Vijf mannen en één meisje DRAAGT VAKKLEDING Iedere werker één PK. sterker! ALKMAAR EN OMSTREKEN Najaarsexpositie Doorwerken Hugo-Boys won KS.V.-wisselkruis Marktberichten PAGINA 2 VRIJDAG 3 NOVEMBER 1950 ALKMAAR. Nieuwe perspectieven opent de najaarsexpositie van „Doorwerken" niet. Wij zagen er het werk van vijf man nen en een meisje, die alweer ettelijke jaren in deze schilders vereniging met een frappante homogeniteit voortborduren op het bekende stramien van stilleven, landschap en portret. De dame in dit gezelschap valt iets uit de toon van het geheel; maar daar is zij dan ook een dame voor. 't Is mej. L. Tulp, die haar naam eer aandoet; al expo seert zij dan geen geschilderde tulpen, haar drie doeken: land schap, paddestoelen en bloemen, doen toch denken aan het kleu rig effect van een tulpenveld in bloei. Zij heeft een palet van lichte, vrolijke kleuren en zet de verf in een grove toets op het doek. Zij schijnt de techniek goed te beheersen en weet ook sfeer in haar werk te leggen. Wanneer wij dan de route vol gen, die de catalogus aangeeft, ontmoeten wij Wim Koster met een tweetal knap-getekende por tretten in zwart en bruin krijt; het zijn vlotte, goedgetroffen tekeningen. Van zijn twee hier geëxposeerde doeken kon het stilleven ons het meest bekoren; het is goed van structuur en fijn van toon. J. de Wolf getuigt in zijn doek van de figuur in Dominicaner habijt van zijn voorliefde voor het portret. Het model is gezet in een subtiel tegenlicht, dat de schilder de gelegenheid gaf het licht en donker van figuur en kleed met effect tegen elkaar af te wegen; en hij heeft die ge legenheid uitstekend benut door er een gevoelig doek van te maken. De toon van het „Stil leven" kon ons minder bekoren, terwijl in zijn „Haven te Hoorn" het 'water en vrij dor détail vormt. Jan Plas heeft ditmaal zijn geitjes op stal laten staan en komt met een tweetal portretten voor de dag; dat van het neger jongetje is goed geslaagd met aardige kleurcontrasten; in zijn „Dominicaan", een groter doek met enkele goede kwaliteiten, heeft hij te hoog gegrepen; de verfbehandeling en de tekening laten in sommige détails te wen sen over. Evenwichtig is het werk van Joh. Groot, die met twee ge slaagde landschapjes met koeien voor de dag komt en een stem mig getroffen havengezicht, ver moedelijk uit Enkhuizen; zijn palet is in hoofdzaak grijs van toon en zijn doeken zijn geslaagd van compositie. Dat we Hein Heertjes 't laatst SIDONIUS DE JONG ALKMAAR Over de restau ratie van de gevel van het per ceel van Sidonius de Jong op de Mient heibben wij destijds uit voerig geschreven. Het was toen tertijd de bedoeling om ook de winkelpui, die verre van harmo nieerde met de bovenbouw, aan te passen bij de stijl van deze gevel en de heer de Jong was bereid de schoonheidscommissie, die zich met dit geval bemoeide, in grote mate tegemoet te ko men. Een zakenman heeft echter ook zijn wensen en de heer de Jong 'wjlde nu eenmaal graag een neonverlichting boven zijn pand hebben. Dit kon echter geen genade vinden in de ogen van de schoonheidscommissie, die deze 20e eeuwse verlichting niet ver enigbaar achtte met de stijl van deze oude gevel. Een vergelijk bleek niet mogelijk, zodat de aanpassing van de pui aan de bo venbouw achterwege bleef. En dat is jammer. Zo heeft de heer de Jong zich dan moeten beperken tot een verbouwing van het winkelinte rieur, waarin veel ruimte gewon nen werd en vooral de royale en doelmatige idirecte verlichting een grote verbetering betekent. Ook de winkelbetimmering gaf het interieur een moderne aan blik. Maar de neon bleef achter wege. De goed verlichte etalage heeft echter de taak van het neon uitstekend overgenomen. En hoog in de gevel blinkt het blad goud op de cijfertekens van het jaartal, dat ons eraan herinnert, dat hier een gevel uit vroeger eeuwen voor het nageslacht be waard bleef. VUILNISOPHAALDIENST VERBETERD Einde emmer-misère in zicht AT,KMAAR. Dezer dagen is de Gemeentelijke Reinigings dienst begonnen met het afleve ren van de nieuwe vuilnis-em mers in 't Bergerkwartier waar mede dan binnen 'n dag of veer tien practisch heel de stad voor zien is van model-vuilnisemmers De volgende week komt het Nas- saukwartier aan de beurt en de week daarop de Boezemsingel en omgeving. Het wachten is dan nog op de kleine baby-auto, die speciaal dienst zal moeten doen in smalle straten als het Fnidsen, alwaar ook nog nieuwe emmers moeten komen. Voor Alkmaar betekent di dan dat het huisvuil in heel de stad op een moderne, hygiënische en vlugge manier zal kunnen worden opgehaald. SJORS VAN DE REBELLENCLUB KOMT ALKMAAR Jongens en meisjes, je kent Sjors van de Re bellenclub toch zeker wel hè? Nou, diezelfde Sjors komt in le ttende lijve naar Alkmaar. Niet alleen natuurlijk. Zijn neger vriendje Sjimmie neemt hij mee Zij vertonen hun laatste dolle avonturen. Je zult zien wat zij samen zullen meemaken onder de Indianen. Aanstaande Zater dag komen ze hier. Dan geven ze 's middags twee voorstellingen in 't Wapen van Heemskerk. Als je er heen gaat, kun je erg veel schik hebben en je krijgt nog 'n Sjors-prentenboekje toe zo maar voor niets. Laat vader en moeder maar eens naar de ad vertentie kijken, die vandaag in de krant staat en waarin Sjors met zijn negervriendje wordt aangekondigd. noemen, ligt aan de catalogus; hij is echter niet de laatste in rangorde in dit clubje van Door werken. Hij heeft een eigen stijl en een eigen techniek en weet daarin verrassende effecten te bereiken. Warm van toon zijn z'n paneeltjes met „Bloeiende Bomen" en „Interieur", waarvan dit laatste ook treft door de goede opbouw. Ook zijn doeken „Herfst" en „Vissersschuiten" behoren tot het beste werk van deze expo sitie, waarmee Heertjes zich een schilder van boven de middel maat toont. Ongeroerd door de moderne stromingen in de schilderkunst gaan defce amateurs van „Door werken" rustig hun gang. P,e ten toonstelling wordt morgenmiddag geopend in het atelier van „Door werken" in de Kanisstraat en is geopend tot en met Zondag 12 November. Wij kunnen een be zoek van harte aanbevelen; wie voor de komende feestdagen van St. Nicolaas en Kerstmis een ge schenk zoekt van blijvende waarde, zal hier allicht iets van zijn gading vinden. Fr.O. BOEKHANDEL TEN BURG BESTOND 25 JAAR ALKMAAR Het was de fa milie Ter Burg natuurlijk wel bekend, dat in October haar be kende boekhandel aan de Koor straat op de hoek van de Lange- straat 25 jaar bestond, maar het was toch 'n verrassing, toen op 16 October het eerste jubileum- blcemstuk door een zakenrelatie werd aangeboden. Die zakenre latie had zich niet in de datum vergist. Inderdaad vierde de boekhandel K. ter Burg op die dag zijn zilveren bestaansjubi- •leum. En omdat een zilveren ju bileum een vierenswaardig feest is, is er gistermiddag receptie gehouden in hotel Victory. In de grote achterzaal, bloemrijk van- de vele fleurige huldebetuigin gen van vrienden en zakenrela ties, recipieerde de familie Ter Burg erf er waren zeer veel be langstellenden, die haar bij ge legenheid van dit zilveren feest kwamen gelukwensen. Uitgevers, schrijvers, relaties uit de druk kers- en papierwereld, cliënten van de zaak en vrienden van de familie, kwamen gistermiddag persoonlijk van hun belangstel ling getuigen. Het was een va et vient van vrienden, klanten en zakenkennissen, daar in Victory. Des avonds is het feest in intie me kring voortgezet. Het heeft de fam. ten Burg bij gelegen heid van het zilveren jubileum van haar boekhandel aan belang stelling en geschenken niet ont broken. 1 NIEUWE BLOEMENZAAK ALKMAAR - In de Hoogstraat heeft de heer G. A. Wessels, in een der panden van de parfum- grossierderij Stam, een keurige bloemenzaak ingericht. Daartoe moesten enige verbouwingswerk zaamheden worden verricht, uit gevoerd door de heer Mooij, ter wijl de heer W. Koster voor een passende beschildering en outil lage zorgde. Het geheel ziet er fris en fleurig uit en de rijkdom aan bouquetten, bloemstukken en planten lokte al direct bij de opening gistermiddag tal van kopers. De heer Wessels, die ja renlang in eerste klas zaken o.a. te Amsterdam en Nijmegen werk te, legt zich vooral toe op het vervaardigen van speciale bloem werken zoals bruidsbouquetten e.d., waartoe achter de zaak een goed ingerichte bindruimte is aangebracht. HEREN MIDDENSTANDERS ALKMAAR Wegens de gro te vergadering van hedenavond, waarop pater Peeters het woord zal voeren, wordt de bijeenkomst van de Oro et Laboraclub tot een latere datum uitgesteld. Opbrengst Simavi-collecte ALKMAAR Met nogmaals hartelijk dank aan de vele milde geefsters en gevers, ook die van de a.qonieme giften, maakt de vereniging „Simavi" bekend, dat haar collecte f 2177.70 heeft op bracht. Ook alle medewersters en medewerkers nogmaals dank. Feestavond L.T.J. ALKMAAR Op Donderdag 9 November a.s. houdt de LTJ-afd. Alkmaar, haar jaarlijkse feest avond in het Wapen van Heems kerk. Opgevoerd wordt een dra matisch spel, „Zijn tweede huwe lijk," dat door eigen krachten zal worden gespeeld. Kilima Hawaiins ALKMAAR. Zondagavond a.s. komen in 't Gulden Vlies de „Kili ma Hawaiians" met een programma nog beter dan voorheen. Een nieuw repertoire, met een keur van bril jante successen en verzoeknummers zal ten gehore gebracht worden. Naast de Kilima Hawaiians werken aan deze voorstelling nog mede, o.a. Bill Kilima and his singing en swin ging Cowboy's, Ted Valerio, accor deon virtuoos, Tedsano's adembene mende balansact. De Osteny's. Rij wielsensatie, terwijl Coos Speenhof bijgenaamd de Koning van de Lach, de conferance's voor zijn rekening neemt. Al met al een voortreffelijk Zondagavond-programma, waarvoor ongetwijfeld zeer grote belangstel ling zal bestaan. Klaverjas-tournooi ALKMAAR. Bij het voortge zette, klaverjas-tournooi, georgani seerd door de Klaverjasvereniging „De Doormars", werd de eerste prijs behaald door „De laatste troef" met 22670 punten en 13 marsen. De tweede prijs door „I.K." met 21.465 punten en 6 marsen. De derde prijs door de „K.J.C. Venneker" met 20.198 punten en 10 marsen; de vier de prijs door „Alcmaria" met 20114 punten en 9 marsen. De wedstrijden voor 8 November zijn volgeboekt. Het tournooi wondt op 9 Nov. voortgezet. ONZE AGENDA R.K. MIDDENSTAND: Pater Eusebius Peters O.E.S.A. spreekt in Paviljoen Kin- heim om 8 uur. EX ORIëNT LUX: Lezing door prof. dr. J. Simons over Jeruzalem. Victory- hotel, 8 uur. BIOSCOPEN: Cinema Ame- ricain: Snelheidsduivels, 18 jaar; Victoria theater: ken nismaking gezocht, 18 jr.; Harmonie: Saboteur, 14 jr. Voorstellingen hedenavond 8 uur. JEUGDPROGRAMMA: De avonturen van Peter Jo in de Cinema Americain. Zaterdagmiddag 2.30 uur. APOTHEKEN: Nacht dienst: G. Kruisinga, Koorstraat 47. TAXI'S: Nachtdienst: J. Smit, Omval 60, tel. 3931 TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN: Rond de meester van Alkmaar: Stedelijk Museum. Ge opend werkdagen 1012 25 en 79 uur. ZWEMAVOND IN DE OVERDEKTE ALKMAAR. Door de Alkrpaarse Bedrijfsvoetbalver. wordt Donder dag 9 Nov. een zwemavond georga niseerd. Dus nu eens geen wedstrij den op het groene veld, maar in 't „zilte" nat, waaraan ook de dames zullen deelnemen. Dat er ook belangstelling van an dere organisaties voor deze 3e zwem avond is getuigt van medeleven voor deze avonden. De Postharmonie, die op een ge heel andere wijze aan sport doet, deelde mede deze avond muzikaal te verzorgen. Mej, Cornelissen, die ook op de vorige avonden het hoogtepunt ver zorgde, komt met een twintigtal leerlingen een demonstratie geven in het figuurzwemmen. Ook de Alkmaarse reddingsbrigade zal haar technische medewerking verlenen. Maar het blijft niet alleen bij deze medewerking. Deze vereni ging zal een demonstratie geven on der water in „kikvorsuniform", dit is nog nimmer in Alkmaar vertoond. De vrolijke noot wordt niet verge ten in enkele pantomines. Het aantal dames en heren dat uit de Alkmaarse bedrijven elkaar gaat bekampen is groter dan verleden jaar. Óver de honderd deelnemers zullen op ruim 200 zwemnummers met elkaar strijden om de beschik baar gestelde prijzen. Het hoogtepunt van deze strijd wordt gevormd door de 4x25 M. es tafette, nl. 6 dames- en 11 heren- ploegen. Voor de eerst aankomende herenploeg is beschikbaar een wis selbeker, welke de heer v. d. Grient als prijs stelde en reeds' 2 maal werd gewonnen door SÖVA. De damesploeg, welke het eerste aantikt, ontvangt een wisselbeker van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal verenigingen. Vorig jaar waren de dames van Perzifo de gelukkige win naressen. Nog enkele dagen: RONDOM DE MEESTER VAN ALKMAAR ALKMAAR, De belangstelling voor deze mooie tentoonstelling geeft reden tot tevredenheid. Alleen waar zovelen gevraagd hebben het Museum ook des avonds open te stellen valt het bezoek in die avonduren tegen. En juist deze oude schilderijen „doen" het bij kunstlicht bijzonder goed. Tot en met Zaterdag is er nog ge legenheid ook des avonds, van 79 uur, de expositie te bezichtigen. Zondag 5 November is bet Sted. Museum uitsluitend 's middags van 2—5 uur nog geopend. En dit is on herroepelijk de laatste gelegenheid! Men verzuime deze niet. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE MIDDENSTAND Het Borgstellingsfonds voor de Middenstand in Hollands Noorder kwartier heeft tot doel credieten te verschaffen aan levensvatbare mid- denstandsbedrijven, die daartoe geen beroep op de gewone banken kun nen doen, terwijl het zich boven dien belast met de sanering van be drijven, die in moeilijkheden zijn geraakt. Blijkens het thans over 1949 ver schenen verslag werd in dit jaar in toenemende mate een beroep op het fonds gedaan. Het aantal inge diende aanvragen bedroeg nl. 121 tegen 77 in het daaraan voorafgaande jaar. Hieruit blijkt dat steeds meer middenstanders moeilijkheden on dervinden bij de financiering van hun bedrijf. In 35 gevallen kon aan aanvragers een crediet worden verstrekt tot een totaalbedrag van f 31.725.terwijl in 30 gevallen bemiddelend kon worden opgetreden of tot sanering werd overgegaan. De exploitatierekening over 1949 wijst een nadelig saldo aan van f 4617.hetwelk voor 60 pet. ge dragen wordt door de gemeenten in het district van het fonds, 30 pet. door de Provincie Noordholland en 10 pet. door de Kamer van Koop handel. Het verslag besluit met een over zicht van de bijzondere credietrege- lingen, die voor de middenstand zijn getroffen. Het secretariaat van het fonds is sedert kort gevestigd ten kantore der Kamer van Koophan del te Alkmaar, alwaar voor belang stellenden nog exemplaren van het verslag over 1949 verkrijgbaar zijn. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Willem S. A„ zoon van J. Temming en T. A Koning. Ondertrouwd: Hein v. d. Kuyt, 24 jaar en Aaffien Kiewiet, 22 jaar; Adrianus Vos, 26 jaar, en Trijntje J. Wiegman, 22 jaar; Johannes Bloothoofd, 32 jaar en Johanna Wester, 25 jaar; Jan den Hartigh, 26 jaar, en Maria Radsma, 21 jaar; Gerrit Visser, 42 jaar, en Jelkje Raap, 36 jaar; Hendrik Klepper. 21 jaar, en Geertje de Ruijter, 25 jaar; Klaas de Grand, 28 jaar en Nelly Nool, 26 jaar. Overleden: Elisabeth Hofman, 87 jaar, wed. van J. P. van Driel; Cle mens Ch. Kollmann, 38 jaar, geh. met I. B. M. Walta. GEEN KINDEREN ALLEEN NAAR DE ZAKEN ALKMAAR. De politie vestigt er de aandacht van de ouders op dat het in de komende drukke winkel periode ongewenst is dat kinderen alleen naar grote winkelzaken gaan. Dit met het oog op de diefstallen die dezer dagen door een aantal kin deren gepleegd zijn. OPERA ITALIANA ALKMAAR. Verscheidene jaren geleden trad de Opera Ita- liana regelmatig minstens een maal per jaar in Alkmaar op. Velen zullen zich de grootsten onder deze zangers en zangeres sen nog wel herinneren. Daar was Sara Scuderi in haar glansperiode naast Luigi Fort die met zijn gouden stem honderden ontroer de en in vervoering bracht. Daar was Antenore Rcali de enorme bariton, nadien nooit meer zo iets gehoord. Een voor Alkmaar onge kend enthousiasme brak zich bij het publiek baan, dat enthousiast applaudiseerdé en om dacapo's riep. Momenteel maakt een groep solisten van de beroemdste opera's in Italië een kleine tournee door Nederland en 't is de directie van het Gulden Vlies met veel moeite gelukt ook een avond voor Alk maar te reserveren. Dinsdagavond a.s. treden o.l.v. maestro concer- tatore Nino Gajoni op de dames Anna Surani soprano drammatico, Luciana Bertolli soprano leggero, en Irma Colasanti mezzo, soprano. Verder de Heren Francesco Car- rino tenore drammatico, Achille Casartelli tenore lirico, Antonio Salsedo baritono en Gualtiero Staffordi basso. Er zullen aria's, duetten en ensembles gezongen worden uit de meest bekende opera's w.o. La Traviata, La Bo- heme, Cavalleria Rusticana, Aida, Rigoletto, La Forza del Destino e.v.a. Dat Alkmaar en omgeving belangstelling tone voor dit eve nement op concertgebied door de Italianen een hartelijke ontvangst te bereiden en een volle zaal. Bank voor handel en scheepvaart ALKMAAR In de gisteren gehouden Gewone Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aan deelhouders der Bank voor Han del en Scheepvaart N.V. werden de Balans en Verlies- en Winst rekening over 1949 goedgekeurd en werd besloten tot een divi denduitkering ad 4 pCt. op de prioriteitsaandelen en de gewo ne aandelen. Aan Jhr. Mr. P. Th. Six werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Commissaris der Vennootschap. K.A.B. hoekje ALKMAAR Zondag 5 No vember om 3 uur houden we de jaarlijkse Dodenherdenking op het St. Barbara-kerkhof. Dezer dagen hebben we gebeden voor alle afgestorvenen, maar onze makkers die eens met ons in de rijen van onze organisatie ston den en voor het welzijn van de arbeidersstand hun beste krach ten gaven, vragen om een extra gebed, hetgeen we hen niet zul len onthouden. Daarom, laat de kapel Zondag te klein zijn. Woensdag 8 November wor den alle bestuursleden van de K.A.B. en de vakafdelingen ver wacht voor de contactavond met de Kajotters. Per afzonderlijke circulaire is dat al meegedeeld, daarom wordt er op gerekend aat allen het weten enko men! Geenszins willen we beweren dat de winkeliers of zakenmen sen te hoge prijzen in rekening bréngen, maar ook uit oogpunt van preventie kan een Prijzen- commissie goed werk verrichten. Event, klachten kunnen naar vo ren gebracht worden bij de com missie: Woensdagmiddag van 3 5 uur Stadhuis en Zaterdagmid dag van 3—4 uur bij dhr. C. W Kejjsper Geestersingel 28. De Weroldspaardag heeft de zer dagen onze aandacht ge vraagd, de kinderen zijn ook vol van de Reddingboot, maar ver geten we niet dat ook onze eisen spaarbank daarbij ingeschakeld is: zitting Zaterdags van 26 u., Metiusstraat 7 „De Vrek" van Molière HEILOO. Wij hadden het ge noegen een repetitie mede te maken van de R.K. Gem. Toneelvereniging ,,'t Masker". Dat ,,'t Masker" een goede greep gedaan heeft, daar zijn wij van overtuigd. „De Vrek" v. Mo lière is ongetwijfeld 'n spel van be tekenis en is 'n waardige opvolger van het gespeelde toneelspel uit het vorig seizoen „Maria Stuart". Wat wij op genoemde repetitie zagen doet het beste verwachten! Dit spel wordt gespeeld in de Aula van de St. Willibrordusstich- ting en wordt slechts één avond voor het publiek toegankelijk ge steld, nl. od Donderdag 9 Nov. Dat dit spel slechts éénmaal op gevoerd wordt vindt z'n oorzaak in de hoge kosten, welke dit spel aan costuums etc. vergt- „De Negenoog" BURGERBRUG Het nog niet in ons dorp opgetreden Ca baret „De Negenoog" zal Zon dagavond 5 November a.s. half 9 in zaal Visser voor het voetlicht treden. Het programma omvat 'sketches, zang qn accordeonnum mers. Onvermeld moge vooral niet blijven de edelmoedige geste van „De Negenoog" om de gehele netto-opbrengst van deze caba- letavond te storten in de immer lege „schatkist" van onze kleu terschool. Moge een grote opkomst hun beloning zijn. Onderscheiden BERGEN. De heer A. van Ul- sen, chef vliegdienst Europa van de KLM en wonende Kastanjelaan 1, is benoemd tot Ridder in het legioen van eer. VERBETERING BERGERWEG BERGEN Gisteren werd door de fa. Gebr. Min uit Ber gen een begin gemaakt met ver betering van de verkeersweg die in twee gedeeltes en in de tijd van twee jaar zal worden uitge voerd. Voor de zomer zal het ge deelte vanaf de Nesdijk tot aan de Kwakelbrug bij de Groene- weg van een nieuw wegdek wor den voorzien. De breedte van de nieuwe fundering zal 8 meter bedragen terwijl de breedte van de rijweg 644 meter zal bedra gen, zodat het afbrokkelen van het wegdek geheel wordt voor komen. Op deze fundering komt een klinkerweg. Ook de rijwiel paden worden vernieuwd en zullen met een variatie van 2 tot 2% meter iets breder warden Hoewel officieel door B. en W. in dit blad is bekend gemaakt dat de weg voor motorvoertui gen is afgesloten, kan men ech ter nog tot a.s. Woensdag ge bruik maken van de Bergerweg. Dit geldt ook voor de autobus dienst welke na Woensdag op een nieuwe dienstregeling gaat PK: HEIDEMAN, Nieuwst&eg, HOORN A. NIEUWLAND en Zn., SCHOORLDAM R. K. Vrouwenbeweging BERGEN. De speldjesdag van de R.K. Vrouwenbeweging heeft op gebracht de somma van f 110.12. De helft hiervan is voor het hoofdbe stuur bestemd, terwijl het andere gedeelte bestemd zal zijn voor de kerstpakkettenactie. De dames die voor dit mooie doel willen breien, kunnen zich opgeven bij mej. L. Min, Kruisweg 43. R.K. Handbalvereniging D.I.O. BERGEN. Zondag a.s. speelt het tweede elftal tegen het derde van A.O.G., op het oude Boys terrein, gelegen aan de Wester- weg, ongeveer 10 minuten voorbij het R.K.A.F.C.-terrein aan de rechterkant. Deze wedstrijd be gint om half drie. Vertrek per fiets vanaf de „Poort van Kleef' om half twee. Nogmaals wordt de aandacht gevestigd op de kle dingvoorschriften. De opstelling zal aan het St. Jans-gebouw zijn aangegeven. AANRIJDING DIE GOED AFLIEP BERGEN. Vermoedelijk door de gladheid van de weg, waar door een 10-jarige wielrijdster niet voldoende kon remmen, reed zij vanaf de Ruïnelaan tegen een personenwagen van de Techni sche Dienst P.T.T. Doordat het kind gedeeltelijk met de richting van de auto „meereed" is het te danken dat zij niet onder de wa gen terecht kwam. Haar fiets werd vernield. Het technisch on derzoek naar de deugdelijkheid van de remmen etc. werd verricht door de verkeersgroep rijkspolitie welke via de radio-kortegolfzen- der was opgeroepen. De politie wijst er de ouders op, dat de ouders hun kinderen onder de aandacht dienen te brengen, de grootste oplettendheid te betrach ten, bij het oversteken van de rijweg. LOSLOPENDE HONDEN VERSCHEURDEN 26 KIPPEN BERGEN. In de afgelopen week zijn twee personen de dupe geworden doordat loslopende hon den in totaal 26 kippen ver scheurden. In het begin van de week waren het er vier, terwijl er gisternacht aan de Russenweg 22 kippen het slachtoffer werden van hun bloeddorst. Slechts en kele waren opgevreten terwijl de anderen onder het zand. waren verstopt. Voor de eigenaar bete kent dit een schadepost van f 200.In de loop van de dag kon een hond worden opge spoord die zeer waarschijnlijk de dader is. De politiecommandant wijst er met nadruk op dat vol gens de algem. politieverordening der gem. Bergen, slechts honden met een schofthoogte van 20 cm. mogen loslopen. Alle andere hon- deTi moeten worden vastgehou den. Ernstig wordt er op gewezen, dat, indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, zij van haar be voegdheid zal gebruik maken om honden die 's nachts loslopen, met haar vuurwapen te doden. Geen „mej." meer BERGEN. Onder zeer grote belangstelling is Mej. A. W. C. v. d. Eem, Apothekersassistente, die haar winkeltje van drogerijen in het centrum van het dorp had, in het huwelijk getreden. Faney-fair „Lamoraal van Egmond" EGMOND AAN DEN HOEF Op 4 en 5 November a.s. organiseert de muziekvereniging „Lamoraal van Egmond" een grote fancy-fair in de zaal van de heer Jac. den Houdijker. Daar zullen U gezellige attracties en welkome verrassingen worden aangeboden. Het wordt een com plete kermis. De toegang is gratis. Aanvang Zaterdagavond om 7 uur. Zondagmiddag, aanvang 3 uur, zal de kermis voor de kinderen geopend zijn, waarna doorlopend geopend tot aan' het sluitingsuur voor de oude ren. Verzuim deze dagen niet te gaan kijken en laat vooral ook de kinderen meegenieten, want ook voor hen zijn er vele leuke verras singen. Aan de zaal za] een speciale tent worden aangebouwd, welke ruime gelegenheid zal bieden voor een gezellig zitje. SELLCTIL-WEDSTRIJD. EGMONID De KNVB orga niseert op Zondag 12 November a.s. een selectiewedsrijd ter ver kiezing van het Noordhollandse elftal. Deze wedstrijd wordt 's middags om 1 uur gespeeld op het Egmondse Sportpak. EGJVlUfMDiA-JNlELi WS. Egmondia speelt a.s. Zondag weder thuis en wel tegen een der -zwaarste concurrenten voor het kampioenschap, SDOB uit Broek in Waterland. Voor deze wed strijd, die om half drie aanvangt bestaat grote belangstelling. Eg mondia komt volledig uit: doel: Braak; achter H. Visser en E. Stam; midden: Arie Stam, Alb. Stam en Spierenburg; v. Harms, T. Sloot, C. Zwart, A. Buis en D. Zwaan. MIJNEN OPRUIMEN. EGMOND De mijnopruimings- dienst bracht dezer dagen op 't Egmondse strand enige mijnen tot ontploffing. Na afloop vond men op de boulevard grote stuk ken van deze mijnen, zodat het wel raadzaam is de omgeving op behoorlijke afstand af te zetten. EGMONDIA'S TOEKOMST EGMOND De toekomst van Egmondia ziet er rooskleurig uit, als men afgaat op de prestaties van de 3 adspiranten-elftallen. Deze staan na 6 wedsrijden alle 3 ongeslagen bovenaan. De kroon spannen de adspiranten c met 'n doelgemiddelde van 572. ST. BAVO 1 NA STRAF SCHOPPEN GESLAGEN HEERHUGOWAARD. Na 'n enerverende wedstrijd op Allerheili gen die in een gelijkspel 55 ein digde is het Hugo Boys 2, door be ter benutten van strafschoppen ge lukt om voor een jaar beslag te leggen op het zilveren KSV-Wissel- kruis. Het was 'n spannende strijd waarin het hardwerkende Hugo- Boys wón van 't technisch betere St. Bavo. De eerste aanvallen kwamen van de Hugo Boys. Het spel verplaatste zich daarna vlug en St. Bavo kreeg een duidelijk veldoverwicht. Bij een uitval van Hugo Boys miste de linksback van St. Bavo. De rechts- buitenproflteerde hiervan 'n hard schot en 't is 01 voor Hugo Boys. St. Bavó nam echter 't heft weer in handen. Uit 'n schermutseling voor 't Hugo Boys-doel ontstond hup eer ste doelpunt on even later uit 'n pe nalty 't tweede 21, met welke stand de rust inging. Na de rust zit Hugo Boys er nog feller op. Er werd direct gelijk ge maakt. Maar in de zelfde minuut maakte St. Bavo er weer 32 van. Weer maakte H.B. gelijk en nam zelfs een voorsprong 34. De laat ste 10 minuten Waren bijzonder spannend. St. Bavo maakte gelijk, Hugo Boys maakte er weer 45 van en in de laatste minuut wist St. Bavo met 'n prachtig doelpunt de partijen weer op gelijke voet te brengen. De 2x5 minuten verlenging brachten ook geen winnaar. Straf schoppen beslisten. Hugo Boys be nutte er 3 van de 5, terwijl St. Bavo na de eerste ingeschoten te hebben er 3 onbenut liet' Hiermee kwam 't mooie kruis in het bezit van Hugo Boys. De voorzitter van de organi serende vereniging KSV overhan digde de Hugo Boys-aanvoerder 't kleinood. L.W.N.V.V. LANGEDIJK. De Langedij- ker Winkeliers-, Nering- en Vak vereniging hield een belangrijke ledenvergadering in café „De Schelvisch" te Zuidscharwoude. De voorzitter, de heer M. Kool, kon in zijn openingswoord zeer vele leden welkom heten. Twee nieuwe leden, n.l. de wed. Rein- ders uit Noordscharwoude en C. Slot uit Broek op Langedijk, wer den toegelaten. Het spaarfonds dat voor de oor log lange tijd goed heeft gewerkt, gaat opnieuw beginnen. Ook de St. Nicolaasattracties, zoals deze reeds jaren worden gevoerd, zullen dit jaar weer doorgaan. Deze attracties doen de middenstand veel goed. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren G. Hart, N. van Barneveld en Jac. Smit herkozen. „Ons Weekblad", een uitgave van de vereniging, zal ook het komende jaar weer verschijnen. De leden stelden zich garant voor eventuele tekorten. Met de St. Nicolaas -zal -„Ons -Weekblad" extra worden verspreid. Van wanbetalers wordt een zg. zwarte lijst aangelegd welke bij alle leden zal circuleren. Een bestuursvoorstel tot con tributieverhoging, werd verwor pen. In de plaats hiervan werd een voorstel van de heer K. Kool aangenomen om de contributie met f 1.per kwartaal te ver hogen. De leden krijgen dan het recht om tegen gereduceerde prijs een advertentie te plaatsen in „Ons Weekblad" van 100 m.m. DENK OM DE FLAUWE BOCHT ST. PANCRAS Gistermid dag om kwart over drie reed een vrachtauto van de fa. Ploeg en de Hartigh door het tuindershek van de heer Groot aan de He renweg. Daar de bestuurder ver moedelijk door een afwijking in het wegdek met een tamelijk grote snelheid in de flauwe bocht reed, kwam hij in aanraking met het uit biels bestaande hek, be nevens een lantaarnpaal, welke bij de grond afknapte. Een geluk mag genoemd worden, dat zich op dat ogenblik geen lopers of wielrijders bevonden, daar de auto, alvorens in aanraking met het hek te komen, ongeveer 30 meter in de berm had gereden. Bestuurder en inzittenden kwa men met de schrik en een kleine blessure vrij. De Rijkspolitie heeft procesverbaal opgemaakt. Kolven ZUIDSCHARWOUDE De kolfsociëteit „Gezellig Samen zijn" hield Woensdag 1 Novem ber 'n onderlinge wedstrijd waaraan door 34 leden werd deelgenomen. Gekolfd werd met voorgift. De uitslag luidde: le pr. D. Rijper Jr. 153 p.; 2e pr. P. Woes- tenburg 153 p.; 3e pr. J. Hink Pz. 153 p.; 4e pr. J. v. d. Ham 159 p.; 5e pr. C. Bruin Jz. 148 p.; 6e nr. Ant. Jonker 148 p.; 7e pr. D. Rijper Sr. 144 p.; 8e pr. Jn Groot 143 p.; 9e pr. N. Bruin Jr. 143 p.; 10e pr. G. Jacet 143 p.; lie pr. Jn. Snijders 141 p.; 12e pr. P. Beers Az. 141 p.; 13e pr. Th. Commandeur 141 p. Door de kastelein, de heer N Rijper waren nog twee prijzen beschikbaar gesteld waarvoor hem dank werd gebracht. De eerste van deze 2 prijzen werd gewonnen door P. Bergen Az. met 99 p. (hoogste dubbele se rie) en de tweede door W. Kuin met 53 p. (hoogste serie). DAMMEN ZUID-SCHARWOUDE. In de 2de clubcompetitie speelde „Dam- lust" om het kampioenschap van Noord-Hollands Noorderkwartier tegen „Excelsior" van Breezand. „Excelsior" won deze wedstrijden, zowel „Excelsior" I en II, die tegen „Damlust" I en II speelden. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. IETS KOUDER Aanvankelijk in het Oosten van het land zwaar bewolkt iwet plaatselijk nog enige regen, overigens wisselende bewolking met enkele ver spreide buien. Matige Noor delijke wind. Iets kouder. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts, zijn vanaf Zaterdag 4 Nov. te 14 uur tot Maandag 6 Nov. 1950, 8 uur, voor spoedboodschappen bereikbaar de artsen: Kok, Hippolytushoef, tel. 47; Bouman. Winkel, tel. 335; Hoogka mer, Middenmeer, tel. 21; Koning, Schagen, tel. 435; Nauta, Wieringer- waard, tel. 262; Schreuder, Oude Niedorp, tel. 212; Veenis, Breezand, tel. 250; Verheul, 't Zand, tel. 223 en v. Wieringen, Schagerbrug tel. 214. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 5 November 1950 hebben dienst de dierenartsen N. J. Bou man, tel. 146, Slootdorp en E,. J. Hakkesteeght, tel. 437, Schagen. DOKTERSDIENSTEN RAYON WEST-FRIESLAND (WEST) Dokter Bloem te Spierdijk, tel. K 2296 204; Dokter Boeckhorst te Wognum tel. K 2297: 215; Dok ter Ferwerda te Twisk, tel. 8. i K.F.C. filmkeuring ALKMAAR: Cinema Americain: Snelheidsduivels 18 jaar; Harmonie: Saboteur, 14 jaar; Victoria: Kennismaking ge zocht, 18 jaar. HOORN: Winston Theater: Ca- gliostro, de magiër, 18 jaar; Victoria: Key Largo, 18 jaar SCHAGEN: Royal: De verstrooi de professor, volw. ENKHUIZEN: Munt: 't Gebeur de op een avond, alle leeft. Interlocale woningruil centrale HEERHUGOWAARD Er is in Nederland een stichting in het leven geroepen genaamd: „Stich ting Interlocale Woningruil Cen trale. Deze is gevestigd te Utrecht en heeft haar werkzaamheden op 1 September j.l. aangevangen. Ook de gemeente Heerhugo- waard heeft zich bij deze stich ting aangesloten. Door deze aan sluiting wordt beoogd de bevor dering van de interlocale wo ningruil. De inschrijving van per sonen die in een andere gemeen te een woning wensen, geschiedt op 'n formulier hetwelk ter ge meentesecretarie verstrekt wordt De inschrijvingskosten bedragen f 15. Dit bedrag wordt geretour neerd bij afwijzing van de aan vraag door de betrokken ge meente. Verdere inlichtingen zijn iedere Donderdag van 912 uur ter secretarie te bekomen. 1 ;v i Openbare verkoping ZUIDSCHARWOUDE Ten overstaan van cand. notaris J. IJ. Postma te Zuid-Scharwoude werd Maandagavond in café ,De Rode Leeuw" publiek verkocht: 1) 'n Perceel bouwland groot ong. 28 Are (10 snees) nabij het Kerkepad. Hoogste bieder J Commandeur met f61.per snees. Gerafjnd door J. Glas te Zd. Scharwoude met f2.per snees; 2) 'n Perceel bouwland in de Bleekmeer aan de Ringsloot groot 20 Are 90 ca. (9 snees). Hoogste bieder J. Bolkestein met f56.per snees. Niet gemijnd. 3) 'n Perceel bouwland in de Bleekmeer aan de Ringsloot groot 22 Are (9 snees). Hoogste bieder J. Bolkestein met f55. per snees. Niet gemijnd. In combinatie werden de per celen 2 en 3 gemijnd door F. Stoop, Waarland gemeente Ha- i enkarspel met fl.per snee. In combinatie stonden de drie percelen op f1647.—. Bij de af slag werden de 3 percelen ge mijnd op fl.door J. Groen te Zd. Scharwoude zodat deze ko per werd van alle percelen voor f1648.—. De percelen waren eigendom van de Erven P. Glas Wz. Ten slotte werd geveild 'n dubbel woonhuis aan het Grens- pad te Nrd. Scharwoude. Huur opbrengst f4.— per week. Hoog ste bieder P. van ÏJnten met f610.Niet gemijnd. Speldjesverkoop OUDORP. De speldjesverkoop welke Zondag door de R.K. Vrou wenbeweging te Oudorp bij de Kerk werd gehouden heeft opge bracht de som van f 52, GROOTEBROEK, 2 Nov. 2500 kg blauwe Eigenh. 8.30; 3000 kg witte kool 4—4.90; 2000 kg rode koo) 6.20—10; 7500 kg groene kool 5.60 8.20; 4000 kg bieten A 8—8.4Ó, B 4.20—4.30; 2000 kg peen B 2.50, C 4.40; 3000 kg andijvie 55.10; 3500 kg uien 7.40, driel. 99.30, nep 12.80 13.40; 2000 kg slabonen afw. 3139; 80.000 stuks bloemkool: B 2966, B II 13—37, C 19—28, C II 8—14. AVENHORN, 2 Nov. .30 kg spruitkool afw. 29; 20.700 kg witte kooj 4—4.30, Siicc. 4.20—4.30; .18.850 kg rode kool 4.2012.60; 5200 gele kool 3.7010.50; 700 kg groene kool 5.806.70; 600 kg Chinese kool 9.50— 10,50; 2500 kg uien: driel. 7.207.70, nep 12.3013.70; 20.800 kg bieten rond 8.10—9.20, II 4.60—5.50; lang 6; 140 kg witlof afw. 3435,; 13.500 kg peen II 3.50—4.60, III 4.80—6.50, IV 5.80—6.30. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Oct. 500 kg aardappelen grove eerstel. 8.20; 1000 kg andijvie 8; 2600 kg uien 6.70—6.80, driek 8.40—8.50, nep 14.20; 9000 kg rode kool 4,709,40; 300 kg groene kool 6.10; 166.000 kg witte kool 44.40; Succes witte kool 44.50 WARMENHUIZEN, 3 Nov. 400 kg uien: nep 12.20, driel. 7; 29.000 kg rode kool 48.80; 18.000 kg witte kool 44.20; 1000 kg andijvie 5.20. LANGEDIJK. 3 Nov. 2000 kg bl. eigenheimers 88.40; 3500 kg uien 6.107.20, grove 5.906.60; 1500 kg bieten 7.50—7.70: 2700 kg andijvie 56.40; 12000 kg groene kool 56.20; 7000 kg gele kool 4.507.60: 40000 kg rode kool 59.60; 140000 kg witte kool 4.00; succes witte 4— 4.20.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2