin hij betrok de dirigenten, speciaal de heren van Westen Leo Konig en Kuijs. hij her dacht ook de overleden dirigen ten, de heren Evert Koning en H. Maas. Aan hun aller stuw kracht is het te danken, aldus spr., dat de prestaties van de Bond zo hoog zijn gestegen; ook de juryleden en verenigingsbe stuurders, die aan de opvoering van het muzikale peil hadden meegewerkt, bracht spr. dank. Nadat mededeling was gedaan van ingekomen schriftelijke ge lukwensen, o.a. van een felici- tatieschrijven van Z. H. Exc Mgr. J. P. Huibers, en de oud adviseur, kapelaan Bisschop sloot Deken van, der Meer zich als adviseur aan bij alle gespro ken woorden van dank en hul de. Spr. betoogde door de ont spanning in de vorm van mu ziekbeoefening de persoonlijk heid veredeld wordt en de Bond aldus bijgedragen had tot de verhoging van de waardering van zijn persoonlijke léden. Spr. hoopte, dat de Bond in hechte vriendschap der leden onderling steeds mocht blijven uitgroeien Burgemeester Kooiman bood namens het Gemeentebestuur, dat ook een bloemenmand had gezonden, ook hier gelukwensen aan, waarna nog tal van spre kers het woord voerden, o.a. mr. J. C. M. Sweens uit Dongen als voorzitter van de R. K. Federa tie van Diocesane Bonden; hij bracht een ere-saluut aan de Noordhollandse Bond, die de stoot gaf tot oprichting van de Federatie. De heer F. van Hel- lenberg Hubar, voorzitter van de Bond in het Bisdom Den Bosch, Voorzichtig automobilist! ALMAAR. Zondagavond werd een auto die aan de ,ij®~ sloot zich hierbij in een smeuige parkeerd stond en niet B - recje aarlj waarin hij hulde sloten, en waarin zich ook de con- bracht aan de beginselvastheid tact-sl'eutel bevond, vermist. Later op de avond werd de auto elders in de gemeente aangetroffen. Automo bilisten worden er op opmerkzaam gemaakt dat het strafbaar is. de auto zo neer te zetten, dat zij voor onbevoegden te bereiken is. De sleu tel mag niet in het contact worden achtergelaten. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johannes zv. J. de Kroon en N. van der Meu- len' Nicolaas P zv. C. J. Tromp en C.M.E. de WÏldt; Catharina A.I. dv. A. Bakker en E. Stet; Willy E. dv F.A.J, van Heck en N. Parma. VEEMARKT ALKMAAR. 18 Sept. 4 paarden 700-825; 115 vette koeien 500-1020; 32 Nuchtere kal veren 40-95; 89 Vette schapen 80- 135- 202 Varkens 1.82-1.88 per kg. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Acht overwinnin gen en één nederlaag, is een écla tant succes voor R.K. A.F.C. Het eerste, verzwakt doordat er twee geblesseerd waren, herstelde zich keurig van het gelijke spel. Dat was een extra meevaller. Het tweede en vijfde waren beiden ook prima. Dan de adspiranten, jongens jullie hebt je keurig gehouden voor al de A's, wat een uitslag! Jammer dat de jongens van E verloren an ders was het helemaal oké. Mededelingen: Zij, die een seizoen kaart voor staan- of zitplaats willen ontvangen, moeten dit even opge ven bij Jaap Smit, Nieuwe Sloot, Tel. 4813. Hedenavond ledenvergadering, aan vang 8 uur precies en in Paviljoen Kinheim. AU8 leden worden ver- 'ocht aanwezig te zijn. 'De P.P.C.-er. van het Noorden. De heer C. H. Volgering sprak als voorzitter van de Zuidholl. Bond, de heer Beekhoven namens de Bond van Orkest-dirigenten en de heer v. d. Linden als voorzitter van de Utr. Dioc. Bond. Tenslotte spraken nog de he ren Peereboom namens Apollo Hoorn; Roskam uit Blokker, Supportersvereniging van H.S.V. HEILOO. In de loop van deze week zal in café Admiraal een vergadering worden belegd, ter voorbereiding van het stichten van een H.S.V. supportersclub. Initia tiefnemers hebben reeds een voor lopig bestuur gevormd. Eenieder, die voor deze nieuwe supporters vereniging interesse heeft, is op deze vergadering welkom. De da tum zal nog nader worden bekend gemaakt. Vooral zullen reizen bij u'twedstri.jden van het eerste elf tal ter sprake komen-, LEZING THIJS STERK voor K.V.P. Jongerenorganisatie SCHOORL Dinsdagavond 19 Sept. a.s. 's avonds 8 uur zal in het verenigingsgebouw een lezing worden gehouden door de heer Thijs Sterk. De heer Sterk zal voor ons de positie van de kunstenaar in de huidige maat schappelijke verhoudingen uit een zetten. Wij nodigen leden en belangstellenden uit deze on getwijfeld interessante avond bii te wonen. In verband met de aanvang van het nieuwe seizoen vesti gen wij er de aandacht op, dat iedere jongere van 18 tot 30 jaar zich kan opgeven als lid bij K. Kaandorp. Mantj es uit Zaandam en v. d. Linden uit Heerhugowaard. Marswedstrijden. In de namiddag traden de 10 corpsen bij het Stadhuis aan voor de marswedstrijd; zulks onder grote publieke belangstelling. De jury bestond uit de heren Jos de Klerk, Haarlem, en C. J. Langfeld, Ensche de. Behoudens een klein buitje, dat aan het eind van de wedstrijd als spelbreker optrad, verliep de mars- wedstrijd in de beste orde. Vooral „St. Caecilia" uit Alk maar maakte met de keurige uni formen en het onberispelijk op treden, een keurige indruk. Trouwens, dg jury verklaarde na afloop, dat over het algemeen goed gemarcheerd en gemusiceerd was. Uitslag marswedsfrijd. In de Tentoonstellingstent werd na afloop de uitslag bekend ger maakt. Alle corpsen bleken in aan merking te zijn gekomen voor een eerste prijs, waarvoor het nodig was, dat gemiddeld 8 behaald werd; de meesten hadden gemiddeld 9 en alleen „St. Caecilia" haalde gemid deld 10. De uitslag is: „St. Caecilia" Alkmaar 80 p.; „Apollo" Hborn 78 p.; Harmonie Zaandam en „St. Cae cilia" Amsterdam 74 p. Bovenkerks Fanfare, Dr. Nuyens, Westwoud en „St. Caecilia" Heiloo en Cresendo, Purmerend 72 p: Muzieklust, Ob- dam 71 p. en Accordanto Spierdijk, 70 punten. Tamboers-wedstrijd. „St. Caecilia" Alkmaar 78 p. (met lof) 78 p; „Apollo" Hoorn en „St. Caecilia", Amsterdam (met lof); Cresendo, Bovenkarspel 74 p. (met lof); Dr. Nuyens, Westwoud, 70 punten. Door de krachtige wind ge steund, was Limmen in het be- gi nvan de wedstrijd tegen de Zouaven sterk in de aanval. Uit een goede combinatie plaatste Dekker de bal keurig voor het doel, waaruit Weijers de score opende. 10. De druk van Lim men werd steeds zwaarder. Een vijftal corners leverde niets op. Iri die periode gingen vele Lim- men-aanvallen door buitenspel verloren. Broedersz loste ten slotte een onverwacht hard schot, dat de Zouavenkeper ver raste. 20, Met deze stand ging de rust in. Limmen kwam na de rust goedkoop aan het derde doel punt. Toen een der achterspelers terugspeelde, was de bal voorde Zouavenkeeper niet meer te houden. Even later verdween 'n scherpe voorzet van Dekker in het doel. 40. Zouaven scoorde hierna in vijf minuten tyds twee goede doelpunten, maar zij werden hierna geheel overspeeld en konden geen vat meer krij gen op het spel. Een prachtig schot van Weijers bracht de stand op 52. Groot scoorde het zesde doelpunt en tenslotte nam Dekker de zevende goal voor zjjn rekening. ONZE AGENDA GULDEN VLIES 8 uur: Ju bileumvoorstelling van de Hoofdstad-operette„Zwel Herzen in Dreivierteltakt". BIOSCOPEN: Cinema Americain: Met heilig geweld a. 1.; Victoria Theater: De Saint contra de Tijger, 14 jr. Harmonie: Noodlottige lading 18 jr. Allen 8 uur. NACHTD. APOTHEKEN- Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: Nassaugarage, Nassauplein, telef. 3545. Inbraak CASTRICUM In de nacht van Zaterdag op Zondag is weer eens ingebroken. Nu was het de heer Latjes, Burgemeester Mooistraat die de dupe werd. Daar de inbrekers door het inwerpen van een winkel raam enige horloges uit de etala ge wisten te bemachtigen. De po litie stelt een onderzoek in EEN NIEUWE GASHOUDER EGMOND AAN ZEE. De bouw van een nieuwe gashouder met een inhoud van 1500 M3 is voor f 64.200.gegund aan G. Bianchi's Machinefabriek te Am sterdam. CON ZELO-NIEUWS WAARLAND Het eerste elftal van Con Zelo won van SSV met 31; het derde dolf tegen Zeevogis III het onderspit met 41. Woensdagavond om 8 uur de trai ning bij W. Jonker. Niemand ont- breke! DE KERMIS ZIJDEWIND.De Zijdewinder kermis, die dit jaar een wel bui tengewoon grote belangstelling heeft getrokken .is ordelijk en ge zellig verlopen. Er was voor elk wat wils. Zondagmiddag was het katgooien voor jong en oud. Maan dagmorgen ging de jeugd, vooraf gegaan door het fanfare, in op tocht naar het kermisterrein, waar zij aangenaam werd beziggehou den. De winnaars van de Maan dagmiddag gehouden draverij voor boerenpaarden zijn resp.: Blauw te Wieringerwaard, Brak te de Vennik, B. Blank te Slootgaard, S. Broersen te Zijdewind en Put uit Langedijk. Dinsdagmorgen werd een rijwielvaardigheidsrit gehouden. De Eicffc Warmenhui- zen behaalde de meeste punten, de groep Kampen kwam op de twee de en de groep Zwarteweg op de derde plaats. Het cabaret „Duo Wi-Jo" trad Maandagavond in de zaal Blankendaal op voor een uit verkochte zaal. Dinsdagmiddag was er rinksteken met paard en kar. Na afloop werden de prijzen uitgereikt aan H. Keesom Wz. met Tr. v. Baar Jd., J. Tromp Pz. met M. Bruin Ad., C. Bakker Cz. met N. Keesom "Wd., P. Doodeman met M. Bruin Ad., ;én D. Groot met N. Droog Jacd. Al met al een volksfeest waarop jong en oud zich naar hartelust heeft weten te vermaken. Collecte kankerbestrijding AKERSLOOT. De dezer da gen gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft in 0eze gemeente in totaal opge bracht een bedrag van f 111.147 Burgerlijke stand ST. PANCRAS. Geboren: Jac., z. v. M. Kloosterboer en A. Engel; Annie, d. v. R. Leijen en M. Groen. Ondertrouwd: Aar jen Balder, 24 jaar, bankwerker en P. M. van Dijkhuizen, 27 jaar, zonder, beiden wonende te St. Pancras; S. C. Bouwstra, 20 jaar, chauffeur, te St. Pancras, en E. W. Ofman, 21 jaar, zonder, te Bergen N.H.; J. Muis, 25 jaar, tuinbouwer, te Koe dijk en A. J. Groen, 21 jaar, zon der, te St. Pancras. Getrouwd: A. Balder, 24 jaar, en P. M. Dijkhuizen, 27 jaar. Overleden: Hendrika Smit, 63 jaar, echtgenote van P. Kok. Kath. Thuisfront legt het werk neer Op een onlangs gehouden verga dering heeft de afdeling Beemster van het R. K. Thuisfront besloten per 15 October a.s. haar activiteit stop te zetten. Op deze datum houdt het Thuisfront een slotbij eenkomst, waarop uitgenodigd worden de gedemobiliseerde mi litairen en hun Dames, hun Ouders en al degenen, die een werkzaam aandeel in het Thuis front hebben gehad. De dag zal worden begonnen met een plech tige H. Mis uit dankbaarheid, om dat niemand van deze afdeling van het Thuisfront is gesneuveld, te celebreren door Aalmoezenier Kools uit Amsterdam, die tevens de predicatie zal houden. Des avonds is er een feestbii- eenkomst in het verenigingsge bouw, waarop Kees Nat en zijn medewerkers „om den volke te vermaken" zijn uitgenodigd. Te vens zal er gelegenheid zijn tot dansen. Het bestuur hoopt, dat op deze datum alle militairen uit deze omgeving gerepatrieerd zullen zijn. Vergadering L.T.B,. De afdeling Beemster van de L.T.B. heeft op een vergadering besprekingen gevoerd over een te houden Oogstdankdag, die men naar het gevoelen van de meeste aanwezigen, grootser dan verleden jaar moest opzetten. De datum werd bepaald op 23 November. Tevens kwam in deze vergadering de wens naar voren, dat wederom cursussen dienen te worden ge geven in verband met de steeds voortschrijdende mechanisatie op de bedrijven. Het bestuur zal de plannen uitwerken. Naar men verwacht, zullen de plannen tot oprichting van een Coöp. Gras drogerij, welke door verschillende veehouders naar voren werden ge bracht, eerst in 1951 vastere vorm kunnen aannemen. Tenslotte werd medegedeeld, dat het bestuur erin geslaagd was een woning te vin den voor de onderwijzer aan de R. K. Landbouwschool, Uitgaande van de Bond van Landelijke Ruiters van de L.T.B., met medewerking van de L.T.B. en de L.T.J., en de plaatselijke afdelingen van deze drie groepen, zou Zondag onder het motto „Bezinning en vreugde" te Ursem een grote jonge boeren- en tuindersdag worden gehouden, die 400 land- en tuinbouw- jongeren bij elkander zou hebben gebracht. Met grote zorg en vooral mag de L.T.B. afd. Ursem zelf met name genoemd worden hadden deze instanties die dag voorbereid, om op een dergelijke massale bijeenkomst onze jongeren weer eens te activeren en te doen bezinnen op hun taak en de verschil lende problemen, die thans aan de orde zijn. Deze dag die de eerste Kringdag voor Ursem en omgeving zou zijn geweest is in haar grootse opzet volkomen een fiasco geworden; het is moeilijk na te gaan, waar of bij wie de fout schuilt. Er werd met enthousiasme gewerkt, zeker door de initiatiefnemers in Ursem zelf, maar de belangstelling uit de omliggende plaatsen bleek zó gering dat men genoodzaakt was het gehele programma, behalve de grote ruiterwedstrijden af te gelasten! telandssport niet zó naar buiten- Uit gedragen, als men zich gewenst had. De opzet is immers, de plat telandsjongeren in deze sport meer en meer te betrekken, om meer liefde voor het paard-aan te kwe ken, dat men" dagelijks bij het werk op het land gebruikt, om de bruikbaarheid van het paard te verhogen en om tenslotte zich zelf, door een voortdurende training, groter karaktersterkte te verwer ven. De ruiters waren goed op gekomen, 45 in getal en zij hebben ervan gemaakt wat er van te ma ken was. Ondanks slagregens hiel den zij tot het eind de moed erin, zodat de jury, onder leiding va» de heer C. de Boer, Hoofdinstruc teur van de Landelijke Rijvereni- ging van de LTB, eenstemmig van oordeel was, „dat het voor de eerste maal zo slecht nog niet ging". Men heeft ervan gemaakt, wat er van te makep was, het rillerige weer de krachtige wind en de re gen ten spijt. Op het land van de heer v. d Bijl te Rustenburg was een overdekte tribune opgesteld, vlaggen wapperden vrolijk in het gespetter van de regendruppels en via de loudspeakers schalde de mu ziek blij over het modderige, gladde veld. De wedstrijden werden, nadat ze om ongeveer 2 uur door Burge meester V. Nolet met een opge wekt woord waren geopend, o.a. door de Zeereerw. Heer Pastoor Th. G. van Haastert bijgewoond. Des morgens waren alle ruiters, (waar onder een aantal dappere amazone's die in geen enkel opzicht voor hun vrienden onderdeden) uitgekomen in het nummer individuele dres suur, waarbij zij - in de klassen G en N werden ingedeeld. Bij de overige wedstrijden ging het vooral om het team-work, waarbij speci aal. gelet werd op de uniformiteit bij het rijden en. de discipline van de ruiter, dip .an hoofdzaak zijn technische bekwaamheid uitmaken. Men reed de nummers achttal- en Of dit aan de jongeren zelf te wijten is of dat een organisatori sche fout daarvan de orzaak is ge weest, is nogmaals gezegd moeilijk na te gaan; men zal de fout naarstig gaan zoeken en er voor de volgende maal lering uit trekken: belangrijker is o.i. echter speciaal in dit geval, te hebben moeten constateren, dat er, naar de eisen van de hedendaagse tijd, nog te weinig enthousiasme, te wei nig bezieling en zelfs te weinig be sef, waar het in standsorgani saties (voorai bij de jongeren) om gaat, gevonden wordt. Er moet een heilig vuur ont branden in de harten van de jongeren; er moet meer „bezin ning" komen op wat er noodza kelijk gebeuren MOET, wil men de vreugde smaken van het be reiken van dit uiteindelijk resul taat: een maatschappij, waarin uitsluitend Naastenliefde en Rechtvaardigheid heersen. De ruiters kregen hun zin- Ondanks het houden vanmfwyp Ondanks' het hondenweer mogen de Ruitersportwedstrijden waaraan de Ruitersportvcrenigingen „St. Ba- vo", Ursem, St. Willibrordug Alk maar, „St. Maarten" Schermerhorn „St. Michaël" Zuid Schermer eh „St. Joris", Beemster, hebben deel genomen, daarentegen geslaagd worden genoemd. Men heeft voor de eerste maal reglementaire wedstryden kunnen houden, die de verenigingen ongetwijfeld tot groter werkdadigheid (en daardoor later tot groter resultaten) hebben gestrekt. Het barre weer deed weinig pu bliek verwachten en tot grote vol doening van alle betrokkenen; bleek de belangstelling nog groter dan verwacht was, maar toch is de sport als zodanig de specifieke plat- viertal dressuur, de zeer spectacu laire grote parade van alle deel nemers (figurenrijders), groepsprrn- gen met drieën, gelukspringen (in dividueel) en Tally Ho. Burgemeester V. Nolet reikte de prijzen uit, benadrukte in zijn slot woord nog eens de ideële doel stelling bij de Ruitersport en dankte allen, die op een of andere wijze in het welslagen van de de monstraties een werkzaam aandeel hadden gehad. De prjjzen waren de moeite waard De wisselbekers waren beschik baar gesteld door het Hoofdbestuur van de LTB en de N. V. Melkfa briek „De Prinses" te Ursem, lau wertakken door Pastoor Th. G. Haastert, Burgemeester V. Nolet, (lauwerkrans), de Handelsraad van de LTB te Alkmaar en door St. Bavo en medailles door de plaatse lijke LTB afdeling, „St. Joris", „St. Michaël", „St. Willibrordus", „St. Maarten" en de R. K. Rijvereniging te Lisse en door Café Mulder, Sla gerij Rustenburg en de heer H. de Jong te Ursem. Na de prijsuitreiking défileerden de ruiters voor de tribune. De uit slag ziet er als volgt uit: Achttallen: 1 St. Willibrordus. (Wisselbeker) 32.63. 2 St. Michaël. (Lauwertak) 27.29. 3 St. Bavo. (Med.), 27.21 Eervolle vermelding: St. Maarten, 24.71. (Med.) Viertallen. 1 St. Bavo. (Wisselbeker), 27.46. 2 Eerste viertal St. Joris. (Lauwer tak), 26.04. 3 Tweede viertal St. Joris. (Med.), 25.12. Individueel. Klasse N. 1 P. van Saassen. (12 Jaar oud! Deze Jonge man viel op tussen zijn oudere collega's om zijn discipline), St. Maarten, 6.50 (Lauwertak. 2 J. Duyn. St. Maarten. 6.50 (Med.) Ondanks het gelijke eindaantal punten was P. van Saessen in een der belangrijkste opzichten toch de meerdere van zijn rivaal.) 3 N. v. d. Bijl, St. Bavo. 6.14 (Med.) Eervolle vermeldingen: H. Dorre- cijver, St. Bavo, 5.64 en J. Dol, St. Bavo, 5.57. G klasse 1 J. L. Dekker, St. Joris, 6.79, (Med.) Deze ruiter behaalde het hoogste aantal punten, dat in beide klas sen deze dag behaald is. 2 H. Veldt, St. Willibrordus, 6.57, (Med.) 3 Mej. R. v. d. Bijl, St. Bavo, 6.32, (Med.) Eervolle vermeldingen: J. Welboren, 6.21, en J. Schermer, 6.10, beiden van St. Willibrordus. Groepsspringen met drieën. 1 Damesteam St. Bavo. (Paard met opstand.) 2 Herenteam St. Willibrordus. De overige nummers groepssprin gen bleek nog te hoog gegrepen, zodat alle groepen werden gedis- qualificeerd. Gelukspringen: 1 ste prijs (met 6 genomen hin dernissen) H. Dorrecijver, St. Bavo. (Med.) Tally Ho: 1 R. Swart, St. Michaël. (Sierglas) 2 J. Jonk, St. Maarten. (Med.) 3 Mej. R. Groot, St. Bavo. (Med.) Eervoile vermeldingen: H. Dorre cijver en J. Hoedjes, beiden van St. Bavo. SYDNEY, 17 Sept. (Reuter). De „Sydney Sunday Sun" publi ceert een „telegram uit Tokio, vol gens hetwelk diplomatieke stap pen zouden worden gedaan tot be ëindiging van de Koreaanse oorlog. Aan Zuid-Koreaanse functionaris sen zou gezegd zijn, dat de strijd krachten van de V.N. de 38ste breedtegraad niet zouden over schrijden, aldus meldt Richard Hughes, de correspondent van ge noemd blad te Tokio. De 38ste breedtegraad vormt de grens tussen Noord- en Zuid- Korea. De correspondent zegt verder, dat aangenomen wordt, dat de Sowjet-Unie en communistisch China besloten hebben niet ten zuiden van de 38ste breedtegraad tussenbeide te komen. (Reuter), 18 Sept. Vooruitge schoven eenheden van de Ameri kaanse tweede infanterie-divisie zijn ten noord-westen van Tsjang- njong de Naktong overgestoken, zo wordt in berichten van het front gemeld. Tsjangnjong ligt in de centrale sector van het westelijk front. - De eenheden hebben opdracht om een bruggenhoofd over de rivier te vestigen en te behouden voor het overbrengen van de hoofdmacht. In de-afgelopen nacht hebben de noordelijken „kleine tegenaanval len zonder succes" gedaan, aldus een Amerikaans communiqué. Slechts op het noordelijk front van het bruggenhoofd bij Poesan slaagden zij erin de zuidelijken die de rivier dé Jhongsan waren over gestoken, met geweer- en mortier vuur terug te drijven. werd Zaterdagmiddag in Den Haag de heer Frans Schneiders, parlementair redacteur van de Maasbode, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als journa list gehuldigd. Op de receptie voerden o.m. het woord de hoofd redacteur van de Maasbode, de heer Leo Hazelzet, de voorzitter van de K.V.P., de heer Andries- sen en het Tweede Kamerlid (K.V.P.) de heer van der Weij- den. De voorzitter van de parle mentaire pers, dr. E, van Kaalte, schetste de journalistieke loop baan van de jubilaris is in Hilversum onder grote be langstelling het huwelijk vol trokken tussen de bekende om- roepster Netty Rosenfeld en John Mc. Caughen Monk, een Ameri kaanse omroeper, die werkt bij de Wereldomroep is tc Nijmegen op 69 jarige leef tijd overleden pater dr. A. Bar ret S.J., een bekend socioloog, Pater Barret was o.m. voorzitter van de Algemene R.K. Bedrijfs- raad voor de landbouw is prof. dr. B. L. van der Waer- den, buitengewoon hoogleraar in de toegepaste wiskunde aan de rijksuniversiteit van Amsterdam benoemd tot hoogleraar in de wiskunde aan de universiteit van Zürich zal van 3 t.e.m. 8 November in het Indisch Instituut te Amster dam een grote orchideeëntentoon- stelling worden gehouden is in Pulchrl Studio in Den Haag een tentoonstelling van teken- en schilderwerken van leden der Nederlandse Strijdkrachten ge opend. Generaal Kruis en vele hoge militaire autoriteiten woon den de plechtigheid hij telt het korps vrijwillige politie troepen in Amsterdam thans 500 man. De eerste taak is de bestrij ding van een vijfde colonne. Za terdag werd met het oefenseizoen begonnen zijn de heren Botand uit Utrecht en van Alphen uit Amsterdam benoemd als omroepers bij de Ca nadese omroep. Hiervoor waren enkele weken geleden 1500 solli citanten Prins Bernhard vloog „Vam pire" straaljager SOESTDIJK. Tijdens zijn be zoek aan Engeland, aan de Havil- landfabrieken te Hatfield, begin dezer week heeft Z.K.H. Prins Bernhard niet alleen zijn voorge nomen vlucht gemaakt met het nieuwe viermotorige passagiers vliegtuig (met straalaandrijving) „Cornet", hij heeft ook de straal jager Vampire" gevlogen. Burgerlijke stand SCHERMERHORN. Geboren Jacob Jan, z. v. Willem de Boer en Suze M. Klippel. Gehuwd: B. P. M. Verhoofstad. 23 jr, typograaf te Purmerend eri A. J. Berkhout,'25 jr, alhier, nieuw adres Purmerend, Kerkstr. 9. Ingekomen: Arie Schram, land arbeider, met echtgenote en 3 kin deren vanuit Zuid- en N, Scher mer, naar C 34; Maria G. Bijman, dienstbode, vanuit Beemster naar C 69 (p.a. P. de Lange); Wietske Bruinsma, zonder beroep, vanuit Zeist naar A 140; Gerard M, Janssen, landarbeider, met echtge note en 3 kinderen vanuit Horst (L.) naar C 10. Vertrokken: Trijntje Koster, leerling verplèegster, van A 41 naar Hoorn Kerkplein (Gem. Zie kenhuis); Johannes C. Dekker, landarbeider, van C 88 naar Beem- .ster, Schermerhornerweg 1. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. DEPRESSIE IN AANTOCHT Aanvankelijk meest matige, later weer krachtige en langs de kust wellicht opnieuw tot stormachtig toenemende wind tussen west en zuid. Vanavond en vannacht tij delijke opklaringen, maar morgen weer toenemende bewolking met op de meeste plaatsen enige regen. Weinig verandering van tempe ratuur. DENKT U ER AAN! Hedenavond van 79 uur AANMELDING voor de nieuwe cursus in HET GULDEN VLIES Ook voor Engels (Adv.) 25 BIGGEN IN EEN WORP TEXEL, 16 Sept. Toen de veehouder W. de Haas, te Ooster end, de kraamkamer van zijn zeug inspecteerde ontdekte hij een bij zondere gezinsuitbreiding: er wa ren niet minder dan 25 springle vende biggetjes ter wereld ge bracht. NEW YORK (A.N.P.-Aneta). De Australische minister van bui tenlandse zaken, Percy Spender, heeft Vrijdag op een persconfe rentie te New - ark medegedeeld, dat hij tijdens zijn bezoek aan Washington een groot aantal on derwerpen, waaronder de .kwestie Nieuw Guinea, had besproken. Hij zeide, dat Australië een „Pa- cifict Pact" voorstelt met hetzelf de karakter als het Atlantisch Pact. In tegenstelling tot het At lantisch Pact zouden de eventuele leden van het nieuwe pact echter niet alle dezelfde culturele ach tergrond hebben. Het zou een ge bied van Australië en Nieuw Zee land tot de Verenigde Staten en Canada omvatten, waarin alle eilanden in het gebied van de Stille Oceaan zouden worden op genomen behalve Japan. Indone sië zou als lid zeker aanvaardbaar zijn voor Australië. De minister legde er de nadruk op. dat het pact geen practische betekenis zou hebben, wanneer de Verenig de Staten hierin geen deel zouden hebben. Hij noemde de kansen voor het pact "unstiger dan hij ze voor ziin komst in Washington schatte Op de vraag of men Nederland ook als eventueel lid van het pact zou beschouwen, antwoordde hij, dat deze kwestie tot heden nog niet aan de orde was geweest, doch dat elk land, dat belangen in het betrokken gebied heeft en in staat is ziin eventuele militaire verplichtingen te vervullen, waar schijnlijk in aanmerking zou ko men. Bliksembeveiliging WIERINGERMEER. In op dracht van het Beheer der Do meinen in de Wieringermeer is de fa. Hommema te Wommels (Fr.) begonnen met het aanbrengen van bliksembeveiligingsinstallaties op 123 boerderijen, 50 kapschuren en 19 dubbele arbeiderswoningen in de Wieringermeer. AVENHORN, 16 Sept. 58500 kg witte kool 44,50; 16500 kg ro de kool 49,80; 3000 kg gele kool 2,103,90; 1500 kg groene kool 5,70 6,40; 11500 kg uien: grove 3 4,40; gewone 3,204,60; driel 8 9,50; nep 11,40—14,50; 20500 kg bie ten: I rond 5,706,80; II rond 45; 17925 kg augurken: grof 6,8010,50; basterd 21,90; stek 4; 8900 kg sla- bonen: I 18,20—23,50; II 15—21,70. WARMENHUIZEN 1800 kg. Aard appelen 7.80-8.30; 1300 kg slabo- nen 15-20.40; 3200 kg. rode kool 6.40 -8.30; 7500 kg. gtelc kool 4.50; 110,000 kg witte kool 4; 200 kg. Nep 11.20. GROOTEBROEK 16, Sept 16.000 kg. Aardappelen. Doré 7.30-7.70; BI. Eigenh. 7.10-7.30 Blanke Eigenh. 7.30 -7.40; Bintje 8.30-8.50; Alpha 8.30; 800 kg. Slabonen 15.00-20.40; 6.200 kg. Bieten 5,60-6.30; 8.000 kg. Rode kool 5.40-9.50; 32.000 kg Witte kool 4.-; 5.000 kg. Gele kool 4.50-4.70; 20.000 kg. Uien B 5.10-5.80; C 4.30- 4.70; D 4.50; Driel. 7.50-7.90 Nep 9.90-11.90; 55.000 stuks Bloemkool B 15.00-27.00; B II 8.00-15.00. N. SCHARWOUDE, 18 Sept. 5000 kg aardappelen: eerstelingen 8.608.80; grte 8.108.40; meerlan- ders 7,90; bl. eigenh. 6.907.10; koopm. bl. 6,90; 4000 kg uien 3,30 —3,80: driel. 6,80—8,50; nep 11,50 —13,10; 2000 kg rode kol 4—6,10; 2000 kg gele kool 3,50— 5,20; 2000 kg groene kool 55,90; 145000 kg witte kool 4; 8500 kg slabonen 15 —24. LANGEDIJK. 1800 kg. blauwe eigenheimers 5.908.20; 2500 kg. uien 3.904.20; grove 3.203.80; 1800 kg. slabonen 1524; 6000 kg. groene kool 5610; 16.000 kg. gele kool 4.505.10; 17.000 kg. rode kool 5—9.30ij 160.000 witte kool 44.10; 7000 stuks bloemkool B 1932. Wij hebben een GROTE sortering in 125 en 220 Volt, PRIJZEN vanaf f 12.50 f 27.50 J. HENSTRA Laat 158-160, Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2