PELS' Administrateur maakte 35000 gulden op in alle eer en deugd Ineiner kleinen Konditorei Gemeente kocht twee werken van Koos Stikvoort De NIBEG heeft nog veel te doen Ringersfabrieken krijgen weer hun oude outillage De Heer J. Zeeman gehuldigd Hij werd slecht betaald WIE RAADT DE UITSLAG? ALKMAAR EN OMSTREKEN In totaal dertienhonderd bezoekers Kind overreden en gedood 35-jarig jubileum bij fa. Conijn Richtcontingent woningbouw Veertig jaar aan het Slachthuis Rechtbank Alkmaar Charmant spel van Hoofd stad-Operette 1. W.-Frisia-Volendam 2. Alcmaria V.—Hercules 3. Z.V.V.-Hollandia 4. St. George-Z.A.P. 5. Meervogels-D.R.E.O. DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 Marktberichten PAGINA 2 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951 -{ f ALKMAAR. De veertien daagse ere-tentoonstelling van het werk van Koos Stikvoort. ter gelegenheid van diens zestigste verjaardag in het Stedelijk Mu seum gehouden, werd door 1300 personen bezocht, waarvan ca. 800 betalende bezoekers. Een aantal scholieren en de leden van de Kring „Vrienden van het Stedelijk Museum" hadden vrije toegang. Deze laatsten hebben namelijk a raison van een jaarlijkse con tributie van ƒ1.00 vrije toegang tot alle tentoonstellingen, welke in het Stedelijk Museum worden gehouden. -Zoals men zich herinnert, nam burgemeester Wytema ter ge legenheid van de jubileum-ten- töonstelling bij het 75-jarig be staan van het museum in- het najaar van 1950 het initiatief tot oprichting van de Kring „Vrien den van het Stedelijk Museum" Het is een gelukkig initiatief gebleken; immers gedurende deze tentoonstelling van het werk van Koos Stikvoort nam het leden tal met ruim 100 toe, zodat het thans 308 bedraagt. Degenen, die zich voor deze luttele contributie van een doorlopend toegangs bewijs tot de tentoonstellingen ALKMAAR. Gisterenmiddag omstreeks vier uur werd een 4- jarig kindje, dat in de Eerste Kabelstraat speelde, door een autobus van de NACO overreden en ernstig gewond. De autobus reed met een matige snelheid van ongeveer 15 km over de Baansingel, terwijl de chauffeur enige malen geluidsignalen gaf ter waarschuwing van de op de weg spelende kinderen. Bij het inrijden van de Eerste Kabelstraat zag de chauffeur wederom een groepje van vijf kinderen op de rijweg spelen. Hii gaf wederom een signaal doch een der kinderen, de 4- jarige Aukje S. uit de De Ruy- terstraat stak plotseling de weg over. De chauffeur trachtte door snel remmen en het stuur naar links om te gooien nog een aan rijding te. voorkomen doch het mocht hem niet gelukken. Het rechterwiel van de bus kwam over de kleine heen en sleurde het nog enkele meters mede. Zwaar gewond werd het kindje door dokter Gilse naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis overge- bracht. Nog dezelfde avond om streeks zeven uur, ishet aan de bekomen verwondingen over leden. Bij onderzoek is gebleken - dat de chauffeur van de bus in het bezit was van geldige papie ren en dat de remmen van de bus in goede conditie waren. R.K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR. P.S.C.K.—A.O.G. I 1—2 A.O.G. 3—D.D.O. 2 8—0 A.O.G.Vitesse jun. 13 Een -zware taak had A.O.G. 1 te vervullen om P.S.C.K. op eigen veld te verslaan. Voor de rust was, vooral in het begin, PSCK zeer sterk in de aanval. Hierdoor ontstond dan ook al sooedig het enige doelpunt voor de ontvan gende ploeg. Maar naarmate A.O.G. „er in kwam" werd dit minder. Het was echter pas na de rust dat de gasten, gesteund door de storm, de gelijkmaker wisten te scoren. Door het ruwe spel van de tegenpartij was het spelpeil laag. Gelukkig voor AOG dat uit een vrije worp het win nende doelpunt gemaakt werd. A.O.G. 3 had het thuis makke lijker. DDO 2 werd de dupe van een flinke nederlaag, die A.O.G. haar bezorgde. Het is voor het 3e elftal een prestatie. Ook de wed strijd zelf was het kijken waard. Wij zullen hopen, dat het verder met de competitie zo zal blijven. Bij de junioren was het echter mis, wat de einduitslag betrof. Dit hadden wij niet verwacht. Wël was de wedstrijd ook van hen behoorlijk gespeeld. Speel sters, een zware wedstrijd staat nog op het programma, dus dan aanpakken. ALKMAAR. Een kwart eeuw geleden werden bii de houthandel de fa. G. A. Conijn alhier, de eerste vrachtauto's in gebruik genomen en vanaf die tijd zat de heer J. Bakkum, voor- d.ien al gedurende tien jaar bij de fa. Conijn als koetsier werk zaam. achter het autostuur. Hij vierde gisteren zijn 35-jarig jubi leum bij de firma, waarvan hij dus 25 jaar als chauffeur werk zaam was. Met zijn grote vracht auto's vervoerde hij het hout naar alle delen van het land. zo wel naar Limburg en Zeeuws- Vlaanderen als naar het Noor den. De firma Conijn en de buren hadden dan ook gisteren de vlag uitgestoken en de directeur, de heer A. Conijn kwam de jubi laris ten zijne huize, recht tegen over de houtzagerij, gelukwensen met zijn jubileum. Hij sprak daar -woorden van waardering voor hetwerk van de jubilaris, die, wat het aantal dienstjaren be treft. de nestor van het personeel is. Naast een enveloppe met in houd namens de directie, bood hij de heer Bakkum dè zilveren legpenning aan van het Departe ment Alkmaar van de Maat- schappij voor Nijverheid en Han del. alsook het diploma van de E:V.O., waaruit blijkt, dat de heer Bakkum óok een goed chauffeur is. Het personeel, dat onder het genot van verversin gen deze huldiging meemaakte, had' in- de vprm van een bloeme tje van zijn waardering voor de jubilerende collega getuigd. en van een uitnodiging bij de opening de in het museum te houden tentoonstellingen willen verzekeren, kunnen zich alsnog als lid van de Kring opgeven bij de secretaresse mevr. G. Holz- müllerTeensg, Emmastraat 45. of aan het Gemeentelijk Archief, Langestraat 85. Wij vernemen voorts van de gemeente-archivaris, de heer Th. Wortel, dat de gemeente voor haar museumcollectie twee schil derijen van Koos Stikvoort heeft aangekocht, een stilleven en een genrestuk, voorstellende „Vrouw met scharensliep"; vooral dit laatste schilderij kan als een van Stikvoortfs meest-karakteristieke werken worden beschouwd, reden waarom wij deze aankoop door de gemeente van harte toe juichen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren; Nico- letta H. A„ dochter van N. Keij- zer en M. A. Klaver; Gerbrandus A. z. v. A. C. Groot en C. C. M. Vis; Paul z. v. H. Smakman en A. C. Jimmink; Hendricus P. M, z. v. C. P. Trompert en A. J. Nieuwenhuis; Willem z. v. W. van Kesteren en E. M. G. J. B. van Bennekom. Gehuwd: Willem Veel en Jo hanna M. J. L. Roselle. Overleden; Hendrica Schipma ker, oud 93 jr, wed. van H. G. Odink; Pieter A. de Lange, 66 jr, geh. met E. A. Veenenbos; Klaas Gelder, oud 86 jr., wednr. van A. Peijs. Politievoefbal ■ALKMAAR. Het elftal van de gemeentepolitie speelde gister middag in Heiloo een wedstrijd tegen de Rijkspolitie district Alk maar. De Rijkspolitie won de wedstrijd met 41. EEN KIJKJE ACHTER DE SCHERMEN BIJ P.T.T. ALKMAAR Van 9 t.m. 24 Februari zal in het gebouw van de N.V. Vroom en Dreesmann een tentoonstelling worden ge houden onder de naam „Een kijkje achter de schermen bij P.T.T.", De opening van deze ex positie vindt plaats op 9 Febr. a.s. te 11 uur. ALKMAAR. Slechts een klein aantal belangstellenden had gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Nibeg Kring Alkmaar, om naar 't Wapen van Haarlem te komen, waar de alg. secretaris van de Nibeg, de heer B. A. van Ketel over het werk van deze organisatie sprak. Spr. gaf een uiteenzetting van hetgeen de Nibeg voor de van overzee gerepatri- eerden deed en nog te doen heeft, zowel in groot verband als in indivi duele gevallen. De Nibeg onderhoudt voor haar leden het contact met de Regering en Regeringsinstanties, is in tal van commissies vertegenwoordigd en in geschakeld in diverse interdeparte mentale commissies. Het aantal on derwerpen, dat de aandacht van het Algemeen secretariaat vraagt, be draagt 'n 60-tal; per maand bereiken 'n 1500..brieven het secretariaat, ter wijl dagelijks gemiddeld 30 personen om mondeling contact zich aanmel den. Het zal nog wel enige tijd duren voor deze groep gerepatrieerden zich volledig heeft aangepast aan de Ne derlandse samenleving. Uitvoerig stond spr. stil bij de actie voor de oorlogsschadevergoe ding. Spr. becijferde, dat de schadever goeding aan Nederlandse oorlogs slachtoffers gemiddeld lo maal zo groot is als de vergoeding aan de gerepatrieerden. Daarom blijft de Ni beg strijden voor een evenredige vergoeding en gelijkstelling van bei de categorieën oorlogsslachtoffers. K.J.M.V. ALKMAAR. Het programma van hedenavond staat in het teken van de H. Vastentijd. Onze Aalmoezenier zal n.l. spre ken over het geheim der soberheid. Vrienden', toont ook nu je belang stelling en komt op tijd, dus 8.30 uur in „Paviljoen Kinheim". f Advertentie) De vrouw van een leraar uit Laren, dacht, hoe toch „HET DING" te verkaren? Haar man zei subiet: „Van belang is dat niet, want het is zeker geen Oude Klare!" Niet alleen voor de materiële be langen kwam de Nibeg op, zij be hartigde ook de sociale belangen; alleen voor dit doel vonden 800 leden hun weg naar de Nibeg. Na nog werkzaamheden van de Nibeg op verschillend terrein te heb ben geschetst, eindigde spr. met een aansporing tot de aangeslotenen, om de Nibeg te blijven steunen, totdat Nederland zijn ereschuld jegens deze bouwers aan 't voormalig imperium zal hebben ingelost. Na een korte pauze beantwoordde de heer M. den Hartogh nog een aan tal vragen. VOOR TIJDVAK VAN 3 JAAR Door het Provinciaal bestuur van Noordholland is heden aan alle eemeentebesturen. die hier voor in aanmerking komen, een onsrave gezonden van het richt contingent voor het tiidvak 1 Januari 1951 tot en met 31 Dec. 1953 van het met rijkssubsidie te bouwen aantal woningen. Uit deze ongaven ontlenen we de volgende cijfers: Alkmaar 181, Zijpe 28, Heerhu- gowaard 13, Langedijk 33, Nieuwe Niedorp 1, Oude Niedorp li, Sint Pancras 3, Warmenhuizen 20, Ob- dam 17, Ursem 11, Akersloot 9, Bergen 89, Castricum 34, Egmond aan Zee 5, Egmond Binnen 21, Heiloo 17, Limmen 19, Oudorp 6, Schoorl 2, Uitgeest 9, Beemster 22, Graft 5, Oterleek 1, De Rijp 9, Schermerhorn 5, Zuid- en Noord Schermer 3. Den Helder 78. Anna Paulowna 27. Callantsoog 3. Texel 54. Wie- ringen 6. Wieringermeer 21. Wie- ringerwaard 1, Zijne 28, Haren karspel 22, Sint Maarten 1, Oude Niedorp 11. Schaeen 15. Uitspraken Meervoudige Kamer De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arrondissementsrecht bank deed Dinsdagmorgen uit spraak in de volgende zaken: Tot een boete van f 100 of 40 dagen hechtenis werd veroor deeld de monteur H. P. uit Ber gen, die in het najaar van 1950 op het Scharloo mevr. H.-O. uit Alkmaar had aangereden. Hem was veroorzaken van ernstig let sel door schuld ten laste gelegd. J. P. B. uit Hoorn, die in dienst betrekking verduistering heeft gepleegd, werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van zes mandaen met drie jaar proeftijd en onder toezicht- stelling van de R. K. Reclasse ring te Hoorn. ALKMAAR. Mei de plaatsing en ingebruikstelling van een nieuwe grote vormmachine, met een capieiteit van enkele tonnen per dag, hebben de Ringers' Chocoladefabrieken aan de Noordervaart alhier weer een grote stap gexet naar vervol making en verbetering van het bedrijf. Met dit machtige Franse appa raat kan men nu zo hygiënisch mogelijk allerlei chocolade-artike len fabriceren waardoor krachten vrij komen voor andere produc tie-doeleinden. Met het in wer king stellen van een paar mo derne inpakmachines, die wij in werking zagen, bezig met de ver pakking van paas-eitjes, heeft de firma Ringers nu ongeveer haar oude machinepark weer volledig in bedrijf, zij het dan met grotere en betere machines dan voorheen. De afdeling, die voor de oorlog in Rotterdam was gevestigd, is nu geheel in Alkmaar in bedrijf gekomen en hiermede moest te vens omgezien worden naar een ruimere cantine, welke door Rin gers Bouwbureau N.V. achter de fabriek werd gebouwd en die Maandagmiddag door de directie aan het personeel, een kleine 750 man, werd overgedragen. Hierbij werd gesproken door de heer H. Ringers, die de ge schiedenis der Rotterdamse fa briek aanhaalde, door de heer F. Ringers en door de heer H. Rin gers. Deze laatste had, volgens de heer Rijmer, de stoot tot deze belangrijke sociale maatregel ge nomen, wa'arvoor ook door de heer v. Opstal namens de perso neelsvereniging dank werd ge bracht. Er waren bloemen en een versnapering voor allen, die zich nog enige tijd in de grote, ruime Onderhandse verkoop TUITJENHORN Door oder- handse verkoop werd de heer Th. Schotten eigenaar van het woon huis, de bedrijfsgebouwen en 2 Ha. land van de heer J. de Groot, te Kerkbuurt. cantine, van 15 bij 25 M., nog even vermaakten. Wijwijzen er nog op dat een gedeeite van de nieuwe appara tuur in de fabriek, de ombouw, van de Alkmaarse firma Buis is en dat de koelers der chocolade vormmachine van Ned. fabrikaat zijn. D.I.O.—ST. ADELBERT 3—1 BERGEN. Het eerste elftal had aan St. Adalbert een goede tegenstander, doordat beide elf tallen van gelijke sterkte waren. Hoewel de krachtige wind zeer hinderlijk was wist St. Adelbert voor de rust een doelpunt te ma ken. Na de rust had D.I.O. echter de wind mee en was spoedig in de aanval, met het resultaat van drie doelpunten. D.I.O. 2 kreeg Limmen 3 op bezoek. Van deze wedstrijd hing het af of Limmen kampioen zou worden, wat haar dan ook na felle strijd op het laatste moment met slechts eén doelpunt gelukte. Hierdoor is zij thans kampioen in haar afdeling geworden. De scheidsrechter floot hierbij uit stekend. Toch moet nog even opgemerkt worden, dat het spel peil van D.I.O. beter had kunnen zijn; het vaak verzuimen van de wekelijkse training, die toch zo broodnodig is, heeft hier nadelig voor haar gewerkt. In dit ver band wordt daarom Donderdag bij de training een grote opkomst verwacht. Heus, ook de training is een belangrijk onderdeel voor een gezonde sportbeoefening. Bevolking BERGEN. Het aantal in woners van Bergen steeg vgn 8661 op 1 Januari 1950 tot 9468 op I Jan. 1951, waarvan 4324 mannen en 5144 vrouwen. Van de 807, waarmee de bevol king groeide, waren 377 m. en 430 vr. Als het verhaal, dat de 47-jarige administrateur P. S. uit Castricum Dinsdagmorgen voor de Alkmaarse rechtbank ver telde waar is, en er zijn weinig redenen om daaraan te twijfelen dan heeft hij kans gezien, om in vier jaar op een zeer ordente lijke wijze een bedrag van rond f 35.000 op te maken. Op een klein salaris kwam P. S. in de loop van 1946 bij de fa. J. Groot in Akersloot aan welke firma opruimingswerkzaamheden vanwege de provincie in de dui nen waren opgedragen. De fir mant J. Groot, een eenvoudig mannetje, wie de zaken blijkbaar over* het hoofd groeiden en wiens lagere school-oplelding niet voldoende bleek om de zaak financieel te overzien, had ver dachte S. geheel in vertrouwen genomen en liet hem na verloop van tijd de loonadministratie en de inkoop van springstoffen als mede de salaris-uitbetalingen over. Verdachte begon met te knoeien in de rij-lijsten der chauffeurs,- - gaf meer ritten op dan gereden waren, knoeide met de rekening van, de springstoffen, waaruit hij vbor 16.352,voor éigen rekening wist "te putten, „verdiende" aan- deautoritten 11.000.zag „muziek" in de verrekening der vacantiebonnen en wel tot een bedrag van f 620. Cheque's werden geïnd en be houden, er was vrijwel geen post. waarin verdachte niet iets voor zich zelf in zag en alles bij elkaar moet er rond ƒ35.000.in zijn zakken zijn verdwenen. Geld ging op Het geld is voor een deel in het huishouden van S. op gegaan; verder aan dure sigaretten, een borreltje en aan salarisverhogin gen van werksters en anderen die hij uit zijn eigen zak bijpaste! Echt geboemeld heeft verdachte, die als een welgesteld en eer baar huisvader versleten werd, niet en het bleef de officier van justitie mr. J. C. V. Meischke, dan ook een raadsel, waar alles gebleven was. De zaak is uitgekomen, toen er al enige vermoedens tegen ver dachte gerezen waren en hij zich ten einde raad bij de Alkmaarse politie meldde, die de zaak in handen gaf van de rijkspolitie te Castricum. Een opperwachtmeester, J. v. d. W., had over deze zaak een overzichtelijk proces-verbaal op gemaakt dat een duidelijk beeld gaf van de financiële verwikke lingen en dat terecht de lof oogstte van de officier, die meende dat een accountant het de politieman niet had kunnen verbeteren. Geen controle Voorts bleek dat de eigenaar der firma de zaak niet contro leerde; dat zou hem trouwens te moeilijk zijn geweest, bekende hij al lachende voor de recht bank. die van zijn kennis geen al te hoge dunk zal hebben ge kregen. In zijn requisitoir wees de of ficier van justitie op het feit, dat verdachte in 1937 al voor een dergelijk feit, verduistering en valsheid in geschrifte, een stren ge straf had gekregen. Na eer woord van lof aan de verbalisant wees de officier op de ellende, die verdachte over zijn gezin had gebracht en eiste tot slot «en ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hech tenis. Verdediging Mr. Bondam wees in zijn ver dediging op het karige loon dat verdachte verdiende en meende dat zijn cliënt uit het lood was geslagen door de sfeer van ge daalde mentaliteit, die alom na de oorlog heeft geheerst. S. is afgegleden van het hellende vlak, waarop hji zich bevond en was epn slachtoffer van de om standigheden. Een reclasserings- rapport zou deze zaak nog wel wat verduidelijken, volgens de verdediger. Uitspraak over 14 dagen. ALKMAAR. Een feestelijk vlag gend abattoir vierde gisteren 6 Februari het 40-jarig ambtsjubi leum van zijn boekhouder le klasse, de heer J. Zeeman. De huldiging vond om 11 uur plaats in de keurig versierde canti ne, alwaar naast het personeel en de vertegenwoordigers der slagers-or ganisaties, mede aanwezig weren de wethouder voor de bedrijven, Mr. A. J. M. Leesberg, de voltallige commis sie van bijstand voor het slachthuis, de oud-directeur, Dr. F. P. Keijser, de hoofdboekhouders van de ver schillende bedrijven, de directeur van de gem.-accountantsdienst en verder nog een aantal genodigden. Namens het gemeentebestuur werd de jubilaris gehuldigd door Mr. Leesberg, die zijn erkentelijkheid uitsprak voor de door de heer Zee man gedurende zijn ambtsperiode aan de gemeente bewezen diensten. Spr, overhandigde hem een paar gouden manchet-knopen. De directeur, de heer W. Voort- huijsen, dankte de jubilaris voor de van hem steeds ondervonden steun en medewerking. Het sluitstuk van zijn toespraak was de aanbieding van de gebruikelijke enveloppe. Een actetas, bloemen en een boek werk getuigden van de erkentelijk- Burgerlijke Stand SCHERMERHORN Geboren: Petrus Johannes, zoon van Adrianus de Lange en Catharina Stuit Gehuwd; Germent Speets, 20 j., landbouwer en Wilhelmina J. v. Wassenberg, 21 j„ beiden alhier. A- dres C 26; Cornelis Konijn, 26 j., ex pediteur, te Hensbroek en Johanna Alles, 22 j., alhier. Nieuw adres: Wogmeer B 6 Hensbroek. Ingekomen; Hendrika Meerleveld,, huishoudster, van Weesp naar B. 1; Hendrika G. Tuinier, dienstbode, van Alkmaar naar C 53. Vertrokken: Gadze Feenstra, bak kersknecht, van A 275a naar Cam- buurplein 32 Leeuwarden. Personalia LIMMEN Door het gemeen tebestuur is benoemd tot contro leur op de werklozen voor het jaar 1951 de heer Jn. Castricum, gemeentebode alhier. LOOP DER BEVOLKINC OVER 1950 LIMMEN Bevolking 1 Jan. 1950: 2849, waarvan 1394 mannen en 1455 vrouwen; geboren in 1950 35 m. en 37 vr., gevestigd 22 m. en 46 vr„ totale vermeerdering 57 m. en 83 vr. tot. 140. Overle den 16 m. en 12 vr., vertrokken 36 m. en 50 vr., vermindering: 52 m. en 62 vr., tot. 114. Toename der bevolking in 1950 26, waar van 21 m. en 5 vr. Bevolking op 1 Jan. 1951 2875, waarvan 1415 m. en 1460 vr. In 1950 werden 14 huwelijken voltrokken. Dit kleine aantal vindt zijn oorzaak in het woning vraagstuk. Bii deze toestand zal het nog wel enkele jaren duren, voordat Limmen zijn 3000ste in woner kan begroeten. heid, vooral ten aanzien van de jubi laris tegenover het personeel na mens hetwelk felicitaties werden aangeboden door de boekhouder P. A. de Boer. De heer J. M. Groot bood geluk wensen aan van de slagersvereniging terwijl de jubilaris verder nog werd tóegesproken door Dr. Keijser, die oude herinneringen ophaalde de heer Kloos, die sprak namens de hoofd boekhouders der bedrijven en verder de heren de Wilde, Hoijtink en Jos de Wit. De jubilaris beantwoordde de spre kers waarbij hij zijn dank uitsprak voor de hem gebrachte hulde die deze dag voor hem werkelijk tot een onvergetelijke had gemaakt. Men bleef nog enige tijd recht ge zellig bijeen. Ten huize van de jubilaris kwa men nog vele schriftelijke zowel als persoonlijke gelukwensen binnen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. TOENEMENDE WIND Aanvankelijk enkele opklaringen, later overwegend zwaar bewolkt met enige regen of natte sneeuw. Matige tot krachtige langs de kust later wellicht harde wind tussen zuidwest en zuidoost. Van nacht iets minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde tempe ratuur als vandaag. Goedkeuring uitbreidingsplan ZIJPE De bij besluit van Ged. Staten van Noordholland van 18 Januari 1950 vastgestelde uitbreidingsplannen in hoofdzaak en in onderdelen voor de ge meente Zijpe, alsmede de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif ten, zijn bij koninklijk besluit van 20 Januari 1951 goedgekeurd. ALKMAAR. De operette is nu eenmaal een kunstvorm welke bij het grote publiek bijzonder in trek is, de operette is tevens ook een kijkspel en wanneer oor en oog worden bevredigd, dan heeft men daarvoor wel iets over en zo kon het gebeuren dat we gisteravond de operette „In einer Kleinen Konditorei" voor een uit verkocht huis door de Hoofdstad Operette zagen opvoeren. Deze charmante operette van Leo Ascher met gebruikmaking van Johann Strauss' melodiën, lijkt wel een pedant van Schu berts „Drei Madelhaus", althans wat de algemene structuur be treft. Ook de walsen van Strauss spelen hier een belangrijke rol en geven aan het geheel wel een speciaal Weens cachet. Het ver haaltje is zoals in de meeste ge vallen primitief romantisch, maar zeer bekoorlijk. De luisteraar be hoeft zich geen moment in te spannen, want deze melodiek spreekt onmiddellijk aan en streelt het gehoor in hoge mate. De talrijke aanwezigen hadden zich geen betere en beschaafdere vastenavond-ontspanning kunnen kiezen. Wanneer een dergelijk werk in handen is van de artis- ten van de Hoofdstad Operette, dan weten we te voren dat alles weer prima voor het voetlicht' zal komen. En ook deze avond zat er weer een ongekende vaart en vlotheid in de vertoning, welke juist hierdoor zo boeiend werd. Ruth Roden en Herman Valsner waren weer de vocale sterren en gaven uitstekende zangkunst te genieten. Maar we mochten toch ook nog een nieuwe ster aan het Hoofdstad Operette - firmament ontdekken, n.l. de sopraan Eri Rauché zeer mooi getimbreerd stemgeluid. Het kleine koortje was zeer goed. UITSLAG NIET INVULLEN Wij zouden werkelijk een soort helderziendheid gaan vermoe den bij de eerste prijswinnaar van deze week, de heer C. Schoone- man uit Bovenkarspel. Hij behaalde evenals de winnaar van de vorige week, de heer Grent uit Onderdijk 7 punten. De heer Schooneman was echter met zijn gissing zo dicht bij de werke lijke uitslag zo hij deze al niet precies goed raadde dat wij het de moeite waard vinden zijn oplossing hier even te vermelden. (Tussen haakjes de werkelijke uitslag) Velsen—Hollandia 3—0 (3—1); Randers—Zouaven 4—1 (4—0); Bergen—Schagen 0—2 (0—2); Purmerend—Grasshoppers 1—3 (1—3); W.G.W.—Berdos 2—3 (1—2). Verbeter dat maar eens! Ook de andere inzenders hebben bui tengewoon goed geraden, zodat de prijswinnaars door het lot moesten worden aangewezen uit degenen die 6 punten hadden verzameld. 1. C. SCHOONEMAN, Hoofdstraat 160, Bovenkarspel 2. J. RAS, Krugerstraat 62, Den Helder 3. G. H. BEK, St. Josephstraat 7, Alkmaar 4. G. D. MULDER, Westerstraat 20, Oudorp 5. A. JANSEN, Vondelstraat 5, Alkmaar En wat denkt U van de volgende wedstrijden? Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk 'ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: J Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. Wat heeft men weer kostelijk genoten van het trio, Otto Aurich, Fritz Steiner en Helena Rajewska die niet alleen voor de komische noot zorgden, maar zelfs nog méér deden, ze waren in dit genre werkelijk creatief, zodat het af en toe leek of de onzin nog betekenis kreeg. Een waar kunstenaar weet bijna alles aan vaardbaar te maken. Dat dit drietal een grandioos succes had, behoeft wel geen be toog. Costumering en decors waren weer een lust voor het oog, spe ciaal het décor in het tweede bedrijf, de Konditorei. Maar aan het succes van deze opvoering had ook een belang rijk aandeel het orkest o.l.v. Fredy Salten, dat zorgde voor een begeesterende en stimuleren de orkestbegeleiding. De dirigent bespeelde ook af en toe de „Ce lesta", dit maakte een heel goed effect. Vele herhalingen en open doekjes waren deze avond aan de orde, het applaus was niet van de lucht, en hierdoor werd de vertoning soms iets te veel on derbroken. Met de meest aangename her inneringen heeft het publiek de schouwburg weer verlaten, en zou ongetwijfeld nog wel eens een reprise van deze charmante operette willen horen. W. Schreurs. UITSTEKEND GESLAAGDE FANCY FAIR Ten bate van RKVV Limmen LIMMEN. De fancy-fair, ge organiseerd ten bate van de R.K. V.V. Limmen is uitstekend ge slaagd. Toen de heer N. P. Snel als voorzitter van de fancy-fair verwacht, dat het resultaat zo het feest opende, had ook hij niet bijzonder goed zou zijn. Vele ge nodigden waren opgekomen en na de openingsrede van de voor zitter ging men over tot het be zichtigen van de diverse stands; en dat waren er vele. In één oog opslag koVi men merken, dat deze fancy-fair goed georganiseerd was. En toen Piet Groot en Jac. Kraakman op het podium ver schenen bij het rad van avontuur was er direct een echte fancy- fair stemming. Uw verslaggever won de eerste taart en al spoedig zag men menigeen met een ont bijtkoek lopen. Bij de zeer vele attracties was ook een bekende kist. Ger de Roos had, uit sympa thie voor de Limmer voetbal de kist met „het ding" enige dagen vóór de fancy-fair disponibel ge steld, zodat menigeen hiernaar heeft kunnen raden. Ook de Mi nerva (ditmaal was het een ec'hte) was een groot succes, en toen het goede oude mens een half uur voor de sluiting in sta king ging, wegens het opdrogen van het koffiedik, was de rij te- leurgestelden nog zeer groot. De R.K.V.V. „Limmen" en. de Supportersvereniging „Oranje Wit''" kunnen tevreden zijn en dat zijn zij ook. Maar op de eerste plaats zijn zij dankbaar aan al len, die hebben meegewerkt, en in het bijzonder aan de midden standers, die door hun milde ga ven de grondslag legden voor dit succes. WARMENHUIZEN, 7 Febr. Gele kool 6.007.50, witte kool 5.506.20, rode kool 6.5014.80. LANGEDIJK, 7 Febr. 12.000 kg uien 2.904.00, grove 3.20 3.70. drielingen 4.60, nep 9.20, 4000 kg bieten A 6.106.80, B 4.00, 750 kg witlof I 25.00, II 18.0020.00, 3000 kg groene koo. 8.3023.50, 6000 kg rode kool 6.50—15.90 20.000 kg gele kool 60.06.20, 35.000 kg deense witte 5.506.20. doorgedraaid 12.000 kg gele kool, 9.000 kg witte kool. PURMEREND, 6 Febr. Eieren. 6000 kipeieren 1011, 2000 een deneieren 9.50 per 100 stuks. Veemarkt: 463 runderen; 190 vette koeien 22.70 per kg, walm 152 geldekoeien 390730 matig; 97 melkkoeien 7001025 matig: 12 pinken 375500 stil; 8 stie ren 7001100 kalm: 4 graskalve ren 230275 stil: 423 nuchtere kalveren slacht 3085 stugger; 70 nucht. kalv. fokk. 60135 vlug, 304 vette varkens slacht 1.58 1.68 per kg, kalm, afloop slecht; 1088 mag. varkens en biggen, mag. varkens 4565 matig; big gen 2028 matig; 250 schapen en lammeren, schapen weiderij 90 170, lamm. 85135 vlug; 13 bok ken en geiten 1015 stug 42 paarden 425725 matig; 9 fok- zeugen 225325 stil. Pluimveemarkt gesloten, 250 konijnen 29 p. st. Eierveiling Aanvoer van 29 Jan. tot en met 3 Febr. 1951 bedroeg 215.207 stuks kippeneieren, prijs per kg. f 1.80

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2