Nieuw Suriname mag geen Finsterwolde worden Moeder wierp kinderen uit het raam en sprong zelf ook Nederland wijst Indonesisch voorstel inzake Nieuw-Guinea af Truman en Attlee waren het vrijwel eens V Om de tuin geleid? AUTO MET ZES ARBEIDERS BIJ BEILEN IN KANAAL EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN. DEN HELDER. SCHAGEN Sukarno is ziek Staten-delegatie op Schiphol aangekomen Communistische infiltratie maakt het land onbestuurbaar Worden omsingelde troepen ontzet? Bij uitslaande brand in Amsterdam India stelt voor vuren te staken Twee doden bij autobotsing Vier arrestaties in Groningen Scheepsberichten Gelet op verantwoordelijkheid en internationale situatie Motorrijder gedood te Zuidhorn Geen vaste beslissingen voor het geval y.N.-troepen uit Korea worden verdreven Kroniek en Kritiek Alle inzittenden verdronken grote verslagenheid te Emmercompascuum Abonnementsprijs t 4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Noordhollands Dacrhlad I Buiten God ts 't nergens 4^7 veilig. (Vondel) a Zaterdag 9 December 1950 46e Jaargang 4 No. 12039 Kantoren: HOORN. Draaisingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200: DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 CNIGE TIJD GELEDEN hebben wij, vooral op de psychologi sche factor, critiek geoefend op het besluit van de regering, om bepaalde topsalarissen, van hoge ambtenaren, belangrijk te verho gen. Wij hebben toen gezegd, dat wij het heel goed mogelijk ach ten, dat er in bepaalde gevallen „iets moest worden gedaan", maar wij betreurden het, dat de rege ring het moment van deze ver hogingen psychologisch zo aller ongelukkigst gekozen had. Het was juist in de tijd n.l. dat de re gering voet bij stuk hield ten aan zien van het maximum van 180. gulden, waaraan zij de befaamde vijf-procentsverhoging wilde bin den. Psychologisch bleef en blijft het dus fout. Maar van de andere kant moet erkend worden, dat er voor de zaak-zelf goede argumen ten zijn bij te brengen. De vraag kan bijv. gesteld worden, of wij in de tegenstand tegen bijzondere salariëring van hooggeplaatsten niet iets terug vinden van de be roemde oud-Hollandse kruide niersgeest enof wij ook vroe ger, in het algemeen, zowel hoog als laag, ons ambtelijk personeel niet vaak schriel hebben behan deld. Vooral na de bevrijding heeft men de oplossing willen zoeken in allerlei toelagen en bijslagen, representatiekosten en extra-vergoedingen, een stelsel, waarvan niet ontkend kan wor den, dat het 't grote gevaar van willekeur en misbruik meebrengt, hoe goed de bedoelingen ook zijn. Voorop dient te staan, dat de sa larissen voor alle ambtenaren be hoorlijk dienen te zijn; daarna komt, op de grondslag van de ge bruikelijke progressie, de vraag aan de orde. of in bepaalde ge vallen iets extra's moet worden tedaan. En hier geldt dan zeker et argument, dat minister Teu- lings deze week in de Kamer be zigde: De topfiguren, waar het hier over gaat, zijn mensen, die hebben te onderhandelen met commerciële figuren van de bo venste plank, die geen krimp heb ben; in het belang van ons volk moeten onze hoofdambtenaren met deze lieden kunnen omgaan en sóms millioenen voor ons land kunnen verdienen. Dat is een ar gument, waar wat inzit, evenals in dat andere, dat de betrokkenen vaak ih "h%t particuliere zakenle ven heel wat meer kunnen ver dienen. Een paar jaar geleden waren de klachten omtrent, ook om andere redenen, ongewenste overgang van hoge ambtelijke functionarissen van de Overheid naar het bedrijfsleven, niet van de lucht. Wil zij dat voorkomen, dan moet de Overheid althans krachten, die voor haar feite- 1 ij k onmisbaar zijn, door buiten- fewone salariëring aan zich bin- en. Wanneer de Kamer hier met verkeerde zuinigheid optreedt, zou zij landsbelangen kunnen schaden. De toekomst zal moeten leren, of de Kamermeerderheid zich in dit verband door de motie- Tuin niet „om de tuin" heeft la ten leiden DJAKARTA, 8 Dec. (Reuter) Het Indonesische persbureau An- tara bericht, dat het bezoek van president Sukarno aan de Phi- lippijnen wegens ziekte is uitge steld. Volgens paleiskringen lijdt Sukarno aan voorhoofdsholte- ontsteking, aldus „Antara". Gisteravond arriveerde op het vliegveld Schiphol een uit vier vertegenwoordigers bestaande delegatie der Staten van Suriname, die naar Nederland is gekomen, teneinde de moei lijkheden, die zich tans bij het besturen van Suriname doen gelden, met de regering te bespreken. De delegatie bestaat uit de heren L. Lichtveld, minister van Onderwijs en Vo'ks- gezondheid, O. Wong, H. Schrimisier en Rambaran Mishre. Zij vertegenwoordigen de coalitie van de meerderheid der Staten. Maandag zullen de Statenleden, die de oppositie vertegenwoor digen, in Nederland aankomen. in Suriname nu zijn wij uit gepraat. Onze tocht hierheen is geen boetetocht naar canossa. Wij komen een beroep doen op de regering, die ten slotte interna tionaal gezien de verantwoorde lijkheid draagt. Wij zullen de regering vragen maatregelen te nemen, opdat er een lichaam be noemd wordt, hetwelk, hangende de moeilijkheden, het heft' in han den neemt. Onze wetgeving is verouderd en zij voorziet niet in moeilijk heden als die, waarmede wij thans te kampen hebben. Daar om dient er een wet te komen, De voorzitter van de delegatie, de heer L. Lichtveld, verklaarde: „Wij zijn gekomen om met de minister te overleggen op welke wijze moet worden tegemoet ge treden aan de moeilijke toestand die in Suriname is ontstaan door het ontbreken van een afdoende wetgeving op allerlei gebied. In een gemeenschap als de onze, lijken de moeilijkheden vaak voort te spruiten uit per soonlijke grieven. Dit is echter in dit geval zeker niet juist. Een der hoofdpunten, waarvoor wij naar Nederland zijn geko men, is de penetratie van het communisme in Suriname, dat zich niet openlijk als zodanig voordoet, doch alle kenmerken ervan biedt." Minister Lichtveld schetste de oppositie in de Staten als een, die de middelen van obstructie, verwarring en sabotage niet schuwt. „Wij zullen in Nederland zeker niet met de heren van de oppo sitie spreken"' zo zeide hij. „Er is lang en breed over gesproken De Amerikaanse marine heeft Vrijdagavond te Washington ver klaard, dat volgens de laatste berichten de Amerikaanse ont zettingscolonne de Amerikaanse en Britse troepen in het omsin gelde Tsjosinbekken tot op 10 kilometer genaderd is. De staven van de verbonden land- en zeestrijdkrachten bouw den Vrijdag in de haven Hoeng- nam een grote vloot op, om de 15.000 manschappen, die zich van Kotori vechtend een weg naar de kust banen, te evacueren. Voor het overige heerste er Vrijdag een toestand van „onbe haaglijke rust" aan de Koreaanse fronten. In het ten Zuiden van Pjongjang gelegen niemandsland tussen de nieuwe geallieerde stel lingen en de voorhoede der Chi nese communistische legers heb ben wederzijdse verkenningspa trouilles contact. Een radeloze dertig-jarige In donesische vrouw wierp gister avond haar vier jonge kinderen uit het raam van de tweede ver dieping van een woning in de Gerard Doustraat te Amsterdam, omdat zij meende, dat een brand op de eerste verdieping van het perceel, het vluchten via de trap reeds onmogelijk had gemaakt. De vlammen sloegen op één hoog naar buiten, toen de ang stige moeder haar baby, een meisje van drie maanden, naar beneden wierp, waar in allerijl toegeschoten buren het wichtje in hun handen opvingen. Het vol gend kind, een twee-jarig meisje, werd op dezelfde wijze gered. Toen waren andere buren met 'n dekzeil naderbij gesneld, waarin achter elkaar een vier- en een LAKE SUCCESS In over leg met andere Aziatische lan den legt de Indische afvaardiging thans de laatste hand aan een voorstel, waarbij de V.N. ver zocht wordt, aanstonds een op roep „Staakt het vuren" uit te vaardigen, om aldus in te gaan op de wens van de gehele wereld tot vrede". Men verwacht, dat het voorstel vandaag aan de V.N. zal worden voorgelegd. zesjarige jongen en tenslotte ook de moeder zelf veilig belandden. De kinderen werden onmiddel lijk bij omwonenden -onderge bracht en de moeder kwam met behulp van een glas warme thee in een winkel aan de overkant weer spoedig op haar verhaal. De vader, die in een Indisch restaurant werkt, werd per auto gehaald en kon gelukkig consta teren, dat zijn gezin geen letsel had gekregen. De brand, die op zichzelf geen ernstig karakter had, werd met twee stralen in zeer korte tijd geblust. De oorzaak was het om vallen van een klein petroleum- toestel. De bewoners van één- hoog, waar de brand woedde, rie pen om hülp toen het toestel om viel en hierdoor werd de buur vrouw op de tweede etage opge schrikt. Zij verlieten onmiddel lijk de woning, maar lieten de deur achter zich open. Hierdoor kon het vuur ook het trappen huis bereiken. Twee personen werden gedood en twee zwaar gewond, toen gis terenavond op de rijksweg Arn hem—Ede een luxe auto in volle vaart tegen de achterkant van een vrachtauto reed, waarvan de chauffeur was uitgestapt, om een derde auto, die in de mist in de wegberm was geraakt, hulp te verlenen. Van de vier inzittenden van de luxe auto werden de be stuurder en een naast hem zit tende passagier gedood. Een dame brak beide benen, een derde heer werd aan het hoofd gewond. OMVANGRIJKE VERF- EN OLIEDIEFSTAL (Eigen bericht) De Groninger recherche heeft gistermiddag ingegrepen in een omvangrijke olie- en verfdief- stal, waaraan verschillende leden van het personeel van de firma A. J. Bijholt en Co., verf-, lak en glashandel in de Nieuwe Bo- teringestraat te Groningen, zich geruime tijd hebben schuldig ge maakt ten nadele,van deze firma. Reedsühaanden Varen hoeveel heden verf en olie weggenomen, zelfs bussen van 10 liter, door diverse werknemers. Gistermid dag werd een lid van het perso neel op heterdaad betrapt door de directeur. De Groninger re cherche heeft, naar wij verne men, vier personen gearresteerd. Drie hunner hebben reeds beken tenissen afgelegd. Het zijn allen personeelsleden, die reeds ge ruime tijd bij deze firma in dienst zijn en min of meer een vertrouwenspositie bekleden. Wat er met de gestolen goede ren werd gedaan, is nog niet komen vast te staan. Ook de om vang van de diefstallen is bij benadering .niet te bepalen, aan gezien zulks reeds maanden ach tereen geschiedde. Het onder zoek duurt voort. Grote Beer, Amsterdam-Nw. Guinea, 8 December van Sorong naar Biak. Tabinta, Djakarta-Amster dam, passeerde 8 Decem ber Finisterre. Maloya (rep.), Djakarta- Amsterdam, 7 December van Colombo naar Aden. Indrapoera, Djakarta-Rotter dam, passeerde 8 December Finisterre. - Ontscheping Zondag 13 uur te Rotter dam. Cyrenia (rep.), Surabaja- Marseille, 7 December Rode Zee dwars Port Su dan. Dorsetshire (rep.), Djakarta- Rotterdam, 6 December 200 mijl O.Z.O. Malta. die er wel m voorziet en nu het land onbestuurbaar is geworden, moet zulk een wet van buitenaf worden opgelegd De minister zeide. dat de V.S. met grote belangstelling de ge beurtenissen volgen. „Vijftig procent van het bau xiet, dat in de Amerikaanse in dustrie wordt verbruikt, komt uit Suriname. Het spreekt vanzelf, dat de V.S. ongaarne zouden zien, dat de productie geschaad zou worden door binnenlandse moeilijkheden. „Suriname mag nooit een „Fin sterwolde" worden", zo besloot de heer Lichtveld, „en daarom zijn wij komen praten. Wij ge loven dat alles nog ten gunste kan worden geleid. Wij honen ook te bereiken, dat het tijdelijke noodbestuur in Surinaamse han den komt." Met het s.s. „Veendam" zijn 48 jonge boeren, tuinders en landarbeiders, die in het raam van de „Technical Assistance" van de E.C.A.-Missie, gedurende acht maanden in Amerika verbleven, om bekend te raken met de Amerikaanse land bouwmethoden, in ons land teruggekeerd. V.l.n.r.: J. Staar- man, Overijsel, J. Salomons, Drente, D. de Groot, Groningen, f. Mellema, Groningen; K. Iwema, Noord-Holland en H. Dijksterhuis, Groningen. 's-GRAVENHAGE Het Indonesisch voorstel betreffende de kwestie Nieuw-Guinea is gistermiddag door de Nederlandse delegatie verworpen, aldus verneemt het A.N.P. in kringen der beide delegaties. Nederland heeft hef antwoord op het Indonesisch voorstel gistermiddag schriftelijk overhandigd. Hieruit is duidelijk geworden, dat Nederland niet bereid is de souvereiniteit aan Indonesië over te dragen. In de motivering werd gewezen op de zorgwekkende internatio nale situatie. Voorts werd ge zegd, dat Nedéfland zich verant woordelijk voelt voor het tot ont wikkeling brengen van West- Nieuw-Guinea en zijn autochtone bevolking. Wanneer deze bevol king voldoende tot ontwikkeling zal zijn gebracht, zal zij vanzelf sprekend over haar toekomstig staatkundig lot moeten kunnen beslissen. De Nederlandse regering is echter bereid Indonesische mede werking in de ontwikkeling van het gebied te aanvaarden. De Indonesische delegatie heeft thans tot Maandag de dag van de eerstvolgende bijeenkomst de gelegenheid om het antwoord te bespreken en eventueel con tact met haar regering in Dja karta op te nemen. Aan Indonesische ziide ver klaarde men naar aanleiding van het Nederlandse antwoord: „Er (Eigen bericht) Op de Rijksstraatweg te Zuid horn is gistermiddag omstreeks 2 uur de 38-jarige manufacturier Hendrik Simon Luth uit Zuid horn met zijn motor geslipt en kort nadien aan de opgelopen verwondingen bezweken. Het on geluk gebeurde onder het viaduct tengevolge van de gladheid van de weg. Het slachtoffer werd met het hoofd op de straat geslingerd en met een schedelbasisfractuur in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Groningen over gebracht, waar hij kort nadien is overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. schijnt geen gemeenschappelijke basis voor discussie aanwezig te zijn." Naar aanleiding van het gis- Indonesische zijde over de be sprekingen betreffende het inter nationale aspect van het pro bleem Nieuw-Guinea, verzekerde men in kringen van de Neder landse delegatie, dat deze weer gave niet in overeenstemming is met het gesprokene en daardoor hiervan een volkomen verkeerd beeld geeft. Op de vraag in hoeverre en in welk opzicht het vernomene niet in overeenstemming is met het gesprokene, verklaarde men het A.N.P., dat omtrent de juiste be woordingen geen inlichtingen kunnen worden gegeven, gezien het geheim karakter van de ge- dachtenwisseling in de betref teren gepubliceerde bericht van fende besprekingen. WASHINGTON Na afloop van de besprekingen tussen Truman en Attlee is gisteravond een communiqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat de Verenigde Staten en Engeland het eens zijn geworden over de gemeenschappelijke doelstel lingen van de buitenlandse politiek en dat er geen sprake kan zijn van toegeven aan of beloning van agressie, waar ook ter wereld. Gistermiddag werd in de aula van de R. K. Universiteit te Nijmegen een academische zitting ter ere van de dogma verklaring van de ten Hemelopneming van de Heilige Maagd Maria gehouden. Tijdens de zitting: v.l.n.r. de Commissaris der Koningin in Overijsel, IrJ. B. de Ridder van der Schueren; de Burgemeester van Tilburg, Baron van Voorst tot Voorst;de Curator van de Nijmeegse Universiteit Dr. Hoefnagels en de Bisschop van Den Bosch, Mgr. Mutsaerts. Terwijl Engeland echter voor stander is van het toelaten van rood China tot de V.N., blijven de Ver. Staten zich hiertegen verzetten. Deze geschillen „zullen echter geen belemmering moeten vormen voor onze verenigde po ging ter ondersteuning van onze gemeenschapelijke doelstellingen" aldus het communiqué, dat in een program van tien punten „ter verdediging van de vrije wereld tegen een communistische aan val" voorts getuigt van de be reidheid om de Koraanse kwestie door middel van onderhandelin gen te regelen en het vraagstuk Formosa op vreedzame wijze op te lossen. Overeenstemming werd voorts bereikt over het „zo snel moge lijk" vergroten van de militaire capaciteit der beide landen en het uitbreiden van de wapenpro ductie van alle vrije landen, ter versterking van de Atlantische gemeenschap. Truman verzekerde Attlee, dat hij hem op de hoogte zal houden van een eventueel gebruik van de atoombom. Nau we samenwerking wordt beoogd ter vergroting van de voorraden grondstoffen. Reuter's correspondent noemt het communiqué eerder opmer kenswaardig door zijn weglatin gen dan door de inhoud", daar er niets besloten zou zijn voor het geval de strijdkrachten der Wederom Nederlanders vrijgelaten MAKASSAR. Naar wij ver nemen zijn enige dagen geleden te Makassar de resterende vier Nederlanders van de groep die indertijd in Ternate werd aan gehouden, vervolgens naar Me- nado en daarna herwaarts overge bracht, thans in vrijheid gesteld. Het zijn de heren mr. E. J. van der Laan (gewezen ass. resident), J. H. de Bruyn, J. H. van Renesse van Duivenbode en O. H. Krijgs man, laatstgenoemde voorwaarde lijk. V.N. geheel uit Korea worden verdreven. .Jen er niet in geslaagd een gemeenschappelijke politiek op te stellen ten aanzien van de Chi nese communisten, aldus deze correspondent. Engeland zou zich hebben verzet tegen voorstellen voor een ..beperkte strafoorlog" tegen China. Gevaarlijk stadium (Sm.) De kwestie Nieuw Guinea verkeert op het ogenblik in een gevaarlijk stadium. Op dit ogen blik, nu wij dit schrijven, is het antwoord van de Nederlandse regering op het voorstel van de Indonesische delegatie ter con ferentie in Den Haag nog niet bekend. Maar het gesternte, waarin het voorstel haar gebracht heeft, lijkt ons niet erg gelukkig. Er moet een van Maarseveen Roem-verklaring komen, waarbij wordt vastgesteld, dat Nieuw- Guinea wordt overgedragen, al dus willen de Indonesiërs. Dat herinnert aan een andere, soort gelijke verklaring, de van Royen- Roem-verklaring van weleer, die de beslissing van de overhaaste overdracht der souvereiniteit over Indonesië heeft ingeleid en het hek van de dam rukte, voor de talloze infiltraties, welke, in strijd met alle afspraken, het Nederlands gezag ondermijnden. Wij voelen niets voor een der gelijke verklaring. Wij weten nog steeds niets anders, dan dat Ne derland zich houdt aan het stand punt, dat het belang van de be volking van Nieuw-Guinea be slissend zou zijn. Wij weten niet, of en wat er, sinds de R.T.C., in dit opzicht aan Nederlandse zijde veranderd is. Dat standpunt ver draagt zich o.i. ook niet met de gedachte van een compromis. En een nu besliste overdracht-op-ter- mijn een termijn van een half jaar! is voor óns alleen maar compromittant. Maar als wij in progressieve bladen al le zen, dat géén van beide partijen eigenlijk recht heeft op het gezag over Nieuw-Guinea, dus ook Ne derland niet, dan beginnen wij al te bevroeden, uit welke hoek de wind gaat waaien. Maar als deze stelling waar zou zijn, op grond waarvan onderhandelen de twee partijen dan eigenlijk op dit ogenblik over die gezagsvraag, als geen van twee er zeggen schap over heeft? Dubbele biljetten (Sm.) Een lezer, die niet van gisteren is, vraagt ons, naar aan leiding van het hoofdartikel van gisteren, hoe het nu bij die ver kiezingen in West-Berlijn zat met die z.g. dubbele stembiljetten, waarmee, volgens communistische beweringen, „geknoeid" zou zijn. Daar had, naar aanleiding van een bericht van de „Waarheid", die beweerde het van Reuter te heb ben, ook het „Vrije Volk" al naar gevraagd. Welnu, het „Parool" had er al opheldering over ge geven. Het was een merkwaardige zaak, die een nieuw licht werpt op de vreemde communistische manieren van werken en voor lichten! Er waren West-Berlijners, die in Oost-Berlijn werken. ïn die Oostelijke zóne, waar men de ver kiezingen in het Westen met lede ogen zag gebeuren, omdat het 't resultaat wel voorvoelde, stelde men speciale werktijden in, net op de uren, dat er gestemd moest worden! En de West-Berlijnse kiezers moesten hun niet-inge- vulde stembiljetten bij de baas inleveren, als bewijs dat ze niet gestemd hadden! De meeste W.- Berlijners gingen toch stemmen, zij kregen in de westelijke zóne een ander stembiljet, konden Maandag hun eigen eerste blanco biljet bij „de baas" afgeven, maar hadden toch gestemd. West-Ber- lijn had de communistische truc nl. dóór gehad. De sluwe Mosco- vieten schreeuwen nu moord en brand, over „de methode van dubbele stembiljetten", maar zij vertellen niet, dat het hier een normale correctie betrof tegen over een methode van terreur. Ook in ons land kan men trou wens „eenmaal" een ander stem biljet krijgen, als het eerste „in het ongerede" is geraakt.... (Van onze verslaggever) BEILEN Een vreselijk 'ongeval heeft gisteravond omstreeks acht uur bij Beilen zes doden geëist, toen een personenauto met werklieden, die van de Noord-Oostpolder op weg naar huis waren, door de leuning reed van de brug over het Lint- horst-Homankanaal. De wagen verdween onmiddellijk onder water. Twee uur lang heeft men getracht de auto naar boven te halen. Omstanders poogden de portieren open te rukken, om op deze wijze de inzittenden van de verdrinkingsdood te redden. Niets mocht echter baten. Toen men tegen tienen einde lijk de wagen naar boven trok, trof men zes ontzielde lichamen aan. De Chevrolet-personenwa- §en is met matige snelheid de rug genaderd. Deze ligt zeer ongelukkig, wanneer men haar vanaf de weg wil passeren. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak, wellicht de gladheid van de weg, heeft de chauffeur de linkerleuning van de brug ge raakt en stortte in het vrii diepe kanaal. De enorme klap deed de brug wachter en enkele schippers naar de plaats des onheils snellen. Po gingen om de slachtoffers uit de wagen te halen, faalden, omdat het kanaal ter plaatse zeer diep is. De kraanwagen van de firma Beugel en Vernim uit Beilen was spoedig ter plaatse, maar men slaagde er eerst na twee uur in. het vehikel op de begane grond te krijgen. De ontzielde lichamen werden met auto's naar het Wilhelmina- gebouw gebracht, waar zij wer den opgebaard en geïdentificeerd. Eerst tegen het middernachte lijk uur konden de namen van de slachtoffers bekend worden gemaakt. Vijf hunner bleken uit Emmercompascuum afkomstig, terwijl de ongehuwde heer J. Gerdes in Barger-Oosterveld woonde. De andere slachtoffers zijn: H. Wessels, gehuwd; R. Gre- vink, gehuwd; B. Grevink, on gehuwd; H. Lasker, gehuwd; J. Joling, gehuwd. De verslagenheid in het dorp was uiteraard groot. Toen men de ramp vernam, werd een feest avond, welke door de handels vereniging „Hermes" in hotel Bruinsma was georganiseerd, on middellijk afgelast.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1