„Wat moet er verder gebeuren?" Drie Ambonese jongens liepen op de „Chitral" rond Verschil van mening op sociaal-economisch terrein Niemand vermoedde dat zij verstekelingen waren Bestuurswijzigingen in de Stichting van de Arbeid Otto Grotewohl begon met nieuw „vredesoffensief" ANDERSEN moet gevallen zijn veertig meter voorbij de fotograaf DEN HAAG VRAAGT ZICH AF: Versobering Canada in een noodtoestand Naar wij vernemen Hogeschool gewenst te Maastricht Op de vlucht voor TNI en APR! Medezeggenschap veilig gesteld Pastoor hield een kienavondje Thans rechtstreeks tot de West-Duitsers PTT-ambtenaar stal postpakket Hij kan na tien jaar weer zien De Noren beginnen te twijfelen Waarom greep de scheidsrechte niet onmiddellijk in? Gevaarlijk precedent voor de I.S.U. (Van onze parlementaire redacteur) (Vervolg van pag. 1) De vraag is thans: wat moet er nu verder gebeuren? Wij hebben er reeds voor het uitbreken van deze crisis op gewezen, dat hierin grote gevaren scholen. De problemen op financieel en soc.-economisch terrein spitsen zich toe en zowel links als rechts kwam de neiging naar voren om deze op eigen wijze tegemoet te treden. voorhanden. Een opdracht aan mr. Oud moet bij voorbaat kans loos worden geacht. Een KVP, in samenwerking met de derde macht, laat zich al evenmin den ken. Blijft naar het schijnt slechts over een smalle basis van KVP en PvdA of toch nog een herop treden van het huidige kabinet, dat dan waarschijnlijk zou moe ten leven bij de gunst van de dag. Minister Stikker sprak bij zijn terugkomst van Soestdijk een waar woord, toen hij tot de wachtende journalisten zei: „De Koningin heeft van ons allen de zwaarste taak 19 PCT. VAN BEWONERS DER WERELD ZIJN KATHOLIEK MüNCHEN (K.N.P.) Volgens de statistiek van godsdiensten, die in het maandblad van de Broeders der Christelijke Scho len te Monaco is gepubliceerd, is de verhouding der godsdiensten op de wereld percentsgewijze als volgt: Katholieken 19, Confucianen 18.4, Mohammedanen 13. Indische godsdiensten 12.1, Boeddhisten 10.8, Protestanten 8.8, Orthodoxen 7.1, Heidenen 6.8, Godsdienstlo zen 3.1, Joden 0.9 pet. In Europa is de verhouding als volgt: Katholieken 42.9, Ortho doxen 25.8, Protestanten 24.3, ove rig godsdiensten en godsdienst lozen 7 pet. De V.V.D. zag in deze omstan digheid de mogelijkheid voor een ombuigen van de regeringspoli- tiek in conservatieve richting; aan de zijde van de P.v.d.A. kreeg daarentegen de overtuiging voet, dat slechts dan in een versobe- ringspolitiek bewilligd kon wor den, wanneer daar een sterk over heidsingrijpen zowel in de finan ciële als in de sociaal-economische sector tegenover zou staan. Zolang het huidige team aan het roer bleef bestond de moge lijkheid, dat uit deze wel zeer uiteenlopende meningen een syn these kon worden gepuurd, nu de crisis voor iqflere partij de theoretische mogelijkheid heeft geschapen om haar opvatting te doen domineren, wordt dit ech ter veel en veel moeilijker. Het verwachte mislukken van de op dracht aan de heer Stikker heeft zulks wel zeer duidelijk aange toond. Nieuwe mogelijkheden, die tot een oplossing kunnen leiden, lig gen nu zeker niet ruim meer De Gouverneur-Generaal van Canada. burggraaf Alexander, heeft in de regeringsverklaring bii de onening van het Parlement verklaard, dat „verdere verslech tering" van het wereldbeeld een noodtoestand in Canada had ge- schanen en het gevaar van een wereldoorlog vergroot. De leden van het parlement zou in de nieuwe zitting wordeiï gevraagd om goed te keuren: Spoedige machtiging tot Ca nada's deelneming aan Generaal Eisenhowers Europese opperbevel en aanzienlijk grote defensie uitgaven, welke, naar gemeld, anderhalf milliard dollar of meer zullen belopen. zijn 67 Nederlandse emigranten die vijf dagen geleden per K.L.M. in Sydney arriveerden, tot Dins dag in quarantaine gehouden, omdat er griep onder hen heerste. Thans zijn vier van hen nog in afzondering zal de aankoop van het hotel „De twee steden" te Den Haag door het Hoge Commissariaat voor In donesië niet doorgaan, vooral om dat men dit hotel niet wil ont trekken aan de bestaande hotel ruimte. worden Donderdagmiddag om drie uur in het Marine-opleidings kamp te Hilversum twintig offi cieren beëdigd. komt de bekende Oostenrijkse schrijfster Gina Krans op 31 Ja nuari voor enige dagen naar Am sterdam. Zij is op doorreis naar West-Duitsland, waar zij in op dracht van de Amerikaanse rege ring een scenario zal schrijven.. kreeg een oorlogsvrijwilliger, de 32-jarige Haagse sergeant T. D. een jaar gevangenisstraf met af trek, waarvan zes maanden voor waardelijk, wegens verduistering van een in huurkoop gekocht radiotoestel. Tiidens de behandeliner van de begroting 1951 door de Provinciale Staten van Limburg, heeft de voorzitter van de KVP-fractie, dr. H. Koenen, de wenseliikheid en redeliikheid betoogd om in Limburg, en met name in Maas tricht. „waar reeds een acade- miale sfeer heerst, een Universi teit voor het Zuiden te stichten. Ir. Fr. Wijffels onderschreef deze gedachte, maar was daar naast van oordeel, dat in het cu ratorium voor de T.H. het denk beeld om in Maastricht ook een propaedeuse van de Technische Hogeschool te vestigen, ongetwij feld warme instemming zou ont moeten. De opbouw van de medische faculteit te Nijmegen (K.N.P.). Naar het K.N.P. van de zijde van het Ministerie van Wederopbouw verneemt, heeft de ministerraad besloten toestemming te verlenen voor de oprichting van het noodgebouw, bestemd voor de medische facul teit te Nijmegen. Tegen de op richting van dit noodgebouw be stond bij de ministerraad geen enkele bedenking. Deze beslis sing houdt echter niet in, dat de ministerraad daarmede oom impli ciet zijn toestemming zou geven voor het gehele opbouwplan voor de medische faculteit te Nijme gen. Hierover zullen binnenkort nadere besprekingen volgen met de St. Radboudstichting. Traanproductie van de „Willem Barents?" Op 21 Januari j.l. had, de „Wil lem Barendsz" geproduceerd 5357 ton traan. In de overeenkomstige vangstperiode van het vorig jaar bedroeg de productie 5601 ton. Voor spermolie luiden de cij fers resp. 2032 ton en 774 ton. Disf ribut iewet 1939 's-GRAVEINIHAGE, 30 Jan. In het Staatsblad van heden is opgenomen de wet van 21 Decem ber 1950 tot hernieuwde inwer kingtreding van enige artikelen van de distributiewet 1939. DRIE TWEELINGEN, EEN DRIELING Bij de familie Albersvan Nu land te Langenboom (N.B.) is dezer dagen een tweeling gebo ren; het was de derde tweeling die in het gezin zijn entree maak te. Bovendien werd enkele jaren geleden een drieling geboren. Met nog twee andere kinderen telt het echtpaar nu elf kinderen. Trygve Lie, Secretaris-Generaal van de Verenigde Naties (rechts), in gesprek met de Canadese minister van buiten landse zaken, Lester B. Pearson, kort voordat de laatstge noemde in de vergadering der politieke commissie te Lake Success een nieuw plan voor het houden van een conferentie over vraagstukken van het Verre Oosten opperde. Dit is het verhaal van drie Ambonezen, die tijdens de lange zeereis van Djakarta naar Rotterdam als verstekeling aan boord van de „Chitral" waren zonder zich te verbergen en zonder dat iemand vermoedde dat die drie vrolijke jongens niet op de passagierslijst voorkwamen. Waren zij niet zo eerlijk geweest om bij het in zicht komen van de eindhaven tegenover de kapitein op te biechten, wie weet was het dan ook nog gehikt ongemerkt aan wal te komen. Het verhaal begint eigenlijk bij een van hen, die niet direct een Ambonees is omdat hij te Manilla geboren werd. Hjj was bij de Nefis geweest, de inlichtingen dienst van de Nederlandse rege ring. Zijn woonplaats was Soera- baja, maar daar werd hij door de T.N.I. gezocht, moest daarom onderduiken en belandde einde lijk in Djakarta. Enige malen werd hij daar toch ontdekt, maar dan wist hij weer te ontkomen en verborg zich elders. Hij had zich per vrachtauto met koelies de poort door gesmokkeld en toen was aan boord van de Chitral komen maar een koud kunstje. Op het schip verborg hij zich niet en toch ontdekte niemand, dat hij er eigenlijk niet hoord( Tijdens de hele zeereis was er altijd volop eten en hij sliep, waar het toevallig zo uitkwam. Bekwaam pianist als hij is, maakte hij zich al gauw verdien stelijk met het opluisteren van feestavondjes en het begeleiden van Indonesische dansen. En iedereen vond hem een aardige, nette jongen. Nop meer verstekelingen Toen hij een week aan boord was, ging hij eens poolshoogte nemen (heel voorzichtig en di plomatiek natuurlijk), bij twee andere Ambonese jongelui, die ook een tikje schuw deden. Spoe dig bleek, dat hij met twee lot- Met ingang van 1 Januari 1951 zijn enkele wijzigingen tot stand gekomen in het bestuur van de Stichting van den Arbeid. In verband met het aftreden van de heer ir. M. H. Dammc werd als een der voorzitters de Op 1 Februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer Elle Mol te Schellinkhout tot watermolenaar werd benoemd. Behoudens een korte periode, waarin hij op een machinegemaal werkte, heeft hij het grootste gedeelte v.an deze tijd op en windmolen doorgebracht, waar hij ook woonde. Thans is hij nog iedere dag met een vierkante punter in de Schellinkhouterpolder te vinden waar hij het waterpeil opneemt. ril l". j j i..i i .j noor, maariensi tlle Mol, gezeten in zijn punter, bij de dagelijkse arbeid. Rensink, Zoetermeer. heer mr. F. H. A. de Graaff be noemd. Als tweede vertegenwoor diger van het centraal sociaal werkgevers Verbond treedt de heer ir. F. J. Philips In zijn plaats. Voorts zjjn veranderingen tot stand gekomen in de vertegen woordiging van de middenstand en van de landbouw. Van de drie voor deze groep beschikbare be stuurszetels zullen het ene jaar twee zetels door de middenstand worden bezet en het andere jaar twee zetels door de landbouw. Voor deze groepen zijn tevens drie adviseurszetels beschikbaar. Voor het jaar 1951 zijn als be stuursleden aangewezen de he ren Joh. de Jong (Chr. Midden standsbond), H. C. Smit (Kon. Ned. Landbouwcomité) en mr. B. J. M. Laudy (R. K. Boeren- en Tuindersbond) en als adviseurs van het Stichtingsbestuur de he ren D. Swagerman (Kon. Ned. Middenstandsbond), Th. S. J. Hooij (Kath. Middenstandsbond) en P. C. Elfferich (Chr. Boeren- en Tuindersbond). Laatstgenoemde mutaties had den tengevolge dat de heer A. W. Biewenga, die de Stichting voor de Landbouw vertegenwoordigde, als lid van het bestuur van de Stichting van den Arbeid is af getreden. DE DEELNEMERS AAN DE IERSE PLOEGWEDSTRIjDEN Zoals bekend zullen op 14 Fe bruari in Ierland internationale ploegwedstrijden voor jonge boe ren worden gehouden, waaraan ook Nederlanders zullen deelne men. Deze Nederlandse deelne mers zijn: A. C. Stehouwer, Ro zenburg; G. J. de Jager, Werken dam; P. Louwerse, Bleiswijk; J. Kranenburg, Halfweg; J Tilma, Groningen; J. Kuiper, Nieuwe Niedorp; M. T. Bos, Groenekan; W. Floor,Maartensdijk; N. H. genoten te doen had. Een van hen had de gehele actie Wester ling meegemaakt. Ook zij had den de situatie voor heü onhoud baar geoordeeld. De vreemdelingendienst heeft hen nu verhoord en onderdak verleend. Hun enige hoop is in Nederland te mogen blijven en dienst te kunnen nemen bij de marine of het leger. AANTREKKELIJKE VERPAKKING DOET VERKOPEN Volgens een bericht van de O.E.E.S. heeft de organisatie de laatste tijd aandacht gericht op het op aantrekkelijke wijze aan bieden en verpakken van produc ten, speciaal voedingsmiddelen, welke door de O.E.E.S.-landen naar het dollargebied worden ge zonden. Als gevolg hiervan zul len vier Amerikaanse deskundi gen worden uitgenodigd binnen kort Europa te bezoeken. In het kdaer van deze actie wordt van 24 Mei tot 1 Juli in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam een „Ver- pakkingsbeurs" georganiseerd. VOOR DUITSE ARBEIDERS BONN, 30 Jan. (Reuter). Het Westduitse kabinet heeft Vrijdag eenparig het wetsontwerp goedgekeurd, waarbij aan de ar beiders in de steenkool- en in 30 pet. van de ijzer- en staalin dustrieën dezelfde rechten wor den toegekend als aan de werk gevers in het beheer van hun fabrieken, zo is door een woord voerder van de regering ver klaard. Duits schip op Schelde gestrand Op de Westerschelde even ten oosten van Terneuzen is gister morgen het Duitse stoomschip „Ans Caritor", afkomstig uit Bre men, aan de grond gelopen. Het kwam 's avonds op eigen kracht weer vrij. DE „TIJGERHAAI" HEEFT GEEN AVERIJ LISSABON, 30 Jan. - Berich ten volgens welke de Nederlandse onderzeeboot „Tijgerhaai" die zoals gemeld de haven van Lis sabon is binnengelopen, deze ha ven zou hebben aangedaan van wege opgelopen averij, worden tegengesproken. Het bunkeren te Lissabon van de „Tijgerhaai", die op weg is naar Curacao geschiedt volgens program. Officieren en manschappen van de onderzeeboot zijn Dinsdagmor gen ontvangen op de Nederlandse legatie, waar hun een maaltijd werd aangeboden. EN KWAM VOOR DE RECHTER Dinsdag heeft de Maastrichtse Rechtbank nastoor N. van de parochie Wiikerveld te Maas tricht. veroordeeld tot f 50. boete of 25 da een hechtenis (eis was f 100 of 50 dagen hechtenis). De pastoor had nl. in het kader van zijn actie voor het bijeen brengen van gelden voor de kerkbouw een kienavond georga niseerd. waarvoor hij van B. en W. verlof had gekregen op grond van het argument, dat deze avond alleen toegankelijk was voor le den van de parochiële Katho lieke Actie. De politie maakte proces-ver baal op tijdens de op 12 Nov. gehouden kienavond, waarbij bleek, dat ook een aantal perso nen van buiten de parochie aan wezig was. WAT AMERIKA DENKT OVER HET ZENDEN VAN TROEPEN NAAR EUROPA Het Amerikaanse Gallup-insti- tuut heeft op grote schaal aan stemgerechtigde mannen en vrou wen gevraagd: „Vindt u dat de Verenigde Staten al zijn troepen hier moet houden en alleen Noord- en Zuid-Amerika moet verdedigen, of vindt u dat meer troepen naar Europa moeten ge zonden worden om paraat te zijn in Europa?" Vijf en vijftig procent van het Amerikaanse publiek antwoordt: „meer troepen naar Europa zen den", 35 pet. meent, dat de Ame rikaanse troepen in de V.S. be horen te blijven, terwijl 10 pet. geen mening heeft. De isolationistische voorstellen van ex-president Herbert Hoover vinden dus geen meerderheid bij het Amerikaanse publiek. RADAR OP VEERBOTEN Nadat de veerboten „Koningin Juliana" en „Prins Hendrik" van de provinciale bootdiensten in Zeeland reeds van radar zijn voorzien, is thans besloten om ook de andere boten, die de veer diensten over de Westerschelde onderhouden, hiermede uit te rusten. Otto Grotewohl, de premier van Oost-Duitsland heeft Dinsdag c,en nieuw „vredesoffensief" ingezet, nadat zijn eerste poging de be kende brief aan de West-Duitse kanselier Adenauer door W. Duitsland is afgewezen. Gisteren heeft Grotewohl n.l. rechtstreeks een beroep op de West-Duitsers gedaan om mede te helpen bij de vereniging van Oost- en West- Duitsland. Op een speciale vergadering van het parlement heeft Grote wohl in een rede, die door de ra dio werd uitgezonden gezegd, dat „de overweldigende steun van 't publiek" voor zijn eerste voorstel tot een ronde-tafelconferentie de verwerping van het aanbod door Adenauer ongeldig maakt. „STRENGE STRAF OP ZIJN PLAATS" Het vorig iaar ontdekte een 37-.iariee P.T.T.-ambtenaar. H. J. R. te Amsterdam, bii het sorteren van de Dostnakketten. een nakie waarin twaalf stukken zeen za ten. Hii meende er ziin vrouw een grote dienst mee te kunnen bewijzen en nam het na het be ëindigen van ziin werkzaamhe den mee naar huis. Met het pak ketje onder de arm lien liii het P.T.T.-gebouw uit. maar on de grote stoen kwam hii een hoofd- bcsteiler tegen, die onmiddclliik argwaan kreeg en hem naar de inhoud van hel nakie vroeg Dinsdagochtend stond hij te recht voor de Amsterdamse Rechtbank. De hoofdbesteller was ook op de terechtzitting aanwezig en vertelde, dat R. te voren altijd eerlijk was geweest en nooit op een dergelijke over treding betrapt was. In het re- classeringsrapport werd hij een „slappe figuur" genoemd. De Officier van Justitie, mr. H. Kist, noemde dit feit hoogst ernstig en hij vond een strenge straf op zijn plaats. Hij eiste een jaar gevangenisstraf, waarvan zeven maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar met aftrek van voorarrest. Nieuw tijdschrift voor onderwijs en opvoeding (K.N.P.)Bij de N.V. Uitge verij Pax in Den Haag is een pe riodiek verschenen „Opvoeding", dat zich in het bijzonder zal oriënteren op de wisselwerking tussen school en gezin. De redac tie van dit periodiek, dat om de twee maanden zal verschijnen, bestaat uit bekende autoriteiten op het gebied van onderwijs en opvoeding, zoals o.a. Prof. Dr. Chorus, Prof. Dr. Jos. Gielen, Dr. W. Perquin S.P., Dr. Jos. de Boer, Pater Paschasius, Dr. Sis Heyster, Zuster Marie de la Tri- nité enz. Onder applaus van leden van de Russische controlecommissie en de ambassadeurs van China en de Oost-Europese landen op de publieke tribune zei Grotewohl: „Wij zijn bereid de sterkte en andere bijzonderheden van onze Volkspolitie bekend te maken als West-Duitsland dergelijke inlich tingen wil verschaffen." Adenauer had niet het recht na mens geheel Duitsland te spreken Hij had zich ter beschikking ge steld van „het imperialistische Amerika" zo betoogde Grotewohl. Een splitsing van Duitsland zou tot oorlog leiden De Duitsers en niet de geallieerden moesten ver kiezingen voor het gehele land organiseren. Ondanks Adenauer's verwerping was Oost-Duitsland bereid zijn pogingen om tot ver gelijk te komen, voort te zetten. Grotewohl stelde het parlement voor te onderzoeken welke mo gelijkheden er bestaan voor „een conferentie van alle Duitsers" en daarbij te handelen uit naam van het gehele Duitse volk. Kanselier Adenauer heeft het voorstel in een kabinetsvergade ring besprokee. Schumacher wees het aanbod van de hand. Tien jaar geleden werd Hen drik Botha uit Johannesburg, een verre bloedverwant van Gene raal Botha, aan beide ogen blind. Door de Vereniging voor hulp aan Burgerblinden en de Neder lands Hervormde Kerk te Johan nesburg werd de heer Botha in staat gesteld naar Amerika te gaan waar hij door middel van hoornvliestransplantatie nu weer het gezichtsvermogen van beide ogen heeft teruggekregen. De foto toont Hendrik Botha, die dertig jaar oud is, aan boord van het schip op weg naar huis, waar hem een grote verrassing wacht: hij zal dan n.l. voor het eerst zijn twee kinderen kunnen zien. (Speciale berichtgeving) „Was het werkelijk het blitz- licht van een fotograaf dat de val van Hjalmar Andersen ver oorzaakte?" Deze vraag is in de Noorse sport- en dagblad pers het onderwerp van de dag. Natuurlijk zijn nu de persfoto grafen het zwarte schaap. Men overweegt reeds om geen foto grafen meer toe te laten op de baan. Zij zouden hun opna- den moeten maken van de tri bune af of met een telelens op het middenterrein. Hieruit blijkt al dat er toch wel iets fout was met de organisatie. Trouwens de Noorse sportlief hebbers zijn verontwaardigd over Het feit dat er in het Bislet-stadion veel meer toeschouwers waren toegelaten dan toegestaan was. De politie-agenten, die waren ingeschakeld om de orde te bewaren, hadden meer oog voor de wedstrijden dan voor het ordeloos gedrang van het publiek. Wanneer wij een resumé geven van de standpunten, critisehe opmerkingen en reacties, dan komen wij tot 't volgende beeld. Scheidsrechter Gudmundsson, die voor deze taak was aange wezen door de president van de International Skating Union, sprak uitsluitend Noors. Volko men fout natuurlijk bij Europese kampioenschappen. Toen na de wedstrijd het protest moest wor den behandeld moest notabene Kees Broekman als tolk tussen de scheidsrechter en de KNSB- vertegenwoordiger Klaas Schenk fungeren. Er wordt de scheidsrechter vooral verweten dat hij pas tot annulering van de rit overging nadat Andersen acht ronden lang was doorgereden. En dan deed hij dit nog niet eens op eigen initiatief, maar op verzoek van Oscar Olsen. president van de Noorse Schaatsenrijdersbond, die in de jury geen enkele func tie had. Waarom niet direct in gegrepen? „Waarom greep men niet di rect in als Andersen werkelijk door de lamp van de fotograaf was gehinderd?" vragen verschil lende deskundigen in Scandina vië zich af. Andersen stond na de val immers onmiddellijk op en reed het rechte eind verder af. Toen hij na het uitrijden van het rechte eind bij de finish ge stopt was, stapte hij uit de baan, hetgevm reglementair niet is toe gestaan, en liet ziin schaats na kijken. Scheidsrechter Gudmund sson zat er met zijn neus boven op toen dit allemaal gebeurde. Andersen moet gezegd hebben: „Ik ben gehinderd door 't licht van de fotograaf en daardoor ben ik gevallen". Waarom liet de arbiter Andersen dan toch doorrijden en nog wel acht ron den lang, een derde van de to taal te rijden afstand? Toen Wim van der Voort zijn rit had vol eind was hij Europees kampioen. Maar nauwelijks had de Neder lander de finish gepasseerd of Oscar Olsen kwam van de ko ningsloge en gaf Gudmundsson een wenk. De val zelf Dat was een. Nu is er nog de val zelf. De fotograaf van ..Dag- bladet" is gehoord en hij heeft onder ede een verklaring afge-' legd, waaruit bleek dat hij onge veer op de baan stond, op de plaats waar de bocht in de lan ge zijde overgaat. Uit de foto blijkt, dat Andersen op het mo ment van de opname nog min stens drie slagen in de bocht heeft moeten doen. Dit maakt men op uit de houding van het lichaam en de stand van de be nen en schaatsen. De hele val is nog eens nagegaan en toen kwam vast te staan dat Andersen ook nog drie slagen op het rechte eind heeft gemaakt alvorens hij struikelde Hij is gevallen veer tig meter voorbij de plaats waar de fotograaf stond. Dit vinden ook de Noorse schaatsdeskundi- gen zeer vreemd. Fatale show? Velen zoeken de onlossing van de vraag hoe de val is veroor zaakt in een geheel andere rich ting. Andersens stiil en beheer sing van de techniek ziin zo vol komen af. dat hem te zien rij den een lust is voor het oog. Heeft Hialmar het voor de ogen van ziin landgenoten niet een beetie te mooi willen doen? Te begriinen is dit zeker, vooral omdat hii 140 meter voor lag on Wim van de Voort. Misschien heeft hii bii zijn „show" het been waarmede de afzet was geschied vlak achter de schaats van het riidende been gehouden, zoals hii wel meer doet. Haken was 't gevolg en daarna de val. Wij hebben dit resumé gege ven, niet omdat wij ervan over tuigd zouden zijn dat Andersen niet onbetwist de sterkste rijder van de wereld is. Men weet wel beter. Maar zeker is, dat ook een kampioen niet onfeilbaar is. In elk geval zal het goed zijn om eritisch te staan ten opzichte van personen, die de leiding moeten hebben bij wedstrijden en ervoor hebben zorg te dragen dat de reglementen op dc juiste wijze worden toegepast. De I.S.U, heeft Zondag in Oslo een zeer gevaar lijk precedent geschapen, waar mede zij bij andere belangrijke wedstrijden wel eens grote moei lijkheden zou kunnen krijgen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3