Helder behaalde kleine triomf op verbeten Forwardploeg S.R.C. bleef Alkmaar op nippertje de baas Stormloop op de leiders deed enkelen wankelen Pluvius heerst nog steeds over de terreinen De gerr tre Hollandia boekte een verdiende zege op D.T.S. W.G.W. kwam tegen Schoorl niet aan beide punten toe Benauwde R.K.A.F.C.-zege op stug Oudesluis Helderse ploeg besliste de strijd al voor de rust Optreden van de scheidsrechter niet steeds even gelukkig H.S.V. verloor in Wervershoof In de afdeling Noord holland Wederom opvallende resultaten van sommige staartclubs Uitgeest hield het nog uit S.E.W. had weinig moeite met D.E.S. Kath. Noorderhandbalkring T.O.P. mist haar kans Watervogels-Bergen 3-1 Grote plan 1 PAGINA 5 MAANDAG 29 jANUARI 1951 De return-wedstrijd tussen Helder en Always Forward is er één geworden die op een lager peil stond dan het eerste treffen in Hoorn. Als één der voornaamste oorzaken kan voor beide partijen aangevoerd worden het o.i. zinneloze gefluit van arbiter van Warmenhoven, die er een aparte „show" van maakte en daardoor de wedstrijd goeddeels in de s draaide. Sterke start van Forward. Reeds kort na het beginsignaal van de arbiter trokken de wit- zwarte Forwards met de lange pass in de richting van Boekei, die door een tweetal schoten van W. Pieterse en Schouten al spoe dig ernstig op de korrel werd ge nomen. Vooral bij het schot van Schouten verrichtte de lange Hel- derdoelman een fraaie safe. Always Forward was in deze beginphasen beslist meer in de aanval, maar het kwam ons voor dat zij er een tempo uitdraaiden dat boven hun krachten lag. Dit bleek na deze overrompe lende start al spoedig. De kant- halfs van Helder gingen met suc ces het middenveld bestrijden, waardoor ook Helder meer aan het opbouwen van aanvallen toe kwam. Het waren enkele Heider- aanvallen die het uiterste van Jo Groot en de zijnen vergden. De Helderse „whites" begingen echter te veel de fout om aan- valspits Heyster met de pass door de lucht te bereiken, dit waren, om het zo eens uit te drukken, voor Jo Groot gevonden centen, want steeds was hij de Helder m.voor in de kopduels de baas Aan de andere zijde had v. d. Pol zich met veel moeite langs Himpers gewurmd, waarna hij aan vaanv. Hart een prachtige kans bood. Deze schoot echter iets te onbesuisd hard voorlangs het Helder-doel. Het was Hart die kort hierop de Helderse harten een ietsje sneller liet kloppen toen hij door gebroken de bal in de richting van Schouten schoof. Scheidsrech ter van Warmenhoven annuleer de deze goal, die inmiddels door Schouten achter Boekei was ge deponeerd. Ook de kleine de Vries werd voor het verstrijken van de eer ste helft nog tweemaal stevig op kwaliteit beproefd, maar de scho ten van Mos en v. d. Meulen bracht hij in de buikholte tot rust. Rumoerige tweede helft. Kort na de hervatting was bij een Forward-aanval Boekei iets tc ver buiten zijn heiligdom ge gaan, Wim Pieterse kon ongehin derd voor het lege doel plaatsen, waar Hart reeds in stelling stond. De Forward-man schoot echter iets te zacht in, waardoor Him pers, deze middag in brillante vorm, de bal vallende met de knie kon onderscheppen. Een zelf de geval speelde zich in Hoorn in de le helft ook af. Op het fluitsignaal van de arbi ter volgde een korte rechtzetting voor het Helderdoel. Toen gaf de referee geen opgooibal op de plaats des onheils, maar buiten het strafschopgebied. Uit deze situatie werd de bal toen weg gewerkt. Forward ging lichtelijk ont stemd verder, waardoor Helder iets sterker kon worden. Dit re sulteerde in de 7e minuut tot het eerste en enige doelpunt. Joop Heyster had van flinke afstand een schot op het For- warddoel afgevuurd, de Vries kon de bal moeilijk de baas blijven, waarna de toegesnelde Schouwe naars zich meester van het leer kon maken. Hij zwenkte van doel af en gaf toen een lage scherpe voorzet, die andermaal door de Vries werd onderschept, maar wéér wist de Forward-goalie het leer geen baas te blijven, waarna Heyster de bal in het net kon dirigeren. 10. Always Forward was zichtbaar van de kook en het pleit niet voor de „whites" dat zij deze in zinking van de Horinezen niet meer hebben uitgebuit. Stellig hadden zij in deze phase de over winning een vastere vorm kun nen geven. Forward kreeg nu de gelegenheid om zich te herstellen en nadien golfde het spel dan ook meer gelijk op. De beide doelver- dedigers moesten om beurten zwaar in hun arsenaal tasten om doorboring van hun kooi te voor komen. Always Forward werd tegen 't einde van de wedstrijd weer ster ker, maar de versterkte Heider- achterhoede, waarin vooral Arend Boekei een voorname rol vervul de, gaf geen scoringsgelegenheid meer weg, zodat Helder deze be langrijke wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil in haar voordeel had beslecht. De 1—0 achterstand, welke Hollandia na de rust had in te lopen, verontrustte de rood-witten maar heel weinig. Het spel van de D.T.S.'ers immers was in die afgesloten periode zodanig, dat de thuisclub vrij gemakkelijk kon winnen, 't Ging er maar om, wat D.T.S. na rust zou gaan doen, n.l. door stug verdedigen de voor sprong trachten te behouden of hun spelletje van voor de rust handhaven. Ze kozen het laatste en dat zou hen noodlottig worden. De thuisclub had Kunnen (ex- D.E.S.) als midvoor opgesteld. Het bleek aldra, dat deze speler pre cies in het kader van de thuis club viel. Een nuttig speler dus, weinig productief althans in deze ontmoeting. De doelpunten kwamen via een van die spelers waarvan we geen doelpunten gewend zijn n.l. De Flart (2) en de als linksbuiten op gestelde Swinkels (2). D.T.S. heeft geen sterk elftal. Inderdaad er wordt hard gewerkt, doch naast te veel zwakke plek ken bezitten de gasten weinig technische en tactische kwaliteiten Dit werd na de rust door Hol landia ruimschoots afgestraft. Met de wind in de rug waar mede de gasten begonnen had D. T. S. aanvankelijk een veldmeer- derheid, doch ze wist hiervan, on danks ietwat rommelig verdedigen van de thuisclub niet te profite ren. Wanneer Hollandia zich los werkt is het D.T.S.-doel al aan stonds in gevaar, doch hun doel man Van der Hoven goed gesteund Het had er in de eerste helft alle schijn van dat de koplopers het er deze keer bij zouden laten zitten. Het spel werd veel te kort gehouden, in tegenstelling met de gasten die in hoog tempo begonnen, en van hun open aanvallen al direct winst boekten. In de rust was blijkbaar thee met spirit geserveerd, want direct daarna waren de groenhemden niet meer te houden. In drie minuten was de achterstand ingelopen, waarna de overwinning niet meer in gevaar is geweest. Zodra de bal aan 't rollen was, zetten de Alkmaarders direct een vlot tempo in, waar SRC zich blijkbaar door liet intimideren. Bij een open aanval over links beging de linksback de fout zacht op de keeper terug te spelen, terwijl de A. midvoor vrij stond. Deze was er direct bij en wist de uitlopende keeper te verschaf ken, 01. Enige momenten later was het doel der gastheren al weer in gevaar en redde de links back ten koste van een corner. Hierop bouwden de groenhem den een aanval op, maar Berk- vens miste een prachtkans door over te schieten. Even bleven zij nog m het offensief en wisten een corner te forceren welke echter niets opbracht. Maar ook Alkmaar liet het er niet bij zitten en wist uit een corner de voorsprong te vergro ten, 02. Met deze stand verliep de eerste helft. Na de thee waren de rollen volkomen omgekeerd. De groenhemden speelden voor wat zij waard waren en de gasten hadden niets in te brengen. Nau welijks was afgetrapt of een open aanval over links bezorgde Stam het leder 'n scherpe voor zet en Berkvens scoorde on houdbaar 12. Zodra de bal was opgevangen ontwikkelde zich 'n mooie combinatie tussen Berk vens en Stikkelman en zorgde de laatste voor de gelijkmaker 2-2. Dit gaf de burgers moed en bij een hernieuwde snelle aanval over links punterde Stam, na eerst een tweetal spelers van zich te hebben afgeschud, met 'n scherpe omhaal in het doelgebied waar de toestormende Stikkel man voor de rest zorgde, 32. Nu kregen de gastheren blijk- Daar doelpuntenhonger. Aanval na aanval werd ondernomen, maar de gasten verweerden zich met inzet van al hun krachten. Toch konden zij niet voorkomen dat de midvoor na zich vrij ge speeld te hebben van circa 20 meter afstand een kogel op het doel afvuurde waar ae keeper niet aan tippen kon 42. Nog was het niet genoeg en weel was het de midvoor, die vrij voor de keeper komende, deze rustig omspeelde en het leder in de touwen deponeerde, 52. Of SRC zich met deze stand veilig waande, of dat zij hun kruit verschoten hadden is nog niet uitgemaakt. Een feit is ech ter dat de gasten geleidelijk weer opkwamen en van Nuland enige malen moest tonen wat hij waard was. Zodra zij echter de i kans kregen, namen de Alk-1 maarders deze goed waar en met alles in het offensief wisten zij hun achterstand te verkleinen, 53. SRC trok zich in de ver dediging terug, maar het bewijs dat aanval nog steeds de beste verdediging is werd weer gele verd toen de gehele A.-voorhoe- de op kwam zetten en het bruine monster via diverse benen toch weer in het doel der gastheren belandde 54. Trots verwoede pogingen van beide kanten kwam in deze stand geen verandering meer en eindigde deze zeer spannende ontmoeting met een benauwde maar kostbare over winning van de groenhemden. door de verdediging voorkomt echter gevaar. Verder dan eni ge hoekschoppen komt Hollandia niet. Toch werd juist daar het eerst een doelpunt verwacht, doch toen bij een snelle D.T.S.-aanval de Hollandia-defensie mist komt Tromp vrij voor doel en profi teert hiervan met een onhoud baar schot (01). Kort hierop komt de rust. Na de thee nam Hollandia direct het initiatief in handen, doch telkens weer wisten de DT.S. verdedigers score te beletten totdat bij een vrije schop de dekking geheel ach terwege bleef en De Flart de hoge bal netjes achter Van der Hoven kon plaatsen (1—11. Dit bleek het sein voor de thuisclub tot een geweldig of fensief en nadat eerst Swinkels met naar binnenlopend zijn club de leiding had gegeven, was het kort daaroD De Flart die de zege veilig stelde. Wel hielden de gasten goed vol en werd het 32 doordat De Rooy een ingezonden bal netjes over Van der Kooij inkopte, doch kort daarop scoorde Swinkels weer, zodat het einde kwam met 4—2. De wedstrijd VVW-HSV (Hei- loo) was inderdaad het aankij ken waard. Aanvankelijk was WW wat meer in de aanval, maar weldra ging het spel gelijk op. Na 25 minuten scoorde G. Schouten het eerste doelpunt. Heiloo speelde nu iets strakker en wist na vijf minuten gelijk spel te maken door een straf schop waarop met een kopbal 't doelpunt volgde. Nu Volgde een tamelijk snel spel aan weerszij den. Vijf minuten voor de rust kreeg Cor Meester de bal toe gespeeld en met een goed schot wist hij een doelpunt te maken. Na de rust werd er, ondanks het drassige veld, vlot gespeeld. De keeper van Wervershoof wist een paar gevaarlijke ballen te keren maar ook het doel van HSV had het zwaar te verduren. Na een kwartier spelen maak te Jb. Molenaar wederom een goal, 31 voor Wervershoof. HSV speelde weer wat straffer en wist wederom een doelpunt te maken. Aan beide zijden werd nu wel wat kort spel ge leverd hetgeen ook te wijten was aan het drassige veld. WW wist nog eenmaal te scoren en daar bleef het bij: 42. Het is WGW wederom niet gelukt beide punten in eigen buis te hou den, hoewel de wedstrijd tegen Schoorl I met een normaal verloop een royaIe overwinning had moeten worden. Dit immers was een van de beste wedstrijden van WGW. en zonder Schoorl tekort te doen mag gerust gezegd worden, dat deze wed strijd door WGW verdiend had moe ten worden gewonnen. Over de scheidsrechter was de indruk niet zo best, hij floot ook te veel op appe leren. Ai met al mogen de bezoe kers ook met dit gelijke spel hun handen dichtknijpen. Zonder andere tekort te doen, was J. Hendriks de beste speler van het veld. Direct naa het begin nam WGW het spel in handen en de aanval werd besloten met een schot van Ramler dat naast ging. Hierna golfde het spel heen en weer o.a. zagen we een mooi schot van de midvoor van de bezoekers, dat door Bouma goed werd gehouden, v. Wees probeerde het ook eens maar zijn schot onder vond hetzelfde resultaat. Na 18 mi nuten bracht v. d. Winkel de bal mooi op naar Spaans. Deze trok naar Heyting en met een mooi schot werd de stand aldus 10 voor WGW. Dit was echter niet naar de zin van de bezoekers. Zij forceerden een cor ner, welke prachtig door de rechts binnen werd ingekopt, 11. Nu kwam WGW pas goed op dreef en met mooie aanvallen op de vleu gels werden naar gaten gezocht in de verdediging van Schoorl, maar steeds was er een been of hoofd dat doelpunten verhinderde. Verschillen de corners werden genomen, doch zonder resultaat. Schoorl moest het hierna hebben van enige uitvallen die echter niet van gevaar ontbloot waren. Voor dsj rest had Schoorl in deze periode niets te vertellen. Een mooie aanval over Bergkamp werd door Ramler juist overgekopt. In deze periode floot de scheidsrechter voortdurend op het appeleren van de grensrechter, welke hiervan ook gretig gebruik maakte. Na de thee zagen we weer het zelfde spelbeeld,' en het was na 10 minuten dat Spaans een kans kreeg en met een hard schot doelpuntte hij in de bovenhoek. 21. Steeds golfde de aanval van WGW op het doel maar ook steeds vindt het de weg geblokkeerd. Een schot op de lat van Spaans, direct door Heyting inschoten,werd op onverklaarbare wijze afgekeurd. Schoorl nam nu 't spel even in handen, waar zij direct een goed gebruik van maakte, want een hard schot van hun rechtsbin nen werd verkeerd beoordeeld dóór Bouma en via zijn handen werd de stand 22. WGW kwam nogmaals sterk op zetten, maar wat de spelers probeer den, niets lukte. Met kunst en vliegwerk werd ieder schot wegge werkt, waarin de keeper van Schoorl n groot aandeel in had. In de stand kwam ook geen verandering en toen de scheidsrechter voor het laatst floot verliet WGW enigszins ontmoedigd het veld. In een wedstrijd met veel spannende en soms fraaie mo menten heeft Oudesluis in AFC zijn meerdere moeten erkennen al hing af en toe het tegenpunt dreigend in de lucht. In de eerste helft kwam het slechts tot weinig doortastende aanvallen van weerszijden; het spelbeelcf werd beheerst door kort aanvalsspel van AFC en slecht plaatsen op het midden veld. De middenlinie drong af en toe sterk op en sloot vaak goed aan. N. Tijm had enige malen kunnen doelen, maar de schoten waren merendeels slecht afgewerkt. Bij een doorbraak over links kwam de bal bij Hui- bers, die, zwaar gehinderd door gaf naar P. Tijm, die in vrije po sitie stond en zijn kans benutte, 10. De Oudesluisaanvallen re sulteerden slechts in één mooie kans waarbij de linksbuiten Het interessante in de afdeling Noord-Holland is, dat de span ning er nog altijd maar in blijft. In alle klassen. Er is geen enkele club die nu in de afgelopen wedstrijden en we zijn hier en daar op de helft zulk een superioriteit aan de dag heeft gelegd, dat haar positie als leider onaantastbaar is. En evenmin zijn er veel verenigingen die nu persé het degradatie spook al over hun veld moeten zien waren. De aanval op het bastion van de koplopers was gisteren te fel dan dat allen er zonder kleurscheuren af zouden komen. Daar sommige van die bastions echter geen stevige fundamenten hadden, zijn er zelfs weer enkele gewankeld: R.K. D.V.O. en Hugo Boys, terwijl er maar een heel klein stormpje behoeft op te steken en ook Uitgeest gaat er aan. Door hun zege op Uitgeest hebben de Meervogels bewezen dat zij terecht hun hoop op een kam pioenschap nog niet hebben laten varen. De kat in het nauw is West- zaan. Maar de rai> sprongen be werkten toch, na de zege van de vorige week op Beemster een nieu we. en deze keer nog verdienstelij ker overwinning op USVU (2-1). De cijfers waarmee Foresters van ODIZ verloor waren niet verpletterend (10). Maar de Heiloërs zijn toch weer twee kostbare puntjes kwijt en moeten uitkijken- Knollendam behaalde een niet sensationele 31 zege op Beemster. Tussen haakjes vindt U weer de volgorde van de vorige week. Uitgeest (1) 11 6 1 4 13 ODIZ (2) 7 6 0 1 12 Meervogels (3) 8 5 2 1 12 DREO (4) 8 4 2 2 10 USVU (5) 9 4 0 5 8 SVA (6) 6 3 12 7 Kn.dam (8) 9 3 15 7 Foresters (7) 7 13 3 5 Beemster (9) 9 2 16 5 Westzaan (10) 9 2 0 7 4 Geslaagd voor examen RK EDO zorgde met zijn 20 zege op MFC voor een toch niet direct verwachte uitslag. In elk geval: ge slaagd voor het examen en als belo ning een vrij eenzame plaats boven aan het rijtje. SEW heeft zich door een goede zege op Sijbecarspel naar de tweede plaats opgewerkt, nog vóór MFC doch met een theoretische achterstand. De grootste verrassing kwam van Nieuwe Niedorp dat van de Valken met 41 won en nu ein delijk zijn rode lantaarn aan een ander heeft kunnen afgeven in dit geval aan KGB dat wegens afkeu ring van het Blokkers-terrein vrij af had. Bij HOSV-Sport trof de thuisclub het 't beste (20). RK EDO (1) 10 6 4 0 16 SEW (3) 11 5 3 3 13 MFC (2) 9 6 0 3 12 HOSV (5) 10 4 2 4 10 Blokkers (4) 8 4 1 3 9 Sport (6) 8 3 1 4 7 N. Niedorp (10) 10 3 1 6 7 Sijbecarspel (7) 9 2 2 5 6 Valken (8) 8 1 3 4 5 KGB (9) 8 1 3 4 5 Met spaarpot Het scheelde bitter weinig met SRC; 54 tegen het zwak geachte Alkmaar. Maar de twee punten zijn in elk geval binnen en daarmee een eerste plaats met 'n spaarpotje voor slechtere tijden. Van SRC's naaste volgelingen speelde Geel Zwart niet, bracht Schoorl het tot een gelijk spel met WGW en kreeg Kaagvogels dik klop van VZV. Dit alles speelde de Schagenaren in de kaart. Vios heeft een veer moeten laten aan Berdos en kan nog maar niet van de laatste plaats af komen. SRC (1) 10 7 2 1 16 VZV (5) 10 5 3 2 13 Schoorl (3) 12 6 1 5 13 Geel 'Zwart (2) 11 3 6 2 12 Kaagvogels (4) 12 4 4 4 12 WGW (7) 11 2 6 3 10 Berdos (8) 12 3 4 5 10 St. Victor (6) 9 3 3 3 9 Alkmaar (9) 10 3 1 6 7 Vios (10) 11 2 2 7 6 Kleintjes Egmondia won maar kleintjes van Groot Schermer (3-2) maar staat nu weer alleen aan de leiding. Ursem kwam dieper in de put door de ne derlaag (13) tegen Jisp. SDOB en Graftdijk deelden vier punten. Egmondia (1) Jisp (2) Gr. Schermer (3) SDOB (5) WBSV (4) Graftdijk (6) St. Bavo (7) Z. Boys (1) Purmerland (9) Ursem (10) PSCK (11) 8 6 1 9 6 1 4 3 3 2 2 1 1 0 0 Dure fout RK DVO sneuvelde dus tegen Berkhout, een fout die de Medem- blikkers de leiding kostte en Berk hout aan de top bracht. Wiron hield zich in bovenste regionen ten koste van Spartanen en DWB en HEO konden niet tot scoren komen. Zij deelden de punten, evenals Flevo en Strandvogels (niet gek!) en ook de buren op het lijstje Winkel en Twisk. 15 13 13 13 12 12 11 10 8 8 Berkhout (3) 10 6 3 1 RK DVO (1) 9 6 1 2 Woudia (2) 10 6 1 3 Wiron (6) 11 5 3 3 DWB (4) 11 5 2 '4 HEO (7) 12 4 4 4 Spartanen (5) 10 4 3 3 Twisk (8) 11 3 4 4 Winkel (9) 11 2 4 5 Flevo (10) 12 2 4 6 Zwaagdijk (11) 10 2 2 6 Strandv. (12) 7 0 3 4 Zware concurrentie Door een steek te laten vallen in de wedstrijd tegen Duinranders heeft de leider van de tweede klasse C. Hugo Boys zijn plaats moeten af staan aan JVC, dat tegen Callants- oog geen fout maakte. Texelse Boys houdt nog steeds sterke troeven in de hand. Petten moest er aan gelo ven met 03. Van SVW mocht een beter resultaat verwacht worden te gen het zwakke Rangers maar in elk geval houden de mannen uit de Waard zich uit de gevaarlijke buurt. Hollandia T staat er na zijn zege op Dirkshorn zeer goed voor,, evenals LSW na de overwinning op Zee macht. Men overtuige zich hiervan op de ranglijst. JVC (2) 11 7 2 2 16 Hugo Boys (1) 10 7 1 2 15 Texelse Boys (3) 10 6 1 3 13 Hollandia T (5) 8 6 0 2 12 Duinranders (4) 10 5 2 3 12 LSW (6) 7 5 0 2 10 Petten (7) 11 4 1 6 9 SVW (8) 8 2 3 3 7 Zeemacht (9) 9 2 1 6 5 Dirkshorn (10) 8 2 0 6 4 Rangers (12) 9 0 4 5 4 Callansoog (11) 10 1 2 7 4 Verrassing De verrassing in de derde klasse F was de nederlaag van Kolping Boys tegen SSV. Omdat ook AGSV een punt verloor tegen de Reiger Boys is de positie van Con Zelo (vrijaf gister) nog even sterker geworden. 3 F: Con Zelo (1) 9 7 2 0 16 AGSV (3) 8 5 2 2 12 Kolping Boys (2) 8 4 3 1 11 KSV (5) 9 3 4 2 10 Reigers Boys (4) 10 4 2 4 10 St. Boys (7) 10 2 4 4 3 Vesdo (6) 9 3 1 5 7 SSV (8) 9 2 2 5 6 St. Adelbert (9) 8 1 0 7 2 Stand Reserve klasse C: Forward 2 11 6 3 2 15 Grasshoppers 2 9 6 1 2 13 Succes 2 9 4 3 2 11 HRC 4 10 5 1 4 11 BKC 2 9 5 0 4 10 RK AFC 2 10 4 2 4 10 W. Frisia 4 8 4 1 3 9 Helder 3 11 2 4 5 8 Watervogels 2 9 2 3 4 7 Schagen 2 10 3 1 6 7 Berdos 2 10 2 1 7 5 Popma aan het werk stelde, die slechts ten koste van een cornet kon redden. De tweede helft werd forser gespeeld. Vele malen moest de AFC-achterhoede alle zeilen bij zetten, maar het doel'•bleef dan ook hermetisch gesloten. Slechts enkele malen moest keeper Pop- ma zelf ingrijpen wat hij dan ook met succes deed, zij het ten koste van enige corners en een voetblessure. Maar spoedig werd de achterhoedetaak verlicht, doordat de AFC-voorhoede, met constant vier man, een sterke druk ging uitoefenen op het vij andelijk doel. Er werd snel ge speeld af en toe vooral van rechts en menigmaal dachten wij al aan een tweede punt. Omdat de AFC-middenlinie niet zo êoed meer aan durfde sluiten, zag Oudesluis toch telkens kans om terug te komen. Bijna elke aan val ontaardde in een scrimmage voor het AFC-doel, waar telkens juist genoeg AFC-benen ter be schikking waren om de verwoe de schoten te stuiten. Bij een dezer aanvallen werd de links back van AFC ongeoorloofd aan gevallen. doch de scheidsrechter liet doorspelen en bestrafte de daaropvolgende reactie van de back met wegzending. De reste rende 10 minuten leverden geen resultaat meer op. In een tamme wedstrijd bleek dat de techniek van SEW meer oplevert dan het nogal forse spel van DES. In het begin zagen we weinig goeds. Slecht plaatsen en te weinig activiteit aan beide kan ten. Na een half uur spelen had Pronk tenslotte geluk via de paal (1—0). Na de thee was er meer activi teit en DES nam eerst het heft in handen om het dan weer over te laent aan SEW. Eenmaal zagen we de lat voor SEW redding brengen. Toen kreeg Hoogland een niet te missen kans, die hij ook benytte, maar de goal werd wegens buitenspel geannuleerd. Toen zagen we hoe de kleine Doodeman een mooie boogbal gaf over keeper Fulker heen. Pronk stond klaar om de bal subliem in te koppen (20). Afgemeten spel van de SEW-middenlinie was DES wel eens te machtig, wat aanleiding werd tot enkele vrije trappen. Keeper Op den Kelder moest het veld verlaten wegens een opgelopen blessure. Rechtsback Ettes nam zijn plaats in. De stoere DES-acliterhoede liet de SEW-voorwaartsen nogal eens struikelen over de buiten- spelval, waar scheidsrechter Phi- lippi goed het oog op had. Beide partijen wisten nog eenmaal te doelpunten. SEW na vele aan vallen door Karsten, DES door misgrijpen van Ettes (31). Zo ging een gehavend DES-elftal ten onder aan het technisch spelletje van de blauwtjes. Buiten aller verwachting zijn er toch nog veel afgelaste wed strijden geweest. Maar de wed strijden die gespeeld zijn, zijn toch wel van beiang geweest. We geven eerst de uitslagen: Dioc. klasse: TOP DSO 0—1 lste klas: Con Brio WGW 0—5 VIO DWO 2—2 2de klas: Con Zelo BI. Reigers 02 VZV KSV 0—0 3de klas A: Con Zelo 2—WGW 2 0—5 TOP 2—VIOS 1—1 VIOS 2—VZV 2 0—6 Relatief staat VIO er 't beste voor, maar FSA en DWO hebben de buit al binnen. Opmerkelijk in deze afdeling is dat er 5 zijn met gelijk aantal gescoorde goals en 3 met gelijk doelgemiddelde. We vreesden reeds voor Con Brio maar WGW maakte er een score van die wij zo hoog niet geschat hadden. Hier is nu de stand: F.S.A. 8 11 17—10 D.W.O. 8 11 17—10 V.I.O. 6 9 17—10 W.G.W. 8 10 17—7 D.V.O. 8 7 17—17 D.T.S. 5 6 10—9 D.O.S. 5 3 9—17 Con Brio 6 2 2—15 Geel Zwart 8 2 9—20 In de tweede „durfde" K.S.V onze gewaagde prognose niet te beschamen. V.Z.V. kreeg wel geen goal tegen zich, maar KSV ontnam haar in een puntloos iet toch 'n punt. 'n Fraaie prestatie! BI. Reigers won zoals verwacht was, hoewel Con Zelo heftig te genstand bood. zodat de 20 uit slag nog niet tegenvalt voor Con Zelo. V.Z.V. BI. Reigers Hugo Girls K.S.V. Strandvogels St. Victor Con Zelo In de derde klas maakte WGW tegen Con Zelo 5 doelpunten, aantonend dat we niet te min van haar moeten denken in onze voorbeschouwing! TOP 2 door ziekte getroffen, wist met moeite 1 puntje thuis te houden maar VIOS 2 kon niet zo. als 't eerste een puntje binnen slepen en moest in VZV 2 haar meerdere erkennen. Hugo Girls 2 nestelde zich op de bovenste 9 17 25—0 7 11 23—1 7 7 5—9 4 5 2—1 5 2 2—6 5 2 3—13 7 0 0—30 plaats door DTS 2. n overwinning op 3de klas B: DTS 2—Hugo Girls 2 0—2 Junioren A: VZV a WGW a 0—0 Junioren B: Hugo Girls bC. Zelo a sch. n. o. F.S.A. a Con Brio a 80 Junioren C: V.I.O. a D.W.O. a 0—1 Blauwe Reigers a DOS a 15 Overige wedstrijden afgelast. In de hoofdklasse miste T.O.P haar kans om wat te stijgen. In VZV 2 8 15 19—1 WGW 2 6 7 15—6 Vl.Vlug 2 7 7 21—5* Geel Zwart 2 7 7 9—7 T.O.P. 2 4 5 8—4 VIOS 5 5 7—8 Con Zelo 2 9 0 1—37 VIOS 2 2 0 0—12 Watervogels heeft zijn opmars naar hogere regionen voortgezet met een nuttige 31 zege op het bezoekende Bergen. Reeds in de eerste speelhelft werd deze stand bereikt. In de 2e helft kreeg de voorljjn der „Torren" nog wel enkele goede kansen om de score op te drij ven, maar onzuiverheid en onbe suisdheid deden deze open gele genheden voorbij gaan. In de 2e minuut van de wed strijd stortte Beekhoven zich on vervaard op een pass van Grot- zinger. De achterspelers van Ber. gen bleven voor vermeend off side staan. Beekhoven ging door en omspeelde doelman Timmer mans en schoot voorts in het lege doel. 10. Vanaf de aftrap werd aan Ben Dirks de gelegenheid geboden om de stand op te voeren, toen hij alleen voor Timmermans kwam. h;i schoot echter iets te snel. waardoor de Bergen doelman zich kon herstellen. Nadat Watervogels met name Dirks en Beekhoven hadden ge probeerd de achterhoede der roodzwarten schaakmat te zetten, wist de half lijn van Bergen het spel meer te verplaatsen. Doelman Dirks bemerkte dit een zeer spannende strijd moest het met 10 de punten aan DSO laten. 't Veldspel en de verdediging waren wel goed maar de schut ters ontbraken. In de eerste klas is de bigg- match V.I.O.D.W.O. weer gelijk geëindigd. In deze afdeling is het 2 verliespunten. Bij de Junioren veroverde WGW a 'n eerste punt door VZV in een puntloos spel te bedwin gen. Niet gek! F.S.A. a ging op dezelfde voet door. won dus. D.W.O. plaatste zich in de C- afdeling aan de kop. door een benauwde 10 overwinning op haar naaste belaagster V.I.O. DOS a bleef met vrij grote cij fers baas over BI. Reigers. Geeft U op als candidaat- scheidsrechter bij v. Velzen. Nieuwe Niedorp. al ras toen hij zich kort aehter elkaar op schoten van Paping (rechtsbinnen) en Beeldman (m. voor) moést werpen om het net achter zich onberoerd te laten. Het was jammer dat hij in de 28ste minuut het slachtoffer werd van een ongelukkige .carambole" in zijn achterhoede. Paping pro fiteerde hiervan door van dicht bij hard in te schieten 11. Het antwoord van Watervogels was hierop kort maar krachtig. Een listige combinatie tussen Beekhoven er Dirks draaide de roodzwarte achterhoede in een geslagen positie. In het 16 m. gebied zwenkte Dirks handig naar binnen en op beheerste wijze tikte hij de bal aan de verkeerde kant van Tim mermans in het net. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft was het weer Ben Dirks die de grondslag legde voor het 3e doelpunt. In samen werking met Beekhoven bracht hij Timmermans zo in het nauw, dat deze de bal niet klem kreeg, het was voor Beers, als rechts buiten maar matigjes, toen een kleine moeite om de bal langs de geslagen Timmerman in het net te plaatsen. In de tweede helft lag het accent weliswaar op de Helderse aanval, maar de Bergen- achterhoede bleef onwrikbaar. De samenstelling va leeftijdsverschillen b nam in 1 jaar tijds t< is veel meer dan de I leeftijd. Slechts 1 p geboortecijfer over schoollokalen duideli In een uitvoerige i rede gaf burgemeeste Zaterdagmorgen aan van cijfers en feiten van de toestand en arb meenschap en markee: gens de nog af te legg zeer moeilijk en voors cieel opzicht zeer zorg al omdat in deze nieuv schap zo buitensporig bare instellingen moi den gesticht. Vorig jas gemeente 14000 m3 b toegewezen, d.i. 18700 dan vorig jaar, en 1 der rijksgoedkeurings f 7.739.672.—. Door do: zijn 42 pachterswoni tooid en 62 in bewer er moeten er nog 244 worden. Nog 119 pat blijven in varkens- e stallen, terwijl van d nielde landbouwschur gereed zijn gekomen, zullen al het mogelijk de rijksoverheid tot e' afwerking te bewege de kostbare kolonisal B., en W. van gedach seld met de ministers staat, financiën, weder binnenlandse zaken. I minister van financii stelde plannen omtrer dracht van alle in i dingsplanngn gelegen worden nauwkeurig of stige) consequenties Toeko: B. en W. hebben plannen in portefeuille bouw ambtswoningen meester en secretaris gymnastieklokaal en brandweergarage en Slootdorp, herbouw g zaal Wieringerwerf, van de Chr. U.L.O. 1 meer en Chr. School gerwerf, bouw van ni Scholen te Wieringi Midden'meer, herstel v, en wegen, bouwrijp J het vierde dorp en va: rond andere dorpen, aa wóonwagènkamp, hei verbetefing van Sloo terterpweg, Slootsluis beplantingen in de langs de buitenwegel slotte tot het bouwei raadhuis. Daar de toenemende bare kapitaalsuitgave: paard gaan met een s de inkomsten, zodat meer een wanverhoudi heeft het college als „vrije wissel" een zee: zondere rijksuitkering groting geraamd, in di ting dat de rijksoverl heeft voor de bijzond van Wieringermeer. Er wori De heer Feykes vi erkentelijkheid van de deze uiteenzetting. I) de raad van Wieringer eens een stille raad. niet om het praten, d< MARGA KLOI VOOR DE JONGERI (Vervolg van pa Het begrip van afha tussen de landen best twijfeld, alleen er zijl veel factoren, die eei overdracht van een d( tionale souvereiniteit staan, zoals verschiller mjsche belangen, ia structuur en het wantrouwen. Spr. meende als o] zien, 'Wanneer periodi paalde maatschappelij nen een souvereiniteit gedragen en met gebri is dan in de toekomst i structuur op te bouw nationale gezagsorgane de bekroning. Dit alle zou doelloos zijn! I laat zich niet dwingei sef bij de volkeren, da voor het recht moet nog. lang niet voldoen drongen. Teveel overl belangen der Staten, mislukking van de I raad, aldus spr. Als voorbeeld van van samenwerken en 1 van; souvereine rechte spr. het plan-Schumai economische, maar de zijde hiervan is van h belang. Nederland kan aan bng van federale verl een groter geheel mee het kader van de Ber Immers, een verba: Benelux leent zich al ui 't geheel. Nederlai het totstandkomen van Rationale gezagsorgani Kloeten verlenen. Mej. Klompé ontwi Kiogelijke opzet van i hationaal leger. Een i zal móeten zijn de vo een supra-nationaal n z&gsorgaan de wens land en thans het ini f rankrijk. Spr. meende, dat t vereist wordt. Vóór liet. mensdom Gods r Kodig. De jongeren zi geloof sterk moeten 1 alle krachten dienen i Ken, dat een geestelijk Wing baan breekt. De'inleiding werd ge fen levendige gedat ling. De heer J. W. Andrie zittér der K.V.P., gaf belangstelling blijk en eèn woord van dank t "Ohiphorst, voor hetgei ate in 't belang der pol ming van de jongerer richt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6