Schromelijke overtreding Rijtijdenbesluit Oogstdankdag te Waarland Chauffeurs werkten langer dan veertien uur per dag Begroting 1951 goedgekeurd EDO dwong met 4 p. voorsprong Nieuwe-Niedorp op de knieën Pleven in Parijs terug ALKMAAR EN OMSTREKEN Gezond èn lekker! Feestavond K.A.B. Lezina over tuinbouw Gemeenteraad Oterleek Ruw spel van I.V.V. Proefwedstrijd op de inhaaldag Dag van de gelijke spelen Bij rheumatielcf R 12! Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 5 FEBRUARI 1951 De vorige week werd voor de Haarlemse rechtbank de 3ü-jarige chaulfeur W. de Vr. uit de Deem ster tot 6 weken gev. veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld; de eis was 2 mnd. en intrekking rijbewijs. De Vr. had op 2 Augustus op de Wa genweg te Haarlem een wiel- rijdster aangereden, die aan de gevolgen is overleden. De chauffeur had verklaard dat hij wegens oververmoeidheid even afwezig was geweest, terwijl tevens aan het licht kwam, dat zijn rijtijdenboekje niet juist was ingevuld. De Rijksverkeersin spectie deed een onderzoek in stellen met het gevolg, dat de werkgevers van De Vr., de he ren G. S. en G. v, d. S. te Mid den Beemster 6 Jan. voor de kantonrechter verschenen, waar zij terecht stonden wegens over treding van het werktijdenbesluit. Vóór het ongeval te Haarlem konden 40 overtredingen worden vastgesteld daarna ook een groot aantal, terwijl na afsluiting van het proces-verbaal nog 26 over tredingen konden worden gecon stateerd. Deze overtredingen be troffen de werktijd van de chauf feur. Zaterdagmorgen werd de behandeling van de zaak door de kantonrechter Mr. Boerrigter voortgezet, waarbij de verbalisant en de chauffeur de Vr. alsmede diens collega de B. werden ge hoord. Uit deze verklaringen bleek, dat de chauffeurs vrijwel dagelijks om 4 uurhalf 5 uit de veren kwamen; vóór zij om circa half 66 uur gingen rijden, moesten zij de auto's nog in orde brengen; een voorgeschreven schafttijd bleek niet te bestaan; er werd maar af en aan gereden tussen de steenfabriek te Hille- gom en het werk, waar de ste nen moesten worden afgeleverd. Rust moesten de chauffeurs maar zien te vinden tijdens het laden van stenen op de fabriek, waar zij ook wel eens moesten wach ten, voor zij aan de beurt kwa men. Niettemin moesten zij dan steeds paraat zijn, doch zij von den dam tiid, om hun brood op te eten. Zij moesten ook helpen bij het lossen en maakten lange Examens Reddingsbrigade ALKMAAR. Onlangs werden door de Alkmaarse Reddingsbrigade examens afgenomen voor het beha len van het diploma Reddend zwem men. Hiervoor slaagden: B. Al; C. Biskanter; W. Bloot- hoofd; Mevr. Butter; H. Butter; W. Doeven; C. v. Dijk; J. Els wijk: B. v. d. Gaag; G. v. d. Heide; M. Hotten tot; J. Jansen: H. Kaper; A. Kees man; G. Langeberg; D. Leeuwen kamp: H. v. d. Linden; A. Martin: G. Molenaar; A. Mooij; Dhr. Muijl- wijk; E. Stam; M. Steiger; A. Stroo ker; Sj. Veen; G. de Waard; N. de Waard. Afloop van aanbesteding De afloop van de aanbesteding van het bouwen van een dubb. woonhuis a.d. Boulevard te Egmond aan Zee, architect Nic. Schaap, Alkmaar is: Fa. IJ. Kops en Zn. Heiloo f 51.600 S. Kops, Heiloo f 50.500 C. Glorie, Limmen f 49.690 J. Veul, 't Zand f 49.100 Gebr. Schuit, Egmond a.d. Hoef f 46.150 M. Marouering, Bergen f 47.550 C. Noord, Bergen f 47.371 Gebr. Opdam, Heiloo f 46.950 Th. Hoogewerf, Ursem f 46.350 P. Blankendaal. Alkmaar f 46.049 A. J. de Geus. Heiloo f 44.650 M. van Steeg, Heiloo f 44.450 Joh. Zoon, Alkmaar f 44.000 Th. Bakkum, Alkmaar f 43.500 P. Buis. Oudorp f 43.360 A. Breed, Hoogwoud f 41.193 J. Dekker, Alkmaar f 40.890 Gebr. Kaandorp, Heiloo f 40.730 Gebr. Tromp. Castricum f 40.540 Het werk is gegund aan de laagste inschrijver, .Gebr. Tromp te Castri cum. WIELRENNEN ALKMAAR Alcmaria, De Bataaf en Kennemerland hebben gisteren hun jaarlijkse club ontmoeting gehouden, welke be stond uit het rijden van een Cycle Cros. Van de zijde der renners bestond hier grote be langstelling voor. En het stond bij voorbaat vast, dat het een zware strijd zou worden. Was het dan ook te verwonderen dat de Bataaf en Alc. Victrix met ge lijke punten eindigden? Alle renners hebben zich dan ook tot het uiterste gegeven. De uitslagen zijn als volgt: A klas: 1. W. Snijders B; 2. C. Bakker B; 3. H. 'v.d. Sluis A; 4. Jn de Wilde A; 5. D. v.d. K B. klas: 1. J. Hofland K; 2. C. Balies A; 3. P. Tienstra B: 4. G. Koch A; 5. D. de Ruiter K; C Klas: 1. A. Luiks B; 2. J. Bloetjes A; 3. J. Peene K; 4. W. Assen A; 5. J. Zoutman K. NIBEG Kring Alkmaar In de hedenavond om 8 uur in 't Wapen van Haarlem aan de Nieuwesloot te houden leden vergadering van de NIBEG - Kring Alkmaar zal de heer B. A. van Ketel over de NIBEG spre ken, waarna de heer M. den Hartogh de Voorlichtingsdienst zal vertegenwoordigen. H.L.O.-diploma ALKMAAR Aan het laatst gehouden examen ter verkrijging van het H.L.O.-diploma, afgege ven door de Nationale Vereni ging tot Bevordering van Har monische Lichaamsontwikkeling werd door 44 Rijkspolitieambte naren uit het District Alkmaar deelgenomen, welke allen het di ploma wisten te verwerven. St. Caecilia ALKMAAR. Leden, heden avond 10 over half acht s,v.p. aantreden op de Paardenmarkt; denkt om de verlichting! dagen zij kwamen thuis om 6 of 7 uur, doch ook vaak om 8. 9 of 10 trur, of nóg later. Daarbij kwam, dat de auto, 'n Mac, veel defect was en ook al eens van de weg gestuurd was wegens niet- deugdelijke remmen. Geen won der, dat de chauffeur, die tijdens de bouwvakarbeidersvacantie an der werk moest doen, overver moeid raakte tegenover zijn col lega De B. had hij na de aanrij ding te Haarlem gezegd, dat hij zat te slapen. Die morgen waren zij om kwart voor 6 vertrokken. Get. De Vr., die 13 Jan. met een loontegoed van f 300.zijn ont slag heeft gekregen, getuigde, dat hij in opdracht van zijn beide werkgevers zijn riitijdenboekie valselijk en in strijd met de waarheid had ingevuld, gehouden; nu tot 15 Febr. a.s. te horen werd de zaak weer aan- gehuoden; nu tot 15 Febr. a.s. A.F.C.-NIEUWS Het tweede behaalde één punt, dat kan beter. Het derde kreeg de volle winst, dat was keurig. Het vierde verloor, ondanks hoog bezoek. Het was na de rust mis! Hoe moet dat nu met de kam pioenskans? De junioren a en c waren ook al fout. Spoedig herstel is nodig, dus we moeten a.s. Zondag weer gaan winnen. De adspiranten maakten alles goed. op een enkel misstapje na, was het hier volop winst, wat de klok sloeg. Dat geeft de burger moed. Nu reeds willen wji onder de aandacht brengen, dat een her boren eerste elftal aangemoedigd door een grote schare supporters, Zondag a.s. aan de Westerweg Vrone ontmoet. Dat wordt nu weer eens een echt ouderwets partijtje voetbal (de spelers van ons eerste zijn belust op revan che). Hedenavond is er clubavond met extra attracties en prijzen. Vanavond vieren wij vastenavond in AFC-kring. Wij verwachter, deze maal iedereen. De P.P.C.-ER Burger IJsclub ALKMAAR In Café Cen traal wordt hedenmiddag om 5 uur de jaarlijkse uitkering ge houden van de Burger IJsclub. Uit hef politierapport ALKMAAR Zaterdag is aangehouden een 18-jarige loop jongen terzake van diefstal van een bedrag van f 7.uit de portemonnaie, welke hij vond in de gang van een woning, waar hij even moest wachten. Hij is na verhoor weer op vrije voe ten gesteld. Zondagmorgen werd in een lo gement alhier aangehouden een man, die nog gesignaleerd stond in het politieblad, omdat hij nog 24 dagen hechtenis en 12 maan den Rijkswerkinrichting moest uitzitten. Hij is op transport ge steld. Zondag na de H. Mis van 11 uur in de St. Josephkerk werd een rijwiel vermist door een der kerkgangers. Tenslotte bleef er één fiets over, doch het was niet de zijne. Vermoedelijk heeft een der andere kerkgangers zijn fiets per abuis verwisseld. In lichtingen bij de politie. Gemeente-secretarie ALKMAAR Wegens verbou wing van de afd. Alg. Zaken van de Gemeente-Secretarie is deze afdeling met ingang van morgen ondergebracht in het Stedelijk Museum. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Yvon ne M. L., d.v. J. B. N. Nierop en V. Rietveld. Gehuwd: Cornelius A. Steen huis en Catharina C. Verbeek; Adrianus A. Lantman en Anna W. van Reijendam; Nicolaas L. W. van den Berg en Anna C. Heidemann; Joannes S. Bartels en Wilhelmina C. Dingerdis; Casper Kleijn en Johanna S. van Well. Overleden: Antonius S. Smoo- renberg, oud 85 jr., wedr. van A. Fraaijman; Henderica Jan sen, oud 57 jr., geh. met H. A. Assenberg, Reinuwtje Keezer, 91 jr., gesch. van H. Voorthuijsen, Hendereintje Semeijns, oud 76 j., Wilhelmina J. Polak, 16 jr. CARNAVALSFEEST Verkenners St. Clemens- Willibrordgroep HEILOO. Dinsdagavond a.s. 19 uur zullen de gemaskerde ver kenners hun entree maken in de Brunozaal; om Prins Carnaval te ontvangen. Na deze „plechtigheid" vindt 'n polonaise plaats, waar onder de jury beoordelen zal, welke groepen of individuele per sonen voor prijzen in aanmerking komen, 'n Speech van Prins Car naval en enige gezelschapsdansen zullen de vreugde in het Ver kennerskamp en onder de geno digden ten top doen stijgen. ZEER GEVAARLIJK HEILOO. Het trottoir langs het hek tegenover de R.K. kerk is dermate verzakt, dat kuilen ontstaan zijn van plm. 30 cM diepte. Aangezien de verlichting daar ter plaatse ook beneden peil is, kan de trottoirgebruiker des avonds 'n ernstige val maken. Men zij gewaarschuwd! Geslaagd HEILOO De wachtmeester der Rijkspolitie R. de Boer van de Groep Heiloo wist tijdenshet op 30 Januari 1951 te Amersfoort gehouden examen het Candi- daat-Inspecteurs Diploma te verwerven. ONZE AGENDA Gulden Vlies 8 u„ Vasten avondviering R.K. Dans- comité; Café Centraal: 5 u„ uitde ling Burger IJsclub. Wapen van Haarlem 8 uur: ledenvergadering NIBEG, Kring Alkmaar. Victoria: 8 uur Genootschap Physica. Bioscopen Rex: Cagliostro, 18 j., 2.30 en 8 uur. Cine ma: Voor wie de klok luidt, 18 j. (onder voor behoud) half 8: Victoria: De Gouden salamander 18 j. 8 u.; Harmonie, De Vlammende Pijl, 14 j. Dienst Doktoren: E. v. Gilse Kennemerpark. 8. Tel. 3136 en K. C. Koppejans, Oudegracht 186. Tel. 328!} Dienst Apotheker Wed. Wa rner. Mient 11. Van de fiets gevallen BERGEN Doordat in de Dr. van Peltlaan plotseling een hond de rij we» overstak voor het rij wiel van Mevr. Groentjes van de Kanaalkade uit Alkmaar, kwam zij zo hevig te vallen dat zii niet op eigen gelegenheid naar huis mocht terugkeren, doch op dok tersadvies per taxi moest worden overgebracht. Nieuwe woningen in gebruik BERGEN Zaterdag zijn de eerste 10 woningen van het com plex aan het Veredijkje, door de nieuwe bewoners in gebruik ge nomen. De nieuwe bewoners zijn ten zeerste ingenomen met hun frisse luchtige woning voorzien van een douchebad, een prachtig uitzicht op het land en de tuintjes die thans in aanleg zijn. Verloren en gevonden voorwerpen BERGEN Gevonden: Bruine kindermuts; bruine bivakmuts; geruite zakdoek: knipmes; zwart katje; bruine linker want: witte gebreide kinderkousen; streng witte kralen; kompas (speelgoed) kaasje 40-plus; vulpen. Verloren: damesparaplu - rood; rode vulpen in grijs etui; bruine kinderwant; zilveren bedelarm band; 2 delen van een bedstel (kapok) gestreepte tijd; brei werk (kluwen wol met naalden) 1 paar kinderwantjes gebreid, rood/groen; donkerblauwe cein tuur; zwarte vulpen met goud kleurige dop. Advertentie1 ItOOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIË VEERTIGJARIG JUBILEUM DE BEEMSTER. Vrijdag 2 Februari vierde de heer Jac. Oudejans de dag, dat hij veertig jaar in dienst was bij de heer W. P. Koning op de Boerderij „Het Jaagschuitje". De heer Ko ning heeft van deze dag een grote feestdag willen maken. Des och tends werd een H. Mis uit dank baarheid opgedragen en later op de dag was de gehele familie Koning en Oudejans bijeen op het „Jaagschuitje", waar velen van de gelegenheid gebruik maak ten, om de jubilaris te felicite ren. Van de familie Koning mocht de heer Oudejans enige cadeaux in ontvangst nemen. HULDIGING VAN DE HEER J. OUDEJANS DE BEEMSTER Dezer dagen werd in het verenigingsgebouw aan de Jisperweg de jaarlijkse feestavond van de K.A.B. gehou- den. De voorzitter, de heer G. Weel mocht een geheel gevulde zaal het welkom toeroepen en wees er o.m. op, dat het bestuur steeds in volle actie blijft voor het belang van de leden. Het was een cabaretavond door het gezel schap „Defile" uit Leiden. Een zevental artisten hebben een ge weldig programma gebracht, dat zeer in de smaak is gevallen. Vooral de accordeonisten De An- ja's en de Acrobaten hadden een goed succes. Tijdens de eerste pauze vond dé huldiging plaats van de heer Oudejans die veertig jaren bij de heer W. P. Koning is werkzaam geweest. De heer G. Weel sprak de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe en noemde hem een der trouwste le den van de afdeling van de KAB Hij bood hem namens de gehele afdeling een boekwerk aan. De weleerw. heer Biemans noemde de jubilaris een pionier, en stelde hem de jongeren ten voorbeeld. Namens het Hoofdbe stuur reikte hij hem het zilveren insigne voor verdiensten der KAB uit. De zeereerw. heer pas toor van Leipzig feliciteerde de jubilaris eveneens en sprak ziin beste wensen uit voor zijn per soonlijk leven. Namens de KAJ declameerde de heer A. Roet een toepasselijk gedicht. Hierna zette het gezelschap „Defile" het pro gramma voort. Tenslotte sprak de voorzitf"' zijn dankwoord en noemde de avond een succes. Hij spoorde de leden uitdrukkelijk aan tot beter vergaderingbezoek. GLADIOLEN KWEKERS ATTENTIE LIMMEN Evenals vorig jaar heeft de Bloembollen keurings dienst weer een verplichte Naph taline-behandeling ter bestrij ding van de Thrips voorgeschre ven voor alle op te planten gla diolen en kralen. Met nadruk wordt er door de keuringsdienst op gewezen dit zo spoedig mo gelijk te doen, aangezien het voorjaar nadert, en het nu nog een geschikte tijd is. Voor de juiste methode van behandeling welke onder controle moet ge schieden kan men zich in ver binding stellen met de daarvoor aangewezen controleur. Het Rode Kruis EGMOND AAN ZEE. Te Egmond aan Zee is een afdeling van het Ned. Rode Kruis opge richt. Het voprlopig bestuur is als volgt samengesteld: Burge meester M, Nifele, voorzitter; mr. J. J. Spit, vice-voorzitter; mevr. Feningavan der Lindt, le secr.; de heer C. Baltus uit Egmondbin- nen, 2e secr.; de heer P. C. M. Simons uit Egmond aan de Hoef, le penningm., de heer P. Mooij uit Egmondbinnen, 2e penningm. en de heer J. de Groot uit Egmond aan Zee, lid. Deze afdeling zal haar werk zaamheden uitstrekken over de gemeenten Egmond aan Zee en Egmondbinnen. De afd. Waarland van de LTB be gon haar oogstdankdag met een door Pastoor Verhaar opgedragen H. Mis voor de levende en overleden leden; tal van leden woonden de H. Mis bij. s Avonds werd de feestvergadering gehouden, waar de voorzitter speci aal de G. A. Pastoor Verhaar en de spreker de heer J. Pecraer verwel komde, alsook de afgevaardigden van St. Deus Dedit en K.A.B. Hij deelde voorts mede, dat 20 leden ter retraite gingen en hoopte, dat in de toekomst dit aantal groter zal zijn. Hij spoorde, n.a.v. een schrij ven van het U.C.B. aan om de kwali teit van het exportproduct op te voeren, besprak de ruilverkaveling en deelde in verband hiermede mede dat t.z.t. waterleiding en electrici- teit zal worden aangelegd. Hij wees tenslotte op het nog ont breken van een jongeren-organisatie en hoopte, dat deze er spoedig zou komen. Hierna besprak de heer Peeraer de tuinbouwproblemen van deze tijd, waaraan hij een beschou wing over de algemene toestand van het land vooraf liet gaan. Hij besprak de rentabiliteit der tuinbouwbedrijven, de mechanisatie die niet in een mechanisatiewoede mag ontaarden en de bemesting van de grond. Wat het teeltprogram ma betreft is het raadzaam zo weinig mogelijk risico's te nemen en de teelt niet tot één of enkele produc ten te beperken, dit bevordert de Handbal OUDORP. Zondag speelde de damesclub V.B.O. 1 van Oudorp een wedstrijd tegen HSV van Heiloo. Zoals we dat van de da mes gewoon zijn, werden alle krachten ingespannen en was het een felle strijd. Naar het zich liet aanzien, waren partijen on geveer tegen elkander opgewas sen. In de eerste helft was het de dames uit Heiloo gelukt een doelpunt te maken. Hierbij bleef het ook. De Oudorper dames kon den geen succes boeken; het bleef 10 voor H.S.V. De laatste thuis EGMOND AAN ZEE. Vorige week is de heer E. Prins, Trom penbergstraat, uit Indonesië thuis gekomen. Het was de laatste van de Egmondse militairen, die nog in Indonesië verbleef. bestaansmogelijkheid. Zo kunnen b.v. aardbeien en bessenteelt goede resultaten afwerpen, terwijl zij aan vele handen werk geven. De cdüse- rie van de heer Peeraer werd met grote belangstelling gevolgd en met applaus beloond. De heêr Jn. Jong gaf enige inte ressante cijfers over de omzet van kunstmest en veevoeder van het I. V.-bureau van de LTB. waarna enige komische films werden ver toond. De heer Dekker bracht aan het slot de voorzitter dank voor zijn goede leiding der afdeling. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Hendrika J. dv J. Bakx en M.J. v. Berghe; Breggitta A. dv R. Melchers en A.G. Stoop: Margaretha J.M. dv J.L. Visser en M.M. Klaver; Ger- rit J.*zv J. de Moes en G.J. Elout. Ondertrouwd: C.J. Voorthuijsen en E.N. Pannekeet; A.D. Jippes en E. Schermer. Getrouwd: A.Y. de Bruijn en M. Stad; J.J. Schilder en N. Kla ver. Overleden: Jan Brak 68 j„ weduwnaar van N. Blaauboer. Kolping BoysSt. Boys OUDORP. Zondagmiddag speelde Kolping Boys 1 een wed strijd op eigen terrein tegen St. Boys van Sint Maarten. De ploe gen, die beide goed spel te zien gaven, werden nogal gehinderd door de sterke wind, die ongeveer dwars over het veld woei. De bal geraakte dan ook te dikwijls over de lijn. Met de rust had St. Boys 10 voorsprong. Kort na het begin van de tweede helft wist Kolping Boys gelijk te ma ken. In het laatste gedeelte van de tweede helft wist Smit met een fraai schot Kolping Boys een 21 voorsprong te bezorgen. Kort daarna plaatste Jongebloed met een onhoudbaar schot het leer in het net. Het einde kwam met een 3-1 overwinning voor Kolping B. De Albert Hall gesloten? LONDEN, 4 Febr. (Reuter) De „Royal Albert Hall", de grootste muziekzaal te Londen zal misschien worden gesloten, omdat de regering de 353.360 pond sterling, nodig voor het herstel, geweigerd heeft. In de raadsvergadering te Oterleek werd de begroting over 1951 vastge steld. De raadscommissie had geen op- of aanmerkingen. De heer Baltus was rapporteur. De heer Spaan wenste het gebruik van de gymnas tiekzaal door de verenigingen beëin digd te zien evenals de verstrekking van melk op school. De post, voor t.b.c.-bestrijding uitgetrokken, achtte h(j niet nodig. De begroting van het burgerlijk armbestuur over 1951 werd even eens goedegkeurd. Met de Coöp. Zuivelbank te Alk maar zal een kasgêldlening worden aangegaan van f 10.000 maximaal. De vereniging kleuterschool te Oterleek had een verzoek om sub sidie ingediend. Na rijp beraad werd in principe besloten maximaal f 200 per school per jaar te verlenen. Het vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van schoolgelden werd voor 19501951 evenals vorige jaren vastgesteld op 2. Aan het Witte Kruis afd. Scher mer zal een subsidie van f 140 wor den verleend in de kosten, betaald ten behoeve van de verplegingskos- ten van een der gemeentenaren. Op een verzoek om subsidie van de mechanisatie-commissie voor N.- Holland werd afwijzend beschikt. I.V.V.—D.T.S. 0—1 Het is de Deetjes eindelijk weer eens mogen gelukken be slag te leggen op de volle winst en wel bij I.V.V. Het is overigens gebeurd in een wedstrijd die van IV V-zij de weinig fraais te zien heeft gegeven. Het was maar goed aat scheidsrechter Broek man reeds direct de leiding straf hield, waardoor veel onheil werd voorkomen. DTS hield het hoofd koel en verdiende daardoor ten volle de overwinning. De dwars over het veld staande wind be zorgde de spelers veel last. DTS was het meest in de aanval en na ongeveer 15 min. kwam het eerste en enige doelpunt na een doelworsteling tot stand. Het was P. Tromp die de club uit Oud karspel de leiding gaf. Wat beide clubs ook nog probeerden, toen het rusten was geblazen was het nog 01. DTS trok zich na de thee terug in de verdediging en dat deed de weinige supporters eerst het erg ste vrezen. IW viel nl. verwoed en onbesuisd aan en men trapte maar raak, als men de bal in de buurt dacht. Vele vrije trappen waren daarvan de oorzaak en de wedstrijd werd steeds minder mooi. Zoals boven gezegd, de scheidsrechter hield de teugels goed strak en doordat DTS niet met gelijke munt betaalde, faalde iedere poging van IVV om het gezien het werkelijk luwe spel blijkbaar tot een penalty te brengen. Toen het eindsignaal weerklonk, was de overwinning door de goede beheersing van hoofd en zinnen volkomen ver diend voer.-het met drie invallers spelend DTS. VOETBAL OP ZATERDAG Door de inhaaldag was het pro gramma niet zo heel groot, waar door thans de steeds opnieuw vastgestelde proefwedstrijd ein delijk doorgang kon vinden West 1 moest tegen West 2 de vlag strijden met 61. Voor 3 A was geen enkele wedstrijd vastgesteld. In 4 A heeft AMVJ zij het met grote moeite tooh kans gezien de Ketjen's met lege handen naar huis te zenden waardoor deze laatste wel wat op achter raken. Ook viel hier nog een verrassing te noteren, nl. de nederlaag van de jongens van Overdie tegen de Fokkermannen. Was aan deze 10 nederlaag nu niets te ver anderen geweest?? ZCFC mocht thuis blijven daar het terrein op Marken voor de zoveelste maal werd afgekeurd. In 4 B weer een monsterover winning van SIZO. PVWA werd hier het slachtoffer met liefst 92. Ook de Geuzen wisten weer te winnen, zij het na veel inspan ning. Want Kromhout wist een 20 achterstand even na de rust in 23 voordeel om te zetten doch bij het einde konden de Geuzen door twee keurige doelpunten toch nog een overwinning uit het vuur slepen. ENGELSE LEAGUE Slechts drie van de 16 ploegen, die a.s. Zaterdag in de vijfde ronde van de bekercompetitie uit komen, wonnen hun Ieague-wed- sitrijden. Het waren Blackpool, Manchester United en Mansfield Town. Acht teams moesten zich tevreden stellen met een gelijk spel, terwijl de resterende vijf werden geklopt. Wolverhampton Wanderers, dat een kans heeft om in de finale van de beker competitie te komen, verbaasde ieder door met 3—2 van Charlton te verliezen. Eerste divisie: ArsenalNewcastle 00. As ton VillaBlackpool 03. Burn leyWest Bromwich Alb. 01. ChelseaStoke City 11. Derby CountyBolton Wanderers 22. LiverpoolFulham 20. Manch. Un.Middlesbr. 10. Ports mouth—Everton 63. Sheffield W.Huddersfield 32. Sunder landTottenham H. 0—0. Wol verhampton W.—Charlton Athl. 2—3. Tweede divisie: BuryGrimsby Town 23. ChesterfieldCardiff City 03. Doncaster RoversBrentford 0—3 Hull CityBlackb. Rovers 22. Leeds Un.—Sheffield Un. 1-0. Leicester CityCoventry City 30. Luton TownManch. City 22. Preston N. E.Notts County 31. Q. P. RangersBirmingham City 20. Swansea Town—Sout hampton 21. West Ham United- Barnsley 42. Bij de rondvraag dankte de heer Spaan de burgemeester voor zijn goede wensen en wenste hem en zijn gezin wederkerig het beste voor 1951. De heer 'Zwaan wilde de ne ringdoenden meer laten betalen voor de vuilnisophaaldienst dan particu lieren. Maar daar komt niets van in. De heer Baltus achtte het gewenst dat de wielen van mestwagens wor den schoongemaakt voor zij op de openbare weg rijden. Met de betrok kenen zal overleg worden gepleegd. Er werd een fietsvergoeding van f 25 vastgesteld, te verstrekken ten behoeve van leerlingen die de R.K. school te Oudorp per fiets bezoeken. De straatverlichting van Oterleek zal worden uitgebreid. PATER A. J. M. STUMPEL S.J. PLOTSELING OVERLEDEN HOORN In de afgelopen nacht is te 's-Gravenhage plot seling overleden onze oud-stad genoot, de Zeereerw. Pater A. J. M. Stumpel S.J. De overledene, die de leeftijd van 66 jaar heeft bereikt, was aanvankelijk verbonden aan het college van de Patej-s Jezuieten te Katwijk en vervolgens aan het St. Canisiuscollege te Nijmegen. Gedurende zes jaar was hij Pastoor van de St. Theresia van Avilaparochie aan het Westeinde te Den Haag, waar hij na een even lang verblijf aan de „Krijt berg" te Amsterdam, twee jaar geleden, wederom als pastoor, terugkeerde. Tevens wsfS de overledene di recteur van de „Liefdezusters van de H. Juliana v. Falconerie". Pater Stumpel overleed in het 31e jaar van zijn Priesterschap. Dat hij in vrede ruste. LANDBOUW- PREMIEVERSTREKKINC De Rijkslandbouwconsulenten te Schagen en Purmerend maken bekend, dat bedrijven met min der dan 10 ha. cultuurgrond in aanmerking komen voor premie verstrekking op de aankoop en inzaai van een gras- en klaver zaadmengsel, op de aankoop en inzaai van rode klaver en op de aankoop en inzaai van voeder lupinen. HET GESCHIL BIJ HET CONCERTGEBOUWORKEST „Ter oplossing van het geschil b;j het Concertgebouworkest heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Za terdagmorgen in audiëntie ont vangen een aantal orkestleden, die tijdens de gebeurtenissen in het Concertgebouw te Amster dam niet zijn weggegaan. Even eens heeft de minister een on derhoud gehad met enkele leden van het bestuur van het Con certgebouw. Het ligt in ziin voornemen nog andere orkest leden te horen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond (opge maakt te 10 uur): WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met en kele plaatselijke buien. Krach tige tot matige wind uit Zuide lijke richtingen. Vannacht op de meeste plaatsen iets kouder. Overdag ongeveer dezelfde tem peratuur als Zondag. (Advertentie) R 12 bestrijdt rheumatische ontste kingen en werkt snel pijnstillend. Met R 12 is het mogelijk het voor een doeltreffende behandeling van rheuma- tlek benodigde aantal tabletten zonder bezwaar in te nemen. Het preparaat werkt snel, daar de actieve stof in een korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zon der onaangename of schadelijke neven verschijnselen de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs na tuurlijke weg uit het lichaam verwijdert. R 12 wordt aanbevolen tegen spier-, zenuw- en gewrichtsrheumatiek, ischias, spit, lumbago, verkoudheden en pijnen. Kuurverpakking, inh. 48 tabletten Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekera en drogisten* HANDBAL-SCHEIDS RECHTERS VERGADERDEN HOORN Zaterdagmiddag vergaderden in „De Roskam" de scheidsrechters van de Noorder- handbalkring van de R.K. Ned. Handbalbond. Zoals later zou blijken was het de laatste keer onder leiding van de heer Glan- dorf, die zich noodgedwongen uit de handbalsport moest terugtrek ken. Hij was een van de oprich ters geweest van de scheidsrech- tersvereniging, had twee jaar het secretariaat waargenomen en was vervolgens voorzitter gewor den. Zowel door een der leden, de heer Vriend, als door de com petitieleider, de heer van Velsen, werden woorden van afscheid ge sproken en de laatste deed deze vergezeld gaan met een klein cadeau. Bij de volgende bestuursver kiezing werd een technische wij ziging in de verdeling der func ties aangebracht, met dien ver stande, dat door de competitie leider voortaan de scheidsrech ters worden aangewezen en niet, zoals tot dusver door de secreta ris. De heer Slaman uit Onder- dijk en de heer Vriend uit Berk hout werden daarna gekozen om de opengevallen plaatsen te gaan bezetten. Resp. als voorzitter en vice-voorzitter. Bij de rondvraag kwam o.a. de contributieregeling ter sprake, terwijl de heer van Velsen nog meedeelde, dat een scheidsrech- tersdag voor het Bisdom Haar lem in het vooruitzicht was ge steld. Zondagmiddag stonden in Berk hout de eerste elftallen van RKEDO en Nw. Niedorp tegenover elkander. Nw. Niedorp speelde voor de rust tegen de wind in. In de eerste mi nuten moest men elkanders krachten meten en daarna ging EDO een meer serieuze aanval opzetten. Maar het bleek voor de tegenpartij zo door zichtig van opzet, dat de backs van Nw. Niedorp terstond hun tegen maatregelen konden nemen. Daarna was het de beurt aan Nw. Niedorp maar ook de backs van EDO waren niet van gisteren en het spel golfde steeds op en neer. Maar toen dat lang genoeg geduurd had kreeg EDO een gunstige kans en zij wist haar eerste doelpunt te sco ren. Maar ook Nw. Niedorp liet zich niet onbetuigd. De rechtsbuiten zette de bal mooi voor doel, de links buiten, die keurig op zijn plaats stond,, gaf een keihard schot op doel maar vond ook de keeper op zijn vel inzond, zodat de EDO-voorhoede post, die de bal terstond weer het er mee vandoor kon gaan. Daar was het de linksbuiten, die de bal keurig voor bracht, doch een der N.-backs wist een corner te forceren. Uit een scrimmage, welke daaruit voor het N.-doel ontstond, maakte EDO haar tweede doelpunt. Kort hierna trad de rust in. Na de rust ging EDO meteen weer op het vijandelijke doel af, doch de PARIJS, 4 Febr. (Reuter). De Franse premier, René Pleven, is Zondag van zijn bezoek aan do V.S. en Canada te Parijs terug gekeerd. Bij aankomst verklaarde hij; „Ik ben er van overtuigd, dat Frankrijk begrepen wordt, dat zijn inspanning wordt gewaar deerd, dat het niet alleen staat en dat het kan rekenen op mach tige vriendschap van verschil lende zijden om het te helpen". SCHIP GEZONKEN IN HAVEN VAN BRUINISSE Het 160 ton metende m.s. Vios uit Dedemsvaart, schipper H. Klos, dat geladen met kunstmest onderweg was van Vlaardingen naar Terneuzen, is in het Zijpe juist ter hoogte van de tramha ven bij Bruinisse, aangevaren door het tankschip Libra (kapi tein Pol) van Van Ommeren's Scheepvaartbedrijf te Rotterdam. De Vios werd door het boegan ker van de Libra juist onder de waterlijn getroffen en begon on middellijk te zinken. De opva renden, man, vrouw, knecht en vier kleine kinderen, konden met een roeiboot de wal bereiken. Van de inboedel kon bijna niets worden gered. aanval keerde zich ten gunste van Nw. Niedorp, wier midvoor met een hard schot de keeper van de tegen partij wist te passeren. Niet lang daarna volgde het derde doelpunt van EDO en Nw. Niedorp die zich niet liet ontmoedigen maakte ge bruik van een misverstand in de E.-achterhoede om een tegenpuntje zette EDO weer een aanval op die te scoren. Onmiddellijk na de aftrap met succes bekroond werd. Haar doelpuntenhonger kon zij niet be dwingen en volgde er nog een en nog een zodat EDO de wedstrijd met een 62 stand gewonnen zag. ABT JAROLIMEK OVERLEDEN PRAAG, 4 Febr. (Reuter) De Stanisiav Jarolimek, de vijf tigjarige abt van het Benedictij- nerklooster van Strahov te Praag die op 2 December j.l. tot twin tig jaar gevangenisstraf veroor deeld werd op beschuldiging van hoogverraad en spionnage, is na een ziekte in het hospitaal van de Pankras-gevangenis in de nacht van 31 Januari op 1 Fe bruari overleden. GEESTELIJKEN TE PRAAG VEROORDEELD PRAAG, 4 Febr. (Reuter) Een groep van tenminste zeven Rooms-Katholieke geestelijken zijn te Praag veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 3 tot 13 jaar op beschuldiging van hoog verraad en spionnage, zo is offi cieel bekend gemaakt. Onder hen bevinden zich drie voormalige secretarissen van aartsbisschop Beran van Praag, aartsbisschop Matotsja Olomouc en bisschop Icha van Hrades Kralove. ALKMAAR, 5 Febr. 7 paar den 350900, 89 vette koeien 500 1080, 110 nucht. kalveren 30 70, 293 varkens 1.701.73 p. kg. WARMENHUIZEN, 5 Febr. - Gele kool 6.107.30, witte kool 5.50—5.70, rode kool 6.50—14.20. LANGEDIJK, 5 Febr. 2500 kg uien 3.304.40, grove uien 3.60, 3000 kg groene kool 920.70, 4500 kg rode kool 6.50—12, 12000 kg gele kool 6—6.40, 11000 kg Deense witte kool 5.50, 3000 kg gele kool doorgedr., 5500 kg witte kool doorgedr. WOGNUM, 5 Febr. Al va 11.40 —11.60, 4500 kg witlof A 28—34, B 25—31, C 24—27, stek 17—25, 750 kg spruitkool 1334, rode kool 9.1014.10, gele kool 9.10, uien 4.50, breekpeen B 4—5.10. AVENHORN, 3 Febr. 350 kg spruitkool 1226, 3500 kg witte kool, Deense 5.50, 5000 kg rode kool 7.10—15.30, 1000 kg gele kool 68.30, 800 kg groene kool 13.5017.60, 38700 kg uien, grove 2.904.10, gewone 2.80-4.30, 17000 kg bieten rond 6.307, II 5.60—6, 28500 kg peen II 4.00, III 4—5.20, IV 4—4.30. N. SCHARWOUDE 5 Febr. 2200 kg uien 3.90, grote 4.104.50 2100 kg rode kool 9.40: 1000 kg gele kool 6; 17.000 kg witte kool 5.50.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2