Nieuw Indonesisch Parlement betreurt het telegram van Dr. Drees Onze Marine moet op de Atlantische Oceaan blijven I Kwestie-Ambon valt buiten competentie van de UNCI Maar wie de schoen past, trekke hem aan Poos en Slagter horen opnieuw de doodstraf eisen JRANTEN roeistoringen ELS mds Dagblad EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Een tweede ramp over Ambon Middenstand en prijzen Als prinsesjes schoenen kopen Scheepsberichten Auto reed te water Staatssecretaris Moorman: Bouwprogramma moet zoveel mogelijk bespoedigd worden Prof. Gerbrandy wil troepen naar Ambon 4500 dollar voor Gem. Universiteit Ook natuurramp op Ambon „We schipperden tussen goed en kwaad ;htige zuiver wol japon mef de rte lusjes-garrre- Maten 16-20 arte ruit- n prach- ;rschake- 'lot, mo- warm. 3 t/m 46 tot ERNSTIGE en Haardeskundige TEL. 3528 10—12 en ags gesloten. van ongeveer 7 kilo. a. d. Bureaux van het Abonnementsprijs 14.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H.N.Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank t nergens (Vondel) Pagina l Dinsdag 10 October 1950 46e Jaargang No. 11988 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen). K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 DE ONTWIKKELING van de politiek der regering ten aanzien van de prijzen maakt in de krin gen van het bedrijfsleven, bij zonder bij de detailhandel, een punt van bezorgdheid uit. Dat is niet van vandaag of gisteren. Het bekende verloop van de prijzen van allerlei verbruiks- artikelen, vooral van vele eerste levensbehoeften, na de interna tionale spanningen der laatste tijden, heeft de eveneens beken de verhoogde spanning tussen lonen en prijzen opgeroepen. Aan de verwachting der Rege ring, dat de prijzen, vooreerst op de internationale markt, zouden dalen, werd de bodem ingesla gen en feitelijk resten voor de verwezenlijking van het verlan gen van honderdduizenden, die moeilijk rond kunnen komen, n.l. dat de prijzen zouden dalen, cmdat men als regel de moeilijk heden van almaar-voortdurende loonsverhogingen ook wel voelt als voornaamste mogelijkhe den: de prijsverlagende werking der concurrentie en voldoende sociaal inzicht bij de zakenlie den, om de prijzen niet verder te verhogen dan strikt genomen redelijk en rechtvaardig is. Nu zijn over de theorie van „de rechtvaardige prijs", vele artikelen en dikke boeken ge schreven, maar het is niet een voudig, om dit allemaal in de wisselende practijk van alle dag te verwerkelijken! Als voorlo pige conclusie van een gesprek, dat middenstandsleiders dezer dagen voerden met de Neder landse pers, mag intussen wel worden gesteld, dat wat aangaat het eerste punt de mogelijk heid van de prijsverlagende wer king der concurrentie de hoop nog niet geheel behoeft te wor den opgegeven. Voorbeelden kunnen die hoop voeden, al blijft er in dit opzicht, tegenover de harde feiten van menig ontoerei kend loonzakje, nog heel wat risico hangen op een terrein vol speculatieve voetangels en klemmen. En wat nu het tweede punt betreft: voldoende geneigdheid bij de détailhandel, om zelf als hét ware tot „prijsbeheersing" te komen, door zelfbeheersing te tonen als het prijsverloop de richting van „verhoging" uit gaat, in dit opzicht kan niet wor den ontkend, dat die geneigd heid bij de middenstand, wel eens de begrijpelijke en ver klaarbare stimulans mist van voldoende begrip bij de Re gering voor de moeilijkheden van de détailhandel. Er zijn gerechtvaardigde klachten gehoord. Zo, nog eens, van de zijde van de detailhandel in textiel, waarvan ons blad zich, onder de titel „De middenstand als pakezel", al eerder tot tolk heeft gemaakt. Het „overleg" van de beslissende overheids instanties met de betrokkenen in de textielbranche, werd on voldoende genoemd, in tegenstel ling bijv. met de detailhandel in schoenen. Daar kon men er in slagen, de uitvaardiging van een reeds ontworpen „beschikking" inzake de prijsregeling voor schoenen te voorkomen, omdat aangetoond kon worden, dat er ten aanzien van de schoenen- prijzen geen onredelijke dingen gebeurden en gebeuren, en de vak-genoten hier a. h. w. de weg hebben gevonden, om zelf de prijzen te „beheersen". Natuur lijk zal de regering ook in deze branche haar verklaring gestand doen, „dat zij de ontwikkeling van het prijzen verloop nauwlet tend zal volgen", maar belang rijker psychologisch belangrijk als men wil is, dat de Regering begonnen is, met aan de detailhandel in de schoe nenbranche vertrouwen te schenken. Waarom heeft men dat aan de textiel niet gedaan? Is het on vriendelijk om te veronderstel len, dat men van de zijde van het departement, tegenover de aandrang uit verschillende maat schappelijke kringen en uit de Tweede Kamer meende onmid dellijk „iets te moeten doen" en dat van deze.... „politieke spe culatie" de textielkleinhandel an zekere zin het slachtoffer is geworden? Maar dan heeft dit staal van departementale psychologie te genover „het grote publiek" veel contra-psychologische reacties gewekt in de kringen van de slachtoffers. Terecht werd ons opgemerkt, dat bepaalde metho des van departementale voorlich ting, op zijn zachtst uitgedrukt, niet sportief kunnen worden ge noemd. Men lanceert graag be richten over processen- verbaal inzake prijsopdrij ving, zonder de omstandigheden te noemen en zonder af te wach ten, hoeveel van deze zaken tot een veroordeling leiden. Toen er gevraagd werd, naar welke maatstaven wordt gehan deld bij het opsporen en verba liseren van delicten tegen de prijsopdrijvingswet, kreeg men van het departement ten ant woord: die instructies hebben wij, (ambtenaren!) zelf maar ge maakt, omdat de Regering ze (nog) niet gegeven heeft." Dat zijn moeilijk verteerbare staaltjes van willekeur, welke leiden tot rechtsonzeker heid en het is deze, die de han deldrijvende middenstand het meest dwars zit. Daarbii komen de in de prac tijk onuitvoerbare bepalingen in zake het „incalculeren" van de z g. vervangingswaarde en nog j De Nederlandse delegatie bij de vijfde zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. Eerste rij v.r.n.l.: mr. C. J. van Heuven Goedhart, vice-voorzitter der delegatie, pater dr. L. J. C. De Beaufort, de heer D. J. von Balluseck, Nederlandse gedelegeerde bij de Veiligheidsraad, mej. dr. M. A. M. Klompé, dr. W. J. A. Kernkamp, hoogleraar aan de Utrechtse Universiteit. Tweede rij: dr. Patijn, dr. P. V. A. Roling, hoogleraar aan de Groningse Universiteit en de heer J. H. Sprookel. Het gebeurde dezer dagen in Hilversum. De prinsesjes Bea trix, Irene en Margriet gingen schoenen kopen in gezelschap van haar verzorgster mevrouw Pennink. Als andere kinderen schoenen gaan passen, stappen ze eenvoudig met moeder of vader de winkel binnen. He laas heeft de ervaring geleerd, dat als de prinsesjes inkopen gaan doen, er steeds voorzorgs maatregelen moeten worden genomen. Zo werd de auto een stukje verder geparkeerd, op dat niet onnodig de aandacht op haar aanwezigheid zou wor den gevestigd. Alles leek goed te gaan, maar toen de prinses jes met haar krakende, nieuwe schoenen naar buiten kwamen, bleek de auto nauwelijks meer zichtbaar door de honderden nieuwsgierigen, die zich om de wagen verdrongen. De pret van de nieuwe schoenen ging er bijna door verloren. Er wa ren zelfs mensen, die toen de prinsesjes er eenmaal in ge slaagd waren in de auto te stappen hun hoofden door de portieren staken. Was het wonder, dat prinses Beatrix vroeg of ze dat wilden laten? General S. D. Sturgis wordt hedenochtend te IJmuiden verwacht. Ontscheping he denmiddag 13 uur te Am sterdam. Cheshire (rep.) 12 October te 21 uur te IJmuiden ver wacht. Chitral (rep.) Djakarta-Am sterdam, 8 October van Port Said. Grote Beer (rep.) Djakarta- Amsterdam, 8 October 1000 mijl Z.O. Dondrahead. New Australia (rep.) Djakar ta-Rotterdam. 8 October 420 mijl Z.O. Dondrahead. Skaugum (rep.) Djakarta- Rotterdam. 7 October 1000 mijl Z.O. Dondrahead. andere grieven. Dat de klein handel in het algemeen te hoge winstmarges berekent, werd ons: met kracht en klem en met cij fers en feiten ontkend, al zijn er natuurlijk onder de ongeveer 170.000 détaillisten in allerlei branches wel „foute" gevallen. Maar generaliseren moet hier onbillijk worden genoemd en een voorlichting, die wel eens winstmarges noemt, maar daar bij vergeet te vermelden, dat het als regel om bruto winst gaat. kan nietvolledig" worden genoemd. De Regering moge zich bijtijds bezinnen, dat een volledige en vertrouwde samenwerking met alle branches van de détailhan del meer goed kan doen in het spel der lonen- en prijzenspan- ning, dan een optreden, dat een terugstotende werking heeft je gens groepen, welker construc tieve medewerking in de huidige sociale omstandigheden niet kan worden gemist! Het is wel duidelijk, dat het winkelen voor kinderen, ook al zijn het prinsesjes, door een dergelijk optreden wordt be dorven. De meeste Nederlan ders hebben in de afgelopen jaren getoond beter begrip te hebben voor wat de prinsesjes toekomt dan hier bij de schoenwinkel tot uiting kwam. Daarom: wie de schoen past trekke hem aan. HAMSTERVOORRAAD IN BESLAG GENOMEN Bij een inwoner van Vlaardin- gen werden in beslag genomen 100 kg rijst, 50 kg suiker, 100 dubbele stukken zeep, 148 busjes gecon denseerde melk, 43 pakjes thee van 1 ons en 345 repen chocolade. Procesverbaal is opgemaakt. Het Indonesisch Parlement heeft Maandagavond gestemd over een aantal resoluties, die waren ingediend naar aanleiding van het telegram van minister Drees inzake het gewapend optreden tegen Ambon. Het Parlement aanvaardde met 76 tegen 66 stemmen de resolutie-Latuharhary, waarin het telegram van Dr. Drees wordt betreurd wegens de inmenging in de Indonesische binnenlandse aangelegenheden. Het telegram, zo wordt gezegd, draagt het karakter van een ultimatum, is minder beleefd en bevat zinsneden, welke het hart van het Indonesische volk wonden. De P.N.I., de Parkindo, de P.S. I.I. (Verenigde Islam partij) en de P.S.I. stemden tegen de resolutie, die op het Nederlandse volk een beroep doet om de Nederlandse regering te weerhouden van een herhaling van de agressie in Indo nesië en tevens op het Indonesi sche volk een beroep om paraat te blijven, teneinde de eenheid en de souvereiniteit te verdedigen. In de overwegingen der resolu tie wordt o.a. gezegd, dat de taak van de UNCI slechts die is van toezichthouder op de uitvoering der besluiten van de Ronde Tafel conferentie, zodat het verzoek van de Nederlandse regering aan de UNCI tot bemiddeling in de kwes- tie-Ambon buiten de competentie der UNCI valt. Met een meerderheid van 25 stemmen verwierp het Parlement de tweede' resolutie, ingediend door de communistische fractie en waarin de opzegging wordt ver zocht van de R.T.C.-overeenkomst. De derde resolutie, ondertekend door de leden van de Parindra, waarin o.a. volledige steun aan de regering wordt gegeven voor het verwerpen van de inmenging van de Nederlandse regering in binnenlandse aangelegenheden, werd bij het begin van de stem ming ingetrokken. De resolutie-Diapara werd ver worpen met 74 tegen 60 stemmen. De P.N.I. stemde voor terwijl de linkse groeperingen de zaal ver lieten. Deze resolutie noemt het telegram van Dr. Drees een in menging in de binnenlandse aan gelegenheden van de Republiek Indonesia en een ultimatum, dat de vorm heeft van een nieuwe agressie. Het telegram, aldus deze resolutie, heeft de goede verhou dingen tussen Indonesië en Neder land zeer geschaad. Voorts wordt in deze resolutie gezegd, dat het telegram van Dr. Drees een mo rele steun betekent aan de op stand in het gebied van een Unie deelgenoot en een belemmering vormt bij het voeren van de bin nenkort te houden Unie-conferen ties. BESTUURDER VERDRONK De 39-jarige L. B. de B„ firmant van de N.V. de Backer's Gloeilam penfabriek te Tilburg, reed gister morgen met een personenauto in het Wilhelminakanaal. Voorbijgangers probeerden de bestuurder te redden, doch drie portieren waren gesloten terwijl men het vierde niet kon openen omdat die klemde. Na een kwartier werd het slachtoffer boven water gebracht, doch hij was overleden. De heer de B. was gehuwd en had één kind. MARINE HEEFT VAKMENSEN NODIG VOOR NW. GUINEA De wervingsgroep van de Ko ninklijke Marine treft voorberei dingen ter aanwerving van per soneel voor de dienst op Nieuw- Guinea. Hiervoor komen in aan merking vaklieden als metaalbe werkers, monteurs, electromon- teurs, timmerlieden, betonwer kers, magazijnbeheerders, tijd- schrijvers, wegenbouwers en tech nische tekenaars. Zij kunnen een verbintenis aangaan voor ander half jaar. Men geeft de voorkeur aan personeel, dat reeds in der gelijke betrekkingen bij de Ko ninklijke Marine heeft gediend. 's-GRAVENHAGE, 10 Oct. „De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat de Konink lijke Marine in het belang van ons eigen land speciaal van de koopvaardij en in het belang van de gemeenschappelijke mari tieme verdediging van de landen van het Atlantisch Pact vertegen woordigd moet blijven in de At lantische verdediging. Dit stand punt is tot op heden onveranderd gebleven", aldus luidde het com mentaar van schout bij nacht H. C. W. Moorman, Staatssecretaris van Marine, op buitenlandse persberichten, volgens welke Ne derland zijn vloot zou moeten inkrimpen. In een interview met een ver slaggever van het ANP wees de Staatssecretaris met nadruk op het feit, dat de Raad van Minis ters van Buitenlandse Zaken of van de Ministers van Defensie, de toporganen van het Noord-Atlan tisch Pact, niet de bron zijn ge weest van bedoelde berichten. Zij zijn afkomstig van bepaalde mili taire sub-organen, met name de Standing-group". Dit militaire comité, dat gevormd wordt door een Amerikaanse generaal, een Franse generaal en een Engelse luchtmaai-schalk, maakt echter niet uit of de Nederlandse marine van de Atlantische Oceaan moet verdwijnen. Dit is een politieke aangelegenheid en Slechts de mi nisters van buitenlandse zaken kunnen in onderling overleg poli tieke richtlijnen aangeven. Zij hebben zich niet uitgesproken voor een inkrimping van de Ned. marine en daarom bestaat er voor de Nederlandse regering, zo zei de- Staatssecretaris, geen aanlei ding op haar zelf gekozen stand punt terug te komen. Tegenover het advies van de „Standing-group" staat de mening van de Nederlandse regering, dat de Koninklijke Marine zowel van wege onze koopvaardij als van wege de rijksdelen in West-Indië een taak heeft te vervullen op de Atlantische Oceaan, een taak, die de Koninklijke Mhrine middels de beschikbare en nog in aanbouw zijnde schepen kan vervullen. Ook al zou ons land niet zijn inge schakeld bij de gemeenschappe lijke Atlantische verdediging, dan nog zouden Nederlandse vlooteen- heden op de Atlantische Oceaan opereren. De rijksdelen in West- Indië vallen immers buiten het door het Atlantisch Pact bestre ken gebied, ook onze koopvaardij schepen varen voor een groot deel daarbuiten, en de interpretatie van dit Pact is, dat de deelnemen de landen ham nationale verplich tingen buiten het Pactgebied zelf standig moeten vervullen". Staatssecretaris Moorman was overigens van oordeel, dat de lan den van het Atlantisch Pact ook buiten het Pactgebied zullen moe ten samenwerken. Hij verklaarde, dat de mogelijk heden voor een dergelijke samen werking thans worden overwogen. De bekende verklaring van de Amerikaanse senator Thomas Con- nally, dat Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen, doch dat „gevoeligheden" en „traditie" zich in Nederland daartegen verzetten, noemde Staatssecretaris Moorman een „hoogst ondoordachte uitla ting". „Het is niet omwille van een traditie, dat wij Hollanders op zee zijn, het is keiharde noodzaak. In dien ons land bij een eventueel conflict geheel op bondgenoten zou zijn aangewezen, dan zouden wij een herhaling kunnen krijgen van hetgeen in '44 in Zuid-Neder land is gebeurd, toen er te weinig schepen werden beschikbaar ge steld om de bevolking te provian deren, ofwel we zouden weer be leven wat ons in '45 is overkomen, toen er geen schepen waren om onze soldaten naar Indonesië te vervoeren en onze ex-geïnterneer- den af te voeren. Staatssecretaris Moorman ver klaarde, dat senator Connally's verklaring des te verbazingwek kender was, omdat ons land juist zo een grote steun ontvangt van de Amerikaanse regering en van de Amerikaaoise vloot bij de uit werking van het vlootprogramma. Deze steun bestaat o.m. uit de levering van schepen, zes fregat ten en dertien mijnenvegers, vlieg tuigen, oorlogsuitroosting voor ma riniers, hulp bij de aanleg van vliegvelden, uitwisseling van pa tenten en materiaal voor de han delsbescherming. Deze regelmatig toevloeiende steun maakt een voorspoedige opbouw van de ma rine mogelijk. Het afbouw-programma, met name dat van de kruisers, zal zo veel mogelijk versneld worden. Ten aanzien van de maritieme samenwerking merkte de Staats secretaris nog op, dat in geval van nood één druk op de knop vol doende is om de gezamenlijke West-Europese zeemacht in actie te doen komen. De mobilisatie, de bevelvoering en het gebruik van de beschikbare zeestrijdkrachten zijn thans geheel geregeld. Het Tweede Kamerlid Gerbran dy (AJt.) heeft aan de minister president schriftelijk de volgende vraag gesteld: Is de regering, lettende op het geen de regering van de R.I.(S.) bezig is te ondernemen tegen het volk van Ambon, bereid om met eigen militaire machtsmiddelen maatregelen te nemen, teneinde de vrijheid, de veiligheid en het leven van dit volk der eenmaal meest loyale Nederlandse onder danen te beschermen? NEW YORK, 9 Oct. (Reuter). De „Rockefeller Foundation" heeft een aantal geldschenkingen be schikbaar gesteld voor personen en instellingen in de gehele we reld ten behoeve van de studie op medisch, natuurkundig, politiek, geschiedkundig en litterair gebied. De gemeentelijke universiteit te Amsterdam ontvangt 4.500 dollar voor onderzoekingen op het ge bied van de histologie (weefsel- leer) onder leiding van professor dr. G. C. Heringa. De schenking is voor drie jaar en bedraagt dus 1500 dollar per jaar. 's-GRAVENHAGE, 9 Oct. Het bureau Zuid Molukken deelt mede: „Radio-Ambon riep gisteren, 8 October, om, dat het eiland Am- bon en de Oeliassers zwaar ge teisterd zijn door een geweldige aardbeving, welke werd gevolgd door een vloedgolf, die tot hon derden meters landinwaarts ging. De schade bedraagt ruw geschat 7*/* millioen gulden. Het aantal slachtoffers is nog niet vastge steld". Aneta seint uit Djakarta, dat, volgens radio-Ambon de aard schokken, die om kwart voor twaalf Zondag voor het eerst ge voeld werden, de gehele dag voortduurden. Aan het Rode Kruis werd om hulp verzocht. CERAM WEER IN HANDEN VAN DE AMBONNEZEN Het bureau Zuid-Molukken te Den Haag deelde mede gisteren avond van de regering van Ambon een telegram te hebben ontvangen waarin wordt gezegd, dat Piroe (Ceram) weer in handen van de Ambonnezen is gekomen. Reuter meldde gisteren ooit Dja karta, dat het Indonesische minis terie van defensie een verbod heeft uitgevaardigd inzake de pu blicatie van berichten over de militaire aanval op Ambon. Aneta seinde gisteren nog, dat het antwoord der Indonesische re gering aan de UNCI 's avonds zou worden overhandigd, naar sommi gen verwachtten. Anderen daar entegen waren van mening, dat het antwoord op dat tijdstip nog niet gereed zou zijn. Gisteren werd de zaak tegen de politiemannen Poos en Slagter voor de Bijzondere strafkamer van de arrondissementsrechtbank te Amsterdam voortgezet. Ze waren door het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag tot de doodstraf veroor deeld, maar in hoger beroep be paalde de Raad van Cassatie, dat de zaak opnieuw behandeld moest worden. Thans echter bleef de Officier van Justitie bij de eis: doodstraf. In de morgenzitting werden allereerst nog enkele getuigen ge hoord, die alle verband hielden met de gruweldaden van deze Haagse politiemannen. Uit verkla ringen van Schreieder en andere was wel gebleken, dat ze bij min stens 20 droppings aanwezig wa ren geweest, 25 arrestaties hadden verricht bij de O.D.-groep, hun rol speelden bij de arrestaties van het Englandspiel. In totaal maak- 75 TON OLIE MOEST OVERBOORD BRUINISSE, 9 Oct. Het 397 ton grote motortankschip „Obe ralt", dat met gasolie op weg was van Rotterdam naar Bruinisse, is Vrijdagnacht op de Krammerplaat omhoog gevaren en blijven zitten. Het motorschip „Rika" heeft Za- terdam vergeefs geprobeerd het schip los te krijgen. Nadat Zater dagnacht 75 ton olie overboord was gegooid is dit tenslotte gelukt. Het schip was toen op twee plaat sen gebroken, maar kon nog naar de vluchthaven te Ziipe worden gesleept, waar thans de lading wordt overgeladen. ten zij in de oorlogsjaren ruim 200 slachtoffers. Mr. G. N. Nubé, de officier van justitie, besprak alle punten van de tenlastelegging. Slechts omdat het overtuigende bewijs van een paar subtiele deeltjes uit de over vloed van materiaal niet aanwezig was, was de zaak naar het Hof verwezen, maar zo zei mr. Nubé, we behoeven in dit enorme „veen" niet om te zien naar een paar turfjes. Uit de getuigenverklaringen was wel gebleken, dat Poos en Slagter zich met hart en ziel voor deze verkeerde zaak hadden gegeven. Slagter had bijvoorbeeld tegen arrestanten gezegd: „Ik zal zorgen dat je de kogel krijgt". De Duitsers waren ook best over deze twee heren te spreken. Een kleine bloemlezing uit de rapporten van de Sicherheitsdienst illustreert dit wel heel duidelijk: „Poos en Slag ter waren onze belangrijke mede werkers", of „Poos en Slagter hebben hun taak nauwgezet en ijverig verveld". Nadat de twee verdedigers in de middagzitting aan het woord wa ren geweest, kregen de verdachten nog gelegenheid iets te zeggen. Poos maakte het erg kort en zei: „Wij hebben geprobeerd tussen goed en kwaad te schipperen", en Slagter toonde zich erg berouw vol: „Ik heb nu al vijf en half jaar opgesloten gezeten ruim gelegen heid gehad om na te denken. Ik schaam me diep en vraag alle na gelaten betrekkingen van de slachtoffers om vergiffenis". Volgende week Maandag zullen Poos en Slagter gelegenheid krij gen om de voornaamste argumen ten uit hun 400 foliovellen dikke verweerschrift voor te lezen. Maandagmorgen arriveerde per K.L.M. uit Zuid-Amerika de jeugdige Braziliaanse atoomgeleerde Caesar Lattes. De heer Lattes zal tijdens zijn verblijf in Nederland o.m. een bezoek brengen aan de Philipsfabrieken, waar hij van plan is materiaal ten behoeve van zijn laboratorium voor atoomsplitsing te kopen

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1