35.000 GEREPATRIEERDEN HOETEN ONDER DAK Voor velen begint op Schattenberg Nederland bij Assen ledereen lid van de Voortplanting van het H. Geloof 22 October: bijzondere Missie-Zondag tberichten ode Hert" te aan de Hoef \N SEDAN rage sis Isrevue MAGNEET" De verdeling van bouwcontingenten Besprekingen over nieuwe wapenfabriek Van Mickey Mouse-gulden naar boerenkool met worst Poort ging eindelijk voor kranten open Het plan der „zeven" aanvaard Generaal Kruis naar Washington Boeken liggen aan de ketting HOE HET GELD WORDT BESTEED Wat #t Genootschap van de leden vraagt Pauselijke woorden van waardering ij de ndianenstammen an atijns Amerika VERWACHTING ■eld door het K.N.M.I. Geldig van Vrijdag- Zaterdagavond. TS LAGERE 1PERATUREN wolkt met later bijna aringen. Aanvankelijk en van het land hier si of mist. Overwegend ige tot zwakke wind d-west en noord. Iets leraturen. Advertentie) I VAN ONS VOLK t D.W.O. toneel JEER De afd. to- .W.O. hoopt Zondag- otel „Smit te Mid- Kinderen van ons ïlspel van Ant. Coo- et voetlicht te bren- niet twijfelachtig dat bekende stuk zeker zal trekken, al zou naar zfjn om ook i, wat de eigen men- i dergelijk stuk kun- ;n, want meerdere n zullen het onge- eens eerder gezien ivendien is het al jd geleden, dat er .e-avond geweest is it de Wieringermeer jaar uit drie Paro- eenheid blijft nog an. Zij wordt juist ijke avonden verste- i het tevens geeft enheid om oude be- r eens te zien en te 1ARWOUDE. 6500 len rode eerstelingen au we eigenh. 88.50; 1.50; 70 Okg. uien 6.50 ingen 8.10; nep 10; onen 2443; 5000 kg. -6.50; 8500 kg. rode 1500 kg. groene kool '00 kg. gele kool 3.50; witte kool 4; succes -5. UIZEN, 20 Oct. nen 34; 2600 kg uien '0—8.00; nep 7.90—9.10; ie 6.10; 10.500 kg aard- ügenh. 7.508.30; witte -8.80; 1600 kg gele rode kool 4.705.20; tte kool 4.Succes 60. tf, 19 Oct. 90 kg —31; 43.500 kg witte 20.700 kg rode kóól 00 kg gele kool 3.60— groene kool 5-206.90; nese kool 6.6011.40; grove 5.506.20, ge- 130, driel. 7.80—8.30, 22.700 kg bieten: -7.50, n rond 4—4.50, 0; 8600 kg peen: II 3.104.30, IV 2.30-2.50 onen: II 5360, afw. rg andijvie 66.80. 20 Oct. 6000 kg. Uien )ve 6; drielingen 6.70 1.60—11.50; 1000 kg. bl. 6.10—7.30; 2500 kg. .80; 3000 kg. andijvie kg slabonen 3342; re kool 5—7.80; 10.000 .505.10: 35.000 kg. ro- •11.50; 140.000 kg. wit- 20; 35.000 kg. succes 4.30 1000 stuks bloem- ROEK, 19 Oct. 5300 Cigenh. 88.30; 6500 il 4.20—6.20; 9000 kg 1.10—7.10; 4000 kf 5.806.70; bieten A 4.104.30, aanvoer 000 kg slabonen, II f28—35; 7500 kg >.206.30. groot 6.70 8.809.10, nep 9.60 0 stuks bloemkool II f8—11, C f8—10. RKT ALKMAAR. stapels boerenkaas f 1 stapel boeren vol- 50 kg. 11 stapels fa- ,04 per 50 kg, notering handel zeer l Aanvang half acht dagen f 12.300. :end tegen f 3.80. - TELEF. 2224 Oct. tsen MINSTENS k volgende week ONDAG-AVOND de de maand No- an Medemblik sndijk Schagen 1AAR - Tel. 4839 VRIJDAG 20 OCTOBER 1950 PAGINA 3 Naar wij van de zijde van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting vernemen, staat het drie jarenplan voor de ver deling van de bouwcontingen ten, zoals de Delftse wethouder het in de raadsvergadering heeft voorgesteld (zie Kroniek en Kri tiek van heden), geenszins vast. Er bestaan meerdere plannen voor het volgen van een nieuwe verdelingspolitiek, doch een be slissing is hierover nog niet ge nomen. De verdelingscommissie, die de minister adviseert omtrent de te volgen politiek, zal binnen kort haar advies aan de minis ter uitbrengen, waarna spoedig een beslissing te verwachten is. De Raad voor Economische Aangelegenheden heeft zich bezig gehouden met een verzoek van de Zwitserse onderneming Hispano Suiza om in Nederland een industrie voor middelzware wapenen te mogen oprichten. Aan dit plan is nog geen goed keuring gehecht, maar de be sprekingen met Hispano Suiza zullen worden voortgezet. Indonesisch kolonel: SAMENWERKING MET NEDERLAND IS ZEER PRETTIG Op Schiphol arriveerde giste ren het hoofd van de delegatie van de Indonesische marine, kolonel Adam, die na een be zoek te hebben gebracht aan de Verenigde Staten, Engeland en Zweden, thans een week in Nederland zal verblijven. Bij zijn aankomst op Schiphol ant woordde kolonel Adam, desge vraagd naar aanleiding van een bericht uit Amerika, dat Neder land in Indonesië niet voldoende technische hulp kon bieden, daar ook uit Amerika dergelijke hulp gevraagd was, dat de sa menwerking tussen de Neder landse en Indonesische marine zeer prettig was en dat Neder land alle gevraagde hulp bood Het was voor de republiek ech ter goed ook internationaal ge oriënteerd te zijn. Vandaar ook de Amerikaanse hulp. In Den Haag zal de Indonesische kolo nel contact hebben met de Nederlandse autoriteiten, waar na hij via Hamburg naar Dja karta zal vertrekken. Radio-toelichting op de nieuwe Huurwet In de rubriek „Verklaring en Toelichting" van heden, Vrijdag 20 October, 19.15—19.35 uur Hil versum I, zal de heer J. Bom- mer van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting een toelichting geven op de 'nieuwe Huurwet. (Van onze speciale verslaggevers) WESTERBORK. Ons land wemelt van barakkenkampen van allerlei slag en bestemming. Geen heeft er echter een zo be wogen, zo tragische historie als dat van Westerbork. De naam zelf werd een begrip van menselijke wanhoop en ellende, onver brekelijk verbonden met de moord op 100.000 joodse land genoten. In 1937-'38 opgericht om onderdak te bieden aan vluchtelingen voor de Duitse jodenpogroms, werd het gedurende de bezetting Durchgangslager voor Mauthausen. Politieke delin quenten bevolkten het enkele jaren daarna. Het leger volgde. En op 3 Juli van dit jaar begon het onder een nieuwe naam, aan hoger gelegen terrein in de omgeving ontleend, als „De Schat tenberg" zijn nieuw bestaan als opvangcentrum voor gerepa- trieerden uit Indonesië. Opvangcentrum. Tijdelijk woon oord. En geen „kamp" zou het meer heten, omdat niemand nog de herinnering wenste aan het leed, dat hier werd geleden. Maar het scheen wel, dat die naamsver andering geen wijziging had ge bracht in de geheimzinnigheid waarmede dit oord omgeven blééf. Er waren nog altijd versperrin gen van roestig prikkeldraad en het hek bleef voor iedere journa list gesloten. Wie probeerde zijn licht op te steken omtrent de con dities, waaronder hier gerepa- trieerden hun leven leefden en poogden te acclamatiseren in zo grondig gewijzigde omstandighe den van landschap en volksaard, van levenswijze en toekomstpers pectieven, die kreeg de kous op de kop, onverbiddelijk. Gisteren is dat waas van geheimzinnig heid doorbroken en reed een groot gezelschap journalisten, die wach- tensmoede eindelijk vial de Rege ringsvoorlichtingsdienst het be zoek kreeg waarom met stevige aandrang was verzocht, het ver maledijde hek binnen. Ze werden er ontvangen dooi de secretaris-generaal van het Ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, mr. Kive- ron en door het wnd. hoofd van de onder Binnenlandse Zaken res sorterende Dienst voor Maat schappelijke Zorg, de heer v. d. Putte. Men mocht zeggen, dat de betrokken instanties toonden royaal revanche te willen geven voor een geheimzinnigheids-beleid waarover menig hartig woord is gesproken, zonder dat het ver weer in alle opzichten kon be vredigen. In ieder geval werd op nieuw bijzonder duidelijk, voor hoe grote problemen de repatri ëring van tienduizenden, de over heid en ons gehele volk stelt. De Dienst heeft op het ogenblik al 7 opvangcentra in eigen ex ploitatie, 27 in exploitatie bij de D. U. W„ 155 contractpensions en hotels en 13 andere panden. Daar in vertoefden eind September in totaal 1720 gezinnen met 7763 personen. In drie maanden kon den uit al deze centra 231 gezin nen met 1022 personen worden afgevoerd. Het totaal aantal gezinnen dat dit jaar uit Indonesië wordt te rugverwacht, bedraagt echter rond 4200, ongeveer 18.700 personen; in de eerste helft van 1951 komen daar nog eens 16000 personen, 3500 gezinnen bij. Men neemt aan dat 60 pet. van deze gezinnen niet over een eigen opvangadres beschikt. De overheid staat daarmede voor de taak 4600 gezinnen onder dak te brengen, de centra uit, de gemeenten in. Naar de gemeenten. Om dat deze laatsten te ver gemakkelijken, was in eerste in stantie een weinig appetijtelijke regeling bedacht, waarbij aan de gemeenten voor ieder viertal re patriërende gezinnen, dat onder dak werd verleend, een extra bouwvolume van één duplex-een- heid werd verstrekt. Op ieder viertal moest dus de gemeente woonruimte voor twee. gezinnen toeleggen. Dat er op die wijze geen schot in de zaak kon komen, ligt voor de hand. Onlangs is dan ook een betere regeling afgeko men. i Gemeenten, die gezinnen uit de woonoorden opnemen, krijgen extra-bouwvolume voor evenveel'woningen als er gezin nen zijn en bovendien een aan moedigingspremie van 25 pet. De stok achter de deur hoopt de rijksoverheid te vinden in de wet, waarvan het ontwerp, in Mei al ingediend, dezer dagen pas aan het Voorlopig Verslag en de Me morie van Antwoord is toegeko men. Zij zal het Rijk vorderings- mogelijkheden verschaffen in de voor opname van repatrierenden aangewezen gemeenten, waarbij men o.m. kan denken aan de gar nizoensplaatsen waar de ex- K.N.I.L-mensen hun nieuwe landmacht-status zullen vinden, alsmede de gemeenten in een straal vaan 30 tot 40 km. in de omtrek. Joke Elisabeth: Eenvoudig is de definitieve on- derbrenging geenszins. Maar heel weldra eigen nuis: duidelijk behoort te zijn, dat de Tof gisteren toe: voor journalisten hermetisch gesloten. I (Eigen foto) gerepatrieerden zo spoedig moge lijk aan een normaal bestaan die nen toe te komen, temidden van het Nederlandse volk: volwaardi ge burgers, die men niet ergens achteraf in barakken wegstopt. Dat er echter meerbedoeld hek aan die volwaardigheid scheen getornd te worden, was wel het ernstigst bezwaar dat gisteren op De Schattenberg ter tafel kwam. Een feit blijft, dat iedere bezoe ker, wie of wat dan ook, zulks tot ergernis van vele gezinnen, zich bij een portier moet melden en des avonds om elf uur het ter rein moet hebben verlaten. De bewoners van De Schattenberg zelf kunnen vrij in- en uitgaan, waar en wanneer zij willen. Ze zijn dus echter met vrij te ontvangen wie zij willen. Dat drukt de „kamp"-stempel op dit woonoord. Nu is echter die be- zoekmaatregel genomen, om on gewenste toestanden op verschil lend gebied tegen te gaan. De er varing leerde b.v. dat een be paald soort „handelaars" specu lerend op de onervarenheid van de gerepatrieerden omtrent de waarde van het Nederlandse geld zij vinden het hier al gauw goedkoop, na de ondervindingen met de Indonesische munt, die we gisteren Mickey-mouse-gulden hoorden noemen voor f 12.50 „koopjes" verkochten, die overal maar een rijksdaalder kosten, dure radio-toestellen aansmeerden en stofzuigers voor f 225.twee dehands rijwielen voor f 100. etc. Dat aan dit en ander mis bruik van vertrouwen paal en perk werd gesteld, kan men toe juichen. Vreemd blijft, dat jour nalisten klaarblijkelijk onder de ongewenste bezoekers werden ge rangschikt, ook al betoogde de arts van De Schattenberg, dat de mensen hier aan niets zoveel be- (Eigen foto) hoeft hebben als aan rust, die wars is van te veel bekijks. Toch is het goed, dunkt ons, dat de zaak van de gerepatrieerden publiciteit krijgt. Want tijdens het bliksembezoek van gisteren links en rechts met de bewoners sprekend, hebben we een indruk kunnen krijgen, zowel van hun zorgen en bezwaren als van het voortreffelijk werk dat anderzijds voor hen wordt verricht. Ook bij alle streven naar zelf standigheid en afkeer van een systeem van bemoederen dat in de woonoorden niet geheel valt te vermijden heeft men ons toch in de talrijke woningen, die we gis teren bezochten steeds weer ver zekerd, dat het in Schattenberg heus zo gek niet is, dat men blij was met het voorlopig onderdak en dat het centraal-gekookte eten bést beviel. De boerenkool met worst staat voor de deur. Mor gen daarover meer. De politieke commissie der Verenigde Naties heeft Donder dag met vijftig tegen vijf stem men bij drie onthoudingen het gehele zeven-mogendheden-plan voor „Verenigde Actie voor de Vrede", volgens hetwelk de al gemene vergadering bevoegd heid krijgt maatregelen te ne men in geval van agressie, goed gekeurd. De chef van de generale staf. mr. H. J. Kruis, is gisteravond van Schipol naar Washington vertrokken. De generaal maakt deel uit van de Nederlandse delegatie voor de conferentie van .ministers van defensie van de landen van het Atlantisch Pact. „SOUND-MIRROR" VOOR KOREA-DETACHEMENT Zaterdag zal namens het Natio naal Thuisfront Band Nederland Indonesië een z.g. Sound- Mirror" worden aangeboden aan het Nederlands detachement Verenigde Naties. De „Sound-mirror" is een ap paraat, waarmee men op een band het gesproken woord kan vastleggen om dit later weer ten gehore te kunnen brengen. Op deze wijze kunnen dus ge sproken brieven en groeten van de Korea-vrijwilligers worden opgenomen en naar Nederland gezonden. In Nederland kunnen op de „schoongemaakte" band weer groeten en brieven van de ouders der vrijwilligers worden opgenomen en naar Korea ver stuurd. De heer M. de Koning zit momenteel in het woonoord De Schattenberg met zo'n kleine duizend boeken, die niet mogen circuleren. Z'n dochter bladert in de stapels, die „aan de ketting" liggen. (Eigen foto) (Van een onzer verslaggevers) De Schattenberg is een oord van licht en donker. Een soort curatele ontbreekt niet hele maal. Want wat te denken van de man, die we aantroffen op de stoep van een klein huisje, dat ook weer een onderdeel is van de vele barakken in Schat tenberg? Zijn houding verried de militair en hij schudde ons krachtig de hand wanneer we kwamen informeren hoe het wel gaat, zo'n hele dag in een woonoord, ver weg van de stad en het rumoer dat daarmee ver. want is. „Ik kan hier best wennen." begon de gepensionneerde on der-officier M. de Koning zijn relaas, „maar de laatste tijd ben ik een beetje teleurgesteld. Ik had met veel moeite een biblio theek opgericht en daarbij een kaartsysteem aangelegd, waar door iedereen in het woonoord regelmatig boeken kon lenen. Er werd dan ook een druk ge bruik gemaakt van deze biblio theek. Korte tijd terug is me echter verboden nog langer door te gaan met dit miniatuur bibliotheekje." Met een lusteloos gebaar wees hij naar een enorme stapel boe ken die in een hoek van de kamer lagen. Alle pogingen om Koninklijk Paar mei de Heemskerck naar Engeland Naar wij vernemen zullen H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor de overtocht naar Engeland in No vember a.s. gebruik maken van Hr. Ms. Jacob van Heemskerck. de biliotheek weer te doen ope nen hebben gefaald. Men gaat namelijk op de Schattenberg van het standpunt uit, dat het voeren van een bibliotheek valt onder de vestigingswet. Dit lijkj ons nu toch wel wat heel erg doorgevoerd in een kleine ge meenschap als Schattenberg De gelden van de Voortplan ting worden gebruikt voor het onderhoud van ongeveer 30.000 Priester-Missionarissen en in heemse priesters, ruim 9.000 broeders, 55.000 zusters, 91.000 catechisten en 76.000 onderwij zers, die in de verre missie landen, verspreid over de ge hele wereld, werkzaam zijn. Die gelden worden echter ook gebruikt op voor het oprichten en in stand houden van kerken, kapellen, pastoriën, hospitalen, wees- en oudeliedenhuizen, apo theken, melaatsenkolonies, se minaries enz. enz. Enorme bedragen zijn daar vanzelfsprekend voor nodig want voor de oorlog van 1940 waren er in de missielanden zo onge veer 46.000 scholen, 800 hospita len, 3.000 apotheken, 2.000 wees huizen. 450 huizen voor ouden van dagen, 100 melaatsenkolo nies, 375 seminaries, een ontel baar aantal kerken en kapellen. Wij xijn pas een echte Katholiek, xo staat in de nieuwe uitgave van de Catechismus, als wij xorgen voor het xieleheil van onxe medemensen door het beoefenen van Apostolaat. Dit beoefenen van Apostolaat moeten wij vooral doen „jegens de Missielanden" en wel door gebed en offer en ook door lid fe xijn van de Pauselijke Missiegenoofschappen. Bij gelegen heid van Missie-Zondag, dat is in dit jaar aanstaande Zondag 22 October, streeft men er naar, het aantal leden van het Genootschap tot Voortplanting van het Geloof, het voornaamste en belangrijkste missie-genootschap van Z. H. de Paus, te verdubbelen. Katholiek Nederland wil dit H. Jaar, het jaar van de grote vergeving en van de grote terugkeer bekronen met een verdub beling van het ledental van dit missie-genootschap. En dat is mogelijk, want slechts een zesde deel van de Nederlandse Katholieken voldoet aan de wens van de H Vader door zijn lidmaatschap, n.l. 394.000 van de 2.290.000 katholieken boven de leeftijd van de lagere school. De vroegere geleerde theoloog en deken van Amsterdam, Mgr. van Noort z.g. verklaarde, dat iedere katholiek verplicht is aan de missie-actie mee te doen, door gebed en op de katholieken, die daartoe in staat zijn, rust, algemeen gesproken, de verplichting de missie-actie te steunen met hun geld. Deze plicht, aldus Mgr. van Noort, is er niet een van rechtvaardigheid, maar van liefde. Inderdaad, de liefde tot onze medemensen is het tweede ge bod, gelijk aan het eerste om God lief te hebben. De naas tenliefde uitgedrukt in daden is: aan onze naasten naar vermo gen die goederen geven, die hij nodig heeft om gelukkig te zijn. Het grootste goed is toch ons geloof en degenen, die dit goed missen, zijn toch wel de meest hulpbehoevenden. Uit hoofde van naastenliefde dus kunnen wy niet anders dan hel pen om dit hoogste goed aan deze mensen, die het geheel missen, te brengen. Hiervoor zijn nodig gebed en geldelijke steun en deze twee ga ven brengen wij het best langs de door de Kerk centraal georga niseerde weg van het lidmaat schap van de Pauselijke Missie genootschappen, waarvan de Voortplanting van het Geloof het voornaamste is. Deze weg is bo vendien zo gemakkelijk bewan- delbaar, omdat dit lidmaatschap slechts vraagt een klein dagelijks gebed en een geringe maande lijkse bijdrage. Dit jaar heeft Missie-Zondag een bijzonder karakter, omdat het jubilé van het Heilig Jaar wordt gekenmerkt door een triomf van de geest, een ontvluchten van de droevige twisten, die de arme mensheid verscheuren. Vanuit de verst verwijderde missie-gebieden snellen bisschoppen, missionaris sen, zusters en pelgrims naar Rome. En zij werpen zich op hun knieën voor de Paus, die in zijn onophoudelijk werk van lief de en vergeving, meer dan ooit, de goede Christus op aarde schijnt. Éénheid en Katholicisme: voor de Stedehouder van Christus ver dwijnen de verschillen van ras, kleur, cultuur en natie. Dit Heilig Jaar is een speciaal missie-jaar door de genade, die uit de bron nen van de Zaligmaker, zich uit stort in de oude katholieke we reld en in de verst verwilderde landen van onze dierbare missies. In zekere streken zien wij een troostend feit van massa-bekerin gen. En daar, waar de Missie spe ciale moeilijkheden moet over winnen is de moed van de missio narissen en van de inlandse pries ters evenredig aan de beproeving. Een bisschop uit het Verre Oos ten schrijft, dat onder rijn gelovi gen een sterk godsdienstige ople ving valt te constateren en een levendige belangstelling voor de Kerk onder de heidense massa. „Ik zou durven zeggen", zo gaat deze kerkvorst voort, „dat mis schien voor de eerste maal in de geschiedenis van deze Missies, de Katholieke Kerk de spontane en oprechte sympathie van dit volk geniet". „De algemene indruk is, dat de omstandigheden, alhoewel moei lijk, bijzonder geëigend zijn voor een .intensievere actie. En allen zijn van mening, dat men de on derhanden zijnde werken moet handhaven, want de tijd is niet ver meer, waarop de oogst over vloedig zal zijn". „De onderhan den zijnde werken handhaven, onze scholen vermenigvuldigen, alsook onze werken van liefdadig heid, hoe langer hoe meer en hoe langer hoe beter, de seminaries van de inlandse geestelijkheid organiseren...." Zo luidt de smeekbede van de bisschoppen uit de Missie-landen. Maar als wij dan ons herinne ren, dat 83 procent van de Ne derlandse Katholieken nog geen lid zijn van het Genootschap tot Voortplanting van het Geloof, dan dienen wij ons te schamen, want dan ontbreekt er dus nog veel aan het „echte" katholicisme. Waar anderen hun hele persoon aan het Missie-werk geven, die nen wij toch wel te beseffen, dat wij iets moeten doen en dat „iets" geven wij het best door ons gebed, offer en medelevende be langstelling voor het grote avon tuur, dat Christus begon en door de missionarissen wordt voortge zet: de kerstening der wereld. Het lidmaatschap van de Voort planting van het Geloof vraagt een dagelijks gebed van een On ze Vader, Weesgegroet en het schietgebed: H. Franciscus, bid vo/ir ons, en een contributie of aalmoes van slechts ELF cent per maand, terwijl kinderen tot 18 jaar kunnen volstaan met een bijdrage van slechts vijf cent p. maand. Een bijzondere figuur uit de missie: Stephan Owusu IV, het opperhoofd van Tetiman, in Afrika, die een pelgrimstocht naar Rome maakte en onder weg een bezoek bracht aan ons land. De Pausen hebben steeds het Genootschap tot Voortplanting van het Geloof geprezen. Zo noemde Paus Gregorius XVI het in 1840 al een werk ran Gods voorzienigheid en Paus Leo VIII kende het de voorrang toe on der alle missiegenootschappen. Paus Pius X zegt ervan: „Even als door Christus de Kerk ge sticht is, opdat ieder, die gelooft zijn zaligheid bereike, zo is dit Genootschap door Gods bestel tot stand gekomen, opdat voor een ieder, die nog niet gelooft, het licht van het Evangelie moge opgaan. Het grote gebod der liefde moet vervuld worden, niet tegenover onze omgeving alleen, maar ook ten opzichte van de ontelbare volkstammen in de landen overzee." Benedictus XV betuigt her haalde malen zijn waardering, vooral in zijn grote missie-ency cliek en Pius XI heeft eindelijk de kroon op ,het werk gezet: in het Motu Proprio van 3 Mei '22, dus honderd jaar na de oprich ting, werd de zetel van het Ge nootschap van Lyon-Parijs over gebracht naar Rome zelf en zo, volgens de woorden van de Paus werd de onderneming van de kinderen gemaakt tot het werk van de Moeder. Dezelfde Paus gaf als zijn uitdrukkelijk ver langen te kennen, dat alle ka tholieken vanaf 12 jaar lid van dit Genootschap zullen zijn. De tegenwoordige opperher der heeft in Zijn brief van 9 Augustus 1950 aan de deelne mers aan het Missiecongres in Rome de belangrijkheid van het Genootschap nog eens naar vo ren gebracht. f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3