"Ik km uuft Blokkers, W.G.W. en M.F.C. namen revanche voor eerste nederlaag SMIDJE VERHOLEN EN DE RARE ALCHEMIST R.K. A.F.C. op het goede pad R. K. Noorder Handbalkring Tot tweemaal toe nam Hollandia de leiding In de afdeling Noord-Holland EX K.N.V.B.-ERSLEDEN OPNIEUW NEDERLAGEN Van de wielerbanen In ChristusLicht GRASSHOPPERS VERSLOEGEN V.V.W. OP HET NIPPERTJE Wieringerwaard met 6-3 verslagen Herstel van F.S.A. - Nederlaag voor D.O.S. a—u. Blanco stand bij Randers-B.K.C. Beste ploeg verloor GOEDE WIJN MET EEN TSIDELUKE AANBIEDING MAANDAC 18 SEPTEMBER1950 PAGINA 15 De tweede compeHtiezondag heeft voor enkele clubs het ver hoopte herstel van de vorige week'geleden nederlaag gebracht. Voorzover tenminste de velden niet wegens het vele regenwater moesten worden uitgesteld of afgelast. Zo hebben de Blokkers zich de kans die zij hadden tegen Sijbecarspel niet laten ontne men. W.G.W. heeft de 41 nederlaag van vorige week radicaal in zijn voordeel omgedraaid. Alkmaar werd het slachtoffer van de Helderse club. Maar aan de andere kant hebben enkele clubs het er lelijk bij laten zitten. En dat gebeurde dat meteen maar met cijfers die op een korfbalveld de toeschouwers nog met verbazing zouden slaan. Zo kwam M.F.C. op zijn schreden terug door Nieuwe Niedorp maar met liefst 102 klop te geven. En nu nog sterker: De ploeg van de Adelborsten uit de Marine- stad Rangers wist slechts één doelpunt te lanceren tegenover 15 van J.V.C. uit julianadorp. Het is in de eerste klasse A een zware strijd geworden van Uit geest tegen U.S.V.U., zoals wij Za terdag al voorspelden. De katho lieke Uitgeestenaren konden het tegen hun plaatsgenoten niet red den en verloren met 12. O.D.I.Z. herhaalde haar overwinning van de vorige week, nu op een andere zeer sterke ploeg n.l. S.V.A. Beem- ster herstelde zich door met aar dige cijfers (30) van Westzaan te winnen. De andere wedstrijden die hier waren vastgesteld konden niet doorgaan. U.S.V.U. en O.D.I.Z. hebben voorlopig de leiding. U. S. V. u. 2 2 0 0 4 O. D. I. Z. 2 2 0 0 4 Dreo 1 1 0 0 2 S. V. A. 2 1 0 1 2 Beemster 2 1 0 1 2 Foresters 1 0 1 0 1 Knollendam 1 0 1 0 1 Meervogels 1 0 0 1 0 Uitgeest 2 0 0 2 0 Westzaan 2 0 0 2 0 Pluim voor E.D.O. R.K.E.D.O. heeft weer een pluim verdiend wegens haar 2—2 gelijk spel tegen het kloeke S.E.W. Het enthousiaste begin belooft wat voor de rest van de competitie. We zien M.F.C. en Blokkers die haar van M.F.C. en Blokkers die haar kansen uitstekend uitgebuit heb ben. De Valken zijn in Hoorn te gen Sporters ten onder gegaan. Of eigenlijk is deze laatste uit drukking niet waar. Zij waren driekwart van de wedstriid in de meerderheid. Maar de Hoornse club had het geluk mee. Valken VAN EST TE VERSAILLES IN DE ACHTERHOEDE VAN VLIET WINT VAN HARRIS De klassieke Grand Prix des Nations tegen het uurwerk is te Versailles gehouden over een afstand van 141 KM. De uitslag luidt: 1. Maurice Blomme (België! 3 uur 41 min. 52.6 sec.; 2. Berton (Frankrijk); 3. Rolland (België); 4. Idée. Van Est, die vorig jaar tweede was. werd nu 18e in 4 uur 1 min. 58 sec. Te Wuppertal werd een wed strijd achter grote motoren over 100 KM gehouden. De Luxemburger Kilian won in 1.18.9 vóór Lesueur en onze landgenoten Pronk en De Best Op de Oerlikon-baan te Zürich werd een internationale wed strijd achter grote motoren ge houden. Het eindklassement hiervan luidt: 1. Besson (Zwits.); 2. Hei- mann (Zwits.); 3. Bakker (Ned.) 4. Diggelman (Zwits.). Van Vliet en Derksen' reden weer een sprintwedstrijd met Harris te Parijs. In de finale wist Arie van Vliet de wereldkam pioen Harris met enkele centi meters verschil te kloppen. Derksen werd derde. Harris was echter niet volko men fit wegens een stormach tige overtocht per vliegtuig. Londense busstaking nagenoeg opgeheven LONDEN, 17 Sept. (Router). De meeste der 16.000 Londense bus chauffeurs en -conducteurs, die ge durende drie dagen hebben ge staakt, zijn Zondag weer aan hun werk gegaan ingevolge een oproep van de leiders van hun vakbond. In vier garages wordt nog niet ge werkt. Post voor de „Tabinta" Post, bestemd voor militairen van het motorschip „Tabinta" op weg naar Nieuw Guinea, welke in een der tussenhavens zal worden uit gereikt, moet uiterlijk op 18 Sep tember in Nederland worden be zorgd. En post bestemd voor uit reiking in de haven van aankomst uiterlijk op 5 October. Deakin vraagt verbod van communistische partij LONDEN 16 Sept. (Reuter) Arthur Deakin, de Secretaris-Ge neraal van de Britse Vakvereniging van transportarbeiders, met 1.300.000 leden, heeft tot de regering het verzoek gericht de Britse commu nistische partij te verbieden. voetbalde en Sportér maakte de doelpunten. De kracht van H.O. S.V. schijnt nogal toegenomen te zijn. Ditmaal moest K.G.B. dit on dervinden. De Bovenkarspelers leden hiermede hun tweede neder laag. Dat moet beter kunnen! De stand is hier: M. F. C. 2 H. O. S. V. 2 R. K. E. D. O. 2 Sporters S. E. W. Blokkers Valken K. G. B. Subecarspel N. Niedorp In zovelen, ja, in verreweg Het grootste gedeelte van Haar kinderen is de moeite en de zorg van de Kerk bijna vruchte loos gebleven. Zij zijn inwendig niet ge groeid en krachtig ge worden. Zij hebben geen belangsteling voor de inwendige rijkdommen van de kennis van Christus en het leven in Chris- W.G.W. zich. In de eerste klasse C zagen we het veroveren van de eerste pun ten door W.G.W. en Kaagvogels, ten koste van Alkmaar en Schoorl. De nederlaag van Schoorl werd niet direct verwacht. De K.N.V.B.- ers doen het slecht in het begin. Berdos kon op 't nippertje baas blijven over St. Victor. In elk ge val is 32 een uitslag die voor beide partijen Berdos en St. Vic tor moedgevender is. Hier luidt de stand: S. R. C. 110 0 2 V. Z. V. 110 0 2 Geel Zwart 110 0 2 Alkmaar 2 10 12 Schoorl 2 10 12 W. G. W. 2 10 12 Berdos 2 10 12 Kaagvogels 2 10 12 Vios 10 0 10 St. Victor 2 0 0 2 0 In de reserve klasse B boekte Alcmaria 4 haar tweede ruime overwinning, evenals B.K.C. 2 en Forward 2 in de res. klasse C. Grasshoppers 2 kon het net red den tegen Succes 2 en Schagen 2 maakte de nederlaag van vorige week weer ruimschoots goed. Alw. Forward 2 2 2 0 0 4 R.K.A.F.C. 2 110 0 2 Grasshoppers 2 110 0 2 Schagen 2 2 10 12 Succes 2 2 10 12 B.K.C. 2 2 10 12 Watervogels 2 2 10 12 West Frisia 4 10 0 10 H.R.C. 4 10 0 10 Helder 3 10 0 10 Berdos 2 10 0 10 Jisp aan de kop in 2A Jisp nam in 2A de punten mee uit Zaandam en plaatste zich aan de kop. Groot Schermer schijnt niet meer over de kracht te be schikken van het vorig jaar, ge tuige twee nederlagen in het be gin van de competitie. St. Bavo dat de vorige week met haar plaatsgenoten de punten deelde heeft gisteren de eer aan Zaanse Boys moeten laten. De stand luidt hier hier de sterkste met 20. R.K. D.V.O. en Spartanen zijn goed doorgegaan. De eerste club door een 4—1 zege op Flevo en de tweede door een kleine 32 over winning op Heo. Zwaagdijk en Twisk deelden de punten, evenals Winkel en Wiron, maar het sco- ringsbord van de laatste wedstrijd bleef geheel blank. De drie win naars van gisteren leiden ook in de standenlij st. R.K.D.V.O. 2 2 0 0 4 Spartanen 2 2 0 0 4 Berkhout 2 2 0 0 4 Wiron 2 1 1 0 3 Twisk 2 0 2 0 2 Winkel 2 0 2 0 2 Zwaagdijk 2 0 1 1 1 Woudia 1 0 0 1 0 D. W. B. 1 0 0 1 0 H.E.O. 2 0 0 2 0 Flevo 2 0 0 2 0 Duinranders wint verdiend Behalve de verpletterende ne derlaag van Rangers in 2C ver dient de zege van Duinranders op Callantsoog zeker vermelding. Door hun twee overwinningen hebben ze zich samen met J.V.C. aan het hoofd van de afdeling ge plaatst. De andere Marineclub, Zeemacht, heeft ook geen revan che kunnen nemen en Texelse Boys nam de beide punten mee over het Marsdiep. Duinranders 2 2 0 0 4 J.V.C. 2 2 0 0 4 L.S.V.V. 1 1 0 0 2 Dirkshorn 1 1 0 0 2 Tex. Boys 1 1 0 0 2 Zeemacht 2 1 0 1 2 S.V.W. 0 0 0 0 0 Petten 1 0 0 1 0 Huso Boys 1 0 0 1 0 Hollandia T. 1 0 0 1 0 Callantsoog 2 0 0 2 0 Rangers 2 0 0 2 0 Feyenoord en B.V.V. eindigden met een 11 gelijk spel". Een aanval van B.V.V. op de Feyenoord veste wordt door de doelman der Rotterdammers afgeslagen. Ondanks het slechte weer was er toch nogal wat belangstelling voor de wedstrijd tussen V.V.W. en Grasshoppers. Het is een gelijk op gaande strijd geworden, waarin de Hoppers juist dat tikkeltje „veine" meehadden, zonder 'twelk niemand wel vaart. De thuisclub, met jonge V.V.W.- ers toegerust, heeft nog niet geheel aan de verwachtingen voldaan. Voor doel ontbrak vaak de vereiste door tastendheid. Grasshoppers brach ten dezelfde harde ploeg als van ouds in het veld. De eerste aanvallen waren voor de Hoppers. Schouten moest alras redden ten koste van een corner. Ook aan de overkant viel een cor ner te noteren, benevens enige voorzet van J. v. Saarse door Hey- nis wordt benut 1—2. Na de rust speelt A. even rusti ger, met de wind als bondgenoot. Het spel is na de hervatting nog geen 2 min. oud als Heynis in zijn eentje no. 3 in de touwen jaagt, 31. W. W. verzet zich met man en macht, maar tevergeefs en zij moet na 8 min. weer zwichten en de stand is 4—1 in het voordeel der Alkmaarders. W. Waard houdt dapper vol en bij een van haar aan vallen heeft de middenvoor suc ces als hü een voorzet goed De- nut 42. Zou het ze lukken, maar nu tonen de Alkmaarders hun ware geest, en zij brengt door hun mid denvoor de score op 52. Zeven minuten na het vijfde doelpunt, wordt een voozet van P. Tijm, keu rig door die ijverige van Saarse in gekopt 6—2. Nu vinden de A.F.C.- ers het welletjes en nadat de W,- Waarders nog eenmaal het genoe gen mogen smaken om hun derde doelpunt te scoren, snerpt het fluit je van de uitstekend leidende scheidsrechter Grol voor de laatste maal. De W. Waardiers toonden zich sportieve verliezers. Jisp Egmondia Zaanse Boys Grafdijk Ursem St. Bavo S.D.O.B. W.B.S.V. Purmerland P.S.C.K. Groot Schermer 2 Te zwaar voor D.W.B. Het begin van D.W.B. waarvan wij Zaterdag reeds zeiden, dat het zeer zwaar zou zijn. is inderdaad té zwaar gebleken. Berkhout bleek Een met twee invallers spelend A.F.C. heeft haar aanhang reden tot juichen gegeven. Wieringer waard gaf de overwinning echter niet zo maar cadeau, verre van dat. Zij bestond het zelfs om het eerst de leiding te nemen en het begin was dan ook voornamelijk voorW. mede doordat de A.-achterhoede niet goed in haar spel kon komen. Het vlotte daar niet en W. W., gesteund door de wind), zette meni ge aanval op, om dit uit te buiten. Na 15 minuten namen zij de lei ding, Het onzuivere afwerken van haar aanvallen was oorzaak, dat de score niet hoger werd. Eerst na 25 min. kon A.F.C. gelijk maken. Toen liet zich een AF.C. gelden, dat langzaam het heft in handen begon te nemen en de tweede helft heb ben zij zich goed geweerd. Gesta dig hebben zij dit in doelpunten uit gedrukt. Toch wist ook W. waard nog tot twee maal toe het net te vinden. Over de wedstrijd het volgende. A.F.C. is de gelukkige met de toss en W.W. brengt het eerst op het gladde veld de bal aan het rollen. Het blijkt dat C. Wortel, die in plaats van Hoeben speelt, niet ge makkelijk te passeren is. Hij toont zich bij menige aanval een goede secondant van C. Stam, die als vanouds een degelijk partijtje back speelt. Daarnaast is het schieten van de W.W. voorwaartsen niet aldoor even zuiver. Het is na 15 minuten evenwel raak, als de A-spil niet vlug genoeg wegwerkt, J. Breed, die een voorzet van zijn rechtsbui ten goed benut, passeert voor de eerste maal de Alkmaarse doelman 10. A.F.C, voelt, dat het zo niet gaat en langzaam keert het getij. Zij zet nu even meer door op hun weg naar de W.-veste. Na 25 min. geeft J. de Nijs een center over de gehele breedte en v, Saarse (i.p.v. Meyer linksbuiten spelend) om speelt een tegenstander, en ziende dat zijn middenvoor buitenspel staat benut hij zelf de kans door de bal in het uiterste hoekje te plaatsen 11. A. weet nog voor de rust de leiding te nemén, als een goede De regen en storm zijn nu"in het begin van het seizoen al spelbrekers geweest. Toch zijn er verschillende verenigingen die veld en weer goden hebben getrotseerd, en we kunnen op verschillende ver rassingen wijzen. De uitslagen zijn: In de Hoofdklasse werden de wedstrijden voor onze vertegen- woordigersters afgelast. Eerste klas: Con Brio V. I. O. W. G. W. D. O. S F. S. A. D. V. O. Tweede klas V. Z. V. Strandvogels Hugo Girls BI. Reigers Con Zelo St. Victor Derde klas A VI. Vlug 2 V. Z. V. 2 W. G W. 2 Con Zelo 2 Derde klas B Edo Hugo Girls 2 Junioren A VI. Vlug V. Z. V. a VI. Vlug b W. G. W. a 3—1 Junioren B alles afgelast Junioren C V. I. O. a Strandvogels a 30 BI. Reigers a D. V. O. a 02 D. W. O. a D. O. S. a 6—1 In de eerste klas toonde W.G.W. aan haar afscheid ne mende oprichter, kap. Dekker, dat ze in de korte tijd van hun bestaan een op behoorlijk peil staande vereniging zijn gewor den. D. O. S. ondervond het. in een zeer aantrekkelijke wed strijd moest D.O.S. een 40 ne derlaag incasseren. De meisjes uit Medemblilt hebben hun vorm nog niet kun nen vinden. D. V. O. een van de eerste zes verenigingen sukkelt blijkbaar was met haar speel sters en moest nu voor de twee de keer 't hoofd buigen. Nu was 1—1 4—0 2—1 2—0 afg afg. 1—2 7—1 afg. i 2—1 tUS. BENEDICTUS het F."s. A.'daT metX'bulging strijken. Kom D.V.O. dat kan beter hoor. Con Brio en V. I. O. verdeel den heel zusterlijk de punten, wat ons van V.I.O. eigenlijk wat tegenvalt. Het is va nCoh Brio het tweede gelijke spel; zo mo gelijk Zondag tegen D.T.S. een overwinning. V. Z. V. wist Strandvogels in bedwang te houden, terwijl haar reserves juist de baas blé ven over VI. Vlug res. Het gaat dagr goed in 't Veld. Een goede geest, actieve leden en nu haar ijver beloond met twee over winningen. Van St. Victor 2 D.O.S. 2 is ons niets bekend. De thuis club bleef in gebreke de uitslag door te geven. Bii de junioren A verrasten de junioren van VI. Vlug een iede_r met twee overwinningen. Het vorig jaar behoorden ze tot de zwakkere zusjes maar nu! De a-tjes twee overwinningen in sucessie en vooral 'n 31 over winning van de b-tjes. V. Z. V. a gaf goed partij, maar miste de routine, terwijl W. G. W. a te individueel speel de en te weinig team-geest be zit. V. I. O. blijkt in de C-afdeling sterk te zijn; 't behaalde haar tweede overwinning, terwijl Strandvogels a haar tweede ne derlaag boekte. D.V.O. a herstelde zich enigs zins van de 90 nederlaag van vorige week en BI. Reigers wer den er de dupe van. D. W. O. a blijft V. I. O. vol gen. Nu ondervond de kam pioen van het vorig jaar D.O.S. dat D.W.O. nog niets aan kracht heeft ingeboet. Ondanks de regen dus toch nog aardige en verrassende uit slagen. goede V.V.W.-aanvallen, die echter slecht werden afgewerkt. Het was - na lang wachten - Komen, die voor 't eerste V.V.W.-puntje zorgde 10. Bosman brak nog eenmaal gevaar lijk door, maar werd gehaakt. De penalty werd door Meester zachtjes naast geschoten! Pal daarop zetten de Grasshoppers een attaque in en moest de V.V.W.- doelman voor de eerste maal vissen Na de rust had A. Schouten bij V.V.W. zijn broer, die door een schoenspijkier geblesseerd was, ver vangen. V.V.W. leek ons in deze periode iets sterker, maar het moet gezegd, dat de Hoppers daar een taaie en vinnige defensie tegenover stelden. Beide keepers doorstonden hache lijke momenten. Een kwartier voor het einde moest in de hitte van het gevecht 'n G.-speler naar de kleed kamer verwezen worden. Grasshop pers speelden met tien man verder en het was juist in deze peiode, dat zij de overwinning uit het vuur sleepten. De naar voren gekomen G. spil bracht met een prachtige kop bal de stand op 12 voor de jon gens uit Hoogwoud. Kort daarop floot de solide scheidsrechter Slach ter het einde van deze spannende wedstrijd. De Randers speelden hun eer ste thuiswedstrijd op het nieu we terrein in de Overdie tegen BKC. Voor de rust had de Ran ders de wind in de rug en was dan ook overwegend sterker. Er deden zich toen uitstekende kansen voor, maar door slecht schieten aan beide zijden werd er met een 00 stand gedraaid. Ondanks dat BKC na de rust de sterke wind in de rug had, kre gen de Randers uitstekende kan sen. Een kleine overwinning lag binnen hun bereik. Nu bleef het 00. Ondanks het slechte weer werd de wedstrijd bezocht door een talrijk publiek. De eerste thuiswedstrijd van de rood-witten heeft niet de volle buit gebracht, doch wel is het verheugend, dat Hollandia, spelend met hetzelfde elan als tot nu toe, zal gaan behoren tot de clubs die in de strijd om de punten een zeer behoorlijke rol zullen gaan spelen. Er werd heel aardig gespeeld en de stoere boys van de zee die eveneens een goede ploeg hebben moesten toe zien dat hun aanvallen telkens weer op de hechte rood-witte verdediging strandden en hun doelman voor lastiger problemen kwam te staan dan waarin zij zijn overbuur wist te brengen. Inderdaad de kleine doelman van de Wijk aan Zee-ers kreeg heel wat werk en ai bleek hij aanvankelijk niet zo heel safe, aan hem heeft het niet gelegen dat zijn doel tweemaal werd doorboord. Diverse goede schoten wist hij keurig te keren. Ondanks dit was de Hollandia- aanvai toch het minst goede deel van de ploeg want er kwamen nog wel eens kansen voor die beter be nut hadden kunnen worden. Met de wind schuin in de rug namen de rood-witten al spoedig het initiatief, doch de defensie van de bezoekers ruimde telkens met verre trappen. Hierna kwamen de gasten er beter in en werd de strijd snel en gelijk opgaand met de thuisclub iet wat gevaarlijker in hun aanvallen. Toch duurde het nog vrij lang al vorens dit in een doelpunt werd uit gedrukt. Dit doelpunt kwam vrij ge lukkig tot stand want hoewel het schot dat Boom inzond zeer onver wacht kwam, toch had de doelman der gasten hier wei kijk op, doch toen een van de achterspelers de bal van richting veranderde was hij kansloos geslagen (10)- Een tweede schot van Boom, ze ker niet minder gevaarlijk, sloeg hij hoog opspringend keurig uit zijn doel. Kort daarop een krachtige aan val van de gasten en ondanks 't feit dat door opeenhoping van spelers 'n scorekans zeer klein was schoot de Wijker linksbinnen hard en zuiver langs de staander in (11). Hollandia komt sterk in de aan val. Een uitstekende kopbal van de Flart vindt de Wijker-doelman op zijn plaats. Kort voor de rust kreeg Groot de kans van de dag toen hij met een voor hem liggende doelman vrij voor doel juist naast schoot. Direct na de thee maakte hij zijn fout goed met een keurig doelpunt waarbij hij de bal bijna van de zij lijn af over de uitgelopen doelman in de verste hoek plaatste (2—1). Weer had Hollandia de leiding. Door toedoen van v. d. Kooy, die bij een Wijker aanval de midvoor vasthield, dreigde deze voorsprong al spoedig verloren te gaan. De penalty werd echter hoog naast ge schoten. Snel bleef de strijd op en ZEILJACHT BIJ VEERE IN NOOD Opvarenden gered Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft de reddingsboot „Maria Ca rolina Blankenheim" uit Veere on der schipper J. A. Minneboo het zeiljacht „Pax" afkomstig uit Breda de haven van Veere binnengesleept. Tijdens vliegend stormweer liep het zeiljacht „Pax" met aan boord de schipper-eigenaar W. Learbuch uit Breda en twee dames en twee heren, voor Veere aan de grond bij een zandbank. Tevoren waren de zeilen van het jacht gescheurd. Het anker was daarna uitgeworpen, maar het ankertouw brak en het schip strandde. De opvarenden waren van vermoeidheid uitgeput. neer gaan. De kleine Wijker doel man weerde zich geducht. Het ging er naar uitzien dat Hol landia aan het jangste eind zou trek ken doch toen de ex-WE-ers even fel kwamen opzetten ontstond er 'n sensatievoi moment in de Hollandia- doelmond, waarbij de arbiter, onder hevig doch vergeefs protest van Hollandia, een overtreding consta teerde dat de tweede penalty voor de Wijkers opleverde. Nu mocht de linkshajf het vonnis voltrekken, wat hij foutloos deed. De strijd bleef verder volkomen in evenwicht. Een vrije trap voor te veel lopen met de bal van de Wijker doelman bracht nog enige sensatie en een kans voor de thuisclub doch Bakker schoot naast. Hierbij bleef het. SPORTERS—VALKEN 4—2 Wanneer cijfers spreken dan is 't zeker niet het geval geweest bij de wedstrijd tussen Sporters en Valken. Sporters had niet over geluk te kla gen, terwijl bij Valken alles tegen zat. De gehele wedstrijd zijn <je Valken jn de meerderheid geweest, ook na de rust, toen zij de storm te gen hadden deelde het Valken-elftal de lakens uit, maar zij konden hun meerderheid niet uitdrukken in doel punten. Voor de rust speelde Sporters te gen de sterke wind op maar Valken gesteund dor de wind was het eerst in de aanval. Geweldig zitten de mannen van Kaag op de bal, maar verder' dan de verdediging kwamen zij niet. Toch noteren wij nog een paar ballen welke net over en net naast gaan. Dan veroorzaakt Valken onnodig een vrije trap bii een Sp.- aanva] en via de voeten v. Bos neemt Sporters onverwachts de leiding 1-0. Valken trekt nu heftig van leer en het Sp.-doel heeft niet over geluk te klagen. Even later is het Kuip die de bai keurig van Bartels krijgt en met een listig schot de stand op 2A brengt. Ondanks dP achterstand blijft Valken volhouden want ook zij be grijpt. dat de wedstrijd toch nog niet verloren Is. Met deze gedachte begint zij dan ok met frisse moed aan de tweede helft. Ondanks de tegenwind is zii in staat het Sporters-elftal geheel °P eigen helft terug te dringen. Op eens wordt dit noodlottig want bij een snelle aanva; schiet Bos in en de stand is 0. Nu gooit Valken alles op de aan val er direct daarna Is het door Sjeros 31. Wee, wordt Valken het opdringen noodlotting als Bos vlak voor doel de bal krijgt er met ePn hard schot de stand op 41 brengt. Nadat een buitensoeldoelpunt is afgekeurd ziet Heine toch kaJls Veld met een keurige kopbal te slaan 42. behoeft geen krans. De Pfaff naaima chines kunnen wij uit voorraad leve ren. Ze zijn Onverwoestbaar Onverslijtbaar Geruisloos en laag in prijs.' ALKMAAR: Luttik Oudorp 66-68 (Zaadmarkt) Telef. 2975 DEN HELDER: Koningstraat 47 Tel. 2719 20% korting W» r II OP ALLE VERFPRUZEN ALKMAAR: FILIAAL LANGESTRAAT €4, TEL. 2160 SCHAGEN: FILIAAL HOOGZIJDE 8 HOORN: FILIAAL GROTE NOORD 57, TEL 4996 DEN HELDER: FILIAAL KEIZERSTRAAT 31, TEL. 2703 21. „Zou dat heerschap wel goed bij zijn hoofd zijn?" vroeg smidje Verholen zich af. Ja, ons smidje had wel eens ergens gehoord, dat je lieden, die niet goed bij hun hoofd waren, niet moest tegenspreken. Als je dat wel deed, werden ze namelijk kwaad en gevaarlijk. „Zou die Vosmaer daarom ook maar op zijn ouderwets met hem meepraten?" dacht de smid. „Maar nee, dat kan toch niet, want toen Vosmaer met de vuile etens- boel naar boven ging, tooide immers een vals lachje zijn ouder wets gelaat. Dat was verdacht. Zou die Vosmaer dan soms iets in zijn schild voeren? Zou hij iets van plan zijn tegenover die oude baas? Maar wat is er dan met dat ventje aan de hand? Daar moet ik toch het mijne eens van hebben." Smidje Verholen nam nu een dapper besluit, liep brutaal het vertrek binnen, waar die oude baas bezig was en kuchte eens be scheiden. „Ach, Vosmaer, zyt ghy aireede weeromme met de stofekens, die ick van noode heb?" vroeg de oude baas, die verdiept was in zijn werk. „Neemt u mij niet kwalijk, mijn heer, maar ik ben Vosmaer niet. Ik ben smidje Verholen," antwoordde de smid. Met een ruk draaide de oude baas zich om. „Wel duysend zwaevelbommen ende mostaerdyeü" riep de oude baas boos uit. „Wat hebde ghy hier in myne werek- plaetse te soecken? Welck misbaer braeckt ghy uyt? Ende wie syt ghy, als ick vraegen magh? Syt ghy een loose scha- vuyt? Weet ghy misschiene, dat ick een groot ende geleert alchemist ben? Ende syt ghy misschiene een afkicker der edele conste der alchemisterye?" „Welnee, goede man", suste smidje Verholen de oude baas. „Ik kijk u de kunst niet af van uw alle.... uw alchemisterij. Ik vraag me alleen af waarom u hier rondloopt in zo'n ouderwets pak." Nu werd de oude baas eerst recht boos. „Wel alle salderementse sae- lichheden ende verdoemenissenü!" braakte hij uit. „Siedaer die swierloose maskeradefiguur staan? Gheen hoed op syn hooft ende gheen kuytbrock aen het lijf! Vormloose vodden ende doecken wickelt hy om sich heene!!! En dat stuck bede- laer noemt myn mooie costuum ouderwets! Byloül" In vol komen vertwijfeling rukte de oude baas zich aan zijn grijze haren en hij gilde: „Sa, rakker! Segh op! Wie liet U hier binnen!? Syt ghy een inbreecker?"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5