mms Ambassadeur Chapin onthulde plaquette in het,,Instituut" Verwacht een prettige ambtstijd Snapshots van de Westfriese Week Schola Publico opent het seizoen 1950-1951 Verhoging van f180.- dekt de stijging der prijzen T.O.P. ontmoet oud-rivaal rktberichten Nederland - U. S. A. Symbool van samenwerking ,lk was zelf eens adelborst" Gemeenteraad van Sint Maarten Dr. Theunissen over 't Christelijke Oosten BURGEMEESTER VAN TEXEL „Ik houd van het buitenleven Door de bliksem gedood Regering is van opvatting: 5 procent verhoging sociale uitkeringen R. K. Noorder Handbalkring Blauwe Reigers-V.Z.V. de test match fYT. W-fat:® iSVERWACHTING leeld door het K.N.M.X. Geldig van Zaterdag- Zondagavond. IWE STORINGEN i AANTOCHT ;ht met flinke opklarin- ;vel nergens buien en entende westelijke wind. iverwegend ïwaar be- nu en dan enige regen, in het zuidwesten van later ook in het noord eer toenemende en later st tijdelijk wellicht har telijke wind en iets >ud. LVERKAVELING AARLANDS EN )TGAARDPOI-DER werken aanbesteed EN Vrijdagmorgen de Plaatselijke ruilver- ommissie „Waarlands- en polder" namens de Ned. atschappij, vertegenwoor- de Ingenieurs de Boer 'el, openbaar aanbesteed*, eggen van verharde we- graven van nieuwe en 't van bestaande water- het maken van dammen *gen van betonduikers in emde ruilverkaveling." bazing van alle aanwezi- i slechts 3 van de 16 aan- e een bestek hadden aan een insehrijvingsbiljet in- e hebben. even werd voor de be- 3A alle sloot- en kunst- 'eg a. weg door de Ruige- lootgaard, weg b. een weg met de Zandweg nabij lorp; weg e. een grote veg vanaf de Kerk te tot de Waarlandsweg in nardpolder, weg d. 'n weg Noordzijde van de ring- e Zuidhoek van de Sloot- agen zijn: fa. E. Blok te 1 3A f 39700; a, f 7193; b. f 21800, d. 3450, totaal f iuipers te Zurich 3 A f 9000; b. f 5000; c. f28500; totaal f 86800,- Itoel en Hermes, Alkmaar 10- a f 8120; b. f 4560; c. ,'f 4880; totaal f 89600,- iing is aangehouden, LLATIE AANGEVRAAGD N, Door een zevental i, t.w. 2 leden van de KVP, an de P.v.d.A., 2 van het ik en de heer Broersma aan de Burgemeester, als van de Raad, verzocht enda van de Maandag a.s. i raadsvergadering toe te en interpellatie over de gde vergunning tot vesti- een timmerfabriek in het .kenlaan, hoek Zuidlaan. 3CHARWOUDE. 23 Sept. kg aardappelen; eigenh. eigenh. 7.308.30; ..Iva te 7.10—9.30; 13.000 kg 6.60; grove 4.305.60; 1 7,70—8.40; nep 9.50— 800 kg rode kool 10.00 000 kg gele kool 3.50 0 kg groene kool 5.00 000 kg witte kool 4.00; een B 3.30; C 4.10; 7.000 ren 15.0025.00. EBROEK. 10.000 kg. in: doré 9; blauwe eigen- '.208.10; blanke eigen- 7.90; bintje 8.30—9.30; bevelander 8.60; 600 kg. L6.2022.10; 7000 kg. bie- 6.90; 2000 kg. rodekool 1800 kg. gele kool 5.80; groene kool 57.40; 1500 ie 5- 23.000 kg. uien B C 4.504.80; D 4.20— iien 5.60—6.10; driel 7.20 ep 9.60—11.60; 95.000 st. B 22—35; B II 12-^-20. NHUIZEN. 14.000 kg. ;n: bl. eigenh. 8.108.70; nh. 8.909.20; koopmans 2500 kg. slabonen 15.60 0 kg. gele kool 6; 16.000 cool 4.—9.60; 210.000 kg. 1 44.10; 11.500 kg. uien 911.50; drielingen 6.70 DIJK. 5000 kg. blauwe 708.40; 9.000 kg. uipn grove 3,50—5.30; 70 kg. 16; 3000 kg. slabonen 15 000'kg. groene kool 57; gele kool 4.505.40; ode kool 5—10.40; 150.000 kool 44.10; 1800 st. B 29—36. lAR, 22 Sept. Export- - Snijbonen kas 1001.14; 18; spinazie 2343; poste- 8; tomaten 1235; sperci- -32; andijvie 59; sla 25; l IA 26—38; I 18—25; II nkommer 718; gele kool rode kool 49.30; groene 90; bicten 48; worteltjes en 49; aardappelen 89; elderie 615.50; peterselie fperen 714; handperen: 228, Hertogin Elza 815; 'ransparant 1224; Glorie ind 1222; Manks Codlin lison's Orange 1628; drui- aat 75—82; Alicant 60—75; taler 5079. TER, PÜRMEREND E.O., - Bl. Eigenh. 810, Koopm. -11; slabonen m.dr. 1524, 37; stoksnijbonen 20—65; men 2048; pronkbonen imkommers 716; tomaten bloemkool 838; rode kool roene kool 610; spruit- 7; spinazie 1234; sla 28 6; rode bieten 47; bos- 9; waspeen 714; uien 3 i nep 414; prei 1015; Frankenth. 46—70, Alicant ikermeloen 1344; appels: ;ewick 312; Ellison's Or. iham Jubilé 516; James 43; Laxton Superbe 6 Codlin 6—26; Sdgne Til- J; Transparante de Cr. 6 Winterkroon 414; peren: irdy 1064; Beurré Lebrun urré Mérode 4—18; Bonne l'Avr. 10—54; Boeregroen nférence 647; Dr. Julius -23; Fertilon 8—19; Herto- 418; Kamperveen 5-—16; 1643; Maagdepeer 3—19; e Marillat 6—27; St. Rémy ;ur d'Esperen 2042; Sol- iureur 8—29; Triomphe de 2—62; Williams Duchess ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1950 PAGINA 3 DEN HELDER De verbondenheid van het Amerikaanse met het Nederlandse volk, nog meer van de vloten van beide lan den, is Vrijdagmorgen op ondubbelzinnige wijze tot uitdrukking gekomen, toen de Amerikaanse ambassadeur, S. Selden Chapin, in het Instituut van de Koninklijke Marine aan de Buitenhaven te Den Helder, een plaquette onthulde. Deze plaquette, aange boden door de Amerikaanse Marine Academie te Annapolis, vormt een herinnering aan de jaren 1941 en 1942, toen de Nederlandse marine samen met de Amerikaanse vloot in de Indische wateren de Japanse aanval een halt trachtten toe te roepen. Als zodanig kan het gezien worden als een symbool van samenwerking tussen de beide vloten en in breder verband tussen de beide volkeren. De ambassadeur was vergezeld van de chef van het militair hulpprogramma van het Atlan tisch Pact, rear admiral E. P. Forrestal en de Amerikaanse marine-attaché, captain Ranald McKinnon. Van de Nederlandse zijde zette de Commandant Zee macht Nederland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, de plechtig heid luister bij door zijn aan wezigheid. Om half twaalf werd het ge zelschap met de gebruikelijke eerbewijzen ontvangen, waarna de officieren van de K.M. en de Adelborsten zich opstelden in de adelborstencantine, waar de onthulling plaats vond. Vóór de ambassadeur tot de onthulling overging, richtte hij zich tot de aanwezige officieren en Adel borsten. De heer Selden Chapin noemde het een voorrecht om in hun midden te mogen ver keren en vond het bovendien prettig. „Ik voel me hier thuis binnen de muren van dit grote marine-instituut, vooral omdat ik zelf eens Adelborst was op de Naval Academy te Anna polis." Nadat de heer Chapin de vriendschappelijke betrekkingen tussen de twee landen nog eens had benadrukt, gaf hij uiting aan zijn gevoelens jegens de samenwerking tussen Amerika en Nederland. Hij wees er op dat de plaquette een herinne ring wil zijn aan de vlootopera- ties in de Indische Archipel in de jaren 1941 en 1942. In deze verschrikkelijke eerste maanden van de oorlog, werkten de Ne derlandse en de Amerikaanse marine intens samen en voch ten dapper tegen een overstel pende meerderheid. Dit was slechts één voorbeeld van samenwerking. Er zijn er meer en er zullen er meer volgen. De Amerikaanse ambassadeur besloot zijn toespraak als volgt: „Wat de toekomst ook mag brengen, wij weten, dat de Ne derlandse yioot vandaag'en van morgen zijn deel zijn bijdragen, daarbij steunend op de trotse tradities dn de eeuwen op de wereldzeeën verkregen. De onthulling „Terwijl ik deze plaquette van de U.S. Naval Academy aan bied, breng ik u ook de vrien delijke groeten over van de Adelborsten en officieren uit Annapolis aan de Adelborsten en officieren van het Koninklijk Instituut van de Marine." Hierna onthulde hij de pla quette, die voordien aan het oog werd onttrokken door de Ame rikaanse en Nederlandse vlag gen. De commandant van het In stituut, de kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, dankte de am bassadeur voor zijn persoonlijke komst naar Den Helder. Ook'hij maakte gewag van de samen werking tussen beide landen en bracht de jongste geschiedenis in korte trekken in herinnering. Namens het corps Adelborsten dankte de sergeant-adelborst B. C. van der Hoop de hoge gast voor zijn komst. De plechtgheid werd besloten met het spelen van het Ameri kaanse en bet Nederlandse volkslied Verregend défilé Het défilé, dat de Amerikaan se ambassadeur en de overige leden van het gezelschap kregen aangeboden, vond plaats onder een ware wolkbreuk. Doch on verdroten speelde de Mariniers- kapel, onder leiding van de kapitein der Mariniers, Gijsb Nieuwland, de defileer-marsen Ook het gezelschap trotseerde het weer en zelfs toen de regen het hevigst neerviel, weigerde de heer Selden Chapin een hem aangeboden regenjas. Als oud- officier wilde hij voor zijn ex- collega s niet onderdoen. BEGRAFENIS MET MILITAIRE EER BERGEN Gister werd onder grote belangstelling en met mili taire eer het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de Heer A. J. Sanders, sergeant-Majoor van de vliegdienst te Gilze-Rijen, die tij dens de dienst nabij het vliegveld plotseling is overleden Om 10 uur werd de gezongen Requiem-Mis opgedragen door Past, van Beers waarbij tijdens de H. Mis door mi litairen de wacht werd gehouden, bij de met vele kransen bedekte kist. De begrafenisstoet werd vooraf gegaan door een jeep en twee trom melslagers elk met een zwart om floerste trommel, en een colonne militairen van de land- en lucht macht. 4 jagers der Koninklijke Luchtvaartschooi cirkelden boven de stoet en het kerkhof. Op het kerkhof verrichtte aalmoezen. De- termeijer uit Den Haag de plechtig heden. Na het dalen van de kist welke was bedekt met de Neder landse vlag, knalden de saluutscho ten. Eén van de familieleden dank te de belangstellenden en de di vers,, commandanten van het vlieg veld Gilze-Rijen. De voltallige gemeenteraad van St. Maarten beraadslaagde Vrij dagmorgen onder voorzitterschap van Burgemeester Korver over een vrij korte maar belangrijke agenda. Het voorstel tot het wijzigen van de drankwet-verordening, met het doel de mogelijkheid te scheppen om ook te Stroet een vergunnings lokaliteit te mogen hebben, werd z. h.s. aangenomen. Ook konden alle raadsleden zich verenigen met het voorstel tot het bouwen van een dubbel woonhuis op het destijds van de heer F. Keetman aangekochte perceel te Stroet. Voor dit doel was reeds 'n bedrag van f 19000 uitgetrokken op de begroting, waarvan ongeveer f 17000 voor het bouwwerk en f 2000 voor de grond en bijkomende wer ken. De gemeente heeft intussen echter nog tot taak om een wo ning voor het gezin Keetman te vinden. De aangeboden rekeningen van de gemeentelijke diensten en van 't Burgerlijk Armbestuur zul len door de raadsleden niet-wet- houders worden gecontroleerd. Met de voorgestelde wijziging van de begrotingscijfers voor het openbaar onderwijs, conform de be slissing van Ged. Staten (zie het NHD. van Donderdag) kon de raad zich ook meer in beginsel vereni gen. De heer Paarlberg was noch tans van mening, dat het zeer ge wenst is, dat men bij het op maken van een onderwijsbegroting dichter de werkelijkheid dient te benade ren, dan tot nogtoe het geval was. Ter illustratie haalde hij de thans hangende afrekeningskwestie aan. Van 1943 en volgende jaren hebben de bijzondere scholen nog een te goed van ruim f 11 per leerling. Daarop heeft het helaas ook slecht in haar geldmiddelen zittende schoolbestuur nu al 8 jaar moeten wachten, en het staat te bezien dat het nog wel minstens een jaar zal duren, voordat het geld komt. Volgens voorzitter zou dit bedrag inderdaad pas in 1951 uitgekeerd worden. Hij erkende dat het voor de bijzondere scholen een onpret tige ervaring was en wilde zonodig de toezegging wel doen. dat B. en W. voortaan de werkelijk noodza kelijke bedragen zo goed mogelijk zullen ramen. De heer v. Schagen wees er op, dat de Bijzondere scho len ook nog voor de volle sociale lasten moeten zorgen. Hij kreeg te horen, dat aan de gemeentearbei der, belast met 't schoolschoonma- ken. géén ziekenfondszegels e.d. ge geven worden, en dat de andere soc. voorzieningen gedeeltelijk op betrokkene worden verhaald. ALKMAAR De Schola Publico, die haar leden heeft iet rer buiten de stad van Den Helder tot Haarlem en Zaandam zoals de Voorzitter, Dr. Hofstee, het in zijn openingswoord zei, opende Vrijdagavond haar vierde seizoen. Het ledental is boven de 500 gestegen en de Voorzitter hoopte, dat het in de toekomst zó zou stijgen, dat er telkens twee avonden gegeven zouden moeten worden. Van onze Redacteur NOORDWIJK Met een zekere voorzichtigheid gewapend zijn wij naar Noordwijk aan Zee gereisd, om de nieuwe burge meester van Texel, de heer C. de Koning, te kunnen ontmoeten. Het is immers een bekend feit, dat de Indische bestuursambte naren de laatste tien jaren veel hebben moeten meemaken, in Japanse kampen, in de chaotische maanden, onmiddellijk na de overgave van Japan en daarna in de vreemde situaties, ont staan door de veranderde staatsverhoudingen. Met een zekere voorzichtigheid dus ben. Ik weet er niets meer van. De bezoeker kan burgemeester de Koning er van vertellen, van de bewoners en de vacantiegangers, de rijke geschiedenis („waar ik zeker een studie van zal maken") en de nieuwe problemen. Ook van die, welke verband houden met dijkaanleg tussen enkele eilanden, natuurschoon, vogelbroedplaatsen, die dreigen te verminderen en van talrijke andere onderwerpen. inwerken. Natuurlijk komt ook de ge meentelijke samenstelling ter sprake en de gedachten, die de heer de Koning over zijn toe komstige taak heeft. „Dat is moeilijk te zeggen, ik acht het principieel onjuist, om verklaringen te doen, die nog in de lucht zweven. Men moet im mers midden in de kwestie's zit ten, voordat men iets kan zeggen" De nieuwe burgemeester vindt het gelukkig, dat zijn voorganger zo dicht bij zit. Hij zal dan ook zeker contact met hem opnemen en zich aldus een ambtelijk beeld vormen, van wat hem te wachten zal staan. En de Ind ones)ische tijd? De bestuursambtenaren hebben daar zeer veel ervaring kunnen op doen, die hen hier als burgemees ter uitstekende diensten zal be wijzen. Er zijn er immers al meer, die hier te lande burgemeester zijn geworden. Al liggen de be stuursorganen natuurlijk ver pit elkaar. Ja, die bestuursambtenaren. Daar zal toch een oplossing voor moeten worden gevonden, in door snee zijn ze immers te jong, om niets meer te doen. En niets doen is een van de ergste dingen, die een man kan ondervinden. De nieuwe burgemeester van Texel Maar de nieuwe Texelse bur gemeester wierp de huisdeur van „de Instuif" wagenwijd open, uit nodigend en joviaal. „Nee, nee, geen enkel bezwaar, met de benoeming heb ik ook verplichtingen op me genomen en de publiciteit is er een van". Op deze wijze verandert de voorzichtigheid als bij toverslag in een prettige ontmoeting die zich uit door vertrouwelijke gesprek ken over en weer. Alsof men reeds jaren vrienden is. Toch is het burgem. de Koning aan te zien, dat hij blij is over enkele dagen weer te kunnen werken, een ambt te aanvaarden, waarvan hij de hoogste verwach tingen koestert. „Ik weet helemaal niet, hoe het met Texel staat, welke problemen er in deze gemeente leven en wat er allemaal moet worden ge daan. Maar het is een eiland en ik kom van een eiland". Waar de bewoners bij zonder genoeglijk zijn". Hij vindt dit bijzonder prettig om te horen en vertelt er dan bij, dat hij van het buitenleven houdt. „Maar het is al zolang ge leden, dat ik op Texel geweest Ook daarom is de heer de Ko ning verheugd deze benoeming te hebben gekregen. Wij geloven, dat Texel met deze burgervader een zeer menselijk persoon krijgt, maar ook iemand die van hard werken houdt en zich op het eiland uitstekend thuis zal voelen. Maandag hoopt hij een bezoek aan zijn gemeente te brengen en Donderdag 28 September a.s. zal hij door de Commissaris van de Koningin worden beëdigd. Het laatste: „Tot ziens en ik hoop op een prettige samenwer king", houdt een belofte in voor de bevolking van Texel. Hij heette allen van harte welkom en gaf het woord aan dr. Theunissen uit Den Bosch, die een voordracht hield over het christelijke Oosten. Spr. begon met te herinneren aan het woord van Paus Pius XII, dat de wereld na het Heilig Jaar ten prooi zal val len aan het communisme, als zij niet terugkeert tot geestelijke waarden. In Europa ligt de oplossing niet alleen in het Oosten of al leen in het Westen, maar in een samengaan van Oost en West; de 180 millioen christenen in het nabije Oosten zijn onze broeders en zusters in Christus. Spr. ging voorts na, hoe het schisma ontstond tussen Oost en West en hoe vooral de Kruis tochten het Oosten vervreemd den van het Westen. Doch voordien had Constantinopel het tweede Rome een grote invloed gehad op het Westen, waarvan kerken en fresco's ge tuigen. Ter illustratie van zijn be toog. dat in het nabije Oosten de Staat de Kerk overheerst Caesaro Papisme liet spr. enkele gramofoonplaten horen van zang tijdens godsdienst plechtigheden. die overgaat in een verheerlijking van de natio nale hymne. Toch is het Russische volk een godsdienstig volk: Dosto- jewski noemde het Russische volk het feest Christus-dragen de volk; daarom is het com munisme er een groter experi ment dan dat het hier zou zijn. In het tweede gedeelte van zijn voordracht sprak de heer Theunissen over het monniken wezen van het Oosten: geen stad bijna, of zij is rond een klooster gebouwd. Aan de hand van lichtbeelden vertelde hij voorts van de Oosterse liturgie en de schoonheid der ikonen; alleen al van de Moeder Gods zijn er 4000 verschillende iko nen, wel een bewijs, dat de Madonna in de Oosterse Kerk een voorname plaats inneemt. Met de plaat van een prach tige jubelzang van een Russisch koor. waarin een machtige bas domineerde, besloot de spreker zijn voordracht. Dr. Hofstee bracht hem na mens de Schola dank en sloot op de gebruikelijke wijze. HOORN - Tijdens een zeer kort, doch hevig onweer, dat zich gis terenmiddag boven de stad ont laadde, is de 41-jarige kleerma ker A .van der Molen, afkomstig van Hoogeveen, door de bliksem getroffen en op slag gedood. Het slachtoffer logeerde met vrouw en dochtertje bij zijn broer op de Tweeboomlaan. Zijn stoffelijk overschot werd gevonden door een neefje, dat na schooltijd zijn oom bij het vissen gezelschap wilde houden De jongen waarschuwde arbei ders van de gemeentereiniging die in het park werkten en deze op hun beurt alarmeerden de politie. Het lijk werd naar het Stadsziekenhuis overgebracht. In de Westfriese Week te Hoorn werd op velerlei gebied een verheugende activiteit gedemonstreerd, met een gelukkige combi natie van het nuttige met het aangename. Wat er al zo te zien teas? Hier is een keuze uit de grote ver scheidenheid. Eerste klas vee met een intensieve aandacht van de deskundigen, bewonderende kinderscharen voor de poppenkast, vier modeshows met 'n twaalf tal artistieke stands. De Katholieke Vrouwenbewe ging in Westfriesland or ganiseerde met honderden deelneemsters j.l. Donder dag haar Districtsdag. In het midden het Woensdag onthulde borstbeeld van wijlen Elias Koster, de grote figuur in de veefokkerij. De Regering heeft een nota doen verschijnen, waarin zij een nadere motivering geeft, waarom inzake de vierde loorironde is vastgehouden aan de maximum- loonsverhoging van f 180.per jaar. De Regering is van oordeel, dat dit bedrag voldoende is, om dat de loonbijslag ten doel heeft een vergoeding te geven voor de stijging der prijzen van de eerste levensbehoeften. Anderzijds is de Regering er zich terdege van be wust, dat het stellen van een maximum een vervlakkende wer king heeft op de lonen. De kinderbijslag en andere uit keringen, krachtens de sociale wetgeving worden met 5 pet. ver hoogd, d.w.z. de ouderdomsuitke- ring noodwet-Drees wordt met 5 pet. verhoogd, de kinderbijslag voor loonarbeiders van het eerste kind af. terwijl de bijslagen op de invaliditeitf- en weduwenrenten, de toeslagen op deze renten en de kinderbijslag voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrek kers van 5 op 10 pet. gebracht zul len worden. Hetzelfde geldt voor de maxima der overbruggings regeling. De tot nog toe in acht genomen grens van f 4500.van ziekte- en invaliditeitswet wordt met f180.verhoogd. De grens zal derhalve voortaan zijn f 4680. Bij de toepasing van bepaalde sociale wetten werd. teneinde de p.-emiën en de uitkeringen te be rekenen, tot nog toe een dagloon van f 12. als norm genomen. Dit bedrag wordt thans verhoogd tot f 13.—. Arbeidsproductie moet omhoog. In de nota wordt gezegd, dat de Regering er zich van bewust is, dat de maatregelen het bedrijfs leven extra zullen belasten. Zij meent evenwel, dat do sociaal ge rechtvaardigde verhoging van het loonpeil economisch verantwoord is, omdat het vertrouwen in het bedrijfsleven mag worden uitge sproken. dat met alle inspanning van krachten de productie wordt nngpvnp'*'* daar houden we het dan ook op DWO gaat in Medemblik op bezoek bij DVO. DVO liet zich tot nu toe niet van de beste zijde zien, maar hun wil om te win nen kan DWO wel eens onder vinden en haar eerste nederlaag bezorgen. VIO, dat ook niet al te sterk gestart is, zal alle zeilen bij moeten zetten om Geel Zwait de baas te blijven, wat haar wel niet zal lukken. Con Brio. met tot nu toe twee gelijke spelen, gaat in Westwoud DTS bekam pen en heeft een goede kans de gehele buit binnen te halen. In de tweede klasse staat de grote match Blauwe Reigers VZV op het programma. Een voorspelling valt hier niet te doen, ons inziens zijn beide van gelijke kracht. Strandvogels moet Con Zelo de baas kunnen blijven, maar Sint VictorKSV is weer een open boek met iets meer kans voor KSV. Geel Zwart 2 zal het Con Zelo 2 erg lastig maken, terwijl VZV 2 ook WGW 2 de beide punten wel zal weten te ontfutselen. Hugo Girls 2 en DTS 2, even als Sint Victor 2EDO. zullen aardige gelijk opgaande wed strijden worden, met de winst voor de meest gelukkige. Bij de junioren blijft VZV a natuurlijk meester over WGW a, dat dit jaar wel tegenvalt. Vliegens Vlug b zal zeker hevige tegenstand bieden tegen Geel Zwart a, maar of het zal baten? Wij durven het niet ver wachten. Ook Hugo Girls a zal het wel niet lukken de punten thuis ie houden, want de meisjes uit Anna Paulowna hebben goede voornemens dit jaar. Con Zelo a is aan haar stand verplicht Con Zelo b de baas te bliiven. Con Brio en KSV moeten meester kunnen blijven over respectievelijk FSA a en Hugo Girls b. DWO a zal het niet moeilijk hebben tegen DVO a, dat ook dit jaar de wind niet mee heeft Hoofdklasse: Vliegens VlugDSO VitesseTOP VIDO—ODOS Cito—DCG Eerste klasse: DVO—DWO 4.15 uur VIOGeel Zwart 4.15 uur DTS—Con Brio 4.15 uur Tweede klasse: Blauwe ReigersVZV 4.39 StrandvogelsCon Zelo 4.30 Sint Victor—KSV 1.45 Derde klasse A: Con Zelo 2G. Zwart 2 4.15 VZV 2—WGW 2 4.15 Derde klasse B: Hugo Girls 2—DTS 2 4.30 Sint Victor 2—EDO 4.15 Junioren A: VZV a—WGW a 5.15 VI .Vlug bGeel Zwart a 4.15 Hugo Girls aVI. Vlug a 5.15 Junioren B; Con Zelo bCon Zelo a 5.15 Con Brio aFSA a 4.15 KSV aHugo Girls b 4.15 Junioren C: DVO a—DWO a 5.00 Bl. Reigers aStrandvogels i 5.15 Terwijl we dit overzicht schrij ven, is donder en bliksem niet van de lucht en slaat de regen met striemen tegen de ruiten Op treinreis onderweg ziet men vrijwel alle velden blank staan, het is dus met angst in het hart dat wij de Zondag zien naderen Onze vertegenwoordigers in de hoofdklasse genoten, achter af bekeken, de vorige week een onnodige rust, maar kunnen nu toch tonen dat ze de eer van het district hoog kunnen hou den. Vliegens Vlug ontvangt DSO uit Vijfhuizen. We kennen de kracht van DSO niet, we hopen echter op een overwinning van Vliegens Vlug TOP ontmoet de oude rivaai Vitesse. In de wedstrijden om het diocesaan kampioenschap het vorig jaar. moesten ze twee maal de meerdere in Vitesse er kennen. Toch TOP-pers zit er ons inziens wel winst in en

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3