De Alkmaarse Gemeenteraad wenst geen communisten in het Georganiseerd Overleg C.P.N.-afgevaardigdeTorenvlied toonde oratorische kwaliteiten NU 6 x PER DAG! GERARD WORM's GRATIS ■KOPEN Prodi tusse HlLGKMANN Overigens 'n vlotte vergadering modemagazijnen Psychotechniek en beroepskeuze I UUR GEOPEND ko£ Niet op GRIJP DE KANS! Wie rekent koopt bij VET 1, 2 en 4 December St. Adelbert-yereniging I alles voor niets! SERRES DEKEN V/ -■ Onze magazijnen Marktberichten Middenstan zich orgar VAGINA 2 VRIJDAG 1 DECEMBER 1950 In de gemeenteraadsvergadering van gisteren hebben de com munisten weer eens een nederlaag te incasseren gekregen. De raad besloot tot wering van de bij de communistische E.V.C. aangesloten Bond van Nederlands Overheidspersoneel in het georganiseerd overleg van de gemeente. De commu nistische fractie vermocht uiteraard de raad niet tot andere gedachten te brengen, hoewel de heer Torenvlied danig zijn best deed. De rest van de agenda, die 23 punten telde, werd in een vlot tempo afgedaan. Nadat de voorzitter, burge meester Mr. Dr. H. J. Wijtema, de raadsvergadering had geopend, ontspon zich aldra een discussie over het afwijzende advies van B. en W. naar aanleiding van een te laat ingediende subsidie aanvrage van de Ned. Herv. Commissie voor Gezinszorg te Alkmaar. De heer Kirpensteijn (Arb.) diende een voorstel in, deze sub sidie voor 1950 alsnog toe te staan. De juiste subsidiepolitiek is de afwijzing van tussentijds inge diende subsidie-aanvragen, aldus de burgemeester. Tenslotte werd besloten de zaak aan te houden tot de be handeling van de begroting 1951. Omdat het niet op weg der gemeente ligt, landelijke acties te steunen .adviseerden B. en W. afwijzend op een verzoek van de Bond van Land- en Zuivelarbei- ders te Groningen, om de minis ter van Sociale Zaken te ver zoeken de overbruggingsregeling t.a.v. de landarbeiders te herzien en aan deze arbeiders een extra aanvullende uitkering op de over bruggingsuitkering te verstrekken De heren Torenvlied en Knuis- tingh Neven, de communistische fractie, verklaarden zich tegen afwijzing van het verzoek, doch tevergeefs. Benoemingen Aan mevr. H. E. Dekkers werd met ingang van 1 Jan. 1951 eer vol ontslag verleend als lerares Nederlands aan het Murmellius- Gymnasium. In haar plaats werd als vaste leraar benoemd de heer Max B. Teipe te Hilversum. Aan de heer H. J. v. d. Winden werd eervol ontslag verleend als hoofd van de Lindenschool, onder dank betuiging voor de aan de ge meente bewezen diensten. Ver schillende leden van commissiën en besturen werden herbenoemd. Wegens overlijden van het lid van de commissie van toezicht op het L.O., de heer Th. Hout, werd in diens plaats benoemd de heer G. J. Maissan. In de vaca tures J. H. Hazes en H. de Win ter werden in het bestuur van de Sociale Werkplaats gekozen de heren J. Martin en J. Rotgans. Als commissaris in het bestuur van de Vereniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" werd de burgemeester gekozen, als zijn plaatsvervanger Mr. K. de Ronde. Als plaatsvervangend gedelegeer de in de besturen van de hier gevestigde, door de gemeente ge subsidieerde bijzondere scholen voor nijverheidsonderwijs werd de heer D. v. Barneveld benoemd. Daarna werd overgegaan tot het trekken van de afdelingen van de gemeenteraad in verband met het onderzoek van de ont- werp-begroting voor 1951. De heer W. v. d. Vall werd benoemd als ambtenaar van de Burgerlijke Stand, in het bijzon der belast met het voltrekken van huwelijken. Als leraren aan de Gemeente lijke Avondschool voor Lager Nij verheidsonderwijs werden be noemd in vaste dienst de herne J. Groet (boekhouden en Neder lands), G. Luinge (bouwkundig tekenen); in tijdelijke dienst voor de cursus 1950/'51 R. Waalewijn (bouwkundig tekenen), A. van Rossum (bouwkundig tekenen en vaktheorie), O. Schenk (werk tuigkundig tekenen), P. Hendriks (vaktekenen machinebankwerkers en motor- en rijwielherstellers, alsmede calorische werktuigen en materialenkennis), A. W. Gerver (materialenkennis), J. A. de Haan (electrotechnisch tekenen en elec- triciteitsleer), H. Schenk te Beets (handtekenen), W. G. Rupert, A. M. de Ree en F. J. M. Nuijens, de laatste te Oudorp (algebra, meetkunde en rekenen), W. Wes ter te Egmond a.d. Hoef (alge bra en meetkunde), J. Koomen Bergen (algebra, natuur- en werktuigkunde), H. R. Wassenaar (algebra en meetkunde) en C. Kok (vaktekenen machinebank werkers en motor- en rijwielher stellers). Voor werktuig- en na tuurkunde werd nog benoemd de heer A. v. d. Ploeg. Aan de heer H. J. v. d. Winden werd, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als leraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs, met ingang van 1 Januari 1951. Een verzoek van de Woning bouwvereniging „Rochdale" om een grondvoorschot van f 103.950 voor aankoop van bouwgrond aan het Corn. Evertsenplein, de Coornhertkade en de Marnix- straat voor de bouw van 74 wo ningen werd toegestaan. Onderwijs Aan het bestuur der R.K. Meis jesscholen werd een voorschot toegekend op de gemeentelijke vergoeding 1950 in de kosten van instandhouding der St. Lid- winaschool. Voor de diverse vormen van openbaar onderwijs werd het bedrag, dat per leerling van ge meentewege beschikbaar wordt gesteld over 1951, bepaald. Dit is voor het openbaar gewoon l.o. f33.61 plus fl.— per meisjes leerling voor aanschaffing van handwerkbenodigdheden, voor het openbaar v.g.l.o. f37.75, voor het openbaar u.i.o. f37.43 plus f 1.50 per meisjesleerling voor aanschaffing van handwerkbeno digdheden. In deze bedragen zit f0.75 voor administratiekosten. Bovendien wordt voor het v.g.l.o. het bedrag nog verhoogd voor de leerlingen die onderricht ont vangen in handenarbeid met f0.75 per leerling, me.t f4.per meisjesleerling voor onderwijs in handwerken, en voor meisjes leerlingen die huishoudkunde krijgen in het eigen school gebouw met f10.per leerlinge. Een verzoek van de vereniging „Alkmaarse Fröbelschool" om een bedrag van f15.345,voor de kosten van eerste inrichting van de aan de Heiloërdijk te stichten Oostenrijkse school, werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De gemeenschappelijke rege ling met Heiloo en Limmen, be treffende het geneeskundig schooltoezicht werd opnieuw vastgesteld. De gemeenteraad verleende voorts zijn medewer king voor het aanschaffen van verwarmingsketels ten behoeve van de Julianaschool. De verordening op de heffing van schoolgelden voor het on derwijs aan de middelbare han delsavondschool, werd opnieuw vastgesteld. Warmenhuizen electrisch verlicht De overeenkomst, die Alkmaar met Warmenhuizen heeft inzake de levering van gas en het aan houden van gas-straatverlich- ting werd zodanig gewijzigd, dat Warmenhuizen zijn straatver lichting kan gaan electrificeren. Alkmaar krijgt als tegemoetko ming in de winstderving flOSO, van Warmenhuizen. Aan P. de Boer te Landsmeer werd het vuilnis vervoer voor '51 en '52 opgedragen voor f 1.45 per m3. Aan de Nat. Coöp. Kaasver koopvereniging G.A. te A'dam werd optie verleend tot aankoop van een terrein bij het Kwakel- pad. Speelterrein Tussen de Boezemsingel en de Dijkgraafstraat zal een speel terrein worden aangelegd. De raad stelde daartoe een crediet van f1750.beschikbaar. Daar zal een zandbak worden aange bracht, zodat de zandbak op het speelterrein aan de Tienenwal kan vervallen, waarmee dan een besparing van f285,wordt ver kregen. Het beschikbaar gestelde crediet voor de speelplaats aan de Tienenwal werd gereduceerd van f2790,— tot f2505,—." De heer de Zeeuw (K.V:P.) vond twee speelterreinen op nog geen 100 meter van elkaar ge legen, wel wat te veel van het goede. Spreker wilde de kosten van het nieuwe speelterrein op het bouwblok laten drukken; hij wilde de zaak dus inbrengen in het woningbedrijf. Hier wordt, aldus de voorzit ter, een gunstige scheiding ver kregen tussen de kleinere kin deren en de wat oudere jeugd. De burgemeester wilde de ge dachte niet aanmoedigen dat de gemeente elk inpandig terrein als speelterrein gaat bestemmen. De gedachte van de heer de Zeeuw zal worden opgenomen met de directeur van O.W. Wijziging Bouwverordening De raad besloot tot wijziging van de bouwverordening met dien verstande, dat de hoogte van woningvertrelcken niet lan ger 2.70 meter behoeft te bedra gen, doch dat een hoogte van minstens 2.60 meter voorgeschre ven wordt. Hierdoor wordt de bouwprijs gedrukt. Wijziging verordening om trent slechte lectuur Het voorstel van B. en W„ tot wijziging van de verordening ter wering van slechte lectuur en dergelijke, werd van de agenda afgevoerd voor nadere beschou wing door de commissie voor de strafverordeningen. Dit naar aanleiding van de heer Berk houwer (V.V.D.), die, hoewel hij aan de totstandkoming van dé verordening had meegewerkt, bij nader inzien bezwaren maakte tegen de inhoud ervan. De verordening op het bestuur van het burgerweeshuis werd zodanig gewijzigd, dat batige saldi, onder goedkeuring door B. en W„ in het vervolg kun nen worden bestemd voor een weldadig doel. In het vervallen van het raadsbesluit tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten op het gebruik van openbare gemeente grond en -water, werd door een nieuw raadsbesluit voorzien. Voorzieningen voor slachthuis het IAdvertentie Omdat wij vanaf heden tot en met Maandag van 9 ..tot 9 geopend zijn hebben wij gezien het enorm succes van onze gratis- kopen-reclame besloten ook in de avond uren gelegenheid tot gratis kopen te geven! De gratis kooptijden waren Donderdag 9.31-9.41; 10.37-10.47; 12.27-12.37; 13.17 -13.27; 17-07-17.17 Als extra reclame brengen wij tot en met 5 December een prachtige ELASTISCHE DAMESKOUS (géén standaard) in alle maten van 2.95 voor1.95 Langestraat 35 Alkmaar De raad besloot tot aanschaf fing van een nieuwe compressor voor afkoeling van het koelhuis van het slachthuis. De compres sor zal worden geplaatst in een nieuwe machinehal, tot de bouw waarvan eveneens werd beslo ten. De kosten van een en ander bedragen f82.400, Georganiseerd Overleg en communisten Nadat een wijziging was aan gebracht in de verordening op het beheer van het financie ringsfonds, kwam de kwestie van het Georganiseerd overleg aan de orde. Het ging hier om de bekrachtiging van een bezet tingsmaatregel. Bekrachtiging zonder meer houdt in dat alle organisaties, ook de communis tische Bond van Nederlands Overheidspersoneel, aangesloten bij de E.V.C., tot het georgani seerd overleg der gemeente moe ten worden toegelaten. B. en W. achtten deze consequentie te vergaand, omdat het van bplang kan zijn een bepaalde organisa tie van dit overleg te kunnen uitsluiten. Het college adviseer de dan» ook tot bekrachtiging van de bestaande verordening met dien verstande dat de E.V.C.- Bond van Nederlands Overheids personeel van de toelating tot de commissies van georganiseerd overleg wordt uitgesloten. De raad ging volgens het ad vies van B. en YV. te werk, uiter aard niet zonder tegenstribbeling van de communistische fractie. De heer Torenvlied uitte zijn teleurstelling over dit voorstel. De argumentatie van B. en W. noemde hij grof en een slecht verkiezingspamflet waardig. Hij trachtte de B.N.O.P. te distanci- eren van de C.P.N. Hij wilde een uitstapje maken naar San Fran cisco, verbaal dan altijd. De bur gemeester verzocht hem zich tot de zaak te beperken. Hij deed dat, zei hij, ook in San Fran cisco. Kortom, de heer Toren vlied deed zijn best. B. en W. zouden het vakverenigingsrecht met voeten treden. De heer Venneker (K.V.P.) noemde het G. O. een tere plant. De communistische invloed in de B.N.O.P. was zijns inziens evi dent. Van georganiseerd overleg met deze communistische ge oriënteerde lieden was volgens hem geen sprake. De heer Sietsma (Arb.) schaarde zich met zijn fractie achter B, en W. De heer Knuistingh Neven (C.P.N.) viel de heer Sietsma aan over' een persoonlijke kwes tie. Wethouder Coerts (Arb.) ver dedigde nog eens het voorstel van B. en W. Er zijn verschil lende motieven Vöor de wering van de B.N.O.P. Bovendien heeft de bond in Alkmaar een te ge ringe aanhang om in aanmer king te komen voor het gëdrga- niseerd overle'g. De E.V.'C. noem de de heer Coerts geen bona fide organisatie en voor deze bewering voerde hij de nodige bewijzen aan. Hij sprak van het terroristische Stalinisme, dat met de democratie niets meer te ma ken heeft. De. heer Torenvlied deed er in tweede instantie nog een schepje bovenop, en hij deed het met verve, dat zij hem toegegeven. Met tal van sophismen trachtte hij aan te tonen dat de B.N.O.P. los staat van de C.P.N. Hij stelde tenslotte een hoofdelijke stem ming voor. De heer Hoijtink (A.R.) toonde zich een even meeslepend spre ker als de heer Torenvlied, toen hij zijn standpunt tegen het per fide communisme uiteenzette. Hij wekte op tot eensgezind heid tegen de mantelorganisatie van de C.P.N., die de E.V.C. is. Ook de heer Venneker uitte nog eens zijn bezwaren tegen de E.V.C. De heer Torenvlied vroeg het woord in derde' termijn. De raad had daartoe zijn toestemming te geven. De heer Torenvlied kréég zijn vijf minuten en hij benutte ze ook. De democratie is zijns AGENDA EX ORIENTE LUX: Lezing met lichtbeelden over Egyptische Pyramiden- tempels, Victoryhotel. 8 uur. ONTWIKKELINGSAVOND Archivaris Th. Wortel spreekt over de KAB, in Het Wapen van Heems kerk, 8 uur. BIOSCOPEN: Victoria thea ter: River Lady, 18 jaar; Harmonie: Gekooide meisjes, 18 jr.; Rex-thea ter: Voor moed beleid en trouw, 18 jr.; Cinema Americain- Mo vie Craty, alle leeft. Voorstellingen: heden avond 8 uur. Matinée in het Rex-thea- ter iedere middag om 2.30 uur. APOTHEKEN: Nachtdienst door apotheek mevr. de Wed C. M. B. Wanne, Mient 11. TAXI'S: Adr. Louwe. Gees tersingel 26, tel. 2290, heeft de nachtdienst. TENTOONSTELLING: Beeldhouwwerk en gra fiek in „de Zeester" Zuid laan 15 Bergen (geopend 1012 en 2.305 uur. inziens nog een zeer verwarrend begrip. Met. deze opmerking be sloot hij zijn betoog. Het college van B. en W. had het laatste woord bij monde van de heer Coerts. Met alle stemmen, behalve die van de beide communisten, werd het voorstel aangenomen. Daarna machtigde de raad B. en W. tot het aangaan van kas geldleningen ten behoeve van de dienst 1951 tot een totaalbedrag van f2.500.000, Hiermee was de raadsvergade ring. ten einde, de laatste raads vergadering van het jaar. De burgemeester vond het nog te vroeg om de raadsleden een zalig uiteinde te wensen. Met hen een plezierige St. Ni- colaas toe te wensen, besloot hij de vergadering. Advertentie DAMESAFDELING en HERENAFDELING zijn geopend van 9 uur v.m tot 9 uur n.m. op ALKMAAR. Voor de afde ling Alkmaar van de St. Adel- bert-vereniging hield dr. J. Dijk huis, klinisch psycholoog van de St. Willibrordusstichting te Hei loo, Woensdagavond in Hotel Victory een inleiding over „De betekenis van de. psychotechniek voor de beroepskeuze". Behalve het bestuur en de adjunct-secre taris van het hoofdbestuur, de heer Geukers, was een achttien tal leden van de vereniging aan wezig. In de Westerse wereld, aldus dr. Dijkhuis, neemt de zinvolle activiteit een zo grote plaats in, dat de inactivi teit als een socia le stoornis wordt gezien. Vandaar dat practisch iedereen met de be roepskeuze heeft te maken. In 't kort ging spreker de ontwikke ling na van de periode der zelf- verzorging naar het tijdvak der specialisatie, welke ontwikkeling spreker zag als een phase in de evolutie naar industrialisatie. Nader bezag hij vervolgens de bedrijfskant van onze samenle ving. De grotere specialisatie brengt grotere differentiatie van beroepen mee. De bevolkings aanwas brengt meer beroeps spreiding. De beroepskeus wordt meer en meer een probleem. Spr. ging in op de betrekkelijke vrij heid van de mens ten opzichte der beroepskeuze. Allerlei motie ven spelen bi] de beroepskeus 'n rol. De beroepsmogelijkheden van de individuele mens worden door verschillende factoren be perkt. Spreker wees op de ge compliceerdheid van de mens en leidde daaruit de betekenis af van de psychotechniek, die in hem geen absolute verdediger vond. De psychotechniek om schreef dr. Dijkhuis als de toege paste psychologie, die zich bezig houdt met het onderzoek naar de capaciteiten van de mens. Deze nog slechts een 40-tal ja ren oude wetenschap wilde aan vankelijk de mens technisch be kijken om op hem eenzelfde hou vast te krijgen als op de machine. De mens werd uiteengerafeld in zijn capaciteiten en daarbij werd de synthetische visie op zijn per soon al te veel uit het oóg ver loren. Van deze elementaire be schouwingswijze komt men lang zamerhand terug. Men gaat meer zien naar de gehele mens en het onderzoek naar zijn verschillende capaciteiten wordt meer en meer een hulpmiddel. Wie vraagt: is deze mens geschikt voor dit be.- roep? krijgt het antwoord: ja of neen. niet langer wordt hem de mens voorgelegd, verdeeld in zijn capaciteiten. De psychotechniek bedient zich van tests. Behalve de intel- ligentie-quotient spelen karak ter- en persoonlijkheidsfacto ren een rol. Waar het op aankomt in de psychotechniek, is de interpre tatie van de tests. Deze is slechts toe te vertrouwen aan weten schappelijk geschoolde psycho logen. Sprekend over de waarde van de psychotechniek, legde dr. Dijkhuis er de nadruk op, dat bij de beroepskeus ook het socia le advies een grote rol speelt. De waarde van de psychotech niek is derhalve niet absoluut. Spreker zette tenslotte 't gro te belang van de psychotech niek uiteen, in die gevallen waarin de beroepskeus een ge compliceerde moeilijkheid wordt en ook bij de keuze van sollici tanten. De inleiding van Dr. Dijkhuis bewees haar actualiteit en haar belangwekkenheid eens temeer in 't vraag en antwoord spel dat zich na de lezing ont wikkelde. Hierin zette dr. Dijk huis het belang uiteen van het teamwork van gespecialiseerde psychotechnici voor de syntheti sche mensbeoordeling. Op een afdoende manier werd afgerekend met de beunhazerij op het gebied van het beroeps keuze-advies, dat zich al te vaak aandient onder 't mom van we tenschappelijkheid en die niet te verdelgen valt. zolang het be roep van de psycholoog nog niet wettelijk is beschermd. Spreker ging tenslotte in op de vraggn, die werden gesteld omtrent de betekenis van de psychotechniek in verband met de schoolkeuze en de differentia tie in het onderwijs. Nadat de heer Geukers zijn waardering had uitgesproken voor de initia tieven van de Alkmaarse afde ling en gewezen had op het gro te belang van de St. Adelbertus vereniging voor de katholieken en de Ned. gemeenschap dank te de voorzitter. Mr. A. J. Lees berg, de heer Dijkhuis voor zijn interessant betoog. Doktersdiensten Zondag 3 Dec. Rayon West-Friesland (West) Dokter Pool te Hoogwoud, tel. Spanbroek 297 (K2263); Dokter Barnhoorn te Blokker, tel. K 2292 533: Dokter Mulder te Midwoud. tel. Oostwoud 1. ADVIESBUREAU VOOR GEREPATRIEERDEN. ALKMAAR Voor gerepatri- eerden uit Indonesië, die advies en hulp wensen te ontvangen bij zakelijke- of andere moeilijkhe den, bestaat de gelegenheid zich te wenden tot de voorlopige con tactcommissie, welke daartoe Vrijdags van half drie tot half vijf zitting houdt in het Gemeen telijk Bureau voor Sociale Za ken, Doelenstraat 30, kamer 8 (boven). De heer A. J. v. Wil- geniburg, v.h. resident in Indo nesië en de Heer W. C, van Meurs, redacteur van het ftibeg- orgaan, hebben zich bereid ver klaard deskundige voorlichting te verstrekken. Teneinde een vlotte gang van zaken te bevorderen, wordt ver zocht zoveel mogelijk de stukken betrekking ^ebbende op de naar voren te brengen aangelegenheid mede te brengen. UITSLAG VEILING Bij de op 29 November j.l. t.o.v. Notaris Mr. C. J. de Lange bij opbod gehouden veiling kwamen in bod; 1 Huis en erf aan de Snaarmans- laan 147 te Alkmaar op f 3430.. 2 Huis en erf aan de Tuinstraat 17 te Alkmaar op f 2500. 3 Huis en erf aan de Augustijner- steeg 7 te Alkmaar op f 2800. 4 Huis en erf aan de le Land- dwarsstr. 14 te Alkmaar op f 1940.—. 5 Winkel- en woonhuis met erf aan het Fnidsen 37 te Alkmaar op f 2100.—. 6 Huis en erf aan de Kennemer- straatweg 58 te Heiloo op f 3860.—. 7 Huis met erf en tuingrond aan de Ouden Hoeverweg no. 9 (nieuw no. 59) te Alkmaar op f 2700. 8 Huis met erf en tuingrond aan de Ouden Hoeverweg no. 11 (nieuw no. 61) te Alkmaar, vrij van huur en bewoning op f 3210. De afslag en toewijzing blijven be paald op Woensdag 6 December 1950 des avonds precies zeven uur in Het Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alkmaar. KATHOLIEKE VROUWENBEWEGING ALKMAAR. De Kath. Vrouwen beweging hield in „Victory" een in teressante en leerzame avond over huid- en voetverzorging. -De presi dente, Mevr. Paleari, opende de druk bezochte bijeenkomst. Allereerst werd door de secreta resse 'n praatje gehouden ov©r de „Hofboekerij", waarbij een goed in zicht werd gegeven, over deze actie van de vrouwenbeweging n.l. in overleg met 4 grote Kath. Uitgevers maatschappijen 'n goed boek voor weinig geld in alle kath. gezinnen te brengen. Daarna hield de heer Verhoogt jr. 'n lezing over de verzorging van huid en voet. Na de pauze demonstreerde Mw. Verhoogt bij de verschillende leden hoe onze voeten te verzorgen en ten slotte maakte zij, bij haar die dat wensten 'n keurige make-up. Van deze gratis demonstratie en advie zen werd ruimschoots gebruik ge maakt. Tegen half 12 keerden de leden na 'n zeer geanimeerde avond heel voldaan huiswaarts. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Carel W. J., zoon van R. M. Schouten en M. A. H. Heesbeen; Jeannette, dochter van J. Luik en T. Minne- ma; Everarda A. M„ dochter van Th. Haring en P. Pelt; Edwin, zoon van W. H. Schipper en M. Th. Geelkerken. Gehuwd: Klaas Blont en Jeanne J. Gerritsen; Wilhelmus T. Haas broek en Johanna C. Lammers. Ondertrouwd: Hendrik J. Biard 25 jaar, en Antje Engel, 21 jaar; Jacob L. Schreuders, 41 jaar en Hiskia M. Sommer, 22 jaar; Adr. G. Pannekeet, 30 jaar en Wilhel- mina D. A. Brouwer, 20 jr.; Cor- nelis Goesinne, 45 jaar en Naalke Kramer, 41 jaar; Johannes Pee reboom, 24 jaar en Catharina C. Pater, 23 jaar; Adrianus M. Bal vers, 35 jaar en Elisabeth M. Kou- denburg, 31 jaar; Simon J. Tump 40 jaar, en Neeltje Engel, 20 jaar. Overleden: Jan A. de Waard, oud 2 dagen. HET HOCKEY-PROCRAMMA ALKMAAR. Het programma van de AMHC ziet er voor Zondag als volgt uit: Dames: AlkmaarHurley Kraaien IIAlkmaar II Heren: BMHC IIAlkmaar Alkmaar IIHilversum IV (Advertentie) ELKE DAG t.m. 5 DEC. I Iedereen koopt in dat uur I gratis mantels, japonnen, I regenmantels, nylons, onder- I goederen, lakens, baddoeken, I schorten, overhemden enz.!!! I Gratis koopuur was Donder- Wm dag van 1112. „BILLIJK MAN" ALKMAAR, LANGESTRAAT 23 DE SINT KOMT IN HEILOO (Advertentie) Verwarm Uw bed behaaglijk met jen WEERSVERWACHTING Medegedeeld De But door het K.N.M.I. It, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. GUUR. Wisselend bewolkt met nu en dan buten, hagel of natte sneeuw. Aanvankelijk matige tot krachti ge. later tijdelijk weer tot storm achtig toenemende wind tussen West en Noord-West. Guur weer. (Advertentie) zijn op 1, 2 en 4 December van; 9 uur v.m. tot 12.30 uur v.m. en van 2 uur n.m. tot 9 uur n.m. 3 langestraat m alkmaar HEILOO Vol klopt ons hart, verwachting Wie de koek krijgt wie de gard, Eerlijk zullen we alles verdelen, En grote pret zal het zijn bij ve len Wat de gift ook moge zijn. Wat zullen zij gelukkig zijn Wel, geeft dus met gul gebaar zet nu reeds uw gave klaar. Zaterdagmiddag komen de verkenners en gidsen bij U aan de deur. Denkt U er nog even aan? Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren; Ebelina dv Ph. C. Briefjes en H. van de Nes; Antonius Cl. R. zv N. Molenaar en M. J. Büster; Jelle J. zv J. Albers en M. A. Zeehuisen. Ondertrouwd: Johan P. Stekelbos 36 jaar en Geesien Drenthen 31 jaar; Bernardus H. A. G. Lohman 26 jaar te Leeuwarden en Maria Cath. Hil- tenburg 25 jaar. Mattheus Cornells Punt en Catha rina Adriana KcAfien, Hoflaan 22s; Marinus Albertus de Rijk en Johan na Frederika van der Heijden, Am sterdam Spaarndammerstraat 96 I; Siete Robert Knottnerus en Caroline Louise van Heyst, Scheemda Win schoterstraat 16. R.K. Handbalvereniging D.I.O. BERGEN De laatste weken zijn de wedstrijden, vanwege de slechte weersgesteldheid, steeds afgelast. Ook a.s. Zondag wordt door geen der elftallen gespeeld. De training gaat echter gewoon door en het is een voornaam punt in de sport. Zonder een regel matige training gaat een club on herroepelijk achteruit, niet alleen wat de clubgeest betreft, maar ook is het merkbaar bij de meis jes als zij weer moeten spelen,, vooral op de punten uithoudings vermogen, beweging en snel rea geren. Meisjes ziet dit goed in en tracht vanavond om 7 uur aan wezig te zijn. PROCES-VERBAAL BERGEN Wegens het in be zit hebben van een pakje onge- banderolleerde sigaretten in zijn zaak is tegen een hotelhouder hier ter plaatse, door controleurs van de belastingen proces-ver baal opgemaakt. KERST-RETRAITE BERGEN. In het Retraitehuis „Sint Petrus Canisius" te Bergén wordt vap 22 tot 25 December een speciale Kerst-retraite gehouden. De directie nodigt mannen en jonge mannen uit aan deze mooie retraite deel te nemen. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar zodat spoedige opgave gewenst is. K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Rex Theater: „Voor moed, beleid en trouw", 18 jr. Cinema Americain: „Movie Crazy", alle leeft. Harmonie: „Gekooide meisjes", volw. Victoria: „River Lady", 18 jr. DEN HELDER: De Witte: „De getemde feeks", onb.; „Sahara" 18 jaar Tivoli: „De engel en de bandiet" 14 jaar; „De wilde brigade", 14 jaar. HOORN: Winston Theater: „De Indische graftempel", 14 jaar Victoria: „Verboden zóne", voor katholieken ontoelaatbaar. SCHAGEN: Royal: „De dijk is dicht", 14 jaar. MEDEMBLIK: Scala: „Gebroken belofte", 18 jaar; „Het lokkende goud", 14 jaar. WIERINGEN: De Haan: „Een zwervers oponthoud", 14 jaar „De gevaarlijke leeftijd", 18 jr. LUTJ.EBROEK: City; „Toch schijnt de zon", alle leeft. „John Doe, de man die het meende", alle leeft. GROOTEBROEK, 30 Nov. 1951 5000 kg gele kool 3,604,70; 9000 kg groene kool 5,106; 3000 kg andijvie 19,5023,50; st. 12,8015,80; 10.000 kg uien grof 8,208,40; groot 5,605,80; driel. 7,70—8,40; nep 13.70—13,80; 85.000 st. bloemkool B 27.51; B II 18—32: C 10—18; C I 8; st. 8—19. AVENHORN 30 Nov. 300 kg. spruitkool 2532; 7000 kg Wit te kool Succ. 44.80; 20.600 kg. rode kool 410.20: 5800 kg gele kool 3.505.60; 1500 kg groene kool 5.60—7.10; 10.500 kg Grove uien 7.307.90; gewone 68.40; driel. 8.20—9.50; nep 13—13.60; 6000 kg bieten I Rond 9.609.80 II 7.80—8.40; 152.00 kg Peen II 2.50—3.30; III 4—5.80; TV 4.50— 4.80 per 100 kg. LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE, 1 Dec. 3500 kg bieten A 9.50-9.80: 2500 kg uien 5.506.20, grove 6.807.80, driel. 7.70, nep 9.20; 18.000 kg andijvie 15—23; 18.000 kg groene kool 56.90; 9000 kg gele kool 4.10 5.10; 4000 kg rode kool 5—8.6,0; 25.000 kg witte kool 4; Succes witte kool 44.30. Doorgedraaid: 1000 kg gele kool; 1200 kg rode kool en 4100 kg witte kool. "WARMENHUIZEN. 1 Decem ber. 200 kg uien 6,50: 2800 kg andijvie 4,3016.40; 17000 kg rode kool 48,80; 4000 kg witte kool 44,20. KAASMARKT ALKMMA* 1 Dec Aanvoer 850 kg. 2 stapels boerenkaas f 95 per 50 kg. Han del stug. i (Var „Waf geeft gij oi horst (P.v.d.A.) g ken over „Econot niet te hebben b consumptieverlagii werkte plannen e voor de stemming Uit de verdere v de minister stelde, lijk, dat de heer Ni ter vooral betreurd nister de klemtoon legd had op de dv van de Overheid bij van de productie, zou het bedrijfsleve zoeken om nu op met plannen op ta Vervolgens was di voeren wij deze ui dan het geval voor minderheid zich nie nen van de meen neerleggen, dan mi heid dwingend opti geest, aldus beke: Nederhorst, was 1 voorstander van c nomie. In zijn antwoord v. d. Brink er nog ook hij van meninj een verlaging van de lasten zo recht' lijk over het hele zouden moeten wo opvoering van de treft, bleef ministe benadrukken, dat eerste plaats een 1 de desbetreffende waarin vertegenwc Overheid, werkgev ZATERDAG 2 DEI HILVERSUM 1, 24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7. bed en liturgische Zendersluiting; 9.( uur-Voor de huis\ Waterstanden; 9.35 10.00 Voor de kleul tropole orkest; 11.0( ken; 11.45 Orgelcoi Angelus; 12.03 G 12.30 Land- en tuii lingen; 12.33 Gram Zonnewijzer 13.00 I tholiek nieuws; 1 nette orkest en sol Piano en orgel; 14.: 14.40 Gemengd koe niek van lettere] 15.35 Fanfare-orke: mofoonm.; 16.20 Bi 16.30 „De schooi Gregoriaans"; 17.00 deren; 18.00 Fi 18.15 Nederland klankbeeld; 18.25 18.40 Regeringsuitzc licht op de West 19.00 Nieuws; 19. ven", causerie, a sport; 19.27 Orge Journalistiek wee 20.00 Nieuws; 20.05 wedstrijd Noorwegi 20.10 De gewone r zijne van; 20.12 G 20.15 „Lichtbaken" eens op, heren; 21 programma; 21.53 doen"?; 22.00 Poj 22.30 „Wij luiden c 23.00 Nieuws 23.15 pefanto; 23.2224.C muziek. HILVERSUM 2 VARA, 10.00 VP RA, 19.30 VPRC VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 nastiek;; 7.30 u. i 9.00 Nieuws en 9.12 Gramofoonmui sche causerie; 10.( ding 10.20 Voor di de continuebedrijvi no voordracht; 12.0 muziek; 12.30 Land mededelingen; 12.31 13.00 Nieuws, 13. orkest, 13.50 Grai 14.00 Voor de jeuf tiekapel, 15.15 B 15.30 Pianovoordrac de wieg tot het f 16.00 Gramofoonm. praatje; 16.45 Spor Utrechts Stedelijk Voor de jeugd, 18 18.15 VARA-Varia, ian muziek, 19.00 staalkaart; 19.30 „I causerie, 19.55 „De: serie; 20.00 Nieuws schaakwedstrijd N derland; 20.06 Actu Gevarieerd prograi Dansorkest, 22.00 commentaar, 22.15 22.40 „Onder de r spel, 23.00 Nieuws, schaaktournooi, 2! 23.4024.00 Gramc BRUSSEL 324 m foonmuziek; 12.30 12.32 Lichte muz Nieuws, 13.15 Gran Causerie, 14.10 Gra 15.30 Lichte muzie mofoonm.; 17.00 N: Accordeonmuziek; foonmuziek, 17.40 17.55 Economisch c Jazzmuziek, met 18.30 Voor de soldi Nieuws; 19.30 Gra 19.50 Radiofeuilleti roeporkest en solis aliteiten, 21.15 1 21.30 Gramofoonm. muziek, 22.00 Nieu zoekprogramma, 23.0524.00 Gramc BRUSSEL 484 orkest, 13.00 Nieu' zoekprogramma; foonm., 15.15 Vei 16.30 Dansmuziek, 18.30 Accordeonspc sieke muziek; 19.4C 19.45 Nieuws, 20.( en solist, 21.00 Gra Jazzmuziek, 22.00 Dansmuziek. 22.55 Gramofoonmuziek, I -SÉ*"-1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2