erika In Langendijk steeg het aantal woningzoekenden tot 219 OOGSTDANKDAG te Heerhugowaard-Noord Onderofficieren stalen legergoederen WIE RAADT DE UITSLAG? cassatie ibonezen Gemeenteraad Langendijk Plannen voor scholenbouw en zweminrichting Voorstel tot verkoop Chaves en v. Steelant in Rode Duivels 1. Velsen-Hollandia 2. Randers-Zouaven 3. Bergen-Schagen 4. Purmerend-Grassh. 5. W.G.W.-Berdos DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 Uit maaaziinen te Semarang Luc van Dam tegen Turpin Nederlanders wonnen bijzondere prijzen Legality naar België EBRUARI advocaat der ex- renAmbonezen elen, dat de be- e cassatie van de vertegen woordi- oemde militairen Raad zal plaats- ebruari a.s.", al- heer Wairata op itie van het bu- iolukken in Ne- mede. Iplan vertrokken naar de United landbouwbedrijf i hen, de heren ïotel S. Kaan te se Maatschappij :n verspreid en boeren tot voor- i. n werden verdui- icopische projec- men foto's en ge- iefkaarten. /oorden van enige 3 vergadering op d uur door de dankzegging aan oten, VERZICHT 30 Jan. 1951. ivoer van vette i geen klagen; de rij stug in, maar bleven vrij goed et grootste aantal Ier de mindere ld worden en de vas dan ook stug lieven laag. Voor legint er wat meer i, hoewel de han- een kalm verloop kan van de verse egd worden daar iets groter en de t verkopen iets jonge vee, althans gebruiksvee be- eer belangstelling t aanbod van de ren was nog niet eren blijven goed •den vlug en foor genomen. Ook de goed gevraagd. Op t was het aanbod ?ring. Bovendien iteit er niet beter ug en voor hoge hand. De handel geiten was weer :tte varkensmarkt inke aanvoer en 1 ingezet met een voor de beste die- roor de lichtere prijzen konden ■en gehandhaafd, r van biggen was andel bleef aan de dat de prijzen er verden. Er waren 'okzeugen en deze geruimd. Op de vas het stil, even- ivee- en konijnen veiling; oorderkwarfier /an 22 t.m. 27 Ja- 243526 stuks kip- per kg. f 1.76. IZEN 31 Jan. grof 4,90: gele rode kool 7,60 'EK. 30 Jan. m fsh rd sbrdrm ardappelen, Beve- -12; doré 14.80: kool 6; groene kl. 12.20, aanv. 2.500 oerenkool 1114; 2.500 kg pasti- 000 kg uien grof t 4,605,60; driel. 13; 30 Jan. 500 kg 30: 4.000 kg Dene 500 kg rode kool 00 kg gele kool kg groene kool .700 kg uien grof 4.705 40' driel. 13.80—15,10: n I rond 6,601 ,40; 150 kg witlof 19—20; 27.800 kg III 4—5,80; IV veevoeder 2,40 31 Jan. 18.000 -5,30; grof 3,70— 10—4,90; 7.000 kg -18; 18.000 kg ro- 1,90; 22.000 kg ge- i6.000 Dense w. gele kool doorge- :g w. kool door- daarom vindt hij er niet veel mee :t en geeft hij er En ik geloof ook, n erg drukke tijd omdat Kerstmis zo wjaar valt. Dan is f andere narigheid ;t Nieuwjaar altijd moeder dan haar tan tafel vrolijk te :r altijd: „Och. Ik wou maar, dat grip van had. wat zakenman te zijn balanstijd! Waar- kalenderfabrikan- niet in de zomer mens méér tijd te vieren!" „Wat jk, grootvader.... tijd, waarin vader emaal moet nakij- les staat opgeschre- het afgelopen jaar nagaan, of ze alles opgeschreven", ote boeken, groot- en heel dikke boe- er dan jouw pren- zal wel moeilijk mie begrijpend, zei niets meer en in het haardvuur, doorbabbelen zon- te verwachten. (Wordt vervolgd) WOENSDAG 31 JANUARI 1951 PAGINA 5 De Raad van Langendijk veegaderde gisteren voor het eerst dit jaar. Na enige algemene beschouwingen wees burgemeester Schelhaas in zijn nieuwjaarsrede op de onzekere algemene toe stand, waardoor de uitvoering van grote werken wel eens ge stagneerd zou kunnen worden. Hij gaf daarna enige cijfers; op 1 Januari 1950 waren er 204 werklozen; in December 185. Van Juli t.m. October waren er geen werklozen in de gemeente; aandacht verdient de spreiding van de werkzaamheden in cul tures en fabrieken. De bevolking groeide van 8652 (4357 m. en 4295 vr.) op 1 Jan. '50 tot 8713 (4399 m. en 4314 vr.) op 1 Jan. '51. Er werden 130 jon gens en 130 meisjes geboren. Er overleden 41 mannen en 35 vrou wen. De bevolking nam toe met 42 mannen en 19 vrouwen. Er vertrokken 16 mannen en 10 vrouwen na?r~ het buitenland; naar Canada 13 m. en 7 vr.; Nw.- Zeeland 1 m.; Australië, Duits land en Indonesië elk 1 vr. en België en Belgische Congo elk 1 man. Het aantal woningzoekende ge zinnen steeg van 201 tot 340; hiervan konden er 121 aan een woning geholpen worden; 219 gezinnen staan nog als woning zoekende ingeschreven. In het uitbreidingsplan Centrum kun nen 3o woningen worden ge bouwd, die hopelijk deze zomer klaar komen. Na enkele personalia te heb ben gememoreerd, herinnerde spr. aan de voornaamste raads besluiten, in verband waarmee hii zijn waardering uitte aan het adres van de raad, zoals ook van het personeel. Plannen Wat de plannen betreft, zal de bouw van de ulo-school spoedig worden aanbesteed; de plannen voor de bouw van 'n tuinbouw school zijn in voorbereiding; overwogen wordt of de oude ulo-school geschikt gemaakt kan worden voor het Kath. V.Q.L.O.- onderwjjs. De afd. Holland-Bra bant van de Chr. Boeren- en Tuindersbond zal in Broek een landbouwhuishoudschool bouwen, in de kosten waarvan het Rijk voor 70 en de gemeente voor 30 bijdraagt. Voorts zijn er plannen voor ingrijpende ver bouwing van de o.l. school te Oudkarspel en de verbetering van de resterende lokalen van de school in de Koog, mede ten bate van het tekenonderwijs. Het zal afhangen van de mogelijk heid de benodigde kapitalen te verkrijgen, of deze plannen uit gevoerd kunnen worden. B. en W. hebben de gemeente architect opdracht gegeven een plan te ontwerpen tot het bou wen van één centraal gelegen zweminrichting in het plan-Cen trum. Voc/ts zijn er plannen tot ver betering van de Twuijverweg (in samenwerking met St. Pancras), de Spoorstraat en de Handelska de; dk bouw van 'n nieuwe sluis te hi oord-Schar woude en een gymnastieklokaal te Broek. De economische toestand der gemeentp is niet ongunstig; de twee veilingen hadden, samen 'n omzet van ruim 12 millioen. De middenstand maakt een moeilij ke tijd door, in verband waarme de spr. de ingezetenen aanspoor de zoveel mogelijk bii de eigen middenstand te kopen. Spr. ein digde met de bede, dat God's ze gen op de arbeid van de raad moge rusten. De heer Balder beantwoordde met wederkerige wensen en dankte de voorzitter voor diens leiding. Na enig discussie waarbij DE KERSTNACHT VAN DE BANDIET ZUID-SCHERMER Het L.T.J.- toneel heeft heel wat aangedurfd' met dit spel van Harry van Ba tenburg, maar men behoeft zich niet te schamen. Integendeel: dit zware stuk, dat zulke hoge eisen stelt aan de spelers, heeft ons van het begin tot het einde ge boeid. Het is nie+ doenlijk alle spelers (welgeteld veertien) afzonderlijk te vermelden. We mogen volstaan met de Bandiet, Marischkan Szal- bos, Esther en Palka, die boeiden door hun overtuigd en goed doordacht spel. De rol van Va der Michael, die zulke hoge eisen stelt aan geheugen en uitdruk kingsvermogen, hadden we graag iets Sterker zien spelen Het 3de bedrijf was een tikje onrustig, hetgeen wel te wijten zal zijn aan de geringe ruimte achter de coulissen. Al met al een uitstekende op voering, met vele aantrekkelijke scènes, waarop de spelers terecht met voldoening zullen terugzien. De regie was wederom in handen van <ie heer Jac. Kraakman, de heer M. vao. 't Huis zorgde voor de verdienstelijke aankleding. BOUW VAN BADHUIS IN PURMEREND PURMEREND. In de ge meente Purmerend bestaan plan nen een badhuis annex zwem inrichting te bouwen, waarvan de kosten ongeveer f 83.000.zullen bedragen. Deze gemeente, midden in Wa terland, is reeds meer dan vijf jaar wegens afbraak van het oude zwembad verstoken van iedere gelegenheid om te baden, hetgeen vooral voor de jeugd in dit waterrijke gebied zeer nade lige gevolgen met zich bracht., De dienst gemeentewerken van Purmerend is thans naar voren gekomen met een geheel uitge werkt plan om de Landbouwhuis houdschool, die binnenkort door een nieuw gebouw zal worden vervangen, om te bouwen tot bad huis en zweminrichting met douchecellen, badkamers, kinder speelplaats en twee grote bassins. Het plan is voorgelegd aan B. en W. van Purmerend. De raad zal dezer dagen over deze voor Pur merend zo belangrijke kwestie een beslissing nemen. geklaagd werd over gebrek aan medezeggenschap besloot de raad tot verhoging van de jaar lijkse bijdrage (van f 2500.tot f 2850.aan de Polder Geest- merambacht in de exploitatiekos ten der kroosopruimingsmachine. Afgewezen werd 'n verzoek van J. J. Krijnen tot toekenning van een vergoeding in de kosten van het schoolbezoek van zijn kinderen in Alkmaar. Na vaststelling van verschillen de bedragen van uitgaven voor het v.l.o. en der vergoedingen aan het bijz. onderwijs werd be sloten aan de heer P. G. Visser, onlangs -tot notaris benoemd, te verkopen het perceel Dorpstraat 146 te Zd.-Scharwoude voor f 15.000.—. Onder dank aanvaardde de raad een schenking van oud-no taris H. W. Smit, bestaande uit een uit 1825 daterende kaart van de uitwaterende sluizen van Ken- nemerland en Westfriesland: de voorzitter deelde mede, dat de kaart 'n plaatsje zal krijgen in het voormalig gemeentehuis in Zuid-Scharwoude. Uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel van B. en W. tot vaststelling der kostprijzen van gronden in het uitbreidings plancentrum te Noord Schar- woude. Blijkens het uitvoerig rapport, hierover uitgebracht, bedraagt de kostprijs van 't bouwterrein f7.10 per m2, welk bedrag richtsnoer zal zijn voor de verkoopprijs der uit te geven gronden; de gunsti ger gelegen gronden zullen tegen een hogere oriis verkocht wor den. De kostprijs van het indus trieterrein werd op f 5.28 per m2 berekend; de koopprijs zal niet beneden de f 5.50 per m2 komen te liggen. De heer Slot drong er op aan ook in het Zuidelijk deel indus trie te doen vestigen. Over de vraag, wie de aan te leggen loop brug tussen het industrieterrein en de los- en laadplaats van de spoorwegen, zal moeten betalen, de gemeente of de belanghebben den, ontstond enige discussie. De heer Bruin ging er niet mee ac- coord, dat de gemeente de kosten betaalt; Weth. Weel stond op het standpunt, dat de kosten per m2 moeten worden omgeslagen Dat de brug er moet komen, daar was men het wel over eens; B. en W. zullen de zaak bezien en t.z.t. met een voorstel komen naar de mening van de voorzit ter kon volstaan worden met 'n loopbrug, waarover men met de fiets kan lopen. De Raad ging tenslotte met het voorstel accoord waarna de instructie voor de ge meente-ontvanger werd vastge steld en besloten werd een kas geldlening aan te gaan van f300.000. De voorzitter deelde mede, dat de aanbesteding van de ulo-school 13 Febr. zal geschieden. HEERHUGOWAARD. De afd. Heerhueowaard-Noord vier de Maandag on indrukwekkende wiize haar oogstdankdae: de dag begon met een door Pastoor Bors- boom in de kerk van het ft. Hart ongedragen H. Mis van dankbaar heid. door 'n groot aantal leden bijgewoond. Een schaalcollecte voor de Oost-Priesterhuln bracht ruim f 161.on. welk bedrag tij dens de vergadering tot f 200, werd aangevuld. Met het vaandel voorop, trok men na de H. Mis naar de zaal- Groenland, waar men zich aan een gemeenschappelijk ontbijt verenigde. Onder voorzitterschap van de heer Oudeman werd hier na de jaarvergadering gehouden, welke o.m, werd bijgewoond door pastoor Borsboom en de heer J. Peeraer, die in het bijzonder wer den verwelkomd. Na een overzicht over de be- drijfsuitkomsten en de oogst- resultaten van vorig jaar, wenste de voorzitter allen een voorspoe dig 1951 toe. Hierna werd een schrijven van de N.M.B. bespro ken in zake de besteding van het ledenkapitaal. De contributie zal in Juli-Aug. worden geïnd. Vervolgens werden mededelin gen gedaan over de bestrijding der stipziekte, de aanschaffing van emballagemateriaal door dé N.M.B.waarna de jaarverslagen van secretaris en penningmeester BIL LJARTWEDSTRIJD N DE BEEMSTER BEEMSTER De uitslag van de biljartwedstrijd te W-Beem- ster tussen de beide plaatselijke clubs „Vriendenkring" en „On der Ons" luidt: Jn. Mul. te maken 119, gem. 175; Jn. Spekken 115 140; L. Ootes 84 111; J. Timmer Jr. 89 140; D. Koorn 66 .50; P. Oudejans 65 72 D. de Wit 56 44; D. Knijn Dz. 34 42; C. Oudejans 49 56; Cor de Wit 44 42; Cor Bleeker 38 43: Jn. de Wit 15 7; Arie Roet 26 Pé Ootes 54 67. „Onder Ons": Nol van Etten 138 123; S. Roet 109 56: Piet van Etten 91 83; Jn. Knijn Dz. 84 64; Jn. Dekker jr. 83 91; J. Boos 77 73; P. Spekken 63 48: J. Timmer 61 48; C. Oude jans 60 48: G. Timmer 60 71; C. Boots 66 57; N. Oudejans 56 48; Th. Timmer 55 45; N. Rijper 48 30. Uit deze stand blijkt dus dat de „Vriendenkring" een winst heeft van 156 punten en „On der Ons" een tekort van 156. Deze wedstrijd was de tweede voor een beker die in twee wed strijden moest worden gewon nen. In de eerste had „Vrienden kring reeds een winst van 22 punten; in totaal dus 334. zodat zij niet alleen de beker won, doch tevens de twee uitgeloofde medailles. werden behandeld; de kaspositie was f 630.77 vooruitgegaan; na rapport van de heren Overtoom en Beers werd de penningmeester onder dank gedechargeerd, ter wijl ook het bestuur hulde werd gebracht. In de fin. commissie werden de heren Overtoom en Jac. v. Langen benoemd. De heer Oudeman werd met grote meerderheid als voorzitter herkozen. De heer J. Peeraer hield een causerie over de kunstmest- voorziening, een interessant Vc- toog, dat met de grootste aan dacht werd gevolgd. Met een woord van dank aan de spreker en de vergadering sloot de voorzitter de geslaagde oogstdankdag. Gevonden BEEMSTER Als gevonden werd aangegeven: een rood kin derwantje. Terug te verkrijgen bij het groepsbureau van de Rijkspolitie te Midden-Beem- ster. DIEFSTAL BEEMSTER Dezer dagen miste de aannemer A. J. W. aan de Vecherweg te Z.O.-Beemster een partij planken en palen als mede enig gereedschap. Na on derzoek door de politie bleek, dat een zekere A.B. de schuldige was. B. had een en ander ge bruikt voor het bouwen van 'n schuurtje, terwijl een klein ge deelte op de hooizolder bij een zekere H. d. B. werd aangetrof fen. Tegen beide personen werd proces verbaal opgemaakt. WOONHUIS VERKOCHT BEEMSTER Het woonhuis aan de Middenweg te Midden- Beemster, in eigendom toebeho rende aan de erven R. Kwadijk Sr., en bewoond door mevr. de Goede, is aangekocht door de Beemster Rundveefokvereniging- Het ligt in de bedoeling dit huis te zijner tijd in te richten voor kantoren en laboratorium voor genoemde vereniging en woon huis voor de stamboekhouder. Gevonden BEEMSTER Als gevonden werd aangegeven een kinder wantje, rood, terug te bevragen bij het groepsbureau der Rijks politie te Midden-Beemster. De oogst van de straat WARMENHUIZEN Gevon den een paar gevoerde hand schoenen. Verloren: een vulpen; dames handschoen. Geslaagd 'T VELD Onze plaatsgenoot J. J. N. de Vries, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier slaagde voor het eerste gedeelte Godsdienstdiploma B. VAN DE JACHTHAVEN TE AKERSLOOT AKERSLOOT. In de Vrijdag te houden vergadering van de Raad van Akersloot komt aan de orde een voorstel van B. en W„ om aan de heer G. C. Laamens te Voorburg onderhands voor de som van f 40.000.ie verkopen (behoudens goedkeuring van Ged. Staten) de gemeentelijke Jacht haven aan het Alkmaardermeer en in verband hiermee te beslui ten tot opheffing van de Stichting Jachthaven Akersloot, met ingang van 15 April 1951 en met gelijke datum het personeel eervol ont slag te doen verlenen, een en ander met inachtneming van de bestaande bepalingen. De ontvangen koopsom zal, als de Raad hiermee accoord gaat, worden gebruikt tot dekking van de bouwkosten der door de ge meente gebouwde vier woningen aan de Kerklaan. terwijl een reservepost gevormd zou worden, waarop gedurende 50 jaar l/50ste deel van deze koopsom wordt ge reserveerd ter instandhouding van het kapitaal. Herijk van malen en gewichten AKERSLOOT Op Vrijdag 16 Februari a.s. zal van 1012 uur en van 13 tot 16 uur in de open bare lagere school aan de Raad huis weg, de herijk van maten en gewichten plaats hebben voor deze gemeente. Gevonden en verloren voorwerpen AKERSLOOT Gevonden: een grijsblauwe kinderwant, flinke maat. Verloren: een rode peau de pêche damesportemonnaie m. inhoud. Voor inlichtingen wende men zich tot de postcommandant der Rijkspolitie alhier. Gevonden AKERSLOOT Dezer dagen is een geldbedrag gevonden, De- staande uit muntbiljetten. Voor inlichtingen wende men zich tot de postcommandant der Rijkspo litie alhier. 21 BIGGEN! OBDAM. Bjj de boerderij van Jo Spaander jr. wierp een zeug niet minder dan 21 biggen. 19 bleven er in leven voorwaar een zeldzaam heid. UITVOERING R.K. FANFARECORPS ST. ALOYSIUS CASTRICUM Zondag 28 Januari hield St. Aloysius voor een goed gevulde zaal haar jaar lijkse uitvoering voor genodig den. De voorzitter, de heer de Ruiter opende deze avond met enige welgekozen woorden. Het fanfarecorps onder eminente lei ding van de heer H. v. Ossen- brugge, die van elk nummer een korte uitlegging gaf, begon met de Engelse mars „The Standard of St. George", welke werd ge volgd door Maskerade en de Danssuite van de Nederlandse componist G. H. Boedijn, Hoewel het samenspel tussen pistons en het basregister zowel in het eer ste als in het tweede nummer niet altijd even correct was, wer den de nummers zeer muzikaal naar voren gebracht. Na een zeer goed optreden van het Aloysius kwartet, trad het Kinheim Cultu reel Kwartet onder leiding van K. Twisk voor het voetlicht, dat een zeer goede keus had gedaan in de uit te voeren werken, want zowel de werken van Bach, Haydn en Verdi werden door het publiek buitengewoon gewaar deerd. Het Zaans Koper Kwartet, dat ook zijn medewerking aan deze avond verleende, wist met zijn zeer zware nummers een grote bijval te oogsten van de aanwezigen. De fanfare besloot haar optreden met de pittige Cor tège de Fleurs ouverture en de Franse mars Saint Triphon, wel ke beide op zo'n voortreffelijke wijze werden uitgevoerd, dat niemand zich behoefde af te vra gen hoe St. Aloysius toch in het bezit is gekomen van de Bis schopsbeker. Deze op cultureel gebied zo hoog staande avond werd besloten met een uurtje gezellige dansmuziek, uitstekend verzorgd door de Thiounezen. Oogstdankdag WAARLAND Vrijdag 2 Febr. a.s. zal alhier voor de reden der LTB een oogstdankdag gehou den worden. Deze dag zal be gonnen worden met een plech tige gezongen H. Mis om 8 uur in de parochiekerk van St. Wul fram" tot intentie van de leven de en overleden leden van de LTB. Des avonds om 7 uur zal in de zaal W. Jonker een feeste lijke bijeenkomst plaats vinden, waarbij door de heer Peeraar 'n rede zal gehouden worden over de problemen in de tuinbouw. Verwacht wordt, dat alle leden de uitnodiging van het bestuur om zowel des morgens in de H. Mis als des avonds op de feest- vergadering vertegenwoordigd te zijn, ztulen aannemen. Over enige dagen zal in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam voor liefhebbers van motor en fietssport weer vol op gelegenheid zijn de laatste snufjes op dit gebied te bewonderen Er zal dan n.l. een ten toonstelling geopend worden, waar, naast de motorsport ook een belangrijke plaats zal worden gegeven aan het rijwiel met- en zonder hulpmotor. Op het ogenblik is het R.A.I.-gebouw nog een domein van schilders, timmerlieden enz., die druk bezig zijn, de stands in orde te maken. Handbal St. Adelbert 1 -Zeevogels 2 4-0 EGMOND-BINNEN. Reeds van af het begin waren de Zeevogels sterk in de meerderheid, doch kon den het niet tot een doelpunt bren gen. De midvoor van St. Adelbert liet de eerste goal in het doel ver dwijnen. Het spel golfde op en neer, alhoewel de Zeevogels meer in de aanval waren. Met de rust was dê stand 10. In de tweede helft verhoogde de linksbuiten van St. Adelbert de voorsprong tot 20. De Zeevogels kwamen nog sterker opzetten, maar konden tegen de krachtige St. Adel- bertverdediging niet op. Nogmaals wist St. Adelbert door middel van de rechtsbinnen het Zeevogels-doel te vinden en bracht de stand op 30 Door een speelfout van St. Adelbert werd Zeevogels een penalty toege wezen. waarmee geen resultaat werd behaald. Enkele minuten voor het einde wist de midvoor de stand op 40 te brengen en hiermede was deze spannende wedstrijd door de dames van St. Adelbert verdiend gewonnen. HANDIGE SMOKKELAARS LIEPEN TOCH IN DE VAL Nederlandse en Belgische douane te Nispen hebben in onderlinge samenwerking een eind weten te ma ken aan de veesmokkel, die bedre ven werd door de Gebr. S. uit Nis pen. De beide broers werden gear resteerd en naar Breda overgebracht nadat men er in geslaagd was een auto in beslag te nemen, waarin zij 9 varkens naar Esschen hadden ge smokkeld. Ook de varkens werden in beslag genomen. De Gebr. S. hadden kans gezien van een op een afgelegen weg door de douane opgeworpen barricade een keurig viaduct te maken, dat hun geen enkele moeilijkheid op leverde. In weken tijds hadden zij namelijk voldoende zand weten aan te brengen tegen en over het on doordringbare obstakel van ijzeren palen. Zeepos tpakketten naar Indonesië duurder De Indonesische postdienst heeft na voorafgaand informatorisch con tact thans definitief besloten om met ingang van 1 Februari a.s. o.m. de aan die dienst toekomende ver goeding voor de behandeling van Nederlandse zeepostpakketten te verhogen. Het verhoogde bedrag, dat aan de Indonesische postdienst door de Nederlandse PTT moet worden overgemaakt, zal aan de afzenders hier te lande moeten wor den doorberekend. Ofschoon de Ne derlandse PTT van deze maatregel geen enkel profijt heeft, zal het port voor de per zeepost verzonden post pakketten derhalve ingaande 1 Fe bruari a.s. worden gebracht op f 2.65, f 3.35 en f 4.05 (voor resp. 1, 3 en 5 kg) ROOFMOORDENAAR KRIJGT TWINTIG JAAR Het Amsterdams Gerechtshof ver oordeelde de 32-jarige landbouwers knecht S. A. geb. te Hollum (Ame land), die zonder vaste woonplaats was, conform de eis, tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek wegens roofmoord. Met een zekere H. heeft deze ver dachte medio December 1947 inge broken in het huis van de B. te Beekbergen. Toen de heer de B. eerder dan verwacht werd thuis kwam, is hij neergeslagen. Hij bleek dodelijk te zijn getroffen. De verdachte was op 27 Mei 1949 door de rechtbank te Zutfen veroor deeld tot twintig jaar gevangenis straf, welke straf in hoger beroep door het Gerechtshof te Arnhem werd bevestigd. De Hoge Raad in Den Haag ver wees de zaak naar het Amsterdams Gerechtshof wegens een formele fout. W. SCHELFHOUT OVERLEDEN Bekend schaker In de afgelopen nacht is na een langdurig ziekbed op 76-.iarige leeftijd overleden de heer W. A. T. Schelfhout, een der bekendste en populairste figuren uit het Nederlandse schaakleven van de laatste 50 jaar. De heer Schelfhout heeft de schaaksport gediend als actief speler, die in tal van nationale en ook in enkele internationale wedstrijden successen boekte, als bestuurslid van de K.N.S.B. en van V.A.S. en vooral als journa list met een scherpe geestige pen. De samenstelling van de ploeg van de Rode Duivels, welke 6 Februari op het terrein van La Gantoise te Gent tegen de Zwa- tn-'en uitkomt, is als volgt: Doel: Seghers (La Gantoise'; achter: Berloo (La Gantoise) en Vanneste (Kortrijk Sp.)mid den: De Buck (Eendracht Aalst), v. Pottelberghe (F.C. Brugge) en Delmulle (La Gantoise); voor: De Bruyne 'St. Nicolaas). van Steelant (St. Nicolaas), Annicq (F.C. Renaixi, v. Varenbergh (Racingclub Gent) en Freddy Chaves (La Gantoise). Reserves: Carels (F.C. Brugge) Crepain (F.C. Brugge), Fenaux (Kortrijk Sp.) en Vandieren- donck Oostende) OPGEPAST VOOR NAM AAK-TEXTIEL De Amsterdamse Vreemdelin gendienst treedt op het ogenblik, in samenwerking met de recher che, op tegen een aantal Italiaan se kooplieden, die sinds enkele maanden in Amsterdam en ver scheidene andere grote plaatsen in ons land huis aan huis stoffen te koop aanbieden. Deze stoffen zijn voorzien van keurige stem pels, waaruit te concluderen valt, dat zij van Engelse kwaliteit zijn en dat zij uit de beste grondstof fen zijn vervaardigd. In werke lijkheid komen deze stoffen gro tendeels uit Italië en voldoen zij niet aan de kwaliteitseisen, die de keurige gouden stempels ver melden. De tweede voetbalprijsvraag heeft getoond dat er velen zjjn die een fijne neus hebben voor de uitslagen. Inzendingen, waarvoor drie of vier punten gegeven konden worden, waren deze week heel normaal. Er is bovendien een record gebroken: dé eerste prijs winnaar kwam de vorige maal tot 6 punten, maar deze week konden wij voor de beste rader 7 punten noteren. De heer Grent uit Wervershoof raadde van alle wedstrijden de afloop juist en boven dien wist hij blijkbaar ook nog vooruit met welke cijfers de strijd tussen Helder-Forward en Duinranders-Hugo Boys zou worden beslist. Het merendeel van de inzenders gaf aan West-Frisia de beste kansen, evenals aan Z.V.V. Dit laatste beroofde hen echter van één of twee puntjes. Over de andere wedstrijden liepen de meningen nogal uiteen. De prijzen zijn gewonnen door: 1. G. P. Grent, B 154, Onderdijk, gem. Wervershoof. 2. W. Bierman, Ropjeskuil 62, Alkmaar. 3. M. Groot, Lindenlaan 21, Heerhugowaard. 4. J. A. Zoon, Heerenweg 272, Egmond a. d. Hoef. 5. Gebr. Roelofsen, Dorpsstraat 28, Graft. En hier is de nieuwe opgave: UITSLAG NIET INVULLEN Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. Twee onderofficieren van het Nederlandse Leger te Indonesië, hebben in het voorjaar van 1950, te Semarang een flinke partij le gergoederen verduisterd, waaron der een honderdtal pyama's. Deze legergoederen moesgen destijds aan het Indonesische Leger wor den overgedragen, maar daar voelden de beide onderofficieren niet veel voor en zij maakten voor vele familieleden een pak ketje Dinsdag stonden beiden, de wachtmeester J. D. uit Drieber gen en de sergeant A. W. A. uit Uden terecht voor bet Hoog Mi litair Gerechtshof te 's Graven- hage. De President zei tot de on derofficieren, dat hij beter had kunnen begrijpen, dat zij de goe deren op de brandstapel zouden hebben gegooid dan verduisterd, want daardoor waren zij dieven geworden. Overigens had de gelegenheid wel de dieven gemaakt, daar zij over de magazijnen het beheer voerden. Zij waren ieder tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld, maar de auditeur-militair heeft tegen dit vonnis appèl aangete kend. De advocaat-fiscaal Mr. van Gilse gaf als zijn mening te kennen, dat de goederen waarover de onderofficieren het beheer voerden, volgens het gekregen bevel, zonder meer hadden moe ten overdragen, en zij hadden geen en'/3l recht om zich dat toe te eigenen. Hij eiste een strenge straf: voor D. een gevangenisstraf van een jaar en tegen A. een ge vangenisstraf van negen maan den. Tevens voor beiden terug- OM DE EUROPESE TITEL De Nederlandse Boksbond heeft nu officieel het bericht ontvan gen van de E.B.U., dat Luc van Dam is gekozen om tegen de Engelsman Randolph Turpin uit te komen om de vacante Euro pese titel in het middengewicht. De contracten moeten op 11 Maart a.s. klaar en getekend zijn en het gevecht zal vóór 22 April a.s. gehouden dienen te worden. Minister s' Jacob naar Frankrijk Minister s' Jacob gaat heden naar Frankrijk, waar hij, samen met zijn Belgische collega, drie dagen de gast zal zijn van de Franse minister van Oorlog, Jules Moch. Hij zal er demonstraties met nieuwe Franse wapens bij wonen. zetting tot de rang van soldaat, laagste klasse. Ook de raadsman zinspeelde op de omstandigheden, die de dief maakten. Die omstandigheden waren toendertijd in Semarang zodanig dat de verleiding te groot werd. Hij vroeg voor beiden een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest subs, een gecombineer de straf. De uitspraak is bepaald op 20 Februari a.s. STERRIT MONTE CARLO Dinsdag zijn de bijzondere prij zen voor de sterrit 1951 toege wezen. Wat de Nederlandse deel nemers betreft verwierven Polis en Sevenstern met Bentley de van Wictkevoort Crommelin- beker, beschikbaar gesteld door de International Sporting Club voor de best geplaatste Neder landse ploeg. De prijs voor de gerieflijkste wagen in categorie IV viei ten deel van Kreisel en Perk met Renault. Gatsonides en van Luyk kre gen de Breve-beker voor de meest luxueuze wagen met Sun- beam-Talbot. HET OVERLIIDEN VAN DE JEUGDIGE HAARLEM-SPELER Van medische zijde deelt men ons mede, dat na een onderzoek is gebleken, dat het overlijden van de jeugdige Jan Boereè op Zondag j.l„ tijdens de junioren- wedstrijd HaarlemR.C.H., in geen enkel verband staat met de sportbeoefening. Dit tragisch voorval had op elke willekeurige plaats kunnen gebeuren. I Ishockey Billaneourt-Amsterdam 110 In een wedstrijd voor de West- Europa beker, gehouden Maandag avond in het Roland Garros Sta dion, hebben de Amsterdamse Ijs vogels met 101 gewonnen van Billaneourt. Deze ontmoeting gold als thuiswedstrijd voor de Amster dammers. PAARDENSPORT (Eigen bericht) GRONINGEN. Het bekende coursepaard „Legality", die in Vincennes (Pariis) aan enkele internationale nummers o.a. de Prix d'Amerique. heeft deelge nomen. is momenteel in België en zal Dinsdag 6 Februari a.s. in Bilbvk aan een internationaal nummer deelnemen. Vermoedelijk zal de mede eigenaar G. van der Wal. de hengst ook nu weer besturen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5