Débacle voor de bezoekers na ongeval P. de Vries Watervogels met schotloze voorwaartsen West-Frisia na rust overklast door vaardig spelend Elinkwijk Engelse League Bevredigende punfendeling A.F.C—Alcmaria Victrix (3—3) De Meer vroeg steeds meer in de tweede helft Herboren W.G.W. boekt gelijk spel tegen Kaagvogels Koedijk kreeg weinig kans teaers R.K.A.F.C. Van 2-0 voorsprong naar 2-3 nederlaag West-Frisia verloor evenals de Racing Volendam-H.R.C. 6-1 Eén Texels doelpunt besliste Fraaie eerste helft van Helder Internationaal schaaktournooi MAANDAG 20 NOVEMBER 1950 PAGINA 5 De vele aanmoedigingen van een naar schatting 4000-koppig publiek ten spijt, is het West Frisia niet mogen gelukken om de belangrijke wedstrijd tegen Elinkwijk te winnen. Voor de rust had West Frisia een 21 voorsprong weten te veroveren met daarbij een aantal serieuze scoringskansen, die jammer lijk werden gemist. In de tweede helft werd West Frisia met haar eigen wapens (tempo en enthousiasme) door Elinkwijk verslagen. Het eindoffensief, waaraan alle spelers deelnamen, werd door Elinkwijk resoluut afgewezen en met een kostbare 32 zege verlieten de Utrechtenaren juichend het terrein. Een overwinning die verdiend was, want èn uithoudingsvermo gen èn techniek hadden gezege vierd op een zwaar bespeelbaar en spiegelglad terrein. Nadat scheidsrechter Hessink het beginsignaal had gefloten, orrtketende E. direct een bliksem- offensief, dat werd besloten met een hard schot van middenvoor Vonk, dat Post netjes tot corner werkte. Met moeite wist W.F. deze krachtproef te doorstaan en langzaamaan wist ook haar voor hoede los te komen. Met prach tige passes over de vleugels be gon de E.-achterhoede te wanke len, maar W.F. was nog niet ge lukkig met zijn schoten; vooral Dangermond miste tot viermaal toe een fraaie kans. Aan de andere kant had de W.F.-achter hoede met Langedijk en Post aan het hoofd, de grootste moeite zich staande te houden tegen de felle aanvallen door watervlugge spe lers, die een staaltje combinatie spel weggaven, dat de moeite waard was bekeken te worden. Een pass door het midden pikte S. Stelling op en zwaar gehin derd vocht hij zich een weg naar het E.-doel, om met een strak schot doelman van Elk het na kijken te geven (10). Door de vele juichkreten van het publiek aangezet, was W.F. plots sterker dan E., dat vooral geen kijk had op Kramer, die zich keer op keer vrijspeelde, om dan laag voor te zetten. Een van deze voorzetten kwam bij Dan germond, die keihard over de uitvallende doelman heen in schoot (20). Elinkwijk maakte zich hierover niet bijster druk, zij bleven hun gevaarlijke buitenspelval open zetten en zochten een kans om op hun beurt te scoren. Bijna zou GELIJKE SPELEN VOOR ALCMARIA EN HOLLANDIA Bitter klein was het resultaat van deze voetbal-Zondag. Pluvius had het de voetballers practisch onmogelijk gemaakt om binnen de lijnen te verschijnen en alleen in de tweede klasse B werd een volledig programma afgewerkt. West Frisia werd zonder pardon door Elinkwijk van de troon ge stoten, terwijl Volendam een eclatante zege op HRC behaalde. Alcmaria slaagde er in bij AFC één puntje weg te kapen, zodat de toestand nog niet hopeloos is. In de derde klasse A leverde Hollandia een uitstekende pres tatie met het 00 gelijke spel tegen Itinheim, terwijl Helder in 3 B de leiding overnam door een krappe zege op De Meer. De overige wedstrijden waren van meer of minder onderge schikt belang, zodat we vandaag volstaan met de "standen. 2e klasse A: HVC 8 5 3 0 13 Stormvogels 9 6 1 2 13 Velox 9 5 2 2 12 UW 9 5 1 3 11 De Spartaan 8 3 4 1 10 OSV 9 3 1 5 7 WA 8 2 2 4 6 Vriendenschaar 9 3 0 6 6 Schoten 8 2 1 5 5 TOG 9 1 1 7 3 2e klasse B; Elinkwijk 8 5 2 1 12 West Frisia 9 5 2 2 12 ZFC 9 4 3 2 11 Volendam 7 4 2 1 10 Hercules 9 4 1 4 9 Zeeburgia 9 2 4 3 8 Watergr.meer 8 3 0 5 6 HRC 9 2 2 4 6 AFC .7 2 1 4 5 Alcmaria V. 9 1 3 5 5 3e klasse A: Kinheim 9 6 2 1 14 ZVV 9 6 2 1 14 Hollandia 8 4 3 1 11 Wijk aan Zee 8 5 1 2 11 IW 8 4 1 3 9 Velsen 7 3 2 2 8 GVO 9 4 0 5 8 DEM 8 2 2 4 6 CSV 9 2 2 5 6 QSC 6 1 3 2 5 Alkm. Boys 8 1 2 5 4 DTS 7 0 0 7 0 3e klasse B: Helder 7 4 3 0 11 Forward 8 5 1 2 11 Vitesse 7 5 0 2 10 RKVVA 7 3 3 1 9 De Meteoor 7 3 2 2 8 Zaandijk 7 3 1 3 7 DEC 8 1 5 2 7 ZSGO 8 2 2 4 6 Terrasvogels 5 2 1 2 5 Rivalen 7 1 3 3 5 De Meer 9 1 3 5 5 Beverwijk 8 1 2 5 4 4e klasse A: BKC 8 7 I 0 15 Succes 8 4 3 1 11 Grasshoppers 9 5 1 3 11 Randers 7 3 3 1 9 WW 7 4 0 3 8 HSV 9 3 2 4 8 Limmen 8 3 1 4 7 Zeevogels 9 3 1 5 7 Purmerend 7 2 2 3 6 De Zouaven 8 2 2 4 6 Andijk 8 2 1 5 5 De Rijp 8 1 1 6 3 4e klasse B; ZAP 8 5 3 0 13 RKAFC 9 4 3 2 11 Texel 9 4 3 2 11 Oudesluis 8 3 3 Z 9 St. George 7 2 4 1 8 Vrone 8 3 2 3 8 Bergen 8 3 2 3 8 Watervogels 8 2 3 3 7 Schagen 8 3 1 4 7 Westfriezen 8 2 1 5 5 W'waard 7 2 1 4 5 Koedijk 6 1 0 S 2 Posthumius dit zelf gedaan heb ben, in eigen doel, maar Post reageerde snel. Heftige duels speelden zich af, en het was duidelijk merkbaar dat W.F. even eén inzinking kreeg, hetgeen voor E. het sein was tot een algemene aanval. En met succes werd dit bekroond door linksbinnen G. v. Beek, die de uitgerafelde W.F.-defensie met een keihard schot doorboorde (2—1). Het was hierna maar goed, dat doelman Post een beste dag had, want het was grotendeels zijn werk, dat deze stand tot de rust gehandhaafd bleef. Na de hervatting zagen wij een sterk aanvallend Elinkwijk, dat er meermalen in slaagde de rood gelen uit hun verband te spelen. Er lag bij W.F. een zekere mat heid over het spel. De W.F.-ver- dediging werd van het kastje naar de muur gestuurd door een razendsnelle E.-voorhoede, waar van rechtsbinnen W. de Jong II plotseling z'n kans zag en on houdbaar inschoot (2—2). Met de tanden op elkaar vocht W.F. tegen twee tegenstanders, de moeheid en het sterke Elink wijk, en deze strijd werd verloren, want in de 60ste minuut van de wedstrijd schoot W. de Jong I Swift, de linksback van Sheffield, Wednesday, beschermt zijn gezicht op het moment, dat Thomas, de middenvoor van Fulham de bal zal trappen, tijdens een aanval op het doel van Sheffield. OEFENWEDSTRIJD TEGEN ZWEEDSE EERSTE KLASSER Als oefenwedstrijd voor de wedstrijd tegen Frankrijk op 10 December a.s. te Parijs speelt het voorlopig Nederlands elftal Woensdag 29 November a.s. te Rotterdam tegen Haelsingborg. Haelsingborg is 'n sterke Zweed se eersteklasser, die het vorig seizoen als no. 2 achter Malmö op de ranglijst eindigde. Ook thans staat Haelsingborg op de tweede plaats De samenstelling van de Zweedse ploeg is als volgt; doel: Karl Svensaon; achter: Hans Malmstroem en John Wikdahl; midden; Sven Ove Svensson, Stendy Appeltoft en Ake Joens- son; voor: Malte Maarensson, Sven Persson, Sigge Lofgren, Hans Persson en Sylve Bengts- son. Reserves: Karf Franck, Ger hard Andersson, Bertil Karlsson, Karl Persson, Harry Ziegler, Nils Joensson en Stig Karlsson. De bekendste speler van deze ploeg is „Kalle" Svensson, de doelverdediger. Hij heeft dit sei zoen tal van uitstekende wed strijden gespeeld en werd zeer geprezen voor zijn spel tijdens 't wereldkampioenschap in Bra zilië. keihard over het hoofd van Lan gedijk en de vuist van Post heen in de uiterste bovenhoek (23). Even dreigde W.F. ineen te storten, temeer daar E. er als het ware nog een schepje bovenop gooide en onvermoeibaar bleef beuken op het zwaar verdedi gende W.F. Maar ook de Utrechtenaren konden dit tempo niet volhouden en met alle kracht die nog in hen was ging W.F. tot het eind- offensief over. Harde ballen suis den op het E.-doel af, maar zon der succes. Zelfs Langedijk stond bij de corners in de doelmond van de gasten, maar E. vocht voor het behoud Eerste divisie: Aston VillaChelsea 42, Bol ton WanderersMiddlesbrough 02, BlackpoolHuddersField 3 1, Charlton Ath.W. Brom- wich Albion 23, Derby County Burnley 11, FulhamShef field W. 42, LiverpoolArse nal 13, Manchester U.Stoke 00. SunderlandPorthmouth 00, Tottenham HotspurNew castle Un. 70, Wolverhampton W.Everton 40. Tweede divisie: BarnsleyCardiff 00, Black burn R.Manchester 41, Don- caster R.Chesterfield 12, BrentfordLeicester 00, Hull CityV.P. Rangers 51, Leeds Un.Notts County 01. Luton Grimsby 40, Sheffield Un. Birmingham 32, Southampton Couventry 54, Swansea Bury 20, Westham Un.Pres ton N. E. 20. af. Zelfs maakte Volendam nog een zesde doelpunt doordat de scheidsrechter een handsbal in het strafschopgebied met een penalty bestrafte, die in eerste instantie door Lingbeek gestopt werd. Deze moest echter overge nomen worden doordat Bot te vlug was toegelopen. De tweede keer deed keeper Keizer 't beter door de bal onhoudbaar achter Lingbeek te plaatsen (61). Na dat beide goals nog in gevaar hadden verkeerd, floot de scheids rechter het einde. Toen P. de Vries 7 minuten voor de rust in aanraking kwam met een schoen van een Volendammer en door dit feit ver vangen moest worden, deprimeerde dit het hele elftal zozeer, dat de 10 voorsprong nog voor de thee in een 21 achter stand werd omgezet. Voor dit accident gaven de roodjakken veelal de toon aan en vooral de linkervleugel Rijkers-P. de Vries liet het rechter verdedigingsblok van de gastheren veelal de hielen zien. Jammer was dat het op rechts minder goed ging. Looij liet enige keren aardig werk zien, doch Zwart, die G. de Vries verving, voelde zich op de buitenplaats als een kat in een vreemd pakhuis. Bij Volendam was de veteraan Koning, die na enige malen ge passeerd te zijn geweest weer op gesteld was, de gevaarlijkste man. Zijn afgemeten voorzetten sticht ten veel verwarring. Na 't derde doelpunt van Volendam verwis selden de Jong en Bot van plaats. Nu kreeg Koning veel minder kans. Nadat Volendam enige gevaar lijke aanyallen had ondernomen, die enkele hoekschoppen ople verden, onttrok HRC zich aan deze overmacht en ging het spel gedurende de eerste 20 minuten gelijk op. Beide verdedigingen werd het in deze periode gemak kelijk gemaakt, daar zowel de voorhoede der gasten als die van Volendam het spel te kort hiel den, waardoor beide voorhoedes veelal uitgeschakeld werden. HRC, dat zag dat het met kort spel niets uitrichtte tegen de solide Volenlam-defensie, gooide nu het spel meer open, waardoor de aanvallen direct veel gevaar lijker werden. Nadat er 35 minuten gespeeld waren had een schot van P. de Vries succes. Een doorloopbal van Knijff kogelde deze onhoud baar in (01). Direct hierop had het reeds gememoreerde ongeval plaats. HRC speelde nu veel min der, wat door Volendam goed uitgebuit werd. Eerst scoorde linksbinnen Smit uit een scrim mage en enkele minuten later schoot dezelfde speler een trek- bal van Koning onhoudbaar in (2—1). Nadat eerst rechtshalf de Geus een vrije schop erover had ge schoten, bracht Koning de stand na 9 min. op 31. Het was jammer dat de beste HRC-speler de oorzaak was van het vierde en beslissende Volen- dam-doelpunt. Een ongevaarlijke bal speelde Lemke even buiten het strafschopgebied naar mid- voor Sier, die van dit presentje dankbaar gebruik maakte. Een schot van dezelfde speler maakte Lingbeek op meesterlijke, wijze onschadelijk, evenals harde scho ten van Koning en een magni fieke kopbal van Smit. 10 minuten voor 't einde schoot de Geus onverwacht van grote afstand in, waarop de HRC-doel- man te laat reageerde (51). HRC gooide nu het hele elftal door elkaar, doch resultaten wierpen deze veranderingen niet Op het wel zware, maar niet temin goed te bespelen A.F.C.- terrein heeft Alcmaria een goe de wedstrijd gespeeld en een alleszins verdiend gelijk spel uit het vuur gesleept. Het begin van deze ontmoe ting was al dadelijk hoopvol voor Alcmaria, want er waren nauwelijks 6 minuten gespeeld toen Wieiinga de bal mooi door speelde naar Eversteijn, die de bal in het net schoot. 01. Geen 5 minuten daarna was de stand evenwel weer gelijk. Bij een A.F.C.-aanval werd de bal over Mulder heen gespeeld, Dissel koen liep snel toe en toen Afink verzuimde uit te lopen, werd hij van dichtbij gepasseerd. 11. Voor de rust kwam in deze stand geen verandering meer. Wel kon A.F.C. een licht over wicht doen gelden en scho"' haar voorhoede veel en gc«S< Afink in het Alcmaria-doel was uitstekend op dreef en verricht te in die periode mooi werk. Tien mnuten na de rust nam A.F.C. de leiding door haar mid denvoor. Alcmaria verslapte niet en het was Schmidt die voor de gelijkmaker zorgde. Ongeveer 20 minuten voor het einde wist Disselkoen A.F.C.- opnieuw de leiding te geven. Zou Alcmaria opnieuw gaan verliezen, zo vroeg men zich af. Miaar neen, vijf minuten voor het einde onts*""'1 een kop- duel voor het A.F.C.-doel, w? uit Wieiinga tens; se de bal in bet net kopte. 33 Er is door alle Alcmaria-spe- lers hard gewerkt en de vol gende opstelling, waarmede Alc maria de strijd aanbond, heeft uiistekend voldaan: doel: Afink: achter: Helder man en v. d. Lek: midden: Maassen, Muder en Van Mee- nen; voor: Dinkelberg. Schmidt, Wieiinga, Eversteijn en de Buy- zer. A.F.C. heeft een zeer gevaar - lijke voorhoede, de achterhoede daarentegen liet wél eens een steekje vallen. De leiding in deze ontmoeting was zwak. waardoor d.e wed strijd tegen het einde een wat rommelig karakter kreeg. DEN HELDER. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft, werd het eerste en enige doelpunt der Texelaars uit een goede aanval gescoord. Wat Watervogels nadien in de 2e speelhelft ook probeerde, zij waren vrijwel voortdurend in het offensief, de massieve Texel verde diging liet zich niet verschalken, waardoor de Torren met een kleine nederlaag genoegen moesten nemen. In het veld ontliepen beide ploe gen elkaar weinig, alleen zat het verschi] in de beide aanvalslinies. Bij Watervogels ging de voorhoede mank aan een volkomen gebrek aan schotvaardigheid en gelegenheid tot vrij spel werd aan deze linie geen enkele maal geboden. Het Texel viertal Wilner, Herman Neyens, stopper Boon en 1.achter Langeveld, hield de zaak wel zo ge sloten, waardoor de nul aan Water vogels zijde wel. enigszins verklaar baar was. Beers was als midvoor nu niet di rect een verbetering, hij had veel te lang werk om zich vrij te spelen, waardoor het verrassende element bij vele storlopen vooral in de 2e helft, ontbrak. Het laatste kwartier verwisselde hij met m.half v. d. Hert van plaats, maar ook deze vermocht de ban niet te breken. Jelle Post al® r.back was wel een verbetering, vooral de koptechniek van deze blonde reus is bewonderenswaardig en de linksbuiten van de groenzwar ten, Stam (ex Sehagenl had tegen Deze thuiswedstrijd van de Heldernloee is er één geweest met twee geheel verschillende speelhelften. In de eerste overheerste de ploeg der ..whites" volkomen en de 20 stand waarmee deze eerste helft afgesloten werd was voor hun dikwiils heel goede aanvalsspel een wat schamele beloning. Na de rust echter waren de bord.ies enigszins verhangen, de roodzwarte Amsterdammers wa ren niet van plan om zich zon der meer ter slachtbank te laten voeren, maar verder dan één tegengoal liet Helder het toch niet komen. In de aanval van Helder zat deze middag muziek. De opname van Joop Heyster en Toontje Veenendaal waren hieraan niet vreemd. Helder wierp zich di rect od de aanval; de vleugels werden goed in het spel betrok ken: de samenwerking tussen de linies onderling was goed. kort om de machine liep voortref felijk. In de 16e minuut kwam dit tot uiting. Een KrabHeyster—v.d. Meulen combinatie werd afge rond door v.d. Meulen. hoewel Heyster zich voordien in buiten- spelpositie bevond, hetgeen de overigens goed leidende sch. v.d. Tooren ontging. Helder bleef doorgaan en in de 23ste minuut veranderde Heyster een voorzet van Mos zo danig van richting, waardoor de bal onhoudbaar voor doelman Schep in de uiterste hoek van het doel verdween. De Meer sloeg meteen nijdig terug maar vergeefs. In de 2e helft waren, zoals reeds gezegd, de bordjes radi caal verhangen. De Meer had ziin elftal in de grabbelton gedaan en verscheen na de rust in een geheel andere opstelling, hetgeen wii wel een verbetering vonden. De roodzwarten waren de eer ste phasen sterk in het offen sief en Boekei moest alweer zwaar optreden om 'n kogel van linksbinnen Casteliin meester te worden. We kregen de indruk dat Hel der zich al met de 20 voor sprong had verzoend, het mid denveld kwam bloot te liggen en zodoende kon de Meer naar hartelust bouwen. Speciaal Casteliin genoot veel te veel bewegingsvrijheid. De taak van Himpers. die gelukkig in uitstekende vorm stak. werd er maar nodeloos door verzwaard. Ook in het midden moest ..de witte" nog al eens assistentie verlenen daar v.d. Neut zich ontzettend zwaar over het veld bewoog. 10 Minuten voor het einde werd deze rechterverdedigings- helft doorbroken. Het was links buiten Wesker. die uit een pass van de weer geheel vrijstaande Casteliin. Boekei met een venij nige schuiver via de, paal sloeg. Door dit doelpunt werden de ..whites" enigszins wakker ge schud en enige goede combina ties waren er het gevolg van. Maar de naar achteren ver huisde Kuipers verleende geen vriie doortocht meer aan Krab c.s.. waardoor in de eindstand geen verandering meer kwam. Een herboren W.G.W.-elftal heeft het ondanks de veldmeer- derheid in de eerste helft niet tot een overwinning kunnen brengen in een thuiswedstrijd tegen Kaagvogels. Met 11 ge lijke stand kwam het einde na twee helften, die mijlenver uit elkaar lagen, doch die beide iets sensationeels in zich hadden om de vele kansen, die door de twee voorhoedes werden geschapen, doch niet bekroond. In de eerste helft was W.G.W. aanmerkelijk sterker dan Kaag vogels, hetgeen onmiddellijk in het oog springt, wanneer men de cornerverhouding neemt. Dertien corners voor W.G.W. tegen één enkele voor Kaagvogels. Het was voor de vele suppor ters een genoegen naar de prach tige combinaties te kijken, die de W.G.W.-achterhoede in strakke samenwerking met de midden linie voor de voorhoede schiep, waarin eveneens alles klopte, zij het dan dat Jan Spaans enkele keren bij het beslissende schot een fractie van een seconde te lang aarzelde. Ook W. Ramler had zijn goede dag, terwijl mid voor v. Wees uitstekend werd gesteund door D. Heiting en Bergman. Het ver opdringen van de ach terhoede droeg natuurlijk risico's met zich mede, omdat de minste fout voor de thuisclub noodlottig kon zijn. Een zo'n foutje leverde Kaagvogels dan ook een doelpunt op, toen de voorhoede van de bezoekers de bal van achteren toegespeeld kreeg en een vrij veld voor zich vond. Wel trachtte Noordeloos nog terug te komen, doch zijn snelheid moest het af leggen en Jules Bouma, ver uit zijn doel gekomen, kon dit doel punt dan ook niet meer voorko men. Enkele minuten later ech ter volgde de gelijkmaker uit een perfecte combinatie tussen W. Ramler, Jan Spaans en W. Schil der, welke laatste met een strak schot de gehele achterhoede van Kaagvogels, incluis de keeper, wist te passeren. Een uitstekend doelpunt, resultaat van het frisse spel van een herboren en ver stevigd elftal. Even later schoot St. Amersfoort hard in na een corner van W. Ramler, doch de bal vloog keihard buiten bereik van de Kaagvogels-keeper juist aan de verkeerde kant van de paal uit. Na de rust bleken de spelers te veel van hun krachten in de eerste helft te hebben verbruikt. Het duurde ruim een half uur, voordat de elftallen sterk op toe ren kwamen, doch de voorhoedes, zowel van W.G.W. als Kaagvo gels. konden, ondanks felle en sterk doorgevoerde aanvallen, niet meer tot doelpunten komen. De laatste tien minuten verliepen in grote spanning, waarbij WGW herhaalde malen tot vlak voor het doel der bezoekers kon door breken, doch geen winstpunt wist te behalen. R.K. NOORDER- HANDBALKRING Alles afgelast De depressie die Zaterdagmid dag over ons land trok. bezorg de ons Zaterdagnacht en Zon dagmorgen weer de nodige portie water en een handballoze Zon dag. We hebben het nog niet meegemaakt, dat er niet gehand bald werd. De laagste afdelingen Junio ren plaatsen we nu. daar ze meestal het kind van de relce- ning worden. De stand in de afd. B is FSA a 4 4 0 0 8 48—0 KSV a 4 3 0 1 6 12—12 Huge G. b 4 3 0 1 6 12—13 Con Brio a 3 2 0 1 4 13—4 Con Zelo b 5 1 0 4 2 1—28 Con Zelo a 3 0 0 3 0 0—9 Con Zelo c 3 0 0 3 0 0—20 In de afd. C. is de stand als volgt: DWO 4 3 1 0 7 29—3 IVO 4 3 1 0 7 17—2 DOS 4 2 0 2 4 16—9 DVO 2 1 0 1 2 2—9 BI. Reigers 3 0 0 3 0 0—19 Strandv. 3 0 0 3 0 0—22 hem heel weinig in de melk te brok kelen. Van het spekgladde veld had hij bovendien heel weinig hinder. In de Texelse voorhoede was links binnen Stoepker de grote uitblinker, handig, met de bal en een uitsteken de bouwer. De eerste serieuze doelkans was voor Texel toen Stam vrij voor Rein Dirks kwam, maar de Watervogels doelman timede goed en voorkwam daardoor erger. Kort hierna was een volgende combinatie van deze vleugel succes vol handig liet Stoepker de voorzet van Stam voor m.voor Eelman gaan, waarna deze hoog en onhoudbaar voor Dirks inschoot. In de 2e helft was het voortdurend Watervogels dat de toon aangaf on vermoeibaar stuwden aanv. Snijders en Been hun voorhoede tot grote da den op, maar veel meer werk dan wat verdwaalde ballen kreeg de Texel doelman Heerschap, die in stijl, bouw en werkwijze in de verte aan Rikke Meert van België doet denken, toch niet op te knappen. Nadat midhalf van der Hert op de midvoor plaats was verschenen deden zich voor de groenzwarte ves te nog wel gevaarlijke momenten voor, maar de stand bleef verder onveranderd. Een apart woord van lof voor de heer Scholten die deze faire strijd als een groot veldheer leidde. Uitslagen van de zesde ronde die Zaterdag i.l. werd gespeeld: TartakowerStahlberg remise (30 zetten); EuweGudmunds- son remise (20 zetten); Donner Golombek 10 (37 zetten): O'KellyNajdorf afgebr. (41 zetten): v.d. BergGligoric af gebroken (40 zetten); v. Sehel- tingaRossolimo (a£gebr. (40 zetten): KramerTrifunovic af gebroken (41 zetten); Pilnik Pirc afgebr. <43 zetten); Foltys Reshevskev afgebr. (40 zetten); KotnauerSzabados 10 (32 zetten); De afgebroken partij FoltvsReshevskev werd Zon dag zonder verder te spelen door Foltvs opgegeven. De stand na de zesde ronde luidt: 1/2 Stahlberg (Zw.) en Res hevskev (V.S.) 4(4 p.; 3 Gligoric (Zd. Slav.) 4 d. 1 afgebr.; 4/5 Najdorf (Arg.en Rossolimo (Fr.) 3% p. -f 1 afgebr.; 6/7 Tar takower (Fr.) en Euwe (Ned.) 3% p.: 8 O'Kellv (Belg.) 3 P. 1 afgebr.; 9 Donner (Ned.) 3 p.; 10/12 Pilnik (Arg.) Pirc (Zd. Slav.) en Trifunovic (Zd. Slav.) 2% p. 1 afgebr.: 13/15 Gud- mundsson (Ysland) Szabados (It.) en Kottnauer (Ts. SI.) 2% p. 16/17 v. Scheltinga (Ned.) en v. d. Berg (Ned.) 2 d. 1 afgebr.; 18 Foltvs l Ts. SI.) 1% p. 1 afgebr.: 19 Golombek (Gr Br.) 1 p.: 20 Kramer (Ned.) p. 1 -fgebr. De partijen voor de 8e ronde: Dinsdag 21 November ziin: O'KellyDonner: v.d. Berg Najdorf: Kottnauer—Golombek; Euwe—Gligoric: Foltys—Szaba dos; RossolimoGudmundsson; Kramer—Reshevsky; Tartakower van Scheltinga: PilnikTrifuno vic: PircStahlberg. De wedstrijd tussen Ajax en D.O.S. werd door de Utrechtenaren met 50 gewonnen. Tijdens een aanval der bezoekende club viel doelman v. d. Pol van Ajax uit om de ingeschoten bal te keren. De bal ketste echter tegen de paal, kwam terecht bij een D.O.S -speler, die doorgaf naar zijn linksbinnen Krommert, die met een zacht schot geen moeite had de nog op de grond liggende v. d.jjpol te passeren. Aangezien er vele wedstrijden afgelast werden, was de publieke belangstelling voor de wedstrijd RKAFC-Koedijk groot: ruim 2000 toeschouwers. De wedstrijd stond niet op hoog peil; AFC's zege kwam echter niet eenmaal in gevaar, daarvoor was het spel der Koedijkers te primitief en waren hun aanval len te doorzichtig. Anderzijds heeft de Koedijk-defensie volop gelegenheid gehad haar kunnen te tonen; hierbij viel vooral de wijze op, waarop de Koedijk doelman de ingezonden schoten uit zijn doel ranselde. AFC had een gewijzigde op stelling met Hoeben weer als back; naast hem stond Balirt als linksback. In de voorhoede was P. Tijm weer aanwezig. Over de wedstrijd 't volgende: Koedijk wint de toss en AFC trapt af. Direct trekken de AFC- ers ten aanval, waarop Koedijk hetzelfde antwoord geeft; de rechtsbuiten krijgt een pracht kans; hij kopt over. Meteen is AFC weer voor het Koedijk-doel en als C. Tijm zich vrij weet te spelen, geeft hij goed door naar J. de Nijs, die onhoudbaar doel punt (10). Vlak daarna krijgt AFC weer een kans, maar nu weet de doelman redding te bren gen. Koedijk weet zich dan lang zaam te herstellen en met verre trappen zoekt het de richting van het AFC-doel, waar de dekking wel eens wat te wensen over laat. Hun schieten is echter zwak. Een goede aanval, besloten met een voorzet, welke door de Nijs wordt ingekopt, brengt AFC geen succes, doordat de doelman fraai redt. Vlak daarna is hij weer het struikelblok, als hij op mag nifieke wijze een kogel uit zijn doel ranselt. De rust komt dan ook met 10. Na de rust hetzelfde beeld: AFC 't meest in de aanval en evenals voor de rust wordt er na 5 min. gedoelpunt. Nu is het J. Tijm,- die een kogel inzendt, waarop de doelman het antwoord schuldig moet blijven. Het offen sief houdt aan, de gehele voor hoede, de AFC-spil incluis, schiet op doel, maar de Koedijk-doel man houdt stand. Een enkele maal komt Koedijk in de aanval, maar gevaarlijk is het niet. De AFC-middenlinie krijgt volop ge legenheid om haar stuwende taak uit te voeren; het heeft er soms veel van of AFC b.v. twee links buitens heeft. De AFC-voorhoedc heeft echter te weinig stootkracht I om de geboden kansen te benut ten en de score te verhogen. Totdat na ongeveer 20 min. Hey- nis de bal tactisch over de uit gevallen Koedijk-doelman in het net deponeert (30). Vlak hier na is een onoordeelkundig terug spelen van de rechtsback bijna oorzaak van het vierde doelpunt, maar nu komt de paal te hulp. De AFC-voorhoede krijgt nog meer kansen, maar de afwerking laat veel te wensen over; ver schillende malen verdwijnt de bal dan ook over of naast. Tot het einde blijft de stand verder ongewijzigd. DE BESMETTING OP HET ZWOLSE SPORTPARK ZV/OLLE. 19 Nov. - Zoals eer der gemeld heeft de K.N.V.B. alle wedstrijden te spelen in 't Zwolse Gemeen teliik Sportpark, afgelast wegens het ontstaan van een tetanus-besmetting bii de NEO-soil Epoink. Het Zwols gemeentebestuur heeft zich naar aanleiding van deze kwestie in verbinding ge steld met de ..Inspectie der volks gezondheid" Inspecteurs van deze dienst waren, zo vernemen wii van de ziide van het Zwols gemeentebestuur, van mening dat de maatregel van de KNVB niet volkomen gerechtvaardigd is De tetanus-bacil komt overal voor en besmetting kan bijgevolg ook overal geschieden. Er be staat volgens deze medici geen speciale reden om het Sportpark te sluiten. Met deze mededeling heeft het gemeentebestuur zich gewend tot de waarnemend hoofdconsul van de K.N.V.B., de heer Bremer- kamp. Deze verklaarde bezie te ziin met de samenstelling van *n rapport, waar alle binnengeko men gegevens in verwerkt ziin^ Er bestaat gegronde hoop. da' het voetbalverbod voor het Gem Sportpark volgende week weer opgeheven zal worden. 9-banen-wedstrijd begonnen ALKMAAR. De door de Alkmaarse Kegelbond georgani seerde 9 banen-wedstrijd en wel op 6 banen in De Unie, 2 in café Central en 1 in café Te Bos heeft Zaterdagavond een aan vang genomen. De belangstelling voor deze wedstrijd is groot en meer dan 250 kegelaarsters en kegelaal zullen er aan deelnemen. Op de Zondagen 26 November en 3 December worden de wedstrij den voortgezet.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5