VERGADERING K.V.P. trok weinig belangstelling JTEGEMAN8! I Jaarvergadering K.A.B. De heer S. Admiraal nam afscheid als organist 'n Wegzakkende schoolmuur Nederlanders in gevaar ALKMAAR EN OMSTREKEN écfitc/ FIRMA TH. KRAAKMAN Cr ZOON Gemeenteraad Warmenhuizen 69 jaar in functie geweest Er komt weer leven in de wandelsport Marktberichten PAGINA 2 DONDERDAG 15 FEBRUARI 1951 De algemene ledenvergadering van de afdeling Alkmaar van de Katholieke Volkspartij, die gis terenavond in Hotel Victory ge houden werd, was, zoals lang zamerhand te doen gebruikelijk is geworden, maar zeer matig bezocht. De voorzitter, de heer G. H. A. de Zeeuw, uitte in zijn openingswoord zijn teleurstelling over de geringe belangstelling der K.V.P.-leden voor de uitge schreven vergaderingen. Deze minder dan cifige belangstelling ma2kf het het bestuur haast on mogelijk een behoorlijke afde lingsvergadering te houden. De voorzitter deelde mede, dat het het standpunt is van het be stuur. dat zittende raadsleden beter geen deel kunnen uit maken van het afdelingsbestuur. Dit standpunt acht het gezond voor het partjjwezen als zodanig De heer Woldendorp, die dit standpunt deelt had zich dan ook reeds als bestuurslid terug getrokken, zodat hierdoor reeds een vacature was ontstaan. Ook de andere raadsleden zijn van plan successievelijk uit het be stuur te verdwijnen, doch dan moeten er candidaten worden gesteld om hen in hun bestuurs functies te vervangen. Er werd mededeling gedaan van de verhindering van mei. M. Kamphuiis en de heren v. d. Berg. Goudsblom, v. d. Ende Leesberg sr. en van Nimwegen. Het bestuur heeft een groots opgezette ledenkweek overwo gen. doch zijn opzet is door kruist door een ledenwerfactie van het Centraal Landelijk Bureau. Besprekingen hierom trent zullen nog plaats vinden Een moeilijkheid vormt voorts nog het niet in orde zijn van de lijsten tengevolge van de ver nummering. die hier ter stede heeft plaats gevonden. Men kon dus nog niet voor de dag komen met omlijnde plannen. Hopelijk gebeurt dat in de eerstvolgende vergadering, die binnenkort zal worden gehouden. De secretaris, de heer Koop- meiners. deed. na de lezing der notulen door de tweede secre taris. de heer Vleugel, verslag van het wel en wee der afdeling in het tijdvak van 1 Januari 1948 tot 31 December 1950. Hij legde hierin de nadruk op het ontbreken van goede nropagan- dist.en en hii deed een beroep op eendracht en samenwerking. Op voorstel van de heer Dijk stra werd uit dit verslag een zinsnede, waarin een vrij onver kwikkelijke affaire wérd ge memoreerd. geschrapt. Het teruglopen van het leden tal werd besproken en betreurd. Mej. C. Kamphuij;;. de pen- ningmeesteresse. gaf voorts een financieel verslag over het jaar 1950. Er is een batig saldo van 302.—. In de kas-controlecommissie werd de heer Groen ir. benoemd en de heer Znnderhuis herbe noemd. Geen bestuursverkiezing Vervolgens was de bestuurs verkiezing aan de orde. In de vacature-IVoldendorp werd door het bestuur als enige candidaat de heer mr. A. V. M. Leesberg naar voren gebracht. In deze aangelegenheid was echter de reglementaire orde niet betracht Daarom wilde de voorzitter de vergadering laten beslissen' of de bestuursverkiezing al of niet in deze vergadering zou worden gehouden .Men besloot de be noeming van nieuwe bestuurs leden te verschuiven tot de eerst volgende vergadering. De regle- rer re orde zal dan in acht worden genomen. Intussen zal de heer Leesberg reeds aan het- bestuur worden geassimileerd. (Advertentie) de rookworst met de fijne zachte rooksmaek LET OP HET LOODJE GEM. ZANGCLUB K.A.J. ALKMAAR. Na rijp beraad heeft het bestuur van de Gem. Zangclub besloten de repetities voorlopig te doen houden in de bovenzaal van café Centraal, Hofplein, ingang Magdglenen- straat. Er moet hard aangepakt worden voor de komende Passie avond, dus vriendinnen en vrien den, komt allen enop tijd. Tot Zondagmorgen half twaalf. ONTWIKKELINGSCURSUS VOOR MEISJES ALKMAAR. Hedenavond kwart over 8 volgt de 9e les van onze cursus met als onderwerp: „Wat doe je in je vrije tijd", te geven door mevr. v. d. Hoeven- Sadée. Voor de laatste keer is de les in de gymn.zaal van de meisjesschool op de Laat; daarna gaan we weer naar Victory. Kijk voor die datum goed op je toe gangskaart. Rondvraag Tjidens de rondvraag bracht de heer Leesberg te berde, dat besprekingen gevoerd zijn om te komen tot een jeugdgemeentè- raad De plannen stuitten echter op tegenstand van A.R.-zijde. Hij wees bovendien op het belang van goede samenwerking tussen parti.i en pers. De heren Martin en Groen wilden voor de vergaderingen persoonlijke convocaties doen uitgaan. Dit stuitte echter op moeilijkheden. Niettemin zal het bestuur voortaan trachten gro tere publiciteit te geven aan de uitgeschreven vergaderingen. Op de vraag van de heer Zon derhuis, of dc afdeling reeds een bijdrage heeft overgemaakt voor het Vormingsinstituut antwoord de do voorzitter, dat dit niet het geval was en dat dit trouwens niet mogelijk was. gezien de de plorabele toestand van de kas. Over de stand van zaken met betrekking tot de R.K. Ambachts school valt nog niets te zeggen, merkte de voorzitter op naar aanleiding van een desbetreffen de vraag van de heer Zonder huis. In 1951 zal die zeker niet verwezenlijkt worden: in 1952 maar heel misschien. De heer Bruinenberg wilde het marktvraagstuk in de afdelings vergadering onder de loupe ge nomen zien. De voorzitter, die zijn persoonlijke waardering uit sprak voor het plan van het Noordhollands Dagblad in deze. beloofde de aangelegenheid in het bestuur te bespreken Een oplossing zal men echter niet moeten verwachten. Slechts het kenbaar maken der verschillen de meningen zou mogelijk ziin. Nadat de voorzitter dp ge trouwe leden had aangespoord anderen voor de partijvergade- ringen te interesseren, sloot hij deze door een en twintig leden bezochte vergadering. ONZE AGENDA TONEEL: Abonnementsvoor stelling „Leer om Leer" door de Nederlandse Co- medie (Guus Oster). FILMS: Hamonie: Per raket naar de maan, alle leef tijden. Victoriatheater: De vro lijke vagebond, 18 jaar. Rex-theater: Schandaal in New Orleans, 14 jaar. Cinema-American: De held op sokken, 14 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. Matinee: iedere middag 2.30 uur in het Rex-theater. - NACHTDIENST APOTH.: Buiten de normale ope ningstijden is vanaf 18 u. geopend voor spoedgeval len Apoth. G. Kruisinga. Koorstraat 59. RUGZAK GELEEND EN VERKOCHT ALKMAAR. De procureur- generaal bij het Amsterdamse ge rechtshof, mr. J. F. Hoeffelman eiste gisteren een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en een boete van f 40 tegen de jeugdige Alkmaarse havenarbeider t. P., die van een zekere L. uit Alkmaar een rug zak had geleend en, inplaats van deze terug te geven, had ver kocht. Verdachte erkende het feit. Tot zijn verweer voerde hij aan, dat hij door zijn stiefvader uit huis gezet was en toen naar Am sterdam wilde gaan om te trach ten daar zijn eigen wier te vin den. Aangezien hij geen geld had, had hij toen de rugzak maar ver kocht. Er was weinig gunstigs over P. bekend. Hij had veel door het land gezworven en was daarbij enkele malen met de politie in aanraking geweest. Toen de pro cureur-generaal zijn eis uitsprak daarbij, rekening houdend met de moeilijke omstandigheden van verdachte. antwoordde deze „Daar ga ik mee accoord". Of het Gerechtshof er even eens mee accoord gaat, zal over veertien dagen blijken dan valt de uitspraak. I S R I 0 H R R Eerst was ik een lafaard; sinds ik echter regelmatig (zij het niet als regel matig!) Kraakman's genever drink ben ik een echte OUDE WAAGHALS geworden! Inzender, hr. Th. A. J. K. te A. kreeg een kruikje Oude Waag. aan de Platte Stenenbrug (Verdronkenoord 114). Tel. 2604 OUDE WAAG, de genever voor mannen! f5.65 p. ltr. f2.95 p. Vt ltr. ZILVEREN JUBILEUM BIJ NOORDERBANK ALKMAAR. Donderdag 22 Februari a.s zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer A. Kok in dienst trad bij de N.V. Noor der Bank alhier. Het zal deze eenvoudige, ijve rige werker op deze dag zekér niet aan belangstelling ontbre ken, speciaal van de zijde van de talrijke relaties van de Bank, die in de loop van deze kwarteeuw met hem in aanraking zijn ge weest. Technische Hogeschool ALKMAAR. Aan de Tech nische Hogeschool te Delft is ge slaagd voor het ingenieursexamen voor scheepsbouwkundig inge nieur J. A. Korteweg Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ri chard J., zn. van D. H. J. Elias én Th. G. J. van Kuilenburg; Adriaan J. M„ zn. van J. M. Zantküijl en M. H. v. d. Kuip; Jacobus H. M., zn. van L. Verver en J. A. C. van Leeuwen; Marga- retha M., dochter van M. Visser en A. A. Kuiper. Gehuwd: Teunis M. Polak en Jacoba C. Duin. Overleden: Antonius W. Kor- ver, oud 51 jr., geh. met B. J. Duin. NEGERBALLET PASUKA OOK IN ALKMAAR ALKMAAR Het is de direc tie van het „Gulden Vlies" mogen gelukken het bekende fin veel besproken negerballet van Berto Pasuka ook naar Alkmaar te krij gen waar op Dinsdag 20 Febru ari een uitvoering zal worden gegeven. Het programma vermeit een drietal vrij lange ballettten, ge maakt naar neger-sagen of ty pische straattaferelen uit West- Indië. De dansen hebben een ge heel ander karakter dan ons Eu ropese ballet en vertonen een ze kere primitiviteit, die wij hier niet kennen. Het geheel wordt begeleid door de e°hte negermu- ziek die aan dit optreden een aparte sfeer verleent. Een gedeelte van Pasuka's bal let wordt gevormd door negers van de Goudkust, terwijl er ook verscheidene West-Indische ne gers aan medewerken. Deze groep zal zeker de nodige be langstelling weten te trekken. LIEBE '47" Belangrijk filmwerk ALKMAAR -De Harmonie brengt deze week de Duitse film „Liebe '47", een van de belang rijkste, zo niet de grootste film van het na-oorlogse Duitsland. Eind 1949 kwam deze film, als wij ons goed herinneren, in ons land in roulatie en nog steeds blijkt de vertoning grote belang stelling te trekken. Zij, die deze film gezien hebben, waren er diep door getroffen en allerwege was er waardering voor de wij ze, waarop de problemen, die Duitsland geestelijk en materieel beroeren en die evenzeer hun te genslag vinden op het leven in West-Europa, werden behandeld. Dat deze uitstekende film ein delijk ook Alkmaar bereikte zal de filmliefhebber tot vreugde stemmen. KUNSTAANKOOP VAN REGERINGSWEGE ALKMAAR. Het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft dezer da gen een schilderij aangekocht van de jonge Bergense kunst schilder Henk van den Idsert. Deze regeringsaankoop betreft een bloemen stilleven. Geslaagd BERGEN. Voor het practijk diploma boekhouden, afgenomen door de vereniging van leraren en de Nederlandse Associatie, slaagde onze plaatsgenote mej. G. Kerkhoven. POLITIEVOETBAL Alkmaar R..P.-Amsterdam (A.P.G.S.) 2—1 De Alkmaarse Rijkspolitieman nen speelden Dinsdagmiddag met. twee invallers een thuiswedstrijd tegen de Amsterdamse Gemeen tepolitiemannen. Na ongeveer 5 minuten spelen wisten de Amsterdammers door een mooie kopbal het eerste doel punt te scoren 01. De Alkmaar- ders waren hierdoor niet ontmoe- dig'd en zetteh enige mooie aan vallen op, waarbij een der Am sterdamse backs hands maakte, hetgeen de scheidsrechter af strafte met een penalty. De ge nomen strafschop werd echter op goede wijze gekeerd door de doelverdediger. Hierna togen de Rijkspolitiemannen wederom ten aanval. Een mooie voorzet, scherp voor het doel, bracht de A'damse achterhoc-xle in verwarring, die de bal in eigen doel trapte 11. De Alkmaarders lieten het er niet bij zitten en uit 'n corner maak ten zij door een kopbal het twee de doelpunt 21, waarmede de ruststand inging. Na de thee probeerde de A'damrners het spel in handen te nemen, doch Alkmaar R.P. liet zich niet in een hoek drijven. Van beide zijden volgden aan val op aanval, maar het gewenste resultaat bleef uit. De eindstand luidde dan ook 21. De Amsterdamse linksbinnen en de Alkmaarse linksbinnen moesten reeds voor de rust we gens een opgelopen blessure het veld verlaten. 5t. Bavo-vergadering URSEM. Vrijdagavond zal er na de training.in het club lokaal van St. Bavo een belang rijke vergadering worden gehou den, waar elk lid van de vereni ging aanwezig dient te zijn. Be sproken zullen worden plannen tot reorganisatie van de vereni ging. Rectificatie JUBILEUM TIMMERFABRIEK HEERHUGOWAARD. In ons bericht van gisteren over het jubileum van het Timmerbedrijf Kuiters is een storende fout ge slopen. In dit bericht komt de volgende zin voor: „Evenals an dere bedrijven heeft ook het tim merbedrijf Kuiters door de oorlog een geduchte achteruitgang moe ten constateren door het feit dat het zich leende voor arbeid door de bezetter opgedragen". In deze zin is het woordje „niet" uitgevallen. Er is dus geenszins sprake van collaboratie, het tegendeel is juist het geval. Wij betreuren deze verwarring stichtende fout. Het timmerbedrijf Kuiters heeft zich dus niet willen lenen voor arbeid opgedragen door de be zetter. OPDRACHT HEERHUGOWAARD Aan de firma André Breed schilders- bedrijf alhier is onderhands op gedragen het glas-, schilder- en behangwerk van 30 nieuwe wo ningen voor de gemeente Lange- dijk. Aan dezelfde firma is opge dragen het glas-, schilder- en be- hangryerk van de in aanbouw zijnde Tuinbouwschool met wo ning voor de gemeente Beem- ster. Ook is onderhands opgedragen aan de firma A. Breed en Zonen Heerhugowaard - Haarlem, het glas-, schilder- en behangwerk van 40 nieuwe woningen voor de gemeente Enkhuizen. WARMENHUIZEN. Woens dagmiddag vergaderde de voltal lige gemeenteraad van Warmen huizen onder voorzitterschan van burgemeester H. Nolet. In behan deling kwam het verzoek van de R.K. Jongensschool om mede werking voor 't aanbrengen van een slagiuk tegen het noordelijk gedeelte van de school. Volgens B. en W. kan iets dergeliiks piet door de gemeente gefinancierd worden, omdat art. 72 van de LO wet hierin niet voorziet. De heer Nannis vond dit een onverkwik kelijke affaire. Want zolang men er over krakeelt wie de kosten zal betalen, wordt het daar met de dag gevaarlijker. Bovendien bestaat de kans dat straks de gehele muur in de sloot wegzakt, en dan kost het geen honderden maar duizenden gul dens. Hij begrijpt het schoolbe stuur niet. Waarom moeten alle kosten nu perse op de gemeente worden geschoven'j Zijn stelling zou zijn: eerst verbeteren en dan pas uitvechten wie het moet be talen. Voorzitter verklaarde .zich bereid om de gemeente-opzich ter naar het schoolbestuur te zenden met de onvoorwaardelijke opdracht de muur te herstellen. Hij moest erkennen dat inder daad door het wegvallen van brokken muur de toestand zeer gevaarlijk werd voor de school kinderen. Ook de heer Groot, lid van 't R.K. schoolbestuur, drong aan op onverwijld herstellen van de muur. Men kan altijd nog op vriendschappelijke wijze uit vechten wie of het moet betalen. Aldus besloten. Het bestuur der vereniging voor Geref. Onderwijs vroeg en verkreeg van de gemeenteraad medewerking voor het vervan gen van de gasverlichting in de school te Krabbedam door een electrische verlichting. De heer Nannis mocht vernemen dat hoogstwaarschijnlijk voor Juni a.s. geheel Krabbendam van electriciteit zal zijn voorzien, dus ook de school, 't Heeft wel wat voeten in de aarde gehad, en ook zou Korea haast nog een spaak in het wiel steken, maar nu zal het dan toch gebeuren. Het bedrag per leerling werd vastgesteld op f 27,40. De ge meentebegroting moest nog ge wijzigd worden wegens de eerste afschrijving voor 't nieuwe plant soen aan de Dorpsstraat en' een wijziging in de uitkering voor het gemeentefonds. Doorlichten van de bevolking. Verder stelden B. en W. voor om f 800,uit te trekken voor het doorlichten van de gehele bevolking op TBC. Dit doorlich ten zou in April a.s. plaats vin den. Met de uitvoering zijn de kruisverenigingen belast. Hoewel de deelname aan het doorlichten geheel vrij is, wordt er op gerekend dat niemand zich door de kosten, welke f 1,05 be dragen, laten weerhouden. Het is immers niet alleen voor de gehele volksgezondheid, maar vooral ook voor ieder individueel van het hoogste belang. In alle gemeenten waar deze doorlich ting is gehouden heeft de bevol king buitengewoon lofwaardig medegewerkt. Zo ook in de zus- tergemeente Haren-Karspel waar meer dan 95 pet. opkwam. Het voorstel werd goedgekeurd. HEERHUGOWAARD. Dezer dagen werd in café H. Veenboer onder voorzitterschap van de heer A. v. Tooren de jaarverga dering der KAB afd. Heerhugo waard gehouden. De opkomst was zeer bevredigend ook van de Zijde der jongeren. In zijn ope ningswoord herdacht voorzitter het kort 'geleden overleden lid Jan Tesselaar waarna hij een overzicht gaf over de voornaam- LIMMEN. Een mensenleef tijd lang is de heer S. Admiraal organist aan de parochiekerk van de H. Cornelis. Vorig jaar, bij ziin 80ste verjaardag, werd hem dan ook door Burgemeester Bosma, namens H. M. de Konin gin uit erkentelijkheid voor zpn grote verdiensten de ere-medail- le in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau over handigd. Bij die gelegenheid maakte de heer Admiraal de op merking, dat het tijd werd een opvolger te zoeken. Thans is men hierin geslaagd, en heeft men dezer dagen officieel afscheid genomen van de heer Admiraal. Bijna 69 jaren lang heeft hij de koortrap beklommen, om met zijn orgelspel luister bij te zetten aan Gods Erediensten. De heer Metselaar als voorzitter van het zangkoor gaf dit in schone woor den weer. Als waarnemend praeces van het Kerkbestuur sprak de Wel- eerw. Heer Kapelaan v. d. Stap in hartelijke woorden zijn grote dankbaarheid uit. De dirigent, de heer Bruschke, prees de uit stekende samenwerking en zeide steeds grote bewondering te hebben gehad voor de muzikale talenten van de heer Admiraal. Hierna werd aan de scheiden de, die tevens tot ere-lid van het koor werd benoemd een passend geschenk aangeboden, met de wens dat hij nog jarenlang een goede gezondheid moge genie ten. De heer Admiraal bedankte allen hartelijk voor deze hulde en zeide indien nodig, bereid te blijven om te helpen. ste gebeurtenissen in het afge lopen jaar. Bij de mededelingen werd de reis naar Rotterdam besproken, welke op 26 Mei a.s. zal plaats hebben. De eerste bus is bijna volgeboekt. Het reisgeld werd bepaald op f 3.75 p.p. Men kan zich alsnog opgeven bij het bestuur. Herwonnen Levenkracht, Het Kanunnik van Schaikfonds, -Het retraitefonds, Hulp in Nood e.d. werd door voorzitter in aller be langstelling aanbevolen. De jaarverslagen van secr.- penningm. werden voorgelezen. De boeken van de penningm. waren door de kas-controlecom missie accoord bevonden. De bestuursverkiezing bracht geen verandering. De beide af tredende heren A. Stroops en J. v. Schagen werden bij acclamatie herkozen. In de kas-controlecommissie werden benoemd Jo. v. Schagen Chr. Schuit en J. Spronk. De voorgestelde begroting 1951 werd accoord bevonden. Hierna had een gratis verlo ting plaats, 36 fraaie prijzen wa ren beschikbaar. Op Vrijdag 23 Februari a.s. heeft de volgende praatavond plaats op de jeugdzolder a. d. Veenweg. Inleiders zijn de heren A, Strooper en J. Stoop. Men zal proberen een retraiteclub tot stand te brengen. HIJ STAL TIENDUIZEND STENEN BARSINGERHORN. Een in woner uit Barsingerhorn A. V. moest zich gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam ver antwoorden wegens een overtre ding, die hij in de zomer van 1946 begaan zou hebben. V., die in de Wieringermeer werkte, had aan ir. Keesman uit Alkmaar, die de herstelwerk zaamheden aldaar leidde, ge vraagd. of hij wat puin mocht meenemen orri een paar man gaten bij zijn wonig te dichten Ir. Keesman gaf hier zijn toe stemming voor. Verdachte: „Ik heb dat niet gevraagd voor mangaten, rtjaar om een schuur te bouwen." Ir. Keesman ontkende dit. Enkele weken later stond er een advertentie in de krant, waarin een partij van 10.000 ste nen te koop aangeboden werd. Dc steller van deze advertentie bleek niemand anders te zijn. dan V.. die. zo bleek bij het door de politie ingestelde onder zoek, geen puin maar hele ste nen meeggenomen had! Door de Alkmaarse politierechter was hij hiervoor veroordeeld tot een boete van f 175.subsd. 50 dagen. De procureur-generaal bii het Amsterdamse Gerechtshof zag geen aanleiding om deze straf te Wijzigen en vroeg bevestiging van het Alkmaarse vonnis. Uit spraak over veertien dagen. Verder besloot de raad nog tot het verhuren van „De Zuidooster Heen" aan de Gebr. P. cn Th. Zutt en van „Het Zuider Riet- weidje" aan de Gebr. K. en E. Blankman, op dezelfde voorwaar den als deze aan hun resp. va ders verhuurd zijn geweest. Het Burgerlijk armbestuur werd aan gevuld door de benoeming van J. de Nijs Azn., en het uitkerings en toelage besluit 1950 en 1951, betreffende de beide 5 pet. loons verhogingen werden toepasselijk verklaard op de werknemers van de gemeente. In de rondvraag kreeg de heer Nannis te horen, dat de verlich ting niet bij de zuivelfabriek is geplaatst, omdat de zuivelfabriek voor de verlichting van eigen terrein moet zorgen, terwijl de gemeente slechts de straatver lichting heeft te behartigen. De heer Groot mocht vernemen dat de verlichting van de Krank- hoorn is uitgevallen door de wegverbetering. Zeer binnenkort zullen daar 4 nieuwe lichtpunten worden geplaatst. STRENGE CONTROLE OP HONDEN SINT PANCRAS. Daar de tuinbouwers in onze gemeente herhaaldelijk klagen, dat los lopende honden op de tuinen het gezaaide vertrappen en omwoe len, zal door de politie ter plaat se zeer streng worden opgetre den, hetzij door het opmaken van proces-verbaal tegen de eigenaar of geleider van de hond of in het ergste geval ter plaatse doodschieten. Grote luchtvaart- propaganda-avond BERGEN (N.H.). Onder auspi ciën van de Noordhollandse Aero club zal op Donderdagavond 22 Februari a.s. in de bioscoopzaal van „de Rustende Jager" een grote luchtvaart propaganda- avond gehouden worden, waarvan de baten bestemd £jjn voor het Jan Plesman fonds der KLM. Zoals men weet stelt dit fonds zich ten doel, de zweefvliegoplei- ding te ondersteunen van jonge ren, die daartoe niet kapitaal krachtig genoeg zijn. Waar alle medewerking dien avond geheel belangeloos is, mag een flink be drag voor het Jan Plesman fonds tegemoet gezien worden. Op dien avond zullen voor de pauze de chef Vliegdienst Europa der KLM, gezagvoerder A. van Ulsen en de stewardes mejuffr. C. Mulder spreken,, waarna het nieuwe filmpje van Joop Geesinlc „At Your Service, Mr. Wilson" wordt gedraaid. Na pauze zal Mr. Hendrik Scbolte zijn gedicht „de vier paarden der openbaring" voor dragen, waarna 'de avond beslo ten wordt met de première ver toning van de nieuwe film van de Rijksluchtvaartschool „De Vlie gende Hollander" (van school bank tot cockpit). GEMODERNISEERDE ZAAK HEROPEND DE RIJP Niet alleen in het centrum van het dorp blijkt men met zijn tijd mee te willen gaan op het gebied van modernisering van winkelzaken en bedrijven, ook in het overige deel van het dorp weet men wat modern en economisch 'bedrijfvoeren is. Dit bleek toen Woensdagmor gen de heer M. Kaptein zijn deur openzette en zijn zaak in levens middelen officieel toegankelijk stelde voor allen die belangstel ling toortden voor zijn geheel ge moderniseerde en uiterst ratio neel ingerichtte levensmiddelen- bedrijf aan de Rietbuurt te De Rijp. Een oppervlakkig bezoek liet niet meer zien dan het gewone beeld dat een heropening .te zien geeft. We zagen ook hier een schat van bloemstukken .min stens 25 stuks, de nieuwste ver lichting, aangebracht door de fa. Van Straaten, een in moderne tinten uitgevoerde beschildering, door de fa. A. Schipper, en enkele fraaie toonbanken. Wat echter opviel was dat het geheel zo rationeel mogelijk was ingericht. Iedere centimeter was benut, geen rommelhoekjes ach ter of onder de toonbank, doch de meest belangrijke artikelen onder de weegschaal op een zeer practische wijze opgeborgen. Raadsvergadering SCHOORL. Maandag 19 Febr. 's avonds 8 uur, zal dc ge meenteraad in openbare zitting bijeenkomen. B. en W. stellen voor te besluiten tot uitbreiding van de Openbare Lagere School aan de Molenweg met een vierde leslokaal; tot de bouw van een tweetal duplexwoningen aan de Duinvoetweg; tot bitumering van de Huismansweg en in beginsel te besluiten tot aanschaffing van een nieuwe motorspuit voor de brandweer, waarvan de kosten worden geraamd op f 11Ö00,en tot de aanleg van een brandput te Groet op het z.g. Burenbleek- veld tot een bedrag van ten hoogste f 10.000, Boksen Robinson verslaaf- Lamotta De wedstrijd om het wereld kampioenschap middengewicht Woensdagavond gehouden tussen Jake Lamotta, titelhouder, en Ray Robinson is geëindigd met een zege van Robinson, die zijn tegenstander in de dertiende ron de overwon met een technische k.o. MC ARTHUR OVER HET SNEUVELEN VAN KOLONEL DEN OUDEN Generaal Mac Arthur heef! Donderdag een verklaring uit gegeven over de dood van kolo nel Den Ouden. „Met diep leed wezen heb ik het bericht over dc dood op het slagveld van kolonel Den Ouden vernomen. Deze dap pere officier hield dc hoogste militaire tradities van zijn land hoog en zijn moed en werk kracht zullen node gemist wor den," aldus Mac Arthur. LANGEDIJK 15 Febr. 15.000 kg uien 3.504.10; grove 2.80— 4.90; drielingen 2.603.60; nep 11 70; 1500 kg peen 44.30; 1000 kg witlof I 35—38; II 30; 8500 kg groene kool 728.50; 30.000 kg rode kool 6.5016.40: 32.000 kg gele kool 67.50; 58.000 kg deen- se witte 5.508.10; 7000 kg gele kool doorgedr.; 7500 kg witte kool doorgedr. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. HIER EN DAAR ZONNESCHIJN In de nacht en ochtend hier en daar nevel of mist, overigens zwaar bewolkt met plaatselijke opklaringen en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit zuidelijke richtingen. Vannacht een kleine kans op nachtvorst. Morgen over dag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. UIT KOREA: Met spoed zijn Amerikaanse versterkingen aangevoerd om de Nederlandse manschappen te helpen, die acht kilometer ten Noord-Westen van Wond.ioe door een massale aanval dreigden onder de voet te worden gelopen. Na zes uur artillerievuur waren vijf communistische colonnes, die negen en een halve kilometer ten Noord-Westen van Wond.ioe bezig waren in de richting van de Nederlandse stellingen de rivier de Son over te steken, verstrooid. Volgens Reuter's correspondent Ronald Batchelor zijn Donderdag in de driehoek Tsjipjoiig-Wond- joe-Jodjoe duizenden Chinezen en Noord-Koreanen gesneuveld. „De communisten hebben hun winsten in de centrale sector, die een slachthuis is geworden, zeer duur betaald", zo seint Batchelor. „Het slagveld lag bezaaid met stapels zwaar verminkte lijken". Volgens een communiqué van het achtste leger werden van de te genstander alleen Woensdag reeds 5.088 man gedood, 5.140 gewond en 365 gevangen genomen. TOCHTEN OP 3 EN 4 MAART Verschillende wandelsportver enigingen zijn weer met de trai ning begonnen en ook de Neder landse Wandelsport Bond is haar activiteit voor de komende sport, gebeurtenissen aan het ontplooi en. De eerste grotere tocht wordt door de N.W.Ë. in Noordholland georganiseerd op Zaterdag 3 en Zondag 4 Maart a.s. over afstan den van 10 en 20 km. Deze kor tere tochten om de benen weer los te maken, zijn bovendien voor hen, die nog niet aan deze sport deden, een mooie gelegen heid met de wandelsport kennis te maken. Er bestaat gelegenheid zich op verschillende startpunten voor deze tochten op te geven. Zij, die het hele parcours goed uitlopen, ontvangen een herinnerings medaille. De start is Zaterdag middag van 1415 uur en Zon dag van 1012.50 uur. Men kan zich voor deelname opgeven aan de volgende adressen: Alkmaar: C. M. de Vet. Aster straat 5. Startplaats: Café Tom, Waagplein. Anna Paulowna: D. P. de Jong, Zandvaart 125, Breezand: Mey T. de Wit, Rijksweg K 72 't Zand en Sigarenmag. Grootes, Anna Paulowna. Startplaats: Hotel Veerburg. Bakkum: T. Polak, Duin en Bos 3, Bakkum. Startplaats: Ho tel G. Ammerlaan, Burg. Mooi- straat 39, Castricum. Enkhuizen: J. van Gelderen, Oranjestraat 14a. Startplaats: Hotel „De Oranjezaal" op de Kaasmarkt. UITSLAG AANBESTEDING DEN HELDER De aanbeste ding, die Dinsdagmiddag ten raadhuize werd gehouden voor de bouw van een school met gymnastieklokaal aan de Fazan tenstraat had het volgende resul- S. Kops, Heiloo f 175.600; Gebr. Smit, Den Helder 185.240; F. Hes St. Pancras 186.000; C. Noort, Bergen 184.800; R. Koppen Zn. Den Helder 183.500; Wed. v. d. Sluis, Gorrendijk 184.900; D. Hamstra, De Rijp 189.000; Fa. Zeeman, Schagerbrug 187.300; Fa. Minneboo en Walboom, Den Hel der 178.400; D. Ent, De Rijp 186.500; Cr. Groot Zn., Den Helder 171.694; K. de Klerk, Den Helder 173.400; A. Kersbergen, Den Helder 179.555; Fa. v. Essen, Den Helder 184.640; Fa. Gebr. Tuin, Den Helder 169.840; P. Buis Oudorp 191.000: Fa. H. J. de Vries Haarlem 159.950: S. Sjoerdsma, Den Helder 187.500; Th. Veul, 't Zand 215.000; J. Boerdljk, Den Helder 167.450; J. Bot. Medem- blik 186.000. Laagste inschrijver was dus de firma H. J.'de Vries uit Haar lem met f 159.950.De gunning wordt nog aangehouden. ALKMAAR, 14 Febr. BI. Eigenheimers 89: Witlof 28 45; Rode Kool 6.50—12.70; Sa- voye kool 6—8; Groene kool 7.5C 21; Spruitkool 3360: Boere- kool 8.5039.50; Andijvie 64 91; Rode Bieten 49; Winter peen 48; Waspeen 1721; Uien 28; idem drielingen 24; Prei 17—21; Soep 1214 per 100 kg. Appels: Goudreinette 1532: Present van Engeland 2233 per 100 kg. Peren: St. Rémy II 16 29 per 100 kg. GROOTEBROEK, 14 Febr. 300 kg boerenkool 19.00; 300 kg spruiten afw. f 24.00; 30.000 kg Uien grof 4.605.30; groot 3.30 4,60: driel. 3,60—3,70; nep 12.70. BEEMSTER. 14 Febr. Witlof 16—36; Rode kool 7—15; Witte kool 6; Savoye kool 1011; Spruitkool 3254; Boerekool 26 32; Andijvie 4980; Rode bie ten 910; Winterpeen 46.50; Uien 25; Prei 1226; Appels: Brabantse Bellefleur 1433; Bramley Seedling 617; Glorie van Holland 1331; Goudreinette 17—38; Jonathan 30—46; Present van Engeland 1249; Peren: Fer- tilon 2432: Kamperveen 3429; Wintarjan 2442. NRD-SCHARWOUDE, 15 Febr. 5500 kg uien 2.803.70, grote 4.004.80, drielingen 2.00, 1600 kg groene kool 14.0019.00 200 kg spruiten 26.0027.00 2500 kg aardappelen blauwe eigenheimers 11.50, 125000 witte kool 5.50— 7.70, 43000 kg rode kool 6.50— 16.30, 10000 kg gele kool 6.00 8.30. WARMENHUIZEN, 15 Febr. Uien 3.80, gele kool 6.707.60. witte kool 6.208.00 rode kool 6.50—15.80.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2