Nederlands elftal na uitvallen van Terlouw stukgeschoten Rode duivels in allerbeste vorm goochelden met Oranje-defensie Belgen tastten zwakke plekken in Oranje-defensie met succes af techniek en tempo Belgische voetbal-overwicht eindelijk in doelpunten uitgedrukt (7—2) Debutanten stelden teleur HET EERSTE VAN DE ZEVEN Oud-strijders zagen hun landgenoten winnen Brussel machtiger dan Amsterdam Belgische troeven: In de kleedkamers MAANDAG 13 NOVEMBER 1950 ■RWACHTINC ioor het K.N.M.I. ldig van Maandag- ïsdagavond. BUIEN td bewolkt met nu regen- oï hagel- ttatige tot krach- de kustprovincies harde Westelijke gts kouder. DLIAND TURNHOUT BELGIË (Aaverteniiei JKIJDINGEN i, Gistermorgen iver elf reed een ■nebroek af. De wa- op de hoek van de aatweg stoppen om ito voorrang te ver- r deze auto kwam n waarvan de voetrem e chauffeur van de week naar links uit ling te voorkomen, toen in aanraking o, die van de straat- rnebroek opreed. De :n werd in de flank sen dame die er in oor de schok in het ind. De wagen draai- •t-slag om. Beide au- beschadigd. De aan- gen is in beslag ge- ntuele getuigen van worden verzocht zich an het politiebureau, ie aanrijding vond half zes plaats bij de brug. Het is daar n •.ruispunt. Een auto doch van de Oude- n een andere wagen e geen voorrang ver- eerste auto werd in ingereden en ernstig De 'andere wagen is rzijde beschadigd. Bij :>k de voetrem van de auto niet in goede keren. Deze wagen is tie in beslag genomen i Bertha Hertogh irongeluk gewond iRE, 13 Nov. (Reuter), dibi, de nwhamme- lerwijzer, die twee eleden met Bertha het huwelijk trad, avond bij een motor- Singapore gewond, minstens twee weken en om aan zijn ver- aan het hoofd te her- betekent, dat de be- ran de zaak voor het tshof te Singapore, ik zal doen of het in Bertha wettig is en r wiens jurisdictie zij 'orden uitgesteld, er van Bertha, mevr. i, wordt morgen in eerwacht. OND LANDELIJKE VERENIGING EN OMSTREKEN" Zaterdagavond indelijke Rijvereniging Omstreken" ter ge- van haar eerste lus- Ie oorlog, een feest- r haar oud-leden en welke als uitstekend ïag worden genoemd, ging, die, zoals de dhr. Stokreef, zeide,, bezetting slapende :st, vierde dit. eerste m te laten zien, dat laar wakker was ge- ;e gedeelte van het mma werd verzorgd msemble J. Smit, al door korte schetsjes, door J. Spierdijk e,a., j. C. A. Borst op rijm as en belevenissen der ten gehore bracht en ■t défilé te Soestdijk oninklijke Familie als oogtepiinten werd ge- ïr. G. Aafjes bleek oede stem te beschik- :t ten gehore brengen zangnummers, o.a. Sorento" en „Dunkele n' echter tijdens het vooral de uiterste chten in de zaal. Voor liefhebbers is 't klein- ;r hinderlijk. Ook de etsjes werden aardig voetlicht gebracht, en erkenden hadden dan Jankbaar applaus in te nemen. lauze werd een kleine was eens".... voor •ht gebracht. Deze re- i'stellende een droom idinspecteur P. de Ja- i deze op zoek is naar lakt dames 8-tal, liet ;e taferelen zien waar- en kleding zeer fraai i. Ook de verlichting emen. Tussen de ver taferelen werden door jnde zusjes liedjes bij nsjes^0 l!ies en Willy uit Krommenie, be- een zeer goede verschillende liecyes De speelbal, Ta- dan ook zeer in de het publiek en het ipplaus na ieder liedje ok volkomen verdiend, al kan de Rijvereni- o e.o. op een goed ge- vond terugzien en de en bloemen, de ver medewerkers aangebo- >n dan ook wel ver- (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, 12 November. Toen Rinus Terlouw een paar minuten voor drie bijna huilend van het veld strompelde, trekkend met zijn rechterbeen, stond het als een paal boven water, dat de 71ste ontmoeting met de Rode Duivels zou eindigen in de rampzaligste nederlaag die het Oranje-team sinds lange tijd leed. De Belgische aanval was in de eerste 25 minuten nog vastgelopen op de Rotterdamse rots. Zijn vertrek betekende echter het uit vallen van de sluitsteen. En daardoor stortte ineens alles: voorhoede, middenlinie en ver dediging in elkaar en de twee doelpunten, die het Nederlandse wanhoops-offensief van de tweede helft nog opbrachten, waren intermezzi die de harten van het 10.000 man sterke „legioen" niet het minste greintje hoop of enthousiasme konden inpompen. Dit is de wed strijd geworden van de Belgen, van hen alléén, felle duivels, die opgestookt door een even fei „Belgique, Belgique"-gehuil van een overkokende Deurne-hel tot prestaties kwamen die sinds lange tijd hun weerga niet vonden. 72 Vergeef ons dat onze hoop op een verrassing in minder dan geen tijd plaats maakte voor zoiets als medelijden met de 1 1 jongens, die toch werkelijk niet beter kónden. Wat een wonder; bijna twee elftallen in het buitenland! Hoe moest de voorhoede zijn verhoopte activiteit ontplooien, terwijl de Rode stormlinie met Mermans en Lemberechts bijna constant een diepe wig geklemd hield in de machteloze Oranje-defensie en de Nederlandse middenlinie niets presteerde? De Jong en Mertens hadden tevoren bijna al het werk al moeten over laten aan de actieve Terlouw. Toen echter de kleine BVV-er Krijgh diens plaats innam, had Mermans vrij spel en was er gewoon geen achterhoede meer. Het goede dat vooral de Jong nog deed kwam op losse schroeven te staan door het falikante falen van Mertens, althans in het laatste deel van de eerste helft. Zouden het dan toch Möring en Schijvenaar moeten zijn, Keuzecommissie? Plechtig; klonken de volkslie deren, terwijl de twee en twin tig; stram in de houding; stonden, nvt hun rug naar een door drenkte grasmat waarop tevoren de glij-partijen van de natio nale jeugdelftallen reeds grote zwarte vraagtekens getrokken hadden. Er hing een onheilspel lende diep-grijze lucht boven het stadion waaruit gedurende de eerste helft een dichte regen de spelers geselde. Meteen begon het Belgische mes al scherp te snijden. De eerste aanval vond echter Ter louw al paraat. Mermans timede verkeerd en de Sparta-speler wist nog net de bal door te spelen op De Graaf. Er kon nauwelijks een Nederlands ant woord op het Belgische initia tief gevonden worden. Daarvoor waren tempo, intelligente en af werking van de aanvallen al té gauw zoek. Het meeste gevaar dreigde van de rechterwing, waarin Torke Lemberechts en Mermans deze derby wonnen. Kansen genoeg voor de Bel gen in het eerste kwartier, maar Kraak kon het nog met vrij grote zekerheid bolwerken als Terlouw soms al de kluts kwijt was. Zo won hij na zeven minuten spelen o.a. op het nip pertje de sprint met van Stee- lant, toen de bal schiet-riip tien meter van het doel lag. Groeiend overwicht Het Belgische overwicht groei de boven Kraak en Terlouw uit. Het klopte allemaal perfect bij deze geraffineerde voetbal-artis- ten. De corners waren werkelijk niet te tellen. Kraag kreeg er in de dertiende minuut twee ach ter elkaar te verwerken en Mer tens kon door bliksem-snel in grijpen na de tweede corner nog net de situatie meester blijven. Wat konden de doorzichtige aanvallen van de Oranje-voor hoede nog bewerkstelligen? O ja. ze wilden wel. maar hoe pri mitief was de opbouw voor de attaques, hoe slecht het plaat sen en hoe verwaarloosd de dekking. Precies het enige dat wij vóór het uitvallen vq^ Ter- louw in het voordeel van onze landgenoten konden noteren was een hard en zuiver be rekend schot van Abe die zich in een verbeten solo-ren los moest maken van zijn te trage voorhoede-maats. Meert wierp zich als een panter op dit schot. Over de doellijn? We weten het niet. Monsieur Lutz liet de keeper echter aftrappen. Kraaks doei lag daarna vol- kojr.«;n open. Het voorbereiden de werk was gedaan: de verde diging was storm-rijp gemaakt door het rammeien van Mer mans en Lemberechts, de aan val liep te pletter op het bol werk Carré en de heide kant- halfs Van Schijndel en Stoffe- len begrepen weinig van hun taak. Het uitvallen van Terlouw was tenslotte het sein om dit een-steensmuurtje te verpulve ren. Het stadion brak los in gejoel. Snel doorzagen de Belgen de kansen. Van dat moment af was het verloren. Twee opge legde kansen voor Anoul en Mermans die met vakmanschap door Kraak werden afgepoeierd waren de laatste twee kloppen op de deur. Het was vijf minu ten over drie. Open! Torke Lemberechts smeet de deur open met een vliegend schot in de rechter-bovenhoek. De verdediging stond zo maar ergens. De rode voorhoede groeide naar een onbeschrijfe lijke vorm. Niets was tegen dit plaatsen, dit hoge tempo, dit samenspel opgewassen. Hgt was een kwestie van even terug komen om het tweede doelpunt te maken. Van Steelant priemde door de achterhoede. Mermans stond klaar en schoot in (20). En vóór de verslaggevers tijd hadden gehad om it te noteren, echode er andermaal een orkaan van gejuich tegen de tribunes. Anoul schoot in; hoe, moet u ons niet vragen. Wel zagen we toch nog éénmaal Mertens een snelle rush van Mermans af snijden. Het werd een paniek in de Oranje-gelederen. Aanvoerder Stoffelen stuurde zelfs Snoek naar de verdediging. Het ont brak er alleen nog maar aan dat een hoge center van Van Stee lant net over de lat ging. Daar konden ze het mee doen voor de rust. i Na de rust begonnen de Oranje-hemden toch een offensiefje dat beslist geen uitzicht bood op een doel punt, maar toch de Belgen wat uit hun verband speelde. De zelfde fouten echter als in de eerste helft: slecht plaatsen, geen tempo, te simpel. De Bel gen wisten het wel. Van de Auwera bracht de bal vlot op, omspeelde én Krijgh en De Jong en gaf Lemberechts de kans om raak te slaan (40). Van Melis moest er toch iets tegen doen en schoot een mi nuut later in maar in aller duidelijkste buitenspel-positie. Het legioen smeekte om Abe, maar de Heerenvener was te langzaam toen hij een goede kans kreeg. Wie demonsteerden in deze phase van de wedstrijd het hopeloze ervan beter dan de twee jonge voor hoede-spelers Clavan en De Graaf? „Mikkie" was even na het buitenspel-doelpunt van Van Melis zodanig zijn positieven kwijt, dat hij met de bal een open ruimte voor zich hebbend, een drif tige run ondernam, kenne lijk met als enig doel wraak te nemen op het ronde stuk leer. Via een Belgische voet belandde de zondebok over de outlijn. De Graaf zou in gooien maar naar wie? Met een hopeloos gebaar gaf hij do bal zomaar een richting. Natuurlijk voor de voeten van een Belg. Terugslag van Belgen Toch brak juist toen, na onge veer een kwartier spelen, nog het meest genietbare depl van de wedstrijd aan. Voor het Ne derlandse deel van het publiek althans. Het ging een beetje beter kloppen over de gehele linie en de elf profiteerden van een korte periode, waarin de Rode Duivels de weerslag on dervonden van bestormingen gedurende de voorafgegane perioden. De Belgen lieten het spel een beetje los. Later zou dit de stilte blijken te zijn van de storm die in het slot-kwar- tier de laatste snippers van het Nederlandse kaartenhuis zou verstrooien. Eerste goal Maar goed deze Belgische ..goedgunstigheid" leverde dan toch eindelijk ons eerste en, eer lijk ge;»:gd niet onverdiende doelpunt op. Van Melis verraste de te vroeg uitgelopen Meert en knik te de bal in het verlaten doel. Het zoveelste fluitconcert van de 45.000 Belgen werd aange heven wegens vermeende bui tenspel. Herr Lutz wees echter naar het midden (41). Wij menen de arbiter voor deze beslissing gelijk te moeten geven. Meer dan één bnitenspel- of handsgeval ontging de Zwit ser echter. Van enige partijdig heid was nochtans in het geheel geen sprake, zodat de uitslag er weinig door beïnvloed is. Och het bleek wel dat de Bel gen na dit eerste Nederlandse doelpunt maar even op een vol gende versnelling hoefden over Het score-verloop Lemberechts Mermans Anoul Rust Lemberechts v. Melis Mermans De Graaf Anoul Lemberechts 1—0 2—0 3—0 4—0 5—1 5—2 6—2 7—2 rumoerige stadion-trechter zwol aan. Steeds harder. De laatste uitlopers van het Nederlandse offensief verstier ven kansloos. Weer paniek. Van Schijndel en Stoffelen gingen zelfs vóór spelen. Iedereen wist dat daar niets van terecht kon komen. Met nog ruim tien minuten te spelen, maakte de ongeëvenaar de Lemberechts de debacle ge heel volledig, nadat Anoul een misser van de rechtsbuiten had gered. 72. Laat Oranje blij zijn dat het daarbij bleef! Dit Nederlands elftal kende slechts één uitblinker, en dat was Kraak. Hij heeft werkelijk gered wat er te redden viel, maar kon het ook niet alleen af. De Jong was nog de beste debu tant. Maar allen waren één of twee klassen minder dan de Bel gen, die in Mermans, Lembe rechts en Carré spe!"*" waartegen alleen enkelen van onze naar het buitenland ver trokken v«e"- 'iers het zouden kunnen opnemen. Het is de zwaarste nedwlaag geweest sinds de 71 van voor jaar 1940. Eén troost is er: we menen wei te mogen aanneme- dat niemand van de Oranje-' t na de wed strijd is ..lastig" gevallen door Franse of Italiaanse scouts! Voetbal ZWITSERLAND-ZWEDEN 4—2 Zwitserland heeft Zondagmid dag met 42 van Zweden ge wonnen. De ruststand was 21 in het voordeel der gastheren. LUXEMBURG-BELGIË B 2—2 Te Luxemburg werd de Inter land voetbalwedstrijd Luxem burgBelgië B gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 22, nadat de rust met 20 voor de Belgen was inge gaan. Het eerste Nederlandse doelpunt werd door van Melis gescoord. Clavan, rechts op de foto, met de handen in de lucht van vreugde. In het midden met de handen omhoog Abe Lenstra. HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP 47/2 IN LEEUWARDEN Het is thans zeker dat het tournooi om het hoofdklasse kampioenschap 47/2 dat van 30 Nov. tot 3 Dec. zal duren te Leeuwarden 'zal worden gehou den. Definitief is thans bekend dat aan het tournooi zullen deelne men: Sweering, de Leeuw, Metz de Ruyter en Teegelaar. Mits Oosterhout toestemming krijgt van de directeur van de Hotelschool te Maastricht, waar hij studeert, zal hij eveneens deelnemen aan dit tournooi, dat dan nog om het vereiste aantal van 8 deelnemers te bereiken, waarschijnlijk aangevuld zal worden met de spelers Kruythof en Eichelsheim, die resp. als tweede en derde eindigden in 't kampioenschap eerste klasse 47/2 Het eerste doelpunt der Beigey,, na ruim een half uur spelen. Lemberechts scoorde on houdbaar voor Kraak, die links op de voor grond het in het net verdwijnende leder nakijkt. In het midden de Jong en van Schijndel. (Van onze speciale verslaggever ANTWERPEN, 12 Nov. Reeds om 1 uur in de middaq zetten overvolle trams dui zenden belangstellenden af in de modderpoel voor 't Deurne- stadion en begon zich de be tonnen trechter langzaamaan tot boven te vullen met en thousiasten, die zich terwille van een goede plaats ander half uur lang al wachtend lieten natreqenen. Dit wach ten werd echter bekort door een zeer frisse en aantrekke lijke tweede helft van de jeugdwedstrijd België-Neder- land èn door een treffend tafe reel, dat zich onderaan de overdekte ere-trïbune afspeel de. Vóór deze tribune, aan de buitenste rand van de sintel- baan, had men namelijk ge makkelijke stoelen neergezet voor invalide oud-strijders. NEDERLANDSE JEUGD EEN LICHTPUNT België-Nederland (jeugd) 2—4 De wedstrijd tussen de jeugd elftallen van België en Neder land, die als voorgerecht van de grote strijd der Lage Landen werd opgediend, was zeker niet onaantrekkelijk. Er bleek ver band in de ploeg te zitten, in de voorhoede werd goed gecombi neerd en vooral de rechtervleu gel Vermunt (RBC, van Beurden (BW) trok er meermalen met vlot samenspel tussenuit. In de verdediging was het voorname- j lijk de linksback van Mourik van Ajax, die de jonge rode dui vels op het laatste moment de voet dwars zette. De Nederlandse goals kwamen van v. d. Kuil, Bennaars, Rijnvis en Vermunt. Het Belgische volk heeft een groot hart voor deze mannen, die in de dienst van het vader land voor hun leven onqeluk- kiq qemaakt werden. Bij aller lei gebeurtenissen krijgen zij steeds de ereplaats. Leunend op de sterke schouders van witgehelmde aqenten werden zij die niet meer konden lopen naar hun plaatsen gebracht en daar afdoende tegen de regen beschermd. Hun juichkreten, zo dicht bij het veld, ter ere van het winnende vaderlandse elftal, zetten de spelers zo mogelijk tot nog grotere pres taties aan. Vooral op de Nederlanders maakte dit gebeuren een grote indruk. BELGEN WONNEN STEDENWEDSTRIJD MET 4—1 te schakelen om de weinige glans die er nog aan de magere 1 was te verbleken. Uit 'n korte scrimmage voor de Nederlandse doelmond scoorde Mermans vrij gemakkelijk in (5—1). Practisch wisten de Oranje hemden nog slechts éénmaal het vuur te beantwoorden, dat was één minuut na het doelpunt van Mermans. Van Melis trapte vrij staand centimeters over (Je bal heen, maar De Graaf kon het leer in de buurt van Meert houden en vuurde: tijdig, beke ken en zuiver. Los! De Belgische remmen werden voorgoed losgegooid toen De Graaf na vijf en dertig minuten spelen in de tweede helft onge oorloofd werd aangevallen. De scheidsrechter besliste free-kick Het schot van Snoek liep dood in een kluwen Belgen die tegen deze beslissing heftig geprotes teerd hadden. In minder dan geen tijd kwam de stijl van het laatste kwartier in de eerste helft terug. Anoul maakte de cata strofe een feit met een kogel, die tussen de benen van Kraak doorschoot. Het geluid in de (Van onze speciale verslaggever) In hel Deurne-sfadion, grauwer en killer dan ooif tevoren, is het sprookje van de dwerg die de reus velt werkelijk een sprookje gebleken. Een half uur lang hebben we met een onberedeneerd optimisme nog aan het onwaarschijnlijke ge loofd. Misschien omdat we in deze periode reeds drie veld slagen hadden gewonnen. De jeugd had in vijf dolle minuten de Belgen overrompeld, het legioen, voor het eerst na de oorlog weer aanwezig, had de Brabanconne overstemd en de Nederlandse Leeuw. Even voordat de Bel gen erin slaagden dom de Nederlandse ver dediging heen te bre ken wist Kraak in een hachelijke situatie redding te brengen door de bal over het hoofd van de opsprin gende Mermans heen het veld in te stom pen. Van links vaar r-chts: Terlouw, Mer tens, v. Schijndel, de springende Mermans en Kraak. Voor de tweede maal binnen een maand zag het Ned. elftal dus zeven doelpunten tegen zich gescoord. Dit keer heeft dit cijfer echter een veel wrangere nasmaak dan in Bazel, daar er thans het onprettige gevoel van een debacle aan vast zit. Deze hoge score heeft natuurlijk zijn oorzaken. In de eerste plaats moeten we helaas vaststellen dat de Willem Il'er Mertens volkomen heeft gefaald. De Tilburgenaar heeft waar schijnlijk met een volkomen ge brek aan zelfvertrouwen te kam pen gehad. De tackle 't wapen waarmede Schijvenaar de gevaar lijke Lemberechts dikwijls met succes bestreed paste hij zel den toe. Bovendien liep hij bijna voortdurend naar zijn plaats te zoeken. Het pleit voor de „Brains' van Mermans en zijn makkers op de rechtervleugel dat ze onmiddel lijk in het gat stapten. Zolang Rinus Terlouw nog in het cen trum stond, was er nog wat aan te spijkeren, temeer daar Ad de Jong zeker niet direct faalde en zelfs een uitstekende start had. Met de verschijning van Krijgh hadden onze buren eigenlijk de slag gewonnen. De kleine Bosse- naar toch was physiek verre in de minderheid. Het duurde geruime tijd eer we Krijgh werkelijk „ont dekten". Toen was het reeds 3—0 We moesten ons toch wel gaan afvragen of met een stevige knaap als Möring een debacle niet had kunnen worden voorkomen. Klasse beter. Dit alles neemt natuurlijk niet weg dat de Belgen ons in vrijwel alle opzichten verre de meerderen waren. Hun baitêchniek was het spekgiadde veld in aanmerking genomen voortreffelijk en daar bij schoot een De Graaf toch wel heel veel te kort. Ook in kop- techniek en tempo waren ze ons verre de baas. Mathematisch zui ver werden dikwijls de combina ties uitgevoerd, waarbij vooral Mermans, Lemberechts, linkshalf v. d. Auwera en na de rust ook Anoul op de voorgrond traden. Beslist ongunstig stak daarbij het slordige plaatsen van Stoffelen, maar vooral van Van Schiindel af. Aanval met mogelijkheden Dat onze aanvalslinie zich niet tot de hoogte van de Belgische kon opwerken is logisch. De Bel gen hadden het heel wat gemak kelijker daar ze zich tegenover een zwakkere defensie geplaatst zagen en meer steun van de half- spelers ontvingen. Daardoor ech ter niet alleen kon een Mermans schitteren. De Belgische aanvals leider bezit grote capaciteit en speelt met hersens. Zijn buurlie- dien v. Steelant en Anoul toonden al evenzeer klasse. Over Lembe rechts hadden we het reeds. De minst sterke was eigenlijk nog linksbuiten Sermon, al haalde hij ook ruim voldoende. Maar om op onze aanvalslinie terug te komen. Er werden twee doelpunten gescoord en dit mag toch wel een verdienste worden genoemd. Debutant Snoek toonde aanleg en voor ons gevoel is zijn rol in het Nederlands elftal nog niet uitgespeeld. Hij was ijverig, bezit een goede traptechniek en weet zijn plaats. Abe Lenstra had er zin in. Zo als steeds gaf de Fries ook thans uitstekende passes en met een schot tegen de paal was hij be slist onfortuinlijk. Ook van Melis is ons niet tegengevallen De Eindhovenaar scoorde een uitste kend doelpunt en kan technisch behoorlijk meekomen. Daarbij be zit hij kijk op het spel. De beide vleugelspelers waren wel de min sten in de aanval. Clavan in iets mindere mate dan de Graaf, die opvallend veel moeite met de balcontrole had. De nederlaag is bitter geweest en voor de wedstrijd tegen Frank rijk zal er nog wel het een en ander aan het elftal moeten wor den geschaafd. We geloven echter dat onze verwachtingen in de toe komst niet te hoog meer te mogen spannen, nu bn:' -ilandse scouts nog steeds or sportvelden aan het speuren .jn. Het Brussels elftal heeft een verdiende overwinning behaald op de ploeg van Amsterdam. Het elftal van Brussel vorm de een eenheid waartegen de Amsterdammers weinig ver mochten in te brengen. Slechts gedurende een korte periode, het eerste kwartier na de rust. was er sprake van een over wicht der Nederlanders. De Brusselse defensie bleek echter ook toen betrouwbaar. Na ruim een half uur spelen opende rechtsbinnen Van den Bossche van dichtbij de score. In de eerste minuut na de her vatting maakte Van Dijk uit een voorzet van Van der Ruit gelijk Er trad een verbetering op in het spel der Amsterdammers, maar lang duurde het niet. Wel dra had Brussel weer het beste van het spel en na een half uur was de stand 21 door een doelpunt van Van den Bossche. Vijf minuten later zorgde de Brusselse rechtsbinnen voor de hattrick. Het vierde Belgische doelpunt kwam enkele minuten voor het einde .toen Hagenaars een bal verkeerd beoordeelde en Char- lier, de rechtsbuiten, gemakke lijk kon scoren. (Van onze speciale verslaggever) In de kleedkamers heerste een ietwat sombere stemming. Rinus Terlouw serveerde belegde broodjes en trok nog het vrolijk ste gezicht. Hij had nog hinder van de enkelblessure maar hoop te dat het met enkele weken rust wel weer in orde zou ko men. Rinus meende dat met een Möring en Schijvenaar de be kwame Belgische aanvalslinie beter in bedwang kon worden gehouden. Abe Lenstra vond de Belgen te sterk voor ons elftal, en roemde vooral het spel van hun aanvalslinie. „Tegen deze tegenstanders zijn wij nu een maal niet opgewassen", zei Abe. Piet Kraak was niet erg best te spreken over het schot van Van Steelant, wat hij liet glippen. „Maar deze Belg schiet dan ook ongelooflijk hard", zei Piet Kraak. In de Belgische kleedkamer vroegen we Mermans nog naar zijn bevindingen. De Nederlandse verdediging werd door het uit vallen van Terlouw zeer ver zwakt, meende de sportieve Jef, maar ook de Hollanders zullen moeten toegeven dat wii ver diend hebben gewonnen. Èn och, het is ook wel eens andersom geweest, voegde hij er lachend aan toe. SLIJKHUIS VIERDE IN BELGIË Te Niel in België werd een atletiekwedstrijd gehouden over 7 km, waaraan 132 athleten deel namen. De Belg Doms won de wedstrijd in 21 minuten 33 sec. Onze landgenoot Slijkhuis ein digde op de vierde plaats.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3