Ger de Roos wierp HET DING in Zandvoorts woelige branding Staking in Australië De Stichting van de Landbouw in Utrecht in congres bijeen 't Gaat niet om het getal maar om de bezieling i DRIJFNATTE ZEERIDDERS In Engeland geen uitbreiding EEN „BUITENLANDSE Indonesisch commentaar op Ambonees aanbod inzake Korea Ducks bedolven onder rollers Naar wij vernemen;j Coördinatie met zusterorganisaties in het buitenland is een gebiedende eis Frans zwendelaar veroordeeld Pastoor A. J. M. Stumpel SJ. DE STILLE OMGANG m bÜlSS V.S. roepen meer soldaten op DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 PAGINA 3 Het moment is aange- broken. Ger de Roos gooit de kist met „Het Ding" overboord. Heel Zandvoort toas uitgelo pen om dit schouwspel te kunnen meemaken, uit alle delen van het land waren verslagge vers en persfotografen naar deze nog stille badplaats getogen om evenals het Orkest Zon der Naam in. een duck mee naar de branding te gaan. Naar de plaats waar Ger de Roos de kist vond. M iü (Van onze speciale verslaggever.) Ger de Roos is de kist en wat voor hem belangrijker is „HET DING" kwijt. In Zandvoort aan de zee, daar waar het in de branding leê, toen de leider van het Orkest Zonder Naam dat vreemdsoortige voorwerp vond, is het weer aan de golven toe vertrouwd. Met een zucht van verlichting en een machtig gebaar gooide Ger de kist overboord, daarbij geassisteerd door Wullem Staats, staatsschipper nummer één, onder onstuimig gejuich van de mensenmenigte op het strand. En enkele seconden later ver dween Het Ding in de diepte. Roos' forse gestalte zich uit de schuimende watermassa los, de zee werd even kalmer Het plechtige moment van de onthulling van het geheim zou plaats vinden. De zon scheen gisterenmorgen toen we op weg waren naar Zandvoort, de lucht was blauw en hier en daar dreven ijle wolk jes langzaam voort. Het was vrij wel windstil. Dat was zo tegen kwart over elf, maar een uur later, toen een crème touringcar het Raadhuisplein in Zandvoort opreed en onder luid gejuich van de toestormende burgers Ger de Roos en zijn gevolg uitstapten, was de zon schuil gegaan achter een loodgrauw wolkendek en nam de wind steeds meer in sterkte toe. De kist, met kostbare Inhoud, zorgvuldig toevertrouwd aan twee leden van het K.R..O.-perso neel, Ger de Roos en orkest, om zwermd door fotografen en ver slaggevers en daarachter heel de Zandvoortse bevolking; dat was de stoet, die onder toezicht van Wullem Staats naar de zee trok. De zee, die steeds onrustiger werd. Schuimende waterkoppen kwa men onafgebroken naar het strand gerold, toen orkest en ge volg plaatsnamen in één der ducks en wij, persfotografen en verslaggevers, namen stelling in het andere „vaarvoertuig". Stuurman Spanberg en stuur man van Heijst kozen het ruime sop, de branding tegemoet, naar de plaats waar het ding weer aan de golven zou worden toe vertrouwd. De commando's van kapitein Staats gingen in het ge raas van de tot storm aangewak kerde wind verloren en steeds verder ging het duck met het DtV Alt in 7AA Op het achterdek maakte Wim Jansen een reportage tot plots de zender uit de aether ver dween. Een machtige, schuim- spattende golf sloeg over het duck en zeker een minuut was de bemanning aan ons oog ont trokken. Er volgden er nog twee. Het zilte nat drong overal in en het duck kapseisde gedeeltelijk. Kapitein in nood Van dichtbij zagen we de ont reddering aan boord. De passa giers werden heen en weer ge slingerd, sommigen liepen reeds gevaar overboord geslagen te worden en kapitein Staats ver loor zijn bezinning. „Moeder, moeder, help!" klonk het over de golven. Toen scheurde Ger de VOORLOPIG GEEN LANGE-AFSTAND-TREINEN Zoals bekend zijn de Diesel- electrische expresse - treinen slechts toegankelijk voor lange afstand-reizigers. Tengevolge van de kolensehaarste worden de ex presse-treinen op de geëlectrifi- ceerde baanvakken thans met electrische treinen gereden, zodat de reizigers naar het Noorden en Oosten in Amersfoort moeten overstappen. Alleen de reizigers van Amsterdam naar Twente stappen in Apeldoorn over. In verband hiermede mogen tot na der order alle reizigers op de tra jecten Amsterdam-Amersfoort, Rotterdam Maas-Den Haag ss- Gouda-Utrecht-Amersfoort en omgekeerd van de electrische treinen gebruik maken. PEKING-CHINA EN DE INTERNATIONALE POSTUNIE CAIRO. 5 Febr. (Reuter) De bestuurscommissie van de Inter nationale Postunie heeft bij ge heime stemming besloten n i e t de Amerikaanse resolutie te bespre ken. die voorstelt de Chinese de legatie uit te stoten. De Chinese delegatie werd de vorige maand toegelaten. Het voorstel werd ingediend door Tsjecho-Slowakije en ge. steund door de Sowjet-Unie. Het werd met zes tegen drie stemmen en drie onthoudingen aangeno men. Eerder werd in een openbare stemming met negen tegen twee stemmen besloten aan het Tsjecho Slowaakse voorstel voorrang te geven. Onder meer stemde N e- d e r 1 a n d toen voor. De kist werd aan Ger de Roos overhandigd, hij zou het deksel moeten openen. Maar Ger was geheel ontdaan; eerst de weken lange narigheid met Het Ding en nu dit noodweer op zee. Hij kon Het Ding niet meer zien. Met een forse duw werd de kist aan de golven toevertrouwd en terwijl alle fotografen dit moment op de gevoelige plaat vastlegden kwam er weer zo'n machtige springgolf en nu verdween duck nummer twee onder een witte sproeier. Teruggekeerd naar veiliger oorden werd op het strand ten gehore van de ganse Zandvoortse bevolking voor het allerlaatst het lied van „Het Ding" gezongen. Het orkest speelde met verkleum de vingers en in kletsnatte kle ren. Er kwam dan ook meer wa ter dan muziek uit de instru menten. In een van de hotelletjes werd nog even nagepraat. In een om mezien lagen de radiatoren van de centrale verwarming bezaaid met allerlei kledingstukken en bijkans iedereen liep op kouse voeten. In een hoekje, dicht tegen de kachel geleund en met een extra-oorlam voor zich zat kapi tein Wullem. Hij was nog ont daan, omdat zijn stuurman hem verweten had naar zijn moeder te roepen inplaats zijn taak te vervullen op een schip, dat in nood verkeert. „Ik heb het niet gedaan", verzekerde hij ons, „de stuur heb ik voor „loeder" uit gemaakt. Zijn schuld was het". Ger de Roos zat tussen zijn makkers en met een opgewekt gezicht kneep hij het zeewater uit zijn broekspijpen. Voor hem had „Het Ding" afgedaan. wordt op 28, 29 en 30 April a.s. een internationaal kappers concours gehouden in Valken burg; hebben de gezamenlijke stu- dentencomité's voor het Neder lands Studentensanatorium in Laren het initiatief genomen tot een propaganda-actie, waarin de gehele Nederlandse studenten wereld betrokken zal worden^ is de totale binnenlandse bier- afzet der Nederlandse brouwe rijen in 1950 gestegen van 1.038.100 hl in 1919 tot 1.097.700 hl. De stijging komt geheel voor '•ekening van het zware bier, nl. van 838.390 hl tot 910.300 hl.; zijn een 17-jarige lichtmatroos ;n een 20-jarige bootsmansjongen, opvarenden van het s.s. „Andijk", door de Rotterdamse rivierpolitie aangehouden, omdat zij geduren de de reis van Vera Cruz naar Londen twee balen koffie van de lading hadden gestolen en ver stopt; kwamen Zondag te Rotterdam ongeveer 800 repatriërenden met het s.s. „Ormonde" uit Indonesië aan. Onder de repatriërenden be vonden zich burgers en leden van het K.L. en K.N.I.L.-militai- ren met hun gezinnen; zijn gisteren in verschillende plaatsen van het land de huur- commissies geïnstalleerd; heeft de gemeenteraad van Den Haag gisteren met 26 tegen 19 stemmen besloten voor 1951 een subsidie toe te staan aan de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam; is gisteren een groep Neder landse arbeiders naar Zweden vertrokken, om aldaar te werk gesteld te worden in een Zweedse kogellagerfabriek; is do oudste inwoonster van Vuglit overleden, de weduwe Rovers-van Berkel, in de leeftijd van 102 jaar; is in Den Haag een handels overeenkomst gesloten tussen Oostenrijk en Indonesië. Spoorwegraad Bij beschikking van de minister van verkeer en waterstaat is ter vervanging van dr. F. H. Fertener van Vlissingen te Utrecht als lid van de Spoorwegraad benoemd Jhr. L. Huydecoper van Nigte- vecht eveneens te Utrecht. De Londense havenarbeiders hebben geen gevolg gegeven aan de aandrang zich aan te sluiten bij de staking van de havenarbei ders in Noord-Engeland. In Man chester lag het werk gistermiddag nagenoeg stil. In Liverpool heb ben 2000 havenarbeiders het be sluit genomen de staking voort te zetten. In Australië heeft een staking in de steenkolenmijnen grote ge volgen gehad. Gisteren werd het verbruik van steenkool in Nieuw- Zuid-Wales met 20 pet. beperkt. 17.000 mijnwerkers bleven van de mijnen vandaan, ondanks dat in Australië een stakingsverbod bestaat en de regering gerechtigd is in strenge mate op te treden. Volgens de laatste berichten is de staking in de mijnen van"Zd.- Australië totaal. Ook in de mij nen van Queensland, Victoria én Tasmanië wordt gestaakt. In Mel bourne konden 20.000 arbeiders niet werken omdat er een gebrek aan stroom was. Dc premier Arthur Fadden heeft gewaarschuwd, dat „de strijd zal worden aangebonden", In Esplanade te Utrecht werd gisteren de „Buitenlandse Dag van de Stichting voor de Landbouw gehouden, die o.m. werd bijgewoond door de heren Charles Fossum, vertegenwoordiger van de E.C.A., Den Haag, A. Conix, voorzitter van de Belgische Boerenbond, Leuven en M. Piette van de Alliance Agricole Beige te Brussel. De voorzitter, ir. J. S. Keyser te Bilthoven, tevens voorzitter van de commissie buitenland van de Stichting voor de Landbouw, sprak het openingswoord. Hij betoogde o.m., dat dit bui tenlandse werk gedragen wordt door een te smal vlak en daar door gevaar loopt geïsoleerd te werken. De kring waaruit men moet putten is uiteraard echter zeer beperkt, zodat men voor al deze soort zaken meestal terecht komt bij dezelfde mensen, nl. die met ervaring en met verbindin gen met de buitenlandse voor mannen. Spr. wees vooral op het belang van het doorgeven der bereikte resultaten en de com missie beschouwt dit als een taak van betekenis. Vandaar, dat da gen als deze worden georgani seerd. Rede ir. Staf De directeur-generaal van de landbouw, ir. C. Staf, besprak het onderwerp „buitenlandse betrek kingen". Spr. deed uitkomen, dat de resultaten ten aanzien van de besprekingen over de internatio nale ruil van agrarische produc ten niet altijd overeenkomen met de gedane moeite. Op het gebied van de vrijmaking van de handel is b.v. niet zo heel veel tot stand gekomen, hoofdzakelijk door de scheiding, die is ontstaan tussen Oost en West. En toch is volgens spr. inter nationale samenwerking voor West-Europa een levensbelang en dient deze èn politiek èn econo misch als een noodzaak te worden aanvaard. Ten aanzien van de Marshallhulp en de daaruit voort vloeiende O.E.E.C. wees hij er op, dat al is er grote voortgang ge maakt, het beeld toch niet gunstig is door „het Ijzeren gordijn", het dollarprobleem en de gisting in Oost-Azië. Spr. toonde zich een groot voor stander van integratie, die betere arbeidsverdeling, dus grotere productie met minder inspanning kan scheppen en kan leiden tot een zelfstandigheid van West- Europa. Toespraak van de heer Louwes De heer H. D. Louwes te Ulrum, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw, besprak 't onder werp „de boer en zijn buiten landse collega's". Na er aan-herinnerd te hebben, dat de boeren over de gehele wereld eensdeels collega's, ander deels concurrenten zijn, deed spr. uitkomen dat het voeren van actieve landbouwpolitiek het ge vaar oproept van een steeds on stabieler markt. Maar ondanks dat alles groeit de wereld toch naar een steeds groter eenheid en de eerste mogelijkheden voor een wereldlandbouwpolitiek be ginnen zich nu af te tekenen door de Internationale Federatie van Agrarische Producenten (I.F.A.P.). Spr. wees er in dat verband op, dat het Nederlandse organisatie-apparaat zich zeer wel met dat van andere landen kan meten. Rede mr. Linthorst Homan Tenslotte bekeek mr. J. Lint horst Homan, te Groningen, de „algemene aspecten van de West- Europese samenwerking". Dit deed hij tegen een achtergrond waarvan hij zeide: „het is erg moeilijk voor ons West-Europese landbouwpolitiek te ontwerpen, nu de komende structuur van het gebied zelf niet van ons, doch vooral van anderen afhangt. Spr. eindigde met een drieledig persoonlijk woord, nl.: juist in de Nederlandse aard ligt het, als exportland met lage prijzen en prima kwaliteiten in een agra risch gezond land, moderne voorstellen te doen, te meer omdat wij tussen de Euro- het Europese werk vele Neder landers ontmoet. Juist en helaas alleen bii ons bestaat de gezonde samenwer king tussen boeren en landar beiders, terwijl onze organisatiewereld ook gezond werk ziet van de plattelands vrouwen en de plattelandsjonge ren. Wanneer de Stichting voor de Landbouw straks wellicht b'ij de P.B.O. ietwat van karakter ver andert, is een coördinatie van het buitenlandse werk der organisaties, stands organisaties, vakbonden en tech nische organisaties, een groot Nederlands, en ik mag wel zeg gen: Europees belang. FOSFOR ONTVLAMDE IN BROEKZAK FRANKFORT, 5 Febr. (Reu ter)..Een elfjarige jongen in Frankfort is bijna levend ver brand, doordat wat fosfor-houdend materiaal, dat hij op straat ge vonden en in zijn zak gestoken had, tot ontbranding kwam. Een verder onbekend gebleven Ne derlandse zeeman, die de kleren van de jongen in brand zag staan, duwde hem snel het water in. De knaap werd later met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. PARIJS, 5 Febr. (Reuter). Max Intrator, bijgenaamd Zwarte Max, is vandaag veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en een boete van 200.000 francs we gens illegale valutatransacties. Intrator werd in 1947 in tien tallen Britse rechtszaken ge noemd, waarin Britse toeristen werden beboet wegens het kopen van francs boven hun officiële toewijzing met chèques op Lon dense banken. Intrator werd in December 1946 gearresteerd, doch in Juli 1947 op borgtocht vrijgelaten in verband met zijn slechte gezond heid. VERGADERING CREDITEUREN DAMSTADT Donderdag 22 Februari zullen de crediteuren van de Stichting Vijf Ecuwen Kalverstraat (Dam. stadt) ter rechtbank in vergade ring bijeenkomen om te beslissen of de aangevraagde verlenging der op 2 Februari j.l. afgelopen surseance van betaling zal wor den verleend. POLAK DANIELS VERLAAT JOURNALISTIEK Naar wij vernerr.<en zal de ere voorzitter van dc Nederlandse Journalistenkring, de heer G. Po lak Daniëls met ingang van 1 April a.s. het hoofdredacteurschap van dc Nieuwe Couran. neerleg gen en daarmee de journalistiek verlaten. De heer Polak Daniëls. die reeds in 1949 pensioengerechtigd werd, is zijn loopbaan in 1903 als volontair aan de redactie van de Delftse Courant begonnen, ging begin 1905 over naar het reeds lang verdwenen dagblad „Land en Volk", waarna hij op 15 De cember van dat iaar lid van de redactie van „Het Vaderland" werd. Eerst als redacteur binnen land en kamerverslaggever, ver zorgde hij van 1918 tot 1940 de kameroverzichten in „Het Vader land", welke functie hij na de in val van de Duitsers neerlegde, om na de bevrijding in '45 als hoofd redacteur van „De Nieuwe Cou rant" uitgave van de N.V. De Courant „Het Vaderland", terug te keren. FOSTER DULLES IN TOKIO TOKIO. 5 Febr. (AFP) De adviseur van John Foster Dulles Allison, heeft aan de pers ver klaard dat de besprekingen tus sen Dulles en vooraanstaande Ja panners „goede vorderingen" maakten „zelfs beter dan men aanvankelijk verwacht had". Allison sprak de berichten te gen als zou ook over een Stille Oceaanpact gesproken zijn. Zoals eerder gemeld bevindt Dulles zich in Japan voor bespre kingen omtrent dé mogelijkheid van een Japans vredesverdrag. wanneer de mijnwerkers de wet zouden negeren. Men acht het niet uitgesloten, dat vrijwilligers zullen worden opgeroepen om het werk in de mijnen over te nemen. In Melbourne wordt slechts 3 uren per dag gas geleverd. Het publiek tracht vervangingsmidde len voor verlichtings- en verwar mingsdoeleinden te kopen. BELASTINGVERHOGING IN AMERIKA WASHINGTON, 5 Febr. (Reu ter). De regering van de Ver. Staten heeft het Congres van daag gevraagd om aanzienlijk hogere accijnzen en omzetbelas tingen, waaronder een heffing van 20 pet. op auto's en van 25 pet. op televisie- en radiotoestel len. De minister van financiën, John Snyder, legde deze voorstellen voor aan de financiële commissie van het Huis van Afgevaardigden als onderdeel van het programma der regering om de inkomsten uit belastingen met 10 milliard dollar te verhogen. Dit program ma voorziet in een verhoging van de individuele inkomstenbelas tingen met 4 pet. GENERAAL COLLINS OVER GELEIDE PROJECTIELEN WASHINGTON, 5 Febr. (Reu ter). Generaal Collins, staf chef van het Amerikaanse leger, heeft vandaag verklaard, dat het Amerikaanse leger „binnen 18 maanden" enkele geleide projec tielen zou hebben, die hun doel wit zouden kunnen opsporen. In een interview met 't Amerikaanse blad „United States News and World Report" voegde de gene raal er aan toe, dat de projec tielen tenslotte een atoomlading zouden hebben. Het zou „niet zo heel veel jaren" duren voordat een dergelijk wapen ter beschik king zou staan, dat uiteindelijk voor de verdediging van Europa zou kunnen worden aangewend. PLOTSELING OVERLEDEN In de nacht van Zondag op Maandag is pastoor A. J. M Stumpel S.J. van de parochie van de II. Teresia van Avila aan het Westeinde te Den Haag plotseling aan een hartverlamming overle den. Zondagavond had pastoor Stumpel nog het lof gedaan. Maandagmorgen werd hij overle den gevonden in zijn slaapvertrek. Woensdagavond om half acht worden in de Teresiakerk de Metten gebeden. Donderdag 8 Fe bruari om half tien zijn de gezon gen Lauden, waarna om tien uur de plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen. In de middag is de begrafenis op het kerkhof van huize Mariëndaal te Grave. Pastoor Stumpel was 20 No vember 1884 te Hoorn geboren. Hij studeerde aan het Seminarie Hageveld te Voorhout en trad op 26 September 1908 in bij de Orde der Jezuieten. 30 Januari 1921 werd hij te Maastricht priester gewijd. Van 1921 tot 1923 was hij als godsdienstleraar en prefect ^er- bonden aan het Canisiuscollege te Nijmegen. Van 1924 tot 1927 ver bleef hij aan het Willibrorduscol- lege te Katwijk, eerst als minister, later als prefect. Van 1927 tot 1930 was hij kape laan van de Petrus Canisiuskerk aan de Molenstraat te Nijmegen en van 1930 tot 1935 assistent aan de H. Hartkerk te Maastricht. In 1935 werd hij benoemd tot pastoor van de H. Teresia van Avila te Den Haag, waar hij bleef tot 1942, toen hij tot pastoor werd benoemd van de H. Franciscus Xaverius (De Krijtberg) te Am sterdam. In 1948 keerde hij weer naar Den Haag terug, waar hij tot heden opnieuw pastoor was van de Teresiakerk aan het West einde. Sinds 1937 was pastoor Stumpel tevens directeur van de Congrc- gatie der Zusters van de H. Julia na van Falconeri (de zogenaamde Juliaantjes) waarvan het Moeder huis gevestigd is te Heiloo. Dezer dagen 'heeft men te Neiv York tijdens sneeuwval proeven genomen met een verwarmingssysteem, dat is aan gebracht onder de toegangswegen van het „Port Authority Autobusstation". Terwijl in het overige gedeelte van de stad de voertuigen zich door de met sneeuw bedekte straten moesten worstelen, konden op deze plaats de chauffeurs hun zware bussen betrekkelijk gemakkelijk af- en aanrijden, dank zij het feit, dat de sneeuw op het verwarmde wegdek vrij spoedig smolt. Ingenieurs verklaarden, dat dit systeem zelfs bij een sneeuwval van 2*1' cm per uur nog bevredigende resultaten oplevert. Op vragen over een aanbod van de vertegenwoordiger der Zuid- Molukken aan de Ver. Naties om pese V9lkeren een bijzondere be- twee bataljons Ambonese mili- middelingsplaats innemen; het is tairen ter beschikking van Mac met toevallig, dat men overal in I Arthur te stellen heeft de woord- DJAKARTA, 5 Febr. (Ancta).voerder van het Indonesische ministerie van voorlichting mede gedeeld: n. J Mevr. M. Z. N. Witteveen, de Nederlandse afgevaardigde bij de Commissie voor de Concept Conventie inzake Vrijheid van Berichtgeving, in gesprek met de voorzitter van de commissie, dr. Raoel Noriega, afgevaardigde van Mexico. „Wij kennen in Nederland geen vertegenwoordiger van de Zuid- Molukken. Misschien wordt met die vertegenwoordiger bedoeld iemand van het bureau van een niet-bestaande staat, die zich wel eens de „Republik Maluku Sela tan" noemt. Betreffende boven bedoeld aanbod wijzen wij op het feit, dat sedert enige tijd deze Ambonese leden van het voor malige K.N.I.L. tijdelijk de status van K.L.-militairen hebben. Tij delijk, dat wil zeggen tot hun demobilisatie, hetzij in Indonesië hetzij in Nederland. Zij blijven gedurende die tijd en ook daarna het Indonesische staatsburger schap behouden. Deze militairen zijn overigens na hun demobili satie vrij om in Korea te gaan vechten, uiteraard echter in vreemde krijgsdienst, in welk geval zij tevens hun status van Indonesiër zullen verliezen", al dus de woordvoerder. Zuid-Afrikaanse minister overleden n i KAAPSTAD, 5 Febr. (Reuter). Dr. Albert J. Stals, de Zuid-Afri kaanse minister van volksgezond heid en opvoeding, is hedenoch tend vroeg overleden. Hij is 71 jaar geworden. Dr. Stals was een der deskun digen van de nationalistische partij op het gebied van econo mie en handel. Binnen enkele weken, op 25 Februari en op 4 en 11 Maart zul len de katholieke mannen van heel het land weer opgaan naar de Heilige Stede. Dan staat het Mirakel van Amsterdam voor drie nachten weer midden in de devote aandacht van ons katholieke volk. Zonder twijfel zullen het ook dit jaar weer tienduizenden zijn. die per trein en bus per rijwiel of vele tientallen kilometers sim pel-weg te voet de stille bedetocht aanvangen. Ieder jaar meer. En toch schuilt er achter de trots orr het toenemende getal een stille bezorgdheid. In 1881, toen de devotie begon te herleven, waren het maar twee mannen, die de oude weg aflegden. Maar zou de intentie, waarmee thans de tien duizenden ter Omgang gaan wel opwegen tegen de bezieling van die enkele twee....? Pater Pie^ Wesseling en Deken van den Burg van Amsterdam zijn daar niet zo zeker van. En zij. die de laatste jaren herhaal delijk getiilge waren van een toe nemende nonchalance, van een hinderlijke oneerbiedigheid bij grote aantallen „pelgrims", zullen die bezorgdheid delen. Hoeveel jongeren vooral, gaan alléén naar Amsterdam omwille van de apar te sensatie? „Voor de terugkeer van de af- gedwaalden en de bekering der dwalenden" is de intentie van de komende Omgang. Een intentie, die wel aan moet grijpen tijdens de tocht door nachteïijk Amster dam. De hoofdstad is niet alleen de plaats van het Eucharistisch Wonder. Het is ook de metropool van de uitverkochte stadia, bios copen en dancings, waar het hei dendom in zijn meest perverse vorm honderdduizenden in zijn macht heeft. Pater Piet Wesseling die Zon dag in de hoofdstad een groot aantal vertegenwoordigers van de 223 Stille Omgang-afdelinggen in den lande toesprak, vroeg zich af, of wij, katholieken, heidens dan wel heilig d.w.z. met God leven. En wij behoren evenzeer tot de afgedwaalden, wanneer wij niet dagelijks op ons het besef voelen drukken, dat honderddui zenden Hem niet kennen. ARABISCHE LIGA CONTRA „FRANSE INTERVENTIE" CAIRO, 5 Febr. (Reuter). De Arabische Liga heeft een reso lutie aanvaard tegen de „Franse interventie" in Marokko, aldus heeft een woordvoerder van de Liga verklaard, volgens wie gene raal Juin, de Franse resident- generaal in Marokko gedreigd zou hebben Sultan Mohammed V te zullen afzetten. Azzam Pasja, de secretaris generaal van de Liga, zou de Franse ambassadeur in Egypte, Maurice Couve de Murville, van de resolutie kennis geven. Volgens Franse berichten zou de sultan zelf wensen af te tre den. JONGGEHUWDEN MOETEN UNIFORM AANTREKKEN WASHINGTON, 5 Febr. (AFP). Het Amerikaanse ministerie van defensie is voornemens gehuwde mannen van 19 tot 26 jaar, die volgens de geldende bepalingen van militaire dienst zijn vrijge steld, op te roepen. Lewis Hers- hey, directeur van de wervings- bureaux, heeft Maandag ver klaard, dat nieuwe richtlijnen hiertoe worden opgesteld en zeer binnenkort zullen worden toege past. Het betreft mannen zonder kinderen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3