Nieuw TWEEDE KAMER UITEEN tot 2 November Mr. s'Jacob verwacht weinig Franse nationale vergadering wijst Duitse herbewapening af Opzienbarende Times-reportage over Zuid-Koreaanse gruwelen EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN NHO Kamer-worsteling over amendement-Lucas DE BENELUX Door Salomons- wijsheid naar oplossing Scheepsberichten Na vele spannende uren: Amendement-Lucas blééf onaanvaardbaar Nederlandse familie op Bali vermoord Canada schenkt divisie-uitrusting V.N.-troepen waarschijnlijk vanmiddag aan de Mandsjoerijse grens Duizend emigranten scheepten zich in Deense regering afgetreden Veel cadeaux voor Korea-detachement Zes Rome-pelgrims gewond van conferentie in Washington kreeg vertrouwen Regering-Natsir Dr. H. M. Hirschfeld ernstig ziek Koude-aanvoer blijft aanhouden Abonnementsprijs f 4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.— familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God ts veilig. t nergens (Vondel) A s H VAN HEDEN Pagina 1 en 3 Donderdag 26 October 1950 46e Jaargang No. 12002 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77, teL 4362 E 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen). E 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 E 2240 (Van onze diplomatieke medewerker) L De conferentie der Benelux- minsters, die in het afgelopen weekeinde in Luxemburg is ge houden, heeft een oplossing ge bracht over de landbouwvraag stukken, die Nederland en Bel gië nog steeds verdeeld hielden. Natuurlijk zijn de moeilijkheden op agrarisch gebied, die tussen ons en onze Zuiderburen be staan, in Luxemburg niet volko men uit de wereld geholpen, maar er is een oplossing voor ge vonden, die tot gevolg heeft, dat de landbouwverschillen tussen onze landen nu niet meer in de weg staan, aan het sluiten van een economische unie, die op 1 Januari 1951 zou ingaan. De prijzen der agrarische pro- ductfen van Nederland liggen zeer in het algemeen gesproken ongeveer 30 pet. gunstiger dan die der Belgische voort brengselen op dit gebied. Dat komt voor het grootste deel dier 30 pet. omdat in Neder land nog de toeslagen en subsi dies bestaan op die producten maar het komt ook voor 'n kleiner deel dier 30 pet om dat landbouw en veeteelt in Bel gië op een lager peil staan dan hier. In 1947 nu is er tussen de drie lage landen een z.g. „Land- bouwprotocol" tot stand gfeko- men, waarbij België heffingen mocht stellen op de uit Neder land in dat land ingevoerde agrarische producten. Die hef fingen beschermden de Belgische landbouw natuurlijk tegen de lage prijs en dus tegen de con currentie der Nederlandse voort brengselen .Bovendien had Bel gië, volgens dat Protocol, het recht, een lijst samen te stellen van agrarische producten, die Nederland niet vrij in België mocht invoeren. Tenslotte had België het recht, tot nu toe, een zijdige minimumprijzen vast te stellen voor landbouwproducten. Natuurlijk had Nederland vol gens dat Protocol wederkerig dezelfde rechten als België maar aangezien de Nederlandse pro ducten nu eenmaal goedkoper en vaak beter waren dan de Bel gische, werkte dit Protocol in België meer tegen Nederland dan in Nederland tegen België. Op alle bovenstaande punten heeft men elkaar nu in Luxem burg gevonden. Vooreerst: mini mum-prijzen worden niet meer eenzijdig vastgesteld, maar in onderling overleg. Lukt dat over leg eerst tussen de ambtelij ke organen en tenslotte tussen de ministers niet, dan volgt arbitrage. In de tweede plaats: ongeveer 3U van de producten van landbouw en veeteelt kun nen vrij worden ingevoerd. Het andere deel, dat aan beper kende bepalingen onderhevig is o.a. melk, boter, eieren, vlees, spek en aardappelen is bijeen gebracht op een lijst van „niet- vrije" producten. Die lijst kan nu evenmin meer eenzijdig ge wijzigd worden. Herziening daar van is thans ook afhankelijk gesteld van de resultaten van ambtelijke of zelfs ministerieel overleg of als dat ook geen uitkomst biedt van arbitrage. Het derde en moeilijkste punt waren de heffingen. De Bel gische heffingen vloeiden tot nu toe voor 100 pet in de Belgische schatkist. Zij zullen nu slechts voor de helft aan België ten goede komen en de andere helft krijgt Nederland. Een andere verdeling dan 50—50 had zich ook laten denken. Hoe, dat zul len we morgen zien. 1800 repatriërenden op ,,Johan v. Oldenbarneveldt" De Johan van Oldenbarneveldt is uit Makassar vertrokken met 840 passagiers, waaronder vele tientallen personen uit Menado en verspreide plaatsen in het bin nenland van Celebes. Behalve Surabaja zullen Semarang, Dja karta en Medan worden aange daan, waarna het schip met 1800 repatriërenden de reis naar Ne derland zal aanvaarden. Asturias, Djakarta-Amster dam, 24 Oct. 750 mijl O.Z.O. Guardafui. Atlantis, Djakarta-Amster dam, 24 Oct. 120 mijl O. Aden. Castel Bianco, Djakarta-Am sterdam, passeerde 24 Oct. Elba-cape. Kota Inten, Djakarta-Rotter dam, 24 Oct. 900 mijl Z.O. Dondr ahead. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 25 Oct. Malta. Sibajak, 25 Oct. van Rotter dam naar Australië. Zuiderkruis, 26 Oct. van Rot terdam naar Korea. Groote Beer, 29 Oct. 10 uur ontscheping te Amsterdam, passeerde 25 Oct. Gibraltar. Skangnm, Djakarta-Rotter dam, passeerde 25 Oct. Gi braltar. (Van onze parlementaire redacteur) Vijf minuten voor vijf gistermiddag, was de spanning in de Tweede Kamer, die opnieuw vier uren had besteed aan het wetsontwerp tot verlaging van de inkomsten- en loonbelasting, ten top gestegen. De zaak waarom het ging, het amendement- Lucas (K.V.P.) ter tegemoetkoming aan de middengroepen, was aan alle kanten uitgepraat, en het „onaanvaardbaar" van de minister had zo beslist geklonken, dat de heer Oud (V.V.D.) niet kon nalaten op te merken, dat hij het een bezwaar vond dat de Kamer zo moet werken onder de zweep van een kabinets crisis. Is het wel juist, zo vroeg hij, op deze wijze spanningen te verwekken? De partijen stonden zo fel tegenover elkaar, dat bij een stemming op dat ogenblik ongelukken wellicht niet waren uitgebleven. Toen schorste echter de voorzitter de vergadering voor de gebruikelijke „enkele minuten". Die minuten werden kwartieren. Zij werden zelfs uren. Om tien over zeven eerst, werd de vergadering weer heropend. De voorzitter deelde toen mede, dat hij met de minister en met de vaste commissie voor de be lastingen had. overlegd. Bij de stand van het gemeen overleg achtte hij het nu wenselijk, dat er een redelijke kans op de moge lijkheid van een oplossing aan wezig was. Terwijl het inmiddels al wel duidelijk was geworden, dat de heer Lucas niet bereid was, zijn amendement in te trekken, had aan de andere kant de minis ter zich bereid verklaard ander maal met de commissie in over leg te treden. De minister was bereid, zo zeide dr. Kortenhorst, in overweging te nemen, een sociaal en economisch verantwoorde verlaging van de directe belastingen voor de mid dengroepen, maar dan tegenover een volledig sociaal-economisch verantwoorde compenserende ver- ACHT SLACHTOFFERS De familie Landré in het dorp Siman nabij Den Pasar is in de nacht van Maandag op Dinsdag vermoord, aldus bericht de spe ciale correspondent van Aneta. De slachtoffers zijn de heer Landré, diens vrouw4 en vier kinderen, benevens twee fa- oriekswachters. Zij werden vermoord door met stenguns gewapende lieden De heer Landré was eigenaar van de ijsfabriek „Kedaton" en gehuwd met een Balische; zijn zoons waren werkzaam bij de militaire politie. In de hoofd plaats van Bali heeft de moord een diepe indruk gemaakt. De kampong wachten zijn versterkt; civiele en militaire autoriteiten stelllen een diepgaand onderzoek in. hoging van andere belastingen". De voorzitter stelde voor, de be raadslagingen te schorsen tot Donderdag 2 November. Dat voorstel werd aanvaard, waarna de Kamer uiteenging. Voor een volledig verslag van het in de middagzitting behandel de, verwijzen wij naar pagina 3 van deze editie. ZIJ WORDT ONMIDDELLIJK NAAR NEDERLAND VERSCHEEPT De Canadese regering heeft in het kader van wederzijdse bij stand tussen de leden van het Atlantisch Pact aan de Nederland' se regering materiaal aangeboden voor de uitrusting en bewapening van één divisie. De Nederlandse regering heeft dit aanbod gaarne aanvaard en ziet hierin niet alleen een tast baar bewijs van de geest van on derlinge samenwerking bij de le den van het Atlantisch Pact, maar vooral ook een onderstreping van de uitnemende betrekkingen 'tus sen beide landen. Reuter meldt nader, dat het Canadese kabinet de onmiddellijke verscheping van het aangeboden materiaal heeft goedgekeurd. Aankomst „New Australia" Het troepenschip „New Austra lia" wordt in de nacht van Don derdag 26 October op Vrijdag 27 October met uit Indonesië repa triërende militairen en hun ge zinnen in de haven van Rotterdam verwacht. De ontscheping zal onvoor- Iziene omstandigheden voorbehou den Vrijdagmorgen te 9 uur beginnen. Onder de vele gebieden, waartoe de invloed van de Verenigde Naties reikt, valt ook Kameroen, de vroegere Duitse kolonie in Oost Afrika. Hier ziet U hoe een stamhoofd een petitie voor leest voor de missie van de Verenigde Naties. Deze petitie behelst het verlangen naar lagere prijzen, hogere lonen, betere medische verzorging en snellere vooruitgang van de ontwikkeling van het gebied. Als voorzorgsmaatregel tegen de verwachte nachtvorsten is men in de bollenstreek druk bezig de velden met een laag stro te bedekken, teneinde te voorkomen dat de bollen zullen bevriezen. PARIJS, 26 Oct. De Franse Nationale Vergadering heeft Don derdagochtend het plan van de regering om de herbewapening van Duitsland te beperken tot zijn deelneming aan een Europees leger onder toezicht van een Europees minister van Defensie, met 348 tegen 224 stemmen aan genomen. Zulks geschiedde aan het eind van een debat dat twee dagen heeft geduurd. In zijn antwoord zeide minister Pléven dat zijn regering haar oppositie tegen de bewaping van Duitse strijdkrach ten zou handhaven, tenzij de an dere landen van het Atlantisch Pact het Franse plan voor een Europees leger aanvaarden.. Hij stelde drie voorwaarden voor Duitslands deelneming aan de Europese defensie: VIER COMPLETE HUIZEN OP DE SIBAJAK NAAR AUSTRALIË Aan de Lloydkade te Rotterdam scheepten zich gisteren bijna 1000 emigranten in, die met de „Siba jak" naar Australië zullen gaan. Er bevinden zich o.a. 441 kinde ren aan boord. In tegenstelling tot vorige rei zen worden veel veldbedden mee genomen. De familie P. C. Tuin man uit Bergen heeft zelfs een geheel huis bestaande uit een grote kamer, twee slaapkamers, keuken en toilet en een overdekt terras verpakt in twee kisten, bij zich. Ook drie andere gezinnen hebben op dezelfde wijze voor onderdak in hun nieuwe vader land gezorgd. Het grootste gezin aan boord bestaat uit elf personen. Verder zijn er twee gezinnen van 10 en een van negen personen. De be roepen van de emigranten zijn o.m.: glazenwasser, bloembollen kweker, drogist, kunstschilder, incasseerder, huishoudster en rol- gangdrijver, 41 emigranten staan als ongeschoold te boek. Bij de bagage waren voorts twee auto's en vijf motorrijwielen. UITGEGLEDEN OVER DE BOTER KOPENHAGEN, 26 Oct. De Deense regering is Donderdag ochtend vroeg afgetreden nadat zij in de Tweede Kamer met vier stemmen een nederlaag had geleden. De minderheidsrege ring van Hans Hedtoft is sinds 1947 aan het bewind geweest. De regering kwam ten val over de kwestie van de rantsoe nering van boter. Zij wilde de huidige rantsoenering handha ven. De verenigde oppositie wilde er daarentegen een einde aan maken. OOK KERSTBOOM VERSIERSELS Het hedenochtend per „Zui derkruis" vertrekkende Korea- detachement heeft zün grote dank betuigd voor de geschen ken die de vrijwilligers hebben ontvangen, o.m. radiotoestellen, drums, saxofoons, trompetten, klarinetten, mondharmonica's, gramofoons met platen, balspel uitrustingen, tafeltennistafels en -spelen, een geluidsfilm-projec tieapparaat, kleinbeeldfilms, kerstboomversiersels, vlagge- stokken. nationale vlaggen enz De geschenken zijn in negen grote kisten aan boord van de „Zuiderkruis" gebracht. 1. Eerst moet het verdrag in zake de samensmelting van de steenkool- en staalindustrie gete- ken worden. 2. Er moet een Europese minis ter van Defensie zijn benoemd en 3. De politieke assemblee van Europa, waaraan hij verantwoor ding verschuldigd moet zijn, moet zijn samengesteld. Zijn regering was bereid over de bijzonderheden van haar plan te discussieren, maar zij zou geen concessies doen ten aanzien van de principes van het plan. De voormalige minister van Defen sie Pierre Henri Teitgen beval aan. dat een Europees leger door standaardisatie van vervoer, be voorrading en recrutering tot stand zou komen en dat men een Europese vlag zou kiezen. De Fransen zouden moeten zeggen „Frankrijk mijn geboortegrond, Europa mijn land", aldus Teitgen. Tijdens het debat drongen de socialistische afgevaardigden er op aan dat opnieuw gepoogd zal worden overeenstemming met de Sovjet Unie te bereiken, alvorens West-Duitsland te gaan herbe wapenen. „Slechts wanneer be sprekingen tussen de geallieer den van het Oosten en het Wes ten in het kader van de V.N. over dit onderwerp zouden mislukken, mogen wij er ons mee tevreden stellen, alleen voor Europa een oplossing te bereiken," aldus hun woordvoerder, Mayer. Een lange beschrijving die de correspondent van de „Times" in Korea gegeven heeft van de „gruweldaden, waaraan de poli tie van Syngman Rhee zich te buiten gaat sedert de verovering van Seoel door de strijdkrachten der V.N." heeft een diepe indruk gemaakt op het Britse publiek, aldus meldt AFP. Volgens deze journalist zou het enige verschil tussen de autoriteiten van Zuid-Korea en die van Noord-Korea zijn „dat de mannen en vrouwen, die er van beschuldigd zijn communis ten te zijn of te hébben samen gewerkt met de volksregering, vermoord of gevangen gezet worden in de schaduw van het vaandel der V.N.". Bij wijze van voorbeeld beschrijft hij de poli tiepost van Boepjoeng, een dorp enkele kilometer van Seoel, waar de vlag der V.N. en de Zuidkoreaanse vlag wapperen In deze post bevinden z ich zes cellen, eik van 1.50 meter bij 5 meter waarin 270 mannen en vrouwen en 7 baby's zijn opge sloten. Zij zaten gehurkt op de grond en konden zich niet be wegen of uitstrekken. De mees ten onder hen bevonden zich reeds 20 dagen in de gevange nis. Het verhoor bestond hieruit, dat de gevangenen met geweer kolven of bamboestokken gesla gen en splinters onder de na gels gestoken werden. Op een NEDERL. DOOFSTOMMEN HADDEN BUS-ONGELUK SPEZZIA Zes Nederlanders zijn Woensdag bij een auto- ongeluk nabij Borghetto di Vara in de omgeving van Spezzia ge wond. De eerste van vier autobussen met doofstomme bedevaartgan gers alle Nederlanders slipte op een natte weg, toen het gezelschap van Rome op weg was naar Genua. De bus botste tegen een muurtje langs de weg, sloeg om en hield stil aan de rand van een steile rots aan de voet waarvan een bergstroom vloeide. Drie gewonden werden ter plaatse geholpen. De drie andere, die er ernstiger aan toe waren, werden naar Rapallo vervoerd, waar zij in een ziekenhuis wer den opgenomen. Met de K.L.M.-Constellation „Rotterdam" is de minister van Oorlog en Marine, mr. H. L. s'Jacob gisteravond naar Washing ton vertrokken, om daar deel te nemen aan de conferentie van ministers van Defensie der landen, aangesloten bij het Atlantische Pact. De minister verwacht 4 Novem ber in Nederland terug te zijn. Mr. s'Jacob verwachtte, dat het plan der Franse regering de be sprekingen in Washington zal be moeilijken. „Immers", zo zei hij, „komt nu een geheel andere ge dachte naar voren dan die, welke de in September j.l. gehouden be sprekingen der ministers van Bui tenlandse Zaken beheerste. Bo vendien is het plan Pléven gekop peld aan het plan Schuman, waarover nogal een en ander te doen is". Overigens dacht de mi nister niet, dat het Franse plan consequenties voor Nederland in houdt. Wel heeft een en ander tot Sukarno en Moh. Haifa beëdigd DJAKARTA. Drie en der tig saluutschoten kondigden de burgerij aan, dat president Su karno en vice-president Moh. Hatta gisteren de eed hebben afgelegd in de volksvertegenwoor diging. In 't ei-volle parlementsge bouw waren voor de zetels van president Sukarno en van Moh. Hatta, de Hoofdpenghulu, mgr. Willekens en ds. Rumambi geze ten. PRINS BERNHARD IN NEDERLAND TERUG Prins Bernhard is gisteravond, na een kort verblijf te La Palma op de Balearen, per vliegtuig in Nederland teruggekeerd, waar hij een uur na zijn aankomst op het paleis Soestdijk de hoofden van Rijksluchtvaartdiensten van een groot aantal Europese landen, die op het ogenblik in Nederland bij een zijn, ontving. Verscheidene technische problemen, die de in ternationale burgerluchtvaart nog remmen, werden met de prins besproken, die er grote belang stelling voor toonde. gevolg, dat de Nederlandse minis ter persoonlijk weinig verwach tingen koestert omtrent de be sprekingen in Washington. „Er zullen", zo zei hij, „naar mijn me ning geen grote besluiten worden genomen. De herbewapening van Duitsland kan Frankrijk intern politiek niet verwerken. Daarvoor is de herinnering aan 1870, 1914 en 1940 in Frankrijk nog te leven dig. Ik acht het zelfs niet uitge sloten, dat deze moeilijkheden te zwaar zullen blijken te zijn voor de huidige Franse regering". TRYGVE LIE'S OPVOLGER LAKE SUCCESS. Nadat de Grote Vijf in een besloten zitting wederom niet tot een overeen stemming waren gekomen inzake de opvolging van Trygve Lie als secretaris-generaal van de V.N. vergaderde de Veiligheidsraad over hetzelfde onderwerp. Noch de door Nationalistische China voorgestelde tegencandidaat, ge neraal Carlos Romulo (Philippij- nen), noch de door de Sowjet- Unie voorgestelde Charles Malik van de Libanon, kregen meer dan 4 stemmen. Sir Benegal Rau (In dia) had zich teruggetrokken. ochtend werd een geweerkolf gebroken op de rug van een ge vangene. Twee mannen, die loo chenden, vielen in zwijm onder de slagen. „Een politieagent, die het En gels tamelijk goed machtig was, verklaarde dat de ondervraging werd hervat zodra de beklaag den opnieuw tot het bewustzijn waren gekomen." De reportage wordt, gezien de plaats die zij in de „Times" kreeg, van uitzonderlijk belang geacht. Van het front in Noord- Korea wordt bericht, dat men verwacht dat Zuid-Koreaanse troepen de Mandsjoerijse grens Donderdagmiddag zullen berei ken. Zij bevonden zich volgens ce laatste berichten nog 29 k.m. daarvan verwijderd en rukten op, „blijkbaar" zonder tegen stand te ontmoeten. De Ameri kaanse luchtmacht heeft mede gedeeld dat Dinsdag boven Noord-Korea een Amerikaanse Mustang-jager door luchtdoel- artillerie, die op Chinees grond gebied stond opgesteld, is neer geschoten. Het toeste' stortte in zee. De vlieger werd gered. Bij Wonsan zijn gisteren Ameri kaanse mariniers geland als voorhoede van een strijdmacht van 50.000. DJAKARTA. Met 118 stem men voor en 73 tegen heeft het Indonesische parlement Woens dagmiddag de vertrouwensmo- tie in de regering Natsir aanvaard. De stemming werd, op verzoek van Natsir, reeds gisteren gehou den. De motie-Moh. Yamin. die kort tevoren was ingediend en waarin een reorganisatie van het kabinet was gevraagd, en een door links-georiënteerde leden ingediende motie van wantrou wen tegen het kabinet, konden door deze bespoediging niet meer in behandeling komen. Het verzoek tot bespoediging werd met 116 tegen 79 stemmen aanvaard in een rumoerige och tendvergadering, tijdens welke men somwijlen trachtte, elkaar het spreken onmogelijk te maken door asbakjes e.d. te laten vallen. De oud-Hoge-Commissaris in Indonesië, dr. H. M. Hirschfeld, thans regeringscommissaris voor het Europese Herstelprogramma, is Maandagavond in Parijs zeer ernstig ziek geworden. De heer Hirschfeld had Zondag langdurig geconfereerd met mi nister s'Jacob en was Maandag morgen vroeg naar de Franse hoofdstad vertrokken. Hij voerde daar besprekingen in verband met de Marshall-hulp. Maandagavond heeft dr. Hirschfeld een hartaan val gekregen van zeer ernstige aard. Zijn familie is naar Parijs vertrokken. PATER DR. VERHOFSTAD S.J. LEIDT VOORTAAN „DE LINIE" AMSTERDAM (K.N.P.). Tot directeur van de Stichting „De Linie" en hoofdredacteur van het weekblad is benoemd Dr. K. Ver hofstad S.J. Prof. Dr. J. H. C. Creyghton S.J., die van de oprich ting van „De Linie" af deze func ties heeft vervuld, blijft als redac teur aan het blad verbonden. Dr. K. Verhofstad S.J. werd ge boren 5 Sept. 1905 te Amsterdam. Na het gymnasium te hebben doorlopen aan het St. Ignatiuscol- lege, trad hij in 1925 in de Orde der Jezuieten. In 1936 promoveer de hij aan de Katholieke Univer siteit te Nijmegen op een geschied kundig proefschrift. Van 1944 af was hij rector van het St. Cani- siuscollege te Nijmegen. (Van onze weerkundige medewerker) Dank zij een machtig gebied van hoge luchtdruk, waarvan de kern nu boven Noord Scandinavië ligt en dat nog in betekenis toeneemt, bieden de weerkaarten nu al enige dagen een typisch winterse situatie. Als dezelfde situatie een maand later was voor gekomen zou zij ons ongetwijfeld al vorst hebben gebracht. Ook nu echter hebben we de eerste vorstdag weer achter de rug, daar het kwik op het vliegveld Eelde Zondag voor het eerst beneden 0 kwam. Overdag komt het kwik ondanks de heldere hemel in het algemeen niet boven de tien graden. Van verder belang zijn nog een tweetal storingen, waarvan de ene zich boven de Middel landse Zee bevindt en hier zware regenval veroorzaakt. De andere bevond zich gisteren nog ongeveer duizend kilometer ten Westen van Ierland. Het K.N.M.I. verwacht echter niet dat deze storing in staat zal zijn een geslaagde aanval te doen op het Scandinavische hogedrukgebied. De koude-aanvoer uit het Oosten duurt dan ook nog voort. Daar de windkrachten tevens wat zijn toegenomen, zal het weer een vrij guur karakter hebben, waarbij de temperaturen nog iets zullen dalen. Al zal plaatselijke nacht vorst optreden: tengevolge van de toegenomen wind zal deze toch van lichte aard blijven.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1