What is in a streef name? Ne< Rode gooc „Cantecleer" in vorm I De heer M. A. Kolster onverwacht overleden «fNpMw. ALKMAAR EN OMSTREKEN Jubilarissen bij de firma Ringers Voorlopig geen automarkt Defei Kostelijk spel met vaart en verrassing INTERESSANT voor u allen, dames „ALPA ladderophoalnaald Vroom Dreesmann Raad-nopraat Ook juristen kunnen nog wat leren! Gezond èn lekker! -AC! NA 2 MAANDAG 13 NOVEMBER 1950 „Cantecleer" was Zondagavond, met het kostelijke detectivespel „Het geheim van Dr. Spencer", een thriller van het zuiverste water, weer uitstekend in vorm. Het is voor amateurgezelschappen nu eenmaal niet gemakkelijk, uit de weinige goede stukken een keus te doen, die verantwoord is. Met dit spel echter heeft „Cantecleer", dat in de afgelopen jaren verschillende goede krachten zag vertrek ken, een uitstekende keus gedaan. En waar het „tableau de la troupe" weer het oude peil heeft* bereikt, was wel te verwachten dat er deze winter iets goeds zou worden geboden. „Het geheim van Dr. Spencer" is voor de vele vrienden van „Cantecleer" een openbaring ge weest. Het verhaal zelf bezit span ning en weet de toeschouwer een hele avond intens te boeien. Het speelt zich af in een van de ro mantische kastelen, welke Enge land er zo vele telt en waar een medicus werkte aan de bestrijding van de kanker. Na zijn dood zijn er verschillende, meer of minder daartoe geroepen personen, die zich van de resultaten van zijn onderzoekingen op de hoogte wil len stellen. En al die personen, op jacht als het ware naar het werk van de overleden dokter, komen met elkaar in aanraking in het kasteel, als dat weer be woond wordt door een zeer za kelijke en resolute Amerikaanse dame, Mevrouw Hammond, die zich van spookgeschiedenissen niets aantrekt, maar toch, even als de toeschouwer trouwens, on der de ban komt van de geheim zinnige gebeurtenissen, die zich in Holdernesse Manor afspelen. Hopkins, een oude butler, be proeft zijn geluk, daarbij af en toe gehinderd door het kamer meisje Mabel, dat te pas en te onpas opduikt. Ook een Dr. Hil ton, door de Medical Association of England daartoe aangezocht, speurt naar de geheimen van de overleden collega. Dan is er nog de oude notaris P.addock, die ook al zijn eigen methoden er op na houdt om het geheim te bemach tigen en tot slot de chauffeur butler James, die ook niet hele maal brandschoon Hikt. Deze vin den Dolly Randall, een nichtje van de vrouw des huizes. Lord Malvern, een dwaze aristocraat, die uiteindeliik nog zo gek niet is, en de welbewuste mevrouw Hammond als min of meer sterke tegenstanders tegenover zich. Tus sen hen staat de geheimzinnige vrouw Olivea Devenish, van wie niemand een juiste indruk heeft. Ook de politie weet, als er een moord geschied is, nauwelijk licht in de affaire te verschaffen, tot dat Billy, de dwaze Lord, het heft in handen neemt. Het resultaat van diens onderzoekingen zullen wij U, lezer, toch maar niet ver klappen. Wel willen wii „Cantecleer" een compliment maken voor deze op voering, waarin we Vok Keysper als Lord Malvern zijn debuut in een grote rol zagen maken, die hem uitstekend lag en waarvan hij bijzonder veel werk had ge maakt. Zijn nonchalante wijze van optreden, zijn te hooi en te gras gemompelde opmerkingen waren vermakelijk. Mevr. Kooy Stadegaard gaf een prettige en boeiende vertolking van de ge heimzinnige O.livea, die zij vlot op de planken bracht. Toon Buis- 'sink als de eerzuchtige medicus Hilton was, vooral in de eerste bedrijven, sterk. Mevr. de Moei Stókhof r.af een resolute tante te zien, een druk standje, dat zich door haar zenuwen geen parten (Advertentie) Vanaf heden demonstreren wij op onze parterre de Voortaan op eenvoudige wijze zelf de ladder op gehaald (ook in Uw mooiste Nylons) Brengt Uw geladderde kous mede, want wij leren het U, voor U het apparaat koopt. HET RESULTAAT ZAL U VERRASSEN! ALKMAAR SLECHTE DAC VOOR DE ALKMAARSE VERENIGINGEN ALKMAAR. Evenals de in terlandwedstrijd BelgiëNeder land voor de voetballiefhebbers een teleurstelling was, zo was ook het resultaat van de Alkmaarse tweede en derde klasser droevig. Alcmaria verloor in Utrecht tegen Hercules met 31 en de Alkm. Boys keerden uit Zaandam, waar zij tegen Z.V.V. speelden, met een 2—0 nederlaag naar Alkmaar terug. UITSLAGEN D.D.D. ALKMAAR. Voor de le klasse competitie speelden D.D.D. 1Excelsior 1 128 en D.D.D. 2 Zijpe 1 713. De resultaten waren als volgt. D.D.D. 1 Excelsior M. Oud—H. Veenstra 2—0 J. SchuitJ. Pieterse 20 L. RavenstijnJ. Weijers 20 N, OudD. Jansen 11 H. de JongD. v. d. Wallen 02 H. Kruidei;J. A. de Vliet 11 G. WoonijkJ. Meijer 11 M. J. Langras Jr. H. v. d. Berg 11 L. VerverTi. Wiersma 20 J. MekkenK. D. Sas 02 D.D.D. 2 Zijpe 1 D. Peerdeman-P. J. Waiboer 02 P. BooyP. Hoedjes 20 C. Bijwaard-A. Slijkerman Jr 11 M. J. Langras Sr A. Slijkerman Sr. 11 J. Miedemaw. Jimmink 11 D. Stam—D. Koopman 0—2 G. BakkumG. Rademaker 02 P. de WijnA. Louwe 02 C. Balder—P. de Wit 0—2 M. A. LangrasA. Blokker 20 liet spelen. Coos van Loon speel de vtot en met de nodige zwier het nichtje Dolly en Tiny van Berkum. die al weer aardig bij Cantecleer is ingeburgerd, gaf een uitstekende gedienstige te zien. Reijer Mosch eo Jan Fernee speel den de notaris en de rechercheur verdienstelijk. En dan tot slot Jac Beentjes in een niet te grote, maar met liefde gespeelde rol, die op een bezadigde, goed doordach te wijze werd gebracht. Deze laat ste speler, die er juist 25 jaar amateurtoneel op had zitten, werd door de voorzitter van Cantecleer Frans Spiekerman, met hloemen en hartelijke woorden na afloop van de voorstelling gehuldigd. Bep Speet, die- niet mede be hoefde te spelen en heel haar aan dacht aan de regie kon geven, heeft het stuk o.i. op de juiste wijze geïnterpreteerd. Er zat be weging in en het tempo was van dien aard, dat het spel van het begin tot het einde hleef boeien. Tot in details was de opvoering verzorgd en eigenlijk was het jam mer, dat de zaal niet geheel ge vuld was. Onder de vele belang stellenden zagen we ook nog de Hoogeerw. Deken Jacobs, verge zeld van kapelaan Voets, pastoor Binkhorst met pater Buys en de geestelijk adviseur van Cantecleer, pater J. Colbé met zijn medebroe ders. de paters Jansen en Berentse. Met dit stuk heeft Cantecleer eer ingelegd. Een herhaling zou voor toneelminnend Alkmaar ze ker geen overdaad betekenen. L. S. Diploma A ziekenverpleegster ALKMAAR. Bij het in het St. Elisabethziekenhuis gehouden examen voor diploma A zieken verpleegster, zijn geslaagd de Eerw. Zuster Apolonia en de da mes M. Duin, T. van Dam, U. Veld, E. Snellenberg, C. Koster, A. Tamis. C. Borst en A. Willers. OOSTENRIJKSE MEISJES BIJ RINGERS ALKMAAR. Zaterdag zijn in Alkmaar 38 Oostenrijkse meisjes gearriveerd, die bij de fa. Ringers te werk worden gesteld; zij zijn in diverse pensions ondergebracht. Van de 35 Oostenrijkse meisjes, die drie jaar geleden naar Alk maar kwamen, werken er nog 22 bij de Fa. Ringers, die thans dus 60 van deze buitenlandse meisjes in dienst heeft. HARMONIE „ST. CAECILIA" Belangrijk nieuws voor de donateurs ALKMAAR. Het bestuur van St. Caecilia deelt de donateurs mede ,dat de programma's en plaatsbewijzen zijn verzonden. Mocht er door omstandigheden geen programma zijn aangebo den, dan verzoekt het bestuur vriendelijk om zich even met de secr. P. v. d. Aakster, Nieuwstraat 10 te verstaan, dan komt alles in orde. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, doch niet veel. Mochten er personen zijn, die alsnog dona teur willen worden, kunnen zich opgeven bij het bestuur of de leden. Zaterdagavond is er een ruilavond om de kaarten even tueel te ruilen, voorzover aan wezig. Deze ruilavond is in café Haring aan de Oudegracht, waar men alsnog kaarten kan krijgen. De donateursavonden worden gehouden op 21, 22 en 23 Nov, OPENBARE VOORDRACHTS OEFENING Door leerlingen van Wim Haanraadts ALKMAAR De heer Haan raadts had aan zijn leerlingen middag in het Wapen van Heemskerk ditmaal een andere vorm gegeven door er een con- coursje entre nous van te ma ken. De heren Wim Cornelissen (Alkmaar), Óor Geerling (Oud karspel) Oeb Bootsma (Schoorl) hadden zich bereid verklaard als jury te fungeren. In een zeer lang programma werd er gemu siceerd op Blokfluit, Mandoline, Gitgar, Hawaii-Gitaar en Man doline. Er zat ongetwijfeld spanning in al de executanten die hun liedjes en stukjes met wisselend geluk zo als dat gaat op een leerlingenconcert ten gehore brachten. De belangstellenden die in de zaal aanwezig waren stonden zeer welwillend tegen over de prestatie's en niemand verliet zonder een hartelijk applausje het podium. Daar op deze middag de leerlingen van één leraar in hun prestaties te genover elkander werden ge plaatst lijkt het ons juist een lange lijst van namen en bekro ningen achterwege te laten. Deze middag zal voor velen een stimulans zijn geweest, ijverig verder te studeren, en vooral aan de voordracht wat meer aandacht te besteden. De langzaam, maar accuraat werkende jury had geen gemak kelijke taak om uit deze veel heid van stukken en prestaties de juiste conclusie te trekken met de nodige rechtvaardiehc't en mildheid. Door een twintigtal firma's waren voor de beste prestaties prijzen beschikbaar gesteld. Kegelen ALKMAAR LIET DE EER AAN AMSTERDAM ALKMAAR. Op de banen van de Gooi- en Eemlandse Ke gelbond zijn Zondag de jaarlijkse wedstrijden om de Jan Wolter- beker gespeeld. Alkmaar, dat de beker drie maal in totaal had ge wonnen, moest ditmaal na een spannende wedstrijd de- eerste plaats aan Amsterdam laten. Am sterdam won de beker voor de tweede maal. De beker moet drie maal achtereen of vijfmaal in to taal worden gewonnen om in de finitief bezit over te gaan. De uit slag luidt: Amsterdam 2050 hout, Alkmaar 2033, Haarlem 2021 en Gooi- en Eemlandse Kegelbond 1909. De hoogste gooier was A. W. Bos van Haarlem (229), de laagste N. de Lange, Gooi- en Eemlandse Kegelbond (153). KEGELWEDSTRIJD TE BUSSIJM ALKMAAR TWEEDE ALKMAAR De jaarlijkse ont moeting om de Jan Wolterbeker te Bussum waaraan deelnamen de tientallen van Amsterdam, Haar lem, Gooi en Epmland en Alkmaar had weer een bijzonder spannend verloop. Tenslotte ging de kamp tussen Amsterdam en Alkmaar, maar ook Haarlgm deelde voi.op in de strijd. De eerste ronde had Alkmaar een kleine achterstand van 17 hout bij de Amsterdam mers opgelopen. In de tweede ronde leek het erop dat de achter stand zou worden ingelopen, maar het eindresultaat was dat Amster dam en Alkmaar hetzelfde hout in deze ronde maakten. Zie hier de eindcijfers. 1. Amsterdam 2050 hout; 2. Alk maar 2033 hout; 3. Haarlem 2021 hout; 4 Gooi en Eemland 1909 ht. ALKMAAR Bij de Fa. Rin gers vierden dezer dagen zes em ployes hun zilveren dienstjubi- feum. Dit was voor de directie aanleiding tot 't organiseren van een feestavond, waarop de jubila rissen, in tegenwoordigheid van het personeel werden gehuldigd. Reeds de vorige week werd voor het jongere personeel de voor de ze gelegenheid samengestelde feestrevue opgevoerd en Zater dagavond was het Gulden Vlies voor de tweede maal met perso neel van de fa. Ringers en hun dames (resp. heren) gevuld. Ook de leden van de directie waren met hun dames aanwezig. De ju bilarissen werden bij hun binnen komst met een feestlied verwel komd. Hierna voerde de heer H. Rin gers het woord tot de jubilarissen dit waren mej. M. P. Torenvlied en de heren C. Bek, A. J. van Boxcel, W. Heessels, A. G. de Ley en H. Torenvlied. Werken moeten we allemaal, aldus de heer Ringers en het feit, dat iemand 25 jaar lang het juiste begrip getoond heeft voor de ge bondenheid, die de persoonlijke vrijheid niet aantast, is een aan leiding om uiting te geven aan de waardering voor de in deze geest verrichte arbeid. Spr. richtte zich hierna tot de verschillende jubila rissen afzonderlijk, van ieder de kenmerkende goede hoedanighe den en verdiensten belichtend. Hij bood allen namens de direc tie een enveloppe met inhoud aan. Namens de chefs der afde lingen sprak de heer A. Vellinga, die de jubilarissen geluk wenste en de hoop uitsprak, dat de vriend schappelijke en goede verstand houding bestendigd mocht blij ven tot grootmakmg van het be drijf en tot aller welzijn. De heer Opstal huldigde namens het ge hele personeel de jubilerende me de-arbeiders en bood elk van hun namens het personeel 'n geschenk aan in do vorm van welkome huishoudelijke artikelen, terwijl de dames bloemen in ontvangst hadden te nemen. Tenslotte werd door de jubila rissen dank gebracht aan directie en personeel voor de woorden en tastbare blijken van waardering. Hierna werd de aandacht ge vraagd voor de revue welke onder het motto „Zoek op z'n tijd wat vrolijkheid," werd opgevoerd door leden van het personeel, w.o. de jubilarissen Bek en de Ley als de komieken Meyer en Jansen. Het was een aaneenschakeling van taferelen, waarin voor elk wat wils werd geboden; toneel, voor dracht zang, muziek ernst en luim Een balletgroep o:l:v. mevr. Mar- jolee en een zanggroep o.l.v. de heer Himmelreich verleenden yne- dewerking: een heel goed figuur sloeg de Ringers Band, die nog maar een jaar bestaat, doch o.l.v. de heer P. Stokman een pittig stukje muziek weggaf. De revue was samengesteld door de heer J. v.d. Heuvel, terwijl de grime ver zorgd was door de heer Groot huizen. Aan het slot van de avond sprak de heer Th. Ringers een dank woord tot allen, die aan het wel slagen van de avond hadden me degewerkt. Vermelden wij nog, dat de feestgenoten bij hun entree een rokertje en na het officiële gedeelte een zakje versnaperin- fen in ontvangst mochten nemen erwiil in de pauze koffie werd aangeboden. BOERDERIJBOUW GEGUND ALKMAAR. De bouw van een nieuwe boerderij aan de Noorder vaart voor de fam. Koning, onder architectuur van de heer P. Kroon is opgedragen aan de fa) Tromp en Peperkamp, alhier1 voor f 51.735. Met de bouw is men inmiddels be gonnen. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: De diik is dicht, 14 jr.; Cinema Americain: Vulca- no, 18 jaar. Victoria Theater: Gevaar lijke leeftijd, 18 jaar. Voorstellingen: hedenavond 8 uur. APOTHEKEN: Nachtdienst: Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. TAXI'S: H. Jong, Lindenlaan 100, tel. 3628. - - DEN HELDER. In de ouder dom van bijna 83 jaar is te Bloe- mendaal vrij onverwacht overleden, de heer M. A. Kolster, die in het Kath. leven van Den Helder een grote plaats had ingenomen en om zijn verdiensten door Z. H. de Paus reeds was onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice, later met de ridderorde van de H. Sylvester. De heer M. A. Kolster was Za terdagmorgen op reis gegaan naar Bloemendaal, om zijn aldaar wo nende kinderen te bezoeken, zoals hij regelmatig deed. Op het station werd hij echter door een beroerte overvallen en overleed spoedig daarna. Zijn verdiensten voor het Kath. leven in Den Helder zijn niet altijd die geweest, waarmede men bij het publiek de aandacht trekt, doch be paalden zich veelal tot een sterke stimulans achter de schermen van het Kath. verenigingsleven, Daar- VOOR HET KIND ALKMAAR Van hedenmorgen af tot en met de laatste fdag van het jaar zijn in de hal van het postkantoor de kinderpostzegels en prentbriefkaarten „Voor het kind verkrijgbaar. De echtgenote van de burgemeester Mevr. Wyte- ma, opende vanmorgen de ver koop daarbij geassisteerd door Mevr. Figeè, echtgenote van de voorzitter van het comité „Kinder postzegels" en al dadelijk kwamen de philatelisten en andere kopers opdagen om de nieuwe zegels in te slaan. Dagelijks van 912 en van 24 uur houden de dames van het comité hier zitting. In de 2 weken van 317 Dec. alleen des morgens. De kantoren en grote za ken zullen als van ouds door de leden van het comité bezocht wor den. Wij sporen gaarne onze lezers aan de kinderpostzegelactie te steu nen. Men bedenke dat voor elke 5 gulden die men besteed, 1 kind een dag kan verpleegd worden. JONGENS, OPGELET! ALKMAAR. De Hobbyclub is er! Zij„is dezer dagen ingezegend doop de Zeereerw. heer Pastoor van de St. Dominicusparochie. En nu aan slag! De club is toegankelijk voor alle jongens van 16 jaar en ouder en er kan van alles gemaakt worden op gebied van radio, electri- citeit, hout en metaalbewerking enz. enz. De kosten zijn zo laag gehou den, dat zij geen bezwaar kan zijn. Jongens, als je graag wilt gaan knutselen onder goede leiding ga dan 'ns praten met de Weleerw. Pafer Marcelis, onze aalmoezenier of de heer W. D. Kokke, Stations weg 102 en je bent van harte wel kom. Ouders, ook U moge nog gewezen worden op het grote nut van deze zeer goede vrijetijdsbesteding. Spoor daarom uw jongen aan om zich als lid op te geven. n rj g 0 t it lenmpn. Epn Daröchlë is II Slot B. en W. handhaafden hun bezwaren, zoals zij die in een vorige vergadering hadden ont wikkeld en die hoofdzakelijk van morele aard waren. De heer Hoytink wilde daar meer van weten, waarop de voorzitter in een naar onze smaak niet-over- tuigend betoog het voorstel- Berkhouwer bestreed; het col lege wilde een handel in auto wrakken voorkomen en vrees de, als er geen parkeerverbod voor de naaste omgeving van het marktterrein kwam, een clandestiene verkoop. Voor het parkeervraagstuk zagen zij, bij een parkeerverbod, geen oplos sing. Wij vragen ons, at, of de ver keerspolitie niet in staat geacht kan worden, om wrakkige auto voertuigen te weren en ook het parkeren te regelen. De heer Couwenhoven wilde het publiek tegen deze markten beschermen; of hii hierin slaagt, door deze markt, die in Bolsward wel wordt gehouden, in Alkmaar te weren, zijn wii zo vrii te be twijfelen. Ligt het trouwens wel op de weg van een gemeente bestuur zulks te doen? Aan de handel blijft altijd risico ver bonden. Inzake de motorraces waar de renners tegen zich zelf beschermd zouden moeten worden nam de heer Cou- wenhoyen niet een dergelijk standpunt in. Hij anderen met hem oordeelden de motorraces in het gemeente belang en uit dien hoofde had men ook gevoegliik voor een automarkt kunnen stemmen. Voor ons wegen de voordelen ervan zwaarder dan de nadelen en wij kunnen niet begrijpen, waarom er voor dit gezonde voorstel geen meerderheid te vinden was. Wij mogen toch niet aannemen dat men er tegen was, alleen, omdat men de leider van een der oppositie fracties dit succesje niet gunde? Bij de bespreking van het voorstel tot de bouw van een nieuwe jongensschool in Oost, waartoe de raad medewerking verleende, vroeg de heer Eriks (P.v.d.A.) het woord. Deze pio nier van het openbaar onder wijs kwam even vertellen, hoe „onze goede openbare scholen" over het begrip van standen school waren heengegroeid, zulks in tegenstelling met het katholieke bijzonder onderwijs. Hij had namelijk een bepaalde zinsnede uit de stukken ge puurd, waarin verteld werd, dat in de betrokken school de kin deren van de kleine luiden bijeengebracht zijn. Wij nemen gaarne aan, dat er bii het openbaar onderwijs geen standenscholen bestaan, al her inneren wjj ons vaag, dat er nog niet zo heel lang geleden een stroming was, om te komen tot oprichting van een bijzon dere neutrale school, voor leer lingen die zich op een of meer bepaalde openbare scholen niet thuis voelden, of waarvan de ouders dachten, dat zij zich daar niet thuis voelden. Dc heer Eriks vond dat bijeen brengen van kinderen van klei ne luiden in een bepaalde school een interne kwestie, die het schoolbestuur aanging, doch wenste alleen maar te wijzen on de consekwenties van een ongewenste spreiding der scho len. Hij sloeg echter de plank helemaal mis. Eerstens was be doelde zinsnede niet afkomstig van het schoolbestuur en twee- dens streeft datzelfde school bestuur naar parochiële scho len. juist om te voorkomen, dat er z.g. standenscholen zouden komen. Een parochie is een natuux-lijke eenheid, waarin alle groepen van onze volksgemeen schap zün samengebracht. En zo zullen ook de parochiële scho len een weerspiegeling zijn van die veelzijdige samenstelling var. een parochiegemeenschap. Dat er in een bepaalde paro chie toevallig vele kleine luiden wonen, is niet de schuld van een schoolbestuur, noch van een kerkbestuur, maar veeleer van een stadsbestuur, dat de stads ontwikkeling in het verleden stuurde in de richting van aparte wijken voor de arbeiders, aparte wijken voor de kleine zelfstandigen en .aparte wijken voor de meer met aardse goede ren gezegenden. Wij zijn geen voorstander van- al die aparte stadswijken erx geven er de voorkeur aan, dat de volks gemeenschap van een gemeente in al zijn geledingen ook in elke wijk vertegenwoordigd is, zoals dat in de parochies vooral in het Zuiden het geval is. Mis schien wil de heer Eriks en zijn fractie er in de toekomst eens aan meewerken, dat er geen bepaalde wijken voor de verr schillende standen worden ge bouwd en kleine luiden niet in bepaalde wijken worden samen gebracht. o«— Een aardig incidentje deed zich nog voor bü een vrij on schuldig voorstel tot bekrach tiging van enkele bezettings- maatregelen. Een dezer maat regelen regelde de toelating van vakbondsvertegenwoordigers tot het Georganiseerd Overleg en bepaalde o.m. dat een organi satie oir." recht te hebben in een der commissie zitting te hebben een plaatselijke afde ling van een nationaal verbond moet zijn. De heer Torenvliet vroeg daarom, of ije afdeling Alkmaar van de Bond van Nederlands Overheids Personeel, aangesloten bil de E.V.C. „dus" het recht had op een vertegen woordiger in het Georganiseerd Overleg. Het college was op deze vraag niet voorbereid en wethouder Coerts wist hier dan pok geen positief antwoord op te geven; als de B.N.O.P. te zijner tij\ een verzoek zou doen, zou wel blijken, hoe het college hierover dacht. De heer Torenvliet nam hier blijkbaar genoegen mee, maar de in de politiek geschoolde heer Hoytink wilde dit voorstel niet zonder meer laten passeren. Bekrachtigt de raad deze bezet tingsmaatregel zo redeneerde bij dan zit hij eraan vast en zal de E.V.C.er van de heer Torenvliet in het Georganiseerd Overleg moeten worden toege laten. Weshalve de heer Hoytink het college adviseerde dit voor stel aan te houden. En B. en W. die ook veertien dagen geleden met betrekking tot de bouw van een lokaal aan de Sint Willibrordusschool, er kend hadden, dat ten halve ge keerd beter is dan ten hele ge dwaald waren ook nu zo ver standig deze wenk op te volgen. Waarmee wij maar willen zeg gen, dat een college, al zitten daar dan ook meerdere scherp zinnige juristen in, van de niet- juridisch-geschoolde raadsleden nog wel eens wat kunnen leren. Met enig optimisme mogen wij verwachten, dat er in 1951 in de Overdie wederom enkele huizenblokken zullen verrijzen, met in totaal 107 woningen, waarvan „Goed Wonen" er 48 en Rochdale er 59 gaat bouwen. Een gedeelte dezer woningen zal bestemd zijn voor uit Indo nesië gerepatrieerde gezinnen, die gelijkelijk over de vier woningbouwverenigingen en de vrije sector verdeeld zullen wor den. Laten wii hopen, dat deze woningbouw voorspoedig ter hand genomen zal worden en dat er meer gang achter gezet zal worden dan met de bouw van de Handelsschool, annex R.L.W.-school, waartoe reeds maanden geleden besloten werd en welke bouw reeds een maand geleden door Gedeputeerde Sta ten werd goedgekeurd, maar waar men nog steeds niet mee begonnen is. Fr. O. door juist had de overledene zich zeer vele vrienden gemaakt onder Katholieken zowel als niet-Katho- lieken. Dit bleek nog 't vorig jaar, toen de St, Vincentiusconferentie van de H. H. Petrus en Faulus het vijftigjarig jubileum vierde en d@ Hoogeerw. Deken A. H. Harst tijdens de ochtendbijeenkomst de verrassende mededeling kon doen, dat de Heilige Vader de heer M. A. Kolster had onderscheiden met de ridderorde van de H. Sylvester, een onderscheiding, die hem werd ver leend als gouden jubilaris van de St.Vincentiusconferentie doch ook om de vele andere verdiensten in 't Katholiek leven van Den Helder. De Hoogeerw. Deken sprak daarover in een ontroerende toespraak en wilde de jubilaris zelfs zonder daarbij andere op de voorgrond tredende Katholieke figuren tekort te doen als de eerste onder de leken van Den Helder karakteriseren. Ook koninklijk werden de ver diensten van de overledene als voor zitter van de Held>erse Kamer van Koophandel, later als ondervoorzit ter van de Alkmaarse Kamer en lid van verschillende commissies daar van, erkend, toen hij -onderscheiden werd met de Ridderorde van Oranje Nassau. De overledene was voorts meer dan vijf en twintig jaren lid van 't kerkbestuur van de H. H. Petrus en Paulusparochie. Als lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Alkmaar heeft de heer M. A. Kolster even eens een groot deel van zijn leven kunnen werken voor de middenstan ders in de kop van Noordholland. De H. Uitvaartdienst zal Woens dag a.s. om 10 uur worden gehou den in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus waarna de begrafenis zal plaats hebben op het R.K. Kerkhof te Hüisduinen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Mari anne dv. A. C. Hilgeman en M. C. Broertjes; Grietje dv. H. Zijl stra en W. Zijlstra; Henricus J. zv. H. Bosman en W. Dekker; Klaas zv. G Wielinga en M. Strij- bis; Adriaan A. zv. J. A. de Jong en N. Kooy. BEKEURINGEN. ALKMAAR Een kruidenier hier ter stede is bekeurd wegens overtreding van de vestigingswet kleinbedrijf. Deze man werd thans voor de derde maal voor dit feit bekeurd. Een caféhouder al hier kreeg proces-verbaal we gens het toelaten van iemand die op de „Zwarte lijst" stond in zijn café. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag vervoegde zich een taxi chaffeur aan het politiebureau alhier, die vertelde dat hij had gezien dat bij de Kat- tenberg op de Kennemerstraat- weg twee personen bezig waren, drie trottoirbanden dwars over de weg té leggen. De Alkmaarse politie heeft de Rijkspolitie in Heiloo gewaarschuwd die onmid dellijk maatregelen heeft geno men. DRONKEN DRENKELINGEN ALKMAAR Zaterdagavond te kwart over elf kwamen twee mannen en eén vrouw in kenne lijke staat van dronkenschap de Mosterdsteeg uit. Op een gege ven moment gooide een van de mannen de andere man en vrouw in het water van de Zaadmarkt en liep dood-nuchter door. De 14-jarige Tonny van Dijk wonende aan de Zaad- markt. slaagde er in met behulp van zijn broer en zus van resp. 18 en'19 jaar oud, de dronken drenkelingen te redden, die thuis bleken te horen in een logement aan de Voormeer. De politie zag ter plaatse alleen nog maar het spoor van de drenke lingen. De vrouw kon op de Voormeer worden aangehouden. Zij is naar het bureau gebracht en raaskaalde iets over een liefdesdrama, doch de volgende morgen was zij de gehele toe dracht van het geval vergeten. In een logement aan de Voor meer ontdekte de politie de andere drenkeling, die echter reeds naar bed was gegaan. De derde man, dus degene die man en vrouw te water heeft gegooid is tot nog toe niet opgespoord. LIJN AMSTERDAM- ALKMAAR GESTAGNEERD Doordat een goederentrein eni ge ti,jd is opgehouden zo wordt van de zijde der spoorwegen me degedeeld is het treinverkeer op de lijn AmsterdamAlkmaar deze morgen een paar uur gestag neerd geweest. Voor 10 uur was het verkeer weer normaal. Verkoop speldjes HEILOO. De speldjesactie op het feest van Christus Koning bracht f 143.op. GEMEENTERAAD Begrotingsvergadering HEILOO. Naar wij vernemen zal de gemeenteraad op Vrijdag 24 Nov. des avonds 20 uur bijeenko men voor het behandelen van de begroting. DAMMEN HEILOO. Voor de 6e ronde van de club-competitie werden de volgende partijen gespeeld: Groep I: Geuzebroekde Graaf 02 TuinmanS. de Geus 20 DekkerJ. de Geus 11 VerverBeukers 20 Groep II SchurerSpaans 11 de JongOud 02 v. LieshoutHofman 20 Slijkerman—Helder 20 Groep III: v. DijkSmeets 20 GroeneboomSmit 20 SnelKraakman 20 SmitSmeets 2—0 De stand in groep I is nu: De Graaf 9 pnt, uit 6 part.; Tuin man 7 uit 4; Dekker 7 uit 5; Verver 5 uit 5; Geuzebroek 2 uit 3; Spren- kelipg ,2 uit 3; J. de Geus 5 uit 5; Adrichem 2 uit 2; S. de Geils 1 uit 5; Beukers 4 uit 6. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. NU EN DAN BUIEN Wisselend bewolkt met nu en dan regen- of hagel buien. Matige tot krach tige, in de kustprovincies tijdelijk harde Westelijke wind. Iets kouder. ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIÉ (Adverienue/ AANRIJDINGEN ALKMAAR. Gistermorgen om kwart over elf reed een auto het Varnebroek af. De wa gen moest op de hoek van de Kennemerstraatweg stoppen om 'n andere auto voorrang te ver lenen. Achter deze auto kwam 'n andere auto waarvan de voetrem weigerde. De chauffeur van de laatste auto week naar links uit om een botsing te voorkomen, maar kwam toen in aanraking met een auto, die van de straat weg het Varnebroek opreed. De laatste wagen werd in de flank getroffen; een dame die er in zat, werd door de schok in het gezicht gewond. De wagen draai de een kwart-slag om. Beide au to's werden beschadigd. De aan rijdende wagen is in beslag ge nomen. Eventuele getuigen van dit ongeval worden verzocht zich te melden aan het politiebureau. Een tweede aanrijding vond Zondag om half zes plaats bij de Ridderstraatbrug. Het is daar 'n gevaarlijk kruispunt. Een auto gaf signalen, doch van de Oude gracht kwam een andere wagen aanrijden die geen voorrang ver leende. De eerste auto werd in de flank aangereden en ernstig beschadigd. De andere wagen is aan de voorzijde beschadigd. Bij controle bleek de voetrem van de aanrijdende auto niet in goede staat te verkeren. Deze wagen is door de politie in beslag genomen Man van Bertha Hertogh bij motorongeluk gewond SINGAPORE, 13 Nov. (Reuter). Manssor Adlbi, de mohamme daanse onderwijzer, die twee maanden geleden met Bertha Hertogh in het huwelijk trad, werd gisteravond bij een motor ongeluk te Singapore gewond. Adibi zal minstens twee weken nodig hebben om aan zijn ver wondingen aan het hoofd te her stellen. Dit betekent, dat de be handeling van de zaak voor het oppergerechtshof te Singapore, dat uitspraak zal doen of het huwelijk van Bertha wettig is en voorts onder wiens jurisdictie zij valt, zal worden uitgesteld. De moeder van Bertha, mevr. A. Hertogh, wordt morgen in Singapore verwacht. FEESTAVOND LANDEL!|KE RIJVERENIGING „HEILOO EN OMSTREKEN" HEILOO. Zaterdagavond hield de Landelijke Rijvereniging „Heiloo en Omstreken" ter ge legenheid van haar eerste lus trum na de oorlog, een feest avond voor haar oud-leden en donateurs, welke als uitstekend geslaagd mag worden genoemd. De vereniging, die, zoals de voorzitter, dhr. Stokreef, zeide,, tijdens de bezetting slapende was geweest, vierde dit eerste lustrum, om te laten zien, dat zij weer klaar wakker was ge worden. Het eerste gedeelte van het feestprogramma werd verzorgd door het ensemble J. Srmt, af gewisseld door korte schetsjes, opgevoerd door J. Spierdijk è,a„ terwijl Mej. C. A. Borst op rijm de prestaties en belevenissen der vereniging ten genore bracht en waarin het défilé te Soestdfjk voor de Koninklijke Familie als een der hoogtepunten werd ge noemd. Dhr. G. Aafjes bleek over een goede stem te beschik ken bij het ten gehore brengen van enkele zangnummers, o.a. „Dorna a Sorento" en „Dunkele rote Rosen". Laat men echter tijdens het musiceren vooral de uiterste stilte betrachten in de zaal. Voor de muziekliefhebbers is 't klein ste rumoer hinderlijk. Ook de kleine schetsjes werden aardig voor het voetlicht gebracht, en de medewerkenden hadden dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Na de pauze werd een kleine revue, „Er was eens".... voor het voetlicht gebracht. Deze re vue, voorstellende een droom van de oudinspecteur P. de Ja ger, waarin deze op zoek is naar een volmaakt dames 8-tal, liet heel aardige taferelen Zien waar in décor en kleding zeer fraai uitkwamen. Ook de verlichting viel te roemen, Tussen de ver schillende taferelen werden door twee' zingende zusjes liedjes bij de gitaar gebracht. Deze meisjes, Lies en Willy Eenhoorn uit Krommenie, be schikken over een zeer goede stem en de verschillende liedjes o.a. Jodelliedje, De speelbal, Ta- bé, vielen dan ook zeer in de smaak bij het publiek en het hartelijk applaus na ieder liedje was dan ook volkomen verdiend. Al met al kan de Rijvereni ging Heiloo e.o. op een goed ge slaagde avond terugzien en de cadeau's en bloemen, de ver schillende medewerkers aangebo den, waren dan ook wel ver diend. ANTWERPEh huilend van boven wafer nederlaag die 25 minuten vallen van dediging in tweede helft „legioen" n strijd geworde fel „Belgique sinds lange 72 Vergeef dan geen tijd de 11 jongens wonder; bijna de voorhoede Rode storml' een diepe wig en de Nederla Mertens hadde laten aan de Krijgh diens gewoon geen nog deed kwan falen van Merl helft. Zouden zijn, Keuzecorr Plechtig klont deren, terwijl lig stram in de u'et hun rug drenkte grasmat de, glijpartijen nale jeugdelftall zwarte vraagtel hadden. Er hing lende diep-grijze het stadion waa de eerste helft de spelers geseld Meteen begon mes al scherp eerste aanval vo louw al paraat, verkeerd en wist nog net spelen op De nauwelijks een woord op het tief gevonden v, waren tempo, in. werking van de gauw zoek. Het dreigde van de waarin Torke Mermans deze de Kansen genoeg gen in het maar Kraak ko vrij grote zekerh als Terlouw som kwijt was. Zo wo minuten spelen pertje de sprint lant, toen de bal meter van het Gro Het Belgische de boven Kraak Het klopte allema deze geraffineerde ten. De corners w niet te tellen. Kra de dertiende mint ter elkaar te verwi tens kon door bl grijpen na de twee net de situatie m Wat konden de aanvallen van de hoede nog bewei ja. ze wilden wel, mitief was de opb attaques, hoe slet sen en hoe ve dekking. Precies wij vóór het uitva louw in het voord landgenoten konc was een hard en rekend schot van in een verbeten moest maken van voorhoede-maats, zich als een panter Over de doellijn het niet. Monsieur keeper echter aftr Kraaks doel lag kojr.*;n open. Het de werk was geda diging was storm - door het rammeien mans en Lemberec val liep te pletter werk Carré en de halfs Van Schijnde len begrepen weïni taak. Het uitvallen was tenslotte het een-steensmuurtie rên. Het stadion brak Snel doorzagen de kansen. Van dat was het verloren. Even voordat de 1 gen erin slaagden c de Nederlandse t dediging heen te l ken wist Kraak een hachelijke situi redding te bren door de bal over hoofd van de opspr gende Mermans h( het veld in te sto pen. Van links vt rechts: Terlouw, M tens, v. Schijndel, o. springende Mermo en Kraak.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2