Een pleidooi voor dieseltractie Het vliegveld van de baan? Bergen mag 159 woningen bouwen in drie jaar Kring Kennemerland-Zaan omgeving Alkmaar en j'hee Advertentie De Alkmaarse politierechter Met handhaving van N.H.A.D.O. Naco-hus in de winter overbodig? Alkmaar trekt DE BERGER TRAM KREMER'S Gemeenteraad Bergen Handbal Jubileumaflaat Woning-toewijzing voor Noordholland PAGINA 2 DONDERDAG S FEBRUARI 1951 ZOETE BROODJES ALKMAAR. Bakker B. A. uit Alkmaar, heeft in de loop van de zomer van 1950 in strijd met de be palingen 60 kg. margarine van de fa. J. en 110 kg. margarine van de fa. v. Dijk afgenomen voor zijn bakkers bedrijf. De man was er voor gewaar schuwd. dat deze margarine alleen voor huishoudelijk gebruik was be stemd. Het was z.g. gesubsidieerde margarine die alleen voor huishou delijk gebruik bestemd is. Verdachte beweerde dat de margarine voor huishoudelijk gebruik is gekocht maar de officier geloofde dat verhaal niet. Hij eiste daarvoor een boete van f 25.of 15 dagen voorwaarde lijk en in het tweede geval een voor waardelijke boete van f 40 of 2o da gen met een jaar proeftijd. PORTIEKRELLETJE ALKMAAR. J. F. uit Alkmaar, heeft op Zondagavond 10 December omstreeks kwart voor negen ruzie gehad met een tweetal agenten om dat hij weigerde uit een portiek in de Langestraat weg te gaan. Hij stond er met een meisje en een paar jongens rond te lummelen terWijl hij reeds eerder gewaarschuwd was. De agent H. J. wilde de knaap toen me- denemen. maar F. rukte zich los. Een tweede agent, G. D. is er aan te pas moeten komen en er is toen een kort handgemeen ontstaan. Bij de be handeling van deze zaak voor de Alkmaarse politierechter Mr. J. Mar kus, bleek, dat er wederzijds klap pen waren uitgedeeld. Volgens ge tuigen zou de agent G. D. verdachte geschopt hebben, toen die ter assis tentie arriveerde. Wegens verzet te gen de politie werd verdachte ver oordeeld tot een boete van f 30 of 15 dagen, WAAR ZIJN DE VARKENS? J. C. S. uit Zuid-Scharwoudê zou een onjuiste opgave hebben gedaan aan de C.C.D. over de stand van zijn vee. De man was bij de Justitie niet onbekend en met de waarheid neemt hij het niet zo nauw, Het omstreden vee dat zou zijn ondergebracht in twee schuren, zou nog in een derde schuur vertoeft hebben. Maar deze derde schuur was nooit ontdekt en bestaat slechts in de verbeelding van verdachte. De opgave van het vee, dat niet be stond, zou gedaan zijn om vee- voer-bonnen te bemachtigen. Eigenlijk een kwestie van vals heid in geschrifte, vond de Offi cier van Justitie, mr. dr. J. Vel- linga, die Woensdagmiddag bij de Politierechter een gevangenis straf eiste van twee maanden. Mr. dr. C. Berkhouwer, de ver dediger, vond dat de Officier maar had aan te tonen, dat het vee er niet geweest is. Hij con cludeerde tot vrijspraak. De Politierechter achtte de overtreding bewezen en legde verdachte een gevangenisstraf van 3 weken op. VERDWENEN DAMHOUT H. van D. uit Edam stond Woensdagmiddag voor de Alk voor de verduistering van een partij damhout, die hij van een maarse Politierechter terecht zekere J. M. te leen zou hebben gehad. In December is een derde gedeelte van het damhout terug- ggeven, maar centen voor de huur en de rest van het damhout zag J. M„ die er ook nog een „heimuts" bij geleend had, nooit terug. Het bleek dat de rest van het damhout gestolen was op het, werk en kapotgetrokken was. Een en ander was gebruikt voor een werk in de Beemster én ver dachte was bereid ander hout te leveren maar dat was „dunder". Een getuige verklaarde, dat verdachte inderdaad heeft aange boden ander hout te leveren. De Officier van Justitie meende dat dit een civiele zaak was en vroeg vrijspraak, \»aarbij de Politie rechter zich aansloot. TE DUUR J. T. uit Castricum, textielhan delaar, zou een deken te duur hebben verkocht. Hij was na vele ingewikkelde berekeningen, zeker f 5.boven de prijs geweest. Verder stond er niets ten nadele Openbare verkoping ALKMAAR. In 't Gulden Vlies had gisteren de openbare verkoping bij afslag plaats van het herenhuis, Nassaulaan 10, alhier, in bod op f 18.360; Koper werd de makelaar J. Sprint te Heemstede (q.q.) voor f 18.500. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Eli sabeth dv J. Pover en A. Vis ser. Gehuwd: Bastiaan van Eijk en Sophia Egbergen; Harm de Jong en Anna Vierstra; Jan Feere- boom en Annie M. Broekhuizen. Overleden: Wijert Duijn VP jr. wednT van M. Stuijt, Aaitje Schouten 4 jr. 25 JAAR KOORZANGER ALKMAAR. Zondag a.s, is het 25 jaar geleden dat de heer H. A. Swart lid van het S. Do- minicus-zangkoor alhier werd. Tot zijn intentie wordt die dag de Hoogmis opgedragen, na af loop waarvan de jubilaris, door de Zeereerw. Heer Pastoor en 't kerkbestuur zar worden gehul digd in de voormalige Francisca Roftianakapel. Het zal de jubila ris, die buiten het koor nog meerdere functies vervuld in 't zangersleven, hij is o.a, lid van het hoofdbestuur van de bond van R.K. Gemengde Zang verenigingen in het Bisdom Haarlem, dia dag zeker niet aan belangstelling ontbreken, A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Door omstandig heden komt het clubblad later uit dan verwacht werd. In verband hiermede, wordt' medegedeeld, dat zij die wensen of bezwaren inzake elubaangeiegenheden hebben en hiervan mededeling aan het bestuur willen doen, daartoe gelegenheid hebben op de bestuursvergadering van hedenavond en wel van 8.30— 9 uur. Deze vergadering vindt plaats in het Broederhuis. P.P.C.'er van de miin bekend. De Officier achtte een vergissing, in deze tijd waarin alles steeds duurder wordt wel mogelijk. Een regelmatige controle op de prijzen achtte de Officier echter nodig. Hij eiste nu een boete Van f 50 of '30 dagen. De Politierechter legde de man een boete op van f 25.of 10 dg. GESMOKKELDE HORLOGES C. K., een hardhorend man uit Amsterdam, juwelier van beroep, stond Woensdagmiddag terecht voor het verkopen van gesmok kelde horloges. Hij had de hor loges, zonder factuur, op het Wa- terlooplein gekochtl Voor de rechtbank probeerde K. nog op allerlei manieren aan een ruiterlijke bekentenis te ont komen, maar de Politierechter legde hem het vuur na aan de schenen. Bij een controle zou den eerst alle papieren in orde zijn bevonden, zodat alle partijen aannamen, dat dergelijke verko pen wel in orde zouden zijn. Vol gens de ambtenaren der Accijn zen stond K. bekend als niet zeer rechtzinnig in de leer en zou hij al meerdere malen zijn veroor deeld wegens de verkoop van horloges van smokkel afkomstig. Verdachte erkende, geregeld op het Waterlooplein te kopen. Wat er van zij, de verdachte heeft te gen de ambtenaren van de In voerrechten en Accijnzen wegens smaad en belediging, een ernstige klacht lopen, waarmede de ver dediger maar wilde aantonen, dat de ambtenaren-getuigen niet voor 100 pet. objectief konden zijn. Om het verweer van verdachte nader te onderzoeken, werd de zaak tegen K. aangehouden, Op het bureau van VVV ko men biina dagelijks aan vragen binnen, om inlichtingen, zowel van gezelschappen als van individuele personen, die voor nemens zijn deze zomer Alkmaar te bezoeken, Een reisgezelschap uit Groningen vroeg een pro gramma voor een twee-daagse trip naar Alkmaar en omgeving voor 23 personen; voor een reis gezelschap van 40 man. uit Dren te werd hotelruimte gevraagd; uit Spanje, Engeland, Frankrijk en Denemarken kwamen vragen binnen om inlichtingen over de Kaasmarkt en andere beziens waardigheden in Alkmaar en omgeving. Alle aanvragen kon den beantwoord worden in de taal van het land van herkomst. De tegenwoordige administratie van VVV beheerst nl. ook de Scandinavische talen en kon de brief uit Aarhus in het Deens beantwoorden. Politie-voetbal ALKMAAR. Dinsdagmiddag werd op het terrêin van de St. Wil- librordusstichting te HeilOo de voet bal-derby Alkmaar Rijkspolitie Alkmaar Gemeentepolitie gespeeld, Deze wedstrijd, welke zich ken merkte in een overwicht van de Rijkspolitiemannen eindigde in een 41 overwinning voor laatstgenoem de. ONZE AGENDA SCHOLA PUBLICA: Tweede avond Filmcursus in het Victory-hotel 8 uur. FILMS: Rex-theater 8 uur; Cagliostro, 18 jr.; Cinema: 7.30 Voor wie de klok luidt, 18 jr., onder voor behoud; Harmonie 8 uur: De Vlam en de Pijl, 14 jr., Victoria 8 uur: De Sala mander, 18 jr. NACHTDIENST APOTH.: na 18 uur is voor spoed gevallen geopend Apoth. Wanna, Mient 11. Uitslagen Damlust ZUIDSCHARWOUDE De uitslaor van de 13e ronde van de Onderlinge Competitie luiden als volgt: le Klas: P. BeersC. Schuffelen 20 J. ZijpFr. Slot 02 A. GoudsblomJ. Huitema 02 2e Klas: P. Mienes—H. Glas 2—0 C.J. Cools—G. Froling 0—2 A. Mosk—J. Weel 0—2 Jb, BerkhoutH. Engeringk 11 3e klas:. A. ZuidscharwoudeK. v.d. Hoven 11 H. RutsenJb Ootjers 20 W. Visser—W. Marsman 02 Jb OotjersH. Rutsen 20 Succes op kappersconcours ALKMAAR. Dinsdag behaalde onze stadgenoot, de heer G. Bas, werkzaam bij de heer Dobber te Bergen, op het kappersconcours van de R.K. Kappersbond te Amsterdam een tweede prijs in de afdeling wa tergolven. Het was de eerste keer dat de heer Bas deel nam aan een concours en dit is dus wel en succes. Gelukkige luisteraar ALKMAAR. Bij een wedstrijd uitgeschreven door het Weekblaa „Het Vizier" te Leiden, waarbij aan slechthorenden door een jury uit de lezers gehoor-apparaten worden ver strekt, bleek onze stadgenoot, de heer N. P. Bijl uit de Hulsttsraat tot een der gelukkigen te behoren, 'die een gehoor-apparaat won. (Advertentie) Voorrteffelijk alle twee BERGEN. Men zal zich her inneren, dat kort geleden aan de gemeenteraad van Bergen een rapport van het Nederlands Eco nomisch Instituut inzake de tramverbinding is aangeboden, waarvan de conclusies door de raad zijn overgenomen. In dit verband delen burge meester en wethouders van Ber gen mede, dat binnenkort be- spekingen zullen worden gevoerd met het ministerie van Verkeer en Waterstaat over de wenselijk heid van behoud van een rail verbinding met Bergen aan Zee, mede op de grondslag van het rapport, dat het Nederlands Eco nomisch Instituut aan de raad van de gemeente Bergen heeft uitgebracht. Het ministerie en de directie der Nederlandse Spoorwegen hebben het gemeentebestuur verzekerd, dat het stilleggen van het personenvervoer in de hui dige periode van kolenschaarste in geen enkel opzicht bedoelt vooruit te lopen op de nader te nemen beslissingen ten aanzien van de railverbinding naar Ber gen aan Zee. Het gemeente bestuur bepleit het vervangen van de huidige stoomtramverbin ding door een moderne diesel tram. terwijl daarnaast de tegen woordige busdienst vah de N.H. A.D.O. op Alkmaar en Camper duin dient te worden gehand haafd. De beide vervoermiddelen bedienen een geheel verschillen de categorie reizigers: de N.H. A.D.O. bedient de bevolking van Bergen gedurende het gehele jaar met een extra zomerspits naar Camperduin, de tram ver zorgt het verkeer der zomergas ten naar en van Bergen aan Zee. Goedkoper exploitatie Het gemeentebestuur van Bergen wijst er op. dat hier be oogd wordt een lichte diesel tram, zoals in het buitenland reeds in grote getale op locaal- lijntjes wordt gebruikt. Door dit soort railvervoer kan veel ren dabeler en vlotter een onregel matig verkeer worden bediend dan door autobilssen, aangezien het veel goedkoper is een aan hangwagen aan de tram te haken dan een extra bus te laten rijden. Het gemeentebestuur verzet zich, teneinde het natuurschoon en het typische dorpskarakter Gemengde Zangvereniging K.A.J. ALKMAAR. De repetitie van do R.K. Gemengde Zangclub K.A.J. zal gehouden worden op Zondag 11 Februari 's morgens om half twaalf in de bovenzaal van' café Centraal, Hofplein, ingarjg Magdalehënstrbat. Nieuwe leden zijn nóg steeds vatl harte welkom.' Tot Zóndag. Bii de aanvang van de gister avond gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter, burgemees ter Huveens. mede. dat de Staats secretaris voor Oorlog en Marine, de heer H. A. Moorman, hem had medegedeeld, dat het vliegveld Bergen niet op de lijst van vlieg velden staat, die aangelegd of hersteld zullen 'worden: er. is dus grote kans. dat het vliegveld Bergen als militair vliegveld van de baan is. Internationale over eenstemming hierover is echter nog niet verkregen. Mr. Sluis is dankbaar voor deze mededeling, doch heeft er even min vertrouwen in als mr. Oüd heeft in 'n toezegging van mr. van Maarseveen. De voorzitter: Dat is sterk! Bouwvolume. T.a.v. het toegestane bouw volume deelde de voorzitter mede dat voor de jaren 19511952 en' 1953, ter voorziening van eigen woonruimte-behoefte, 89 wonin gen zijn toegewezen, hetgeen neerkomt op ca. 30 per jaar. Bo vendien zullen nog 60 woningen mogen worden gebouwd voor de vestiging van gezinnen van el ders; Bergen is nl. als vestigings- en forensengemeente aangemerkt. Deze 60 extra woningen worden toegewezen, als er 60 gezinnen meer de gemeente inkomen dan er uit gaan. Deze 159 woningen zullen met Rijksfinancierings- regeling gebouwd worden; bo vendien zal er bouwvolume wor den toegewezen voor de Weder opbouw en de bouw in de vrije sector. NACO-bus overbodig? In verband met de werkzaam heden aan de Bergerweg, zal deze binnenkprt 1 a 2 weken moeten worden afgesloten voor alle verkeer. Dan zal de.Bei'ger- bus weer over de Kogendijk moe ten rijden. Daar echter pok de NACO-bus deze route neemt, vre zen B. en W., dat de Kogendijk stukgereden wordt; zij willen daaropi de NACO verzoeken ge durende die tijd de dienst te sta ken, als zijnde dan overbodig", trouwens, B. en W. zijn van me ning. dat de NACO-bus in de winter geheel overbodig is. De heer Hemelrijk vond ge.en reden aanwezig, dat de NACO- bus de dienst zou staken; het zou hoogstens voor die 14 dagen moe ten gebeuren. Als de Berger-bus niet over de Kogendijk gaat, le vert de NACO-bus daar geen be zwaar op; ze passeren er maar eens per uur; ze zijn klein en kunnen dus elkaar passeren. De heer Taets van Amerongen geeft in overweging de N.S. te verzoeken voor die 14 dagen de tram te laten lopen. Rekening houdend met de op merkingen van de Raad zullen B. en W. zich in deze tot de Rijks verkeersinspectie wenden. Besloten werd voorts tot de bouw van vier duplexwoningen aan de Jaap Weyandweg en hier voor een rijksbijdrage aan te vragen. Hoflaan 1. Aan de orde was hierna een voorstel van B. en W. tot aankoop van perceel Hoflaan 1 van de Ned. Herv. Gemeente voor f 25.000.—. De heer Broersma (CPN) is hier niet tegen, -mits het gebouw voor- huisvesting wordt aangewend. De voorzitter wijst er op, dat de gemeen te. ook andere verplich tingen heeft, zoals huisvesting voor het onderwijs. De heer Hemelrijk wijst op de van 50 tot 40 leerlingen verlaag de norm, volgens welke de ge meente moet medewerken aan scholenbouw. De betrokken school (naar wij vernamen de in het Dorpshuis gevestigde Vrije School, ver- slagg. N.H.D.) zal in September een schoolgebouw moeten heb ben. De voorzitter deelt mee, dat het Dorpshuis ontruimd moet worden; dan heeft de gemeente voor 'n, ander gebouw te zorgen. De heer Broersma heeft aaar geen bezwaar tegen als het Dorps huis voor huisvesting gebruikt wordt. De voorzitter; Wij hebben an dere plannen met het Dorpshuis; spr. denkt er niet aan het te ver bouwen voor school, zoals de-heer Snaag voorstelde. De heer Broersma vindt de huisvesting belangrijker dan dat „krankzinnige schooltje". De heer Ellis is van mening, dat de gemeente door deze aan koop het bestaan van dit school tje bevordert. Spr. is niet tegen aankoop als zodanig, doch wil, bij verhuur aan de Vrije School 'n gezonde 'exploitatie, terwijl hij tevens als voorwaarde stelt, dat het Dorpshuis, voor huisvesting, wordt gebruikt. De voorzitter wil de voorwaarde van een rendabele exploitatie ac cepteren. Mr. Sluis wil de beslissing over de eventuele verhuur aan de Raad laten, hetgeen de voorzitter toezegt. Tenslotte wordt tot aankoop besloten mét zo nodig verstrek king van hypotheek tot ten hoog ste 80 pet. van de koopsom. In de Commissie nazien der re kening 1943 wórden benoemd de heren Ellis, Maessen en Broersma Onderwiis. Tegen het voorstel tot vaststel ling van de bedragen van de kos ten voor het onderwijs maakt de heer Ellis (KVPl bezwaar, eer stens, omdat dit voorstel niet tij dig werd ingediend en voorts om- dat hij met de voorgestelde be dragen niet accoord gaat. Van deze wijze van becijfering wordt het Bijz. Onderwijs de uupe aldus spr., reden waarom nij B. en W. verzoekt dit voorstel terug te nemen. De voorzitter wijst op de alge mene noodzaak van bezuiniging, die zowel .voor het Openbaar ais het Bijz. Onderwijs geldt; B .en W. hebben de kosten van .toezicht (van Gem.werkeni van het Bijz. Onderwijs, die op ca. f 100 per school komen, ais maatstaf geno men voor het. Openbaar Onder wijs; naar zijn. mening wordt daardoor het bijz. Onderwijs niet gedupeerd. De heer Hemelrijk betoogt, dat van benadeling van het Bijz. On derwijs geen sprake is, zolang de vergoeding hoger is dan de wer kelijke kosten heböen bedragen, zoals het geval is; formeel heeft, het Bijz. Onderwijs-wél recht op deze nogere vergoéding, doen moreel niet. De heer Ellis betoogt, dat de werkelijke kosten van toezicht e.d, in leite hoger zijn, dan de voorzitter veronderstelt. Na enige' discussie werd het voorstel aangehouden tot de vol gende vergadering, Tenslotte werd het maximum bedrag, dat in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeen ten mag worden opgenomen,-Ver hoogd van f 250.000 tob f .500.000. De voorzitter deelde nog mede, dat Bergen thans 940 gerepa.tri- eerden huisvest. Zonder dit aantal zou het be volkingscijfer belangrijk zij.n te ruggelopen. Sommige hotels en pensions stellen' er prijs op, deze gezinnen ook deze zomer te huis vesten. Hierna sluiting. 1'RACTIJKEXAIViEN BOEKHOUDEN ALKMAAR. Voor het, van wege de Ned. Assosiatie voor Praktijkexamens gehouden ex amen, slaagde .rnej,, G. K-, M. Bots, alhier voor het praktijk examen boekhouden. zoveel mogelijk te behouden en om finaneieel-economische rede nen, tegen het aanleggen van een grote autoweg door het dorp en het natuurreservaat, waar langs bussen zouden kunnen rijden naar Bergen aan Zee. De •ijzeren baan verkeert in een zo danige staat, dat daarop een die seltram het vervoer voortreffe lijk kan bedienen en, mits effi ciënt geëxploiteerd en ondanks het ongunstige verkeer met vele spitsen, behoorlijke bedrijfsresul- taten kan afwerpen. Daarentegen zou een busonderneming, die net vervoer naar zee behóórlijk zou bedienen een onrendabel bedrijf zijn. Deze onderneming zou zo veel autobussen moeten inzetten, dat het bedrijf een deficit zou opleveren met als gevolg dat de onderneming met een te klein verkeer zal bedienen. Rrailtraject in goede staat Het zou onverantwoord zijn het bestaande railtraject op te breken en te vervangen door een kostbare weg. die het dorp zou bederven en waarlangs een autobusdienst het vervoer naar en van Bergen slechts gebrekkig zou bedienen. De aanleg van deze weg zou zeker meer dan 700.000.vergen. Het gemeentebestuur zou er de voorkeur aan geven, indien de Nederlandse Spoorwegen de exploitatie van deze dieseltram ter hand zouden willen nemen. Doch voor het geval dat de Nederlandse Spoorwegen daartoe niet zullen overgaan, heeft het gemeentebestuur, na onderhande lingen met een grote, reeds be staande onderneming, die der gelijke trams reeds exploiteert, er voor gezorgd, dat een ge gadigde voor exploitatie van de tramlijn AlkmaarBergen aan Zee aanwezig is. Dit feit is aan de minister van Verkeer en Waterstaat medege deeld. Naar de mening van het gemeentebestuur is het instand houden van de railverbinding in alle opzichten verantwoord en, voor zover van het gemeente bestuur afhangt, verzekerd. Het gemeentebestuur beeft in overleg met enkele rechtsgeleer de en economische adviseurs een exploitatieproject gemaakt, waar- bii de belangen van de beide vormen van het vervoer (de tramlijn en de bestaande auto busdienst) gewaarborgd zijn ALKMAAR. De eerste kampioen heeftzich Zondag gemeld en wel Limmen 3. Van harte proficiat! In afd. II ging Zeevogels op bezoek bü de reserves van Tybb en kwam met een stevige 101 overwinning weer in Egmonq terug. AOG had het heel wat moeilijker in haar uitwedstrijd bij PSCK, de Zaanse meisjes speel den nog al ruw en het veld was vet en glibberig, zodat AOG haar spel niet kon ontplooien; desondanks won AOG met 21. In afd. Illb ging Dio I voort op het pad der overwinningen en won met 31 van Adelbert. Zij hebben de punten echter niet cadeau gehad want ook Adelbert beschikt over een goed elftal. VBO deed het lang niet slecht tegen het sterkere HSV. De uitslag was hier 10 in het voordeel van HSV. Afd. IVa. Door een 10 overwin ning op concurrent DIO 2 wist Lim men 3 Zondag het kampioenschap te behalen. Limmen 3 is de eerste kam pioen van het Diocees. Zij wonnen al de wedstrijden, maakten 30 doel punten en kregen er vijf tegen. DDO 2 werd in deze afd. met 80 onder de voet gelopen door AOG 3. Jun. hoofdkl. Limmen ontving 2e Abonnementsvoorstelling Serie C „LEER OM LEER" van Shakespeare ALKMAAR. De 2e Abonne mentsvoorstelling van Serie C in 't Gulden Vlies-abonnement wordt door omstandigheden in plaats van op Vrijdag 9 Febr. verzet naar Donderdag 15 Febr. De Ne derlandse Comedie o.l.v. Johan de Meester, Guus Oster en Han Bentz v. d. Berg, brengt voor de tweede maal in Alkmaar het fan tastisch mooie blijspel van Wil liam Shakespeare „Leer om Leer" dat de vorige keer in een z.g. vrije voorstelling een overweldi gend succes behaald heeft. Aan deze unieke voorstelling werken de beste artisten mede van de Nederlandse Comedie, t.w. Ellen Vogel, Mimi Boesnaeh, Jo han Fiolet, Han Bentz v. d. Berg, Fons Rademakers e.v. De regie berust bij Johan de Meester. Abonné's, die dit prachtige stuk reeds zagen, worden in de gele genheid gesteld een ruiling aan te gaan. Zij dienen zich daartoe tijdig te richten tot de administra tie van 't Gulden Vlies. Ongetwijfeld heeft de Neder landse Comedie met dit stuk, dat momenteel een „Zegetocht" door ons land maakt, een goede greep gedaan. Burgerlijke Si-and ÓUDORP Geboren: Gustaaf Adolf, z.v. J. M. Jamin en M E Hahn; Trijntje Jacoba, d.v. J. Kalverboer en M. Koeman; Cornelis, z.v. B. Pierma en E. de Wit; Pieter Anthonie Maria, z.v N. J. Idema en A. C. Jansen; Jo hannes Petrus Nicolaas, z.v. J. van der Peet en A. Wester. Ondertrouwd: Gerrit Cornelis Moejes te Oudorp en Geertruide Oosterlee te Alkmaar. Gehuwd: Aart Driesen en Hen- drikje van Stralen; Martin Ger- hrand Huiberts en Johanna Bleij endaal. Overleden: Cornells Vennik, oud 6Q jaar; Willem Stoker, oud 78 jaar. Ingekomen; H, Schuunng van Apeldoorn naar Munnikenweg 20, Jan Bron van Langedijk naar Burgem. G. Bosstraat 48; Johan na L. M. Bense, van Haarlem mermeer naar Herenweg 98, Wil helmus P. Mooij van Enschede naar Wester weg 29; Willem Schuddeboom van Alkmaar naar Frieseweg 72. Vertrokken: Pieter Leering n. Bergen, Jan Apeldaornweg; Cor nelia Wende! naar Alkmaar, Princes Julianalaan 14; Josst ,F Hafmeister naar Alkmaar, Prin ces Julianalaan 14; Gerrit van der Park naar Hciloo, Malle- voortsdijk 18; Siebrand v. Etteii naar Rotterdam, Vesterstraat 19; Gertrudis E. Komen naar Niéuw Vennep, Venneperweg 302; Wil helmus J. Bakker naar Australië, Heinrich Deegmulder n. Alk maar, Huijgenstraat 44; Maarten Petiet haar Alkmaar, Leeuwen bekstraat 29; Geertje de Boer n. Langedijk, Oosterstraat 23; Pe trus C. Heemskerk naar Noord- wijkerhout, Havenstraat 18; Jo han Kroeke naar Alkmaar, Baan- pd 29, TYBB a en gaf prima partij en zij wisten een goed gebruik te ma ken van het sterke windvoordeel en namen een 3—0 voorsprong maar ook TYBBa wist hierv. te profiteren met 54 gingen de meisjes uit Lim men ten onder wat echter zeer eer vol is te noemen. AOG ontving Vi tesse en verloor tegen de verwach tingen in met 41. Vitesse schijnt haar oude glorie weer te hebben hervonden. Junioren klasse I. Hier moest VBO in WSV haar meerdee erkennen, met 40 bleven de Wormer meisjes de baas in eigen huis. TWEE JUBILARISSEN BIJ JAC. MET N.V. ALKMAAR. Dinsdag waren ongeveer 180 personen, practisch alle werknemers verbonden aan Jac. Met's automobielbedrijf N.V. te Alkmaar en Hoorn met hunne dames in 't Wapen van Heems- kerek bijeen om twee medewer kers, n.l. de heren R. Smidt en Jb. Water, op feestelijke wijze te huldigen in verband met hun 40- jarig dienstverband. De jubila rissen werden op hartelijke en waarderende wijze toegesproken door de beide heren Met die o.a. zeer nadrukkelijk lieten uitko men, de grote vakbekwaamheid der jubilarissen. Mede door hun arbeid en toewijding was het mogelijk geweest het bedrijf tot de tegenwoordige omvang bp te voeren. De directie overhandigde beide jubilarissen een geschenk onder couvert, terwijl de dames een bloemstuk ontvingen. Vervolgens werden zij toege sproken door de heer Th. A. Pouw, chef der carosseriefabriek en voorzitter der personeelsver eniging ,en de heer E. D. Asjes, als oudste collega, alsmede de heer J. de Ruiter, namens het personeel van het filiaal Hoorn. Allen spraken hun waardering uit over de goede eigenschap pen van de jubilarissen als vak mensen. alsmede over hun colle gialiteit. Reeds waren namens het personeel cadeaux uitgereikt en na de toespraken volgde nog een bloemenhulde. Dat er ook een gezonde geest heerst in het bedrijf, bewijst de lijst van namen van vijf arbei ders met meer dan 35, drie met meer dan 30, zes met meer dan 25, acht met meer dan 20, vijf met meer dan 12V« en zes met meer dan 10 dienstjaren. Na het officiële gedeelte volg de een zeer goed. door het be kende duo Wi-Jo ten tonele ge bracht amusementsprogramma. Burgerlijke Stand W ARMENHUIZEN. Gebo ren: Cornelia Adriana, dochter van Joh. J. Tesselaar en Annie van der Gragt; Alida Cath., doch ter van Egbertus C. Mosch en M. E. Dekker; Maria, dochter van KI. Blankman en S. van der Eijk; Frits, zoon van Nic. A. Half en A. E. Weber; Antonius Wilhelmus Gerardus, zoon van G. Groot en M. G. Nannes; Cornelis Petrus, zoon van P. Mosch en El. Groot; Anthonius Maria, zoon van T. Hoogeboom en J. C. E. Kos. Ondertrouwd: Simon Kruijer en Corn, van Baar; Hendrik Ren tenaar en Jantje Blankman; Ger. Groot en Cath. E. M. v. Velzen. Gehuwd: Gerardus J. Beukers, 31 jaar, en Ida Ligthart, 26 jaar; Hendrik Rentenaar, 28 jaar (Zijpe) en Jantje Blankmanj 24 jaar; Gerardus Groot, 30 jaar, en Catharina E. M. v. Velzen, 22 jr.; Simon Kruijer, 22 jaar (Haren karspel) en Corn. v. Baar, 23 jr. Overleden: Cornelis Vlam, 74 jaar; Dirk Berkhout, 57 jaar; Anna J. Tak, 67 jaar. Burgerlijke Stand GRAFT, Geboren; Simon Petrus, zoon van N, A. Klijn en C. Oudt; Maria Anna Margare- tha, dochter van P. J. Konijn en M. M. Kramer; Dirk, zoon van D, de Jong en A, Beets. Overleden; Dirk de Jongh, 83 jaar, wedn. van Aaltje Dubbeld. Ingekomen: N. M. Mul van Haarlem. Vertrokken: B. N. van Giessen en gezin van Oost-Graftdijk 16 naar Amsterdam," J. Boekée en gezin van West-Graftdijk 87 naar Andjjk; P. J, N. Leguit van Graft 51 naar Purmerend; Th. Koning, van Noordeinde 37 naar Wormer- veer; S, ter Maat en gezin, van Schermer 10 naar Z.- en Noord- Schermer. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. LATER VERSPREIDE OPKLARINGEN Aanvankelijk zwaar be wolkt met regen. Later wis selend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige en in de kustgebieden af en toe harde wind hoofdzake lijk tussen Zuid en Zuid- West. Vannacht minder koud, morgen overdag onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. IET or HET LOODJE KAN OOK IN HEILOO 1 VERDIEND WORDEN Het vijftiende jaar van het Episcopaat van Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, is in de Kathedrale Basiliek te Haarlem met een pontificaal lof in tegenwoordig heid van vele gelovigen afgeslo ten. Onder het lof heeft de bis schop een korte toespraak ge houden, waarin hij mededeelde, dat krachtens een bijzondere be paling allen, die dit jaar ter be devaart gaan naar Heiloo en de twee kapellen bezoeken, de ju bileumaflaat kunnen verdienen. Hierna wijdde Mgr. Huibers 't bisdom opnieuw aan de H. Maagd toe. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben voor de jaren 1951 t/m 1953 het woning volume aan de daarvoor in aan merking komende gemeenten toegewezen. In totaal zijn 24.096 woningen verdeeld, samengesteld uit de volgende posten: 20.573 voor vermeerdering van de wo ningbehoeften sedert 31 Mei 1947 en voor inhalen van het op dat tijdstip waargenomen woning tekort; 2661 voor huisvesting van een vestigingsoverschot en 862 woningen voor vervanging. Uit de behoefte-cijfers is ge bleken. dat het totale provin ciale contingent bij een vesti gingsoverschot van enige bete kenis, niet voldoende zal zijn om de te verwachten toeneming van de woningnood in die jaren op te vangen. Er zal dus zeker geen sprake van zijn dat de reeds be staande achterstand in de wo ningbouw zal worden verkleind. 65-jarige echtvereniging te Wormerveer WORMERVEER. Het echt paar J. Tjeertjes en T. Tjeertjes De Haas hoopt Woensdag 21 Februari zijn 65-jarige echtver eniging te herdenken. Bruid en bruidegom, respectievelijk 83 en 85 jaar oud, genieten nog een uitstekende gezondheid. Het echtpaar woont aan de Oversluisweg 17 te Wormerveer. GROENTEHANDELAREN TE PURMEREND GEARRESTEERD PURMEREND. Acht groen te-handelaren zijn in Purmerend gearresteerd wegens heling (bii diefstal) van ruim 3000 gonie- zakken bij de afslagvereniging BeemsterPurmerend en om streken. De hoofddader, de los- werkman J. K.. had sinds 1949 om de twee weken de z.g. augur- kenloods van deze afslagvereni ging bezocht om een aantal zak ken te stelen. Hij verkocht deze voor ongeveer f 0.75 de helft van de prijs, die de zakken in 1949 waard waren, aan groente handelaren in Purmerend. die de zakken weer voor de volle prijs bii de afslagvereniging in leverden. Deze groentehande laren hebben, evenals K.. een volledige bekentenis afgelegd en hebben aangeboden de schade aan de afslagvereniging te ver- goeden: Zij zullen echter wegens opzettelijke heling terecht moe ten staan. STILLE OMGANG BERGEN BERGEN. Vrijdag 9 Febr. a.s. belegt de afd. Bergen v.h. Genoot schap van de Stille Omgang een ver. gadering in St. Jan des avonds om 8 uur. Deze avond wordt opgeluisterd, door een lezing met lichtbeelden, te geven door de Weleerw. Heer P. de Lange. De afd. Bergen gaat reeds van 34 op 25 Febr- as., ter Omgang per extra tram 22.45 uur. Het vertrek van Amsterdam des morgens 4.15 aankomst Bergen pirn- 5.15 uur.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2