FLIP SCHMIDT won de dagprijs met fraaie 66.66-moyenne R.K. Ned. Handbalbond Slavendrijverij? Grondige kerkrestauratie te Purmerend Autobusstation in gebruik Half Januari Consistorie? J. Pz. Coen-tournooi ging verder Van Oosterhout na tweede dag al los van de anderen Grote plannen voor 7957 Laatste nieuws District Noord Wevers won twee maal Marktberichten PAGINA 6 ZATERDAG 6 jANUARI 1951 (Van onze sportredacteur) HOORN. Het nationaal biljarttournooi om de zilveren Pz. Coen-beker ging gisteren verder met acht partijen, die in 6 tot 21 beurten naar de 400 gingen. Er waren dus vlotte en slepende bij. De vlotste kwam warempel van de taaie Flip Schmidt, die jan Feeke liet zitten met 122 caramboles na 6 beurten. Een 66.66 dus, die niet licht overtroffen zal worden. Ofschoonals van Reijen in zijn avondpartij tegen jan de jong in de voorlaatste beurt die poedel achterwege had gelaten, dan had hij de eer met de veteraan gedeeld Maar 57.14 ruikt ook naar beslissingsduels met van Oosterhout of Schmidt. Verhuist het zilveren stand beeld definitief naar de studen tenkamer in Maastricht? Hij staat er sterk voor, die Kees v. Ooster hout, enig ongeslagene met een moyenne van 40. Waar moet Schmidt nu nóg meer kracht van daan halen om die stroom van caramboles af te dammen? Nee, dan zal van Reijen, die al sigaren rokend series bij elkaar gaart, zijn reserves aan accuratesse moe ten aanspreken. Of Jan Feeke? Nee, beslist niet, nu door omstan digheden zijn ontwikkeling tijde lijk geremd wordt. Bij alle onzekerheid van de kansen wordt toch al een slot- duel van Oosterhout-van Reijen zichtbaar. 's Middags Een bijzonder goede dag voor Jan Peetoom en zijn vurige aan hang: twee overwinningen, één op de Jong en één op Beekman, met intelligent en ijverig spel. Verdienstelijk niet, tegen de Jong? Het ging in 17 beurten met vrij regelmatige series. Eén uit schieter van 102. De Jong kwam niet op dreef om de duistere re den waarom wel meer partijen in de middelmaat verzinken. Peetoom 400 17 102 23.50 De Jong 300 17 70 19.40 Kees van Oosterhout bleek een van de weinigen die niet bang zijn van Henk Hoogland. Geraf fineerd fijn spel tegen vrij im productief band- en open werk. De Rotterdammer kwam met succes de hindernissen van de openingsstoten te boven. Geen hoge series, behalve die van 141. Hoogland was er niet: v. Oosterhout 400 10 141 40. Hoogland 83 10 31 8.30 Flip Schimdt rende zó naar zijn 400 en zijn beste gemiddelde toe: 6-161-12-95-5-121. Tijdens de tweede beurt was aan het andere biljart van Oosterhout bezig aan een serie van 141. Pracht gezicht. Gelijk braken de partijen af. Jan Feeke werd overbluft: Feeke 122 6 54 20.32 Schmidt 400 6 161 66.66 Van Reijen liet het lelijk zitten tegen Beekman, die met zwier zijn partij won. De Limburger kón geen fundament vormen om nuttige series op te bouwen. Alles liep tegen. De Amsterdamse café houder speelde zich los van hem in een scherpe serie van 126. Een sportief gebaar van Beekman was net staken van zijn beurt toen hem nog 49 caramboles scheidden van de 400. De arbiter had het touché'tje niet gezien: Beekman 400 9 126 44.44 v. Reijen 150 9 68 16.66 's Avonds Moeizaam sleepte zich de partij Beekman-Peetoom voort. 21 beur ten en geen enkele serie van boven de 100. Peetoom gooide zich ios in een serie van 94 in de 5de beurt. Er zat weinig opbouw in de series. Het slot was tragisch: 3 beurten voor 5 caramboles. Peetoom 400 21 94 19.04 Beekman 275 21 49 13.09 Flip Schmidt ontglipte Hoog land al in de eerste paar beurten met series van 96 en 116. Zijn slotseries konden de 50 niet halen. Hoogland demonstreerde nog met een serie van 88; de andere zet ten weinig zoden aan de dijk. Hoogland 190 11 88 17.27 Schmidt 400 11 116 36,36 Van Reijen was zeer op dreef tegen de Jong. Een pracht vent om te zien spelen als hij er zin in heeft, rustig en zeker met een fiin type spel. Met series van 49, 145 en 94 schoot hij vooruit. De poedel in de 6de beurt brak hem niet. De Jong verloor evengoed prachtig met een moyenne van 31.71. Een zeer select gezelschap voorwaar! De Jong' 222 7 48 31.71 v. Reijen 400 7 145 57.14 De expediteurs F. Sch. en G. v. d. S. uit Beemster moesten gisteren voor de kantonrechter terechtstaan v egens grootscheepse overtreding van het Rijtijdenbesluit. Zij zouden volgens de ellenlange dagvaarding hun chauffeur W. de V. veel te lang hebben laten werken. De dagvaar ding is gebaseerd op een uitgebreid onderzoek, maar de beide verdach ten ontkenden niettemin wat hun ten laste werd gelegd. De kanton rechter, in de veronderstelling dat wat ten laste was gelegd ook inder daad zal kunnen worden bewezen, sprak van een vreselijk misbruik van werkkracht grenzend aan sla venarbeid. Wanneer de grove over treding der expediteurs werkelijk kan worden bewezen, dan kunnen zij rekenen op een zeer zware straf. De behandeling werd echter aan gehouden voor het horen van getui gen. De zaak werd aanhangig ge maakt naar aanleiding van een do delijk ongeval in Haarlem, dat op 2 Augustus 1950 is gebeurd, toen chauffeur W. de V. naar zijn zeggen volkomen leeggereden, na veel te lange arbeid achter het stuur van zijn vrachtauto in slaap was geval len. Zijn werkboekje zou hij op aan dringen van zijn werkgever valselijk hebben ingevuld. De zaak zal tot en met worden uit gezocht. Op Zaterdag 3 Februari des morgens tien uur zal de Kanton rechter er een speciale zitting aan wijden. De glans, die verwacht werd van de partij van Oosterhout- Feeke, verbleekte door een reeks beginseries die niet uit de verf kwamen én door het falen van Jan Feeke. In de vijfde en zesde beurt gaf van Oosterhout een partijtje biljart ten beste dat zich bewoog op de grens van het vol maakte. Het was een briljant spel! v. Oosterhout 400 11 149 36.36 Feeke 178 11 78 16.17 Vandaag en morgen gaan we weer verder. De stand is nu na 3 partijen: car. brt. gem. h.s. pnt. v. Oosterhout 1200 30 40.167 6 Schmidt v. Reijen Peetoom De Jong Beekman Feeke Hoogland 1160 32 36.25 161 4 950 31 30.64 149 4 911 47 19.38 102 4 955 32 29.84 148 2 851 38 21.86 126 2 700 46 15.21 78 2 665 50 13.30 95 0 FILM EN CABARET VOOR OUDEN VAN DACEN BERGEN. De oudjes van dagen werd in de Rustende Ja ger een middag vol amusement geboden. De films van 1938 en 1950 der uitgaansdagen brach ten vele aardige momenten op het witte doek. Hierna stelden zich de Ber gense kleinkunstenaars aan de oudjes voor en ving het feestpro gramma aan met 'n lied. betrek king hebbende op de uitgaans dagen en door de conferencier, de heer Siipheer, samengesteld. De accordeonclub onder lei ding van mej. Ans Buster bracht er de juiste sfeer in, terwijl de oud-Bergenaar, de jongleur ,Da- vito", de zaai in stille bewon dering bracht door zijn pres taties. De violist Joh. Heidbuurt bracht de kanariepolka ten ge hore die aan geestigheid niets te wensen overliet. De voor dracht in Westfries costuum. waarin twee buurvrouwen het wel en wee in Bergen bespraken, onder de titel: „Ant en Kee met de ouden van dagen mee", werd het meest gewaardeerd. Op gees tige wijze vertelden zij persoon lijke voorvallen uit het dagelijk se leven van de oudjes, die dan ook met name werden genoemd. Bij de finale dankte de voor zitter van het comité, de heer P. Hopman de sublieme leider van het gezelschap, de heer Siip heer, en zijn belangloze mede werkers. Tevens bracht hij dank aan de Berger bevolking die dit alles door haar financiële steun heeft mogelijk gemaakt. PURMEREND. De pastoor van Purmerend, deken L. J. J. Scnamper, heeft de grootse plan nen van het kerkbestuur aan de parochianen kenbaar gemaakt. Het nieuwe jaar 1951 zal staan in het teken van een algehele en grondige kerkrestauratie, waardoor het Godshuis een waardiger aanzien zal krijgen. Het was reeds een publiek ge heim, -cfet er met de kerk iets stond te gebeuren. De staat waarin deze verkeert is verre van gunstig. Niemand zal kun nen zeggen, dat de bijna hon derd jaar oude parochiekerk (deze werd in 1858 door archi tect Molkenboer gebouwd) on gezellig is. Integendeel, juist doordat de kerk bijna even lang als breed is. kunnen de paro chianen zeer intiem aan de gods dienstoefeningen deelnemen, maar een grondige restauratie was zeer dringend nodig. Lange tijd gingen er geruchen over de bouw van een nieuwe kerk maar hierover viel bij de huidige materialenpositie niet te denken. Een ander gedegen plan ligt nog op stapel n.l. de bouw van een bijkerk in de Zuid-Oost-Beem- ster. De parochiekerk is in feite te klein voor het steeds groeiende aantal parochianen. Dit heeft zich vooral gopenbaard, toen een flink deel van de Beemster bij de parochie Purmerend werd ge voegd. Met de bouw van een bij kerk in de Zuid-Oost-Beemster zouden de parochianen uit dit woongedeelte dan ok zeer gebaat zijn maar ook komt er dan wat meer ruimte in de parochiekerk. Met de bouw van een bijkerk in de ZuidOost-Beemster dus in het verschiet, wordt dit jaar een aanvang gemaakt met de res tauratie van de parochiekerk. De kerk wordt opnieuw bepleisterd, aldus heeft deken Schamper meegedeeld en daar waar nodig worden de muren voorzien. De gehele kerk zal van een stenen vloer worden voorzien. Een heel ander aanzien zal de kerk krijgen, nu het bestaande altaar zal verdwijnen. Hiervoor komt een ander, nieuw altaar in de plaats en dit zal ook nog iets naar achteren worden geplaatst, waardoor meer ruimte wordt ge wonnen op het priesterkoor. Ook bij de communiebank komt daardoor wat meer ruimte en voor de communiebank wordt het gelijkvloers, hetgeen het ver loop bij het communiceren zal bevorderen. In de zijwanden van het pries terkoor komen bogen met open doorgangen naar de zij-altaren Er bestaan voorts nog meer plannen: het orgel zal worden gerestaureerd eii voorzien van een electrische speeltafel in de kerk komt een nieuwe verwar mingsinstallatie de doopkapel wordt vergroot en de kosters woning zal worden verbouwd Het ligt in het voornemen na Pasen met de restauratiewerk zaamheden een aanvang te nemen. Daarmee zal de parochie kerk ten minste voor een half jaar buiten gebruik komen. Het ONDERSCHEIDINGEN UITGEREIKT ZIJPE. De burgemeester van de gemeente Zijpe heeft op verzoek van de minister van Oorlog een vijftal personen, die militaire dienst in Indonesië heb ben vervuld en actief aan de strijd hebben deelgenomen het ere-teken voor Orde en Vrede uitgereikt. De onderscheidingen werden uitgereikt aan G. Bouman te Petten. J. Bruinewoud te Kijns- merbrug, G. Genet te Stolpe A. P. Koóijman te Zijpersluis en N. G. Zwemmer te Sint Maartens- vlotbrug'. Eerstgenoemde persoon ont ving deze onderscheiding met drie gespen, de overige militai ren met vier gespen (voor elk jaar actieve dienst in de tropen met één gesp). kerkbestuur zoekt nog naar een geschikte gelegenheid voor het houden van de godsdienstoefe ningen tijdens de restauratie. Zonder twijfel zal heel katho liek Purmerend van deze grootse plannen met vreugde kennis ne men. PURMEREND HEEFT PRIMEUR VAN NOORDHOLLAND PURMEREND A.s. Maan dagmiddag zal de burgemeester van Purmerend. Mr. Kooiman, het nieuwe autobusstation, van de NACO te Purmerend officieel in trebruik stellen. Hiermede komt het eerste aulobusstation in ons gewest tot stand. In Juni j.l. is begonnen met de afbraak van het oude tramstation, dat met het opheffen van de tramverbinding Purmerend Amsterdam door de NACO was overgenomen. Hoewel een deel van het materiaal van dit gebouw o.m. de dakspanten bij het optrekken van het nieuwe station is gebruikt, is er niets meer, dat nog aan het verleden herinnert. Het nieuwe station, dat binnen met te lange tijd door een derge lijk bouwwerk te Alkmaar zal worden gevolgd, bestaat uit een modern, met glazuurtegels afge werkt gebouw, waarin wachtka mer en kantoorruimte zijn onder gebracht. Het is omgeven door een overkapt perron, waaraan de standplaatsen van de bussen lig gen. Duidelijk zijn de wachtplaat- sen aangegeven. Een route- en tijdindelmg completeren met een electrische stationsklok het fraaie geheel. Zowel voor de NACO als voor de stad Pm-merend betekent het nieuwe stationsgebouw een aan winst. Aannemers G. Groot en Zn. leggen er met hun medewer kers eer mee in. „IN VOLLE VAART" HEERHUGOWAARD Onder bovenstaande titel zal de gymnas tiekvereniging „TOG" uit Heerhugo- waard-Zuid een grote revue brengen Het ziet er na uit dat het iets bijzon ders gaat worden. Hoewel wij steeds iets goeds van TOG gewend zijn, zal zij met de opvoering van „In volle vaart" stellig een trapje hoger opgaan. De data van opvoering zijn: 21, 23, 25 en 28 Januari a.s. AGRARISCHE AVOND HEERHUGOWAARD Heden avond zal in de zaal van de heer Evers een bijeenkomst worden ge houden welke tot stand is gekomen 'door onderling overleg tussen de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Land en Tuinbouw, de Plattelandsvrou wenvereniging, en de Coöp. Boeren leenbank „Heerhugowaard". Op deze avond worden verschillende films vertoond, waarvan de belangrijkste is: „Der Zee ontrukt", een film wel ke de drooglegging van de Noord oostpolder in beeld brengt. Verder worden ook nog enkele minder be langrijke, doch interessante films, geprojecteerd. Het dameskoortje van de Platte landsvrouwenver. zal met zang het nodige aan deze avond bijdragen. Als sprekers zullen deze avond optreden de heren Vroom uit Utrecht en Oli vier uit Heiloo. De entree is vrij, doch slechts voor genodigden. DR. NOORLANDER KOMT TERUG HEERHUGOWAARD. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is onze plaatsgenoot dokter Noorlander 5 Januari jl. uit Indonesië vertrokken met het m.s. Oranje. Hij zal dan ongeveer eind Januari weer in Heer hugowaard kunneu zijn, waar hij wederom met open armen zal wor den ontvangen. K.N.V.B.-WEDSTRIJDEN ALLE AFGELAST In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn de wed strijden, vastgesteld voor Zondag 7 Januari in alle districten afge last. In overleg met de K. N. V. B. gaan met wederzijds goedvinden onder voorbehoud van goedkeu ring der terreinen door consul resp scheidsrechter de wedstrij den Feyenoord-Sparta, Eindho venP.S.V. en Hercules-Elinck- wijk door. Voor het overige worden de programma's van 7 Januari ver schoven naar Zondag 14 Januari. AFWATERING HEERHUCOW AARD-NOORD HEERHUGOWAARD In op dracht van het polderbestuur van Heer-Hugowaard heeft de Ned. Heide-Mij. de nodige metingen verricht om tot verbetering van de slechte afwatering te Heer- Hugowaard (Noord) te komen. Nu is de verwachting dat per Februari a.s. een aanvang met de uitvoering kan worden ge maakt. Het is de bedoeling om de tocht ter weerszijden van de spoorlijn AlkmaarDen Helder te verbe teren, doch allereerst de West zijde. Bij de opmetingen waren betrokken de afdelingen Panne keet, Hoog en Laag Veenhuizen en een gedeelte van de Midden polder. Machinaal kroos verwijderen? HEERHUGOWAARD De op hoping van kroos bij malen van het machinegemaal is steeds een punt dat de nodige aandacht vraagt. Het polderbestuur van Heer-Hugowaard heeft zijn tech nisch adviseur opdracht gegeven tot plannen betreffende het ma chinaal verwijderen van het kroos. Dit blijkt echter een zeer moeilijke kwestie te zijn, die ook elders nog niet steeds afdoende is opgelost. DRIE DONATEURSAVONDEN VAN HOU EN TROUW HEERHUGOWAARD. Zon dag 7 Januari zal het R.K. fan farecorps Hou en Trouw in zaal van der Heiligenberg, Maandag 8 Januari in zaal Jb. Groenland te Heerhugowaard-Nrd en Dins dag 9 Januari in zaal Cor Schut te Heerhugowaard 't Kruis haar jaarlijkse uitvoeringen geven. Deze uitvoeringen beginnen des avonds om half acht. Onder leiding van de dirigent, de heer H. van Ossenbruggen, zullen de volgende nummers worden uitgevoerd: Appèl aux Trompettes. Gelria ouverture, Antigone ouverture. Hepheistos, Cortege Nuptial en de Saint Triphon-mars. Na de pauze krijgen we het optreden van de hêe- Jan van Stralen, die we ai eens eerder met enkele leuke voordrachten zagen. Hierna begint het bal. De donateurs(triees) hebben op vertoon van hun donateurs- kaart op een der avonden toe gang voor twee personen. Een plaatselijke muziekvereni ging heeft echter niet enkel de financiële steun der bevolking nodig, ook de daadwerkelijke belangstelling zal de vereniging hogerop brengen. We raden dus op de eerste plaats de donateurs aan de uit voeringen te gaan bezoeken on op de tweede plaats Hou en Trouw te blijven steunen. Televisie in Tuitjenhorn TUITJENHORN Op dit ogen blik is men bij Café Blokdijk bezig met het plaatsen van een twintig meter hoge attenne voor televisie. Binnenkort zal men dus daar ook kunnen „plaatjes- kijken". Bruynxeel's Deurenfabriek ligt vandaag stil Tengevolge van de precaire kolenpositie is vandaag (Zater dag) de deurenfabriek van Bruynzeel te Zaandam stilgelegd. Het kantoor en de technische dienst werken normaal. Volgen de week zal de situatie opnieuw worden bezien. OPERETTE „ARTISTENLEVEN" NIEUWE-NIEDORP. „Vol belangstelling zien wij uit naar het toekomstige oeuvre van deze componist, die zijn leven aan de muze der operette heeft gewijd." Met deze woorden besloot het tijdschrift „Onze lichte muziek" een artikel van de hand van Peter Robert, dat hij wijdde aan het werk van Gaston Simon. In 1947 voerde Niedorps Ge mengd Koor „Het lied van de golven" van bovengenoemde Ne derlandse componist uit. Thans zal zijn nieuwste groot werk „Artistenieven" op 21, 27 en 28 januari ten tonele worden ge bracht. Gaston Simon schiep zijn eer ste operette op ongeveer 17- jarige leeftijd. Behalve verschil lende kleinere werken, is „Ar- tisfenleven" de derde operette die hij sinds die tijd compo neerde. Vanzelfsprekend was zijn werk ook aan een groeiproces onderhevig en het is tekenend voor de zelfcritiek, dat hij zijn eerste werk „Rosina" heeft teruggenomen. Aanvankelijk volgens de be kende richtlijnen werkend (de schoonheid vgn de „Strauss" tot „Léhar"-meloaieën niet uit het oog verliezend) komt de compo nist al spoedig tot een meer eigen stijl. Men be'merkt de grondige stu die die Gaston Simon van het onderwerp operette gemaakt heeft vooral aan de eisen die hij stelt aan het één-zijn van muziek, tekst en handeling. Te vens maakt hij niet zo maar een goedklinkend melodietje, met ondergeschikte begeleidingsstem men. Neen, hij streeft er naar, dat, ook in zijn operettes, elka koorpartij een eigen karakter heeft. Het zou ons te ver voeren, hier dieper op in te gaan. Het is ook geenszins zeker, dat hij thans tot een permanente vorm voor zijn inspiraties is gekomen. Moge .Artistenieven" een suc ces zijn voor de jonge componist, een succes dat de interesse die er uit vakkringen voor zijn werk bestaat, rechtvaardigt en hem de kracht geeft om op de inge slagen weg door te gaan. En een succes voor de (door de operette-uitvoeringen iu het verleden) ook bij ons goed be kend staan vereniging „Niedorps Gemengd Koor". NIEUWE NIEDORP Rectoraatskerk van de Minderbroeders Parochie van de H. Maagd Maria Onbevl. Ontvangen Zondag 7 Januari, le Zondag v. de maand le Zondag van Drieko ningen; feestdag der H. Familie van Jezus, Maria en Jozef; 7 uur uitreiken der H, Communie, col lecte voor de armen van het rec toraat; 7.30 stille H. Mis; com municeren vooraan; 10 uur de Hoogmis. 2.30 Lof met Rozen hoedje voor de vrede, waarna de visitatie van de Derde Orde met bestuursverkiezing in het zaaltje ■boven de school. Aller opkomst dringend verzocht. Dinsdag 6.30 uitstelling van t allerheiligste, na de H. Mis van 7 30 Tantum Ergo én zégen met het allerheiligste; 6.45 Lof ter ere van St. Antonius. Vrijdagavond 6.45 Lof. Godsdienstcursus 18-jangen Donderdagavond 7.30 voor de meisjes. Vrijdagavond 7.30 voor de jongens. Clubs: Zondagavond voor de jongens; Woensdagmiddag voor de meisjes. H.H. Missen: Dagelijks n Mis voor de weldoeners van kerk en klooster. ZONDAG 7.30 voor overleden grootmoeder; 10 uur voor zegen over een gezin en bedrijf. MAANDAG 6.30 Antonius Rood —Vlaar; 7 uur Geertruida Hed- des en Petrus Kool; 7.30 Jacob Pleyter 8.15 tot zekere intentie. S DINSDAG 6.30 Aaltje van Ber- kel—Schouten: 7 uur Adrianus Vlaar; 7.30 Willem Goudsblom als lid van de Brielse-processie; 8.15 tot zekere intentie. WOENSDAG Joh. Nageman en Divera Schagen; 7 uur overleden fam. Wit—Blauw; 7.30 en 8 uur geen intentie. DONDERDAG 6.30 overl. fam. Dol—Bleeker; 7 uur tot zekere intentie; 7.30 en 8.15 geen mten- tie VRIJDAG 6.30 Elis Borst— Smit; 7 uur uit dankbaarheid voor zegen in het gezin; 7.30 overl. ouders Stoopde Jong; 8 15 geen intentie. ZATERDAG 6.30 geen intentie 7 uur en 7.30 tot zekere intentie; 8 uur geen intentie. Het einde van 1950 is voor de sport niet gunstig geweest. Alle weergoden hebben tesamen ge spannen en alle programma's der diverse buitensporten tot een aanfluiting gemaakt. Maar Ko ning Winter heeft ons toch wat schaatssport gegeven, zodat de spieren niet al te vastgeroest zijn Zal het begin van 1951 ons gunstiger zijn. Nu, bij het schrij ven van dit overzicht is het in alle geval beter bij de kachel dan buiten op het veld. Maar zo mogelijk moet er toch Zondag gespeeld worden, zal de Bond anders gedwongen worden dis tricts- en bekerwedstrijden af te gelasten. Daarom, de Bilt voor spelt opklaringen en dus opti mistisch, en 't nieuwe program ma voor de eerste Zondag van t nieuwe jaar maar in zee ge- stuurd. le klas: DOS—DVO. 15.30: Con Brio—FSA 13.40; VIODTS 15.00; DWOGeel Zwart, 14.30. 2e klas: St. VictorBI. Reigers 12.15; Con ZeloStrandvogels, 13.40, Hugo Girls—VZV, 13.40. 3e klas A: VIOS 2Con Zelo 2, 13.40; VI. Vlug 2—Top 2, 13.40, Geel Zwart 2VZV 2, 13.40. 3e klas B: St. Victor 2DTS 2, 13.10, EdoHugo Girls 2, 12.15 Junioren: VZVaVI. Vlug b, 15,45; FSA a—Con Zelo a, 13.40; DOS a—DVO a, 14.40; Strand vogels aVIO a, 15.45. Verwacht u van ons verdere prognose. Eerlijk gezegd, we durven niet goed. We zijn wer kelijk bang dat we aan het be ging van 't nieuwe jaar al bok ken schieten. Immers de sport beoefening is te lang onderbro ken geweest, wij weten niets over het bezoek der training, over het opvoeren van de tech niek, over de lichamelijke con ditie, alle factoren die deze eer ste Zondag zeker gewicht in de schaal zullen leggen. Wij gokken dan ook niet, maar wachten vol spanning a.s. Zon dag de uitslagen af. Wij wensen wel alle vereni gingen in dit nieuwe jaar, veel succes toe, zo mogelijk het kam pioenschap, maar als dit niet voor 't grijpen ligt, toch pret tige, ontspannende wedstrijden. NIEUWS UIT DE BEEMSTER Zondag 7 Jan. a.s. op het feest der H. Familie zal na de feestvergade- ring van de Aartsbroederschap der IJ. Familie in de kerk te 2 uur. een buitenkerkelijke Kerstviering plaats hebben in de zaal van het Vereni gingsgebouw. Deze bijeenkomst is, evenals de kerkelijke te 2 uur, voor alle t>arochianen toegankelijk. Toneel, zang en reidans zullen elkaar afwis selen. U bent dus allen welkom! Donderdag 11 Jan. a.s. zal de Oogstdankdag plaats hebben. Des morgens te 8 uur een plechtig gezon gen H. Mis om God te danken voor de ontvangen weldaden aan de landbe- werkers geschonken. Bij het Offer torium zulle de offergaven in natura door bruidjes naar het priesterkoor worden gebracht. De offergaven zul len 's Woensdags te voren tot 's avonds 6 uur aan de pastorie be zorgd kunnen worden, dan zal het bestuur van de LTB alles weer net jes rangschikken evenals vorige ja ren. Na de H. Mis zal het feestelijk Oogstdanklied worden gezongen door koor en gelovigen, 's Avonds te half 8 zal er een feestavond zijn in het Verenigingsgebouw. De Toneelver eniging St. Paulus. de Damesgym- nastiekvereniging Longa Vita en het Dameskoor „Hierna beter" zullen medewerking verlenen. Een spreker is uitgenodigd en enkele mooie de clamaties over de oogst zullen ten gehore worden gebracht. Maandag 15 Januari a.s. hopen de heer Andr. Koopman en mej. M. KoopmanBoots hun gouden huwe lijksfeest te vieren. Beide jubilaris sen genieten nog een goede gezond heid. De H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen te 8.30. Het zal de jubilarissen die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. BLOEMBOLLENCULTUUR LIMMEN Maandag 8 Jan. a.s. zal er in Café Friesland 's avonds 8 uur een ledenvergadering zijn voor de afd. LimmenHeiloo van de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur. Door het overlijden van de heer J. Valkering in Dec. j.l. staat er een belangrijk punt op de agenda n.l. Verkiezing van een voorzitter en 2e voorzitter. „Wie kust de mummie?" SCHOORL. Onder auspiciën van de RKVV „Duinranders" gaf de toneelver. Dindua uit Alk maar een uitvoering voor leden en donateurs van eerstgenoemde vereniging. Het verenigingsge bouw was tot de laatste plaats bezet. Opgevoerd werd het blij spel: „Wie kust de mummie" van Lex Karsemeijer. Er is on bedaarlijk gelachen om de dolle verwikkelingen ,die ontstonden door het wederom ten leven wekken van de vijfduizend jaar geleden terechtgestelde Amen- hotep. Er was wel een en ander op het spel aan te merken, maar we ziin er van overtuigd, dat alle spelers hun beste beentje hebben voorgezet. Toch mogen we niet nalaten hulde te brengen aan Amenhotep, die zijn rol op voor treffelijke wijze vervulde. Ook Herman, de huisknecht, verdient ten volle een compliment voor zijn geestig spel. Hij had zich aan het einde echter iets moeten matigen. Alles bijeen was het 'n zeer geslaagde avond, waarvoor voorzitter Kleverlaan hartelijk dank zegde. UITSLAG AANBESTEDING Voor de bouw van 'n neerzetvei- ling en fustloods voor de veiling te Avenhorn, haidden de volgende aannemers ingeschreven: J. J. Groot, Ilpendam 136200 R K. Koppie, Den Helder 128900 Th. Veul, 'tZand 120000 Gilberts Zoon Helder 115200 Hamstra, de Rijp 115000 J. Bontebal, Zevenhuizen 114500 Bouwes, Oudendijk 113000 N. de Geus, Berkhout 112500 N. Borst, Spierdijk 112135 J.J. de Vries, Volderwolde 112000 C. Overboom, Avenhorn 112000 J.A. de Koning Spanbroek 112000 Siehold de Jong, Koudem 111900 A.C v. Beursden Alkmaar 111500 F. Kuiper, Aartswoudt 111400 N. Bakker, Ursem 110500 D. v. Diepen, Schermerh. 110000 G. Kuipers, Hoogwoud 110000 P Buis, Oudorp 109700 F. de Geus Br. op Langed. 108800 P. de Geus Schermerh. 108500 D. Langedijk, Heiloo 108000 F. Mes, St. Pancras 107400 Wed. Kunst, Avenhorn 107000 P. Bot Zoon Medemblik 106000 P. Schotsman, Schermerh. 105600 K. de Wit, Avenhorn 105329 K. Bakker, Berkhout 104400 P. Dekker, Avenhorn 104420 P. Kramer, Avenhorn 104269 N. Kuin, Opmeer 104000 J. Wit, Wognum 103410 P Bot, H.H Waard 103250 Strijdland, Uithoorn 102500 Amsterd. Ballast Mij. 102100 D. Ens, de Rijp 102404 G.A. Beelen Leidsedam 101990 V. Splunter, Ridderkerk 101400 Vertelman, Wervershoof 101200 P.J. Vertelman, Werversh. 100900 J. Botman, Wervershoof 100900 C. Koopman, N. Niedorp 99800 C. Peerdeman, Zwaag 99057 Hoogewerf g Zoon, Ursem 95700 J. C. Heddes, Berkhout 95265 DE VIERDAAGSE VAN 24 t.m. 27 JULI DEN HAAG 6 Jan. Het be stuur van de Nederlandse bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft besloten de internationale vierdaagse afstandmarsen dit jaar wederom te Nijmegen te houden van 24 t^m 27 Juli a.s. R.K. AMBACHTSSCHOOL TE BEVERWIJK Blijkens de Memorie van Ant woord van de minister van Onder wjjs zal de subsidiëring van de R. K. Ambachtsschool te Bever wijk „ten spoedigste worden be vorderd." KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN BROEKHUIZEN GEKLOPT Op een royale wijze heeft kampioen Bert Wevers zich gis teren gerevancheerd voor de ne derlagen op de eerste dag van het kampioenstournooi. Zo volle dig was de revanche van de En- schedeër, dat hij thans de tweede plaats met het beste algemeen gemiddelde bezet. Welk een ver schil met het vorig jaar. Broek huizen leverde 's middags een uitstekende prestatie door de Leeuw te slaan in een moeilijke partij, maar des avonds zege vierde Baay over de Arnhemmer in een wel zeer slechte partij. Door deze uitslagen is de stand thans zo geworden dat niet met de geringste zekerheid te voor spellen valt, wie de titel zal be machtigen. Men zie de stand maar! De uitslagen van de middag- Sweering Stikkelman Baay Kok Louwaard Wevers De Leeuw Broekhuizen Van de ai de uitslagen: Kok de Leeuw Stikkelman Wevers Sweering Louwaard Broekhuizen Baay 47 79 4 50 79 6 49 79 4 50 79 5 34 81 2 50 81 4 45 84 6 50 84 5 ondpartjjen 48 67 5 50 67 6 41 67 4 50 67 4 50 66 4 41 66 4 48 107 6 50 107 4 0.594 0.632 0.620 0.632 0.404 0.617 0.535 0.595 waren 0.176 0.746 0.611 0.746 0.757 0.621 0.429 0.467 De stand na de tweede luidt: Broekhuizen dag Wevers Sweering Kok Louwaard Stikkelm. Baay 6 4 4 4 4 4 4 De Leeuw 2 197 192 187 186 175 184 185 171 330 289 299 302 299 315 334 282 10 0.596 0.664 0.625 0.615 0.585 0.584 0.553 0.606 KRIJGT OOK INDIA EEN KARDINAAL? VATICAANSTAD (K.N.P.). In Vaticaanse kringen wordt, hoewel de beslissing hierover ge heel bij de H. Vader ligt, de laatste tijd weer druk gesproken over de aankondiging van een consistorie, waarbij dan de lang verwachte kardinaalsbenoemingen zouden volgen. Sinds enige tijd reeds is het bekend, dat de Katho lieken van India gaarne zouden zien, dat een hunner bisschoppen benoemd zou worden in het Col lege van Kardinalen. In Vaticaanse kringen acht men het waarschijnlijk, dat de H. Va der in een a.s. consistorie, dat dan in de tweede helft van deze maand zou gehouden worden, met deze wens der Katholieken van India rekening zal houden. De zelfde kringen bevestigen boven dien, dat de II. Vader bij de kardinaalsbenoemingen het Col lege nog meer zal internationali seren. OBDAM, 5 Jan. 13.500 kg uien 4 80—5.60, grove 6.006.10, nep 12.70, 12.000 kg bieten A 9.00 9.80. B 7.90, 6500 kg breek- peen C 5.60, 1300 kg savoye kool 10.70, 3000 kg rodekool 8.70 13.20. 5600 kg gele kool 7.50 7.60, 3000 kg spruiten 18.00 35.00. HEILOO, 5 Jan. Spruitkool 0.270.54, groene kool 0.10— 0.13. boerenkool 0.120.23, an dijvie 0.210.36, prei 0.280.34, selderij 0.080.13, sghorsenering 0.28—0.35. NRD.-SCHARWOUDE 6 Jan. 6000 kg uien 6.00—6.60, grove 8.10, drielingen 6307:20, nep 12.00, 3000 kg peen B 4.20 C 6.00 6.50, 1300 kg kroten A 9.90 B 5.90, 74.000 kg rode kool 7.50 15.80, 7500 kg gele kool 6.00— 10.30, 50.000 kg witte kool 5.90 7.20. 1600 kg groene kool 12.70 —14.70. ZUIDERKOGGE, 5 Jan. Groene kool 7.0012.20 rode kool 7.0015.50, gele kool 8.00 10.20, spruiten 18.0052.00. boe renkool 7.0010.00, uien 3.00 6.50 cox orange 20.0068.00, laxton superbe 22.0052.00 bel lefleur 18.0023.00, prinses no bles 18.0033.00, louwtjes 28.00 37.00, present 41.00, zoete ap pelen 18.0027.00, druiven 40.00 —49.00. WARMENHUIZEN 6 Jan. Witte kool 6.707.00. rode kool 6.50—15.40.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6