Vijf brandweerlieden verdronken in vlammende olie Amerikaanse tanks beschoten Seoel Alle middelen aangewend, practisch en in bijzonderheden I RARE Koos Vorrink giet olie op golven van wantrouwen Zijn jeugdige vrouw gewurgd en onder de vloer begraven uchtig en bros. erst licht ver- ideren na hun ro en vergeet iten's Aero is dreputatie mitmsii IB en Zaterdag EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Gaat het zo RAMP IN VLAARDINGSE HAVEN Autospuit reed te water door rookontwikkeling Lustrumcongres Partij v. d. Arbeid U.S.A.-straaljagers boven Praag? 11.000 Britten aan griep overleden De kabinetsformatie Al het goede werd hem toegeworpen Agent overmeesterd in personentrein Scheepsberichten ro weg!" riep smidje Ver- Sterke Stef, die echter >mdat hij half verborgen de dienstdoende briga- ïe heldere ogenblikken, nannen", zei hij lachend, ijven rustig hier en we :m binnen het kwartier brigadier greep de ons bij de halsband, duwde le Kludde en zei: „Zoek, vas of er een electrische iot, toen hij het woord jrtte hij zich naar buiten vandoor. „En nou naar >ende brigadier. „Hoe Verholen wantrouwend. 1 weten wie hij pakken i hem? Wel, het zou me een of andere ouwe kat hoor!" lachte de briga- ik er uitzie.eh. hij wel een beetje suf, s hij als een leeuw!" ertelde, keek hij smidje :rvolgens liep hij op een an de muur hing. „Zeg jmmend. „Ben jij soms precies op die boef, die ik weer, die boef? Wat at?? Die heeft mij tegen mijn bureau ontvlucht! ent de Zwarte Kludde!?" e niet", lachte de smid. oven en daarom ben ik I moeten geloven, want de echte Zwarte Kludde Abonnementsprijs t 5,30 per kwartaal, I 1.77 per tnnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m.. minimum f 2,50: in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 10 Februari 1951 46e Jaargang 4 No. 12090 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ZO WEINIG NIEUWS was er in de ontwikkeling van de kabinets crisis der laatste week, dat er weinig houvast voor commentaar viel te ontdekken. Nog steeds viel bij de onderhandelingen over het program de nadruk op de finan- cieel-eeonomische gevolgen van de nieuwe defensie-maatregelen, zodat de demissionaire ministers Lieftinck en v. d. Brink in het b ij zonder in het overleg betrokken werden. Daar is deze week nu ook minister Mansholt bij gekomen, omdat de landbouw ook nog wel iets te maken heeft met onze economische ontwikke ling. Van b ij zonder over leg met de minister van Sociale Zaken hebben wij nog niet ver nomen. Wij spraken van bijzonder overleg. Er is n.l. ook nog het gewone overleg in de Minister raad, dat immers de lopende za ken moet afdoen en daarbij be hoort zeer zeker de opstelling van het nieuwe urgentieprogram, dat de defensiemaatregelen aanneme lijk moet maken, een zaak waar haast bij is en die derhalve wel degelijk tot de lopende zaken" van een demissionair kabinet ge rekend kan worden. Hier en daar is men wat onge rust over de ijver, waarmee het aftredende kabinet aan dit pro gram werkt. Is er voor die onrust wel reden? Toegegeven dat alles rondom de formatie nogal van „nieuwe stijl" getuigt, maar dat kunnen we in ons „koninkrijk- nieuwe-stijl" immers verwach ten Intussen zijn er de laatste 24 uur twee nieuwe feiten voorge komen, die er wel op wijzen, dat de onderhandelingen weer ver legd ziin naar het buitenlandse front. De formateurs hebben be sprekingen gevoerd met jhr. Tjarda van Starkenborgh Sta- chouwer en daarna met minister Stikker. Nu draaien we dus weer als een vlieg om de kaars om het departement van Buiten landse Zaken heen. Het overleg met jhr. Tjarda geeft voet aan de al eerder opgedoken geruch ten, dat onze gezant in Parijs, die deel uitmaakt van de Raad van Plaatsvervangers der minis ters van Buitenlandse Zaken van het Atlantisch Pact, in aanmer king zou kunnen komen voor „de" of „een" post aan Buiten landse Zaken. Naar men weet, is er al eerder over gesproken, dat jhr. Tjarda rar. Stikker zou vervangen, in dien deze zou aftreden; óf men dacht er over, de leiding van het departement te splitsen: Stikker voor Europese Zaken, Tjarda voor „de rest".Tot voor kort voel de mr. Stikker niet voor die splitsing, maar het zal hem, in het vooruitzicht van een aan nemelijke partner, wel eerder duidelijker worden, dat ook een minister maar èèn ding tegelijk kan doen. Het zal ons benieuwen, of het met de oplossing van de crisis aan Buitenlandse Zaken zó zal gaan! Stel eens, dat ook gevolg zou worden gegeven aan de aan de formateurs toegedichte voor nemens, om het departement van Unie-zaken op te heffen en bij. Buitenlandse Zaken te voegen, dan zou jhr. Tjarda die aftrad als G.G. van Indië, omdat hij zich niet met de gang van zaken kon verenigen nu de laatste restjes van de weinig-fraaie Indische politieke erfenis nog hebben op t» knappen en met name het Niouw-Guinea-probleem moeten oplossenZou het werkelijk zó gaan? VIJF DODEN BIJ OUEBRAND TE VLAARDINGEN Vrijdagmorgen raakte een grote hoeveelheid olie, die op het water van het Koningin Wil- helminahaven in Vlaar- dingen dreef, in brand Een droogdok, waarop een tankschip lag, vatte vlam, evenals een sleep boot, de „Frederica 8", die in de nabijheid la gen. Op weg naar deze brand is 'n brandweer auto, bemand met een aantal brandweerlieden, in het water gereden. Vijf van hen zijn hier bij om het leven geko men. Eén brandweer man werd zwaar en een andere licht gewond. Foto boven: tijdens de blussingswerkzaamhe- den. Foto onder: de brandweerauto wordt t uit het water gehaald. Een grote oliebrand in de Wilhelminahaven te Vlaardingen heeft gisteren verschrikkelijke gevolgen gehad. Terwijl twee autospui ten van de Vlaardingse brandweer bezig waren in de westelijke hoek het vuur te bestrijden, snelde een derde auto, bemand met negen personen ter assistentie. Door de dichte rook werd de chauffeur van deze wagen in ziin uitzicht belemmerd, zodat hij van de steile helling te water reed. Vijf brandweerlieden konden zich niet redden en verdronken. Een woordvoerder van het tiende Amerikaanse legercorps heeft Vrijdagavond verklaard, dat de tegenstand van de Noor delijke troepen op het centrale front plotseling krachtiger is ge worden. Er was bijna geen ter reinwinst gemaakt op dit vijftig km. brede front. Het gebied is hier bergachtig. Er ligt thans een laag sneeuw van twaalf cm. Op vijf km. afstand beschoten Amerikaanse tanks, die de Han bereikten. Vrijdag voor de twee de opeenvolgende dag de buiten wijken van Seoel. Zonder tegen-, stand te ontmoeten stootte een versterkte patrouille door tot op anderhalve km. van Seoels in dustrievoorstad Jongdongpo. De verbonden vloot, waaron der de Nederlandse torpedoboot- jager ..Evertsen", heeft Donder dag bijna 800 hoogexplosieve gra. naten afgevuurd op verbindings lijnen en concentraties in het ge bied van Intsjon en Seoel. Voor vandaag willen wij in deze slotbeschou wing op de eerste plaats herinneren aan de aan sporingen. welke de Bisschoppen aan het slot van hun Vastenbrief doen horen, als zij zeggen: „Laat De tweede dag van het lustrumcongres van de Partij van de Arbeid begon met een verklaring van de algemeen secretaris. Frits Albrecht, die op het standpunt staat, dat het niet op de weg van de partij kan liggen de poten onder de stoel van het kabinet weg te zagen. Albrecht zei dit naar aanleiding van de bewering van ir. Vos, dat de P.v.cLA. ongeschikt zou zijn als regeri/gspartij. Koos Vorrink weigerde interne Indonesië stelde de partijvoorzit- spanningen in de partij te zien ter op de eerste plaats. Tevens Dat er in de socialistische bewe- wilde hij met uit het oog verlie- ging iets veranderd is. gaf hij zen, dat aan het Irian-probleem toe: de weg moet gevonden wor internationaal-strategische aspec. den naar een nieuwe formulering ten zitten. gem<?enschappelijke j Motie van wantrouwen krachten. Van malaise is in de I partij geen sprake, meende Vor- I Door verschillende afdelingen men in de opvoedingsencycliek van Paus Pius XI. rink, maar wel van een kleine werd een motie ingediend, waar- Wij halen di groep, die de anderen de malaise j de Partij zich zou moeten uit- aanpraat. Ten aanzien van het spreken voor een meer zelfstan- probleem Nieuw-Guinea schaar- dl§e partijpolitiek evt. los de Vorrink zich achter Prof van de regering. Vorrink rea- Kranenburg. j geerde onmiddellijk door te ver- De goede verstandhouding met klaren in het aanvaarden van deze motie een blijk van - TREINVERKEER IN GEVAAR Vijftien meter buiten de spoor baan tussen Leiden en Warmond is gisteren door grondwerking een kleine bouwput van de Leidse spoorwegwerken dichtgeschoven. Hoewel er geen direct gevaar be stond, heeft men als voorzorgs maatregel het treinverkeer over dit baanvak extra langzaam laten rijden. De Tsjechoslo waakse regering heeft Vrijdagavond verklaard, dat twee Amerik aanse straal vliegtuigen Woensdagmiddag „bij klaarlichte dag boven- een vlieg- veld nabij Praag vlogen". Verscheidene personen meld den, dat zij Woensdagmiddag in Praag het geluid van straalvlieg tuigen hadden gehoord. Op een Westelijke ambassade werd om ongeveer 16.00 duidelijk het ge luid van straalvliegtuigen ge hoord en verscheidene personen gingen naar de ramen, echter te laat om nog vliegtuigen te zien. Gisterochtend raakte een hoe veelheid olie, die in de Wilhel minahaven dreef, door onbe kende oorzaak in brand. Er ont stond een enorme rookontwikke ling, terwijl ook een sleepboot door de vlammen werd gegrepen. Een droogdok van de fa. Figée raakte eveneens in brand. Er werd onmiddellijk groot brandalarm gegeven. Spoedig waren twee motorspuiten van de Vlaardingse brandweer ter plaat se, een derde begaf zich op weg. De brandweercommandant gaf de bestuurder opdracht door de rook heen te rijden, maar te wachten tot hij enig uitzicht zou hebben. In de vlammen Tot grote ontsteltenis van de weinige toeschouwers reed de wa gen recht op de walkant aan en stortte in het water, dat met een laag loeiende vlammen was be dekt. De brandweer richtte ter stond alle stralen op deze plek. Een van de inzittenden van de wagen wist zichzelf te redden, een ander kon uit het water wor den getrokken. Er zijn drie gewonden. De ne gende inzittende was geen brand weerman, maar een fabrieks arbeider, die hulp wilde bieden. Hij wist van de wagen te sprin gen. De toestand van de gewonde Baars is ernstig. De omgekomenen zijn naar de Vlaardingse Brandweerkazerne overgebracht, waar een chapelle ardente is ingericht. Dinsdagoch tend zullen zij van deze kazerne uit worden begraven. Alle vijf worden zij begraven op kosten van de gemeente. De Commissa ris der Koningin heeft de burge meester van Vlaardingen zijn deelneming betuigd. MET DEZE VIJFDE BESCHOUWING willen wij „Vaders, verbittert uw kinderen niet". Het gaat vandaag de publicatie van enkele gedachten daar niet zozeer over het gevolg van overmatige over het probleem van gezin en opvoeding, mede gestrengheid, maar veeleer hoofdzakelijk over het in verband met de jongste Vastenbrief, beëindi- gevolg van ongeduld, van on wetendheid om- gen, Maar dat neemt niet weg, dat wij in komende trent de meest-geschikte middelen voor een vrucht- weken in kortere stukjes op dezelfde plaats, de dragende verbetering en ook over het gevolg van aandacht willen vragen voor waardevolle over- de, tegenwoordig maar al te algemene, verslap- wegingen voor deze tijd van boete en versterving, ping der gezinstucht. waardoor in de jonge men- die ook een tijd van bezinning is, ook op de ver- sen de ongetemde hartstochten vrije groei hebben" schillende vraagstukken van zo wijde veelzijdig heid. welke met de problemen van gezin en op- Dit citaat bevat een menigte van wijsheden en voeding verband houden, die de Bisschoppen ons richtlijnen, een program van activiteit voor een weer eens ter overweging hebben voorgezet, lange periode! Wij kunnen dat, als we ook letten Verder zal er in de komende tijden nog wel ge- op de jongste vermaningen van onze Bisschoppen, legenheid zijn, verschillende kanten van het ge- (allereerst ijveren voor de opbouw en het behoud zinsprobleem te benaderen. Zo valt er zeker no" van het goede gezin), niet negeren. In het bij- wel een en ander te zeggen over de taak van de zonder lijkt het ons van belang, dat hier gezegd Staat in de opvoeding en in de gezinszorg. De wordt, dat de voorlichting, de aansporingen, de „gezinspolitiek" in engere zin heeft nog een grote voorbereidingen en scholing, niet zozeer in het taak! De namen van de veronge lukte brandweerlieden zijn: H. Westdijk (22 jaar, timmer man); P. v. Delft (geboren 1911, gehuwd en één kind. electricien); P. Waterburg (ongehuwd, geboren 1927, timmerman); M. H. Kok (ge huwd, geboren 1920, één kind); A. H. Maat (onge huwd, geboren 1923, metse laar). Zwaar gewond werd de schilder J. P. Baars en licht gewond A, Groeneboom, de chauffeur van de auto en A. Vermeulen uit Rotterdam, die meegegaan was om te helpen. Alle overige slacht offers zijn afkomstig uit Vlaardingen. algemeen gegeven moeten worden, maar in woord en geschrift, wijd verbreid, afdalend tot in bijzonderheden en gericht op de practijk. Wij kunnen in het bestek van deze artikelen maar op enkele punten wijzen Zo achten wii het van be lang, dat ook weer eens. in dit verband, de aan dacht gevestigd wordt op het werk van de Ka tholieke Bond voor het gezin, welke nog niet zo lang geleden wel een speciale aanbeveling van het Episcopaat kreeg en ook door de tegenwoor dige Paus in Zijn rede voor het Gezinscongres in 1949 duidelijk is aanbevolen. Daarnaast valt er te praten over het nieuwe probleem, dat Paus Pius XII pas heeft aangesneden in een rede voor de pastoors en vastenpredikers te Rome. waar hij vermaande, van de parochies geen bureaucrati- al onze priesters en lekenapostelen bij hun acties sche instellingen te maken. De vraag is. of deze op de allereerste plaats ijveren voor de op- critiek, met name ook ten aanzien van het ka- PROBLEMEN VAN GEZIN EN OPVOEDING (V) Van officiële zijde wordt me degedeeld dat in de afgelopen week 1269 personen aan influ enza zijn overleden. Hierdoor zijn in deze winter in Engeland en Wales tot ntt toe 11.311 per sonen aan influenza of longont steking overleden. In feite is het aantal slachtoffers groter, daar slechts rekening is gehouden met de sterftecijfers van 126 steden in Engeland en Wales. VERENIGDE NATIES NAAR DEN HAAG? Naar het A.N.P. verneemt wordt op het ogenblik de mogelijkheid onderzocht om de Algemene Ver gadering der Verenigde Naties in September a.s. in Den Haag huis vesting te bieden. LIJK VAN VERMISTE ENGELSE PILOOT NOG NIET GEVONDEN Nog steeds heeft men het lijk van de Engelse vlieger die met z'n toestel bij Ameland in zee is gestort, niet kunnen vinden In tussen vernamen wij. dat de Marine haar pogingen voortzet het stoffelijk omhulsel, dat zich vrij zeker in het vliegtuig moet bevinden, te bergen. Nadat de kabinetsformateurs gisterochtend een bespreking had den gehad met mr. Stikker, pleeg de formateur van Schaik 's mid dags overleg met de katholieke ministers uit het demissionaire kabinet. Toen de revue-artist Siem Nieu- wenhuijzen Donderdag op de hoek van de Plaats en de Kneu terdijk te 's-Gravenhage tegen de wind optornde, zag hij op straat een biljet van f 100 liggen Nauwelijks had hij het biljet op geraapt of hij vónd een biljet van f 20. Even later greep hij een biljet van f 100 dat in de 'lucht dwarrelde. Nieuwenhuijzen depo neerde zijn vondst bij de politie, waar inmiddels aangifte was ge daan dat een klerk van een reis bureau, die met een bedrag van f 620 naar een bank was gegaan om hiervoor deviezen te halen, bij aankomst op de bank Oemerkt had, dat hij het geld verloren had. Eén van de twee Utrechtenaren, tegen wie een vervolgine is in gesteld op grond van het feit, dat zij in Juli van het vorig jaar in de langs het perron van het Amsterdamse Centraal Station gereed staande laatste trein naar Utrecht een hoofdstedelijk agent van politie overmeesterden, is door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. Ter zitting oefenden president en officier van justitie critiek uit op het treinpersoneel, dat zich beperkt had tót toekijken, terwijl de treinpassagiers de agent over meesterden. De officier had tegen de ver dachte 8 maanden geëist. Minister Stikker in Parijs Minister Stikker, voorzitter van de Raad van Ministers van de O.E.E.C., is gisteravond in Parijs aangekomen. In de loop van hé den zou hij een onderhoud heb ben met Robert Marjolin, secre taris-generaal van de O.E.E.C Het vraagstuk der grondstoffen zou dan besproken worden. CONTACT K.V.P.-C.D.U. Half Maart zullen enige afge vaardigden van de K.V.P. en enige leden van de Kamerfracties van die partij op uitnodiging van de Christen-Democratische Unie in Duitsland naar Bonn gaan. Daar zullen besprekingen worden gevoerd met parijtfunctionarissen en parlementsleden. bouw en het behoud van het goede gezin. Dit is een bepaalde opdracht, welke geheel over eenkomt met de strekking van de ernstige woor den, welke ook al, sedert twintig jaar, voorko- tholieke organisatieleven, zich alleen tot Italië of tot Rome beperkt Wordt er met name van de centrale punten niet vaak teveel „papier" ver spreid. worden er niet te veel bureaucratische acties on touw gezet, die niet blijken te leven in Rotti, Amsterdam-Hollandia, 9 Febr. van Southampton naar Genua. Oranje, Amsterdam-Djakarta, 9 Febr. te Southampton. Johan van Oldenbarnevelt, Surabaja-A'dam, 9 Febr. van Djakarta. Weltevreden, Djakarta-Rot terdam, passeerde 8 Febr. Finisterre. wan trouwen te zien. De motie werd verworpen met 1974 tegen 814 stemmen. Er werd een commissie ingesteld om de gerezen interne moeilijkheden op te lossen; Prof. Kranenburg werd als voorzitter voor deze commissie aangewezen 's Middags kwam een aantal resoluties aan de orde. Een daar van was gewijd aan de dreiging van het Sovjet-Russisch imperia lisme. Redding werd alleen mo gelijk geacht door een systeem van collectieve veiligheid ge paard aan een sociale, economi sche en geestelijke herbewape ning. Andere resoluties gingen dieper in op details van de voor gaande. Wij halen die woorden hier letterlijk aan, 9ns plaatselijke en parochiële leiders en leden? Is er. enkel veroorlovend, enige ervan door spatiering van de andere kant. wellicht ook in verband met wat extra te benadrukken. Wij citeren de tekst de onafwendbaar komende tijd van noodzakelijke uit de vertaling van de Redemptorist van Nimwe- besparingen en bezuinigingen, geen aanleiding, gen in de bekende uitgave „Ecclesia Docens uit- om in wel breed maar toch vooral verstandig ver- i, ft01 en Hilversum. Wanneer band. doeltreffend en zonder al te veel ontzag miiif,U" gewezen op de betekenis van het voor misschien "overbodige heilige huisjes, eens „milieu voor de opvoeding, zet Hij uiteen, dat ^a te gaan. of niet meer efficiënt gewerkt kan iïFii. worden, óók op het terrein van de wijd verbreide dier opvoeding is het huisgezin en daarna lezen wij: „W ii bezweren daarom de zieleherders bij de liefde van Jezus Christus, om in onderrichtin gen, katechesen, in woord en in w ij d v e r b r e i- de geschriften, alle middelen aan te wen den om de christelijke ouders aan hun hoogst- ernstige verplichtingen te herinneren en niet geschriften, on sociaal, cultureel en politiek ge bied?? Geschriften, waarvan boze tongen wel eens beweren, dat ze maar al te gemakkelijk en al te gauw „in de bandjes" blijven zitten, zodat alle goede bedoelingen en financiële uitgaven, van schrijvers en propagandisten en organisatie-lei ders. in het geheel niet tot hun recht komen'? Aan het doelmatig werken van vele katholieke zozeer theoretisch, maar veel meer practisch bonden zou nog wel wat verbeterd kunnen wor- l"b^n°f^de\hten JtuS v50r stuk te wij- den! Het is toch eigenlijk in dit opzicht hét grote zen op hun plichten betreffende de godsdienstige, probleem, dat wii steeds meer bonden vereni zedelijke en burgerlijke opvoeding hunner kinde- gingen en organisaties gekregen hebben die veel ren en op de methoden, die, behalve hun per- geld kosten en veel tijd en energie verspillen rieend ziin VomnHie °nn ri- »et ge" samenleving steeds meer achtergang eigend zijn, om die opvoeding met succes te ver- vertoont m geestelijk en cultureel sociaal en wezenlijken. De apostel der Tieidenen achtte het politiek opzicht en ook in ons land de k échten met beneden zich tot zulke, practische wenken op dit punt niet van de tocht z"in! Maar daar rniiLr3 bijzonder in zijn brief aan de komen wij nog eens op terug Ephesiers, waarin hu o.a. de vermaning geeft: „Indien er ooit een schoolvoorbeeld is geweest van een moord met voorbedachte rade, in koele bloede gepleegd en handig gemaskeerd, dan is het deze", aldus definieerde mr. Zaayer, advocaat-generaal, de moordzaak, die gisteren in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof diende. De advocaat-generaal die meende, dat er niets goeds van de verdachte, de 26-jarige tuin- dersknecht J. B. uit den Haag viel aan te wijzen, vroeg bevesti ging van de levenslange gevangenisstraf, waartoe de Haagse rechtbank B. heeft veroordeeld. B. heeft op 8 Juni van 't vorige jaar zijn jeugdige vrouw in een hofje aan het Westeinde te Den Haag door wurging van het leven beroofd. Hij leefde reeds geruime tijd in onmin met zijn vrouw. Op de dag van de moord had hij een samenkomst met haar in een huis, dat hij kort tevoren had gehuurd. Tijdens die samenkomst heeft hij haar vermoord. Haar lichaam be groef hij onder een gang van zijn woning, waarin hij tevoren een kuil had gegraven. De boven- kleren en de fiets van zijn vrouw legde hjj onder een viaduct bij een kanaal, om de indruk te wek ken, dat zjj zelfmoord had ge pleegd. Voor het Hof verklaarde B. dat hij in hoger beroep was gekomen, omdat hij zijn zaak graag wat uitvoerig had uitgezocht gezien. „Had u misschien een voor waardelijke straf verwacht?" vroeg de president. De advocaat- generaal was van oordeel, dat deze zaak van alle kanten is be licht. Hij meende, dat in dit ge val alleen de zwaarste straf "op zijn plaats is, aangezien B. vol komen toerekeningsvatbaar is verklaard en geen berouw heeft getoond. In de Britse sector van Berlijn is een firma gevestigd, die een merkwaardig bedrijf uit oefent. Zij is nl. gespeciali seerd in het vervaardigen van copieën naar historische beeld houwwerken. Van vele histo rische beeldhouwwerken wer den afgietsels gemaakt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1