Molotof in met de conferentie te Praag Sovjet-satellieten Over de herbewapening van West-Du itsland Sovjet-nota maakt indruk op de Franse socialisten De Landbouwconferentie der Benelux verloopt vlot Franse socialisten worden bang Missie-Zondag EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Jeugdige inbrekers in arrest gesteld Den Haag zal niet militair ingrijpen Rapport inzake het buitenlands beleid Scheepsberichten Debat over Duitsland's herbewapening MacArthur liet 4100 parachutisten dalen Aanval op Missie en Zending Brits atoomgeleerde naar Rusland? Kroniek en Kritiek Brand in pakhuis van oud papier zuiver zeep- geeft dus een Rinso beval delijke midde- dus volkomen ALKMAAR, Laat 125 Abonnementsprijs f4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Builen God, is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT A S H VAN HEDEN Pagina 1 Zaterdag 21 October 1950 46e Jaargang No. 11998 Kontoren: HOORN. Draofsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Over heel Nederland wordt vandaag in de kerken gepreekt over de Missie, en onze houding tegenover het Missiewerk. Ne derland wordt buitenslands zeer geprezen om zijn missionarissen en om de gulheid waarmee het Katholieke Volk de missie en de missionaris ondersteunt. Daar kan ieder het mee eens zijn. Toch geloof ik dat de doorsnee katholiek geeft om zijn goed hart en omdat hij dit zijn plicht weet. 't Waarom dringt even tot hem door op de Missiezondagen, als daarover gepreekt wordt, en het verdwijnt weer uit zijn ge dachten, als hij op straat staat. Zo gaat het ook met het lezen van deze woorden; straks bent U ze weer kwijt. Ondanks dat, gaan we ons best doen op een korte uiteenzetting van de mo tieven van onze missieplicht, en vooral van de voordelen, die het naleven van deze plicht ons biedt. Het grote motief moet zijn het bewustzijn van ons eigen geluk; de blijheid omdat wij mogen horen tot het grote mystieke Lichaam van Christus, de Kerk; de zekerheid dat wij in het be zit zijn van de Waarheid. En daardoor een werkelijk ver driet, omdat zoveel leden van Adams familie, dus familie leden, die waarheid niet kennen, wegen gaan die niet leiden naar het Vaderhuis, rondtasten in het duister. Als wij nadenken over de heerlijke zekerheid waarmee wij, al is het struikelend en val lend, door het leven gaan, die ons telkens treft aan het sterf bed van katholieken, dan moet de onzekerheid waarin zoveel duizenden leven en sterven, ons vervullen van een groot, diep medelijden. En tegelijk moet dit in ons het verlangen wekken, naar vermogen, mee te helpen aan de uitbreiding van Gods rijk. Dit motief geeft ons reeds de voordelen van missie-actie aan. Wij gaan immers royaler den ken. Wij sluiten ons niet op in een beperkt nationaal kringetje. Wereldwijd wordt onze belang stelling. Daarenboven: de ge dachte aan God dringt zich voortdurend aan ons op. Want is het niet het werk van een missionaris de mensen te leren dat en hoe zij God moeten die nen? Door het werken yoor het heil van anderen, duikt voort durend ook op het besef van de waarde der onsterfelijke ziel, dus ook van onze eigen ziel. Telkens weer herinneren we ons aan wat God voor deze zielen, dus ook voor ons, overhad. Ons gebed en ons offer wordt zodoende een groot sterk mid del om elke dag meer aan God te denken en ons leven te heili gen. Maar en daarover zal ieder het eens zijn dan moe ten deze gedachten en deze offers niet alleen op twee Zon dagen van 't jaar als iets heel aparts, plaats hebben: dan moet de Missiegedachte, de Missie liefde elke dag ons brengen tot bidden en tot offeren. Het is vanzelfsprekend: als God ons in Zijn goedheid, door offer en ge bed voor de Missie laat meehel pen aan het Verlossingswerk, dan moeten wij ons niet beper ken tot één enkele dag. Waar aan onze Goddelijke Meester zijn hele kostbare Leven besteedde, waaraan sterke mannen en vrou wen, met opzijzetting van eigen menselijke idealen, hun levens kracht en levensmoed blijven geven, laat dat voor ons niet de aanleiding zijn tot één enkel offerals aan een bedelaar en één enkel gebed. „Uw Rijk kome" gaf de Mees ter ons te bidden. Zoals het Onze Vader ziin plaats heeft, moet ook die bede zijn plaats hebben. In ons leven en denken van elke dag. Kweek de Missie gedachte aan in uw gezin. U brengt daarmee God nader tot de mensen, en Uzelf nader tot God. P. C. DE HAAS O.F.M. Drie leerlingen van de Machi- nistenschool te Amsterdam, resp. H.T.N., 22 jaar, H.P., 20 jaar en L.G., 20 jaar, zijn in Amsterdam gearresteerd in verband met de inbraak ten huize van de heer H. aan de Burg. Knappertlaan te Schiedam in de nacht van 7 op 8 October j.l. Dank zij samenwerking tussen de Schiedamse recherche o.l.v. inspecteur van Marion en de Am sterdamse politie is er bijtijds een einde gemaakt aan wonderlijk brutale inbrekersloopbanen. De drie hebben nl. ook twee inbraken in Zutfen, waar onder meer schrijfmachines werden meege nomen, een in Alkmaar en een in Oegstgeest, op hun geweten. Deze inbraken werden in Sept. jd. gepleegd. Molotof, de Russische vice-premier en oud-minister van buiten landse zaken der Sovjet-Unie, is gisteren, volgens Radio-Moskou, in Praag aangekomen, teneinde een conferentie bij te wonen van de ministers van buitenlandse zaken van alle volksdemocratieën en de Duitse democratische republiek. Op deze bijeenkomst zou men „het besluit van de drie westelijke ministers van bui tenlandse zaken, te New York genomen, om West-Duitsland opnieuw te bewapenen" be spreken. De conferentie is, zo ging Radio Moskou voort, bijeengeroepen op initiatief van de Sovjet-Unie en is Vrijdag geopend door de Tsje- cho-Slowaakse vice-premier Fier- linger, die tot voorzitter van de eerste bijeenkomst werd gekozen. De ministers dankten de Tsje chische regering voor haar gast vrijheid. Radio-Moskou deelde mede, dat de volgende personen aan de con ferentie deelnemen: Natanaili, Albanees gezant te Moskou; dr. Moentsjo Neitsjef, Bulgaars mi nister van buitenlandse zaken; Zygmunt Modzielewski, de Poolse minister van buitenlandse zaken; Anna Pauker, Gyula Kallai en Georg Dertinger, resp. minister van buitenlandse zaken van Roe menië, Hongarije en Oost-Duïts- land; Zdenek Fierlinger, Tsjecho- Slowaaks vice-premier, en Molo tof. DE KWESTIE-AMBON De minister-president heeft op een schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid mr. P. S. Gerbrandy betreffende het in grijpen met militaire middelen door de Nederlandse regering in het Ambonese conflict geant woord, dat de regering zich, hoe zeer zij het conflict betreurt, niet gerechtigd acht in dezen met militaire middelen in te grijpen. Zoals bekend is, is in de maand April van dit jaar een commissie ingesteld, aan welke is opgedragen aan de regering een rapport uit te brengen in zake de samenwerking tussen regering en Staten-Generaal in zake het buitenlands beleid. Ge noemde commissie heeft 'thans haar eerste rapport betreffende de grondwetsartikelen, welke aan het buitenlands beleid raken, aan de regering over gelegd, welk rapport door de regering ter kennisneming aan de grondwetscommissie is over handigd. De Sovjet-Unie heeft eerder op de dag medegedeeld, dat zij geen maatregelen zal dolden, welke gericht zijn op een herleving van het Duitse geregelde leger in de westelijke zones. Zij maakte dit bekend in antwoord op een nota van Engeland, Frankrijk en de V.S. Zij ontkende voorts, dat de volkspolitie in Oost-Duitsland een militaire formatie is. Rusland wil praten over japans vredesverdrag John Foster Dulles, de republi keinse adviseur bij het Ameri kaanse ministerie van buiten landse zaken en vertegenwoordi ger bij de Ver. Naties, heeft ver klaard, dat de Sovjet-Unie te ver staan heeft gegeven, dat zij bereid is informeel met de Ver. Staten besprekingen te voeren over de mogelijkheid van een Japans vredesverdrag. Skaugum, Djakarta-Rotter dam, 20 October van Port Said, 28 October te Rotter dam verwacht. Grote Beer (rep.), Djakarta- Amsterdam, 19 October in Suezkanaal. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 19 Oct. Aden. Vandaag werd op alle middelbare scholen en scholen voor voortgezet onderwijs in Nederland, België en Luxemburg een zogenaamd Benelux-lesuur gegeven. De leerlingen van het Montessori Lyceum in de Anthonie van Dijckstraat te Amster dam luisteren aandachtig naar hun aardrijkskundeleraar. De Franse regering heeft Vrij dagavond toegestemd in het hou den van een debat over de kwes tie der West-Duitse herbewape ning. Het debat zal Dinsdagmid dag in de Nationale Vergadering beginnen en Woensdag worden voortgezet. Het debat was geëist door de socialisten, op wie de Sovjet-nota van gisteren, waarin de westelijke mogendheden tegen herbewapening van West-Duits- land worden gewaarschuwd, een diepe indruk heeft gemaakt. De regering was aanvankelijk tegen het houden van dit debat, een week voor te Washington de onderhandelingen over de Duitse herbewapening beginnen. Zij is echter voor de socialistische eis gezwicht. Jules Moch, die Frank- Gistermorgen is de Benelux Landbouwconferentie te Luxem burg geopend. Van Nederlandse zijde nemen aan de bijeenkomst deel de ministers Lieftinck, van den Brink, Stikker en Mansholt. Men verwacht, dat de conferentie hedenmiddag zal worden gesloten, dit in tegenstelling met hetgeen eerder werd gemeend. De afgevaardigden der drie landen hebben zich accoord ver klaard met het standpunt, dat tegenover derde landen een ge meenschappelijke landbouw-poli- tiek moet worden gevolgd, dat men de afzet op de binnen- en buitenlandse markt zoveel moge- Z.Em. Kardinaal Fumasoni Biondi, Prefect van de Congre gatie de Propaganda Fide, zal morgen, Zondagavond om kwart voor acht, in de Engelse taal, waarna een ver taling volgt, een radio-toespraak houden tot het Neder landse volk. Z.Em. zal het katholieke volk van Nederland aansporen tot nog hogere ijver en liefde voor de missie, zich uitend in offer en actie van priesters en gelovigen. Wij vestigen gaarne de aandacht op deze bijzondere toespraak, die de K.R.O. om kwart voor acht zal uitzenden en waar mee buitengewoon relief gegeven wordt aan de Missie- Zondag. lijk moet bevorderen en men er naar moet streven de prijsont wikkeling op de binnenlandse markten te beïnvloeden, teneinde een stabilisatie van de afzet te bereiken op een redelijk prijspeil. Op dit punt is van Nederlandse zijde bijzonder de nadruk gelegd, omdat de Belgen tot nu toe hun prijzen aan de wereldprijzen kop pelden. Van Nederlandse zijde werd in dit verband o.a. aange voerd, dat in het kader van een Economische Unie een stabiele prijsontwikkeling een eerste nood zaak is voor het goed function- neren van een dergelijke unie. Tijdens de conferentie van gis termorgen waren de onderhan delaars het er over eens, dat de verschillen in kostprijs in Neder land enerzijds en België en Lu xemburg anderzijds nopen tot een overgangsregeling. In dit verband acht men het de beste oplossing, dat het thans van kracht zijnde Landbouwprotocol van 1947 een aanpassing ondergaat in die zin. dat wordt nagegaan welke in het protocol genoemde landbouwpro ducten kunnen worden vrijgege ven en dat voor de resterende producten nieuwe minimumprij zen worden vastgesteld. Waar tot nu toe deze prijzen eenzijdig wer den vastgesteld, werd in principe bepaald, dat dit in de toekomst in gezamenlijk overleg zou ge schieden. In dit verband is tevens geopperd een organisme in het leven te roepen, waarop een be roep kan worden gedaan, indien men het niet eens kan worden over de vaststelling van een mi nimumprijs. EEUWFEEST KON. NED. PAPIERFABRIEK Het lOO.jarig bestaan van de Kon. Ned. Papierfabriek te Maas tricht is gisteren luisterrijk ge vierd. Namens het gehele perso neel, dat daarvoor gedurende acht maanden een deel van het loon had afgestaan, werd een gedenk steen aangeboden, die vervaar digd werd door de Maastrichtse, thans in Amsterdam wonende beeldhouwer W. van Hoorn. Ver volgens had een receptie plaats, die door tal van officiële persoon lijkheden werd bezocht. Tijdens een diner, dat 's avonds werd ge geven, deelde de staatssecretaris van Economische Zaken, mr. W. C. L. van der Grinten, mede, dat de directeur, de heer L.Hoest. was benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De secretaris van de Belgische ambassade reikte de directeur het ridder kruis over van de Belgische Kroonorde. rijk op de bijeenkomst van mi nisters in de Verenigde Staten zal vertegenwoordigen, zou op een bijeenkomst van socialistische af gevaardigden hebben verklaard: „Ik ben bereid de man te zijn, die de Franse herbewapening tot stand brengt, maar niet de man, die verantwoordelijk is voor de Duitse herbewapening". Paul Ramadier, voormalig so cialistisch minister van defensie, zou gezegd hebben, dat de her bewapening van West-Duitsland een „Korea" in Duitsland zou uit lokken, waarbij twee Duitse legers tegen elkaar zouden strijden. Een minderheid der socialisten is be reid herbewapening van West- Duitsland te aanvaarden, mits een West-Duits leger deel zou uitma ken van een West-Europees leger. 4100 man met uitrusting voor een zelfstandige infanterie-actie, vormende het gehele 187ste regi ment van de elfde Amerikaanse luchtlandingsdivisie, zijn gisteren door 80 „flying boxcars" neerge laten 40 kilometer ten noorden van Pjongjang. De parachutisten kwamen neer op vlak terrein bij Soektsjon en Soentsjon. De operatie werd van een vliegtuig uit door Mc Arthur zelf geleid. Mc Arthur verklaarde, dat de actie ten doel heeft ont snappingspogingen van de tegen stander te verhinderen. De lucht landing werd uitgevoerd van on geveer 235 meter hoogte. ACHESON WIJST SOVJET- BESCHULDIGING AF Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft heden op zijn wekelijkse persconferentie, welke werd ge houden vóór de bekendmaking van de conferentie van Oost- Europese ministers te Praag, de Sovjet-Russische beschuldiging van de hand gewezen, dat de politiemacht in West-Duitsland, welke thans wordt uitgebreid, een militaire strijdmacht is. Iedereen weet, aldus Acheson, dat de Oost-Duitse politie een militaire strijdmacht is. Amerika gelast beperking van het rubberverbruik De Amerikaanse regering heeft Vrijdag gelast, dat het verbruik van natuurrubber door de produ centen van banden en andere rubberartikelen met ingang van 1 November a.s. moet worden be perkt tot 75 pet. van het gemid delde maandelijkse verbruik van natuurrubber in de 12 maanden voorafgaande aan 30 Juni j.l. Het verbruik van nieuwe rubber zowel synthetische als natuur rubber moeten worden beperkt tot 84 pet. van het gemiddelde maandelijkse verbruik in de 12 maanden voorafgaande aan 30 Juni j.l. EEN ZORGZAME MAN De portier van de loods Oriënt aan de Waalhaven N.Z. merkte 's avonds, dat iemand zich in deze loods had laten insluiten. Toen de politie verscheen, nam de man de benen. Met behulp van drie voor bijgangers werd hij op de Sluis- jesdijk gepakt. Bij onderzoek bleek, dat de man in de loods met „broodjes" tin aan het slepen was geweest met de bedoeling ze te stelen. Hij moest nog een jaar uitzitten voor een textieldiefstal in de haven en om zijn vrouw niet onverzorgd achter te laten, wilde hij op deze manier voor een „overbruggingstoelage" zor gen. De rivierpolitie heeft de man, de 27-jarige bootwerker L. v. d. B., opgesloten. IN HET INDONESISCHE PARLEMENT Aneta meldt uit Djakarta, dat bij de beschouwingen in het In donesische parlement over de regeringsverklaring in tweede termijn het lid van de Masjumi (Indonesische Mohammedaanse partij) Daljono een aanval heeft gedaan op de Missie en de Zen ding. Daljono verklaarde, dat de Missie en de Zending niet natio naal zijn en gebruikt zijn als de voorlopers van het kolonia lisme in Indonesië en vervol gens, dat achter Missie en Zen ding het buitenlandse groot kapitaal staat. Sahetappy Engel (democraten- fractie) en Tambinan (Christen partij) ageerden tegen deze uit lating. Laatstgenoemde zeide, dat Missie en Zending wel dege lijk een nationaal karakter heb ben. Als voorbeeld noemde hij, dat vele christenen zij aan zij met belijders van ander geloof voor de Indonesische nationale zaak vochten. De Joodse prof. Bruno Ponte- corvo, een Brits-genaturaliseerde atoomgeleerde van Italiaanse af komst, zou, volgens het Romein se blad „Momento Sera" met zijn gezin in een vliegtuig van uit Italië naar Rusland zijn uit geweken. Volgens het' blad stond Pontecorvo in contact met Fuchs. Pontocorvo was een van de voornaamste geleerden an het instituut voor atoom-energie te Harwell. Van officiële zijde is dit bericht niet bevestigd. Pontocorvo wordt sedert veer tien dagen vermist. NEDERLANDER BEROOFD IN BELGIË Terwijl de 26-jarige heer A. Leufkens uit Den Haag, vertegen woordiger van een Nederlandse handelsfirma, zich Donderdag avond omstreeks half tien op de weg van Beaufays naar Trooz in België bevond, werd hij in het gehucht Soud L'Abbaye aange vallen door twee onbekenden, die uit een auto sprongen. Zij beroof den hem van zijn portefeuille, inhoudende papieren en een be drag van 3500 francs. De heer Leufkens werd enige tijd later door voorbijgangers bewusteloos aangetroffen. Hugh Gaitskell, die Sir Staf ford, Cripps als Brits minister van financiën is opgevolgd. In het grote gebouwencomplex aan de Hoogte Kadijk 63 te Am sterdam, waarin vroeger een bier brouwerij gevestigd was van van Vollenhove en dat thans eigen dom is van de groothandel in lompen en oud papier van Emile de Raay, brak gistermorgen een grote brand uit, die ontstond in de enorme voorraad opgeslagen oud papier. Het gebouw werd gehuld in een dichte en verstikkende grijze rook. vermengd met waterdamp. De voorraad oud papier, die door het vuur was aangetast, bevond zich in de grote betonnen kelder van het gebouw. De brandweer stond voor een moeilijke taak. aangezien de dichte rook door de enige uitgang naar buiten kwam, terwijl intussen daarbinnen de broeiende vuurhaard zich uit breidde over de gehele voorraad. Met gasmaskers en zuurstofappa raten drongen de brandweerman nen de .kelder binnen, maar om half drie gistermiddag was het vuur nog niet bedwongen. Gister avond bleek ook al de vloer van de partèrre door het vuur aange tast. De verstikkende rook heeft enige slachtoffers gemaakt. Een klein aantal brandweerlieden werd door de rook vergiftigd. Gisteravond laat werd verwacht, dat het vuur in de loop van de nacht zijn hoogtepunt zou berei ken en men hoopte de brand hedenochtend meester te worden. Waarheid-leugens (Sm.) Hei is weliswaar een hoperoos ge var met ae ieugens van ae z.g. „"Waarheia", zoaai tcgenspraax weinig paat. maar soms worai het locn ai ie gurug. mijKens een xort versiag van ae veigauering van net U.u. van ae e—r.iN., neen uit m.o. vastgosano, uat ae wisseling aan het minis terie van oonog en marine „ge- neei buiten meaeweten van net i\eaerianase vont is gescniea" en aat van „regeringszijde ae ver- unaersteihng aisor in Marshan- iNeaerianai:; ae mening van par- lementsieaen ox ministers enige invioea zou neouen op ae sameu- steinng van ae regering, met De- snstneia van ae nana gewezen'' us), nat is een grove on waar - neia. Ee regering neeüt aiieen onntena, dat net aitreaen van mr. acnoKKing te wijten zou zijn aan geDren aan meueweritmg in net aaoinet. van net parlement neen zij wei gesproiten, maar aan in ae olxicieie oehenamaning van net versiag, dat juist gemouveera wera met ae venuarmg, „aat in ae Kamer niet voiaoenae vertrou wen in net beleia van de minis ter aanwezig was". Duidenjxer Kon net niet gezegd woraen en auideiijiter iton met komen vast te staan, dat de Kamer, dat is, tenminste oij ons in nedenanu, ae vertegen wooraiging van net volk, mvioed op ae gang van zaken heelt gehaa, ook al is de nuidige regering, tot onze spijt, nog aiiija extra-parlementair. Lie „waarheid" was er dus weer eens lalikant naast. En wat haar gees tigheid betreft, dat de mimster- wissenng net gevolg was „van een besiuit van Washington", dat is verbeten „numor", omdat wij nog niet hebben te dansen naar de besluiten vanMoskou! De Benelux (Sm.) Twee dagen spreken onze ministers in Luxemburg met de anaere Benelux-partners over de moeilijkheden met het' tot stand komen van de Economische Unie. Vooral de landbouwkwesue zit hier de boel dwars. Het zal heel moeilijk zijn, er een oplos sing voor te vinden, al zal men er ernstig naar streven. Econo mische samenwerking tussen twee economiscli-anders-geaarde lan den laat zich zo maar niet dwin gen en dat gaat niet zonder offers, die niet bereikt worden, zolang de een meent, dat de ander ze maar moet brengen. In een be schouwing lazen wij echter weer het oude fabeltje, dat een van de moeilijkheden is, dat de „Neder landse landbouw gesteund wordt door toeslagen en subsidies". De toeslagen en de subsidies zijn er, maar het is onjuist, ze alleen of vooral als „steun aan de land bouw" te zien. Dat is het niet. De millioenen, waar het z.g. Land bouw Egalisatiefonds mee experi menteert, komen voor een zeer belangrijk deel ten goede aan de Nederlandse verbruikers. Bijna driehonderd millioen is steun aan de Nederlandse consument. Dat zal men in Luxemburg wel we ten, maar waarom weet men dat in Nederland nog niet zo alge meen, dat er in kranten nog ge vaarlijke suggesties kunnen wor den gedaan, alsof dat allemaal „steun aan de Nederlandse land bouw" zou zijn??? Klemmend probleem (Sm.) Het is waar. dat de verlaging van de inkomsten- en loonbelasting welke aanvanke lijk voor een andere compensatie bestemd was(!) in het alge meen een behoorlijke opvanging betekent voor de komende huur verhoging van 15 pet. Maar er is nog steeds geen oplossing voor de moeilijkheid, dat de zeer lage inkomens, die om verschillende redenen, zoals hoge kinderaftrek, niet in de belasting vallen, de compensatie niet krijgen. Inder daad was het antwoord, hetwelk minister Lieftinck hierover gaf, niet bevredigend. Het komt nog wel, was zijn bescheid, kort sa mengevat. De Kamer zal er bij de behandeling van de nieuwe Rijks begroting meer van horen. Dat wordt dus voor zeer velen een klemmend beroep, dat niet „op termijn" behandeld mag worden, laat staan „en bagatelle". Er kan niet genoeg op gewezen worden, dat dit probleem moet worden opgelost, voordat de huurverho ging in werking treedt. Want voor deze zeer grote categorie is de huurverhoging niet in de jongste vijf pet. loonsverhoging opgeno- Laafste paal voor nieuwe Verkade's fabriek geheid Gisteren is de laatste van de 1353, 13 meter lange palen voor de nieuwe fabriek van de N.V. Verkade's Koninklijke Fabrieken te Zaandam in de grond geheid. Zo spoedig mogelijk zal met de bouw van deze nieuwe fabriek een millioenenwerk worden begonnen. Ongeluk met politicjeep In de Czaar Peterstraat te Am sterdam is gisteravond een jeep van het politiebureau Kattenburg tegen een lichtmast opgebotst. Twee burgers werden hierbij ge wond. Een 75-jarige man moest met een schedelbasisfractuur in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis worden opgenomen. De tweede burger kreeg een hoofdwond, doch kon op eigen gelegenheid naar zijn woning terugkeren.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1