Moeilijkheden in Benelux-Unie in tweedaags overleg opgelost Minister Moh. Roem IMIST naar Djakarta vertrokken In Midden-Korea woedt een zware veldslag Een Heilig Jaar? Gewijzigd landbouwprotocol op 7 Januari in werking Een prins als smokkelaar? Veerboot zoek in de mist Fabrieksbrand ie Denekamp JW RIJSELS BLAD iVO L L E i Drente EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN Opluchting te Brussel en Den Haag „Probleem niet zo belangrijk Scheepsberichten Telegram aan H. M. de Koningin DE PRIJZEN Belangrijke Prijsvragen voor jong en oud Een proces tegen Mgr. Beran? Koningin en Prins naar Oostenrijk De uitvaart van Kard. von Preysing Kroniek en Kritiek n/voor» f 39- EINDHOVEN Het enige R.K. Dagblad root mm.prljs 15 cent. is ,K. gezinnen .-prijs gehele iven Dok. Het duurde ;e zaal van het dat zaakje met hij. „Laat eens vroeg hoe die Zwarte Kludde zijn zaklantaarn b valluik in de i open gekregen eens! Daar zit andere spijkers, it. Zou dat een op trappen en rurlijk wel een trok voor alle ist en gaf toen i ja hoor! Het en en de smid g sloot het luik Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God, is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 30 Decembre 1950 46e Jaargang No. 12055 U/AT AL OVERPEINZINGEN zijn er mogelijk bij de over gang van het oude naar het nieu we jaar Voor vandaag is de terugblik op „wat voorbijging" het voornaamste. Men kan, met de dichter, menen „wat baat het ommezien?", omdat het over het algemeen toch wel een droevig jaar geweest is. En toch was het 't Heilig Jaar. Maar is het ook een heilig jaar geweest voor de mensen, voor de gehele sa menleving, voor de katholieke wereld dan in het bijzonder? De H. Vader zeide in zijn jongste Kerstboodschap, dat het H. Jaar „alle verwachtingen had over troffen", hetgeen voorzeker een troostrijke gedachte is. Maar helaas is er in de moder ne samenleving met haar steeds sterker scheiding van geloof en leven, naast de vreedzame we reld van het Heilig Jaar, een andere wereld en de Paus heeft dan ook natuurlijk geenszins wil len zeggen, dat het afgelopen jaar in alle opzichten voor de gehele mensheid een jaar van heiligheid geweest is. Daarvoor was er. bui ten het betrekkelijk beperkte meer-godsdienstige karakter van het H. Jaar, te veel onrust en egoïsme, te veel onrecht en on verdraagzaamheid, te veel strijd rumoer en oorlogsgerucht. De H. Vader heeft niet nagela ten, op al deze feilen en wonde- plekken de aandacht te vestigen en weinig mensen dan Hij weten beter, dat 1950 allesbehalve een heilig jaar geweest is.... LIET is merkwaardig eerder nog verontrustend dat wij de laatste decennia maar zelden of nooit bij de jaarwisseling te vreden hebben kunnen zijn over het afgelopen jaar. Ondanks de vooruitgang der techniek en van het verkeer, die steeds wij der vlucht genomen hebben, ging het in algemene zin met de wel vaart en het waarachtig geluk van de mensheid in de laatste kwarteeuw berg-afwaarts en 1950 is helaas geen uitzondering op die regel geweest. De oorzaken daarvan zijn te over bekend, dan dat het zin zou hebben, ze in het bestek van dit artikel nog eens weer te geven. De korte samen vatting van 'die oorzaken -Eit in de erkenning, dat er, ondanks het H. Jaar, te weinig heilige mensen zijn geweest. En zit daar in dan niet ineens de aanwijzing 'oor de oplossing van de moei lijkheid: dat de mensen dus piéér heilig moeten worden MEN zal elders in dit nummer weer zo getrouw mogelijk zien weergegeven, wat er in de afgelopen twaalf maanden alle maal is geschied. Het is over het algemeen een somber relaas van weinig-opwekkende dingen, al komen de lichtende plekken in het overmatig donkere veld veel belovend uit als oasen van hoop en hunkering naar betere tijden. De grote fout van het schei- dencV jaar was weer, de eenzij dige belangstelling der samenle ving voor materiële zaken en haar verwaarlozing van geeste lijke waarden. Zocht men ook de oorzaak van de vergrote moeilijk heden op de wende van het half jaar, niet te e e n z ij d i g in de agressie op Korea, zonder te let ten op eigen tekortkomingen? Behalve de H. Vader in zijn Kerstrede, hebben verschillende Staatshoofden daarop de nadruk gelegd in hun boodschappen ter ere van het Kerstfeest. Onze Ko ningin pleitte voor een nieuwe gemeenschap-in-God, president Truman propageerde een kruis tocht van gebed en meer recht vaardigheid, de Engelse Koning riep zijn volk op tot meer naas tenliefde, de kanselier van West- Duitsland hield een hartstochte lijk pleidooi voor de vrede.... HET volk hunkert, alle volke ren hunkeren, naar vrede, al moeten ze ook noodgedwongen bewapenen. Laten wij ons niet •te zeer blind staren op bewape ning-alleen als uitkomst uit de misère. De consequenties van het bekende adagium: „Si vis pacem, para bellum", als ge vrede wilt, bereidt u ten strijd, worden net zo gemakkelijk aanvaard gelijk de moderne variatie daarop: „Si vis pacem, param justitiam", als" ge vrede wilt, bereidt dan de ge rechtigheid, te vaak te grabbel gegooid wordt aan het goedkope succes van publieke meetings. Ze ker, de vrede moet met wapenen worden verdedigd, als hij be dreigd wordt door aanvallers, maarwapentuig is weinig bevorderlijk voor de heilig heid en de gedachte aan oorlog verdringt snel de roem der ge rechtigheid. ALS het waar is, dat de volke ren bezield zijn van een ernstig verlangen naar vrede, dan staat de wereld er niei zo hope loos voor, als bij het einde van dit Heilig Jaar feitelijk het geval is. Dat dan in het nieuwe jaar van die bezieling blijke Dan zal de mensheid zich echter heb ben te gedragen naar de woor den van de Vader der Christen heid, die terecht in zijn Kerst boodschap aantoonde, dat al zijn daden en woorden in het afgelo pen jaar en gedurende heel zijn Pontificaat totnutoe, gericht ge weest zijn op de vrede. En dat zal zo blijven, zolang de Paus van Rome de Plaatsbekleder van Christus op aarde is, vervanger van Hem, Die niet en nooit an ders gewild heeft, dan dat de gerechtigheid en de vrede elkaar zouden omhelzen in naam van de liefde. Er zit zoveel Stof tot over- Ummmmë Een oude brug onder de sneeuw. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Moh. Roem, is gisteren, vergezeld van leden en adviseurs der Indo nesische delegatie ter Nieuw Guinea-conferentie, naar Indo nesië vertrokken. Sedert het einde van de confe rentie op Woensdag heeft mr. Roem weinig contact gehad met Nederlandse of andere kringen; gisteren heeft de zaakgelastigde van Pakistan, S. Lal Shah Bok- hari, echter een bezoek aan mi nister Roem gebracht „om over de conferentie te spreken". „De kwestie West-Irian is ener zijds moeilijk, doch anderzijds gemakkelijk", aldus verklaarde de Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Moham- Prins Hans von Liechtenstein is gearresteerd op grond van een bevel van het parket van Loer- rach (Baden) op verzoek van de douane van de streek van het Meer Constance, aldus is thans bekend geworden. Genoemde douane heeft een uitgebreide smokkel in Zwitserse horloges ontdekt. Meer dan twintigdui zend Zwitserse uurwerken zou den uit Liechtenstein naar Duits land z|jn gebracht in auto's van het prinselijk huis, die diploma tieke privileges hebben. Talisse, Djakarta-Amsterdam, 29 December te Tilbury. Bengkalis, Djakarta-Amster dam, passeerde 28 Decem ber Kreta. Kota Agoeng, Djakarta-Rot terdam, passeerde 28 Dec. Perim. Ranchi, 23 December van Djakarta naar Rotterdam. Sibajak, Djakarta-Rotterdam, 27 December van Aden. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 28 Dec. Quessant. denken en bezinning, zoveel weg wijzing voor betye verhoudingen en toestanden, zoveel wijsheid en liefde in deze universele bood schap van Rome, dat wij ons verplicht gevoelen, er aan de hand van de volledige tekst in de komende dagen nader oster te spreken. Wij hopen, dat dit mede ertoe zal bijdragen, het nieuwe jaar nog meer en beter dan het voorbije in alomvattende zin te maken tot een Heilig Jaar, nu de Paus tegelijk met de sluiting van de Heilige Deur, de schatten van Gods genade en goedheid en liefde aanstonds wijd geopend heeft voor de gehele wereld. Mo ge de Pauselijke oproep tot ge bed en boete in het nieuwe jaar niet vruchteloos zijn. Dan kan het niet anders, of 1951 zal waarlijk naar de aloude wens, een zalig, want een Heilig Nieuw jaar worden med Roem, voor zijn vertrek. „Moeilijk is het kern-probleem, nl. dat van de souvereiniteit", aldus mr. Roem verder. „Hier over zijn wij .het niet eens kun nen worden en ik voel me daar om niet bijzonder gelukkig. Ik ben van mening dat zowel voor de ontwikkeling in Indonesië als voor een gunstige ontwikkeling van de samenwerking tussen Ne derland en Indonesië als ten slotte voor de algemene situatie in de wereld, voor zover Indone sië daarbij betrokken is, de over dracht van de souvereiniteit over West-Irian aan Indonesië de enige goede oplossing zou ziin. Is men het hier eenmaal over eens, dan is de verdere regeling met Neder land gemakkelijk. Immers het probleem op zichzelf is niet zo belangriik. Dan is ook tussen komst van derden niet nodig". VAN DE BOND ZONDER NAAM Door de „Bond zonder Naam" werd aan H.M. Koningin Juliana een telegram gezonden van de volgende inhoud: „Hiermede spreken wij uwe Majesteit onze vreugde en dank uit voor de woorden, welke zij gesproken heeft in haar Kerst boodschap, evenals bij gelegen heid van haar bezoek aan Enge land en die een ware bemoedi ging vormen voor alle mensen, maar heel bijzonder voor de hon derdduizenden in Nederland en elders ter wereld, die zich ver enigd hebben in de „Bond Zon der Naam", om door woord en daad de geestelijke eenheid te bevorderen door de beoefening der naastenliefde". Telegrammen van soortgelijke strekking werden verzonden aan president Truman en aan koning George van Engeland, die even eens Kerstboodschappen tot de wereld richtten. De veerboot „Prins Hendrik", die gisterenmiddag om tien voor vijf uit Vlissingen is vertrokken, is nog steeds niet te Breskens aangekomen. Om negen uur is de reddingboot „President J. v. Wierdsma" onder schipper J. Slis uit Breskens vertrokken om een enderzoek in te stellen. Er werd echter niets gevon den. Omstreeks kwart voor tien vertrok de reddingboot weer van Breskens. nu in de richting Vlis singen. De mist is thans lang niet meer zo dicht als vroeger op de avond. De veerboot „Prins Hendrik" heeft geen radio aan boord. De „Prins Hendrik" is tegen middernacht te Breskens bin nengelopen. Het anker bleek on klaar te zijn geraakt. Na een tweedaagse ministeriële bespreking op het ministerie van buitenlandse zaken, zijn de delegaties van België, Neder land en Luxemburg tot overeenstemming gekomen met be trekking tot het in October te Luxemburg gesloten Landbouw protocol. Dit zal op 1 januari 1951 in werking treden. De ministers van landbouw van België en Nederland, resp. de heren Heger en Mansholt, hebben na afloop der besprekingen, die eerst om 6 uur gisteravond een einde namen, meegedeeld, dat zij zeer verheugd waren over de resultaten der bespre kingen. Deze werden in constructieve geest gehouden en met vol begrip voor de betekenis van de internationale weerslag, die deze zouden hebben. Zij deelden mee, zich er van bewust te zijn een bijdrage te hebben geleverd om de bestaanszeker heid van de landbouwers en de werkers in de landbouw te vergroten. in werking te laten treden, dat de wijze is vastgesteld waarop de prijzen moeten worden be schermd en dat er een regeling is getroffen voor de arbitrage tot dat de Economische Unie in wer king zal treden. In de tweedaagse ministers conferentie der Benelux is men het volgende overeen gekomen: Het stelsel der minimum-prij zen, zoals in de eerste alinea van artikel 4 van het protocol is op genomen, betreft de prijzen, die werkelijk gelden in het importe rende land voor de producten, waarvan de kwaliteiten, soorten en variëteiten zijn vastgesteld door de competente instanties. Import kan eventueel stopgezet worden De vaststelling der prijzen brengt automatisch met zich mee, dat het importerend land de be voegdheid heeft de import van t'? pro ucter.. w de prii zen onder het minimum liggen, stop te zetten. Dit in afwachting van een beslissing van een per manente commissie, die binnen drie dagen bijeenkomt. Het protocol voorziet thans in een lijst van producten waarvoor minimum-prijzen worden vastge steld. In de tweede plaats in de wijze waarop de minimum-prij zen worden vastgesteld. Voorts in de wijze waarop de minimum prijzen worden gerealiseerd door heffingen van het exporterend land. Tenslotte in een verdeling van de opbrengst der heffingen. Een belangrijk deel de mo gelijkheden voor arbitrage komt om grondwettelijke redenen buiten werking. Voor België en Luxemburg is voor die arbitrage clausule de goedkeuring door het parlement nodig. Men kon vóór 1 Januari het parlement niet meer laten bijeenkomen, om dit te be krachtigen, aldus werd van Bel gische en Luxemburgse zijde aan gevoerd. De clausule van het te Luxem burg gesloten protocol, dat bij maatregelen het importerend land gehouden is de importen van het exporterende land niet op on billijke wijze aan te tasten, blijft gehandhaafd. Concluderend kan gezegd worden: tijdens de bespre kingen werd overeengekomen het Landbouwprotocol op 1 Januari Gistermiddag is brand uitge broken in een confectiefabriek aan de Nordhornstraat te Dene kamp, waar 80 man werkzaam waren. Het vuur greep met een ge weldige snelheid om zich heen, zodat het personeel zich slechts met de grootste moeite kon red den. Men kon niet voorkomen, dat het gebouw totaal uitbrandde. Slechts enkele koppen van naai machines en het archief konden worden gered. Achter de confec tiefabriek bevonden zich nog enkele leslokalen van de Christe lijke School. Ook deze werden nagenoeg met de gehele inven taris door het vuur verwoest. In ons nummer van Dinsdag of Woensdag nemen wij op drie aardige prijsvragen. Ie. Een kleurwedstrijd voor de kinderen van onze abonné's. 2e. Een foutenprijsvraag voor jongeren en ouderen. 3e. Een tekenwedstrijd. Er wordt een flink aan tal prijzen beschikbaar ge steld. die men zelf mag uitkiezen uit een lijst die wij aan de prijswinnaars zullen toezenden. Let dus op: Dinsdag of Woensdag kunt ge beginnen. Sedert Donderdag woedt in de bergen van Middën-Korea een hevige slag. Aan een tienduizend Noord-Koreanen, die om een oprukkende Zuid-Koreaanse divisie heen getrokken waren, ge lukte het tot op vijftien km ten zuiden van de 38ste breedte graad door te breken. Volgens welingelichte militaire kringen gelukte het de noordelijken de verbindingslinie van de hoofd groepen der betrokken Zuid-Koreanen af te snijden. Het Ame rikaanse luchtwapen werd hierop ingezet en wierp Donderdag avond munitie uit voor de Zuid-Koreanen. In bevoegde kringen is men echter van mening, dat gezien de weinige geschiktheid van het bergachtige gebied ten Oosten van Tsjoentsjon voor een offen sief op grote schaal, deze aanval deel uitmaakt van een serie pei lingen zoals reeds veertien dagen lang door de tegenstander wor den gedaan. Volgens de Vaticaanse radio zal Mgr. Beran de aartsbisschop van Praag, in Januari aanstaan de berecht worden door een Tsjecho-Slowaaks hof. Vijf an dere bisschoppen, onder wie die van Brno, Litomerice en Zlin, zouden waarschijnlijk tegelijk met hem terecht moeten staan. HEDEN OF MORGEN Met glundere gezichten kwa men de Prinsesjes gisteren de eetzaal van het hotel te St. An ton binnen en voegden zich bii de rest van het gezelschap. Zij hadden dan ook telefonisch goed nieuws uit Soestdijk gehoord. „Waarschijnlijk komen wij bei den morgen of overmorgen naar jullie toe", had de Koningin tot haar dochter gezegd. Welkomer nieuws had de Koningin de Prin sesjes wel niet kunnen vertellen. Het nieuws verbreidde zich 's avonds snel in Sankt Anton. De aanvallers schijnen uitslui tend Noord-Koreanen te zijn die na de geallieerde opmars van October j.l. in midden-Korea achtergebleven zijn en zich tot guerilla-troepen aaneengesloten hebben. OOST EN WEST IN VREDE BIJEEN (K.N.P.). Twee aartsbis schoppen en elf bisschoppen wa ren tegenwoordig, toen de aarts bisschop van Keulen, kardinaal Frings, de plechtige absoute gaf aan het stoffelijk overschot van de overleden Berlijnse opper herder kardinaal von Preysing. De plechtigheid had in de och tenduren van Donderdag 28 De cember plaats in de Franse sec tor van Berlijn, vlak bij de grens van de Sovjet-Russische sector. De Protestantse Kerk was ver tegenwoordigd door de Evan gelische „Landesbisshof". ds. Ot to Dibelius en „Konsistorialrat" ds. Jakobi, de Joodse gemeente door opper-rabbijn Freier. Voor de West-Duitse regering was de minister „für gesamtdeutsche Fragen" Jakob Kaiser en presi dent dr. Fockel aanwezig, voor de West-Berlijnse stadsregering de burgemeester. Reuter, en loco-burgemeester Frau Louise Schroder. Voor het eerst sedert lange tijd hadden hier, bij de baar van de overleden kardinaal, ook weer afgezanten van de Oost-Duitse regering naast de vertegenwoordigers van de West- Duitse regering vredig plaats ge nomen: naast minister Jakob Kaiser zetelde de plaatsvervan gende minister-president der ..D.D.R." Otto Nuschke en de vertegenwoordiger van de Oost- Berlijnse burgemeester Arnold Gohr. GASPRIJS HOGER? Met ingang van 1 Januari 1951 zullen de prijzen van industrie kolen worden verhoogd in ver band met stijging van de prijzen van geïmporteerde kolen. In verband hiermede is aan de gasbedrijven toegestaan de ko- lenprijzenverhoging door te be rekenen tot ten hoogste een halve cent per kubieke meter gas. In Engeland worden proeven genomen met raketten, en de eerste foto's van zulk een projectiel zijn thans door de regering vrij gegeven. De start van de proefraket, die zes meter lang is en een doorsnede heeft van bijna een halve meter, „ergens in Engeland". Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 De compensatie (Sm.) Nu de huurverhoging staat in te gaan met het nieuwe jaar, mag nog even een enkel woord gezegd worden over de oplossing welke de regering uit eindelijk heeft gevonden voor de compensatie voor degenen, die wel de last van de huurverho ging te dragen krijgen, maar niet de lusten van de verlaagde in komstenbelasting. omdat zij. .óm allerlei redenen, niet in die be lasting vallen. Het ging hier in derdaad vooral en allereerst maar niet uitsluitend om de grotere gezinnen met de kle'.rte inkomens. De mededeling, dat er ir, het geheel 700.000 gezinnen niet in de inkomstenbelasting vallen, is toch wel in staat, om ons even te doen bezinnen op de betekenis van het nationale wel vaartspeil, al moet dit getal na tuurlijk ook weer niet direct een al te sombere indruk ma ken. Het betekent in elk geval niet dat er in zoveel grote ge zinnen armoede geleden wordt Maar voor vele is het toch we! zo, dat ze op de rand van het bestaansminimum zweven. De bijzondere aspecten van gezin en opvoeding zullen in de naastko- mende weken in onze krant spe ciale belangstelling krijgen. Zo lang in de Eerste Kamer nog de mening kan worden verkondigd, gelijk pas geschiedde, dat er voor het grote gezin genoeg wordt gedaan, is algemene be tere voorlichting op dit punt no dig! In de Tweede Kamer werd de opinie verdedigd, dat de kwes tie van de compensatie niet in de zin van armenzorg moest wor den afgedaan. Daar zijn wij het wel mee eens. De vrees, dat het een beetje die kant uit zal gaan, lijkt ons niet helemaal onge grond. Inderdaad zijn er buiten de gezinnen, die nu geholpen zullen worden met een verho ging van de bijslag vanaf het vierde kind. nog anderen, als ouden van dagen en gepension- neerden, die ook nu nog zonder compensatie komen te zitten en deze gevallen zullen, merendeels via de gemeenten, geholpen moe ten worden. Dit moge dan loyaal en sociaal-rechtschapen worden geregeld. Over de definitieve re geling van de gehele compensatie moet de Kamér haar woord nog spreken. Zij moge dit. aan de hand van de a.s. regeringsvoor stellen, snel en deugdelijk doen! Goede wensen (Sm.) Grote instellingen met een dikwijls min of meer ambte lijke inslag, krijgen wel eens het verwijt, dat ze door hun grote omvang de zin voor menselijk heid en menselijke gevoelens verliezen. Was dat misschien vroeger zo, als winst van de la tere jaren, als blijk van een nieuwe geest welke in grote on dernemingen kan waaien, mag gelden de wijze waarop enige hunner ons in deze dagen van betere gedachten hebben doen blijken. Zo zonden de Spoorwe gen een fraaie pentekening met een wens voor gelukkig kerst feest en een voorspoedig 1951. Wij antwoorden: „van het zelf de". en dus ook in 1951 .veilig, vlug, voordelig" De K.L.M. laat haar perschef Vogels de wens voor .een voorspoedige reis door 1951" ondertekenen in de vorm van een plaatsbewijs, waarin als bagage staat aangegeven een koffer vol goede voornemens en het is weliswaar strikt persoon lijk, maar „geldt tevens voor familie en vrienden". Hartelijk dank en wij zeggen: Vooruit K.L.M.laat alle vogels maar weer vliegen! En tenslotte Ford Die laat zijn „goede wensen voor Kerstmis en Nieuwjaar" vergezeld gaan van een alleraar digst boekje met charmante te keningen van Jo Spier, en een Fordsleutel". versierd met hulst, waarin de publiciteitschef een prettige kerst wenste en een „vlotte start in 1951" Het beekje geeft in woord en geschrift, op de bekende prettige manier een inzicht in de voortreffelijke ser vice. welke Ford tot in de klein ste vlekken van ons land ver zorgt. Ford. ook in het nieuwe jaar succes met de gerenom meerde Ford-service! Dankwoord (Sm.) Aan het einde van een jaar ook als men het slecht moet noemen, behoeft men niet altijd somber te zijn. Er is altijd nog hoop en ondanks alles zijn we geen pessimisten. Er is ook licht in het vergane jaar geweest en tot de prettige dingen rekenen wij de medewerking en de vriendschap van velen, waar voor bij het scheiden van de markt een dankwoord past. Bo vendien is dankbaarheid de borg voor nieuwe weldaden en atten ties! Dank dus van harte en vol gaarne, aan allen, die op eniger lei wijze het werk van onze krant hebben gesteund, door goede raad, door welgemeende wenken door critiek. die niet afbrak maar opbouwde. Deze steun hebben wij nodig en wij bevelen ons voor de toekomst daarin ook weer aan! En tot die medewerkers rekenen wij na tuurlijk ook onze goede vrien den ter zetterij, drukkerij expe ditie. enz., die vaak onder moei lijke omstandigheden en onder bepaalde hoogdruk moeten wer ken. En wat zouden wij beginnen zonder de administratie. met haar drukke en veelzijdige afde lingen? Dank aan allen en tot wederziens in het volgend jaar!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1