„Zigeunerliefde" in Noord-Scharwoude Van Oosterhout slechts eenmaal geslagen, eigenaar zilveren J. Pz. Coen ALKMAAR EN OMSTREKEN Wie draagt er een harnas? E. H. HOFSTEDE, Gezond èn lekker! Sterk verhaal voor bil jartlief hebbers Moyennes en series met record-allures Van Reyen tweede RKAFC won tournooi van de Alkm. Boys Brits Noord-Borneo bij Indonesië? Marktberichten ALKMAARSE PERSCLUB ALKMAAK In het Gulden Vlies kwam Zaterdagmiddag een aantal Alkmaarse journalisten bijeen met het doel: de oprich ting van een Alkmaa'rse Pers- club. Van de journalisten die niet verschenen waren was een sympathie betuiging binnenge komen, zodat tot oprichting van de A.p.c. werd besloten. Alleen bij de Federatie van Ned. Journalisten aangesloten pennenridders in Alkmaar werk zaam ot woonachtig, kunnen zich bij deze persclub aansluiten. De bijeenkomsten worden ge houden elke eerste Zaterdag van de maand des middags in t (dui den Vlies. Up de eerstvolgende ciubmiddag zal er een bestuur worden gekozen. ORCEL OVERCEDRACEN AbKMAAK Zaterdagmid dag werd in de montagehal van de orgeltabriek van de Fa. Pels en Zoon, alhier, een nieuwge bouwd orgel overgedragen aan de opdrachtgever, 't bestuur van de Ger. Kerk in .Bandoeng in In donesië. Het is en mechanisch orgel, spe ciaal voor de tropen gebouwd, geheel uitgevoerd in eikenhout. Het heett eit stemmen verdeeld over twee klavieren en é'en vrij pedaal. De klank was buitenge woon mooi, zoals bleek bij de or gelbespeling door dr. Usinga. De opdrachtgevers betuigden hun voile tevredenheid over de kwa liteit van het nieuwe orgel dat de volgende week zal worden ge demonteerd en naar Bandoeng zal worden verzonden. A. F. C.-nieuws ALKMAAR King Soccer's heerschappij is nog niet hersteld en zo bleven onze elftallen nog één week langer m hun winter slaap, dit neemt niet weg, dat de traimngsavonden nu extra be zocht moeten worden en dat doen wij dan ook zonder uitzondering? 'l'och is er nog een mooie AFU overwinning te meiden en wei van de klaverjassers. De clubavond van hedenavond zal dan ook extra bezocht worden want er volgt nog meer. Dus tot vanavond. (Advertentie) Niemand zult U zeggen, maar Mevrouw, zit uw corset niet strak, steken de baleinen niet? Een RUBBERCORSET zit zo soepel als een tweede huid. voelt het niet. Meer behoeven wij niet te zeggen. Komt, past en overtuigt U. Alleen de beste merken hebben wij. LANGESTR. 61, ALKMAAR DAMCLUB D.D.D. ALKMAAR Vrijdagavond werden de onderlinge wedstrij den bij de damclub D.D.D. voort gezet. De uitslagen waren: W. RanzijnA. Visser 20; N. OudD. Stam 1—1: M. J. Lang- ras Sr.P. de Wijn 20: M. J. Langras Jr.J. Jorna 20; D. PeerdemanM. Hemels 02: M. A. LangrasC. Balder 11: N. VisserG. Woonijk 02; L. Ver verJ. Schuit 11; C. Bijwaard J.van Beusekom 20: J. Mek kenP. Booy 02: N. Visser C. Bijwaard 11. Volgende week Vrijdagavond komt „Damlust" uit Zuid-Schar- woude op bezoek. BRANDWEER GEALARMEERD ALKMAAR. Zondagmiddag omstreeks twee uur werd de Alkmaarse vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een brand die zou woeden in een perceel aan de Kennemerstraatweg. De brandweer rukte met groot materiaal uit. Ter plaatse aange komen, constateerde de brand weer, dat bij een centrale ver warming, die met olie werd ge stookt, een explosie had plaats gevonden, waardoor roet en rook door de schoorsteen ontsnapte en de deur van de kachel was opengeslagen. De brandweer be hoefde echter geen dienst te doen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Mar cel P. C. z.v. A. J. Gijzen en M. Riikenberg; Clasina, d.v. J. Wijmans en G. Smith. Gehuwd: Albert Meijer en Egbertine Panhuis. Overleden: Gerrit de Jong, oud 4 jaar. OUDORP. Geboren: Petronella A. M. dv J. P. Bijman en M. Koonien. Ondertrouwd: Aart Vriesman 28 jaar te Alkmaar en Hendrikje van Stralen 25 jaar te Oudorp. Overleden: Jacob Steenhuis 60 jaar te Alkmaar. Ingekomen: Wilhelmina de Boer NH zonder beroep van Alkmaar naar Herenweg 140; Agatha Metse laar RK dienstbode van Limmen naar Herenweg 86; Abraham Been NH Opz. Waterstaat van Leeuwar den naar Munnikenweg 43; Johanna M. Schouten RK dienstbode van Alkmaar naar Burgem. Bosstraat 32; Dirk Kramer NH Inseminator van Oterleek naar Zuidervaart 24; Maar- tje van Esseveld NH huishoudster van Alkmaar naar Friescheweg 96; Anna Zanen geen van Willemstad Curacao naar Herenweg 5. Vertrokken: Aaltje de Jong RK naar Rosmalen; Johannes Kuiper RK naar Alkmaar Ingelandstraat 2; Margaretha Koning RK naar Sint- Pancras Daalmeerpad 89; Johannes Bos RK naar Sydney Australië: Wij- brand Schermerhorn NH naar Aker sloot Starnmeer 461; Titisia Potgie- ser geen naar Zwolle Tesselschade- straat 8; Cornelis P. Smit RK naar Amsterdam Orteleusstraat 135. ST. PANCRAS. Geboren: Trijntje C. v A. Wagenaar en C- Slooves. Overleden: ingeschreven de overlijdensakte van G. L. Bruin, overleden 31 Mei 1945 te Bergen Belsen. ONZE AGENDA FILMS: Rex theater en Ci nema Americain: Wiener Madeln, alle leeft.; Victo ria-theater: Ontsnapping van Corregidor, 14 jaar; Harmonie: De Rode Donau, 18 jaar. Voorstellingen Hedenavond 8 uur. Matinee iedere middag 2.30 in het Rex theater. OPTREDEN van Rachvili, telepaath, om 8 uur in het Wapen van Heem kerk. APOTHEKERS: Te begin nen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openingstijden voor spoedgevallen ge opend zijn Apotheek Krui- singa, Apotheker G. Krui- singa. Koorstraat 59. NACHTDIENST TAXI'S zal worden gereden door Chr. de Vries, Frieseweg 4, te) 4237. Retraite-agenda ALKMAAR. In het Retraite huis ,,St. Petrus Canisius" te Bergen zal van 1215 Januari voor de twee de maal een speciale retraite wor den gehouden voor leden van de KAB. Op Maandag 16 Januari be gint dan een retraite voor meisjes van 17 jaar en ouder, speciaal voor hen, die lid zijn van een der jeugd- groeperingen. De eerste televisie-antenne in de Noordkop TUITJENHORN. Met enkele woorden hebben we reeds mel ding gemaakt van het plaatsen van een televisie-antenne bij Café Blokdijk. Naar men ons mede deelde is dit het eerste televisie toestel dat in de Noordkop van Noordholland is geplaatst. Zelfs Alkmaar en Den Helder hebben deze moderne vinding nog niet binnen hun muren. Het is een heel gevaarte, die 20 M. hoge antennemast en het bleek dat niet iedere houthandel zo'n lang geval kon leveren. Het plaatsen van 't 900 kilo zware gevaarte leverde aanvankelijk nogal wat moeilijk heden op, zodat men op het einde van de eerste dag nog weinig was gevorderd, maar Vrijdag smaakte de leverancier van het toestel, de Fa. Bus uit Heiloo, het genoegen dat door de deskundige mede werking van J. Mores, J. den Das en KI. Duin de lange mast in een zeer korte tijd in de juiste stand werd gebracht. Zoals bekend zendt de zender Lopik, daarbij gesteund door de hulpzender Nijmegen, iedere Dinsdag, Donderdag en Zaterdag televisieprogramma's uit, maar met dit toestel is het ook moge lijk de Engelse programma's te ontvangen. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Petrus J. zv J. G. Mak en C. C. Meeuwis- se, Ariana S. dv L. Th. Berg en A. J. Janssen; Jacobus zv K. Breed en F. Tillema. Ondertrouwd: Johannes J. Schilder 22 jr. te Harenkarspel en Neeltje Klaver 19 jr. Overleden: Gerrit van der Slüijs, 75 jr. echtg. van D. Laau- boer. K. A. B, URSEM. Woensdag j.l. hield de plaatselijke afdeling haar jaar lijkse ledenvergadering. Als eerste punt van belang vroeg de Credo Pugnoclub de aandacht, welke Maandagavond 8 Jan. a.s. om 7.30 bij Oudejans start. Gegadigden kunnen zich die avond opgeven. Besloten werd om vóór de vasten nog een gezellige avond te geven. Hiervoor vroeg de cul turele club de medewerking van alle leden. De vergadering had een vlot verloop en als nieuw bestuurslid werd de heer A. .Konijn gekozen. De culturele club kortte de tijd na he/ officiële gedeelte en wist in de loop der avond nog f 10.20 in de wacht te slepen voor het vaandelfonds. CYMNASTIEKUITVOERING VAN D.W.S..V. URSEM. De eerste gymnastiek- uitvoering in dit jaar, gegeven door de R.K. Gem. Ver. D.W.S.V. is goed geslaagd. Wij kunnen dan ook zeer tevreden zijn over de prestaties. Vooral de dames-oefeningen wa ren zeer goed verzorgd, de knots- en bal-oefeningen met muzikale bege leiding door de heer v. d. Hall, wer den bijzonder goed uitgevoerd. Ook de dames grondgymnastiek was een succes. Bij de heren-afdeling kwamen de brug-oefeningen zeer goed voor het voetlicht. Ook de schetsen en standen vielen bij het publiek in de smaak. Onze Vereniging kan dan ook tevreden zijn, ook over de bekwame leiding van de heer v. d. Jacht. Na afloop was het de burgemees ter. die zijn respect uitsprak voor hetgeen D.W.S.V. reeds heeft bereikt. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Margaretha H. dv C.A. van de Nes en H.T. Leenhouts; Stijntje dv C. van Driel en A.K. van Fraaijenhoven; Robert zv G. de Zwijger en G.A. Huisenga; Ebele zv A. Slobben en G. Schouwstra te Avereest; Warda dv E.A. Boe- saard en J. Horselenberg; Simone M.H. dv P. Schuurman en G. Bakker. Getrouwd: Ment Ipema 51 j. en Antie C. Kramer 46 j. Overleden: Neeltje Offenberg 81 j. weduwe van Jan Scharn. Jan Zwerver 68 j. te De Rijp. Marijtje Franzen 82 j. weduwe van Wouter Eikenboom; Dirk de Boer 59 j. te Edam echtgenoot van Maartje Tol. Catharina Smal 77 j. weduwe van Adriaan Com mandeur. Loon der bevolking in 1950 SCHERMERHORN Op 1 Jan. 1950 597 m. 576 vr. totaal 1173; geboren in 1950 12 m. 13 vr.; in gekomen in 1950 30 m. 46 vr. overleden in 1950 8 m. 6 vr.; ver trokken in 1955 28 m. 41 vr. aan tal inwoners op 1 Jan. 1951 603 m.: 588 vr.; totaal 1191. In 1950 werden 5 huwelijken voltrokken. Van de vertrokkenen gingen 1 naar Indonesië; 2 naar Canada; 1 naar Nieuw Zeeland. NOORD-SCHARWOUDE. De Operettevereniging „Caecilia" had zich met de keuze van Frans Lehar's romantische operette geen gemakkelijke taak gesteld; het werk heeft een min of meer dramatische inslag en verlangt zowel vocaal als instrumentaal veel van de uitvoerenden. Met grote waardering hebben we ge luisterd hoe deze amateurs dit werk voor het voetlicht wisten te brengen. Hét verhaal werd in ieder ge val zeer sterk en boeiend uitge beeld en dit kwam wel voorna melijk door het uitstekende to neelspel, dat dit ensemble zo bij zonder ligt en misschien is dit ook wel de sterkste kant van de opvoering. In vocaal opzicht had den „Zorika" (Hanny Wolfswin kel en ,,Hona" De VriesDeute- kom, uitstekende momenten, hoe wel hier en daar de toonzuiver- heid wel in 't gedrang kwam. Jozi, de speelman, P. Tromp, gaf ook in vocaal opzicht van zijn rol een zeer respectabele vertolking. Maar ook de spelers op 't twee de plan leverden zeer te waar deren prestaties. Over het algemeen werden de koren uitstekend en zuiver ge zongen, bovendien met genuan ceerde en vitale voordracht. Hiervoor is een woord van lof aan dirigent Geerling zeker op ziin plaats. De decors van Dirkmaat te Noord-Scharwoude waren een voudig. maar zeer suggestief, ook de costumering was tot in de puntjes verzorgd. Het Zaans Operette-orkest zorg de voor de begeleiding en het kwam ons voor, dat deze parti tuur van Lehar dit ensemble zwaar genoeg was. Af en toe klopte het niet te best, maar men moest zich blijkbaar nog wat inspelen en we ziin er van (Advertentie) coosendaal holland turnhout 8elgiê (Van onze verslaggevers) HOORN Toen de jongste deelnemer aan het nationaal biljart- toumooi om het zilveren J. Pz. Coenbeeld, Kees van Oosterhout, Zaterdagavond Jan de Jong in een hachelijke partij had klein gekregen, kon hij gerust zijn. Ongeslagen ging hij de laatste dag in en de kans dat het definitieve bezit van de zilveren J. Pz. Coen hem zou ontglippen, bestond alleen in theorie. 10 gave matchpunten en een gemiddelde van ruim 43, twaalf meer dan Flip Schmidt, was de zekerheid waarmee hij kon gaan slapen. De nieuweling van Reyen toonde hem echter in een stevige partij van Zondagmiddag dat ook hij iets had in te brengen. Kees van Oosterhout leed tegen hem zijn eerste nederlaag. De laatste die het jonge biljart-fenomeen een halt zou kunnen toe roepen was Flip Schmidt. Of eigenlijk ook weer niet, want zijn gemiddelde was onbereikbaar. Maar Flip Schmidt had de glans kunnen ontnemen aan de genadeslag. Doch die taaie vechter die zich 's middags leeggespeeld had in een monsterserie van 333, stak het zwaard in de schede, met een partij waarin hij slechts tot 1 0 kwam. Sportief en hartelijk gemeend capituleerde de oude veldheer voor de jeugdige strateeg. Kees van Ooster hout was de winnaar met een ijzersterk moyenne van 45.23 in het zware spel van het 38-2-kader zonder vrij middenvak. de zilveren J. P. Coen komt niet meer terug in zijn plaats van oorsprong. Spanning tot het einde De partijen van Zaterdag en Zondag werden tot de laatste toe met de grootste spanning ge volgd. Van Oosterhout won ook z'n vierde partij, rrlaar hij mocht niet klagen. Van acquit draaide Beekman hem een monsterserie van 207 voor. maar v. Ooster hout kwam terug. Wonderlijk moreel! Een serie van 160, on middellijk gevolgd door een van 156, dan nog een poedel en in de vijfde beurt waren de 400 vol, Nóg gaf Beekman zich niet ge wonnen, gaarde rustig zijn ca ramboles bijeen, maar bleef op 133 „vast" zitten. De eindstreep was toen in zicht, v. Oosterhout 400 5 160 80.- Beekman 380 5 207 76.- De meester in het bijeentrek- ken, Flip Schmidt, maakte in de tweede beurt al een serie van 105, even daarna gevolgd door 84. Jan de Jong kon niet loskomen tot hii in de dertiende beurt ca ramboles aan zijn keu reeg. In twee beurten maakte hij de par tij toen uit Schmidt op 348 staan latend. De Jong 400 15 111 26.66 Schmidt 348 15 105 23.20 Feeke kwam terug Door de een of andere oorzaak plots weer boordevol zelfvertrou wen evenaarde de talentvolle Ze konden niet tegen hem op. Niemand. Van Reijen niet die de series uit zijn mouw schudde de virtuoos Flip Schmidt niet, On danks een nooit gehaalde serie van 333 en een gemiddelde van 100 in één partij en ook Jan Feeke of Beekman niet. O ja. U ziet in de eindstand dat Oosterhouts hoogste serie van 167 (er werd gesmeten met series van meer dan 100) niet haalt bij de scores van de an deren. die de 300 passeerden, maar dat daaruit juist spreekt de stjjl van de jonge crack: die van evenwichtig meesterschap, hecht op zijn voegen en zonder de on zekere factor van het geluk. Superspel Deze vier dagen hebben de vele biljartliefhebbers die West- Friesland telt, kunnen snoepen van een superspel. waarvan het peil de veteraan Flip Schmidt de opmerking liet maken: „Waar moet dat heen. heren?" Inder daad: men denke slechts aan dit zelfde toumooi van het vorig jaar toen Kees van Oosterhout met een moyenne van „slechts" 30.06 winnaar werd en dat op kader 35/2 mèt vrij middenvak. Ge moet nu op de 5de of 6de plaats zoeken om een moyenne van ruim 30 aan te treffen. Kortom: Kees van Oosterhout heeft het verdiend gewonnen en Jan Feeke het trotse tournooi- record van van Oosterhout. In vijf beurten las hij Peetoom zo'n bikkelhard lesje, dat deze nog maar op 68 stond toen Jan Feeke de laatste hand had gelegd aan z'n slotserie van 106. Evenwich tige series: 67 37 33 157 106. Peetoom: 22 16 5 9 16. Peetoom 68 5 22 13.60 Feeke 400 5 157 80.— Moeizaam Van Reyen en Hoogland wor stelden moeizaam nagr het einde. De Limburger geïmponeerd door het destructieve spel van Hoog land en de Alkmaarder op zijn beurt even van z'n stuk gebracht door een 117 en 110 in één adem van van Reijen in de 12e en 13e beurt. Van Reyen was het eerst bi.i de. eindstreep en Hoogland miste juist de nodige beheersing om niet op 395 te stranden. Van Reijen 400 17 117 23 52 Hoogland 395 17 64 23.23 Zaterdagavond Beekman kon zich tot de 15de beurt niet ontworstelen aan de inzinking die over hem kwam door de poedel na de eerste goe de serie van 89. Hoogland ging ook met een poedel van acquit maar wist toch door een reeks nuttige series Beekman voorbij te spurten. Tot de 14de beurt kwam met de stand 282—266 in het voordeel van de Alkmaarder, Toen gaarde Beekman eindelijk zijn reserve aan spelbeheersing en strijdlust bij elkaar. Met 134 intelligent gemaakte caramboles gaf hij toch nog glans aan deze party. Hoogland 282 15 60 18.53 Beekman 400 15 134 26.66 Oosterhout won met hinkende onevenwichtige series op 't nip pertje van de Jong. Hij bleef „drijven" op een meesterlijke se rie van 161, die echter veel moest goed maken: 5 beurten met evenveel caramboles. De Jong begon zijn stormloop pas in de 8ste beurt. Te laat. De Rotter dammer vulde, struikelend over twee poedels net op tijd de 28 ontbrekende caramboles aan. De Jong verzuimde de kans om nog remise te maken en bleef steken op 383. Oosterhout 400 11 161 36.36 De Jong 383 11 87 23 90 Twee maal 80 Jan Feeke was na zijn grandi oze middagpartij niet te stuiten. Een uitgebalanceerde beginserie .van 160 als antwoord op een poedel van van Reyen 'stuwde hem opnieuw naar een moyenne van 80. Kon het? Men twijfelde: een poedel in de tweede beurt, 79 in de derde. 67 in de vierde: hij stond op 306. Toen wist hii met zfin geslepen techniek de ontbrekende 94 toch te krijgen. Voor de tweede maal op deze dag kreeg hij een kus van zijn meisje na een zege in 5 beurten. De sportieve van Reijen nam met EEN FANTASTISCH TOURNOOI Van Oosterhout won dit tournooi kader 38/2 zonder vrij middenvak met een ge middelde van 45.23. Flip Schmidt maakte een serie van 333, van Reijen goochelde een serie van 316 uit zijn keu, de Jong van 211 en Beekman van 207. En dat ziin dan alleen nog maar de series van boven de 200 Schrr/dt speelde een partij meteen moyenne van 100 en in deze vier beurten maak te lnj nog een poedel ook Jan Feeke maakte op één dag 800 caramboles in 10 beurten en Kees van Oos terhout deed diezelfde dag ook vijfmaal over de vereis te 400 caramboles. En tenslotte is het geen leugen dat Beekman een partij verloor met een gemiddelde van 76 een gemoedelijke Limburgse lach de nederlaag. Hij gaf zich over. Van Reijen 85 5 58 17- Feeke 400 5 160 80- Strijdensmoe Flip Schmidt gaf door zijn wijze van spelen tegen Peetoom te kennen dat hii de strijd moe was. Zijn concentratie verslapte. Ook al omdat Peetoom geen par tij gaf. De strijd sleepte zich in 13 beurten voort, zonder veel hoogtepunten. Schmidt kreeg een applausje wegens een zelf-gecon- stateerde touché. Schmidt 400 13 92 30.76 Peetoom 123 13 37 9.04 De laatste dag Nee „Jantje" Feeke was de slag nog niet kwijt tegen de Jong. Wonderlijke vent, die Hagenaar. Wat kan hij er wat van en wat liet hii het lelijk zitten tegen het veelbelovende maar nog niet tot volle rijpheid gekomen talent van de jonge Ncord Hollander. Jan de Jong verzamelde een ar metierige 43 punten uit de laatste 8 beurten terwijl Feeke er series van 121 en tweemaal 92 door draaide. De Jong 90 9 47 10 Feeke 400 9 121 44.44 Bravo Peetoom! Werkelijk: de bescheiden Pee toom hield zich best in dit tref fen der reuzen waarin hij naar hij zeide uitkwam „om wat te leren". Zondagmiddag sprak hii duidelijke taal tegen Hoogland met een partij van 400 tegen 240. Niet Peetoom maar Hoogland heeft de laatste plaats verdiend. In 14 nuttige series was de Scha- genaar er. Hoogland 240 14 101 17.14 Peetoom 400 14 77 28.57 Eerste nederlaag De vaart kwam er pas lang zaam in bü de partij Van Reyen Oosterhout. Kleine begin- series, totdat de Rotterdammer in de vierde beurt het koppige ivoor er onder kreeg en een op maat gesneden serie op stapel zette, gestopt bij 75. Later nóg een, gestopt bij 77. Het ging er om want zijn tegenstander stond slechts een 20 caramboles achter. Toen stelde van Reyen het grove geschut in werking 165 en 121: achter elkaar, zwak beantwoord door een 36 en een 40. Er was voor van Oosterhout geen redden meer aan al bleef hij op 314 v. Reijen 400 8 165 50.— v. Oosterhout 314 8 77 39.25 Om nooit te vergeten De „Amsterdamse derby" Schmidt—Beekman was er een om nooit te vergeten. Flip Schmidt speelde dé partij van zijn 25 jarige biljartloopbaan zo als hij ons later verzekerde. Hij begon met een poedel te laten aantekenen. „104" zei Beekman Volgende beurten 56 tegen 2. Toen stak Flip Schmidt zijn be zwete handen in een teiltje wa ter en in de uiterste concentra tie gepaard met een verfijnde technische vaardigheid druppel de het caramboles: 100 - 200 - 300. Toen er hem nog 11 scheid den van de 400-in-3 beurten strandde hij op een onneembare massee. Hij was uitgeput. Beek man deed maar wat. 6 werd het. Met een bewonderenswaardige beheersing maakte Schmidt de resterende 11 vol. Beekman drukte hem langdurig de hand. Schmidt 400 4 333 100 Beekman 113 4 104 28.25 Nog niet genoeg Alsof het nog niet genoeg was voor de laatste dag keken Zon dagavond de toeschouwers, de lange stukken as aan hun sigaar en sigaret vergetend, onder ademloze spanning naar een tweede serie die de 300 over schreed: die van van Reijen. 316 in één ruk. De andere series verzonken daarbij in het niet. Van Reyen 4Ó0 9 316 44.44 Peetoom 67 9 38 7.44 Nog eens een monsterserie De Jong deed het tegen Hoog land voor een 100 minder, maar dan nog is de serie va_n 211 waarachtig de moeite waard. Beiden speelden sterk maar had den teveel series van beneden de 10. De Jong 400 13 211 30.76 Hoogland 339 13 89 26.07 Royaal gepoedeld De partij tussen Feeke en Beekman kwam niet -uit de verf, ofschoon zij een van beide spe lers nog een kostbaar stel pun ten had kunnen opleveren. Er werd royaal gepoedeld en de serie van 115 van Beekman was werkelijk een zeer verre uit schieter. Hij won het verdiend. Beekman 400 11 115 36.36 Feeke 149 11 61 13.54 Gecapituleerd Het duel tussen Oosterhout en Schmidt, wij merkten het reeds op, werd er een met ongelijke wapens, althans in de slotseries. Schmidt ging met een poedel van acquit, waartegenover v. Ooster hout een magere 21 stelde. 135 was Schmidt's wederwoord. 126 betaalde v. Oosterhout met ge lijke munt. Toen constateerde de arbiter dat v. Oosterhout geduwd had. Was de poedel van Flip Schmidt direct daarop onvermij delijk? In de twee laatste partij en ging Schmidt neer op harde series van 55 97 en 90. v. Oosterhout 400 6 126 66.66 Schmidt 160 6 135 26.66 Het hele tournooi verliep in een buitengewoon sportieve en kameraadschappelijke sfeer. overtuigd, dat een en ander bij de volgende uitvoeringen wel beter zal verlopen. Ondanks de onvervulde wen sen, welke er zeker bij deze uit voering waren, heeft „Caecilia" er toch een sterke algemene in druk van weten te geven. De be langstelling was weer enorm en er was zo goed als geen plaatsje in de grote zaal van „Concordia" meer onbezet. Het heeft de spe lers zeker niet aan verdiend ap plaus ontbroken en ook bij de volgende uitvoeringen kan men veel belangstelling verwachten. W. SCHREURS Burgerlijke Stand AKERSLOOT Geboren: Pe trus N.C.J, zv P.N. Velzeboer en A.M. Kaandorp; Maria G. dv K. A. Vermeulen; Aleidis M. dv N. Luitjes en P.M. Veldboer. Ondertrouwd: Johannes Anna Heijne, 28 j. en Maria C. Swart 24 j. Lood der bevolking Ingekomen: Johanna M.G. Bu ren van Haarlem naar Juliana- weg 198; Theodora M. Metselaar van Limmen naar Hoogegeest 39; Catharina M. BetjesHeere met 4 kinderen van België naar Wes- terweg 106; Arie Kleijn van Wormer naar Woude 498; Geer- truida J.M. Buren van Nieuwer Amstel naar Julianaweg 198; Jannij Broekhuis van Westgraft- dyk naar Kogerpolder 444; Eitje Woudhuizen van Haarlem naar Starnmeer 462; Johannes Scholte Albers van Emmen naar Starn meer 451; Cornelis Lust van Alk maar naar Pontweg 343b; Clara Griffioen van Alkmaar naar Pontweg 343b. Vertrokken: Agnes Mienis van Julianaweg 222 naar Bergen NH; Theodorus M. van den Bogaard van Zuidervaart 381 naar Acht tienhoven; Elisabeth J.M. Mul van Zuidervaart 395 naar Druten; Cornelis Bakker en gezin van Kerkplein 67 naar Purmerend; Jacob Schram van Blokkerweg 413 naar Zuid- en Noord-Scher mer; Aafje Besse van Zuidervaart 391 naar Wormerveer; Adrianus Commandeur van Zuidervaart 377 naar Sydney, Australië. Burgerlijke Stand SCHERMERHORN Geboren: Maria, dv H. Jonk en G. Roelof - sen; Johannes A.P. zv A.T. Mo lenaar en M.P. v. Leeuwen. Ondertrouwd: Germent Speets 20 j. en Wilhelmina J. van Was- senberg 21 j. Overleden: Hendrik Jonk 75 j. echtg. v. Maria van Greuningen. Janke van der Leij, 61 j„ echtge note van Fokke Hansma. Ingekomen: Petrus, J. Klaver van Bergen naar B 10; Wilmelmi- na J. v. Wassenberg van Amers foort naar C 26; Wilhelmina de Boer van Alkmaar naar A 78; Gerrit de Jong van Oterleek naar C 61. Vertrokken. Adrianus Bos van C 84 naar Alkmaar Nieuwpoorts- laan 61; Wijnanda M. Dekker van B 3 naar Limmen, gesticht Maria- oord. Dieuwerina A. Leegwater van A 113 naar Edam, Purmer, Oosterweg 2 Vrijdag vond een klaverjas- tournooi plaats in het clublokaal van de Alkm. Boys, Café Sport- lust. Sportief en organisatorisch mag dit tournooi prachtig ge slaagd heten. Deelnemers waren vijf koppels van de V.V. Alcm. Victr., Alkm. Boys, RKAFC en de Randers. Aanvankelijk leek de strijd te gaan tussen A.V. en A.B., maar na de tweede ronde kwam AFC op de tweede plaats. Toen voorzitter Molenkamp de uitslag bekend maakte, bleek dat het verschil tussen de le en 2e slechts 40 punten bedroeg. 1. R.K.AFC; 2. Alcm. Victrix; 3. Alkm. Boys en 4. de Randers. Koppel met hoogst aantal pun ten was J. DofferA. Tijm (R.K. AFC). Koppel met de meeste marsen was A. HomanG. Dek ker (Alcm. Victr.). De op 16 Maart vastgestelde revanche-uitdaging in Café Beemster (clubl. AFC) werd door alle deelnemers direct aanvaard. De onderlinge verstandhouding tussen de diverse verenigingen zal door dit ontmoeten zeker zijn toegenomen. De organisatoren mag dan ook een woord van hul de voor dit initiatief niet wor den onthouden. Benoemd tot heemraad Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Januari 1951 benoemd tot heemraad van het Heemraadschap De Wieringermeer C. Montsma, te Slootdorp (gem. Wieringer meer); tot heemraad van het Waterschap Ambacht van West- Friesland, genaamd De Vier Noor der Koggen, vanwege de Middel kogge, G. Stapel te Sijbekarspel. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond: VRIJ ZACHT DE BILT, 8 Jan. Aanvan kelijk zwaar bewolkt met enige regen, later wisselend bewolkt met enkele verspreid optredende buien. Aanvan kelijk matige tot krachtige, later overwegend matige wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in tem peratuur. „ACTIEVE ONRUSTSTOKERS" TE SERAWAK DJAKARTA, 5 Jan. (Aneta). „Actjeve onruststokers zijn in Serawak bezig met het doel, in lijving van dat gebied in de republiek Indonesia te bewerk stelligen," aldus deeide de secre taris-generaal van de Maleise Nationale Unie van Serawak mee aan de „Straits Times" te Singa pore. Hij zeide, dat onruststokers voortdurend de grens overschrij den. „Zij maken onze constitu tionele pogingen voor het ver krijgen van recht van Engeland en het herstel van Serawak als een onafhankelijke staat in het Britse gemenebest belachelijk. In hun ogen is het alternatief de in lijving van Serawak in de Indo nesische republiek en hun acti viteiten zijn gericht op dat doel." De secretaris-generaal zeide voorts o.a.: „Wij wensen geen deel van Indonesia te zijn." VOGELPEST IN ENGELAND LONDEN, 8 Jan. De Britse eierenindustrie wordt bedreigd door de uitbreiding van de vogel pest, welke in het land ongeveer iOO.OOO eieren per week kost. Bovendien hebben de boeren sedert November reeds 45.000 stuks pluimvee moeten doden, teneinde de ziekte te bestrijden. In verband met het tekort aan vlees tengevolge van de stopzet ting van de aanvoer uit Argenti nië is de prijs voor Engels pluim vee met sprongen gestegen. NIEUW WERELDRECORD 100 M. SCHOOLSLAG De Rus Leonid Meshkov heeft met een tijd van 1 min. 6.6 sec. een nieuw wereldrecord geves tigd op de 100 M. schoolslag. Het oude record stond sinds 17 April 1950 op zijn naam met 1 min. 6.8 sec. Oogstdankdag L.T.B. AKERSLOOT. Op Donderdag 11 Januari a.s. houdt de LTB afde ling Akersloot haar oogstdankdag. Deze dag wordt als volgt ingedeeld: Om 8.30 uur 's morgens zal een gezongen H. Mis worden opgedragen waaronder algemene H. Communie van de leden. Hierna zal bij J. Th. Verduin een gezamenlijk ontbijt zijn, dat gevolgd zal worden door een korte jaarver gadering met een inleiding door de Zeereerw. Heer J. v. d. Hoogte, alge meen geestelijk adviseur van onze Bond. De leden worden verzocht hun e.v. offergaven (die bestemd zullen worden voor een goed doel) tijdig bij het bestuur in te zenden. "AVENHORN, 6 Jan. Spruitkool 1831, aanv. 650 kg: 7000 kg ro de kool 6.50—15.70; 3500 kg gele kool 68.30: 1000 kg groene kool 89.20; 21500 kg grove uien 5.50 6; gewone 5.406, drielingen 5.50—630, nep 10.50—12.30, 4500 kg bieten I rond 10.80, II 8.60 8.70: 47500 kg peen II 3.30—5.10: III 5.50—6.10: IV 4.30—5.20. BEEMSTER, 5 Jan. Aardappe len: Koopmans blauwe 1012; witlof 2656; rode kool 6—16; savoye kool 913; groene kool 717; spruitkool 2056; boere- kool 1017; andijvie 4664; ro de bieten 10; winterpeen 47; uien 28; id. drielingen 26; prei 1634. Druiven Frankentha- lers 5092. Appels: Brab. Belle fleur 616; Bramley Seedling 3 16; Cox Orange Pippin 1669; Goudreinette 1442; Groninger Kroon 834; Jacques Lebell 5— 17; Jonathan 13—48; Present v. Engeland 738; Schellinkhouter 832; Zoete Campagner 18—40; Zoete Ermgaard 2640. Peren: Beurré Alexander Lucas 2438: Conférence 2429; Fertillon 26 32; Gieser Wildem. 3648; Kam perveen 2034: St. Remy 19—37; Soldat Laboureur 2036; Win- terlouwtje 1629; Winterjan 20 38; IJsbout 2435; Zwiindr. Wijnpeer 1928. LANGEDIJK, 8 Jan. 3500 kg groene kool 717.60: 45000 kg rode kool 6,5015.40; 7500 kg gele kool 69,20; 45000 kg deen- se witte 5,507,20. N. SCHARWOUDE, 8 Jan. 2500 kg peen B 4; 4000 kg uien 4,106,20; drielingen 7; 9000 kg rode kool 13,30—15.80: 41000 kg witte kool 6.106.90. WARMENHUIZEN. witte kool 6.908: rode kool 915.80. VEEMARKT ALKMAAR, 8 Jan. 4 paarden 600800: 85 vette koeien 5001080: 42 nuch tere kalveren 3070: 23 vette schapen 100130: 386 varkens 1.60—1,68 p. kg. Nog een paar cijfers die de sterkte van dit gezelschap de monstreren. Van de 167 beurten waren er 77 die In een poedel gesmoord werden. 36 maal werd er geapplaudiseerd voor een se rie van boven de 100. 1. v. Oosterhout 2. van Reijen 3. Schmidt 4. Feeke 5. Beekman 6. De Jong 7. Peetoom 8. Hoogland Het tournooi gemiddelde be droeg 27.76. Na afloop volgde dan nog de gebruikelijke maar niet minder verdiende huldiging van de spe lers. de dank aan alle medewer kenden en belangstellenden en de prijsuitreiking. Dat alles werd geestig en vlot gedaan door de van de 28 partijen werd binnen de 10 beurten uitgespeeld. Van Oosterhout vertelde ons nog dat van Reijen en Schmidt zijn sterkste tegenstanders wa ren. De helft De eindstand luidt: pnt. car brt. alg. gem. h.s. 12 2714 60 45.23 167 10 2235 70 33.35 316 8 2468 71 34.76 333 8 1982 66 30.03 160 6 2244 73 30.73 207 6 2228 80 27.85 211 6 1569 88 17.82 102 0 1921 109 17.64 101 voorzitter van de Biljart vereni ging „De Keizerskroon", de heer Feller. Verschillende firma's, midden- standsbedrijven en particulieren van in en buiten de stad hadden gratis gezorgd voor zeer fraaie prijzen Voor de spelers.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2