kmaar 'V nldel Rege ring verwerpt de prijsstop om zijn consequenties Moh. Natsir sprak voor het Indonesisch parlement oon 5033 m In 7957 50.000 woningen ij zouden onszelf buiten Verenigd Europa sluiten Wij Deviezenbezit in stijgende lijn Zeestrijdkrachten uit Indonesië nog dit jaar terug Ambtenaren van Rijksbureau van omkoperij beschuldigd leb jij Blue Band unen ENTEN MAAR Sliep Homerus Voskuil? Scheepsberichten Direct gevolg: distributie! Een film over de millioenennota Nogmaals Professor Pootjes Prof. Mr. Supomo Hoge Commissaris? Begroting van Marine „Karei Doorman Kind verdronken in Noordzeekanaal op oetenreis Kroniek en Kritiek Borrels, etentjes en een reisje I ti e Blue Band op de uit U zeggen, véél ken. Hoe dat kan? Band snel, zonder houd van smaak en bereid, verpakt, land zo heerlijk en Uw keuken. Brood i, vlees wordt pit- Dat alles voor zo niet op een pakje 3 uur VAAR WIJ in. Het duurde niet ingen en vervolgens le stoom sissend uit [emonteerd. En wat it het pijpje vloog, ieltje aan de gang! 5 werkelijk een dol- yel van myn vernuf - ie?" vroeg de rare niet veel. Die stond hij brulde, hij scha- et meer!" snikte hij. aat er een met een 'eldige locomotieven is achter zich aan- i€T f=En A S H 'AN HEDEN Pagina 3 Vrijdag 22 September 1950 46e Jaargang No. 11973 Kantoren; HOORN. Draaisingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ZELFS HOMERUS sliep wel eens, wil het gezegde, dat aan duidt, dat ook een wijs en ver standig man wel eens in de war kan zijn. In het „Vrije Volk" schreef de hoofdredacteur een artikel over het nieuwe program van de „Katholieke Werkgevers vereniging", dat wij in algemene trekken gepubliceerd hebben. Nergens staat, dat iedereen het met alles, wat hij in dit program leest, eens moet zijn. Men kan het desnoods in zijn geheel, ge motiveerd bestrijden. Maar dan heeft de intentie, waarmee dit program ontworpen en toege licht is, er toch wel recht op, dat die bestrijding waardig za] zijn. Niet aldus het „Vrije Volk" in zijn nummer van vijftien. September. De heer Voskuil ziet dit pro gram al in de eerste zinsneden van zijn artikel „gekleed in fraaie volzinnen en versierd met de franje der sociale liefde", verder noemt hij het „reactionaire bluf", waarmede deze „heren voor het voetlicht der publieke opinie en voor hun werkn e m e r s durven verschijnen", er blijkt „uit geen enkel onderdeel van het pro gramma ook maar het geringste van enige erkenning van de plaats, die de Overheid in het economisch leven vervult", en de vraag wordt gesteld, of de „heren werkelijk denken, dat zij nog in de negen tiende eeuw leven". De „P.B.O. zal vooral van belang zijn, als zij de winst beschermt", gevraagd wordt, in verband met de belas tingverlangens, „of de heren nog altijd niet genoeg verdiend heb ben", enz. Zo gaat dat nog een tijdje door. De productie-verho ging wordt, volgens het „V.V." alleen op de schouders van de arbeiders afgewenteld, bezitsvor ming moet, naar de exegese, welke het „V.V." van dit program geeft, uit de lonen komen, e.d. en ten slotte: „Onder de titel van een sociaal-economisch program heb ben de katholieke werkgevers een menu aangeboden, tot meerdere bestaanszekerheid voor de onder nemer, grotere vrijheid voor de winstmakerij en harder werken voor de arbeider". Tot driemaal toe hebben wij bij het lezen van dat fraaie staaltje van klasse-strijd-literatuur het blad omgeslagen, om zeker te zijn, dat wij inderdaad het „Vrije Volk" te pafeken hadden en niet. „de Waarheid", waarin men dit inderdaad vroeg negentiende- eeuwse marxistische jargon eer der zou verwachten. Maar nee, het was het „Vrije Volk" en dus moeten wij wel tot de conclusie komen, dat Homerus Voskuil heeft geslapen óf niet van het gehele program en de toelichting feennis genomen heeft óf dat dit kwaad aardige geschrijf een onderdeel vormt van een bepaald streven, om de katholieke sociale politiek in discrediet te brengen. In het eerste geval kunnen wij, ook uit overwegingen van naas tenliefde, zand over het geval doen, onder het motto, dat ook 't beste paard wel eens struikelt, met de wens erbij, dat dergelijke gevaarlijke uiltjes niet te veel geknapt zullen worden. In het tweede geval zou van een onver antwoordelijke journalistiek moe ten worden gesproken, in het laatste is de situatie uiteraard het meest-bedenkelijk. Maar dan dient het „V.V." met alles wat er achter staat, toch te weten, datpafgezien van de vraag, of sommigen bepaalde dingen mis schien anders zouden hebben ge zegd of hier of daar een accent anders zouden hebben laten val len, in het algemeen genomen ge zegd moet worden, dat dit pro gram de geest van moderne ka tholieke sociale gedachten ademt, dat wij in het program veel terug vinden van wat in de sociale en cyclieken wordt geleerd. Wij betreuren het zeer. dat een serieuze poging om een katholiek program uit dit milieu op te bou wen, op een dergelijke denigre rende wijze wordt bejegend, om dat zelfs voor een tegenstander, in de twintigste eeuw tenminste, respect wordt verwacht, wat hier ten enen male ontbreekt. Ge tuige o.a. de eerbied, welke het „V.V." blijkt te bezitten voor de sociale liefde, die met de betite ling van „franje" wordt afgedaan, en de oer-s-d-a-pese karakteristiek van „reactionaire bluf", waarmee dit breed-opgezette en zeer ver antwoorde program de woestijn wordt ingestuurd. Dit program van de katholieke werkgevers is niet het program van de K.V.P. Maar wij vinden er veel in terug, dat program punten en intenties van de K.V.P. dekt. Waarmee wij maar willen zeggen, dat de geest, die uit dit artikel spreekt, zeer weinig gaat in de richting, welke nodig is voor samenwerking op politiek terrein. Om van de samenwerking op zuiver sociaal terrein, tussen werkgevers en werknemers, dan maar te zwijgen. Goya. Djakarta-Amsterdam, passeerde 21 Sept. Gibral tar. Ormonde (burgers), Dja karta-Rotterdam, passeer de 21 Sept. Kaap St. Vin cent. General C. C. Ballow (troe pen en gezinnen), Dja karta-Rotterdam, 23 Sept verwacht te Aden. Kertosono. Djakarta-Rotter dam, 21 Sept. te Singa pore. Drie ministers hebben gisterenavond in de Tweede Kamer het regeringsbeleid inzake de prijzen stug verdedigd. Dat waren de ministers van den Brink, Mansholt en Lieftinck. Nu moet gezegd, dat de Kamer het hen niet bijster moeilijk had gemaakt wij verwijzen naar het relaas van onze parlementaire redacteur elders in deze editie. In ieder geval: de regering is beslist niet van plan nu al tot een prijzenstop over te gaan. Slechts wanneer er sprake komt van inflationistische in vloeden zal algehele prijsbeheer- sing worden ingevoerd, zei Mi nister van den Brink. Dan is 'n prijsstop alleen niet voldoende Overigens zou de minister het op prijs stellen, indien het ad vies van een zo breed gevormd college als de Sociaal-Economi sche Raad eens afgewacht werd Momenteel bestaat hier en daar wel een schaarste, maar die is ontstaan door hamsteren en achterhouden van goederen. De Minister achtte de prijzenstop niet de aangewezen remedie te gen de schaarste. Wat zou immers het gevolg zijn? Algemene prijsbehéersing zou het terugtrekken van Nederland tot gevolg hebben uit de han dels-politieke overeenkomsten :n de Europese Betalingsunie en uit de Economische eenwording van Europa. Zonder die éénwor ding is onze militaire krachts inspanning tot mislukking ge doemd. Wij moeten wel beden ken, dat andere landen geen prijsbcheersing invoeren. Met nadruk wees de Minister erop, dat wij als wii onze mi litaire kracht willen versterken Spr. stelde grote waakzaamheid van de regering in het vooruit zicht ten aanzien van de crediet- verlening door banken, die de laatste weken verhoogd is, zij het niet in verontrustende mate Binnenkort zal men in de éta lages van een klein aantal radiohandelaren, die binnen een straal van 40 km van Eind hoven wonen, televisietoestel len kunnen bewonderen, en als men er 785.voor over heeft, ook kunnen kopen. Een Philips televisietoestel, waar mee men uiteraard alleen het programma kan opvangen, dat door Philips' Experimentele Televisie wordt uitgezonden. Teneinde het publiek wa: meer inzicht te geven in en voor te lichten over al hetgeen er aan de millioenennota vast zit, ligt het in de bedoeling van het ministerie van Financiën een film te doen vervaardigen, die een beeld zal geven van het geen er gebeurt tussen aangifte biljet en de besteding der belas tinggelden. Reeds werden de eerste opnbmen gedaan tijdens de indiening van de millioenen nota op Prinsjesdag. -nooit onder bezuiniging en wat meer is: productieverhoging uit zullen komen. Prijsstop? Dan distributie! De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, merkte o a. op. dat een prijsstop in de agra rische sector niet mogelijk is zonder een volledig distributie systeem, waaraan ook weer ver plichte leveringen verbonden zouden zijn. Men beschikt ech ter in deze sector over andere middelen, als de subsidiëring van levensmiddelen tot een be drag van ongeveer f200 millioen per jaar. De minister gaf te kennen, dac getracht zal worden ook in de beheersing op het moeilijke ge bied van de aardappelen enige orde te scheppen. De minister van Financiën, de heer Lieftinck, was van oordeel, dat zolang de geldhoeveelheid vermindert en de goederenvoor raad stijgt, een ernstig inflatio- nistisch gevaar niet aanwezig is. West-Duits consulaat-generaal in Nederland Het Westduitse Nieuwsbureau DPA meldt, dat binnen drie of vier weken te 's-Gravenhage of Amsterdam een consulaat-gene raal van de Westduitse repu bliek zal worden ingesteld Militaire Willemsorde toegekend Bij Koninklijk Besluit is ie Militaire Willemsorde, vierde klasse posthuum toegekend aan wijlen lt.-kolonel C. Tonnet. die in de bezettingstijd leider was van een verzetsgroSp, die werkte voor de geallieerde inlichtin gendienst. Woensdagavond heeft luitenant-generaal C. Giebel zijn functie van chef luchtmachtstaf officieel overgedragen aan luitenant- generaal 1. A. Aler. Na de overdracht v.l.n.r. generaal-majoor A. Baretta, plaatsvervangend chef luchtmachtstaf, de heer Tïlanus, Kamerlid, luitenant-generaal C. Giebel, minister Schokking, luitenant-generaal 1. A. Aler en de heer Rietveld, secretaris-generaal van het Departement van Oorlog. De 59-jarige J. W. Pootjes, professor aan de door hemzelf opgerichte hogeschool voor „cul'tusvrije Chiristusbelijders". zag gisteren zijn zaak voor de arrondissementsrechtbank voort gezet. Hij was ervan beschul digd militairen aangezet te heb ben tot desertie. De officier van Justitie had m Februari j.l. 1 jaar gevangenis straf geëist met aftrefe van zes maanden voorarrest. Thans werd 1 jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist, met af trek van voorarrest. Een en an der met een proeftijd van 3 jaar De professor moet zich geduren de deze 3 jaar schikken naar de aanwijzingen van de Centrale Vereniging ter behartiging der belangen van geestelijfe-gestoor- den. EEN RAADSLID MOET NETJES BLIJVEN Ook al is hij communist Gisteren diende voor het Am sterdams Gerechtshof in hoger beroep de zaak tegen de Am sterdamse gemeenteraadsleden Seegers en Brandenburg wegens hun ten laste gelegde incidenten in de raadszitting van 13 Juli j.l. Brandenburg werd aangewre ven, dat hij een politie-agent met een bankje had geslagen. Dat ontkende Brandenburg, hoe wel hij voor de politie beken 1 had. Seegers had op vordering van de burgemeester de zaal met verlaten. De vordering van de voorzitter was onrechtmatig, zei Seegers. Tegen beide raadsleden werd bevestiging van het vonnis (resp. een maand voorw. met twee jaar proeftijd en 100 gul den boete of tien dagen) ge vraagd. BEËINDIGT NEDERLAND STAAT VAN OORLOC MET DUITSLAND? Nu de „Grote Drie" in New York hebben besloten tot ophef fing van de oorlogstoestand met Duitsland, wordt thans op de verschillende daarbij betrokken departementen alhier nagegaan hoe en wanneer Nederland eveneens hiertoe zal kunnen overgaan. In welingelichte krin gen acht men het wel waar schijnlijk, dat Nederland dit voorbeeld spoedig zal volgen. DJAKARTA (Reuter). Moh. Natsir, de minister-president van de Republiek Indonesia, heeft gis teren voor het parlement een regeringsverklaring voorgelezen, die werd aangehoord door bijna 200 parlementsleden. Behalve de mededeling, dat Indonesië een verzoek zal indienen voor het lid maatschap van de Verenigde Na ties, verklaarde Natsir, dat het deviezenbezit van Indonesië in minder dan zes maanden tijds is toegenomen met 230 millioen In donesische guldens Het tekort van medio Maart, toen de maatregelen op monetair gebied werden genomen, veran derde tot 8 September in een deviezenbezit van 210 millioen. De voorlopige begroting heeft pp het totaal der uitgaven van 8.3 milliard een tekort van ruim 1.5 milliard. De staatsschulden belo pen 5.6 milliard Indonesische gul dens, waarvan ongeveer de helft binnenlandse schulden zijn. De defensie vergt een uitgave van 1.3 milliard. Over Nieuw-Guirrea verklaarde Natsir te hopen, dat de Neder landse regering zal inzien, dat een spoedige oplossing van deze kwes tie de betrekkingen tussen Indo nesië en Nederland slechts ten goede kan komen. „Onze regering rekent een bijleggen van dit ge schil tot een harer eerste plich ten", aldus Natsir. De premier vervolgde, dat het aantrekken' van buitenlands kapi taal om verschillende redenen ten zeerste nodig is. Ook kondigde hij de spoedige indiening aan van een ontwerp-wet, houdende de verkie zing van de leden der Constituante Er zijn thans een half millioen ambtenaren in dienst, van wie velen zich door de revolutie niet op de juiste plaats bevinden. Wij moeten daarom een periode van rationalisatie ingaan onder de leuze: „de juiste man op de juiste plaats". Ten aanzien van de veiligheid zeide Natsir, dat er de laatste tijd een tendenz heerst naar verbete ring, hoewel er op het ogenblik nog niet van een bevredigende toestand gesproken kan worden. Er zijn elementen, die de omstan digheden gebruiken om in troebel water te vissen. Tenslotte zeide Natsir nog, dat de hulp van de Kon. Ned. Marine aan de ALRI (Indonesische Marine) per 1 Jan. zal worden gestaakt. KRUISEN OP GRAVEN VAN NEDERLANDERS De missie van w Oorlogsgravenstichting, die on langs naar Ohlsdorf bij Ham burg vertrok, heeft daar in de afgelopen dagen op het kerkhof op de graven van Nederlanders de eerste zeshonderd kruisen ge plaatst. Honderd zeven urnen met as van gestorven landgeno ten werden in een gemeenschap pelijk graf bijgezet. Prof., mr. dr. Supomo. de voor malige minister van justitie in het laatste RIS-kabinet, heeft de beste kansen om te worden benoemd tot Indonesische Hoge Commissaris in Nederland, aldus verneemt Aneta's politieke cor respondent in officiële kringen te Djakarta. Donderdagmiddag is in het Noordzeekanaal bij de gemeente Velsen de 3'/ jarige H. A. Berk hout verdronken. Het kind had zich in de bosjes op de oever van kousjes en schoenen ont daan, is daarna over de spoor lijn geklauterd en wilde ver moedelijk gaan pootje baden Een voorbijganger zag het li chaampje vlak bij de wal drij ven en haalde het op. Poging ?n om de levensgeesten op te wek feen bleven zonder resultaat In de toelichting op de begro ting van marine zegt minister Schokking, dat de recente zeer uitvoerige beschouwingen omtrent het defensiebeleid het wettigen, zich in de toelichting tot de hoofd punten te bepalen. De Nederlandse zeemacht speelt een grote rol in het kader van de verplichtingen, die voortvloeien uit het lidmaatschap van de V.N., het Westelijk Pact en het Noord- Atlantisch Pact. Behalve deze ver plichtingen vraagt ook de mari tieme beveiliging van de over zeese rijksdelen de volle aan dacht. Welke maatregelen te nemen zijn inzake de beveiliging van Nieuw Guinea zal voor een groot deel afhangen van de definitieve plannen die betrekking hebben op de status van Nieuw-Guinea. Over het algemeen staat nog niet vast hoe de maritieme samenwerking met de uniegenoot zal zijn. De conferentie van ministers kan alleen uitkomst geven op dit punt. De nadruk zal komen te vallen op de opleiding van personeels- krachten in Indonesië, terwijl, wanneer de Indonesische regering daartoe het verzoek mocht doen, geassisteerd zal worden bii het vegen van mijnen. In 1951 zullen er zich 1200 man in missieverband in Indonesië be vinden. De terugtrekking van de VRIJWILLIGERS VOOR KOREA WORDEN GETRAIND De vrijwilligers voor Korea, die in de Nieuwe Alexander-kazerne te 's-Gravenhage zijn ge legerd, hebben hun wa pens ontvangen. Het eerste werk wat zij had den te doen, was het materiaal (onder het wakend oog van hun commandant, majoor de Oude) te poetsen. Nederlandse zeestrijdkrachten zal in December a.s. voltooid zijn. Het vliegkampschip Karei Door man zal de laatste maanden van dit -jaar een reis maken naar de Middellandse Zee ter verdere op voering van de geoefendheid van de Marineluchtvaartdienst. Daarna komt het schip in onderhoud. Personeelsbeleid De minister merkt in zijn toe lichting op, dat als een gevolg van het toenemen der internationale spanningen de' personeelssterkte zal worden opgevoerd. De demo bilisatie van het dienstplichtig personeel zal naar het zich laat aanzien in het komend jaar wor den beëindigd. Uitbreiding van het personeel van de marinestaf is een vereiste, omdat de werkzaamheden zijn toegenomen, tengevolge van het Atlantisch Pact en de Wes terse Unie. Geestelijke en medische verzorging De behoefte aan geestelijke ver zorging is nog steeds groot en de sociaal-medische dienst is overbe last en voorziet in een dringende behoefte. Gezochte critiek? (Sm.) Ook de nadere pers oordelen over de Troonrede zijn nogal overwegend critisch van aard. Men noemt ze veelal „rea listisch", maar weinig bezielend, maar wij vragen, of een Troon rede dat ooit geweest is of kan zijn. Dat zij realistisch is, achten wij al dadelijk een grote ver dienste. Zelfs bladen, die partijen aanhangen, welke de regeringen, ondanks haar parlementaire ka rakter, zeer na staan, zoeken blijkbaar meer de critiek, dan op bouwende steun, welke een rege ring in een tijd als deze wel sterk behoeft. De ster-man van de Volkskrant is van de Troonrede niet veel wijzer geworden, nu de ministers in hun afzonderlijke be grotingen hun beleid gaan uitstip pelen. Maar was het niet bekend, dat dit gebeuren zou en wist men dus niet, dat de „Troonrede van karakter zou veranderen". Of de Troonrede daarmee had moeten worden tot een stuk, „dat het volk moet bereiken", is een andere vraag. Dit geschiedde vroeger ze ker niet, en wij achten het een voordeel, dat er nu een grote lijn wordt gevolgd, die „als college over het staatsbestuur" (zoals het Handelsblad het noemt), stellig een verdienste heeft in een tijd, dat menigeen over staatsbestuur meepraat, zonder daar voldoende inzicht in te hebben. Of men „überhaupt" 't volk bereikt met een college over staatsbestuur, is weer een andere vraag. In ieder geval worden de zaken duidelijk gesteld en het is zeker niet ge makkelijk, een stuk als een troon- rede-van-nieuw-karakter te ma ken tot iets bezielends, als over dreigende gevaren en mogelijk heden van offers en lager levens niveau gesproken moet worden. Is het niet ook een verdienste van de troonrede, dat zij de noodzaak van zwaardere defensie-uitgaven in een helder licht stelt in het kader van de internationale ver houdingen? En zit er dan niets bezielends in de hartekreet van het koninklijk woord, dat dit al les nodig is om het grote goed van de vrijheid te verdedigen? Het „Vrije Volk" van de P.v.d.A. meent dan ook o.i. terecht, dat de regering zich op het internatio nale vlak uitstekend heeft ge weerd, maar te zeer een slag om de arm houdt op economisch ter rein. Dat de „overheidsbemoeiing stelselmatig is afgebroken, met schadelijke gevolgen voor het levenspeil van het volk", lijkt ons een apodictische bewering, die nader bewijs zou behoeven. Het officiële blad van de P.v.d.A. gaat al een beetje in de richting van het reeds gememoreerde „Parool", als het zegt, dat de troonrede de indruk maakt „van matheid en vertraging van de vaart". Dit klopt inderdaad met de werke lijkheid, welke veel onzekerheden biedt en een zucht tot veel belo ven inderdaad de handen bindt! Hoe men, gelijk de N. Rott. Crt. doet, van het kabinet „een promp te reactie" kan verlangen, terwijl het blad erkent, dat het kabinet „te kampen heeft met allerlei om standigheden, waaraan het niets kan veranderen", is ons dan ook een raadsel. Als het kabinet er niets aan kan verande ren en het enige wat vast staat, is, dat er niets vast staat, dan kan men het kabinet niets verwijten. Nu de erkenning, dat de troonrede realistisch is, in de perscommentaren overheerst, kan men zeggen, dat zij er naar ge streefd heeft, de waarheid te doen blijken. En dat strekt haar tot eer. Wat steekt er achter de zucht, om al die critiek te zoeken?? LOONREGELING VOOR TAXICAUFFEURS Zondag a.s. treedt een nieuwe loonregeling in werking voor de taxichauffeurs te Amsterdam, die bestaat uit een basisloon van f24.plus 10 procent van het opgereden bedrag. Het is een voorlopige schikking van het college van rijksbemiddelaar-- die voor drie maanden geldt. I Links op de foto: het poetsen der geweren, nu onder toezicht van eerste luitenant Clumpkens. Midden: ook de uitrusting werd door luitenant Clumpkens aan een grondige inspectie onderworpen. Rechts: de vrijwilligers aangetreden voor de barakken. De Haagse rechtbank behan delde gisteren de zaak tegen drie ambtenaren van het Rijksbureau voor Metalen, J.H.P., P.R. en J.A.K. en tegen een ambtenaar van Economische Zaken, J.M.S., alle vier woonachtig te Den Haag, die er van werden beschuldigd zich te hebben laten omkopen. In de jaren 1947 en 1948 zouden uj borrels, dinertjes en kleine ge schenken hebben aangenomen van de directeur van een Amsterdamse metaalwarenfabriek, die groot be lang had bij importvergunningen voor goederen uit het buitenland. Voor het verstrekken van de ge vraagde vergunningen kregen de vier verdachten vaak diners en cadeautjes, zoals een sigaretten aansteker, een ballpointpen en twee van de heren kregen zelfs gedeeltelijke betaling van een reisje naar België. De directeur van de fabriek, als getuige gehoord, verklaarde in het gaan borrelen en eten met ambte naren niets onfatsoenlijks te heb ben gezien en nooit had het in zijn bedoeling geleden hen hierdoor om te kopen. De ballpointpen en de sigarettenaansteker waren reclame-artikelen van Engelse firma's geweest. Een ambtenaar van het Rijksbureau voor Meta len, eveneens getuige, verklaarde, dat iedere ambtenaar een belofte moest afleggen, dat zij in hun functie integer zouden zijn en geen giften aan zouden nemen. De vier verdachten ontkenden eenparig giften van de Amster damse fabrikant te hebben aan genomen om hem door het ver strekken van importvergunningen te bevoordelen. De Officier van Justitie achtte bewezen, dat de vier verdachten als ambtenaren in functie geregeld min of meer belangrijke attenties hadden aangenomen, waarbij zij wisten, dat deze giften hen met een bepaalde bedoeling werden verstrekt en er een tegenpresta tie tegenover moest staan. Tegen P. en S„ die niet mee naar België zijn geweest, eiste de Officier een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar en een boete van 50 gulden. De ver dachten R. en K. hoorden resp. 4 maanden en 7 maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf tegen zich eisen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1