Treinramp in Amerika Betere Rode Duivels behaalden 'n benauwde zege op Zwaluwen Zij n er Russisch-Chinese tegenstellingen? Gaf politie-inspecteur geheime gegevens prijs? Van de 1000 Nederlanders zijn er 36 werkloos 40 doden250 gewonden Saris behoedde Nederland voor hogere totaalscore Drente hoogste percentage Naar wij vernemen BEURSOVERZICHT Vetser-ai faire voor Hoge Raad Dronken op de fiets, twee doden Serieuze Vastenavondtraditie Gerrit Schulte uit Antwerpse Zesdaagse Nederland lootte niet ongunstig WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951 PAGINA 3 In de maanden December 1950 en Januari 1951 nam de werk loosheid toe met resp 30, 460 en 8017 (tezamen 38.477). Voordat de vorst thans reeds in December inviel, steeg het werkloosheidscijfer in die maand sterk. De verwachting werd toen reeds uitgesproken, dat de toe neming in Januari 1951 geringer zou zijn dan de gebruikelijke stijging van het werkloosheids cijfer in die kalendermaand. Eind Januari 1951 bedroeg het toatal aantal mannelijke werk lozen 110.905 t.w. 77.420 geheel werkloos (vorige maand 75.537), 31.754 DUW-arbeiders (25.216) en 1731 wachtgelders (2135). De werkloosheid blijkt in alle provincies te zijn toegenomen (uitgezonderd Overijsel), maar relatief wel het sterkst in Fries land en Noord-Brabant. Op het ogenblik zijn er in Nederland 36 werklozen per 1000 mannelijke beroepsoefenaren tegen 35 op 31 Januari 1950. Onder beroepsbe oefenaren dient men te manne lijke bevolking te verstaan van MINIATUURSTAD IN DEN HAAG Ideaal speelterrein voor de jeugd Ten bate van het Studenten sanatorium te Laren zal in de loop van 1951 een aanvang wor den gemaakt met de bouw van een „miniatuur-stad", waaraan door alle grote Nederlandse in dustrieën en bedrijven daadwer kelijk zal worden deelgenomen. De opzet is om in de Scheve- ningse bosjes op een oppervlakte van honderd bij honderd en tien meter een stad te maken in kin derformaat, groot genoeg om er in te kunnen spelen. De jeugd zal er zelf een echt Shellstation in het klein kunnen bedienen, de KLM aorgt voor een miniatuur vliegveldje met een echte ver keerstoren, Philips neemt de straat- en huisverlichting op zich en grote rederijen leggen een haven aan. Zo hoopt men met vereende krachten in Juli '52 'n permanente miniatuurstad te hebben geschapen, die voor de jeugd het meest ideale speel terrein zal vormen, dat zij zich kan voorstellen. HR. MS. „BANCKERT" NAAR MELBOURNE Van 11 tot 17 Februari a.s. zal Hr. Ms. torpedobootjager „Ban- ckert" onder bevel van luitenant ter zee der eerste klasse J. G. Stegeman een niet-officieel be zoek aan Melbourne brengen. 14 tot 65 jaar, i% aanmerking ko mend en geschikt voor arbeid. De werkloosheid is het grootst in Drente met 102 en het ge ringst in Overijsel met 17 werk lozen per 1000 mannelijke be roepsbeoefenaren. Het aantal werklozen vrouwen steeg van 5239 tot 5820. De vraag naar vrouwelijk personeel nam van 14.932 toe tot 15.837. A. DEN DOOLAARD VIJFTIC JAAR Morgen viert de heer C. Spoel- stra, beter bekend onder zijn schrijverspseudoniem A. dén Doolaard te Beekbergen (Geld.) waar hij woont, zijn vijftigste verjaardag. Van de schrijver, die in een korte autobiografie schreef: „Voorlopig blijf ik dus wat ik ben een zwerver en een zoe ker, op pelgrimstocht over de aarde naar het sterrelicht der eeuwigheid", is thans een nieuw boek ter perse onder de titel: „Kleine mensen in de grote we reld". is de toneelspeler Jo Sternheim ter gelegenheid van zijn 40-jarig toneeljubileum benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje Nas- san; heeft de Haagse rechtbank een jeugdige overvaller van 20 jaar veroordeeld tot een gevangenis straf van 2>/s jaar. Hij sloeg des tijds een bewaker neer van het Metropole-theater en stal siera den; hoopt de Amsterdamse letter kundige Maurits Mijlder, oud- redacteur buitenland van het Nieuws van de Dag, op 16 Febr. zijn 70ste verjaardag te vieren; zal de componist van de mu ziek van de film „The third Man" Anton Karas, een bezoek aan ons land brengen. De componist brengt 13 Maart een bezoek aan Groningen en in de dagen daar aan voorafgaande aan Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Haar lem; NEW YORK 6 Febr. (Reuter) Een passagierstrein is tussen New York en hef kruispunt te Bay- head, in de Amerikaanse staat New Jersey, van qen dijk gereden Er zijn 40 doden en 250 gewon den. De trein stortte naar beneden op straat doordat een hulpdijk, die was opgeworpen in afwach ting van een nieuw viaduct, het begaf. De trein was overvol van mensen, die van hun werk naar huis terugkeerden. Er brak een paniek uit in de versplinterde wagons. De voorste wagon trok in u-vorm krom. De reddingsploe gen moesten ladders tegen de modderige- dijkhelling zetten om de ingesloten passagiers stuk voor Stuk levend of dood te voor schijn te halen. Voigens officieuze COR DU BUY VERLOOR BIJ ZWITSERSE TITELSTRIJD In de kwartfinales heren en kelspel van de Internationale kampioenschappen van Zwitser land heeft de Fransman Roothooft met 30 van Cor du Buy gewon nen. Roothooft kwam in de eind strijd tegenover zijn landgenoot Haguenauer te staan. Haguenau- er won in 4 sets: 2118. 2118 9—21, 21—10. Twee van de meest populaire communistische Congresleden, Cucchi en Magmani, hebben zich uit de Partij teruggetrok ken en aan het Italiaanse Huis van Afgevaardigden hun ontslag aangeboden. Dit ontslag is echter niet aanvaard. Abonnementsconcerten uitgesteld Het bestuur van het Amster damse Concertgebouw deelt me de, dat de abonnementsconcer ten van deze week nog geen doorgang kunnen vinden en tot een nader te bepalen datum zijn uitgesteld. LUSTELOZE MARKT Gezien de ervaring van giste ren, toen tegen het slot grote verkopen in olies en Unilever de markt een geheel ander aanzien gaven, was het vandaag begrijpe lijk, dat reeds beginbeurs een af wachtende houding werd aange nomen. De openingsprijs was een fractie lager dan de vorige notering en onder zeer geringe fluctuaties werd tenslotte voor olies vrijwel hetzelfde betaald als gisteren. v Unilevers openden een fractie hoger en sloten eveneens on veranderd. Philips had vandaag wel een zeer stille hoek en no teerde pas tegen slot 250 (251). De industriemarkt vertoonde voor de overige fondsen slechts zeer kleine veranderingen. Ook de scheepvaartmarkt had niet over een teveel aan belangstelling te klagen. De meeste soorten wa ren vrij onveranderd of een klei nigheid lager. Zoals te verwach ten viel, Dlijft de omzet bij een dergelijke stemming zeer gering. Voor de cultures was de animo relatief iets groter, maar de acti viteit was toch minder dan gis teren. Ook vandaag ontstonden weer open hoeken voor incouran te rulbberaandelen. De winsten van gisteren konden over het al gemeen goed gehandhaafd blij ven, maar de leidende cultures gaven tegen slot een kleinigheid prijs. Zo sloot Amsterdam rubber 126 (128), certificaten Deli 108 (109) en HVA 114% (115%). Amerikanen onveranderd ten opzichte van Wallstreet, zodat 't agio ongewijzigd bleef. NAT. BLOEMEN TENTOONSTELLING „DE KEUKENHOF" Met man en macht wordt ge werkt om het uitgestrekte ter rein van „De Keukenhof" te Lisse voor Pasen klaar te krij gen, teneinde de tienduizenden bezoekers uit binnen- en buiten land opnieuw te kunnen laten genieten van 't unieke schouw spel dat duizenden bloembollen afgewisseld met bloeiende hees ters, bos- en waterpartijen te zien geven. Verwacht wordt, dat dit jaar de belangstelling die van het openingsjaar 1950 nog zal over treffen; ook dit jaar zullen weer maatregelen genomen worden, teneinde het drukke verkeer naar en om Lisse, centrum der bloembollenstreek, in veilige banen te leiden. Oneerlijke accountant kreeg acht maanden De 32-jarige accountant G. W. uit Den Haag werd wegens ver duistering en oplichting, door de Haagse rechtbank tot een ge vangenisstraf van acht maanden veroordeeld. W. heeft onder valse voor wendsels hij deed zich voor als zeer vermogend f 17.500 geleend van een Haagse make laar. Bovendien heeft hij .een in huurkoop gekochte auto verduis terd. Dader van overval te Surabaja krijgt voorwaardelijk De 24-jarige L. E. W. uit Gou da werd door de Rotterdamse rechtbank, conform de eis, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. W. had in December 1949 te Surabaja met enkele anderen 'n overval gepleegd op de Prinses Margrietclub. Verdachte zou van de totale buit, die f 6000 be droeg f 1000 hebben gekregen. Voorts zou W. in samenwerking met nog enige personen twee jeeps en een motorfiets hebben gestolen, die aan TNI-officieren moesten worden geleverd. schattingen zijn 40 personen om het leven gekomen en 250 ge wond. Het ongeluk gebeurde te Wood- bridge, dat een kleine 50 km. ten Zuid-Westen van New York ligt, niet ver van het strand van Jersey. Het ongeval trok duizen den nieuwsgierigen, die het red dingswerk bemoeilijkten. CONFLICT CONCERTGEBOUWORKEST De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ont ving gistermiddag in verband met het tussen het Concertge bouw en het Concertgebouwor kest gerezen conflict de heer Heuwekemeyer, vice-voorzitter van de Vereniging van Orkest leden van het Concertgebouw orkest die daarbij vergezeld was van een aantal ontslagen leden van het orkest en door mr. Geer- ling hun juridische raadsman. TROUWLUSTIGE DAMES WERDEN OPGELICHT De Haagse Rechtbank veroor deelde de 41-jarige koopman P. T. uit Den Haag tot een gevan genisstraf van eén jaar met af trek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Het OM. had één jaar onvoorwaardelijk ge vraagd. T„ vertegenwoordiger in West- Europa van een grote Indonesi sche maatschappij, heeft door zich uit te geven voor doctoran dus in de economie en kapitein bij de Kon. Marine geld los ge kregen van een tweetal Haagse dames. Een van hen deed hij bo vendien trouwbeloften. Van haar kreeg hij duizend gulden, van z'n pensionhoudster 130 gulden. ZORIN NIET IN PRAAG LONDEN, 6 Febr. (AFP). Op het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt ver klaard dat men geen enkele be vestiging heeft ontvangen van de beweerde aanwezigheid te Praag van de Sovjet-Russische onder minister van Buitenlandse Za ken, Zorin. BUITENLANDS OVERZICHT Dit enorme stuk metaal vertoont met zijn bijzondere vormen en uitsteeksels veel gelijkenis met een „Vliegende Schotel", zoals de menselijke fantasie zich die heeft voorgesteld Uiterlijk lijkt het ook op een van die wonderlijk gevormde wezens, die op grote diepte in de oceaan léven. In werke lijkheid is het een meer dan 13 ton zwaar, 3 meter lang blad voor een kraan, die de watertoevoer moet regelen naar een grote scheprad-generator van een hydro-electrische krachtcentrale in Zuid-Californië. Het blad, bestaande uit gietstaal met een bronzen rand, werd vervaardigd door de Westinghouse Electriciteitswerken te Sunnyvale in Californië. Voor de Hoge Raad diende gisteren het beroep in cassatie van de Haarlemse politie-inspec teur G. van Sintmaartensdijk te gen een arrest van het gerechts hof te Amsterdam. De inspecteur was belast met het onderzoek in de zgn. „Veiser-affaire" en werd er van beschuldigd zijn zwijg plicht betreffende het onderzoek te hebben geschonden. Door de Haarlemse rechtbank was Van S. vrijgesproken. Inspecteur Van S„ was ten laste gelegd mededelingen te hebben verstrekt aan een van zijn tipgevers, waardoor hij la ter gedwongen werd het reeds vergevorderde onderzoek stop te zetten. De officier van justitie van de Haarlemse rechtbank had tegen de eerste justitiële uit spraak hoger beroep ingesteld en het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde de inspecteur daar na tot een maand gevangenis straf. Bij d'e behandeling voor de Hoge Raad merkte de raadsman van verdachte, mr. A. J. M. van Dal, op, dat het Hof z.i. te veel aandacht had besteed aan de vraag of requirant de processen- verbaal aan de tipgever ter in zage heeft gegeven, dan wel heeft toegestaan ze mee naar huis te nemen. Daardoor was te weinig aandacht besteed aan de principiële vraag of een strafba re handeling heeft plaats gehad. In het algemeen was de tip gever bekend met de globale in houd van het proces-verbaal Bo vendien staat in 't geheel niet vast, dat hetgeen de tipgc'm- uit de processen-verbaal vernomen kan hebben, geheimen waren. Het arrest van het Hof laat dit in geen enkel geval uitkomen, noch de noodzakelijkheid be paalde gegevens te beschouwen als vertrouwelijke. Volgens de raadsmr*- had het Hof ten on rechte tot een zwijgplicht ge concludeerd. een zwijgplicht die in het one* rhavige geval niet aanwezig was. De procureur-generaal zal op 20 Februari concluderen. In de Dorpsstraat te St. Wil- lebrord is Maandagavond de 57- jarige G. E. uit Roozendaal, die onder invloed was van sterke drank, plotseling met zijn fiets de rijweg opgereden, waar juist burgemeester mr. F. Hoebens uit Wouw met zijn auto passeerde. De burgemeester trachtte nog een botsing te vermijden, maar een ongeluk viel niet meer te voorko men. E. werd op slag gedood. Op de weg BredaOosterhout vond Maandagavond de 38-jarige C. K. uit Oosterhout de dood, toen hij zwaar slingerend op zijn fiets van het erf van een café pardoes de weg kwam opgereden. Hij werd gegrepen door de mo torrijder L. H. uit Breda, die eveneens onder invloed van ster ke drank was. K. werd op slagge- dood. De motorrijder reed tegen een boom en moest met een ern stige hersenschudding in het zie kenhuis worden opgenomen. Het is op zich volkomen be grijpelijk, dat er in internationale kringen grote belangstelling is voor de vraag, in hoeverre Mos kou en Peking bondgenoten zijn en samenwerken of twee rivalen, die tegen elkaar in wer ken. Immers in het eerste geval, dus dat Stalin en Mao trouw met elkander samenwerken, zou den de democratische mogend heden tegenover een front van 700 millioen mensen komen te staan met schier onuitputtelijke hulpbronnen, die, wanneer ze eenmaal volledig geëxploiteerd zullen worden, een enorme macht vertegenwoordigen, waar tegen de vrije volkeren van de wereld een wel uitermate zware taak hebben. Het is misschien daarom ook niet helemaal onbegrijpelijk, dat Engeland en nog andere demo cratische landen zich maar heel moeilijk kunnen verenigen met een politiek, die China steeds hechter in de armen van Moskou zou drijven, al is natuurlijk evenveel te zeggen voor de op vatting dat het uitermate ge vaarlijk is, om uit vrees voor dit samengaan met Rusland, China voor zijn agressie nu maar de vrije hand te laten, omdat, wan neer Stalin en Mao inderdaad bondgenoten zijn, het juist, deze politiek van toegevendheid tot gevolg zal hebben, dat beide lan den spoedig een maximale kracht kunnen ontwikkelen. Voor de wereld, voor heel de mensheid is het in elk geval van geweldi ge betekenis, indien een ant woord zou kunnen worden gege ven op de vraag, of China en Rusland inderdaad een gemeen schappelijk spel spelen, of dat deze beide grootmachten ieder een eigen zelfstandige politiek voeren, welke noodzakelijk op de duur tot een botsing moet leiden. Juist waar deze vraag zo uitermate actueel is, ligt het voor de hand, dat elk symptoon, dat wijst op een Russisch-Chine se tegenstelling een zekere popu- lairiteit genieten en met een bijzondere voorliefde gepubli ceerd wordt. Op het vette, glibberige terrein van La Gantoise te Gent werd Dinsdagmiddag door de Rode Duivels en het elftal der Zwa luwen een matige wedstrijd gespeeld, welke tenslotte resul teerde in een 21 zege voor de Vlamingen, die zich indivi dueel stuk voor stuk in lichaamstechniek en balbehandeling superieur toonden aan hun tegenstanders. Met uitzondering van de Belgische rechtshalf de Buck, die vervangen werd door Fenaux van Kortrijk, waren beide teams volledig. Doel: Saris BW); achter: In de eerste minuut na de her- Odenthal (Haarlem) en Bus- vatting bracht Van der Weerd de schers (Enschede)midden: stand in evenwicht met een Klaassens (VVV), Móring (En- scherpe „punter", die doelman schede) en Dijkgraaf (AGOVV); Seghers totaal verraste. Even voor: Roozen (Haarlem) Snoek leek het er op, dat onze land (Eindhoven), van der Weerd (Wageningen), Kueneman (HBS) en Groene veld (Haarlem). Het werd een verdiende over winning voor de Vlamingen, die zich individueel stuk voor stuk in lichaamstechniek en balbehan deling superieur toonden aan hun tegenstanders. Steeds kregen de Belgen gelegenheid een aan val op te zetten. Dat het elftal der Rode Duivels het uiteinde lijk niet verder bracht dan twee doelpunten moet worden toege schreven aan het onvoldoende plaatsen en het slechte afwerken der aanvallen, maar zeker ook aan het uitstekende doelverdedi- gen van Saris. In beide elftallen ontbrak het nodige verband. Individueel werd, vooral bij de gastheren, vaak goed gespeeld, doch wan neer het op een combinatie aan kwam faalde men en zo was de wedstrijd slechts zelden aantrek kelijk. In het bijzonder in de eerste helft werd veelal onsamenhan gend voetbal vertoond en de ver dedigingen hadden het dan ook niet lastig bij het onschadelijk maken der aanvallen. Na eén half uur spelen slaagde de Bel gische aanvalsleider Annicq er in de score met een hard schot, vol komen buiten het bereik van Sa ris, te openen. genoten het spel in handen zou den nemen, doch weldra herstel den de Rode Duivels zich en tot het einde toe speelde het spel zich verder vrijwel geheel op dc Nederlandse helft af. De aanval van de Zwaluwen bracht het niet verder dan enkele uitvallen die alle op niets uitliepen. De Belgen kregen legio kansen voor het doel van Saris, maar er werd zo ge knoeid. dat het een half uur duurde voor van Vaerenbergh zijn ploeg opnieuw de leiding kon geven. Met een schuiver scoorde hij het tweede Belgische doelpunt, dat tevens de winnen de goal betekende. Bij de Rode Duivels onder scheidden zich: Seghers, Vannes- te. Delmulle en Debruyne. De Nederlandse uitblinkers waren: Saris. Klaassens. Snoek en v. d. Weerd. RECORD UIT 1936 OPNIEUW AANGEVRAAGD Op een door de regen door weekte baan liep op 25 Juli 1936 de Britse Olive Hall uit Birming ham, tijdens athletiekwedstrijden de 880 yards in de formidabele sneafé tijd van 2 min. 17.4 sec. De snelste tijd, ooit door een Vrouw op deze afstand gemaakt. Diefstal van de nodige formu lieren, welke moesten worden in gevuld en ter homologering van het wereldrecord aan de bevoeg de instanties van de Int. Athletic Amateur Federation voorgelegd, was oorzaak dat dit record nooit kon worden erkend Toen na zes maanden de betreffende docu menten werden teruggevonden, werd er door niemand aandacht aan geschonken, met het gevolg, dat nimmer een aanvraag om er kenning van het wereldrecord in behandeling kon worden geno men. Thans, na 15 jaar, is door de secretaris van de Britse Athle- tiekbond, Mr. Crump, opnieuw 'n aanvraag bij de IAAF ingediend, om alsnog de tijd van miss Hall als wereldrecord te doen erken nen. Als wereldrecord geldt thans de tijd van 2.19 dat op 4 October 1950 te Birmingham gemaakt werd door de Engelse Valerie Ball. Officieel staat het wereldrecord nog op naam van Olive Hall, die in Londen op 27 Augustus 1938, 2 min. 19.7 sec. liet afdrukken. Aan de Antwerpse zesdaagse is gisteren glans ontnomen. Ger rit Schulte. die een oude vete zou uitvechten met de Belg Bruneel, met Theofiel Middelkamp en met Stanaieke Ockers, heeft de stri.id- arena moeten verlaten. Maandag avond was hij gevallen en het bleek, dat hij een bloeduitstorting in de heup had opgelopen. De dokter adviseerde hem daarom Dinsdagmiddag op te geven. Pe ters heeft thans de Duitser Hoer- mann als koppelgenoot. Na de sprints van gisteravond was de stand in de zesdaagse: 1. Bruneelde Beukelaere (Bel gië) 110 p: op 1 ronde: 2. Ramon Thijssen (België) 100 p: 3. van VlietOckers (Ned.-België) 72 p; 4. AcouDepauw (België) 26 p.; 5 AdriaenssensBruyland (Belg) 24 p: op 2 ronden: 6. Buy)Nae- ye (België) 48 p: 7. van Est Middelkamp (Ned.) 43 p; 8. Hoer mannPeters (Duits-Ned.) 36 p; op 4 ronden: Derksen—Boeyen (Ned.) 54 p. Zo weet de Berlünse corres pondent van de N.R.Crt. te be richten, dat men in de Chinese ambassade daar erg ontstemd is over de tactiek, welke de Russen en de Russische satellietstaten in Lake Success hebben gevolgd en waardoor zij tegen de belangen van China zouden gehandeld hebben. Een niet minder belang rijk bericht over deze zelfde ma terie weet de Daily Telegraph te melden uit, Washington, volgens hetwelk de Sovjet-Unie aan I*é- king-China zou hebben meege deeld -dat Moskou een. voortzet ting van de Russische materiële hulp aan de communistische troepen in Korea niet garande ren kan, tenzij de strijd in Korea spoedig zou aflopen. Er zouden al tweemaal zoveel wapens ver bruikt zijn, als waarop gerekend was en Rusland zou niet door kunnen gaan met het leveren van enorme hoeveelheden wa pens. Zelfs de mededeling van het Engelse blad, dat het dit be richt uit officiële Amerikaanse: bronnen heeft, moet ons toch wel nopen hier enige reserve in acht te nemen, al ligt het voor de hand, dat de Ver. Staten, welke over zeer goede relaties achter het ijzeren gordijn be schikken, zoals ook wel blijkt uit de vele spionnage-processen, zeer goed met de Russische toestan den op de hoogte zijn .Men kan er ook van op aan, dat de gezag hebbende communistische figu ren, die er telkens in slagen dc communistische heilstaat te ont vluchten en de vrijheid bereiken, wat weten te vertellen. Zo is nu weer de Tsjechische vice-minis ter van justitie en de chef van de generale staf naar Oostenrijk gevlucht, terwijl ook bericht wordt, dat ex-minister-president, de bekende communist demen tis, in de Westelijke zone is aan gekomen. Het is te begrijpen, dat wanneer inderdaad deze bei de communistische grootmachten naast elkander werken en ieder een eigen doel nastreven, de za ken er voor het Westen heel an ders voor komen te liggen, dan wanneer beide landen een ge meenschappelijke buitenlandse politiek vormen. Maarschalk Ti to, van wien verondersteld wordt, dat hij wel iets afweet van de relaties en moeilijkheden tussen communistische staten, zeide on langs. dat alle beschouwingen over tweespalt tussen Moskou en China gissingen zijn, want dat Moskou zeker alle voorzorgen heeft genomen, om hier de groot ste geheimhouding te verzeke ren. En dat berichten over on enigheid, vooral als dit niet het geval is, zeker opzettelijk door Moskou worden verspreid. Hier naast kan intussen opgemerkt worden, dat gissingen niet altijd gefantaseerd behoeven te zijn, maar ook wel eens kunnen be rusten op bepaalde zichtbare fei ten. In elk geval heeft na deze mededeling van Tito een van zijn naaste medewerkers, Dedyer, in het tijdschrift „De Communist" een artikel geschreven, waarin hij de stelling poneerde, dat Moskou China in de Koreaanse oorlog heeft gesleept om dit land te verzwakken en hij voorspelde dan ook, dat als het hard tegen hard gaat. Moskou China in de steek zal laten, zoals het in Oc tober j.l. ook Noord-Korea in de steek- liet. We mogen er intussen op wij zen. dat ook heel wat beschou wingen van deskundigen in de laatste weken verschenen zijn, waarin betoogd werd. dat China Tuist in de Koreaanse oorlog sprong, om de invloed van Mos kou hier te breken. Een andere Joego-Slavisehe journalist en di plomaat. Sergowits, schreef een artikel in het „Tijdschrift voor Internationale Zaken", dat Mos kou China per se niet in de Ver. Naties wilde hebben en dat heel het optreden in Lake Success daarvan duidelijk de sporen droeg. Omdat Malik de toelating van China telkens eiste in be woordingen, waarvan ieder kon weten, dat deze vorm noodzake lijk scherpe reactie, vooral bij de Ver. Staten, te voorschijn moest roepen. Dit is in elk géval zeker, dat op internationaal ter rein Moskou in de laatste tijd op de achtergrond is gedrongen en het Chinese probleem veel meel de aandacht vroeg dan het Rus sische. Dit is in elk geval een po sitie welke Rusland niet aange- genaam kan zijn. al was het al leen maar, omdat daardoor de politiek van de koude oorlog, in Moskou zo graag gehanteerd, in betekenis aanzienlijk verzwakt. De voetbalwedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwaluwen, welke gistermiddag te Gent gespeeld werd, is door de Rode Duivels met 21 gewonnen. Het enige doelpunt, dat de Nederlanders konden scoren tevergeefs duikt de doelverdediger van de Rode Duivels naar de bal, geschoten door van der Weert: OM DE DAVIS-CUP Nederland heeft in het tournooi om de Davisbeker niet ongeluk kig geloot, in de eerste ronde hebben onze tennisspelers een thuiswedstrijd teg.en Monaco. Mocht deze ontmoeting worden gewonnen, dan komen onze ver tegenwoordigers tegen Ierland, welk land als kwartfinalist van 't vorig jaar was vrijgesteld voor de eerste ronde in de Europese zo ne van dit jaar. Mochten de Neder landse ploeg erin slagen ook die wedstrijd té winnen, dan is de kwarteindstrijd bereikt, waarin men waarschijnlijk de Philippij- nen zal ontmoeten. Want Fin land heeft in de eerste rónde tegen Brazilië geloot en de win naar van deze wedstrijd wordt in de tweede ronde tegenover de Philippijnen geplaatst, ook een ploeg, welke hef vorig seizoen de kwartfinale heeft weten te be reiken en dus vrijgesteld was van het spelen in de eerste ron de van dit jaar. In de eerste ronde worden ge speeld ZwitserlandLuxemburg ZuiidslaviëDuitsland. Noorwe genEgypte, Finland—Brazilië, en NederlandMonaco, waarbij Zuid Afrika, Groot Brittanië en Oostenrijk een bye trokken. Italië, Polen, Denemarken, Bel gië, Philippijnen. Ierland, Frank rijk en Zweden waren de kwart finalisten van hef vorig jaar, zo dat deze landen in deze volgor- de pas in de tweede ronde op I het schema werden geplaatst.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3