rlagen Dag der verloren leidersplaatsen Alkm. Boys - D.E.M. 0-0 Hollandia verloor ondanks groot veldoverwicht V.Z.V. stevig aan de kop USVU legde het af tegen Knollendam Verdediging amateurisme Verdedigingen oppermachtig TELEURSTELLEND R.K.A.F.C. moest buigen voor Vrone (3-1) Schotloos Helder liet zegekon in de tweede helft glippen Z.A.P, kon 'i niet winnen Maandag 2 October 1950 LEAGUE /il de afdeling Noordholland Omwenteling in de tweede klasse B Wedstrijden in Duitsland toegestaan 1 Berdos-W.G.W. 1-1 J' Grasshoppers te sterk voor trager Limmen Puntenverdeling tegen Z.S.G.O. K, Noorder Handbalkring V.I.O.S. start met een overwinning PAGINA 5 ils overwinnaars uit het kwamen delen samen n troon. Bovendien ge- de overwinningen met e machtsvertoon. Ook haalde weer een over- met een nederlaag van werd de Rijp weer naar turd. Randers ging ook ede weg voort en gaf geen kans, zodat de wel zeer uitgebreid is. m en H.S.V. deelden de 4 3 1 0 7 4 3 1 0 7 4 2 2 0 6 4 3 0 1 6 4 1 2 1 4 4 1 2 1 4 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 3 0 1 2 1 4 0 1 3 1 2 0 0 2 0 3 0 0 3 0 2 1 0 5 1 2 0 4 1 2 0 4 1 1 0 3 1 1 1 3 1 1 1 3 1 1 1 3 1 1 1 3 1 1 1 3 0 1 2 1 0 0 1 0 0 0 2 0 Mis R.K.A.F.C.! 1. heeft tegen Vrone waard gerekend. Het netje dat we de Kaas- ers Zaterdag voorlegden een bus. Z.A.P. en St. ïeelden namelijk gelijk A.F.C. bij een overwin- op de eerste plaats be iaar A.F.C. verloor en Texel z'n kans waar, *af Schagen geen schijn en staat nu meteen aan van de ranglijst. Voor eeds de tweede neder- rvogels hield Westfrie- moeite onder en bezet ierde plaats. Koedijk de vierde klasse zeker t en hoeft ondanks de de moed niet te verlie- ngerwaardBergen ein- ;ens de verwachting in spel. 3 3 3 ls 2 C. 3 3 3 3 3 3 1 2 voorlopig Ned. elftal rves voor het Voorlopig s elftal, dat Woensdag terdam zal spelen tegen Wanderers, zijn aange- 1 Raalte (Blauw Wit), Klink (Hermes DVS), (BW) en Röhrig ES EX WANDERERS EUW GEWIJZIGD Middlesex Wanderers onfc- NVB bericht, dat er we- ge wijzigingen zijn aan- n het elftal dat 4 Oct. Feyenoord stadion tegen opig Nederlands elftal ziet er thans als volgt met (Southall F.C.); ach- (Measham Imperial) en Wrexham F.C.); midden: idon F.C.), Stoker (Sut- en Shepherd (Gosling r Major (Bishop Auck- Horsly (Walthamstow lolmes (Wolverhampton), ulwich Hamlet) en Robb Reserve: Leek (Barnet agen van de wedstrij- eld voor de Engelse iden: ie: West Bromwich 30 laTottenham 23 Stoke City 11 Everton 21 lackpool 41 —Bolton Wand. 33 oughHuddersf. 80 hFulham 10 W.Newcastle U. 00 dCharlton 42 nptonManch. U. 00 ie: tts C. 0—0 ldBirmingh. C. 11 Blackburn 01 Southampton 41 -Luton Town 21 City—Cardiff City 1—1 ty—Coventry City 10 E.Brentford 42 R.Grimsby T. 71 TownBarnsley 10 l U.—Sheffield U. 3—5 en alleen heel erg be zat mijn vrouwtje zo londer man de hele dag Maar a propos, heb je morgen al geregeld?" deed ze zeer •d en onwetend. „O, met Nou Raoul, je kunt dat anuit de „Peppelhoeve" ig zitten regelen, maar e eerlijk zeggen: het is Heet? Ja, binnen! iet waa. .a. .ter!" Raoul aterend. „Nee maar i het water! Ha ha!" aar behoef je niet zo'n er te maken. Ik bedoel: ;t om al het tuigage te de motor na te zien, een mijn rug te gaan dra- hebt nog niets gedaan?" zeker wel. Ik heb ik en in de fles in huis. e nog meer van me ver dat ik gedaan had?" een geweldige desillu- in Buchem. Daar had hij 'eek op gerekend: twee erlijk te zeilen op het t zijn vrouwtje! En nu nog niets geregeld ea oot nog niet eens zeil» Wordt vervolgd. FONDSVERGADERING K-N-V-B- (Van onze verslaggever) AMSTERDAM Op de bondsvergadering van de K. N. V. B. die Zaterdagmiddag in Krasnapolsky is gehouden, han teerde Ir. Hopster de voorzitters hamer. )Hij deelde mede dat Ka- rel Lotsy heden (Maandag) in Haarlem een galblaas operatie moet ondergaan en dat hij waar schijnlijk over drie weken gene zen uit het Ziekenhuis ontslagen kan worden. Verder deed Ir. Hopster de mededeling dat er plannen bestaan om het bonds- bureau te 's Gravenhage uit te breiden en te verbouwen. Dit zal ongeveer f200.000 moeten kosten. Aan de voorzitter van Limbur- gia werd na een hartelijke toe spraak van Ir. Hopster en onder luid applaus van alle aanwezi gen de gouden erepenning over handigd. In plaats van Ir. J. C. Bianchl, die heeft bedankt als lid van de Commissie van beroep werd be noemd Dr. H. L. M. van der Hoff. De voorlopige begroting voor het hondsjaar '50-'51 die was vastgesteld op f416.000 werd goedgekeurd. Ook werden er enige wijzigin gen en aanvullingen in de 'regle menten goedgekeurd. Naar aanleiding van een motie van district VI heeft het bonds- bestuur goedgevonden dat senio ren-elftallen vriendschappelijke wedstrijden spelen in West- Duitsland. Returnwedstrijden zijn echter voorlopig nog niet toege staan. Met 70 stemmen voor, 13 te gen en 4 blanco besloot de bondsvergadering het Bondsbe- stuur te verzoeken ernaar te streven dat er een commissie wordt ingesteld met als taak: „door woord en geschrift en met kracht van argumenten het amateurisme in de Nederlandse voetbalsport tegen alle pogin gen tot ondermijnen krachtig te verdedigen." Dit op voorstel van District II. Op voorstel van District V werd aan de goedgekeurde wij ziging van art. 74, lid 5 van de reglementen het volgende toege voegd: „Voor het overgaan van- en naar de Afdelingen worden eerst de betreffende Afdelingsbesturen gehoord." Het desbetreffende artikel in gewijzigde vorm luidt: „Het overgaan van een lagere klasse naar een hogere of van de laagste klasse naar een Afdeling en omgekeerd, wordt jaarlijks door het Bondsbestuur geregeld. Het overgaan naar een hogere klasse geschiedt zo nodig na het spelen van wedstrijden. Voor het overgaan naar een lagere klasse worden geen wedstrijden ge speeld." Het is onze bedoeling Mnnen- kort op enkele besluiten die door deze vergadering zijn genomen nog uitvoeriger terug te komen. ODIZ 2 2 0 0 4 USVU 3 2 0 1 4 Knollendam 2 1 1 0 3 SVA 3 1 4 1 3 Beemster 3 1 1 1 3 DREO 1 1 0 0 2 Foresters 2 0 2 0 2 Uitgeest 3 1 0 2 2 Meervogels A 2 0 1 1 1 Westzaan 3 0 0 3 0 MFC heeft SEW met vier Ja, we hadden wel mooi schrijven Zaterdag; „Kans op verdere winst voor de leiders" zetten we boven onze voorbeschouwing. En nu kregen we een serie uitslagen te zien die de spot dreven met dit optimisme ten aanzien van de clubs die de vorige week nog zo bovenaan hemelden. Zie, dat is het lot van een voorbe schouwer: voetbaluitslagen laten zich tevoren niet vangen door berekeningen en vergelijkingen. En laten we ons straatje hü niet gaan schoonvegen maar volstaan met de opmerking dat het maar gelukkig is dat niet alle Voorspellingen uitkomen. Want wat zou er anders nog aan dat voetballen zijn? En trouwens: wij durven ons nog vleien met de wetenschap, dat inderdaad een vrij groot deel van de clubs in onze aideling gespeeld heelt zoals de voorbeschouwing hen dicteerde. We willen het rijtje van de verloren wedstrijden en de ver loren voorspellingen gerust te kijk zetten. USVU liet om te be ginnen een afstraffing door Knollendam ongeveer weer standsloos over zich een gaan. HOSV, dat MFC op de hielen zat, haalde het tegen Sporters b ij n aHetgeen wil zeggen, dat ze verloren maar hetgeen wij tevens reeds vermoed had den. Verder. In IC kwam het aardig uit: winst voor SRC en VZV. Maar de tweede klasse B heeft helemaal een soort aard beving meegemaakt. RK DVO en Spartanen tuimelden naar de vierde en vijfde plaats. Berk hout, dat de derde op de rang lijst was, wist er tegen Zwaag dijk een gelijk spel uit te wrin gen maar leidt nu niettemin. In 2C heeft Duinranders het inder daad weer voor elkaar weten te krijgen tegen Texelse Boys, maar JVC, tot nu toe ongeslagen en wel, liet Petten rustig over zich heenlopen. In IA heeft ODIZ, zonder er een voet voor te verzetten, de leiding genomen. Dat Foresters en SVA de koek doormidden sneden en ieder de helft mee namen, is zeker geen tegenval ler voor de Heiloërs. Hetzelfde resultaat van Meérvogels tegen Beemster, thuis nog wel, had an ders moeten zijn. De kamoioe- nen van het vorig seizoen staan nog maar heel bescheiden bijna onder aan de ladder. Uitgeest produceerde tweemaal zoveel doelpunten dan Westzaan, het geen voor de Zaankanters be tekent, dat zij nu de enigen zijn met een hatelijke nul aan het eind van de standenlijst. Dezê rul, benevens de andere cijfers, vindt u hieronder. doelpunten gezegd dat het baas wenste te blijven. De Nibbix- wouders erkenden met twee doelpunten het Medemblikker overwicht. Wat Nieuwe Niedorp betreft gaat rustig door met toe te laten dat zijn concurrenten het als schietschijf gebruiken. Het niet al te sterke Sijbecarspel had gisteren geluk: 51. HOSV liet. zoals reeds gezegd, wel vier doelpunten achter in Hoorn, maar deze leverden de Hoog- wouders geen puntenwinst op. Blokkers en Valken moesten de bal onaangeroerd laten, zodat na al deze bedrijven de stand in IB luidt: 3 3 4 4 2 2 2 3 2 3 kon de balans in evenwicht hou den tegen Zwaagdijk met een 3—3 gelijk Spél. HEO liep over Wiron heen met zes grote stap pen en Woüdia deed ongeveer hetzelfde door Zijn 41 zege op Flëvö dat op éigen terrein de pUhten niet gauw laat schieten. Berkhout is nil alleen leider ge worden met 5 punten, dan vol gen een vijftal met eeni punt minder. Dit om de spanning te verhogen, die wel duidelijk spreekt Uit hêt lijstje dat hier onder volgt. Berkhout 3 2 10 Winkel 3 12 0 WoUdia 3 2 0 1 RK DV O 3 2 0 1 Spartanen 3 2 0 1 Wiron 4 12 1 Twisk 3 0 3 0 DWB 3 111 HEO 4 112 Zwaagdijk 4 0 2 2 Flevo 3 0 0 3 In 2C hééft Duinranders nu geheel alleen de leiding geno men doordat JVC faalde tegen Petten. Zo'n 31 overwinning van de Schoorlse club op de sterke Texelse Boys geeft te denken. Het is best mogelijk dat Duinranders in de strijd om het kampioenschap hog een aardige1 partij mee gaat blazen. Dat Hugo Boys het tegen SVW tot een kleine 10 overwinning j kon brengen, was wel ongeveer te verwachten. LSVV heeft ge-1 meend Callantsoog te moeten laten boeten voor de nederlaag van twee weken geleden tegen JVC opgelopen. De Langedijker veste werd zwaar onder vuur genomen en vijf keer was het raak, aan de andere kant echter maar eenmaal. Wélke invloéd I dit alles gehad heeft op de ver- deling van de plaatsen moge blijken uit onderstaande lijst: Duinranders Een foto van een hoogst eigenaardige situatie voor het NEC- 0 doel, na een hoekschop die door Enschede werd genomen. Beide clubs maakten één doelpunt. De stevige wind, welke schuin over het veld stond, maakte goed voetbal niet gemakkelijk en deed veel afbreuk aan het spel. Daar bij werd in het algemeen de bal veel te hoog gespeeld, waar hier juist langs de grond spelen ge- den was. MFC Sporters SEW HOSV RK EDO Blokkers Valken Sijbecarspel KGB Nwe Niedorp VZV heeft van zijn reputatie een moeilijk te vangen prooi in eigen huis tegen Geel Zwart met drie doelpunten hoog ge houden. De Zantemers hebben zich hier doelpuntloos bij neer gelegd. Het weinige krachtsver schil tussen WGW en Berdos, dat wij Zaterdag al aanwezig achtten, heeft zich gedemon streerd in een 11 gelijk spel Er zal aan beide zijden wel te- vredenhed geweest zijn over de ze diplomatieke uitslag. SRC ving Schoorl in zijn strikken, wat trouwens wel te verwach ten was. Hetzelfde deed Alk maar met Vios. En beter deed St. Victor het tegen Kaagvogels die toch heus niet mals zijn. Zo dat intussen de standenlijst in 1 C er als volgt is komen uit te zien 3 3 3 3 4 3 4 3 3 3 JVC LSVV Tex Boys Hugo Boys Zeemacht Dirkshorn Petten Rangers SVW Hollandia T Callantsoog De derdè niëuWèling Jammer dat 4 3 1 0 7 4 3 0 1 6 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 2 1 0 1 2 2 1 0 1 2 3 1 0 2 2 3 0 1 2 1 1 0 0 1 0 1 Cl 0 3 0 0 3 0 klasse F heeft een in de gelederen, hij mét een neder laag begon. Of met andere woor- j den VesdoSt. Adelbertus 3—1. Con Zelo wist zich prima te handhaven en staat (voorlopig nog wat geflatteerd) boven aan i de ranglijst. Kolping Boys toon- de zich sterker dan Reiger Boys en wel met 30. De stand moge u meer vertellen over de eer volle plaatsèn die onder hun andere innemen. Con Zelö 4 Kolping Boys 2 AGSV 2 Vesdo 3 Reiger Boys 3 Sint Boys 3 Sint Adelbert 1 KSV 2 SSV 2 Overigens was het een strijd tus- sèn twee vrijwel gelijkwaardige tegenstanders, aan beide zijden een goede verdediging en een onmachti ge voorhoede. De Boys zijn over 't geheel genomen wel iets in de meerderheid geweest, maar het spel der voorwaartsen was te kort en te doorzichtig om het met een doel punt te bekronen. Ook de Beverwijkers speelden dik wijls aardig samen, maar het ging te langzaam en de afwerking der aanvallen liet nogal het een en an der te wensen over. De eerste aan vallen waren voor de D.E.M.-ers, welke echter door de B.-vèrdedi- ging werden afgeslagen. De 4 a 500 toeschouwers bij de wedstrijd BerdosWGW hebben de7o „mtk zich gistermiddag geen moment snorthropders verveeld. Niet doordat het spel j van zo bijzonder gehalte was, maar door de spanning die er op het veld heerste. Berdos speelde met de vrij sterke wind in de rug, direct a l was WGW in de aanval, doch 1 I voorlopig werd alles afgeslagen. 0 I Door een ongelukkige samenloop 0 j van omstandigheden moest rechts- 0 buiten Beukers van Berdos uit- 0 0 0 0 0 1 i o o o 0 1 1 1 2 1 2 2 2 3 SRC VZV Geelzwart Alkmaar Kaagvogels Berdos WGW St. Victor Schoorl Vios In 2A heeft Egmondia door een 3-1 tegen Purmerland zich met Jisp aan de leiding ge plaatst. Jisp zelf had dat hele maal niet hoeven te nemen, maar moest tegen Broek in Wa terland een 32 nederlaag slik ken, zodat het niets gevorderd is. WBSV en Graftdijk hebben ieder de helft van de twee doel punten en dus ook van de twee winstpunten genomen. Groot schermer kon zijn arsenaal wel niet leegschieten op Zaanse Boys maar 32 is tenminste één keer meer raak en dat betekende voor de Schermers de eerste twee treden op de standenlijst die overigens in 2A het volgen de beeld vertoont Tn Ho vallen en vervangen worden door in ae reserve klasse zien we rjokkor Na 15 min anolon hoge scores van de leiders For-,f; mm- speten ward 2, Schagen 2 en KBC 2 dfe i maalï df knksbinnen van Berdos gedrieën vijftien doelpunten bil een doelP"nt' doch deK scheids- elkaar kogelden en van wie rec^tfr had r+eeds voor buitenspel vooral het ongeslagen Forward *efl°te„n- Het was echter uitstel, in puntenaantal al een kon want 2 mlT ,ater brak tc ,mld~ hnvon Ho 7.;, i voor moot door en zijn schot was ooven ae concurrenten uitstijgt, j n vnnr Tnpn w__ Kijk maar naar de stand: La j v? feraos. loen was Berdos haast met meer te houden. Forward 2 Schagen 2 BKC 2 RK AFC 2 Succes 2 West Frisia 4 Gr.hoppers 2 HRC 4 Watervogels 2 Helder 4 Berdos 2 3 3 0 D 3 2 0 1 3 2 0 1 2 1 1 0 3 1 l 1 3 1 1 1 2 1 0 1 3 1 0 2 3 1 0 2 i 1 2 2 "0 0 2 3 3 3 2 i 3I 0 Egmondia Jisp Sint Bavo Graftdjjk SDOB Zaanse Boys Gr.Schermér WBSV Ursem Purmerland PSCK Wereldschaaktournooi Ie Amsterdam In begin November zal in Am sterdam een internat, schaaktour- nooi beginnen, waarvoor vele grootmeesters, internat, meesters en meesters hebben ingeschreven Definitieve toezegging deden reeds Dr. Euwe, Reshevsky, Szabo, Stahlberg, Najdorf, Tartakower, Gligoric, Foltys, Kottnayer, Rosso- limo, O'Kelly, Pirc, Trifunovic en Szabados. Af en toe brak ook WGW door, maar de kansen gingen te niet, door het niet aansluiten van de linie's. De 2e helft was precies eender maar nu met WGW in de aanval en Berdos in de verdediging. Wij noteerden twêe goede schoten van Van Wees, waarvan een cor ner werd gestompt en de ander werd gehouden. Na 5 min. spelen moest Amesfoort een vrije trap nemen, deze kwam goed bij Schil der die hem onmiddellijk doorgaf naar v. Wees. Met een mooi strak schot van 20 meter afstand doel puntte deze onhoudbaar. De speeltijd verstreek met nog talloze aanvallen en schoten op het Berdos doel en toen Ramler zijn laatste kans verknoeid had door treuzelen, floot de goedlei- dende scheidsrechter Brouwer voor de laatste maal en moest W GW één punt in Bergen achter laten. In de tweede klasse B DWB en Winkel zich een plaatsen op aan resp. RK DVO en Spartanen. Alleen Berkhout hegen paar Met een harde wind en in een harde wedstrijd heeft Limmen tegen Grasshoppers een verdiende neder laag geleden. Grasshoppers heeft een snelle solide ploeg met spelers die hun mannetje staan. Bij Limmen ontbrak Weijers in de voorhoede waardoor de gevaarlijke linker vleugel zijn kracht verloor. De rechtervleugel was wel goed maar in deze wedstrijd te licht tegen de stevige Grasshoppers. De Gras shoppers hadden eerst de wind mee, maar het eerste kwartier gaf Lim men uitstekend partij. Bij eên G. aanval over rechts liet Molenaar zich verschalken en met een zuiver gericht schot moest Boersen vissen 01. Uit een goed genomen corner werd het 0—2. terwijl uit een ge zamenlijke aanval de linksbuiten er 03 van maakte. Met deze stand ging de rust in. Limmen kreeg na de rust enige mooie kansen maar deze werden niet benut. De Gras shoppers aanvallen bleven gevaarlijk maar de achterhoede van Limmen wist verder doelpunten te voor komen. Het tegenpunt van Limmen kwam nog onverwacht. Een voor zet van Bakker verdween over de keeper heen in doêl 13. In de stand kwam verder geen verande ring meer. De grote schare A.F.C. supporters, die hun elftal vergezelde naar St. Pancras, kon zich geen moment verheugen over de verrichtingen van hun favorieten. Vrone op papier ogenschijnlijk zwakker, boekte een verdiende 31 overwinning op de Alk- maarders. Hun achterhoede sloot alles af en vooral stopper Groen ontnam Heynis iedere gelegenheid om gevaarlijk te worden. Zijn beide backs stonden hem keurig ter zijde,. Stam-Tijm-Kleybroek stuwde op alle mogelijke wijzen, steeds de bal ln de doelmond plaatsend maar alles bleek nutteloos. Groen c.s. gaven geen krimp. Toen de AFC-achterhoede mid- voor Zeegers even vrij liet, stelde hij de zege veilig doop no. 3 in de touwen te plaatsen. Toch bleef AFC volhouden, maar hun voorhoede wist de eer niet te redden. C. Stam verwisselde van plaats met N. Stam Hij was 't dan tenslotte die het ge noegen mocht smaken om èèn mi nuut voor tijd de eer te redden, door bij een voorzet van rechts het beslissende tikje te geven, waarmee hij de stand op 31 bracht Vlak daarop fluit de rustig leidende scheidsrechter Hengstdijk voor de laatste maal. Daarna kwamen de Boys wat meer in de aanval en een goede combi natie van de gebroeders Indri bood J. Indri een goede kans, maar de bal ging over de lat. J. Indri werd nog een goede kans geboden toen, de D. back kwam te vallen, doch ook nu zocht hij het doel te hoog. Intussen probeerden de Beverwij kers het ook meermalen maar von den het in de Leij en Krul een paar geduchte struikelblokken. De B.- linksbuitén werd nog een vrije kans geboden, maar zijn schot stopte de D.-doelman goed. Beide ploegen spanden zich geducht in om gen doelpunt te forceren, maar zonder resultaat. Direct na de hervatting moest de D.-doelman handelend optreden om enkele gevaarlijke situaties op te lossen. Hij deed dat naar behoren. Ook na de rust konden de Boys 'n licht overwicht doen gelden, maar zij konden er niet in slagen de goe de D.-verdediging te passeren. Tegen het einde kwamen de Be verwijkers nog fkvèn opzetten en zij kregen waarachtig nog een goede kans ook. Eenmaal redde Kramer mooi en de andere maal, toen Met selaar te zacht terug spelde, ont stond er een hachelijk moment voor het B. doel. Gelukkig voor de Boys ging de bal over de lat. Het zwoegen van beide partijen werd niét beloond en zo kwam het einde met 00, een uitslag die de verhouding wel het beste typeert. Er zat in de 2e hêlft winst in voor de withemden in de thuis wedstrijd tegen het A'damse ZSGO. Keer op keer rolden de aanvallen der witzwarten op de groenzwarte veste aan, maar het beslissende schot wat invaller doelman Knhle- meyer tot een geslagen man zon maken liet op zich wachten. Helder was genummerd Nadat eerst de gasten op het veld waren verschenen kwam de Hel- derse ploeg een groet aan de over dekte tribune brengen, wat, ge tuige het applaus, door het publiek op hoge prijs werd gesteld. Voorts waren de „whites" voorzien van rugnummers wat op het geheel ge restaureerde veld een keurige in druk maakte. Groot veldoverwicht van Helder Helder startte met de vrij stérke wind in het voordeel en al spoedig snorde een lage voorzet van Krab voor de voeten van v.d. Meulen, die echter rakelings naast schoot. De ene gevaarlijke situatie na de an dere stapelden zich voor het ZSGO doel op, maar de A'damse verdedi ging mét de ..dikke" m-half Land man aan het hoofd, wisten alle ge varen rustig uiteen te slaan. Één maal was Kuhl.emeyer gepasseerd. maar b.g. Landman kopte zeer koel bloedig een schot van Mos uit de doelmond weg. Bij schoten van Driehuls en v. Beekhoven ontbrak enkele malen het maatgevoel, waar door Kuhelemeyer éénmaal een schot van Driehuis kon nastaren tot het in de Erasmusstraat verdwenen was. Ook had de gebrilde Kuhlemeyer enkele malen ..His Majesty Fortuna" naast zich staan, toen schoten van Driehuis en v.d. Meulen op onver klaarbare wijze werden weggewerkt, nadat hij reeds op alle fronten ge slagen was. Het wordt wat eento nig beste lezers, maar bij een vol gende Helder aanval was het weer Driehuis die een pass van v.d. Meu len over de handen van de Z. doel man maar eveneens over de lat lepelde. ZSGO was practisch nog niet verder gekomen dan tot m. half „Taco". Toch waren we in de ver onderstelling dat H. voor de rust de leiding zou nemen, maar Kuhle meyer wierp zich vol. in eèti vèr- radelijke schuiver van Driehuis. Nadat Heidér met alle beschikbare middelen gaten in de zeer hechte Z. defensie had proberen te zoeken, kwam de eerste glorie, zoals dat wel meer gebeurd, aan de andere kant. Het was 1-binnen v. Leusden die 1-buiten Worries met een scherpe pass op het H. doel afzond. Deze lokt even kort moar fel een duel met „Taco" uit. waarna Baekel de bal naar de middencirkel kan diri. geren. Worries hd n.l. gescoord 01. Kort hierop moesten beide ploegen van referee Zevenboom verademen. Ook in de 2e helft deelde Helder de laken® ilit Ook in de 2e helft toen de wit- Ondanks zeer verdienstelijk spel van de rood-witten werd het tegen de ex 2e klasser Z.V.V. een nederlaag. Het zwaartepunt lag ook dit keer in de voorhoede, welke er maar niet in kon slagen langs de blauw-zwarte achterhoede te komen. Nu moet gezegd worden dat deze defensie zeer hecht en stug verdedigde, wat vooral bleek in het laatste kwartier van de strijd toen Hollandia een gelijk spel trachtte te forceren waarin ze ondanks een overweldigende veldmeerderheid niét in slaagde. A.F.C. die bet nog steeds buiten zijn uitstekende back Hoeben en de r. half J. Verver moet stellen had dikwijls de grootste moeite met de toch heus niet °P hoog peil spelende Vrone-aanval, waarin midvoor Zee gers met twee uitstekende doel punten de uitblinker was. De eerste tien minuten was het een verkennen van eikaars macht op het middenveld. Na twintig mi nuten plaatste R. Kuut de bal in de richting van het A.F.C.-doel, en de te Iaat reagerende doelman zag de bal ovep zich heen ip de touwen verdwijnen. De A.F.C.ers lieten zich niet ontmoedigen, maar de Vrone- mannen gaven geen krimp en in laatste instantie toonde doelman 'Kooy uit het goede hout te zijn ge sneden. Bij een niet juiste toepas sing van de dekking kreeg Zeegers een kans en Popma was voor de tweede maal geslagen 20. Vlak hierna maakte een Vr. back onnodig hands, de toegestane penal ty belandde in de veilige handen van doelman Koop. Een A.F.C.- corner dóór de Nijs keurig voor doel geplaatst, verdween ook in de handen van doelman Kooy. Na de rust moést A.F.C. zijnbeste beent je voorzetten, want dé Vróne- lui wilden hun voorsprong tot het uiterste verdedigen. De middenlinie Wielrenneti: WAGTMANS WINT TE ROTTERDAM Te Rotterdam werd een wed strijd voor profs gehouden over een afstand van 100 km. De uitslag luidt: 1. Wagtmans, 2 uur 48 min. 42 sec. 2. Smits, z.t. 3. Bakker, z.t. Op grote achter stand volgden: 4. Voorén. 5. van Beek. 6. de Ruiter. Inderdaad Hollandia speelde een vlug en levendig partijtje en do mineerde de eerste helft van de strijd vrijwel doorlopend. Ondanks de tegenwind waren ze meer dan Z.V.V. in de aanval. Al direct kwam Groot vrij voor de Z.V.V, doelman, doch zijn schot stompte de laatste er vallend keurig uit. Telkens weer rolden de Hollan dia aanvallen op de Z.V.V. veste aan doch voorlopig tevergeefs en wanneer de Z.V.V.-ers eens een .poging waagden waren deze nog lang niet ongevaarlijk. O Eindelijk dan kwam het verdiende doelpunt, 't Was uit een snelle aanval van rechts waarbij Groot eens niet zelf schoot, doch de bal keurig laag voor doel plaatste en Boom snel oplopend met deze aanval een niet te missen kans kreeg (10). De Z.V.V.-ers gooiden er nu een schepje op doch slaagden er niet in het spel geheel te verplaatsen. Wel gelukte het hen nogeens tot voor van der Kooy door te dringen doch de kans ging door overschie ten verloren. Het zag er dus lang niet slecht uit voor de rood-witten die de tweede helft de wind in de rug zouden krijgen. Groot die in de linksachter van Z.V.V. zijn man netje had gevonden speelde nu linksbuiten. Z.V.V. echter toonde zich nog geenszins een geslagen ploeg en vingen de tweede helft vol ijver aan en zoals zeer spoedig zou blij ken met succes. Na enige wederzijdse aanvallen wisten ze binnen één minuut de achterstand in een voorsprong om te zetten. Bakker was op een gegeven mo ment te ver naar voren opge drongen waardoor de rechtsbuiten van Z.V.V. vrij spel kreeg waar van hij handig profiteerde. Met een hoge bal bracht hij eerst zelf via de staander de stand op gelijke voet terwijl nauwelijks na de af trap een tweede hogé bal van hem door de hoog-opspringende mid voor in het uiterste hoekje werd gekopt. (12). Groot nam hierna weer zijn oude plaats in doch het was alsof de kracht van de roodwitten was gebroken. Het verband was er uit en enkele spelers raakten er ge heel uit. Zo speelde Bakker een maal zo gevaarlijk op doel terug dat van der Kooy slechts vallend en ten koste van een hoekschop wist te redden. Tegen het einde kwam Hollan dia overdonderend opzetten de backs stonden tot over de helft van het veld, doch de voorhoede bleek totaal van de kaart, want ondanks dit geweldig overwicht kwam de Z.V.V. doelman voor geen moeilijke problemen te staan. Vlak tegen het einde werd de Z.V.V. midvoor eerst door de doelman en toen door Bakker on geoorloofd aangevallen. De penal ty bracht de stand op 13. hemden tegen de vrij straffe wind moesten optornen, waren zij Ir i grootste gedeelte van deze speelt ij d vaak voor het heiligdom van Kuhh meyer te vinden. Maar de Z. achter hoede waar Landman meer en mee ging uitblinken, bezwoer echter voorlopig alle gevaar. Ook de wil zwarte achterhoede bleef schuchter pogingen van aanv. v. Leusden en dc zijnen manmoedig het hoofd bicden. Na pl.m. 18 minuten kon v. Beek hoven v.d. Meulen op rechts mei een goede pass aan hét werk zetten de voorzet van de blonde Haam landde veilig vóór de voeten van Driehuis, die met een goed g< plaatst schot de Z. goalie geen k:n gaf. 1—1. Helder bleef door hameren en. Karei Puhl had bepaald pech toci hij een kopbal langs de doellat za: afglijden in de handen van Kuhl meyer. Deze laatste had weer een alle9 mee, toen hij na een rondrei door het strafschopgebied een voor zét van v.d. Meulen ontmoette, dit was aan één kant maar goed ooi: want twee paar schietgrage voet' stonden voor een leeg doel in sté' ling. We zagen Schouwehaar no een keer hard over de lat schieter Maar doelpunten kwamen er niet meer. Het kruit was te vochtig. D leiding was bij de heer Zevenboo' in goede handen. Z.A.P.—ST. GEORGE Het begón in Anna Paulowna on der een straffe Zuidwester, met Z.A.P. achter de eerste aanval. In de Zapper gelederen was Hein Timmer teruggekeerd en om zijn terugkeer uit dé tropen te vieren gaf hij hard door naar v.d. Berg, die echter de Spierdijker keeper niét baas kon. Daar begdn het mee. Na enig heen en weer spelen echter miste óe Z.A.P.-achterhoede. St. George aar zelde niet en joeg de hal onhoud baar in de linkerbovenhoek 0 1. Aanval en tegenaanval wisselden elkaar af. Het spel werd forser en eenmaal moest dé arbiter zacht, maar dringend vermanen. Een St. George-corner levérde geen resul taat. Er wérd al gejuichd langs de lijnen, toen Jan v. Oosten dé eer- éte Z.A.P.-goal maakte; d.e scheids- rechtér besliste echter anders: off side. Na de rust pakte Z.A.P. energiek aan en het regende corners op het Spierdijker döel de St. George kee per kwam onder zware druk, man" bleek voor geen kleintje vervaar'1 Totdat Jan Kuijs uit een vrije trap de gelijkmaker inschoot (11). Terwijl dé Z.A.P.-keeper voor de rest van dé middag in rust kon blij ven, werd de match óp der Spier dijker hèlft uitgespeeld. En daar stond St. George als een rots. He' bleef 1—1, FORESTERS SPEELDEN GELIJK TEGEN S.V.A, Door een 11 gelijk spel heeft F. hét in de wedstrijd tegen SVA weet niet tot een overwinning éireton brengen. Het iétwat harde spel van dé tegenpartij bracht F. van de kook waardoor hét peil oanmerkelijk zakte. SVA wist na eén kwartier spelen de score te openen doordat de F. rechtsback hiet resoluut weg werkte en de bal hard langs doel man Eljon werd geschoten. 15 min. voor rust kreeg M. v. Steeg een goed aangegéven bal van zijn linksbinnen én benutte zijn kans keurig door gelijk te maken. Even voor rust moést M. Korzen het veld verlaten door een knieblessure, maar speelde in de tweede helft weer mee. Na de rust kregen beide partijen soms goede kansen maar wisten hiervan geen gebruik te maken, zodat me de 11 stand het einde kwam. UITSLAGEN Hoofdklasse Alle wedstrijden afgelast le klas FSAVIO 1—3 DVOGeêl-Zwart 10 fel q r; VZV—Hugo Girls 2—0 Con Zelo—St. Victor 02 3e klas A VZV 2—Geel-Zwart 2 1—0 VIOS—Con Zelo 2 1—0 3e klas B Hugo Girls 2—DOS 2 1—1 Junioren A VI. Vlug b—VI. Vlug a 0—3 Hugo Girls aWGW a 10 VZV a—Geel-Zwart a 1—1 Junioren B FSA a—Con Zelo b 14—0 Con Biro aHugo Girls b 34 De competitie is nu een maand oud en nog hebben we geen re gelmatige Zondag gehad. De weergoden heersen met ijzeren hand en zijn oorzaak dat ook vandaag weer vele velden moes ten worden afgekeurd. Buiten de gepubliceerde uit slagen zijn alle wedstrijden afge last. In de eerste klas voldeed VIO aan de verwachtingen én nam de volle buit mee naar Wognum. D VO kwam ook tot een kléin her stel. Het wist met 10 Geel- Zwart in bedwang te houden. Geel Zwart is nu de enige zon der winstpunten WGW VIO DWO DTS Con Brio FSA DVO DOS Geel Zwart 4 3 2 2 2 2 2 1 0 In 6—0 4—2 2—0 3—'2 1—1 3—6 4-5 0—4 0—3 een VZV steld niet teleur, pittige wedstrijd toonde zé zich inderdaad de sterkste over de Girls uit de Waard. Ook St. Victor deed het voor het eerst lang niet slécht, ze won nu van de andere nieuweling in deze compétitie Con Zelo. De stand is hier nu: VZV 4 4 0 0 8 6—0 Él. Rèigers 2 1 0 1 2 14—1 Hugo Girls 2 1 0 1 2 2—2 St. Victor 2 1 0 1 2 2—2 KSV 1 0 0 1 0 0—1 Strandvogels 1 0 0 1 0 0—2 Con Zéló 2 0 0 2 0 0—16 In de derde klas viel Geel-Zw 2 tegen. Mêt een kleine nederlam tegen VZV 2 moest de terugrei: naar 't Zand ondernomen wor den. VIOS startte goed. Ze toon dé zich sterker dan Con Zelo 2 De Hugo Girls reserves deelden de punten met de DOS reserve waardoor ze wel iets beneden verwachting bléven Bij de Junioren bleef VI. Vine a met 30 baas over de b-tjes terwijl Hugo Girls a goed parti gaf tegen WGW a en ook al met 10 de baas bleef, terwijl VZV en Geel Zwart a de buit verdeel den. Con Zelo b blijkt te zwak voor deze afdeling. TSA a hai moéite de tel bij te houden, 14- Hugo Girls b wil dit jaar een Woordje meespreken. We hadden er in onze voorbespreking vooi gewaarschuwd en Con Biro wcr er dé dupe van. VBO uit Oudorr blijft weigeren in het Distri Noord té spelen. We denken C de Bond hier nog wel een wo": je ovéf zal hebben te spreken. NEDERLANDS HOCKEY-ELFTAL Het Nederlands Heren Hockey Elftal, dat Zondag 8 October te Amstelveen tegen het Deens elf tal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Haitink (HHYC). Achtér: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo). Midden: Rinkel (Gooi), Logge: (Laréh) en Ancion (Kampong). Voor: van Heel (HHYC). B. stra (HHYC). Kruize (HHYC Bouwman (BMHC) en Es I (Togó).

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5