Verenigde Staten nemen witte kool af L.T.B.-ruiters hielden een puzzle-rit VEEL NIEUWS in weinig woorden Verrassende uitslagen bij voetbal op Zaterdagmiddag Kolping Boys won verdiend HJALMAR ANDERSEN wil Europese medaille teruggeven Veiling Noordermarktbond In ieder geval 60 pet. L.E.I.-prijzen Bus met arbeiders kantelde bij Eestveen DE RAMP IN VLAARDINGEN Krappe zege voor St. Bavo Een klein berichtje Gevolg van I.S.U.-critiek Kapelaan Bollinger verlaat Purmerend Marktberichten EERSTE KLAS DRUKKER G. PALEARI NIEUWE SCHUREN rij- en werk paarden Blanke Zalmbokking NICK DOETS DINSDAC 13 FEBRUARI 1951 PAGINA 5 loor een enkeling groep? Die fantas- aat schuil en houdt maar toch is zij e laatste geledm- ste verhoudingen samenleving toe voelbaar. Zij duikt allen tijde op als lse alomtegenwoor- nieuwe wereld zijn tegelijk beklaag- i rechters ten op- inder. Er is geen r angst dan deze- beroving van persoonlijkheid. wereld nu van ont- fbraak van de men en waardigheid, loosheid en ontaar- leia, geraffineerde afstompende dier- jrute hoogtij vieren, ïge Duitse geleerde Walter Jens, een even, die na de ing nu ook in Ne- rschenen bij de Uit- ontein" te Utrecht, „Neen de we- laagden". boek meer dan een noemen. Het is de slag van wat men de ondergangs- runnen noemen. Het Jat ontstaat bij de wat er in onze mo gebeurt en in welke ontwikkeling zou is hier in sehrij- getekend. Daarom een macaber boek ood en vernietiging ondtoon. Om deze che schildering der de hedendaagse ten is dit boek een g en bezwering. Men rgeleken bij de be- leense roman „Het is de Duitse tegen- iedereen zal waar genre literatuur :en: zij dient inder- op de eerste plaats nng. Zij heeft veel- gesprokén strekking, tot bezinning en een zijn. Als literair iet zijn onmiskenbare van compositie en H. J wordt doorgelaten, pakketten en die ma terhulp daar nog mo ren van thans zijn kerkelijke Nazi-scho- gedwongen Hitler- aan. Deze massa zijn nood. heb ik me zo bedrukt me zo geschaamd als 40. toen het bericht eid, dat de nationaal- legers Nederland nengedrongen, aldus Hij was na de eerste g 'in 1920 als kind 'n lang liefderijk door mensen opgenomen Hij herinnerde zich met een grote Edam- aar huis terugkeerde. 1940 en volgende ja- is, komt men er niet jd te spreken. De bui- gelooft niet, dat wij »n hebben wat in Tsje- kijë, in Polen, in de ekampen en met de urde. We zullen dit len bewijzen, maar we jongste gericht af- n dan zal blijken of n hebben of niet. Hij liet gesproken hebben ;en ging om materiële het hier omgaat is de ot de eeuwigheid reikt, belangwekkende voor- Minister dr. H. Luka- len we nader terug. enmarkt Utrecht JT, 12 Fëbr. Op de Paardenmarkt werden gevoerd 517 paarden i varieerden voor: luxe an 850 tot 1050; werk- an 650 tot 900; oude an 450 tot 675; paarden e jaar van 600 tot 800; jéneden 3 jaar van 450 eulens van 250 tot 375; 400 tot 650. De handel ijk. inbeurs Rotterdam RDAM. 12 Februari. ïdse granen (officieuze per 100 kg franco Rot- Tarwe bij iets meer goed'prijshoudend; pri- er vochtconditie f24 rige granen flauw; zo- f3334.50: haver f30— igge f31—32.50; peul-' groene erwten f3544; f4048; bruine .bonen nu binnenkwam, om biijf je niet hier. ootmoeder. „Je zult toch el dood-op zijn na zo n n van plan morgenoch- langer te blijven slapen zei hij bedaard en omdat der bemerkte, dat Josine riodiging niet ondersteun- ze het er maar bij. alsjeblieft dadelijk naar Iers hou je het niet uit. hij nog even bij Josine ordat hij, zonder haar e hand te drukken, de liep en zich naar het orpslogement begaf in de lar onderdak te vinden. de deur achter hem was allen, keerde Josine de kamer waar de oude zaten te wachten, ieder kant van de haard. Ze hun uiterste best de ierigheid te verbergen, ïen woelde. was onze gast maar zei Josine en haar stem 0 vermoeid, als miste ze ht, die zijn aanwezigheid ven zou. is anders erg goed. dat 1 niet alleen hebt laten meende de grootmoeder llende stem. (Wordt vervolgd) NOORD-SCHARWOUDE Het bestuur van de veilingvereni ging „De Noordermarktbond" vergaderde Zaterdagmiddag in het betaaïkantoor. Voorzitter Duyves gaf een overzicht over de gang van zaken aan de veiling. Spr. had gehoopt, dat dit overzicht optimistischer had kunnen zijn, maar dit is niet het geval. Het gaat nog steeds niet met onze producten. De tuinbouw tliat tegenwoordig in de branding. Een lichtpunt is de verzending van enige tientallen wagons witte kool naar Amerika. Het is zeker al 35 jaar geleden, dat Amerika onze producten kocht, dus we kunnen steeds weer verrassingen krijgen. Door het afsluiten van een handelsovereenkomst met Oos tenrijk kan ook naar dit land groenten worden geëxporteerd. Met Duitsland vlot het nog steeds niet, wat oorzaak kan zijn van een eventuele verlaging van de minimumprijs. De rede van de heer Prins, voorzitter van het Centraal Bureau, over de ophef fing van de teeltvergunning was reeds in de Vierbond aanhangig gemaakt en becritiseerd. De vei lingen nemen hiertegenover een afwijzende houding aan. Uit de vergadering werd naar voren gebracht dat men verzet moest aantekenen tegen de op heffing van de teeltvergunningen. De plaatsen waar van oudsher de koude-grondcultures werden geteeld, vallen er over. Ook werd de gedachte geuit, dat de rede van de heer Prins door de pers niet juist was weergegeven. De heer Prins zou niet vóór de op heffing van de teeltvergunningen zijn, maar liet dit geluid horen als een waarschuwing hoe het b.v. over enige jaren zou kunnen zijn door de West-Europese sa menwerking. Medegedeeld werd dat er 5000 aardappelkisten a f2.20 per stuk zijn gekocht van de fa. G. Kra mer en 16.000 aardbeienkisten a f 1.07 per stuk van de heer D. Blom. Omzetten De omzet over het tijdvak van 1 tot 27 Januari 1951 bedroeg f 312.648.tegen f 909.300.over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De totale omzet aan alle Noord hollandse veilingen bedroeg in '50 f 55.650.566.92 tegen f56.174.260.41 in 1949. De Noordermarktbond komt in 1950 na Grootebroek op de tweede plaats en Broek op Langendijk volgt als derde. Van de Ned. Bond van Ver- zendhandeiaren in groenten en fruit was een verzoek ontvangen om op 29 Maart niet te veilen, daar op die dag het 2e lustrum van de Bond zal worden gevierd. Aldus besloten. Op verzoek van de Prov. Com missie zullen een paar leden van het bestuur zitting nemen in de commissie tot het onderzoeken van de mogelijkheden van het voorstel om over te gaan tot procentuele heffing. De heer Joh. Betseman van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst hield voor de besturen een cau serie over de in 1951 te nemen proeven op het Proefbedrijf Geestmerambacht. Deze uiteenzetting werd door de bestuursleden met de meeste interesse gevolgd. Bij het punt behandeling voor stellen voor de algemene verga dering van het Centraal Bureau werd er op aangedrongen, dat de regering een aanvullende steun zou geven op de fondsen, welke door de tuinders zelf waren bij eengebracht. Prinses Elizabeth van Enge land is Maandag per vliegtuig uit Malta te Londen teruggekeerd. Zij heeft enige tijd bij haar echt genoot de hertog van' Edinburgh, vertoefd, die thans bij de Britse vloot dient en zich op Malta bevindt. De Nederlandse kotter „Ze- resdie op mosselenvangst uit Glenge naar Delfzijl was vertrok ken, is Zondagmiddag ter hoogte van het eiland Norderney gezon ken. De uit twee koppen be staande bemanning is dóór de reddingsboot van Norderney ge red. Het scheepje moet vermoe delijk als verloren worden be schouwd. - Bij het overladen van balen kruidnagel van een lichter op de „Karaton" van de K.P.M. te Sin gapore is de gehele lading ter waarde van 70.000 gulden op een paar balen na verloren gegaan, doordat hoge zeeën over de lich ter heen spoelden. De Russische geleerde Egor fsjelief heeft de samenstelling van cement tien jaar voor de ï-dgelsen ontdekt, zo schrijft een Moskous blad, dat in dit verband naar een in 1825 te Moskou ver- Het bedrag, dat de tuinder uit- eindelijk voor zijn product krijgt, mag in ieder geval niet lager zijn dan 60 pet. van de L.E.I.- prijzen. Hierover was men het wel eens. Voorstellen voor de algemene vergadering van De Noorder marktbond moeten vóór 10 Maart worden ingediend. Het dagelijks bestuur zal op korte termijn een onderhoud heb ben met de hoofdcqntroleur van het U.C.B. betreffende de kwa liteitseisen van de koolsoorten. Deze eisen waren veel te streng. Goede doorschotkoolj de z.g. 2e kwaliteit, was ook nog best ge schikt voor export. Hierna sluiting. MUZIEKCONCOURS TE HAARLEM In het Concertgebouw te Haar lem organiseerde de Alg. Ned. Unie van Muziekverenigingen Zondag een muziekconcours. Tij dens de middaguitvoeringen wer den de volgende prijzen toege kend: 3e afd. Harmonie le prijs voor Anphion, Haarlem met 395 pnt. le afd. Harmonie: le prijs voor Shell-Harmonie, Amsterdam met 434 punten. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: le prijs voor Eendracht, Enkhui zen met 427 punten; 2e prijs voor Heerhugowaard met 353 punten; le prijs voor Kunst en Strijd, Muntendam, Groningen met 389 punten; 2e prijs voor Het Water- lands Fanfarecorps, Amsterdam- Noord met 366 punten. PROMOTIEREGELING VIERDE KLASSE WEST I Het bestuur van het district West I heeft thans 't definitieve schema voor de promotie naar de derde klasse vastgesteld. De kampioenen van de vierde klasse A en B spelen met de kampioe nen uit C en D een hele compe titie om twee plaatsen in de derde klasse. 11 en 18 Maart inhaaldag Oorspronkelijk .waren voor het district West I Voor 11 en 18 Maart de returnprogramma's van 5 en 19 November vastgesteld. Om de competitie's echter zo zuiver mogelijk te doen verlopen is thans echter besloten op deze dagen, met uitzondering van de 2e klasse A en B, een inhaalpro gramma vast te stellen. Onder nrachtie weer trokken 44 ruiters van de Bond vkn Lan delijke Ruiters van de L.T.B. vanuit de onen velden od Heiloo aan. Het nunt van samenkomst was de „Kennemermanège" van de heer Burger te Heiloo. Onder diens leiding Werden de ruiters en amazones te naard aan het Duzzlen gezet. Door de landerijen, duinen en bossen in de gemeenten Heiloo, Egmondermeer, Egmond, Castri- cum, Bakkum etc., zochten allen de aangegeven, doch moeilijk te onderscheiden wegen. Te circa 9.30 uur startten de eerste ruiters, terwijl de laatsten om half 1 de manege verlieten. Vijf controleposten moesten worden gepasseerd. Drie ruiters verdwaalden, twee ruiters misten alle posten, terwijl tien ruiters post drie niet wisten te ontdekken. De eerste ruiters kwamen om half één aan bij post vijf. De' laatsten bereikten om vijf uur het eindpunt. Een heerlijke dag, waarin be sloten lag een stuk vorming en ontspanning van hoge waarde. Geheel eigen stijl en eigen sfeer van het platteland. Geestelijke inspanning door het geven van de volle aandacht. Lichamelijke ontspanning door de werkzaamheid op vrijwillige basis van alle spieren. Karakter vorming van de eerste orde. De uitslagen zyn als volgt: le prijs duo Piet v. SaaseA. Jonk te Seheivierhorn; 2e prijs duo Jacob WelborenJan Scher mer, Castricum; 3e prijs Nic. v. RETRAITE-AGENDA In verband met het feit, dat er dit jaar wederom een groot aan tal militairen voor eerste oefening op zullen moeten komen, wordt er in het retraitehuis St. Petrus Canisius te Bergen een aantal retraiten voor dienstplichtigen gehouden. De eerste is van 17 20 Februari a.s. Opgaven bij de directie van het Retraitehuis. Wederom geval van pseudo-vogelpest In de gemeente Den lip heeft zich weer een geval van pseudo- vogelpest voorgedaan. Van het bedrijf van de heer J. Bosschie- ter werden negentig kippen ver nietigd. d. Bijl en Janny Koekhoven te Ursem; 4e prijs J. v. d. Zee en P. W. Bisschop te Schermerhorn. Proficiat L.T:B.-ruiters met deze geslaagde dag. Hartelijk dank heer mevr. Burger met uw succes voor deze jonge maar krachtige bond. In onze voorbeschouwing heb ben wij de plank deze keer lelijk mis geslagen, want wie zou nu denken dat Marken de punten ging weghalen bij de Fokker mensen. De nederlaag van SIZO tegen Kromhout en de overwin ning van de Geuzen op OSO. Door deze overwinning hebben de Geuzen het klaar gespeeld om vanaf de laatste plaats op te klimmen tot de bovenste en thans hebben zij de leiding in afd. 4B. In 3A kon Huizen gemakkelijk aan de leiding blijven door haar stevige overwinning op IJmuiden. maar Snakenburg zit nog steeds in de lift en klom ook nu weer een plaats hoger ten koste yan Zuidvogels, welke een lange tijd de leiding van de afdeling heeft gehad en nu mogelijk op haar retour is. SSVU en Kennemer- land hebben de puntjes maar ge deeld wat ons van Kennemerland wel wat tegen is gevallen. Met Dindua is het nog steeds niet zoals het ziin moet en moge lijk is de derde klas toch wel wat te zwaar: ook nu werd weer ver loren. Met nog maar drie wed strijden te spelen is er niet veel hoop meer en zien we haar vol gend jaar weer in de vierde klas terug. De stand is hier: Huizen IJselm.v. Zd.vogels Ken .land 10 15 10 13 11 13 11 12 Soakenb. SSVU IJmuiden Dindua 9 11 8 7 9 6 11 3 In 4A valt al direct de grote nederlaag van Zwaluwen op tegen de leiders: het werd name lijk 8—0. Ook J. Holland deed zoals wij verwacht hadden en kwam ook al met lege handen thuis. De grote verrassing was hier wel de overwinning van Marken, waardoor zij in punten tal thans gelijk staat met ZCFC. alleen met dit verschil, dat beide elkaar nog tweemaal ontmoeten Hier is de stand: VVGA AMVJ SNL J.Holland KMVZ 10 15 10 14 7 12 10 8 6 7 HCSV PVF Marken ZCFC 8 8 7 8 In 4B was het ook al niet zon der verrassingen. Een overwin ning van de Geuzen op OSO, waardoor zij thans, zij het mis schien tijdelijk, de leiding heb ben overgenomen. Dan de over winning van Kromhout op SIZO. Na de monster-overwinning van de laatste weken, kwamen zij Zaterdag met de voetbalkous op de kop terug. Ook de 50 overwinning van SVJ op VEW mag genoemd wor den waardoor thans de stand als volgt is: Geuzen SIZO OSO AGT SVJ 11 14 9 13 10 13 6 9 9 8 Zandv.m. 10 VEW 10 PVWA 7 Kromhout 8 schenen boekwerk verwijst. 16 zwaargewonden, die door de Vietminh in Indo-China ge vangen genomen werden, zijn Zondagmiddag uitgewisseld te gen een gelijk aantal krijgsge vangenen van de Frans-Vietna- tnese troepen. DRIE GEWONDEN (Van onze correspondent) STEENWIJK. Een vrij ern stig ongval deed zich voor toen gistermorgen een autobus met 37 werklieden nabij Eestveen kan telde. 3 personen werden hierbij gewond. De arbeiders waren op weg naar Steeywijk, en nabij Eestveen moest de chauffeur uit wijken voor een vrachtwagen, waarschijnlijk heeft hij te veel naar rechts aangehouden waar door hii de berm in schoot. Ook werd een boom geraakt, waarna de bus kantelde en in het water terecht kwam. Enkele arbeiders liepen lichte verwondingen op en drie van hen werden zo ernstig gewond dat zij naar Winschoten moesten worden overgebracht. De arbeider A. Troff uit Vrie- scheloo liep een schedelbasis- fractuur op, terwijl de beide an dere arbeiders H. van der Laan en H. Mulder, na verbonden te zijn, naar huis konden worden gezonden. In een zeer sportief gespeelde wedstrijd is het Kolping Boys j.I. Zondag gelukt Vesdo in Schagerbrug twee kostbare punt jes te ontfutselen. Tamelijk kalm werd deze match aan beide zijden ingezet. Later werd het Vesdo-doel ver scheidene malen flink onder vuur genomen, doch daar wist men steeds weer het gevaar te keren. Na een half uur spelen hadden de bezoekers eindelijk succes. Linksbinnen Stam wist handig door te breken en met een goed verzorgd schot gaf hij zijn club de leiding. Van de door dit doelpunt ontstane verwar ring in het Vesdo-team wist midvoor Jongebloed enkele mi nuten later handig te profiteren. Hij voerde de score op tot 02. Vesdo wierp nu alle krachten in de strijd en door het verkeerd beoordelen van een hard laag schot door de Oudorper-doelman werd hun achterstand tot 12 teruggebracht. Na de rust was de wind aan merkelijk afgenomen, hetgeen spel ten goede kwam. Vol ener gie wierpen beide partijen zich in de strijd. De zeer actieve K.B. voorhoede kon er 't eerste kwar tier niet mee klaar komen: steed weer vond zij doelman de Vries in de weg staan. Een mooie hoge voorzet van links kon hij echter net niet onder scheppen en via het hoofd van de toesnellende K.B. linksbin nen werd de bal in het net ge deponeerd. Ondanks; deze ach terstand gaf Vesdo zich nog steeds niet gewonnen, doch hun aanvallen waren te doorzichtig om succes te hebben. Het einde kwam dus met een verdiende 13 overwinning voor de be zoekers. Het was een bezienswaardige V£'/jWlO/NOM/ IN MEMORIAM JAN LICTHART 'T VELD Zaterdag 10 dezer is de nestor der St. Martinus- parochie, de heer Jan Ligthart. onverwacht overleden, in de ge zegende ouderdom van ruim 88 jaren. Hij werd geboren in War- menhuizen op 10 September 1862. Bij ziin huwelijk in Mei 1885 vestigde Mi zich als veehouder te 't Veld. De boerderij welke hij. nu ca. 66 jaren onafgebroken heeft bewoond werd destijds door hem gekócht van Andries Stam. De heer Ligthart heeft in 't Veld meerdere functies in het open bare leven bekleed. In 1890 werd hii benoemd tot molenmeester van de Leyerpolder, waarvan hij in 19919 voorzitter werd. Na de samenvoeging van de Wester-. Ooster- en Leverpolder in 1927. was hii tot 1941 Heemraad van de W.O.L.-polder. In 1903 was hii oprichter en mede bestuurslid van de afd. Zijdewind der Prov. N.H. Boerenbond. In 1904 was dhr, Ligthart mede-oprichter van de Coöd. Boerenleenbank Zijde wind, waarvan hij tot Juni 1945 lid van het bestuur bleef. Bif ziin aftreden in 1945 werd hem het ere-lidmaatsehan verleend In 1905 was hii mede-oprichter van de stoom zuivelfabriek ..Nooit Ge dacht" te 't Veld en was daarvan vele jaren directeur en kaas- markter. Voorts heeft de overle dene tal van jaren zitting gehad in de Schager-Nieoolder Kogge, de Bannc O. Niedorp, hpt Ge meen tehestiïtff- van O. Niedorp en het R.K. Kerkbestuur van de H Martinus te 't Veld, alsmede in het Burgerlijk Armbestuur van O. Niedorp en was mede-onrich- ter en veie iaren bestuurslid van het R.K. Ziekenfonds „St. Mar tinus" in deze parochie Ook was hij lid van het R.K. Zangkoor en hebben de parochianen zijn sonore stem vele jaren in het kerkgebouw mogen beluisteren. Eenvoud on hulpvaardigheid kenmerkten zijn leven. Moge hij voor zijn goede werken nu rij kelijk worden beloond. Hij ruste in vrede. ontmoeting, welke ondanks het slechte weer door veel belang stellenden werd gadegeslagen URSEM Op 'n zwaar be speelbaar terrein heeft St. Bdvo 'n krappe en zwaar bevochten overwinning op Groot Schermer behaald. Voor de rust gaf mees tentijds St. Bavo de toon aan en 't was in deze periode dat W. Vlaar met 'n strak beheerst schot van korte afstand de Rood-Witten 'n 10 voorsprong gaf. Direct na de hervatting maakte St. Bavo er 2o van en iedereen dacht dat de strijd beslist was, maar Gr. Schermer zette hierna 'n offensief in dat heel gauw 'n goal opleverde. Van de aftrap af echter ging de thuisclub met de bal op het doel af en S. Borst gaf met een fraai schot Bavo weer even lucht maar toen was 't een hele tijd alles Gr. Schermer wat de klók sloeg en het wist dan ook spoe dig de achterstand te verkleinen 3—2. Hierna ging de strijd weer ge lijk op doch de gasten waren iets gevaarlijker. To,ch bleven doel punten uit. Ook voor Gr. Scher mer welker voorhoede in de al lerlaatste minuut nog een felle aanval op stapel zette. Doordat de bal tenslotte echter tegen de paai werd geschoten waren de punten voor St. Bavo. CON ZELO 1ST. BOYS 1 5-0 Het is Con Zelo wederom ge lukt de volle buit binnen te ha len. Met 50 wisten zij zich de meerdere van St. Boys te tonen. Over deze match het volgende Con Zelo speelt tegen de wind in, maar pant van meet af goed aan, zodat de keeper der gasten direct handelend moet optreden, wat hem goed afgaat. Na 15 mi nuten krijgt St. Boys een straf schop, maar Jan is op z'n qui- vive. Con Zelo zet nu een mooie aanval op, maar het schot komt tegen de lat. Na 30 min. wordt door Con Zelo het eerste doel punt gemaakt; de keeper der gasten had de bal niet goed vast, waarvan de gastheren profiteer den. 1—0. De gasten laten zich hierdoor niet ontmoedigen en komen nu fel opzetten, maar voor de rust komt er geen ver andering in de stand. Na de rust geven de Waarlanders direct weer de toon aan en de St. Boys krijgen het zwaar te verduren. Na vijf min. weten de Con Zelo- mannen het tweede doelpunt te fabriceren. Uit een corner bren gen de Waarlanders de stand op 3—0. Ondanks de achterstand houden de gasten moedig stand en ontwikkelen zij zo nu en dan een offensief, maar verder dan de backs der tegenpartij komen zij niet en de enkele doorbraak wordt door Jan goed ondervan- gen.Na 25 min. krijgt Con Zelo een strafschop die 'n goal ople vert en tenslotte weet Broer de stand op 50 te brengen, waar mede het einde komt. MEERVOCELS—DREO 5—1 De wedstrijd Meervogels DREO is geëindigd in een 51 overwinning voor Meervogels. Als scheidsrechter Vos de elltal- len binnen de lijnen fluit, is het Meervogels dat de toss wint en in de aanval gaat. De midvoor scoort met een hard schot (10). Als even daarna Meervogels een strafschop buiten het strafschop gebied krijgt te nemen, is het Louw die met een zeer hard schot de stand op 20 brengt. Nog voor de rust als van Duin prachtig vporzet, is het de mid- ■voor die de stand op 30 brengt. Na de rust geeft DREO zich nog niet gewonnen en spoedig maakt 't er 31 van. Nu gaan de aanvallen meer op en neer, maar beide keepers zijn voor hun taak berekend. Als de linksbinnen echter met een mooi schot de stand op 41 brengt, protesteert DREO voor vermeend buitenspel, ZEEMACHT—HOLLANDIA T 0—7 TUITJENHORN In de aan vang ontwikkelde zich een vrij wel gelijk opgaande strijd met n licht overwicht voor Zeemacht. Dit overwicht kwam voorname lijk van de Zeemacht-voorhoede, die snelle en goed gecombineerde aanvallen opzetten terwijl de H. T-voorhoede slechts langzaam op toeren kwam. Na een twintig mi nuten spelen hervond Hollandia zich en nam geleidelijk het heft in handen. Dit resulteerde in een tweetal doelpunten,. Wel gaf Zee macht nog goed partij, maar de achterhoede van Hollandia wist haar heiligdom schoon te houden De rust brak aan met 20 voor Hollandia T. Een mooie voor sprong inderdaad, maar men was zich er toch terdege van bewust dat de overwinning nog niet be haald was, dat men er wel voor zou moeten vechten. Dit hebben de Tuitjenhorners dan ook ge daan. Van meet af aan flink aangepakt in de tweede helft van de wedstrijd. Na ongeveer tien minuten werd het derde doelpunt gescoord. Het verzet van Zeemacht werd minder krachtig en daarmee groeide het overwicht van Hollandia T. Toen eenmaal nummer vier in de tou wen lag, was het gedaan met Zeemacht. Wel verweerden de mannen uit Den Helder zich dapper, maar ze schoten in uit houdingsvermogen te kort. Het laatste kwartier van de wedstrijd speelde er practisch maar één elftal. Geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 70, waarmee het einde kwam. R. K. Middenstandsvereniging WAARLAND. Woensdag 14 Februari des avonds half acht komen de Waarlandse midden standers in het café Stoop in ver gadering bijeen. Dit is de eerste bijeenkomst die in dit jaar door deze vereniging gehouden zal worden en op gller opkomst wordt gerekend. Zaakoverdracht' H.H. WAARD Naar wij ver nemen, is de bakkerjj van de heer Jn. Machielsen dezer dagen ver- kejeht aan onze plaatsgenoot <3e heer Jn. Bleeker Jnz. Kleuterschool SLOOTDORP. Het is thans zo ver, dat d» weder op te rich ten kleuterschool over een ge bouw kan beschikken. Er is ech ter veel geld nodig, daar de inventaris bij de onderwaterzet ting geheel verloren ging. Bin nenkort zal dan ook door het be stuur een lijstcollecte worden ge houden. Boeldag SLOOTDORP. Op 20 Febru ari zal er weer een boeldag wor den gehouden voor landbouw werktuigen daar hiervoor weer grote belangstelling bestaat. De machines worden evenals vorige jaren, weer opgesteld op het ter rein van de C.A.V. WEER EMIGRATIE SLOOTDORP. Aan de emi- grantenlijst zijn weer twee namen toegevoegd. In Maart'vertrekt de familie H. Juurlink, van de Dol- fijnweg, naar Canada en de familie P. Dieleman, van De Brink, naar Australië. SLOOTDORP. Hoe belang rijk een klein berichtje in de krant kan zijn, bleek vorige week. Het was maar een berichtje van enkele regels, dat het vertrek aankondigde van de familie Roo- zendaal uit Slootdorp naar Van couver Island in Canada. De lut tele regels werden gelezen door een familie Vriend uit Zwaagdijk, waarvan een zwager, de heer Jong reeds 20 jaren in Canada woont en thans zijn verblijf heeft op Vancouver Island. Dit „kleine" hoekje van Canada is schijnbaar zo weinig bezocht door emigratie experts, dat niemand de heer Roozendaal volledig kon inlich ten over de situatie ter plaatse. Maar dezer dagen kwam een op getogen heer Vriend, die van zijn zwager maandelijks bericht ont vangt, de heer Roozendaal ver rassen met de meest uitgebreide inlichtingen over deze streek. De heer Jong had nl. steeds bij Vriend er op aangedrongen toch vooral te melden, als er een Ne derlander zich in die streek zou vestigen. Want ondanks zijn ja renlang en voorspoedig verblijf aldaar, bleef de heer Jong er sterk naar verlangen, Nederlan ders te ontmoeten. Het berichtje in onze krant zorgde er voor, dat straks in een ver deel van de wereld^ Nederlanders elkaar zullen ontmoeten, tot wederzijdse vreugde en voordeel. NIET GEWENSTE BELANGSTELLING URSEM. Het bestuur van St. Bavo verzoekt ons de aan dacht te willen vestigen op het volgende: Bij de wedstrijd van Zondag j.I. en ook bij voorgaande wedstrijden van St. Bavo kwam het voor dat een groot aantal toeschouwers op de weg bleef staan om op die wijze 'n paar stui vers uit te sparen. Het bestuur en de spelers stellen dit soort be langstelling in het geheel niet op prijs. Het ergert hen alleen maar, vooral omdat deze toe schouwers heel goed weten dat het voortbestaan van St. Bavo voor een groot deel afhankelijk is van de opbrengsten van de entreegelden der wedstrijden. TOEWIJZING WONINGEN SLOOTDORP. De woning bouwvereniging „Slootdorp Voor uit" kon afgelop_en week de wo ningen, die in aanbouw zijn aan de Langeweg en Schoolstraat en die weldra gereed komen, toe wijzen aan leden-aandeelhouders. Van de twee en dertig woningen werden er zeven aangehouden voor de gemeente. De lijst van gelukkigen was als volgt: J. Staal, R. v. d. Valk, P. Kos- sen J. Geertsma, H. Zuidema N. Rotgans, A. Schiere, H. Dijksra, A. Smit. Jac. de Jong, G. Miede- ma H. Deijkers. M. Versluis, J. Slagter en G. Struik, allen te Slootdorp. Verder: W. Klooster man (Westerland), J. Polter (Hyppolitushoef) H. Jongeling (Kimswerd), J. Filius, (Wierin- gerw.), J. Moerman (Lutje-Kol- horn(. H. van Dijk (Midden- meer)., G. v. d. Woude (Anna- Paulowna), H. Struik (Wieringer- waard) P. Zijlstra (Twijzelj en H. Faber (Wieringerwaard). LOTING KWART-FINALE VAN ENGELSE CUP Voor de kwartfinale van het tournooi om de F.A. Cup had de loting het volgende resultaat: Birmignham CityManchester Ünited; New Castle UnitedBris tol Rovers; SunderlandWolver- hapton Wanderers; Blackpool Chelsea of Fulham. De wedstrijden worden Zater dag 24 Februari gespeeld. DAUTHUILLE WINT VAN WALZACK In het Sportpaleis heeft Lau rent Dauthuille, de bekende Fran se middengewicht, in de achtste ronde gewonnen van zijn land genoot Jean Walzack, wiens l. 1- pers de handdoek in de ring wier pen om hem een verdere afstraf fing te besparen. Walzack had tegen Ray Robinson twee maal het volle rondental kunnen du ren: in Februari 1950 te New York en 17 Dec. j.I. te Genève. Volgens het „Eveninger Dag- bladet" Is HJalmar Andersen, Europees en wereldkampioen hardrijden, voornemens zijn Europese medaille terug te ge ven. Hij zou hiermede willen protesteren tegen de scherpe critiek van de I.S.U. op de Noorse scheidsrechter Reldar Gudmundsson, die de leiding maar scheidsrechter de Vos is onverbiddelijk. Nu tracht DREO door fors spel het getij te doeh keren, maar het regent vrije schoppen op het DREO-doel en als Krom met een pracht schot de stand op 51 brengt, geeft DREO zich géwonnen en is Meer vogels weer twee punten rijker. had bij de Europese kampioen schappen te Oslo. Bij het vermaarde incident op de 10.000 meter heeft Andersen, naar men zich herinnert, een van zijn schaatsen beschadigd toen hij in aanraking kwam met een ijzeren paaltje langs de baan. Volgens zekere berichten uit Davis zou de I.S.U. Gudmundsson niet zijn houding bij dit incident verwijten men weet dat An dersen mocht overrijden maar wel zijn verzuim om de paaltjes vóór de wedstrijden te doen ver wijderen. Anderzijds heeft de Noor Ger hard Karlsen, vice-president van de I.S.U. voor het hardrijden. Zondagavond nog verklaard, dat het Bislet stadion te Oslo voldeed aan alle eisen welke door de I.S.U. voor kampioenschappen worden gesteld. BENOEMD TOT PASTOOR TE ILPENDAM PURMEREND Het heeft Zijne Hoo'gw. Exc. de Bisschop van Haarlem behaagd om de weleerw. heer F. Bollinger kape laan te Purmerend te benoemen tot pastoor te Ilpendam. Onver wacht kwam die benoeming niet, Purmerend rekende er geheel op dat het Maandag komen zou. Doch dat het eerste pastoraat te Ilpendam zou zijn, is voor de be noemde zelf zowel als voor zijn veie goede vrienden in Purmer end wel een prettige verrassing. Immers er bestaat sedert mensen heugenis een prettige samen werking tussen Ilpendam en Pur merend, waarbij de pastoor van Ilpendam steeds de eerste assis tent is bij plechtigheden in de parochiekerk van Purmerend. Kapelaan Bollinger zou op 26 dezer juist 12Va jaar in Purmer end zijn, dat zich reeds had op gemaakt om dit feit passend te herdenken. Een feestgeschenk zou Z.Eerw. worden aangeboden. Voor zijn priesterlijke ijver in de ruimste zin van het woord waren de parochianen van Purmerend de scheidende kapelaan wel zeer dankbaar." Zijn immer be zielend woord vond overal gretig weerklank. Door zijn predicaties toespraken in congregaties en godsdienstige kwartiertjes in de vergaderingen van diverse soci ale verenigingen, heeft Z.Eerw. steeds zijn invloed ten goede ge wend. Dat maakte hem tot een zeer gezien leider in de parochie Purmerend, waarvoor deze hem immer dankbaar zal blijven. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR van Maandag 12 Febr. 1951 7 paarden 300.00850.00, 68 koeien 500.001050.00. prima die ren 2.70 per kg ,160 nuchtere kal veren 25.0065.00, 345 varkens: vlees- en spekvarkens 1.651.68, lichte varkens (zouters) 1.50 1.56 en zeugen 1.551.60 per kg. Er werden overwegend goede kwaliteit koeien aangevoerd, waaronder een aantal zeer prima dieren. De iets kleinere aanvoer had schijnbaar geen invloed op de handel, welke, evenals vorige weken, matig te noemen was. De beste dieren noteerden een prijs van 2.70 per kg, de goede kwa liteit ƒ2.50 en de overigen even redig lager. De handel in nuchtere kalveren was stug, de begrijpelijk grotere aanvoer zal hier wel debet aan zijn waardoor de prijzen bedui dend lager waren. De lichte dier tjes (z.g. pelkalveren) komen uitgebeend op fl.00 per >/s kg, terwijl de zwaardere soorten vlugger verkocht werden en daardoor een iets hogere prijs kenden noteren. De handel in varkens was vlot, d.w.z. voor de vlees- en snek- varkens, want de handel in lichte varkens was stug. voor deze die ren daalden dan nok de priizen. CDe gegeven priizen ziin met kor ting op het levende gewicht.) ALKMAAR. 12 Febr. Aard. kl. BI. Eigenheimers 11: Witlof 1834; Rode kool 6,5014.30; Savoye kool 67.20; Groene kool 826; Spruitkool 2655; Boere- kool 31—48.50; Andijvie 53—86; Winterpeen 47.20; Waspeen 8 31; Uien 2—10; Prei 817; Knol- seld. 810; Soep 8—9; Goudrei- nette 2236; Present van Enge land 1834; Peren, Gieser Wilde man 45; Winterjan 40. TEXEL. Aangevoerd wer den: 4 koeien 600.00750.00, 2 pinken 300.00—450.00. 3 paarden 400.00800.00, 25 biggen 30 00 45.00, 10 schapen 110.00—130.00, 25 nuchtere kalveren 30.0045.00. PURMEREND 12 Febr. Wit lof 16—35: rode kool 716; witte kool 6; savoye kool 710: spruit kool 2262; boerekool 2829; rode bieten 6-9; gare bieten 9— 16; winterpeen 6: uien 25; prei 819; Bramley Seedling 617; Goudreinette 1038: Jonathan 13 46; Present van Engeland 11 46; Zoete Campagner 3744; Fer- tilon 1432; Kamperveen 2934; winterjan 1642. ZUIDERKOGGE, 12 Febr. Koopmans blauwe 12,3012.70; groene kool 822; uien mid. 2 3.80; grove 24; kroten A 6 6,50; B 44,80; spruiten 3042: boerekool 1819; rode kool II 6,50—8; prei 15—18; witlof 18— 31; zoete appel 2027; winterjan 2538; provisieperen 22—32; present van engeland 2035. WARMENHUIZEN 13 Febr.— Uien 3,70; grove 4,30; peen II 4,10; gele kool 67,80; witte kool 6,908,70; rode kool 6,50 15'40, Nrd. SCHARWOUDE 13 Febr. 13000 kg uien 2.90-3.80; grote 4.70—5.50; 78000 kg rode kool 6.50—16.10; 2800 kg groene kool 14—23; 28000 kg gele kool 6— 7.80; 300.000 kg witte kool 5.50 8.50. LANGEDIJK, 13 Februari. 16000 kg uien 3.30—4.60: grove 3.80—5.30; drielingen. 2—2.70: nep 9.6011.40; 300 kg peen II 4.50; 1300 kg witlof I 28—30; 16000 kg groene kool 735.70; 45000 kg rode kool 6.5015.10; 65000 kg gele kool 67.30; 150.000 kg witte kool 5.50—8.80; doorgedraaid: 5500 kg rode kool, 32000 kg gele kool; 15000 kg witte kool. gevraagd, bekend met kleuren-drukwerk. Drukkerij Fa. SLINGER en CO., Schoutenstr. 3, Alkmaar. PALEARI als installateur Stelt u nimmer teleur ELECTR. TECHN. BUREAU Alkmaar - Tel. 3082 Spoorstraat 63 TE KOOP: 4.80 tot 20 M. lang, ramen, glas, deuren, asbest platen en betonvoeting, vanaf f 249. Ook dubbelwandige bollenschuren. J. VAN AMMERS, Ewislaan 27, HEILOO Te koop een IJZEREN VLET, laadverm. 3 ton. C. Jansen, Veluweweg D 153, Waarland. TE KOOP: AUSTIN gesloten bestelwagen in prima staat, loopt 1 op 14. P. ZEEMAN, tel. 15, Midwoud. Te koop 400 kg. EER STELINGEN, A 25—28. Corn. Groot, Westerweg 48, Heerhugowaard. Te koop: Beste makke J. C. POLLE, Groet, Schoorl. uitgesneden 25 cent per ons HOUTTIL 19, LAAT 19, nabij de Limmerhoek Telefoon 3933. U bestelt, wij bezorgen ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5