„St. Honor" veertig jaar Koster Wouter Kaandorp „Goed Wonen" en „Rochdale" gaan weer bouwen Donateurs-concert „Excelsior" Schagen had gemakkelijk spel met Koedijk (7—1) ALKMAAR EN OMSTREKEN Onteigening in Plan-,,West Samen voor negen ton De K.A.B. herdacht overleden makkers Toch 'n automarkt? Frankenberg N.V. Benoemingen in het Bisdom Haarlem door Paus en Koningin onderscheiden Handbaluitslagen Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 6 NOVEMBER 1950 ALKMAAR. - De R.K. Bakkers- huizen, adviseur van de NRKM patroonsvereniging „St. Honor" vierde gister haar 40-jarig bestaan. Des morgens werd in de St. Joseph- kerk een plechtige H. Mis uit dank baarheid opgedragen, waarna de le den der afdeling zich aan een ge meenschappelijk ontbijt in Victory verenigden. Des middags hield het bestuur in Victory een receptie, waar velen hun gelukwensen kwa men aanbieden. Tal van fraaie bloemstukken mocht het bestuur ontvangen, o.a. van het gemeente bestuur. van de afd. Alkmaar van de NRKM, van de Bakkerspatroons vereniging Alcmaria, van de afd. Amsterdam en Haarlem, van de Landelijke Bond en van tal van leveranciers van bakkerij-artikelen. De voorzitter van de afd., de heer C. Schilder, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer G. v. Slingerland, die namens het ge meentebestuur verschenen was, de hr. van Tullenaar namens 't hoofd bestuur en de heer Bos namens het gewest Noord-Holland. In het bij zonder bracht hij dank aan de heer Stavenuiter, die met hem nog tot de oprichters der afdeling behoorde en hij bracht hem dank voor het vele werk, dat hij gedurende 30 jaar als secretaris der afd. had verricht. De heer B. Goes, voorzitter van de feestcommissie hield de herden kingsrede, waarin hij herinnerde aan de oprichting en met dankbaar heid de pioniers herdacht, de heren Bel, Overtoom en Eyckholt. Hij her innerde aan het feestelijk gevierde 25-jarig bestaan en releveerde de moeilijkheden van de crisis- en de oorlogsjaren. Hij prees de goede sa menwerking met de beide andere patroonsorganisatis en met de afd. Alkmaar van de NRKM, om ver volgens het werk van de ouderen ten voorbeeld te stellen aan de jon geren, waarvan hij hoopte, dat zij de voetstappen van hun voorgan gers zouden volgen. Hij wenste de afd. onder Gods zegen nog een bloeiende toekomst toe. Een lange rij van sprekers volg de: weth. van Slingerland bracht namens het gemeentebestuur de ge lukwensen over, onder aanbieding van bloemen en de beste wensen voor de toekomst; de heer Van Tui lenaar sprak namens het hoofdbe stuur. de heer Bos. namens het Ge west Noord-Holland; de heer Dek kers namens de bakkerspatroonsver. Alcmaria, de heer Boots namens de kath. Gezellenorganisatie en de heer Van Leyen namens de Alg. Bond van Bakkersgezellen. Rector Holt- ALKMAAR Ten einde uitvoe ring te kunnen geven aan het uit breidingsplan„West", heeft de Gemeente de beschikking nodig over de gebouwde en ongebouwde eigendommen van de Gebr. K. en M. Brasser aan de Bergerweg, groot 1 ha 17 a en 90 ca. De Bergerweg en de van der Lijnstraat kunnen niet op de in het uitbreidingsplein vastgestelde breedte worden gebracht, omdat de gemeente niet beschikt over de daarvoor benodigde grond. Het ont breken van een trottoir aan de N.O.-zijde van de Bergerweg, voor zover deze over een lengte van 170 m grenst aan het perceel van de Gebr. Brasser, is een groot ongerief voor de voetgangers. Aan gezien de reeds sedert 1932 met de eigenaren gevoerde onderhandelin gen over verkoop geen resultaat hadden, stellen B. en W. de Raad voor tot onteigening over te gaan. „ALS DE KLOK WAARSCHUWT" ALKMAAR. Onder deze titel brengt de bekende Alltmaarse to neelgroep 't Voetlicht onder de be kwame leiding van regisseur Jan Huygen Dinsdagavond 14 Nov. a.s. een toneelwerk van de niet minder bekende radiospreker-toneelschrijver R. Feenstra, voor het voetlicht. Degenen, die Dinsdagavond 14 Nov. vol verwachtingen naar het Gulden Vlies gaan, zullen zeker niet teleurgesteld worden en van goed toneel kunnen genieten. Er wordt hard en serieus door deze amateurgroep gewerkt, het geen. dit bewijst wel hun bijna 5- jarig bestaan, altijd een goede en vlotgespeelde uitvoering garandeert. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wii naar de advertentie, elders in dit blad geplaatst. DE VERKOOP VAN KINDER-POSTZEGELS ALKMAAR Dezer dagen vergaderde hei: Comité voor de verkoop der Kinderpostzegels voor Alkmaar e.o. op het Stad huis. De voorzitter, de heer Figee herdacht wijlen Mevr. Eecen van der Stok, die zovele jaren met belangeloze toewijding zich gaf voor het werk van 't Comité. Hulde werd gebracht aan Mevr. Wittop Koningvan der Sleen, die van de aanvang af het Se cretariaat van het. Comité heeft gevoerd en vorig jaar haar taak overgedroeg aan Mevr. Haver kampLebbink. De verkoopacte door de school jeugd is ingezet met de firn „Die anderen.." met welwillende me dewerking van Cinema Ameri- cain in een vijftal voorstellingen voor meer dan 2000 leerlingen van middelbare en lagere scho len en hun leerkrachten ver toond. Met grote spontaneïteit 'hebben allen zich voor de actie aange meld, zodat hiervan zeker een gunstig resultaat mag worden verwacht. Met het oog op de ac tie van het Comité heeft weer een groot aantal medewerksters zich opgegeven voor de zituren in de stand op het Postkantoor, die Maandag 13 November door de Ere-Presidente van het Comi té, Mevr. Wytema, zal worden ge opend. De stand zal dagelijks zijn geopend van 912 en van 24 u. Mogen velen zich van kinderze- gels ien -kaarten voorzien en in deze het voorbeeld volgen van Zwitserland en Noorwegen, waar de inwoners aan zegels en kaar ten 5 maal zoveel besteden als wij in Nederland. spoorde in zijn felicitatietoespraak de vakafdelingen aan schouder aan schouder te staan tot handhaving van de groep der kleine zelfstandi- en en de heer J. Kuhne bracht de gelukwensen over namens de afd. Alkmaar van de NRKM, waarbij hij St. Honor ten voorbeeld stelde aan de andere vakafdelingen. De heer De Jager sprak nog als oud voorzitter van Alcmaria, waarna de heer Goes mededeling deed van een schriftelijke gelukwens van de Bond van Christelijke bakkerspa troons, hier ter stede. Hij bracht tenslotte allen dank voor de goede wensen en bloemen, waarbij de voorzitter der afd. de heer Schilder zich aansloot, onder dankzegging aan de feestcommissie voor de wijze waarop zij deze jubileumviering ge organiseerd had. Des avonds ver enigden de leden met tal van ge nodigden, w.o. de geestelijkadviseur Pater Frehe, zich in Victory voor de feestavond, welke werd opgeluis terd door het duo Kesselaar en een strijkje o.l.v. van Wim Ligthart. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Cinema Ame- ricain: Snelheidsduivels, 13 jaar; Victoria theater; Ken nismaking gezocht, 18 jr.; Harmonie: Saboteur, 14 jr. Voorstellingen hedenavond 8 uur. TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN: Werken van Schildersver. „DOORWERKEN" atelier Kanisstraat, iedere mid dag van 25 uur. APOTHEKEN; Nacht dienst: Apotheek B. H. J. Schouten Emmastraat 47 TAXI'S Nachtdienst. Nas- saugarage, Nassauplein. Tel 3545. AUTO IN BRAND. ALKMAAR Vanmorgen om 6 uur is aan de Friese weg een auto in brand geraakt, die gisteren verhuurd was geweest, gedurende de nacht bij Garage de Vries geparkeerd had gestaan. De wagen is op onverklaarbare wijze in brand geraakt. De brand weer rukte uit en trachtte met sc'huimblusapparaten te blussen. De auto brandde totaal uit. bouwen woningcomplexen, gedeelte lijk dienen tot huisvesting van ge repatrieerde gezinnen. De kosten be dragen: voor de grond f 61.462; voor de bouw f 341.135, Rochdale gaat 59 woningen bou wen; n.l. 10 beneden- en 20 boven woningen aan de Coornhertkade en 29 eensgezinswoningen, waarvan 4 duplexwoningen aan de Huygens- straat, de woningen zullen bevatten 1 huiskamer, 2 of 3 slaapkamers, 1 keuken, 1 wasruimte met lavet, W.C. en schuurtje: de duplexwonin gen hebben slechts één slaapkamer. De woningen zullen gebouwd wor den volgens z.g. Montal-montage- systeem. De huren zullen nader worden bepaald. De kosten bedra gen: voor &rond f 89.700; voor de bouw f 563.804. B. en W. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen en béi de woningbouwverenigingen voor schot tot de genoemde bedragen te verlenen. ALKMAAR. In de Donderdag a.s. te houden raadsvergadering ko men voorstellen aan de orde tot de bouw van 107 woningen. De R.K. Woningbouwvereniging Goed Wonen is voornemens 48 wo ningen te bouwen; n.l. 16 beneden en 32 bovenwoningen, te weten ^én blok van 6 en 2 blokken van 12 wo ningen aan de Spieghelstraat en één blok van 18 woningen aan de Coorn hertkade. Elke woning zal bevatten een huiskamer, een keuken, drie slaapkamers en een douche-cel met W.C. De huur zal f 6.78 bedragen; d.i. 30 pet. boven de huur van 1940 voort soortgelijke woningen. De wo ningen zullen evenals andere te A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Blijft optimist, al zijn de uitslagen minder goed, dat gaat door mijn gedachten, nu ik dit AFC nieuws schrijf. Wat de uitsla gen in het algemeen betreft is het niet zo best, als wij gewenst hadden maar daarom niet getreurd, kop op, vrolijk kijken, want de sport is een spel van wisselende kansen, dan ben je winnaar, dan verliezer, wij zul len ons sportieve verliezers tonen. Voor de eerste keer heeft ons eerste dan van ZAP verloren, en verdiend, na de rust waren de ZAP'ers beter dan de AFC'ers. Het enthousiasme van hen was vuriger! Het tweede, goed zo, evenals het zesde. De ju nioren was drie maal mis, A werd geheel overspeeld. Van de twee sdsp. wedstrijden was een 'n neder laag, de ander 'n overwinning. Dan de welpen, dat belooft wat. Het ADO van de welpen bevocht een dappere overwinning! NAC versloeg Limburgia met 30. Jongens gaat zo door, jullie doet 't best. Hedenavond: Clubavond. Hier bij onze parool. Wie komt is welkom, die niet komt blijft thuis. De eer ste heeft er geen, en de laatste heeft er wel spijt van. Het is er spannend, sensationeel en soms komisch. Tot vanavond. De PPC'er. Nieuwe R.K. Jongensschool ALKMAAR De 12 Oct. j.l. door het bestuur van Ver. „St. Joseph" voor de R.K. jongens scholen aan de Raad gerichte aan vraag om medewerking voor de bouw van een R.K. jongensschool in het Oostelijk deel der gemeente, voldoet aan de wettelijke vereisten. Ook overigens is naar de mening van B. en W. de Stichting van een nieuwe R.K. jongensschool in de plaats van de St. Bavoschóo] aan de Nieuwstraat. wenselijk. B. en W. stellen voor de gevraagde mede werking te verlenen, onder mede deling, dat dit besluit nog niet een beslissing inhoudt omtrent de plaats, waar de school gebouwd zal wórden. ALKMAAR Het is in de Alk- maarse KAB een goede traditie ge worden om rond Allerzielen hen, die zijn heengegaan, op een een voudige, doch indrukwekkende wijze te herdenken. Daartoe kwamen ook dit jaar ruim 100 leden in de kapel op het R.K. Kerkhof St. Barbara met hun bestuur bijeen om in gebed en overweging nog even bij hen te verblijven, die de strijd op aarde reeds gestreden hebben. Nadat het koor het „Diës Irae" had gezongen, richtte de geestelijk adviseur, Rector Dr. F. Holthuizen zich in een korte toespraak tot de aanwezigen waarbij h'j speciaal de zeven leden die in het afgelo pen jaar zijn overleden, herdacht. Vervolgens sprekende over de Ro meinse begraafplaatsen, de cata comben, wees de geestelijk advi seur op de les der martelaren die sterk in hun geloof stonden en voor wie de dood niets afschrikwek kends bevatte. Toen het „Libera me Domine" was uitgeklonken in de kleine kapel maakten allen, het rozen hoedje biddend een tocht langs de graven der overleden potenden uit de Beweging. Een piëteit-vol ge baar, dat helaas het vorig jaar van wege het uitzonderlijk slechte weer achterwege moest blijven. Mede gedeeld werd nog dat er Woensdag o.s. des morgens om 9 uur, een H. Mis zal worden opgedragen in de kerkhofkapel voor alle overleden leden der KAB, die op het kerkhof begraven liggen. ALKMAAR. In de raadsver gadering van 3 Aug. werd een voor stel van B. en W. om geen auto markt in te stellen, bij staking van stemmen (12 vóór en 12 tegen) ver worpen. De raad stelde toen in han den van B. en W. om prae-advies een motie, ingediend door Mr. Berk houwer c.s., om een markt >n twee dehands motorrijtuigen op Zater dagmiddag in te voeren. B. en W. staan nog steeds op hun afwijzend standpunt en achten een automarkt niet wenselijk. Voor het geval, dat de Raad het in meerderheid wen selijk acht. om een markt in ge bruikte voer- en vaartuigen in het leven te roepen bieden B. en W. de Raad daartoe een ontwerpverorde ning ter vaststelling aan. Deze markt zou dan des Zaterdags van 12 uur tot zonsondergang uiter lijk tot 18 uur op en aan het Waagplein gehouden worden. Tot de markt worden toegelaten gebruikte autobussen, personen auto's, tractoren, motorrijwielen, bromfietsen, rijwielen, motor- en VULPENHOUDERS diverse merken. VULPOTLODEN eenvoudige en betere soorten. LANGESTRAAT 28 Tel. 2394 tAav.i De Kilima Hawaiians ALKMAAR. -Zondagavond werd in het Gulden Vlies een programma van kleinkunst ten gehore gebracht, waarin het op treden van het bekende radio ensemble „De Kilima Hawaiians" de hoofdschotel vormde. Zij brachten tal van bekende num mers uit hun uitgebreide reper toire van exotische liederen ten gehore. Ook Bill Kilima and his singing Cowboy's waren goed op dreef toen zij de melodietjes van de prairie door de zaal lieten klinken. Hoe groot de waardering was, bleek tenslotte uit het enthou siasme van het publiek. Ted Va- lerio, de accordeon-virtuoos, bracht verschillende potpourri's, die er evenzeer „in" gingen. Verder vielen de variëté-num- mers van de Tedsano's en de Osteny's zeer te bewonderen. Zij muntten uit door een volkomen beheersing van hun moeilijke acrobatische toeren. Tenslotte zij nog vermeld dat Coos Speenhof dit programma als conferencier verzorgde, en zelfs zijn optreden werd wel gewaardeerd. ALKMAAR. In „Het Wapen van Heemskerk" was Zaterdag avond voor het jaarlijks dona teurs-concert van deze muziek vereniging, zoals we dat gewoon zijn, zeer veel belangstelling. Aan het concert-programma ging een bescheiden, maar welgemeen de huldiging vooraf van de heren A. Kamp en T. de Jong, resp. voorzitter en vice-voorzitter van het corps, die op deze avond hun zilveren jubilé vierden als lid van Excelsior. Beide hadden een me daille in ontvangst te nemen en hun echtgenoten bloemen. Deze huldiging had de volle instem ming van het publiek, de verte genwoordigers van de zuster verenigingen en verdere geno digden. Na deze f eest-introductie was de beurt aan de dirigent W. Roussel, die een kort maar uitstekend pro gramma had samengesteld. De korte en duidelijke toelichting, welke de directeur voor ieder te spelen stuk gaf, werd op hoge prijs gesteld. Gelukkig werd met de sleur gebroken, steeds maar weer met een mars te openen. Zo hebben we dan met bijzon dere waardering geluisterd naar werken van Gluck, Sibelius, Bi- zet e.a. De dirigent besteedt er kennelijk aandacht aan het ka rakter van het stuk, duidelijk te laten uitkomen; hierin slaagde hij bijzonder in de Ouverture Alces- te van Gluck en Valse Triste van Sibelius, gespeeld in een goed ar rangement van Gerard Éoediin. Aan nuancering en voordracht viel veel goeds te constateren. TERAARDEBESTELLING CL. KÖLLMANN ALKMAAR. Onder grote be langstelling is het stoffelijk over schot van de heer Cl. Köllmann, die dezer dagen na ee^ ernstige ziekte van enkele weken is overleden, ten grave gedragen. Nadat in de kerk van St. Domi- nicus aan de Laat een H. Mis van Requiem was opgedragen door de Zeereerw. pater A. Weisenborn, waaronder het zangkoor de Gr ego riaanse Requiemmis zong. vonden om half twaalf de plechtigheden op het R.K. Kerkhof St. Barbara plaats. De absoute werd hier verricht door pater J. Colbé O.P. Onder de zeer velen, die de over ledene de laatste eer bewezen merkten wij o.a. op Mr. A. J. M. Leesberg, wethouder der be'rijven Rector J. v. d. Hoek. distric'-aal- moezenier der Verkennerij, de h~er P. J. Wesdorp, directeur der ge meente Lichtbedrijven, Verkenners en Voortrekkers der St. Domin'cus- groep. jeugdleidsters en leider', als mede de distri ets-commissaris van de Verkenners, de heer C. Th. A. Kerklaan. Ve'e n°rsoneelsledei va'i de gem. Lichtb"drijven waren mede op de begraafplaats aanwezig. Tewaterlatingen ALKMAAR. Zaterdagmiddag raakte door een aanrijding op het Luttik Oudorp een handwagen te water, met aan boord een krukas en een doos met onder delen. Wagen en krukas zijn reeds op het droge. Naar de onderdelen wordtnog gevist. Technisch minder-gaaf werd uit gevoerd een operette Fantasie uit La Comtese Maritza van Kalman, uitstekende momenten, maar de lichte toon, welke deze muziek verlangt, werd nog niet volkomen getroffen. Een goede mars besloot dit over het algemeen lofwaardig uitgevoerde concert-gedeelte. Het optreden van leerlingen uit de muziekschool van Excelsior o. 1. v. de heer Joh. v. d. Horst, had veel bijval; daar zullen wel goede muzikanten uit voortkomen. Twee jeugdige muzikantjes behaalden zelfs het theoretisch diploma van de Unie-bond. Het serieus wer kende muziekcorps kan terug zien op een zeer geslaagd concert. Na de pauze speelde de Toneelver. van Excelsior een klucht in twee bedrijven van Jac. Braun onder regie van Roberts Sr.: „Cel 13 is vrij!" De amateurs deden hun best en hebben de aafiwezigen hartelijk laten lachen; hun suc ces was wel verdiend. W. Schreurs. Verloren WARMENHUIZEN Een brui ne kinderwant, een rozenkran sje met 2 gld. inhoud, naam er op vermeld. R. K. Toneelvereniging WARMENHUIZEN De R.K. Toneelver. Het Masker heeft in studie genomen het zware spel van Dumoni „Het smeulende vuur." zeilvaartuigen en kano's (over roeiboten wordt niet gesproken. Red. NHD). B. en W. kunnen toestaan, dat ook andere voer- en vaartuigen op de markt worden aangevoerd. Voer- en vaartuigen, welke in slechte staat verkeren, worden niet toegelaten; onbeheerde voer- en vaartuigen worden van de markt verwijderd. Voor 'n autobus, treiler, oplegger, vrachtauto of tractor wordt f 3, marktgeld geheven; voor 'n perso nenauto, zeil- of motorvaartuig f 2; voor 'n motorrijwiel of motorcar rier f 1,en voor 'n rijwiel, brom fiets of kano f 0.50; het betalings bewijs moet zichtbaar aan het vaar- of voertuig worden bevestigd. Ingekomen personen ALKMAAR Oct. P. Ploeger, opperman, N.H. van Heiloo naar Zeglis 31; J. Pels, dienstbode, Gerk. van Langediik naar 1ste Landsdwarsstraat 38; J. N. Smit, broodbakker, R.K. v. Hensbroek naar Huigbrouwerstraat 14; G. Zuidema, verpleegster van Oost stellingwerf naar Wilhelminalaan 11; E. J. E. Blomert, R. K. van Egmondbinnen naar Kennemer- park 23; A. Boots, naaister, R.K. van Beemster naar Kennemer- park 15; Th. Blankendaal-Wijte, R.K. van Oudorp naar Varne- broek 51; J. C. Verbeek-v.d. Burg, N.H. van en kind, van Hil versum naar E. de Wittestraat 2; G. Nevaart, off. kruisleger, N.H. van Amsterdam naar Nieuwlan- dersingel 24: H. M. W. Sneek v.d. Bergh, N.H. van H. H. Waard naar' Sliksteeg 13; M. E. Fenijn, kinderverzorgster N.H.' v. Noord- wijk naar Kinheimsraat 24; C. M. Pronk, lerares huish. school, N.H. van Veendam naar Waer- dendelstraat 2; P. C. v.d. Vliet, procuratiehouder, Gerk. en ge zin. van Purmerend naar Fr. Halsstraat 45; T. Leering—Ho- ningh. N.H. van Wijdewormer naar Hooftstraat 18; A. P. J. Ko nijn, landbouwer, R.K. v. U.S.A. naar Hoeverpad 25; D. v.d. Meu- l'en, bankwerker en echtgen. van Amsterdam naar Hooftstraat 187 A: A. A. C. Prinse, landarbeider, R.K. van Zijpe naar Stuartstraat 19; R. C. A. Renique, vertegen woordiger, R.K. van Amsterdam, naar v. Houtenkade 8 P. W. Ron ken huisschilder R.K. v. Oudoro naar Dr. Schaepmankade 13; W. Bouwman, huishoudster, N.H. v. Groningen naar Corfstraat 45; J. Th. Hogenhuis, verpleegster, van Krommenie n. Kennemerstraat- weg 2; J. H. Zonnëveldt- Moer kerk, R.K. en kinderen van Gro ningen naar Hooftstraat 128; W. H J. Wullems, fabr. arbeider, R. K'. van Budel naar Oudegracht 104 C; I. Heilek en Ch. Wurz arb. choc. fabr. R.K. van Oostenriik naar St. Anthoniusstraat 14; M. Klaus, arb. chofc. fabr. R.K. en E. Th. Weidinger, idem, van Oos tenrijk naar Lvceumstraat 21; E. Glugsberger arb. choc. fabr. R.K. van Oostenrijk naar C. Evertsen- sraat 7: .T. A de Jong, magazijn- chef, R.K. en gezin van Den Hel der naar C. W. Bruinvissenstr. 15; C. Joon. boekhouder, en ge zin, van Schagen naar Hooftstr. 130; G. Keijzer, los arbeider, van Eibergen haar Metiusstraat 5: A. M Puister, verpleegster, N.H. van Oostestellingwerf naar Wil helminalaan 11; A. Snel, chauf feur, R.K. en gezin van Limmen, naar Hooftstraat 124A: A. J. Bier van Hilversum naar Rembrandt- straat 68: A. M. Hoekstra, lerares huish. sch. van Blokker naar Ly ceumstraat 59; M. W. J. Nieu- wenkamo. van Hilversum n. Ber gerweg 55; N. Ploeger, dienst bode, van Bergen naar Zocher- straat 55: H. D. Smid. verpleeg ster, Gerk. van Groningen naar Kennemerstraatweg 2; M. Zonne- veldt R.K. boekdrukker van Vel- sen naar Hooftstraat 128. Behouden thuis OUDORP. Zaterdagavond arriveerde weer een van onze iongens, Jan Bont, uit Indonesië in het ouderlijk huis. De belang stelling van familie, buren en kennissen was groot. Vergezeld van een talrijk publiek bracht het fanfarecorps „Wilhelmina" een muzikale hulde. De voorzit ter, de heer Nuyens, snrak een hartelijk woord van welkom. Hij feliciteerde Jan en ziin ouders met de behouden thuiskomst, wenste hem een nrettig verlof en een goede toekomst in het vaderland. SCHAGEN. In het worstel perk der eer is ook het pogen groot. Deze uitspraak van de grote Griekse wijsgeer was Zon dag wel erg op Koedijk van toe passing toen het op het gladde groene veld aan de Loet de strijd aanbond tegen Schagen, dat, daar beide elftallen oorspronke lijk dezelfde geelzwarte kleuren moesten verdedigen was getooid in heldere gele shirts, welke echter bij het einde van de wed strijd ook de naam geel-zwart dicht benaderden. De wedstrijd bood niet veel aantrekkelijks. De gasten zagen al spoedig in dat zij totaal niets in te brengen hadden en de wedstrijd ging uit als een nachtkaars. Direct bij de aanvang kon al worden geconstateerd, dat van een mooi vlug partijtje voetbal geen sprake kon zijn. Daarvoor had Pluvius te kwistig zijn ga ven gespreid. Het kwam er in hoofdzaak op aan, het leder on der controle te krijgen en af te geven en hierin waren de gast heren verre de meerdere. De gasten probeerden 't steeds met harde schoten, met gevolg dat de bal in de meeste gevallen bij de verdediging der tegenpartij be landde en deze wist er wel weg mee. Na vijf minuten spelen kreeg Koedijk geheel onver wachts de kans van de dag. Beide Backs gepasseerd geheel vrij voor de keepermaar 't schot ging meters naast. Na on- geveer een kwartier van over en Eveneens Zaterdagmiddag reed weer schieten en glijden gaf de een jongen op het Verdronken- oord achter de Vismarkt te wa ter. Omstanders brachten hem aan wal. De inhoud van een boodschappentas moest aan de stekelbaarsjes worden prijsgege ven. midvoor Windt met 'n berekend schot zijn club de leiding om de ze niet meer af te staan. Vijf minuten later maakte de prima werkende van Haren er op be heerste wijze 20 van. Bij een volgende hachelijke situatie voor het K.-doel wist de keeper tijdig het leder te bemachtigen, maar kon dit niet uitschieten daar een S.-speler hem voor de voeten liep. Bij het wegwerpen van de bal constateerde de scheidsrech ter echter, dat de keeper op niet bepaald zachtzinnige wijze met de elleboog naar bedoelde speler aaide en wees onverbiddellijk naar de beruchte witte stip. Van Haren benutte deze kans op on berispelijke wijze, 30. Ofschoon de gasten herhaalde lijk het buitenspelvalletje open zetten, (waar Schagen evenzo- vele malen intrapte) konden zij toch niet voorkomen dat de sco re geleidelijk werd opgevoerd. Zelfs op de keeper terugspe len werd de gasten noodlottig, toen de doelman over de bal gleed; de toestormende Kater had niet de minste moeite het bruine monster in de touwen te deponeren. 40. Met deze veili ge voorsprong voor de gastheren kwam de rust. Na de rust schoot rechtsbuiten de Graaf van verre afstand zui ver in de keeper sloeg de bal uit zijr. doel maar van Haren -./as op zijn plaats en kopte in het uiterste hoekje in, 5—0. Hierop kwamen de gasten eindelijk aan de beurt om de eer te redden. Een verrassende voorzet van links, ook keeper Slikker gleed uit en terwijl twee spelers el kaar bekampten om het leder te bemachtigen rolde dit tergend langzaam in het Sch. doel, 51. Inplaats dat dit de gasten nieuwe moed verschafte hadden zij blijkbaar hiermede al hun kruid verschoten en was het nog de keeper die diverse malen op een voorbeeldige wijze redde. Toch kon hij niet voorkomen dat de Sch.-midvoor nog twee doelpun ten voor zijn rekening nam en alzo de stand opvoerde tot 71. 25-JARIC JUBILEUM AAN DE MACHINEFABRIEK OUDORP. Zaterdag herdacht de heer N. P. Wortel, wonende in de Westerstraat te Oudorp, de dag waarop hij 25 jaar werkzaam was bij de Nederlandse Machine fabriek te Alkmaar. Vrijdagavond gaf het gezamenlijk personeel van de fabriek in verband met dit feit een feestavond in café Tom aan het Waagplein te Alk maar. Zaterdagmorgen werden de jubilaris en diens echtgenote per auto van huis gehaald en naar de fabriek gebracht, waar hij in de directiekamer door de direc teur hartelijk werd toegesproken, waarin spr. o.a. zei, dat noch vakkennis, noch moderne machi nes iets betekenen, wanneer daarvoor geen goed personeel be schikbaar is. Hij bracht dank aan de heer Wortel voor diens nauw gezette plichtsvervulling. De ju bilaris ontving van de directie een enveloppe met inhoud, ter wijl mevr. Wortel bloemen wer den aangeboden. Van de Neder landse Maatschappij van Nijver heid en Handel werd de jubilaris een medaille aangeboden. Nadat nog een autoritje in de omgeving was gemaakt werd het verdere gedeelte van de dag in huiselijke kring doorgebracht. In de avond bracht het fanfarecorps „Wilhel mina" een muzikale hulde. De voorzitter, de heer Nuyens, sprak de jubilaris en familie hartelijk toe en zei o.m., dat deze hulde ten volle verdiend was voor de ijver en toewijding waarmede de jubilaris de afgelopen 25 jaar zijn taak heeft verricht. Ook op ander gebied, aldus spr., verdient u onze hulde en wel als oudste lid van de K.A.B.waarvan gij de oprichter en stuwkracht geweest zi.it en 17 jaren het voorzitter schap bekleed hebt. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren op de ingeslagen weg mag voort gaan. De heer Wortel dankte voor de betoonde belangstelling. „Zingen is Leven" W ARMENHUI ZEN Boven genoemde Zangver. zal nog voor de Advent een uitvoering geven, vermoedelijk de laatste Zondag. Er wordt vlijtig gerepeteerd, en ook is een blijspel in 2 bedrij ven onder handen genomen om er een vrolijke noot in te bren gen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ENKELE OPKLARINGEN Zwaar bewolkt met plaatselij ke opklaringen en hier en daar, voornamelijk in 't Noorden van het land, enkele lichte buien In de nacht en ochtend plaatse lijk mist, voornamelijk in het Zuiden van het land. Meest ma tige wind tussen Noord en N.- Oost. Weinig verandering in tem peratuur. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Kapelaan te Rotterdam (H. Petrus) de Wel eer w. Heer J. P. Knook; tot Ka pelaan te Loosduinen, de Wei- eerw. Heer F. L. Kok; tot Kape laan te Bovenkarspel, de wel- eerw. Heer A. C. W. Berkhout, die Kapelaan was te Rotterdam (H. Petrus), tot Kapelaan te Ha- zerswoude-Dorp, de Weleerw. Heer J. A. Visser, voorheen Ka pelaan te Zevenhoven. DE TOESTAND IN KOREA Sterke druk op Amerikanen TOKIO, 6 Nov. (Reuter). Een woordvoerder van het Ame rikaanse leger in Korea heeft Maandag verklaard, dat de tegen stander in Noord-West-Korea er in geslaagd is ten zuiden van de Amerikaanse linie langs de Tsjong-Tsjonrivier door te drin gen. Maandag zijn twee Jak-vlieg tuigen neergeschoten, terwijl twee jachtvliegtuigen van de verbon den strijdkrachten neerstortten. Een Amerikaanse straaljager werd door vijandelijk vuur óp de grond vernield. Radio-Sinoeidjoe, de huidige Noord-Koreaanse hoofdstad, die de laatste dagen heeft gezwegen, was Maandagochtend weer in de aether. De omroeper verklaarde, dat de zender door Amerikaanse luchtaanvallen tijdelijk onbruik baar was gemaakt. HEILOO Zondag vierde Wou ter Kaandorp onder grote belang stelling! zijn diamanten kosiers- jubileum. 's Morgens werd een pl. H. Mis opgedragen door de Z.E. Heer pastoor van Muyen, geassis teerd door de Weleerwaarde heren kapelaans v. d. Ploeg en Tetteroo resp. als diaken en sub-diaken. Het parochiële knapen- en mannenkoor zong onder leiding van Piet Groot de Missa Pontificals van Don Lo renzo Perosi. 's Middags had in de geheel gevulde toneelzaal van het Bruno-gebouw de officiële huldi ging van de jubilaris plaats. Onder de aanwezigen merkten wij op de Z.E. Heren pastoor van Muyen en pastoor van Meeuwsen, de edel achtbare Heer burgemeester Kalf en mevrouw Kalf, burgemeester Bakker van Oudorp, de wethouders Schuyt en Rus en de gemeente secretaris, de heer Festen. Pastoor van Muyen schetste de jubilaris als een plichtsgetrouw, goed en bescheiden mens, die de hoogste waardering heeft verwor ven bij zijn superieuren. „Ontzag gelijk veel hebt U in de afgelopen zestig jaar gedaan en U deed het met een liefde en toewijding, welke boven alle lof verheven is", aldus de parochieherder, die ver volgens de heugelijke mededeling deed, dat het Z.H. de Paus had behaagd de jubilaris - te begiftigen met het gouden ere-kruis Pro Ec clesia et Pontifice. Hierna spelde Z.E. het gouden kruis op de borst van koster Kaandorp en bood toen als geschenk van het kerkbestuur een haard aan. Burgeemester Kalf voerde het woord namens het gemeentebe stuur. Spr. wees er op, dat de mensen in het algemeen te weinig zich realiseren, wat het zeggen wil zestig jaar lang zijn plicht te heb ben gedaan. Zestig jaar arbeid van de jubilaris wil zeggen: 22000 maal vroeg uit bed en even zoveel keer de arbeid van alle dag verrichten. Burgemeester Kalf gaf de jubilaris de verzekering, dat zijn plichts betrachting door hem ten zeerste wordt gerespecteerd, waarop de burgemeester de koster in kennis stelde van het besluit van H.M. de Koningin om de jubilaris te on derscheiden met de zilveren ere medaille -behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Nadat de bur gemeester deze Koninklijke onder scheiding had uitgereikt, zongen alle aanwezigen het Wilhelmus. Nadat pastoor van Meeuwsen nog CALLANTSOOG-TEX. BOYS 1—3 Met vier invallers gaan de Boys direct ten aanval. Een doelschop die Callantsoog neemt wordt goed overgenomen en de voorhoede van Call, weet te doelpunten. 10. De Boys laten de moed niet zakken en zetten aanval op aanval op en bij een goed doorgegeven bal weet debutant Schrama te doelpunten. 11. De strijd wordt nu spannen der met de Boys iets in de meer derheid en na 25 minuten spelen weet Toon Witte de Boys de lei ding te geven (21). Met deze stand breekt de rust aan. De Boys weten na de hervatting niet aan de druk van Call, te ontkomen. De keeper Van Tex-Boys verricht wonderen, goed gesteund door de achterhoede. Toch zien Tex-Boys kans aan de druk te ontkomen. De Boys blijven het beste van het spel behouden en als van Tongeren na 25 minuten de stand op 31 brengt is deze uitslag veilig voor de Boys. Hoofdklasse dames: HygieaDES 11 ConcordiaVriendschap 37 Hoofdklasse heren: Hellas—DES 4—4 HGV—Niloc 3—9 een sympathiek woord tot de dia manten koster had gesproken, hield kapelaan Tetteroo een geestige toespraak namens de kapelaans en oud-kapelaans. Namens de paro chianen bood de heer Jeam Robert een radio-toestel aan. De heer Herman Groot dankte namens de jubilaris voor alles wat men had gedaan om deze dag voor hem onvergetelijk te maken. Bij zonder werd o.a. dank gebracht aan het fanfare-corps St. Caecilia dat voor de muzikale omlijsting van de receptie had gezorgd. HELLO ICE 1950 De nieuwste Amerikaanse IJs- revue van Cerni en Redley, geti teld Hello Ice 1950, die momen teel in Carré te Amsterdam wordt vertoond, biedt een rijk geschakeerd programma van licht lijnen en kleuren. Niet minder dan dertig show-nummers, waar aan vele internationale artisten medewerken, boeien het publiek van het begin tot het einde. Ook onze landgenote Trees Cool treedt in deze Amerikaanse re vue niet onverdienstelijk op. Zo geeft zij een ijs-dans-solo en la ter is zij het boerinnetje in het succes-nummer Holland Anno 1900. Alle officiële rassendiscri minatie ten spijt, zien we in deze revue van Amerikaanse makelij ook de neger-zanger Basil Bra cken. Hij boekte veel succes bij het publiek. De Redley-Girls omlijsten de vele goed verzorgde taferelen waarvan wij slechts noemen Sneeuwitje en de zeven dwergen en Aan het hof van Lodewijk XV Jean Cohoun brengt een „sensa tion on stilts," terwijl de liefheb bers van de moderne dans nog hun deel krijgen aan het eind van dit licht en Kleurenspel, wanneer Simone Hacrens en John Malisart in samenwerking met The Redley Girls de samba en de raspa dan sen. Al met al een revue, die al vele tevreden bezoekers trok. AANRIJDING SCHAGEN. Zaterdagmiddag kwam een bromfietsberijder, de hr. S. uit Oudesluis. toen hij vanaf de Loet de Herenstraat wilde inrijden, precies op de hoek in botsing met vrachtrijder Z. uit Kolhorn, die juist vanaf het Rensgars de Herenstraat in kwam draaien. Het bromfietsje werd deerlijk gehavend, en dokter Koning moest Pr nog aan te pas ko men om de onfortuinlijke Oudeslui- zer op te lappen. De schade werd in der minne geregeld. GROOTEBROEK 4 Nov. 1.200 kg. Rode Eerst. 6.406.60; 3.000 kg. Rode kool 5.00; 6.500 kg. Wit te kool 4.004.30: 12.000 kg. Gele kool 3.90—6.20; 14.000 kg. Groe ne kool 5.006.00; 1.500 kg. An dijvie 5.60—8.60; 1.200 kg. Bieten A 8.30—9.00; 15.000 kg. Uien 7.10 —7.90; driel. 8.10—9.20; nep 13.90 14.20; 160.000 stuks Bloemkool B 26.00—65.00; B II 15.00—38.00; C 21.00—36.00; C II 9.00—18.00. ALKMAAR. Veemarkt 6 Nov. 119 Vette koeien 500—1050. 6 Graskalveren 175275. 52 Nuchtere kalveren 2570. 85 Vette schapen 70130. 233 Var kens 1.841.91 p. kg. LANGEDIJK 6 Nov. 400 kg blauwe eigenheimers 8,30; 4000 kg andijvie 6,20—10; 1000 kg uien 6,10; 9000 kg groene kool 5,10—8.20; 6000 kg gele kool 4.50 9.10; 8500 kg rode kool 57; 55000 kg witte kool 4; succe» 4—4.40. WARMENHUIZEN, 6 Nov. 15500 kg rode koo] 4.408; 10300 kg witte kool 44.40.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2