Positie van 't kabinet hachelijk? Eisenhower in Europa Wondjoe gevallen? Heilig leven bij Heilig graf Londen en Parijs antwoorden Moskou Nota van V.S. over China M' EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN. DEN HELDER, SCHAGEN NHD Kabinet wankel? Politiek ijs begint te kruien Wrakstukken Meteor cp Amelandse strand Geen nmiraculeuze plannen" Tangbeweging Zweeds journalist doodgevonden Rede van de Gaulle Beschuldigingen afgewezen Scheepsberichten Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank No ordhollands Dagblad I Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT VAN HEDEN Pagina 1 en 3 Maandag 8 Januari 1951 46e Jaargang No. 12061 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Op het vliegveld Orly hij Parijs arriveerde Zondagmorgen generaal D. Eisenhower, opperbevelhebber van de troepen van de landen, aangesloten bij het Noord-Atlantisch Pact en commandant van de Britse troepen in Europa. Na de aan komst van veldmaarschalk Montgomery, die met generaal Eisenhower besprekingen zal voeren, wordt deze door de generaal (links) begroet. (Van onze parlementaire redacteur) In September van het afgelopen jaar heeft de Volksvertegen woordiging met de regering in comité-generaal over de kwestie Nieuw Guinea van gedachten gewisseld. Dit beraad achter gesloten deuren was wel onvermijdelijk; met de conferentie in het vooruitzicht kon de onderhandelaarspositie van Neder land niet openlijk worden omlijnd. Nadeel bleef intussen, dat aldus ook niet duidelijk kon worden van welke inzichten regering en Volksvertegenwoordiging bij die gelegenheid hadden blijk gegeven, inzichten, die toch mede bepalend moesten zijn voor de houding die de Nederlandse delegatie ter conferentie zou hebben aan te nemen. Vooral aan deze omstandig heid is het te wijten dat wij ook nu, na afloop van de conferen tie, nog niet weten of de Neder landse delegatie reden had om te verwachten, dat haar voorstellen een meerderhheid in de volks vertegenwoordiging zouden kun nen vinden, dan wel dat zij zonder meer op eigen verant woordelijkheid handelde. Zou dit A.N.P.-Telefoto. I laatste het geval zijn geweest. PILOOT NOG NIET GEVONDEN Splinterhout, houtwerk met schroefbouten er in en gedeelten van de bekleding afkomstig van de Engelse straaljager die Vrij dag bij Ameland in zee stortte, spoelden Zaterdag op Ameland aan. Van de piloot is nog geen spoor ontdekt. Mr. L. Tielenius Kruythoff in vrijheid Blijkens een bij de familie Tielenius Kruythoof in Den Haag ontvangen bericht is mr. L. Tie lenius Kurtyhoff. voorheen ver tegenwoordiger van de Daerab Istimewa West-Borneo tg Dja karta, die enige maanden gé- leden op last van de Indone sische regering was gevangen ge nomen, heden in vrijheid gesteld WAPENVERSCHEPINGEN NAAR FORMOSA Waarde 10 millioen dollar WASHINGTON 7 Jan. (Reuter). Volgens Amerikaanse regeringsfunc tionarissen zijn de laatste weken wa. penverschepingen ter waarde van ongeveer 10 millioen dollar op For mosa aangekomen om de defensie der Chinese nationalisten te verster ken. Dit geschiedt in het kader van een in Juni genomen besluit „na het begin van de Noord-Koreaanse aan val in Korea". GEEN PLUIM VEEMARKT IN PURMEREND In verband met de uitbreiding van de pseudo-vogelpest in Den Up heeft het gemeentebestuur van Purmerend besloten de pluimveemarkt op Dinsdag 9 Jan. a.s. niet te houden. In afwachting van een beslis sing van de minister van land bouw is met ingang van Dinsdag de aanvoer, het voorhanden heb ben en het markten van pluim vee in de gemeente Purmerend verboden. De aanvoer en de han del in konijnen blijft echter toe gestaan. STRAATROOF IN DEN HAAG De Haagse M. G. K.-D. bevond zich met haar fiets op de Nie- boerweg. Een man, die op hef trottoir liep, rukte haar in het voorbijgaan de tas uit haar hand, waarin zich, volgens de bena deelde, een spaarbusje van de Nutsspaarbank, inhoudende onge veer f 1000.bevond. De man rende weg en sprong op de duo van een wachtende motorrijder, die onmiddellijk gas gat Duitse éénmansduikboot opgevist Dezer dagen bracht een vaar tuig van de N.V. van der Tak's Bergingsbedrijven een voorwerp aan, dat men in de Wielingen bij Vlissingen had opgevist en dat men voor een niet-ontplofte tor pedo aanzag. De Mijnopruimings- dienst van de marine herkende echter in het voorwerp een één mansduikboot van Duitse makelij, Welke waarschijnlijk zes jaar in het water heeft gelegen. Uitslaande brand te Amsterdam In de nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half één ont dekten buren brand in het per ceel de Lairessestraat 55 te Am sterdam. Doordat de bewoners van dit pand niet thuis waren had het vuur, dat op de boven- ctage aan de achterzijde was uit gebroken, de kans nogal wat ravage aan te richten voordat de brandweer gealarmeerd was. Twee kamers brandden geheel uit en verder kreeg het huis aanzien lijke waterschade. PARIJS, 7 Jan. (Reuter). Generaal Eisenhower is Zondag te Parijs aan gekomen om het opperbevel van het Atlantische leger op zich te nemen. Spoedig na aankomst had hij een informele bespreking met veldmaar schalk Montgomery, hoofd van de defensie van de Westerse Unie. Toen men na deze bespreking aan Montgomery vroeg of hij een functie onder Eisenhower had aanvaard, zei de veldmaarschalk: Vandaag geen vragen. Ik heb niets te zeggen. Verklaring voor radio Parijs In een door de Franse radio om- IJSBER1CHT WATERSTAAT Gouwzee is open IJselmeer van Muiden tot Ke- telmond en ook Genemuiden blank water. Bij Schokkerhaven vast ijs. Van Schokkerhaven tot Kornwerderzand op vele plaatsen flink gekruid ijs. Westelijke oever van IJselmeer blank, behalve Enkhuizen-Lekerhoek en een driehonderd meter brede strook voor Hoorn. Ook de Gouwzee is open. Voor Amsterdam is nog vast ijs, doch dit vertoont grote gaten. Alle vaarten en kanalen bevaarbaar, behoudens nog ijsbe- zwaar op Apeldoorns Kanaal, De- demsvaart en dergelijke. Eind- hovens Kanaal zal morgen wor den gebroken. Over de vaarten Terhorne-Lemmer en Terhorne- Stavoren kwamen geen berichten binnen. VICE-ADMIRAAL KIST ONDERSCHEIDEN Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, tijdelijk vice-admiraal F J. Kist. vlag-officier der Konink lijke Marine in Indonesië. NATIONAAL FONDS BIJZONDERE NODEN Bijdrage van H.M. de Koningin Het nationaal fonds voor bijzon dere noden heeft nog voor de jaar wisseling een bijdrage van Hare Majesteit de Koningin ontvangen. Een „Fairchild C-119 Packet", uitgerust met hulpstraalmoto ren, suist onder een scherpe hoek het luchtruim in na een „proefaanloop" op het vlieg veld van Hagerstown (Mary land) in de Ver. Staten. De hulpstraalmotoren stelden dit vrachtvliegtuig in staat na een aanloop van slechts 140 meter los van de grond te komen, waardoor zich nieuwe moge lijkheden voor dit toestel voordoen. geroepen verklaring zegt generaal Eisenhower, dat hij geen „miracu leuze plannen" heeft en dat geen bui tenlandse hulp alleen Europa kan be schermen. Eisenhower, die snel de hoofdste den van de landen van het Atlan tisch Pact wil bezoeken, heeft ge zegd dat hij ongeveer midden Fe bruari meer blijvend naar Europa zal komen. Veel bezoeken. Een woordvoerder heeft Zaterdag te Parijs verklaard, dat Eisenhower na zijn bespreking met Franse auto riteiten Brussel, Den Haaag, Kopen hagen, Oslo. Londen, Lissabon, Rome Frankfort Luxemburg en Reykjavik tussen 10 en 26 Januari wil bezoe ken. De generaal zal vervolgens een tweedaags bezoek aan Ottawa bren gen en daarna naar Washington te rug gaan voor besprekingen met Truman alvorens hij zijn nieuwe functie blijvend aanvaardt. dan rijst de vraag in hoeverre die houding critiek verdient. Weer „voldongen feiten"? Het is ontegenzeggelijk zo dat het voorstel om de souvereiniteit over Nieuw-Guinea aan de Unie op te dragen, indien het door In donesië zou zijn aanvaard, wel zeer bezwaarlijk alsnog door de Nederlandse volksvertegenwoor diging zou kunnen zijn verwor pen. In theorie was dat natuur lijk wel mogelijk maar in de praktijk zouden de tegenstem mers in hun stem mede moeten verdisconteren, dat zij ook de Indonesische desillusie zouden te verwerken krijger.. Bij een aan vaarding van het voorstel om andermaal de bijstand van de Unci te vragen, zou de zaak al niet veel anders hebben gelegen. Hier zou bij een afwijzing niet enkel de Indonesische maar ook de internationale reactie wel zeer ongunstig zijn geweest. Het moeilijke van situaties als deze wordt het. best duidelijk, wan neer men zich nog eens weer ge wichtige episodes uit het Indo nesisch conflict in de herinne ring terugroept, zoals het uitge werkte accoord van Roven Roem een accoord dat de K.V.P.- fractie indertijd tot de verkla ring bracht, dat het geen ver antwoordelijkheid kon aanvaarden voor het inslaan van deze weg, zonder nochtans kans te zien om het beleid van koers te doen ver anderen. Of een andere methode moge lijk zou zijn geweest? De Vaste Commissie uit de volksvertegen woordiging zal ongetwijfeld van te voren in de voorstellen zijn gekend, maar de Tweede Kamer heeft meermalen blijk gegeven, dat zij zich hierdoor niet wil laten binden. Bliift over. dat de regering de conferentie had kun nen onderbreken teneinde de nieuwe voorstellen eerst aan het oordeel van de volksvertegen woordiging te onderwerpen, het zij in een openbare versw'"rina hetzij andermaal in comité-gene raal. Voor buitenstaanders bliift het echter altiid moeilijk om te beoordelen of zulks ook inder daad mogelijk zou zijn geweest Ook hier was het in elk geval weer zo. dat de onderhandelin gen onder druk stonden van de tijd en meer in het bijzonder van de door de Indonesiërs opge blazen datum van 27 December Niet vrij meer Nu de Nederlandse voorstellen door de Indonesiërs zijn verwor pen kan het de schijn hebben dat het tenslotte weinig meer uitmaakt of de regering al dan niet op eigen verantwoordelijk heid handelde in afwachting van het eindoordeel van de volksver tegenwoordiging. Maar zo een voudig is het niet. (Vervolg op pag. 3) Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de be richten tegengesproken volgens welke de Amerikaanse regering aan de regeringen van verschil lende leden-staten van de V. N. een nota gezonden zou hebben, waarin zij verzoekt, het commu nistisch China als „agressor" te beschouwen. In enkele gevallen, zo werd van de zijde van het State De partment verklaard, hadden Amereikaanse ambassadeurs een memorandum overhandigd, waar in het Amerikaanse standpunt tegenover de Chinese interventie op Korea is uiteengezet, inhou dende dat: 1. Vermeden zou moeten wor den, dat het tot een algemene oorlog tegen China zou komen, en 2 De V. N. zouden de Chinese interventie niet mogen voorbij zien. In Den Haag is het memoran dum in studie genomen. Volgens onbevestigde berich ten van het front, welke te Tokio werden ontvangen, is Wondjoe, het belangrijke weg- en spoorweg centrum, ongeveer 90 km ten zunid-oosten van Seoel, in han den van de Noord-Koreanen ge vallen. Bij de westkust hebben de noordelijken Soewon bezet, een verkeerspunt 25 km ten zuiden van Seoel. Aan de oostkunst heb ben de V.N.-troepen de laatste stelling ten noorden van de 38e breedtegraad prijsgegeven. In het oosten hadden de ver bonden troepen hun posities „ge corrigeerd" zonder met de com munisten in contact te zijn ge weest, aldus werd in een mede deling van het hoofdkwartier van MacArthur gezegd. De vijand trachtte ten Zuiden van Seoel een tangbeweging uit te voeren, om een wig te drijven tussen de troepen van de V. N. Dit is niet gelukt omdat een te genbeweging werd uitgevoerd, waardoor aan de omsingelings poging werd ontkomen. Reuters correspondent Julian Bates berichtte, dat een grote communistische aanval was inge zet tegen de stad Wongjoe, on geveer 70 km van de breedtegraad Het was een groep van 200.000 man, die de aanval inzette. Met grote hardnekkigheid werd aan de aanval weerstand geboden. Geen vliegweer De strijd in de lucht is enige tijd gestaakt in verband met de slechte weersgesteldheid. Er wer den weinig vluchten ondernomen en er- konden evenmin waarne mingen worden verricht, om de beweging van de vijand gade te slaan. De grote groepen vluchte lingen bevinden zich nog steeds op de wegen die naar het zui den lopen. Het weer is slecht en de koude hevig. IN AMSTERDAMSE HOTELKAMER De achttienjarige Zweedse jour nalist Soeren Carlsson uit Mo- tala, die een bezoek aan Neder land bracht, is Zaterdag dood in zijn hotelkamer te Amsterdam aangetroffen. Het vermoeden bestaat dat hij door gasverstikking om het le ven is gekomen. Hij had des nachts een zogenaamd „gasdui- veitje" een gaskacheltje dat geen afvoer heeft in zijn ka mer laten branden. Het stoffe lijk overschot is naar het Wilhel- mina Uasthuis te Amsterdam overgebracht. Aan zellmoord wordt niet gedacht. V.S. MOETEN EUROPA STEUNEN Gen. Charles de Gaulle heeft Zondag op de dag van de aan komst van generaal Eisenhower in Europa op een massabijeen komst te Nimes een krachtig be roep gedaan op Amerika „Euro pa niet in de steek te laten. „ik doe een beroep op >-/, Ame rikanen, Europa te verdedigen. Europa heeft u nodig. Gelooft mij het behoud van Europa, zoals 't thans is, is de voorwaarde voor uw eigen behoud.'' Volgens de Gaulle houdt dit in, dat bij de opbouw van de gewa pende strijdkrachten van Ameri ka rekening moet worden gehou den met de eventuele noodzaak, dat deze in groten getale en zon der verwijl „naar deze kant van de Oceaan worden gebracht. De Gaulle zag voor Frankrijk de grootste verantwoordelijkheid voor de militaire herleving van het West-Europese vasteland. ET GROTE VREUGDE constateert de H. Vader in Zijn Kerstrede, dat, „naast de indrukwekkende manifestaties van de een heid in het geloof en in de liefde der Katho lieken van de gehele wereld", nog op een andere wijze luister is bijgedragen aan de glorie van de confessio van de Sint Pieter; het staat vast, dat het graf van Sint Petrus, de Prins der Apos- teleh, is teruggevonden! Dit resultaat noemt de Paus „uiterst rijk en hoogst belangrijk". Dit staat vast; alleen is nog niet bewezen, dat ook de reliquieën van de Heilige zijn teruggevonden, maar „dit laat de historische werkelijkheid van het graf onaangetast". De reusachtige koepel welft zich juist over het graf van de eerste Bisschop van Rome, van de eerste Paus, een graf, oorspronkelijk zeer bescheiden, waarboven echter de verering van latere eeuwen, „in een wonderbaarlijke reeks van opeenvolgende bouw werken, de grootste tempel der christenheid heeft opgericht". Nadere documentaties zullen over deze belangrijke gebeurtenis volgen, maar reeds nu kan gezegd worden, dat deze vondst een feit van grote betekenis in de geschiedenis van de Kerk, en van de gehele wereld, is. Zij bundelt vele bewijzen van historische weten schappelijke, ja, heilige, feiten samen tot een glorieus feest-bouquet, op het einde van dit jubeljaar tot meerdere eer en glorie van God uitgestald! Het is een heilig graf, en een graf HET WOORD VAN DE PAUS doet aanvankelijk denken aan dood, aan heen gaan uit het aardse leven, maar de Kerk ziet het graag als een begin van beter leven. Een beter leven, dat een ééuwig leven zal zijn, als het voorbereid is door een volhardend stre ven naar een heilig leven, zoals de Paus dat door het heilig Jubeljaar heeft willen stimu leren en dat nu wordt voortgezet, doordat de verkrijging van de voorrechten van het H. Jaar tot het einde van 1951 over de gehele wereld is uitgebreid De vruchten van het Heilig Jaar zullen nog moeten rijpen! En daartoe zullen vooral zij, die „bevoorrecht waren boven mil- lioenen", de herauten en propagandisten moe ten zijn. Zij zullen met zovele andere ijverige en apostolische katholieken, tot die „naar ge nade, vreugde en geluk hongerende en dorstende wereld" moeten gaan, wier „levensvoorwaarden en stoffelijke en geestelijke noden haar bij lange na niet die voldoening schenken, die zij met recht verwacht", aldus de Paus. „De dagelijkse noden en zorgen nemen in beslag en verbruiken al de krachten van zovele harten, die geen tijd, gelegenheid noch lust meer vinden om aan de belangen der ziel dat m i ni m u m zelfs maar te geven, dat deel uitmaakt van de wezenlijke plicht van iedere christen". Dit zijn duidelijke woorden van aansporing tot het apostolaats- werk in elke doeltreffende vorm, welke de H. Vader nog eens dik onderstreept, als Hij zegt: „Zelfs daar, waar de seculiere en reguliere geestelijkheid, bijgestaan door de ijverige mede werking der leken, in gestage arbeid het gees telijk leven doen bloeien, is het getal der chris tenen, die geestelijk ondervoed zijn, en verslapt, of die wankelen in het geloof, nog zó groot, dat de Kerk in Haar moederlijke bezorgdheid er niet onverschillig voor kan blij ven". En dan volgt deze opdracht, men kan zeggen dat algemene, dringende bevel, van de Hoogste Generaal aan zijn over de gehele wereld verspreide soldaten aan het enige, en werkelijke vredesfront: „Die kinderen der Kerk wakker te schudden uit hun gemakkelijke, maar gevaar lijke verdoving, is de gebiedende plicht, die zich nu opdringt aan het Katholieke apostolaat". Wij hebben gezien, hoe de Paus de verschil lende voorwaarden aangeeft, om de volkeren in vrede te doen leven. De voorgaande zijn er enige van, die het wezenlijke fundament van een heilig leven aangeven, waarvan de Sint Pieter boven het Heilig Graf het universele middelpunt is. Helaas moest de Paus spreken over het feit, dat de breuk in de buitenlandse betrekkingen de laatste weken steeds dieper is geworden, zodat de wereldvrede op het spel staat. Dit conflict „moge door gebed worden bezworen". Dan spreekt de Paus duidelijk zijn afgrijzen over het gebruik van de atoombom uit (al noemt hij haar niet met name) en hij stelt a.h.w. tegenover de glorie van het hervonden Heilig Graf van Petrus, de ellende van het massa-graf der wereld, dat zou ontstaan, wan neer de geestelijke activiteit niet tot een heilig leven van verdraagzaamheid en liefde zou ont bloeien, wanneer het thans levende geslacht zijn „gebiedende plicht" zou verzaken: „De wapenen zouden in een hedendaags conflict zulk een ver nietigende uitwerking hebben, dat zij de aarde bijna weer „ordeloos en leeg" zouden maken (zoals het Boek Genesis verhaalt), haar in een verlatenheid en chaos zouden dompelen, gelijk aan de woestenij, niet van haar aanvang, maar van haar ondergang. Alle naties zouden er in worden meegesleurd, en het conflict zou zijn weerslag hebben en zich vermenigvuluigen ook onder de burgers van eenzelfde land, waarvan het alle burgerlijke instellingen en waarden van de geest in het grootste gevaar zou brengen". Dat is voorzeker een vooruitzicht, dat de visioe nen uit de Openbaring nabij komt. Ook de ver schrikkingen, welke hier als mogelijk aan de wereld worden voorgehouden, zullen dringen en dwingen tot bezinning. En als dit niet tot de staatslieden en leidende volkeren doordringt, dan zal het bij de mensen, bij de christenen op de eerste plaats, het besef moeten versterken, dat de nood waarlijk hóóg is gestegen en dat wij inderdaad de „gebiedende plicht" hebben, naai de woorden van de Paus te luisteren en te handelen. Om de glorie der reeks van grote feiten en gebeurtenissen rond en bij de koepel van Sint Pieter boven het historisch graf van de eerste bisschop en de eerste Paus van Rome te voltooien door een vurig en volhardend stre ven naar een apostolisch werken voor een heilig leven, dat fundament van een ware vrede is, en dat slechts waarlijk leven zal, als het gedrenkt is in de bronnen van het gebed. Onze blikken omhoog, onze handen smekend opge heven, aldus vraagt de H. Vader. God alleen kan de storm beteugelen en het scheepje be waren, „waarom zich niet alleen de gezellen van Sint Petrus, maar de gehele mensheid in ontsteltenis bevinden"! Meer dan tweehonderd branden woedden in de vroegere hoofdstad van Zuid-Korea, Seoel, toen de troepen van de Verenigde Naties de stad tengevolge van het offensief van de Noord-Koreaanse en Chinese troepen moesten ontruimen. LONDEN/PARIJS, 8 Jan. (Reuter) De Engelse en Franse rege ringen hebben aan de Sovjet-Unie nota's gezonden, waarin de Russische beweringen worden weerlegd, als zouden Engeland en Frankrijk de met Rusland gesloten verdragen hebben ge schonden nu de plannen van de Westelijke geallieerden ter ver steviging van de defensie vaste vo/men beginnen aan te nemen. Londen heeft al de punten van de Russische nota verworpen. Voorop gesteld wordt in het ant woord, dat het opnemen van Duitse eenheden in de defensie plannen bedoeld is, om de terug keer van een onafhandelijk Duits nationaal leger te voorkómen en louter een defensieve maatregel is. De defensie is bedoeld om zich te beschermen tegen communis tische agressie. En het ontreden van de Noord- Atlantische mogendheden komt dientengevolge voor de volle verantwoording van de Sovjet- Russische regering. aldus Londen. Het Atlantisch Verdrag is ner gens tégen gericht, maar zuiver defensief. Verder wordt erop gewezen, dat de Sovjet-Unie een groter aantal strijdkrachten onder wa penen houdt dan nodig is en de Duitse strijdkrachten in de Sov- jetzöne gevormd zijn in strijd met de bepalingen van Potsdam. Frans antwoord De Franse regering heeft tegen de Russische beschuldiging, dat Frankrijk het Russisch-Franse verdrag van 1945 heeft geschon den, aangevoerd, dat Rusland een politiek voert, „die vijandig is jegens de Franse Unie". In de Franse nota wordt even eens de klemtoon gelegd op het zuiver defensieve karakter van de getroffen maatregelen inzake de defensievermeerdering. Aan het slot wordt onomwonden ge zegd, dat de Franse regering be reid is elke poging om de inter nationale betrekkingen te ver beteren, te steunen. Grote Beer, Djakarta-A'dam, pass. 5 Jan. Pantellaria. (Circa 12 Jan. in A'dam.) Kota Baroe, Djakarta-R'dam, pass. 6 Jan. Belawan. Kota Agoeng, Djakarta-R'dam pass. 5 Jan Straat Messina naar Genua. Sibajak, Djakarta-R'dam, pas seerde 5 Jan. Kaap Tenez. (Circa 10 Jan. in R'dam.) Laertes, Djakarta-A'dam, pas seerde 3 Jan. Belawan. Ranchi. Djakarta-A'dam, pas seerde 3 Jan. Aden. (Circa 10 Jan. te Amsterdam.) Volendam, circa 17 Jan. te Rotterdam verwacht.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1