Nieuw "VT^rrErn.Ets: fo/r/fs voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen Moskou ziet thans geen redenen overleg Grote Vier te verdagen Legers der V.N. voor poorten van Seoel Formateurs nog bezig met voorbereidingen „Wereldse geest dringt binnen" I SSSSsS? TX5S agar De Sovjet-nota aan het Westen Duitse bewapening onduldbaar geacht in de Sovjet-kringen STAD OP 8 KM. GENADERD Lawines in Italië Vliegramp Westerling nog in België? Moskou antwoordt Nota onduidelijk zegt Washington Sneeuw en storm in Noorwegen bij Leeuwarden Gemaskerd meisje stond in brand Dr. Drees tot de pers: Pseudo-vogelpest te Den lip Kroniek en Kritiek Scheepsberichten Prinses van Retie heeft een dochter Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, t 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50: in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4. HET FEIT familieberichten 20 ct.," resp. 30 et. per m.m. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) NHD VAN HEDEN 'Pag. i Woensdag 7 Februari 1951 46e Jaargang No. 12087 Kantoren: HOORN. Draalsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 43G2 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 dat alle leden van de raad van ministers van buitenlandse zaken hebben om ter bestudering door de raad elk voorstel in te dienen, dat verband houdt met de kwes ties, die opeenomen zijn op de agenda". De Sovjet-Unie had geen be zwaar tegen het houden van een voorbereidende bijeenkomst van plaatsvervangers te Parijs. „Be studering van de inhoud der kwesties, die op de agenda ge plaatst worden, moet niet deel uitmaken van de taak van de voorbereidende conferentie". In de nota worden verder be zwaren aangetekend tegen de PARIJS, 6 Febr. (Reuter-, De Sovjet-Urtte heeft in haar antwoord op de jongste Amerikaanse, Britse en Franse nota's over de voorbereiding van een conferentie der Grote Vier aangedrongen op een spoedige bijeenkomst van de raad van de ministers van buitenlandse zaken. In de nota wordt de mogelijkheid toegegeven, dat andere kwesties naast de her bewapening van Duitsland worden besproken. In de Sovjet-nota wordt gezegd, dat de Sovjet-regering van me ning is, dat er geen reden is om het bijeenroepen van de raad van ministers van buitenlandse zaken nog langer uit te stellen. „Er is een dergelijke toestand geschapen, dat, terwijl de confe rentie van de ministers van bui tenlandse zaken om de een of andere reden voortdurend wordt uitgesteld, niet alleen het feit er is, dat Duitsland niet ontwapend wordt, maar integendeel maat regelen in practijk worden ge bracht, die betrekking hebben op het herstel van een staand Duits leger en van de oorlogsindustrie in West-Duitsland, alsmede tal rijke andere maatregelen, die ge richt zijn op de haastige voorbe reiding van een nieuwe oorlog. „De Sovjet-regering kan niet nalaten de aandacht te vestigen op het onduldbare karakter van de aldus geschapen toestand". Ook andere kwesties „De Sovjet-regering acht de bestudering in de loop van de zitting van" de raad van ministers van buitenlandse zaken van an dere kwesties buiten die van de ontwapening van Duitsland mo gelijk". Verwijzend naar het oorspron kelijke Sovjet-voorstel om de kwestie-Duitsland te bespreken op basis van de verklaring van Praag, wordt in de uora gezegd: „De Sovjet-regering gaat uit van het beginsel van het recht, plannen van de V.S., Engeland en Frankrijk om de bewapening op te voeren. Vooral wordt cri- tiek uitgeoefend op het samen werken met de regering van W. Duitsland. De regering van Bonn beschouwt de Sovjet-Unie als een Duitse revanche-regering, zo zegt de nota. Indien de huidige toestand van haastige voorbereiding van een nieuwe oorlog voortduurt, zal de conferentie van de ministers van buitenlandse zaken zich natuur lijk geplaatst zien voor voldongen feiten. Het is mogelijk, dat deze politiek van voldongen feiten overeenkomt met het verlangen van sommige agressieve kringen, maar de Sovjet-regering kan niet nalaten de aandacht te vestigen op het onduldbare karakter van de aldus geschapen toestand, al dus de Sovjet-nota. Reactie in Amerika De eerste reactie van verant woordelijke functionarissen te Washington op de nieuwe Sovjet nota betreffende besprekingen van de Grote Vier was, dat men van mening was, dat zij nog enigszins onduidelijk is en er verdere nota's zouden moeten worden uitgewisseld. VISSERSBOOT GEZONKEN, ZES DODEN OSILO 6 Febr. (AFP) Het spoorweg- en wegverkeer in het Zuiden van Noorwegen, tussen Oslo en Stavanger, is door hevi ge sneeuwval verlamd. Vier personentreinen zijn in de afgelopen nacht ingesneeuwd, evenals de sneeuwopruimer, die te hulp was gezonden. Op som mige wegen ligt de sneeuw drie meter dik. Alle beschikbare werk krachten doen hun best om de treinen en de autobussen vrij te maken. Ter hoogte van Bergen is een vissersboot in de storm ge zonken. De bemanning van zes koppen kwant om het leven. De verbonden troepen in Midden-Korea hebben een punt bereikt op een afstand van minder dan 50 km van de 38ste breedtegraad. Zij bevinden zich daar Noorwestelijk van Seoel op een afstand van 8 km van de stad. Vliegeniers hebben gemeld, dat er versterkingen ten Zuiden van Seoel zijn waar genomen, die er op wijzen, dat de vijand het voornemen heeft elke meter grond te verdedigen. Generaal Ridgway heeft ver klaard, dat de verliezen toege bracht aan de Chinese commu nisten in het verloop van de ope raties sinds het begin van het jongste „beperkte" offensief der V.N. in sommige gevallen 100 communisten tegen 1 geallieerde militair bedroegen. De generaal zeide, dat het zijn bedoeling was de vijand zo groot mogelijke ver liezen toe te brengen ten koste van zo weinig mogelijk eigen ver liezen. De verbondenen zouden zelf tijd en plaats van elke offen sieve of defensieve actie bepalen Volgens generaal Ridgway was de guerilla-activiteit de laatste maanden aanmerkelijk minder geworden. Het opperbevel der V.N. had de situatie thans beter in de hand dan ooit tevoren. Chinezen niet onderschatten De verbonden strijdmacht be stond op het ogenblik uit Ame rikanen, Engelsen, Turken, Grie ken, Fransen, Nederlanders en Zuid-Koreanen. Het was een keurtroep met een hoog moreel. Aan de andere kant verklaarde de bevelhebber van het achtste leger, dat de militaire reputatie van de Chinezen niet met de werkelijkheid overeenstemde. Men moest de Chinezen echter ook niet onderschatten. Enkele eigenschappen, waarop de gene- Het motorcorps van de Lon- dense politie is uitgerust met motorfietsen waarop 'n radio- telefonie-installatie is aange bracht, welke de rijder in staat stelt geregeld in verbin ding te staan met hei hoofd kwartier en het voeren van kruisgesprekken. Een rood lampje of een zoemertje aan het stuur waarschuwt hem als hij wordt opgeroepen, 't Toe stel bevindt zich aan de zij kant van het achterwiel. Een motorrijder geeft een demon stratie met het ontvang- en zendapparaat in Nieuw Scot land Yard, het hoofdbureau van de Metropolitan Police. AMERIKAANSE SPOORWEGSTAKING NEEMT AF NEW YORK, 6 Febr. (Reuter) —- Gemeld wordt, dat heden de in Amerika stakende rangeerders in grote getale naar het werk begonnen terug te keren. Niet slechts de stakers wier actie de verschepingen naar Korea ver traagden doch ook de stakers aan de Oostkust, zoals in Boston, Philadelphia en andere plaatsen. BRUG BIJ FLORENCE INGESTORT ROME 6 Febr. (Reuter) Ita lië is de afgelopen 48 uur geteis terd door sneeuw, regen en storm. Nabij Florence stortte 'n brug over een rivier in. Twee personen kwamen om het leven. In de provincie Ferrara werden 13.U00 acres bouwland over stroomd. Honderden boerenge zinnen moesten zich in veilig heid stellen. Er waren geen slachtoffers. Lawines hebben wegen nabij de Oostenrijkse grens en aan de Oos telijke oever van het Gardameer versperd. Het verkeer over de ItaliaansFranse grens is ver stoord. De spoorwegverbinding tussen Domodossola en Locano in Zwitserland is verbroken. Te Sabbioni, dat ten Noorden van Domodossola, in de vallei van Formazzo, is gelegen, ligt de sneeuw elf meter hoog. raai de aandacht vestigde, waren hun discipline, uithoudingsver mogen, camouflagetechniek en grote soberheid. Australische mening Naar uit een uit Canberra af komstig bericht zou blijken heeft Australië de Verenigde Naties medegedeeld, dat het van oordeel is, dat de strijdkrachten der V.N. bij de 38ste breedtegraad, de grens tussen Noord- en Zuid- Korea, halt dienen te houden. STRAALJAGER NEERGESTORT. PILOOT GEDOOD (Van een onzer redacteuren) LEEUWARDEN. Een Gloster Meteor straaljager van de vlieg basis Leeuwarden is Dinsdagmor gen ongeveer half vier aan de rand van het vliegveld onder Cornjum neergestort en veron gelukt, vermoedelijk tengevolge van het afslaan van de motor bij een landingspoging. Bij een nader onderzoek bleek het toestel te zijn neergekomen in het Nieuwland achter Corn jum in een sloot van de lande rijen van de heer Boelstra. Het boorde zich diep in de grond. Het toestel geraakte niet in brand. Het werd bemand door de offi cier-vlieger J. van Leeuwen uit Delft. Luitenant van Leeuwen was ongehuwd en 23 jaar en juist van verlof teruggekeerd. Het stoffelijk overschot van de verongelukte piloot bevond zich in het toestel. Er heerste begrijpelijkerwijze grote verslagenheid op de vlieg basis. Aan de gebouwen hingen de vlaggen halfstok. Men veronderstelt, dat het de straaljager is geweest, welke op bovengenoemde tijd de aandacht trok door met brullende motor laag boven de stad te vliegen. Srn ARD Maandag trok door Obbicht, ten Westen van Sittard gelegen, een carnavalsstoet. Een van de deelneemsters de 21-ja rige M. Dommers, die Tom Poes voorstelde en een dik wollen cos- tuum droeg raakte in brand, door dat een der omstanders een lu cifer aanstak. De losse pluizige stof, waarvan haar pakje was ge maakt, vatte geweidis snel vlam en voordat de omstanders hadden kunnen ingrijpen stond het meis je in brand. Zij liep zeer ernstige brandwonden op en werd over gebracht naar het ziekenhuis te Sittard. Gistermorgen is zij aan haar verwondingen overleden. -y'- - BRUSSEL 6 Febr. (Belga) „De Nieuwe Gids" verklaart te vernemen, dat Westerling en zijn vrouw nog in België vertoeven. Het bericht, als zou het echt paar, dat in een pension bij de Naamse poort logeerde, aan boord van een particulier vliegtuig Bel gië verlaten hebben, met bestem ming naar Spanje of Portugal, is uit de lucht gegrepen, zo ver klaart het blad. Westerling zou ondergedoken zijn en wachten op de terugkeer uit Zwitserland van zijn Belgische financier, een effectenmakelaar te BrusseL Tussen de wrakstukken van een brug, ergens in Korea, ligt een door de bemanning verlaten tank van de communistische troepen. De brug was het doelwit van bommenwerpers van de Verenigde Strijdkrachten op het moment, dat de tank er zich op bevond. Dat de luchtaanval met grote nauwkeurig heid werd uitgevoerd blijkt wel uit de foto. (Van een onzer redacteuren) „U vindt, dat we een rare kabinetsformatie hebben", zei dr. Drees vanmorgen tijdens een informeel contact, dat de formateurs met de pers hebben gehad. Dit bevreemdt de minister-president van Het demissionaire kabinet niet. Dr. Drees wees er op, dat de kabinetscrisis het voorbereidend werk van een reeks belangrijke vraagstukken heeft door kruist. Het demissionaire kabinet zet thans deze arbeid voort. In verband hiermede zijn de laatste weken vier R.E.A.-ver- gaderingen gehouden en ook de Ministerraadsvergadering van gisteren was aan het overleg over defensie-vraagstukken met de daaraan onafscheidelijk verbonden problemen op econo misch en sociaal terrein gewijd. Het bezoek van de ministers Lieftinck en v. d. Brink (prof. v d. Brink vertoefde vanmorgen anderhalf uur bij de minister president) staat nog los van de formatiebesprekingen. In de eer ste plaats streven de formateurs naar overeenstemming in het zittend kabinet over de maatre gelen. die huns inziens in de ko mende maanden moeten worden genomen. Er zijn tegenstellingen VAN DE ZESVOUDIGE ZORGEN, welke de hetgeen die stem had gezegd" aldus citeren Hoogwaardige Bisschoppen zich in hun wij uit een artikel van het Kath Cultureel Tijd- jongste Vastenbrief maken jegens de ge- schrift (Juli 1950), waaraan wij hier enige mar zinnen van tegenwoordig, noemen wjj in deze kante bijzonderheden ontlenen, tweede beschouwing naar aanleiding van deze De Paus sprak in Zijn rede over het diepste en Vastenbrief het vijfde punt. Hierin geven de ergste euvel, dat het mensdom teistert en waaruit Bisschoppen uiting aan hun zorg over de wereldse alle andere kwalen voortkomen: de zonde en Hij geest, die in zovele gezinnen is kunnen binnen- weidde in het bijzonder breedvoerig uit over het dringen, ja, zij spreken zelfs van „een echt zedelijk verval. Hij noemde „schaamteloze en mis- wereldse geest", en moeten constateren, dat „de dadige publicaties, die de mensheid met schande- duivel, de wereld en het vlees" onze kinderen lijke middelen verleiden tot ondeugd en afdwa- toch al meer dan ooit belagen. Dit zijn de drie ling, en men doet dit, door de schande en gemeen- gevreesde en beruchte vijanden van het christe- heid te verbergen achter het morh van schoon- lijk leven en als deze nu ook nog toegang vinden heid, kunst en gratie, van valse moed, ofwel door tot het christelijk huisgezin, „dan wordt het voor zonder enige terughoudendheid toe te geven aan de jonge en rijpende mens bijna onmogelijk om de ziekelijke begeerte naar wilde sensatie en stand te houden, en zeker om uit te groeien en te rijpen tot een echt kind van God". Uit hetgeen PROBLEEM VAN GEZIN EN OPVOEDING (II) er dan volgt, dat de Bisschoppen opnieuw een ernstig beroep doen op allen, die hierin van hun invloed op de veilige bescherming van het gezin kunnen doen blijken, blijkt duidelijk, dat het hier nieuwe vormen van losbandigheid". De Paus sprak ook duidelijk en op niet mis te verstane wijze over „het belang van de zedelijkheid in het algemeen en de kuisheid in het bijzonder voor het persoonlijke en sociale leven in al hun vor men, en Hij veroordeelde, in roman, film enz, de theorie van „dë kunst om de kunst", alsof een kunstenaar over een autonome vrijheid zou be schikken, om een kunstwerk te maken, dat met de eerbaarheid en de zedelijkheid spot. Het is onjuist, een criticus te veroordelen, aldus de Paus, wanneer hij een bepaald kunstwerk op morele gronden veroordeelt, Dan noemt men hem graag een ouderwetse zedeprediker, die het „heilige. zedelijkheid. De Bisschoppen noemen van de deu ren, waarlangs die drie genoemde vijanden tegen woordig mogen binnenkomen, „boek en blad, kleding en drank, ongepaste taal en omgang, zinnelijkheid en naturalisme, film, kleding, eta lages, sportexcessen, enz. Dit verpest de sfeer in het gezin zozeer, dat „het jonge kind bijna niet meer zuiver en godsdienstig kan ademen". En dan volgt deze klacht, als een striemende zweepslag tegen de moderne aanpassing in zovele christe lijke gezinnen: „de tijden zijn nu eenmaal zo, ze moeten toch wat hebben, en anderen mogen het ook" - „Ouders, als uw kind thuis niet meer veilig is, waar zal het dan veilig kunnen zijn". Deze klachten van de Bisschoppen hebben ons uit de vele literatuur en documenten van de laatste tijden over het onderwerp, dat hier aan de orde is, in herinnering gebracht de rede, welke Z.H. Paus Pius XII op Passie-Zondag van het Heilig Jaar tot dertigduizend mensen in de basi liek van de St. Pieter hield. Het was de eerste grote toespraak van de Paus in dit jubeljaar 1950 en de indruk van die rede was zo ontzag wekkend, dat er, volgens oog- en oorgetuigen, „een stilte was, als een voelbaar verlangen, om elk woord zo diep mogelijk in zich op te nemen, en toen de laatste zin wegstierf in de ruimte, bleef de massa nog enkele ogenblikken in diezelfde sprakeloosheid als het ware voortluisteren naar de kunst" bezondigt. Tóch is het, zo volgt uit de gezaghebbende woorden van de Paus, feitelijk zo, dat zekere literatuur en filmproductie brede lagen van het volk besmet, en de zedelijke ontreddering en de misdadigheid bij de jongeren in de hand werkt. Zo nü en dan wordt de wereld wel eens opgeschrikt door allerlei publicaties over verval en ontkerstening, maar even later menen, stellig met goede bedoelingen (waaraan de wereld ten gronde kan gaan!),* allerlei beoordelaars, van films en boeken en toneelstukken e.d., geen betere dienst te kunnen bewijzen aan de samen leving, dan door kunstwerken e.a., die feitelijk voor veroordeling of ontoelaatbaarheidsverklaring in aanmerking komen, net nog op het nippertje goed te praten, zoals wjj in de laatste tijd op filmgebied b.v. weer op krasse wijze hebben mee gemaakt. Laat men aan de woorden van de Paus in deze ernstige rede (die wij hier thans niet verder kunnen aanhalen, omdat ons dit te ver zou voeren) nog eens denken, vooral in verband met het zorgvolle vermaan van de Bisschoppen, ter overdenking voor de komende tijd. De toe stand in de wereld is ernstig, het zedelijk verval, dat ook de gezinnen aantast, is er de diepste oorzaak van. Dat is geen reden tot verwijt aan anderen, maar tot bezinning en inkeer, voor onszelf! over deze maatregelen. „U moet dit echter niet te tragisch ne men." zei dr. Drees. Het mag niet bevreemden, dat er verschil van inzicht bestaat over de drie be langrijke problemen die aan de orde zijn: n.l. opvoering van de defensie-maatregelen, bezuiniging op de gewone, staatsuitgaven, en de gezondmaking van onze beta lingsbalans. Op 5 December werd aan een commissie van hoge ambtenaren opdracht gegeven voorstellen aan de R.E.A. (Raad voor Economische Aangelegen heden uit de Ministerraad) te doen. De commissie kwam op 22 Januari met haar rapport gereed. Deze opdracht vloeide voort uit de ingrijpende verandering in de situatie welke na Korea aanmer kelijk ongunstiger was geworden In de eerste plaats moet dek king worden gezocht voor het begrotingstekort, verder moet er een oplossing worden gevonden voor het deficit op de betalings balans. De grondst.offenprijzen zijn gestegen zonder een gelijke stijging van de prijzen van de producten die ons land expor teert. Onze ruilvoet is daarmede aanmerkelijk verslechterd De maatregelen, die genomen zullen moeten worden betreffen onder meer: algemene bezuini ging op de staatsbegroting, be zuinigingen betreffende de pu blieke- en scmi-nublieke investe ringen. maatregelen inzake par ticuliere investeringen, eonstur.p- tiebeperkingen en tenslotte ook fiseale maatregelen. „Dit alles wordt in onderling verband be sproken". aldns dr. Drees. Eerst wanneer het zittend kabinet in grote lijnen overeenstemming heeft bereikt breekt het stadium aan. waarin de formateurs con tact zullen zoeken met personen. Dr. Drees kon geen nadere me dedeling doen over het tijdstip, waarop een nieuwe regering zal zijn gevormd. Evenmin wenste hij zich uit te laten over de sa menstelling van deze nieuwe re gering. Op een desbetreffende vraag deelde dr. Drees mede. dat de formateurs nog geen beslissing hebben genomen ten aanzien van de vraag of zij contact zuilen op nemen met mr. ,Oud. Vanmiddag is minister Stikker door de minister-president ont vangen. Ook deze bespreking was echter gewijd aan de bovenge noemde algemene vraagstukken. Te Den lip zijn gisteren en van daag twee nieuwe gevallen van pseudo-vogelpest geconstateerd. Van de bedrijven van B. van Heeringen en J. Edel zijn respec tievelijk 106 en 68 kippen in de destructor te Purmerend vernie tigd. Crisis-oorzaak (Sm.). In zijn hardnekkige kritiek tegen het afgetreden ka binet knoopt „Trouw" nu aan bij een opmerking van „De Tijd", als zou er een ver schuiving zijn in de oorzaken van de kabinetscrisis. Nu is het, inderdaad letterlijk natuurlijk, niet mogelijk, aan de oorzaak van iets, ié t s te veranderen. Dat kan alleen ten aanzien van de beoordeling van de oor zaak en haar begeleidende ver schijnselen. Welnu, het is juist en wij heb ben daar ook enige malen op ge wezen. dat mr. Oud met zijn motie opzettelijk het kabinet wilde doen vallen, door het ver trouwen op te zeggen aan de minister en daardoor ontviel weer een steun aan het z.g. vier- partijenkabinet, dat daardoor weer niet meer aan zijn opzet voldeed en niet voldoende steun meer had vor zijn program. Onjuist is het, aan het kabinet te verwijten dat 't nu de oplos sing zoekt op andere gronden dan waarover het eigenlijk ging bij het N.G.-debat. Het is juist dé oppositie geweest, onder aan voering van mr. Oud en met me dewerking van de partijgenoten van „Trouw", die op het laatst nog aan de motie van afkeuring een wijdere strekking gaf, door toen hét defensiebeleid en het economisch beleid er bij te ha len. Het is ook onjuist, nu te be weren, dat dit algemeen beleid op 23 Januari niet was gesteld, dat was het juist wél. Zo incon stitutioneel als 't maar kan. Dat moet „Trouw" echter zeer na drukkelijk niet aan het kabinet maar aan de oppositie verwijlen. Crisis-oplossing (Sm.). Bij de pogingen, om de politieke crisis op te lossen, wordt er van verschillende kan ten van de Kroon en nu van de formateurs van uitgegaan, dat men gegeven het feit van de crisis, bovendien kwam te staan voor de noodzaak, om de financiële en economische crisis op te lossen, welke zich aankon digde als gevolg van de nieuwe defensiemaatregelen en het te kort op de betalingsbalans. Het vroegere verwijt van „Trouw" dat de regering „al maanden lang bezig was, daarvoor een op lossing te zoeken", is ook al niet jtiri*-' Maar evenmin is het juist te zeggen, dat de regering pas toen de crisis uitgebroken is, zich met deze kwestie is gaan bezig houden. Dr. Drees. die door da gelijkse persconferenties einde lijk een weg naar de pers gevon den heeft, kon op de eerste con ferentie terecht vaststellen, dat de opdracht tot dit algemene on derzoek op hoog niveau, al op 5 December van het vorige jaar was gegeven. Het is vanzelfspre kend onvermijdelijk, dat een nieuw kabinet overeenstemming verkrijgt over het nieuwe finan- cieel-économisch-militaire pro gram. De N.R. Crt. heeft het o.i. aan het rechte einde, als het in een artikel betoogde, dat het goede inzicht van het kabinet- Drees, om met een nieuw ur gentieprogram te komen geen direct gevolg is van de kabinets crisis, het zou evengoed gebeurd zijn! Het duiveltje (Sm.). Het is jammer, maar gisteren heeft het drukfouten- duiveltje een stukje over een op merking in het „Vrije Volk" in de kern van de zaak onlees baar gemaakt. Het ging over de Spaanse z.g. blauwe divisie, die „tegen de geallieerden gevochten had Dat vonden wij niet fair gezegd, want die Spanjaarden vochten tegen Rusland, meer nog teven de communisten en dat schreven wij dan ook. Maar er stond gedrukt: ...Men weet im mers heel goed dat Spanje niet tegen de geallieerden vocht en nauwelijks tegen het communis me". Wat we schreven was dit: „Men weet immers heel goed dat Spanje niet tegen de geallieer den vocht en nauwelijks tegen Rusland, maar tegen het communisme". Door het wegval len van de drie gespatieerde woorden stond er heel wat an ders, dan wij bedoelden! Rempang, Makassar-Amster dam, 5 Februari van Port Said. Riouw, Surabaja-Amsterdam, 5 Februari van Singapore naar Belawan. Sibajak, Rotterdam-Melbour ne, passeerde 5 Februari Algiers. Poelaulaut, Surabaja-Amster dam, passeerde 6 Februari Gibraltar naar Londen. BRUSSEL. 6 Febr. (Belga). De Prinses de Retie. de 34-jarige echtgenote van Koning Leopold van België, heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag een dochter gekregen. Dit is het tweede kind uit het tweede huwelijk van Koning Leo pold, dat in September 1941 ge sloten werd. Het eerste kind, prins Alexander, werd op 18 Juli 1942 geboren. De titel van de Prinses de Retie haar eigen naam is Lilian Baels die haar kort na haar huwelijk werd verleend, is af geleid van de naam van een koninklijk landgoed. Het Prinsesje zal de namen Marie Christine Daphne Astrid Elizabeth Leopoldine dragen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1