Naar een verenigde zeemacht onder Amerikaans opperbevel Belgische communisten zullen de Russen als bevrijders inhalen We zijn wel 'n beetje verkouden Passagier uit Amerika Heftig maar mager debat in de Kamer had geheime bergplaatsen Washington heeft de plannen reeds zo goed als klaar Naar wij vernemen Wim Dussel meldt uit Korea: De kachel brandt, maar buiten Korea is geen land om er voor je plezier heen te gaan Een goudsmokkelaar „De gemaskerden... DONDERDAG 8 FEBRUARI 1951 PAGINA 3 TELEVISIE- UITZENDING UIT THEATER In Eindhoven is Dins dagavond voor de eer ste maal in ons land een directe televisie- uitzending uit een theater gegeven. Uit gezonden werd het Vastenavond variëté van Faveur in de Phi- lips-schouwburg. Drie televisie-camera's wa ren opgesteld: twee op het balcon voor zien van telelenzen en één tussen de cou lissen. Foto boven: 'n beeld tijdens de uit zending; in 't midden, op de achtergrond, de televisie-camera. Foto qnder. een kijkje in de huiskamer van de gelukkige bezitter van een televisietoestel; op het scherm wordt juist het optreden van de Annabella's vertoond. De landen van het Atlantische Pact hebben plannen voor de vorming van een verenigde zeemacht, naar het voorbeeld van de gecombineerde land- en luchtstrijdkrachten op het vasteland, met een Amerikaanse admiraal als hoogste bevelvoerder, zo goed als voltooid, aldus is gisteren te Washington bekend geworden. Admiraal William Fechteler, opperbevelhebber van de Atlantische vloot, zal waarschijnlijk spoedig tot hoofd van het geallieerde opperbevel voor het gebied van de Noord- Atlantische Oceaan worden benoemd. Het is blijkbaar niet de bedoe ling, dat dit commando aan gene raal Eisenhower ondergeschikt zal zijn, maar veeleer op dezelfde voet zal staan met zijn comman do. In een na afloop van de Noord-Atlantische besprekingen van de afgelopen herfst uitgege ven communiqué werd gesproken over een geallieerd opperbevel voor het gebied van de Noord- Atlantische Oceaan. Het commando zal tot taak heb ben de belangrijke zeeverbindin gen naar West-Europa ingeval van een oorlog daar open te hou den. Volgens het Atlantisch Verdrag wordt onder het gebied van de Noord-Atlantische Oceaan ver staan dat gedeelte van de Oceaan ten Noorden van Kreeftskeer kring. De regionale groep, die plan nen voor de verdediging ter zee heeft opgesteld, heeft een perma nent bureau te Washington. Tot deze groep behoren vertegenwoor digers van België, Canada, Dene marken, Frankrijk, IJsland, Ne derland, Noorwegen, Portugal, het Verenigde Koninkrijk en de Nederlandse toelichting. Van doorgaans welingelichte zijde in Den Haag vernemen wij, dat de verenigde Noord-Atlanti sche zeemacht niet moet worden beschouwd als een op zichzelf bestaande zeemacht. De bedoe ling is, dat admiraal Fechteler in geval van oorlog het commando zal voeren over die groepen van zeestrijdkrachten (o-a. het Bene- zal minister Spitzen Vrijdag as. de 29ste tentoonstelling van mo torrijwielen, rijwielen met hulp motor, scooters e.d., die in het R.A.I.-gebonw wordt gehouden, officieel openen; werd de actenr Jo Sternheim ter gelegenheid van zijn 40-jarig toneeljnbilenm door H.M. de Ko ningin benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Minister Rutten heeft de onderscheiding overhandigd; heeft de Bruynzeel-deurenfa- briek te Zaandam de dochter onderneming van de N.V. Hout handel William Pont te Amers foort aangekocht; is de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" opnieuw van plan een actie te ondernemen voor oorlogswezen en oorlogsinvalide kinderen. Sinds 1947 werden reeds 17.021 kinderen naar vacan- tie-oorden gezonden; gaat generaal-majoor v. Hilten een voordrachtentournee over de luchtlandingstactiek houden in Zwitserland. Reeh ter-plaatsverva n ge r Bij K. B. is benoemd tot rech- tcr-plaatsvervanger in de Arron dissementsrechtbank te Rotter dam, mr. R. J. Brunner, kapi tein-luitenant ter zee van admi nistratie, fiscaal bij de krijgsraad in het commandement der zee macht in Nederland, wonende te 's-Gravenhage. lux-commando) die op de Noord zee en op de Atlantische Oceaan van de Azoren tot Spitsbergen zullen worden gebruikt voor het openhouden van de zeeverbin dingen. De landstrijdkrachten (mari niers) en de marineluchtstrijd krachten, benodigd voor deze taak, zullen eveneens onder de bevelen van admiraal Fechteler komen. Op papier is reeds uitge maakt welke zeemacht er nodig is om deze verbindingen te bevei ligen. Over deze plannen worden echter geen mededelingen ge daan. Wij konden daardoor geen inlichtingen krijgen over de om vang van de Nederlandse zee- strijdkrachten, die in geval van oorlog deel uit zullen maken van de verenigde Noord-Atlantische zeemacht. Gezien echter het feit, dat Nederland slechts op beschei den schaal zal deelnemen aan de verdediging van de verbindings lijnen ter zee, ligt het in de ver wachting, zo werd ons gezegd, dat het Nederlandse aandeel in de verenigde Noord-Atlantische zee macht niet groot zal zijn. Men wees ons er verder op, dat admiraal Fechteler nog niet defi nitief is benoemd. Zijn benoeming zal, evenals die van generaal Eisenhower, moeten worden be krachtigd door de landen van het Noord-Atlantische Pact Een des betreffend verzoek is daartoe uit gegaan. Admiraal Fechteler zal niet alle zeestrijdkrachten van de landen van het Noord-Atlanti sche Pact in de Noordzee en At lantische Oceaan commanderen. Er zullen in geval van oorlog ook zeestrijdkrachten onder ge neraal Eisenhower worden ge steld ter ondersteuning van diens operaties. (Van onze Belgische correspondent) BRUSSEL. Dinsdagmiddag heeft de oppositie in België de regering geïnterpelleerd over maatregelen, welke zij heeft getroffen tegen de communistische staatsambtenaren. Het werd een mager debat, dat weinig indruk naliet en waarin de inter- pellanten noch de minister-president doorslaggevende argumen ten naar voren hebben gebracht. De interpellatie komt juist een dag na de bekendmaking van een regeringsbesluit waardoor de actie, die de regering sinds maanden voert, een wettelijke vorm krijgt. Volgens Huijsmans, die namens de socialisten interpelleerde, zijn de maatregelen van de regering onwettig omdat zij gericht zijn tegen de opinie der staatsambte naren waarmee de regering niets te maken heeft. Hij haalde drie gevallen aan van een magistraat, een lid van de Raad van State en een hooggeplaatst ambtenaar, die geschorst werden om hun pro- communistische sympathieën. Vol gens Huijsmans doet de regering verkeerd, van de communisten martelaren te maken en zou ze beter doen haar eigen rangen te zuiveren daar de vijfde colonne volgens Huijsmans althans, het sterkste is in de rechtsen. Hij diende een motie in, die de grond wettelijke vrijheden aan de rege ring aanbeveelt. Russische bevrijders De communist Terfve, handig als altijd, goochelde juist met deze grondwettelijke vrijheden om zijn communistische vrienden te verdedigen. „Wij strijden niet tegen België", zei hij. „Wij willen slechts de vrede verdedigen". Hij dreef de brutaliteit zover door, dat hij herhaalde wat zijn partij enkele maanden geleden publiekelijk verklaarde, n.l. dat de communis ten nooit tegen de Russische le gers zullen vechten, integendeel deze legers als bevrijders zullen verwelkomen. Ook Terfve beweerde, dat de echte vijanden van de staat in de C.V.P. zitten, met name waren het de Kamerleden Delwaide, Leemans e.a., die hij ervan be schuldigde met de Duitsers ge heuld te hebben; hetgeen tot hef- Mgr. van Lierde beëdigd (K.N.P.) Gisterenmorgen heeft Mgr. Canisius van Lierde, de pas benoemde Nederlandse Vicaris Generaal van Vaticaan stad en Sacrista van Z. H. de Paus, in de handen van de Re gent van de Apostolische Kanse larij, Kardinaal Nicola Canali, de eed van trouw aan de H. Stoel afgelegd. BI) HET ACHTSTE LEGER, januari 1951. Correspondent- Ie luitenant Wim Dussel schrijft ons uit Korea: We zijn alleen „een beetje" verkouden, waarmee ik wil zeggen, dat iedereen hoest en proest dat het een aard heeft. Nu bestaat hiertoe wel enige aanleiding. Korea is nu niet bepaald een land om er voor je plezier heen te gaan. Het vriest en het sneeuwt behoorlijk en als het daarbij nog hard waait, dan heb je het gevoel dat de „papieren huizen" om je heen in elkaar zullen vallen. cape) en je dan maar in je beide wollen dekens wikkelen en in de (zomer)slaapzak. „Het was zó" zei het enthousiaste peloton, toen ik op de morgen van de Tweede Kerstdag naar hun bevindingen kwam vragen. Soldaten-humor De naam ..van Heutz-bataljon" is allang veranderd in verhuis- bataljon. Geen wonder ook; sinds onze aankomst hier zijn we al vijf keer verplaatst en op het ogenblik, dat ik dit schrijf, is er zelfs sprake van de zesde keer. Ook de slagzin; „Geen pak zo groot, geen pak zo klein, of 't Sas zal de verhuizer zijn", vindt veel ingang, waarbij u moet weten, dat de 2e lt. Pam 't Sas de motor- transportofficier is, die dit hele zaakje telkens weer moet „ver huizen". Trouwens, nu ik het over aar dige uitdrukkingen en opschrif ten heb: bij een van onze laatste „moven" kwamen we terecht in een klein dorpje, waarbij de ver binding zoals steeds waar maar enigszins mogelijk in het post kantoor werd ondergebracht. Prompt werd er een aankondiging buiten aan de deur gehangen; „Verzendt nü gelukstelegrammen naar uw familie in het vaderland Militairen halve prijs". Natuurlijk waren er, die het geloofden In datzelfde postkantoortje werd ook een bordje boven een der loketten met een voor ons na tuurlijk volkomen onleesbare aan duiding vervangen door: „Hier uitbetaling Bronbeek-pensioenen. Alleen van 8—9". En aan de deur van het batal jons-bevoorradingsmagazijn: „Wat u in de étalage niet ziet, vraagt dat gerust binnen; daar is het óók niet". Geen Indonesië We maken zo voor onszelf wel eens vergelijking met Indonesië en dan moet men wel glimlachen. Indonesië is kinderspel, vergele- Inderdaad: papieren huizen. Hoe een mens het er in uit kan houden lijkt op het eerste gezicht een raadsel. De muren zijn óf van hout óf hoogstens half-steens. Alle ramen en deuren zijn van het schuif-type met veel glas. Is het glas stuk, wel, geen nood: het gat wordt dicht geplakt met papier of met de hier overvloe dige zijde.... Natuurlijk is er wel verwar ming, maar dat is nogal een bij zondere. Buiten, in een gat, onder de muur, wordt gestookt en de warmte trekt dan onder de lemen vloer door in het huis op. Loopt men dan ook zonder schoenen door de kamers, dan is het be haaglijk warmDat brengt voor ons de moeilijkheid mee, dat we onze hoog dichtgeregen sneeuwschoenen telkens uit moe ten trekken, in tegenstelling met de Koreanen, die op een soort gymschoentjes lopen. Slapen Ook het slapen gaat nog niet van een leien dakje. De winter- slaapzak, „de z.g. sleeping-bag- mountain", is nog immer niet in ons bezit, terwijl ook de bekende vouwbedden (uit Indië: tampat- ten) nog op het verlanglijstje staan. Een en ander brengt met zich mee, dat er, of op de grond, of op „georganiseerde" bedden ge slapen wordt, terwijl daarnaast ook weer allerlei -uitvindingen zijn gedaan, zoals bijvoorbeeld een stapel gevlochten vloermatjes, het slapen op planken van kasten enz. En, u zult het misschien niet willen geloven, maar met Kerst mis sliepen er tientallen in hun tentjes. Op het eerste gezicht mag dat een koudè bedoening lijken, maar zij, die het „gepro beerd" hebben, waren er enthou siast over. Een dikke laag stro op de grond (de sneeuw natuur lijk eerst opzij geschept), daar over grondzeil of poncho (regen ken bij dit land. Enorm veel groter zijn hier de afstanden, enorm veel groter de problemen van bevoorrading, van legering en van vervoer. De allergrootste handicap is wel en dat mag gek klinken dat wij van de Amerikanen afhankelijk zijn. Niet dat deze ons minder gunstig ge zind zouden zijn, integendeel, maar zij hebben zelf zulke enor me problemen. Zij hebben zelf verliezen aan mensen en mate riaal geleden, verliezen, die moe ten worden aangevuld. Door de grote terugtocht zijn tal van aan- voerhavens verplaatst. Ondanks het feit, dat er nog tal van gebreken zijn, waarover ook heus wel wordt gekankerd, ondanks dat is het detachement nog steeds hét detachement, als ik het zo eens mag zeggen. We hebben wat meer geduld gekregen, we zijn wat meer inge steld op de manier van handelen der Amerikanen, we vinden, dat de zaak wel wat anders loopt, dan we ons hadden voorgesteld ener zal later geloof ik nie mand zijn, die nog eens heimwee krijgt raar Korea, zoals we nu nog wel eens heimwee hebben naar Indonesië. Want dit land is te kaal, het is te koud en het heeft zo bitter geleden en.het lijdt nóg. BIJ DE NED. MILITAIREN OP KOREA Twee beelden van het Nederlands De tachement Verenig de Naties op Korea: Links: res. Ie luit. W. Dussel, corres pondent van 't Ned. Detachement Ver enigde Naties, be gon dit jaar een serie „Brieven aan allemaal", een da gelijks rapport uit Korea, betreffende de situatie van onze vrijwilligers. Hier is hij bezig met de tige incidenten aanleiding gaf. Terfve besloot met de uitroep: „Geen vrijheid voor de vijanden van de vrijheid, wat echter tot gevolg had, dat de C.V.P. hem een, langdurige ovatie bracht, om dat dit juist haar principe is! Altijd tegen het vaderland In zijn antwoord haalde minis ter-president Pholien de traditio nele houding aan van de commu nistische partij, die steeds en in elk land tegen de nationale ver dediging is. Hij citeerde o.m. de interpel latie van de communisten op 7 Mei 1940 toen rij protesteerden tegen de militaire maatregelen. Thans blijven zij trouw aan hun principes en gaat hun protest tegen de verlenging van de leger dienst en andere militaire maat regelen. Pholien haalde ook woorden aan van Spaak, die eens zei, dat de communisten geen Belgen zijn, maar agenten van 'n vreemde mogendheid. De Staat kan geen vijanden van de staat in dienst houden. Tot dusver had de premier met overtuiging gesproken en behaal de hij veel succes bij de rege ringspartij. Als rasecht advocaat ordeelde hij het echter nodig naderhand ontelbare citaten voor te lezen uit vroegere verklaringen en pers-artikelen, waardoor hij een prachtkans verloor om met een korte en krachtdadige rede enthousiasme te wekken en bij de bevolking een stroom van nationale weerbaarheid in 't leven te roepen. De Kamer besloot nadien het debat Woensdagmiddag voort te zetten, doch de C.V.P. diende reeds een motie in, waarin ver trouwen werd gesteld in de rege ring voor de vrijwaring van de inwendige veiligheid van de staat, indien tenminste de grond wettelijke vrijheden geëerbiedigd worden. Toen de verificateur A. Bruins op 13 Sept. van het vorige jaar bezig was in een loods van de Holland-Amerika Lijn, waar de bagage van de passagiers van een uit Amerika gearriveerd schip, werd nagezien, ontdekte hij in een kofer van een hunner een geheime bergplaats, die zeer ingenieus was aangebracht, In deze bergplaats trof hij een hoe veelheid goud aan. De eigenaar van de koffer bleek ook in zijn kleren goud te heb ben verbrogen. Voorts kwam dit zeer begeerde metaal te voor schijn uit een scheernecessaire. In totaal was het 13.074 gram. De passagier, de uit Oostenrijk geboortige Kurt Breuer, auteur, wonende te New York, was hier door in overtreding van het de- viezenbesluit gekomen en de eco nomische politierechter te Rot terdam had hem deswege negen maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest opge legd. Bovendien werd het goud verbeurd verklaard. Van dit vonnis is B. in hoger beroep gegaan en zo diende de zaak gisteren voor het gerechts hof te 's-Gravenhage. B. erken de, dat hij het goud had willen invoeren. Dit geschiedde in op dracht van een zekere Schnei der te New York en hij moest het goud naar Brussel brengen. De hiervoor genoemde verifi cateur lichtte toe hoe hij de ge heime bergplaats in dé koffer had ontdekt „Ik heb het nog nooit zo mooi gezien," zeide hij. De procureur-generaal zeidé, dat het juridisch een zeer een voudige zaak is. Verdachte be kent en zegt uitvoerder te zijn BENOEMD EN ONTSLAGEN BIJ DE STRIJDKRACHTEN Bij K.B. zijn benoemd en aan gesteld bij de Generale Staf, tot generaal-majoor, de kolonels B A. Sjoerdsma en J. R. H. Lagas. onderscheidenlijk adjudant-gene raal der Koninklijke Landmacht en inspecteur Verkeerswezen, beiden van die staf. Bij het wapen der Militaire Luchtvaart is benoemd en aan gesteld tot generaal-majoor-vlie- ger de kolonel-vlieger S. Mante, van dat wapen, chef personeel luchtmacht. Bij K.B. is met ingang van 16 Februari 1951, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan de luitenant kolonel F. F. H. de Man, van het wapen der artillerie. Een eervol ontslag uit de mi litaire dienst verleend aan de luitenant-kolonels R. A. van Holthoon, F. G. van Altena. A. C. J. van de Ven. P. W. de Zwart. F. B. D. van de Ven en S. Bakker, allen van het wapen der infanterie. van een opdracht van Schneider. Hij heeft het risico willen nemen en zal ook de straf moeten dra gen die er op volgt. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis, met deze toevoeging, dat ook de kof fers zullen worden verbeurd verklaard. PLEEGVADER ZETTE KINDEREN BUITEN DE DEUR In de nacht van Maandag op Dinsdag jl. ontstond in een ge zin wonende aan de Floraweg te Amsterdam, een huiselijke twist. De vrouw liep daarop het huis uit. De beide kinderen waren uit haar eerste huwelijk en hun pleegvader, zette hen kinde ren van tien en twaalf jaar nadat hun moeder weg was ge gaan ook maar buiten de deur. Zij kwamen bji de politie terecht en tenslotte bij de wachtcom mandant van de centrale re cherche op het hoofdbureau die zich een vaderlijk wachtcom mandant betoonde en de kleine zwervertjes eten en een bed verschafte. De kinderpolitie heeft gezorgd, dat zij werden ondergebracht en zal nog een hartig woordje met de pleeg vader gaan praten. HONDERDDUIZEND MISSIONARISSEN OVER DE GEHELE WERELD (K.N.P.) De H. Congregatie van de Propaganda Fide heeft de statistieken gepubliceerd over de stand der wereldmissie op 1 Augustus 1950. Volgens deze gegevens waren er op die datum in de missie 26.840 pries ters werkzaam, van wie 11.139 inheemsen; verder 9.331 broe ders. onder wie 4.698 inheemsen, 61.177 zusters, onder wie 37.684 inheemsen. Dit missiepersoneel is ver deeld over 46 aartsbisdommen, 130 diocesen. 6 onafhankelijke abdijen. 231 Apostolische Vicari aten, 130 Apostolische Prefectu ren en 3 onafhankelijke missie staties. Voor de verschillende orden en congregaties die jn de missie werkzaam zijn, wordt het aantal missionarissen opgegeven. Hier volgen er enige. Jezuïeten 2.502 paters 771 broeders; Witte Paters 1.511 p., 286 br.; Franciscanen 1.500 p.. 210 br.; Paters van de H. Geest 1.064 p.. 133 br.: Oblaten van Maria de Onbevlekte 861 p.. 353 br.: Missionarissen van het God delijk Woord 788 p., 153 br.; Sa- lesianen 773 p.. 320 br.; Capucij- nen 655 p., 170 br.: Dominicanen 542 p.. 80 br.: Missionarissen van Mill-Hill 523 p., 34 br.: Redemp toristen 477 p.. 166 br.: Montfor- tanen 248 p., 5 br.: Passionisten 117 p., 11 br.: Missionarissen van Mariannhill 116 p., 131 br. De Haagse politie had gister avond twee arrestanten, op wie zeer bezwarende briefjes werden aangetroffen. „Als u naar de po litie gaat, wordt u morgen ver moord" en „Wij waarschuwen u maar eenmaal", zo stond er op die briefjes. Zij waren onderte kend met „De Gemaskerden". Deze „gemaskerden" waren twee scholieren van resp. 14 en 16 jaar die gewapend met een zak vol kiezelstenen, twee katapulten, een hamer en een dolk, op pad waren om ruiten van auto's en huizen kapot te schieten. Een voorzichtige politie-agent, die in hun houding iets vreemds be speurde, voorkwam dit katte- kwaad. Op het politiebureau ver telden de jongens, dat zij „she riff" speelden. De politie heeft hun flink de les gelezen en hen daarna aan hun ouders overge geven. v. 'T OEVER EN DE GRAAFF HADDEN WEINIG SUCCES In het Noorse stadje Moss werden Woensdagavond interna tionale schaatswedstrijden ge houden. Van de in Noorwegen verblijvende Nederlandse rijders kwamen van 't Oever en de Graaff aan de start. De afstan den waren 500 m. en 3000 m. Het ijs verkeerde in uitstekende staat. De voornaamste uitslagen lui den: 500 M.: 1. Helgesen (Noorw.) 44.8 sec.; 2. Soefteland (Noorw.) 45.5: 12. De Graaff (Ned.) 48.1; 15. Van 't Oever (Ned.) 48.3. 3000 M.: 1. Karlsen (Noorw.) 5.10: 2. Lundberg (Noorw.) 5.14.5; 3. Soefteland (Noorw.) 5.17: 6. Van Oever 5.22.7; 8. De Graaff 5.29.5. EMIGRANTENVLUCHTEN NAAR CANADA In samenwerking met de Stich ting Landverhuizing Nederland, de instelling die ten behoeve van emigranten vliegtuigen chartert, zullen binnenkort wederom emi- grantenvluehten naar Canada worden uitgevoerd. Het aandeel in de charterprijs voor emigranten, die per K.L.M. naar Canada vliegen bedraagt thans 725 gulden voor personen boven de 10 jaar. Voor kinderen van 6 jaar tot en met 9 jaar be draagt bovenbedoeld aandeel 545 gulden. Van 2 tot en met 5 jaar 365 gulden en beneden de 2 jaar 75 gulden. De emigrantenvluchten naar Canada zijn vastgesteld op 4, 11, 18 en 25 Maart a.s. en voorts voorlopig op iedere volgende Zondag tot omstreeks begin Juli a.s. VERZORGER ZWAAR GEWOND Tijdens de zesdaagse te Ant werpen deed zich Woensdag in de vooravond i een ernstig onge luk voor. De verzorger van het koppel Seres-Le Nizerhy. de Fransman Perez, werd, toen hij een van zijn pupillen iets wilde toeroepen en zich daarbij een meter op de baan begaf, door de Belg Baere aangereden en tegen de grond gesmakt. Hij kwam daarbij zo ongelukkig terecht dat hij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Aanvankelijk werd gemeld, dat Perez kort na aankomst in 't ziekenhuis was overleden. Vol gens de laatete berichten was de toestand van het slachtoffer ech- tei; zeer zorgelijk. DEENSE WERELDRECORDHOUDSTER NAAR WILDERVANK Revanchewedstrijd Nederland-Zweden (Van onze correspondent) VEENDAM Naar wij ver nemen is de Zwem- en Poloclub „Thor" te Wildervank er in ge slaagd op Zaterdag 30 Juni a.s. een groots Internationaal Zwem- festival te organiseren, waaraan vrijwel zeker enkele Deense we reldrecordhoudsters zullen deel nemen. Tevens zal die middag de re vanchewedstrijd van de op 28 Juni te Groningen te spelen offi ciële landen polowedstrijd Ne derlandZweden worden ge speeld. Van Deense zijde zullen aan de start verschijnen de wereld recordhoudster Grethe Ander sen Jytte Hansen en Ragnild Hveger (meermalen wereldre cordhoudster en oud Olympisch en Europees kampioene). Op het nummer 3 maal 100 m. wisselslag estafette zal een ster ke Nederlandse ploeg tegenpartij zijn. In dit verband werden na men genoemd als Geertje Wiele- ma, Lies Bonnier en Irma Schuh- macher. Het ligt in de bedoeling tal van bekende Nederlandse zwemmers en zwemsters naar Wildervank te laten komen. opname van een van de „brieven"; rechts van hem de beide assistenten korporaal P. G. Kruit uit Den Haag en sergeant R. Wower uit Zeist. Rechts: Eén van de opdrachten van het Nederlands Detachement Verenigde Naties was het bewaken van een vliegveld bij Wonjoe. Hier pleegt de commandant van het 10e corps, generaal Almond, overleg betreffende de militaire situatie met de commandant van de 2e divisie, generaal Robert B. Mc Glure.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3