Nieuw Taft verzet zich tegen 't zenden van V.S.-troepen naar Europa De nood vreetde volkeren aan! Half millioen communisten marcheren Zuidwaarts EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Frankrijk levert rails aan China Eendenjager schoot op meisjes Scheepsberichten Gingen Truman en Acheson hun boekje te buiten? „Wij moeten dezelfde methoden als de Russen toepassen „Atlantisch Pact een reusachtige vergissing" Duftse houtboot vergaan bij Ameland Eisenhower ook naar Nederland Kinderbijslag kleine zelfstandigen Lot van talloze vluchtelingen: ,de grootste tragedie in de geschiedenis van Azië" Kroniek en Kritiek Abonnementsprijs f 5.30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 6 januari 1951 46e Jaargang No. 12060 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59. tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 AMERIKAANS PROTEST De V.S. hebben bij Frankrijk geprotesteerd tegen de verkoop van 139.000 ton stalen rails aan communistisch China, waarover thans nog onderhandelingen zou den worden gevoerd. Te Parijs werd n.a.v. dit protest verklaard, dat het hier om uitvoering van oude orders ging, die veel kleiner waren dan 130.000 ton. Intussen hebben de Franse autoriteiten toch maatregelen getroffen tot strenge controle op de uitvoer van staal in het algemeen. AANVARING OP NOORDZEE Wedloop van sleepboten Het 5841 ton metende motor schip „Mary", dat onder Pana mese vlag voer en het Griekse motorschip „Armathia", 4683 ton, zijn vannacht 14 mijl ten Westen van Hoek van Holland op de Noordzee met elkaar in aanva ring gekomen. Als om strijd voe ren zeven sleepboten, de „Hol land" en „Oceaan" van Terschel ling, de „Blankenburg" van Vlis- singen, de „Maas" van Maassluis, de „Schelde" van Hoek van Hol land en de Duitse sleepboot „See- falke", naar de plek des onheils. De „Armathia" was inmiddels voor anker gegaan en meldde geen sleepboothulp nodig te heb ben. De „Mary", die geen red dingboot aan boord had en scha de had opgelopen aan bakboord zijde, waardoor het water maakte, vroeg assistentie van de „Schelde" en „Maas". 1 MAAND VOORWAARDELIJK De Amsterdamse rechtbank veroordeelde gisteren een 19-ja- rige eendenjager uit Hilversum tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van één maand met een proeftijd van twee jaar. Op 19 Augustus van het vorige jaar heeft hij in de Kortenhoefse Polder met een jachtgeweer ge schoten in de richting van een groep johgëfis en meisjes, dat daar aan net zwemmen was. De jongelui hadden een verzoek van de jager om weg te gaan niet ingewilligd. Daarop loste deze een schot op het water, zoals hij vertelde, om de jongelui schrik aan te jagen. De hagelkorrels re- cochetteerden en verwondden 3 meisjes van het jeugdige gezel schap. AMERIKA WIL VERLENGING DUUR EERSTE OEFENING Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft medege deeld dat het Congres is verzocht machtiging te verlenen voor het inlijven van achttienjarige Ameri kaanse mannen. De duur der eerste oefening van 21 maanden wil het ministe rie tot 27 of 30 maanden verlen gen. Op één Juli a.s. worden 1.200.000 Amerikanen achttien jaar, hiervan zullen, naar schat ting 800.000 voor militaire dienst worden goedgekeurd. Oranje, 30 December te Dja karta van Amsterdam. Sibajak, 10 Januari te 6 uur uit Djakarta te Hoek van Holland verwacht. Groote Beer, Djakarta-Am sterdam op 4 Jan. 160 mijl ten zuiden van Kreta. Rotti, Djakarta-Amsterdam, 4 Januari van Marseille. Volendam, Djakarta-Rotter dam, 5 Januari te Suez. Roebiah, Djakarta-Amster dam, 4 Januari van Port Soedan naar Suez. „President Truman heeft geen bevoegdheid om Amerikaanse troepen naar Europa te zenden, om hen daar aan een oorlog tussen de staten-leden van het Noord-Atlantische Verdrag en de Sowjet-Unie te doen deelnemen, indien deze zou uitbreken. Truman heeft de Verenigde Staten zonder machtiging van het Congres in de Koreaanse oorlog betrokken. Hij wil nu blijkbaar hetzelfde doen in Europa. Doch, indien wij nog enige van onze grondwettelijke vrijheden wensen te behouden, staat het vast dat het Amerikaanse volk en zijn Congres over deze zaken beraadslagen en beslissen moeten". In plaats van troepen naar Europa te zenden, moeten de Verenigde Staten zich concentre ren op de opbouw van hun vloot- en luchtstrijdkrachten, al zou er veertig milliard dollar per jaar voor militaire doeleinden moeten worden uitgegeven". Aldus verklaarde de leider der Republikeinen in de nieuwe Ame rikaanse Senaat, Robert Taft, in de eerste toespraak sedert de jongste verkiezingen, die hij gis teren heeft gehouden. Taft verklaarde verder dat in een oorlog met de Sowjet-Unie de tegenstander zeker numeriek in de meerderheid zou zijn en dat „het verweer der Amerikaanse troepen tegen de Russische hor den blijkbaar afhankelijk zou zijn van de ontwikkeling van nieuwe wapens, waarvan de uitwerking in de .practijk echter nog niet is getoetst". „En zelfs in het geval dat wij stand kunnen houden, aldus Taft, kan een moderne oorlog niet worden gewonnen door uitslui tend verdedigend optreden, zelfs niet wanneer de troepen zijn verschanst achter een moderne Maginot-linie van Bazooka's. Er bestaat slechts één alterna tief voor het voeren van een grondstrijd met de Russen, indien er oorlog zou uitbreken. Wij moe ten dezelfde doorsijpelingsmetho- den gebruikten als de Russen. Wij kunnen hier direct mee begin nen, door steun te verlenen aan de operaties der Chinese nationa listische guerilla's in China. Wij moeten niet pogen de Europeanen aan te zetten tot een herbewapening op grote schaal, daar dit naar mijn mening bijna zeker tot oorlog zal leiden", In antwoord op een vraag van de democratische senator Ful- bright of het noodzakelijk zou zijn de West-Europese staalbe drijven te vernietigen, indien de Russen het Europese vasteland onder de voet zou lopen, zeide Taft: „Dat zouden wij ongetwij feld doen. Kijk maar eens wat wij nu in de haven van Intsjon doen". Taft zeide voorts o.m., dat, in dien Truman aan Attlee, en in dien Acheson in Brussel hebben beloofd dat de V.S. wél meer troepen naar Europa zouden zen den, zij hun bevoegdheden heb ben overschreden. „Europa, India, het Nabije en het Verre Oosten mogen niet onder communistische mvlced komen, maar het is nog LIJKEN AANGESPOELD De reddingboot „Brandaris" van Terschelling heeft gistermiddag omstreeks half vijf het wrak van de ongeveer 400 ton metende houtboot „Hanzina" uit Hamburg, dat aan de Noordkant van de zandplaat „De Hon" bij Ameland was vergaan, gevonden. Er be vonden zich geen opvarenden aan boord, maar uit de papieren bleek dat de bemanning had bestaan uit vijf man. Men vermoedt dat het schip op een mijn is gelopen. Aan de Oost punt van het eiland spoelden met een roeiboot de lijken aan van drie mannen, benevens een koffer met levensmiddelen en wat wrak hout. De sl.chtoffers bleken van Duitse nationaliteit te zijn en zijn in het lijkenhuisje van Nes op gebaard. De boot is vermoedelijk reeds enige dagen geleden verongelukt zonder dat het op Ameland be merkt is. Generaal Eisenhower zal ver moedelijk Woensdag voor een tweedaags bezoek uit Parijs naar Nederland vertrekken Neder- land zal hem nog geen gevechts- klare divisies ter beschikking kunnen stellen o.m. omdat de Amerikaanse uitrusting nog niel is gearriveerd. Einde 1951 zullen drie divisies ter beschikking staan, waarvan er twee mobili sabel zullen zijn met Indonesië- veteranen, terwijl een derde kan worden geformeerd uit de lich tingen 1949 n en 1950 I. Montgomery zal Eisenhower morgen te Parijs ontmoeten Italië zal bij Eisenhowers staf worden vertegenwoordigd door generaal Enrico Frattini steeds mogelijk dit te voorkomen met andere middelen dan het in zetten van grondstrijdkrachten", aldus Taft. Naar zijn mening moest Ame rika niet de leiding nemen bij de vorming van een internationale Europese verdedigingsmacht door een Amerikaan tot opperbevel hebber daarvan te benoemen. Het Atlantisch Pact was volgens Taft een reusachtige vergissing geweest. Volgens hem vloeide er het grootst mogelijke gevaar voor oorlog uit. Hij verklaarde zich voorstan der van het vestigen van Ameri kaanse bases op eilanden, „van waaruit de communisten zouden kunnen worden aangevallen, in dien zij agressief worden". Taft verklaarde, het beter te achten communistisch China de oorlog te verklaren, dan een on verklaarde oorlog in Korea te voeren. NEDERLANDSE COASTER IN MOEILIJKHEDEN De 399 ton metende Nederland se kustvaarder „Birmingham" be vindt zich op de Noordzee in moeilijkheden. De z.g. roerkoning (de stang waarom het roer draait) is gebroken. De sleepboot „Gan ges" is onderweg naar de „Bir mingham". Het schip was onder weg van Kingslynn naar Harlin- gen. Eigenares is de Scheepvaart en Steenkolenmij Rotterdam. REGERING NIET BEREID INKOMENSGRENZEN TE DOEN VERVALLEN Verschenen is de nota n.a.v. het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp „Noodre- geling kinderbijslag kleine zelf standigen". Daarin verklaart de minister voor de regering onaan vaardbaar de suggestie, om de inkomensgrenzen te doen ver vallen, hoewel het gehele stelsel van het ontwerp daardoor aan zienlijk zou worden vereenvou digd Door het opheffen van de inkomensgrenzen, waardoor de uitgaven 13 millioen hoger zou den worden, zou echter het ka rakter van noodregeling op basis van het behoefte-element geheei teloor gaan, terwijl ook de weg naar definitieve regeling op de grondslag van premiebetaling zou worden afgesneden. In Londen wordt een conferentie gehouden van de eerste ministers van het Britse Gemenebest welke tien dagen zal duren. Actuele vraagstukken in verband met de ontwikkeling in het Verre Oosten zullen op deze conferentie, de derde sinds de oorlog, behandeld worden V.l n.r.T. E. Donges, Minister van Binnenlandse Zaken van Zuid Afrika, dje Dr. Malan vertegenwoordigt, Sir Godfrey Huggins, Zuid Rhodesia. Clement Attlee, Engeland, L. St. Laurent Canada; D. S. Senanayake, Ceylon; R. C. Menzica, Australië; S. G. Holland, Nw Zeeland; Nehru, India Amerikaanse vliegers meldden Vrijdagavond, dat een groot aantal communistische troepen vanaf de Mandsjoerijse grens Noord-West-Korea binnendringt. Een Amerikaanse hoofdofficier wiens naam niet genoemd mocht worden, heeft te Washington het aantal communisten dat thans in of nabij de linies in actie is op een half millioen geschat, waarvan 300.000 Chinezen. Bovendien hebben zij nog 450.000 man in reserve. De terugtocht der verbonden troepen geschiedt echter ordelijk en is goed georganiseerd, aldus deze zegsman. „Het is geen Duin kerken". Op de vraag of de troe pen der V.N. uit Korea verdre ven zouden worden, zeide hij niet een dergelijke defaitistische hou ding te hebben. „Doch men kan het altijd bij het verkeerde eind hebben". „Alles gaat prachtig", ver klaarde generaal Ridgway na een bezoek aan de nieuwe verdedi gingslinie ten Zuiden van de Han. Maar in één adem noemde hij de massale vlucht van ver scheidene millioenen Koreaanse burgers, mannen, vrouwen, kin deren met al hun aardse bezittin gen, „mogelijk de grootste trage- r y:". Een aantal E.C.A. deskundigen is in Joegoslavië aangekomen om met raad en daad behulpzaam te zijn bij de verdeling van °e Amerikaanse voedselzendingen. Op basis van een overeen komst tussen Italië en West-Duitsland werd door de E.C.A. '50.000 ton tarwe en bloem naar Joegoslavië verzonden. I f EEN UITVOERIG HOOFDSTUK wijdt de H. oudere „gearriveerden" waarover de Paus later Vader in Zijn Kerstrede aan de voorwaarden spreekt, die zich nog al eens beschermend neer voor de binnenlandse vrede van de volke- buigen tot de jongeren, als ze ook eens wat ren. Ook hier worden van de gezaghebbende mogen zeggen, en die inderdaad vaak in het plaats van Petrus' Stoel enige merkwaardige en openbare leven, waarmee zeker niet alleen de met-mis-te-verstane dingen gezegd! Het geldt, politiek of staatkunde bedoeld is, weinige op- meent de Paus, „een dringend probleem". Nog wekkende voorbeelden van grote offerbereid- steeds ziet Hij de standen en klassen in vijan- beid en dat nobele „betalen-van-zijn-persoon- dige kampen verdeeld, als het gaat om de strijd lijkheid" ontmoeten, dat dan toch in de veel om het leven en om brood en werk. Men beseft becritiseerde vooroorlogse periode veel meer nog te weinig, dat werkgevers en werknemers voorkwam dan nu. En om de eerder geschetste en de staat, in het sociale leven géén voorwerpen mening nog eens aan te dikken, zegt een figuur zijn, maar deelgenoten! De strijd tegen de als.de Paus van Rome dan nog het volgende: werkloosheid en „een juist begrepen sociale „Onder de oppervlakte van onbetwistbare poli zekerheid zijn onontbeerlijke voorwaarden" om tieke en economische moeilijkheden verbergt hoog en laag in één band te verenigen. Het is zich dus (wij spatiëren, red.) een veel ernsti- fout, als men degene, die zich tegen het eigen- Sere, geestelijke en zedelijke nood: het groot belang verzet, als vijand van de vrede be- aantal kleingeestige en enghartige egoïsten en schouwt! En het is ook fout, als organisaties bij „arrivisten", meelopers met degene, die het de verdediging van hun belangen niet meer Meest in tel is, die zich laten bewegen hetzij uit begoocheling hetzij uit kleinmoedigheid door het schouwspel van de grote massa's, door woest-uitgeschreeuwde meningen, door bedwel mende opgewondenheid. Uit eigen bewe ging zouden zij geen voet verzetten, gelijk toch de plicht van levende christenen is, nl. om onder de leiding van Gods geest, letten op de normen van het recht en van het vastberaden bij het licht der eeuwige beginse len, met onwankelbaar vertrouwen in Zijn god algemeen welzijn, maar alleen op de macht van hun getal en dwang stellen in de plaats van algemeen welzijn! De inwendige vrede is alleen te verwachten van „mannen, bestuurders, be stuurden, leiders of volgelingen, die niet hal- delijke Voorzienigheid voorwaarts te gaan." Dit noemt de Paus, met beschuldigend verwijt, de ware, de diepe nood der volkeren. Die nood „vreet van binnen aan, gelijk in de huizen starrig vasthouden aan particuliere belangen of de witte mier, en maakt de volkeren ongeschikt eigen meningen, maar hun gezichtseinder weten voor hun taak, voordat het zichtbaar blijkt van te verbreden en hun doel hoger weten te stellen buiten". Wijzend op de sociale veranderingen, voor het welzyn van allen spreekt de H. Vader over oude en nieuwe vol- Typerend is dan, wat de Paus zegt over het keren, die „smachten naar sociale zekerheid" probleem van de vaak-geringe belangstelling der Die onzekerheden en gevaren voor de binnen jongeren voor de openbare zaak. In vele landen landse vrede moeten veel sterker de noodzaak Nederland niet uitgezonderd! Red. be- van saamhorigheid, ook onder afzonderlijke vol- klaagt men zich over dit betreurenswaardig ge- keren, oproepen! Die saamhorigheid kan een brek". Hoe komt dat? De H. Vader stelt deze veilige weg worden, waarlangs de redding kan klemmende vraag: „Is de reden misschien ook komen! Zij zou, zegt de Paus aan het slot van niet hierin gelegen, dat hun te weinig en te dit wegbereidende hoofdstuk, „als het ware de zelden het schitterend en meeslepend voorbeeld spil kunnen zijn, van de natuurlijke sociale orde wordt geboden van mannen, zoals Wij zojuist in haar drie wezenlijke vormen: die van het hebben beschreven?" (Dat zijn dus de mannen, gezin, de eigendom en de staat". Die moeten leiders en volgelingen, die niet halstarrig vast- worden teruggebracht tot hun organische houden aan particuliere belangen, eigen menin- samenwerking, aangepast aan de toestan gen!) Dit is toch wel duidelijke en krachtige den van het ogenblik. 4 taal, vooral bestemd voor diegenen onder de die die Azië ooit heeft meege maakt" De Republikeinse senator Ken neth Wherry heeft verklaard, dat „om te voorkomen dat Korea een bodemloze put wordt voor de Amerikaanse jeugd", de Ameri kaanse strijdkrachten moeten worden teruggetrokken indien de andere leden van de V.N. niet binnen veertien dagen meer troe pen bijdragen. De eerste Cana- dese-infanterie-versterkingen zijn inmiddels aangekómen. Volgens een commur.l jué van generaal MacArthur is de eva cuatie van Intsjon voltooid, nadat alle haveninstallaties waren op geblazen. Militair woordvoerders in To kio wilden geen commentaar le veren op het A.F.P.-bericht dat het vliegveld .an Wond joe zou zijn prijsgegeven. Wel wordt er gevochten nabij Hongtsjon, als mede in het uiterste Noordoosten. In de middensector van het front is een omsingelde divisie uit de lucht bevoorraad. Alle leden van het secretariaat der V.N. zijn uit Seoel naar Poe- san vertrokken. i Wenen, de enige stad ter wereld, waar de geallieerde be zettingsmachten nog samen werken, wisselt iedere maand het bestuur. Tijdens de over dracht van het stadsbestuur door een Russische officier aan een Amerikaanse collega, kapi tein S. A. Barkovic (rechts) BETOGINGEN TE DJAKARTA De „Bar' edjuangan Irian" is voornemens Zondag een massa bijeenkomst op het Waterlooplein te Djakarta te houden om de eis tot opneming van N.-Guinea in de republiek Indonesia kracht by te zetten. Van de zijde van het militaire commando wordt vernomen, dat er geen bezwaren tegen deze bij eenkomst bestaan, mits deze geen demonstratief karakter draagt. „Driekoningen' (Sm.) De H.H. Driekoningen die wij vandaag vieren, waren dat staat wel vast, eigenlijk drn Wijzen. Heidense Wijze mannen die echter het toppunt van Wijs heid pas ontdekten bij de Kribbe van Bethlehem waarheen eer. ster hen geleid had. De liturg'e legt dan ook vandaag de nadruk op de Openbaring van Christus aan de Heidenen en in zoverre is het feest van heden dan ook met reden te beschouwen als de verjaardag van de Missie. Daar om past nu een woordje van ge lukwens. Wat kan men nl. bete- doen. dan de Missie geluk wensen bii haar taak het hoog ste geluk, de kennis van en de waardering voor het Godsrijk op aarde, te verspreiden en te ver- breiden onder de gehele mens heid? Veel zullen wij er, na de zo geslaagde Missie-Zondag van vorig jaar nu niet van zeggen Een kleine herinnering maar De Missie behoeft ons aller blijven de steun vooral van het gebed ende missie in ons eigen land, vaak in onze eigen omge ving. is daarvan zeer zeker niet uitgesloten! Hoe velen zijn ei niet, die het licht van Christus hebben gedragen, maar het ver loren. Bij hen moet het weer ontstoken worden, en dat zal lukken hoe feller wij ons licht laten branden hoe beter or.s voorbeeld is! „Oud zeer" (Sm.) Commentaren over de pijnlijke teruggang in de Bene lux-samenwerking. door de stapp.cn terug, welke na de jong ste conferentie gezet zijn sinds de prijzenswaardige overeen komst, in October jl. te Ostende gesloten, leggen er nogal de na druk op, dat de minder-prettige gevolgen welke hieruit voor onze landbouw kunnen voort vloeien het gevolg zijn vah het feit, dat de Belgische regering (de katholieke, wordt er soms tendentieus bijgezet), gezwicht is voor de druk van de Belgisch j Boerenbond. De agrarische be langen van onze buren hebben hier een grote rol gespeeld Maar is het helemaal billijk, de zaak zo te stellen? Ieder weet nu wel zo langzamerhand dat er op de achtergrond nog andere ..be langen" spelen, waarvan die van de kanalen zeer zwaar wegen Daar zijn ook specifieke Neder landse belangen bij en de begrij- pelijk-krasse taal, o.a. in de Rot terdamse raad gehoord, is er een symptoom van. In hoeverre mag men nu zeggen dat de Regering- Drees onder druk van het ha ven- en scheepvaartkapitaal zal staan? Het gaat hier inderdaad om „oud zeer" Wij kennen de agitatie uit de jaren '26 en '27 toen de Eerste Kamer het kanaal weigerde, dat de Tweede na ja ren van strijd had toegestaan en toen minister van Karnebeek moest aftreden. En al zijn wii geneigd, de belangen van havens en scheepvaart zwaar te tellen, wie zal zo maar uitmaken, dat onze belangen wél. en die van de Belgische landbouw géén recht hebben, om tot gelding te komen? Het gaat hier om oud zeer in het algemeen! Om de vraag nl. of partners in een olok van samenwerking, dat boven dien aan de wereld ten voorbeeld wilde gesteld worden, de moed en de kracht kunnen opbrengen om die samenwerking te doen slagen, terwijl zij vooruit weten dat dit alleen kan als er weder zijds offers gébracht worden Vandaag op agrarisch, morgen op handelsgebied. De onvoldoen dé geneigdheid om dat te doen is het oude zeer, dat eerst uitge brand moet wordet. wil er van de samenwerking iets terecht komen. En bovendien moet hel bestaan van dat „zeer" in aller lei sectoren, niet éénzijdig ver oordeeld worden! Te laat, maar. (Sm.) In bevoegde Indonesi sche kringen heeft men zijn oor deel over de ongelukkige sug' gesties van mr. v. d. Goes van Naters inzake de overdracht van Nw. Guinea, al gereed „Te laat", luidt het vonnis. Te laat ia. maar hun schadelijke wer king hebben zij intussen toch maar gedaan! Het is typisch, dat v. d. Goes twaalf uur vèör zijn interview met het A.N.P.. waar in hij zei, N. G. nu maar aan In donesië cadeau te willen doen. een heel wat gematigder artikel schreef in het „Vrije Volk" waarin hij. om in zijn stijl te blijven, alle deuren nog open liet, en dus lang zover niet ging als in zijn interview. Dat zal in tussen niet nalaten zijn schade lijke werking te doen Onze me ning dat het denkbeeld van onze parlementaire redacteur om nu toch spoedig door een Ka merdebat klaarheid te verkrijgen in de mistige situatie van het ogenblik in onze binnenlandse politieke verhoudingen. sterk overweging verdient, wordt on verwachts gesteund door een felle publicatie van mr Oud in het weekblad der W.D. In dit artikel veroordeelt de V.V.D.- leider thans de houding van het gehele kabinet op scherpe wijze Dat maakt de toestand inder daad voor het kabinet zeer som ber. Hoe het precies staat en wat de gevolgen zullen kunnen zijn. dat mag Nederland nu onder hand wel eens weten en alleen een openbaar debat kan daar over uitsluitsel geven.... Ook „De Tijd" van gisteravond neemt sterk stelling tegen de laatste wending van de P.v.d.A en acht. juist met het oog op de positie van de socialistische mi nisters in het kabinet de drin gende noodzaak aanwezig om ten spoedigste opheldering over de Situatie te krijgen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1