Drees en van Schaik verzoeken ontheffing van hun opdracht Stalin valt Attlee aan RTENTIE !ri UW OMZET van Dam Eiste prof. van den Brink terugkeer van Mr. Stikker? Meer emigranten zullen naar Australië vliegen v INtf Acheson geeft toelichting op de Amerikaanse politiek Ontploffing Gesneuveld in Korea Weer een motie van Churchill kA HOORN i vanaf 9.75 tipjes jonnen 2.59 vanaf 1.89 fen vanaf 8.75 <raan buurt 3 EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Zakenkabinet wellicht enige mogelijkheid Scheepsberichten 73000 personen op de wachtlijst Komen Ambonezen tóch naar ons land PPIBRfl fill - Oorlog voorkomen eerste doei in electr. centrale V.N. bestuderen sancties tegen China Chinezen versperren weg naar Seoel Oorlog „opt ogenblik" niet onvermijdelijk Eisenhower reeds naar Europa op weg Beperk verbruik en investeringen WEEKEND MET SNEEUW EN REGEN Depressies winnen het van de vorst k - PMBB „Little-Lady" japon i, eveneens in Bal» sit, met leuke op ing, maten 32-34-36 50 IN D BIEDT 5 IN DE GROOTSTE ZAKEN NIET O.g-S voorraad strekt AREN voor uw coshium irt U guldens, }a tientjes >p stoffengebied LKMAAR Nieuw Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, 1.77 per mnd., inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per ia.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 et. per m.m. E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credletbank Kontoren: HOORN, Droofeingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 17 Februari 1951 46e Jaargang No. 12096 (Van onze parlementaire redacteur) Het Kabinet van de Koningin heeft medegedeeld, dat dr. W. Drees en mr. J. R. H. van Schaik gisteravond aan H. M. de Koningin verzocht hebben van de opdracht tot het vormen van een kabinet, dat geacht mag worden het vertrouwen van het parlement te genieten, te mogen worden ontheven. Dit bericht kon nauwelijks een verrassing betekenen voor wie gisteren de bar slechte stemming in de naaste omgeving van de formateurs had gepeild. Hun zegs man had de pers aanvankelijk niets mede te delen. Ook de namen van de personen met wie mr. Van-Schaik Donderdagavond had gesproken, konden niet ge noemd worden. De journalisten, die hun eigen inlichtingendienst de vorige week hadden prijsge geven in ruil voor de toezegging, dat van de zijde van de forma teurs mededelingen zouden wor den gedaan, konden er echter maar moeilijk genoegen mee ne men, dat zij juist in deze critieke periode van inlichtingen zouden vers'token blijven. Zij maakten dan ook reeds toebereidselen om hun eigen dienst te herstellen, tot .later op de middag het ge schil weer werd bijgelegd. Naar vervolgens nader bekend werd had mr. van Schaik Donder dagavond met prof. Romme en andere leidende figuren uit de K.V.P. van gedachten gewisseld, en gistermiddag ontving dr. Drees de waarnemend fractieleider van de P.v.d.A., mr. Burger. De toestand die op deze bespre kingen onder de ogen .moet zijn gezien, hebben wij de afgelopen dagen op de voet gevolgd en wij kunnen wat dit betreft dus vol staan met de feiten samen te vat ten in de conclusie, dat de pogin gen om over de drie midden partijen heen tot een soort van nationaal kabinet te geraken toen reeds mislukt moesten worden geacht, waarnaast ook de houding van de heer Stikker onzeker was geworden. Gisteren ging voorts een nieuw gerucht de ronde doen, dat, in dien het juist is, de zaak voor formateurs en politici nog inge wikkelder moet hebben gemaakt Nelly (troepen), ca. 17 Fe bruari van Djakarta, ca. 15 Maart te Amsterdam. Amstelveen, Surabaja-Am- sterdam, passeerde 14 Fe bruari Kaap Degata. Johan van Oldenbarnevelt Surabaja-Amsterdam, pas seerde 15 Februari Point Degalle. Sibajak, Rotterdam-Melbour ne, passeerde 15 Februari Guardafui. Radja, Surabaja-Amsterdam, 15 Februari bij Sabang. Riouw, Surabaja-Amsterdam, passeerde 16 Februari Mi- nicoy. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 15 Fe bruari Minicoy. Min. v. d. Brink zou nJ. niet heb ben wensen terug te keren zonder minister Stikker. Beiden zouden van mening zijn geweest, dat in deze tijd, een geheel nieuwe opzet nodig was. En waar deze mogelijkheid zelfs niet bij bena dering bereikbaar was gebleken, moest dus ook deze factor in de berekeningen verdisconteerd wor den. Aangenomen althans dat het gerucht op waarheid berust. Maar het wil ons inderdaad niet onmogelijk voorkomen, dat juist een minister van Economi sche Zaken op een ogenblik als dit een kabinet wenst, dat zowel in programma als samenstelling naar de grote taken wijst, die ons thans door de omstandighe den worden opgelegd. En hoe nu verder? De mogelijk heid om een nationaal kabinet tot stand te brengen in samenwer king met alle partijen is er voor beide formateurs althans theore tisch, in eerste aanleg geweest Maar zij waren er blijkbaar bij voorbaat van overtuigd, dat zij kansloos zou zijn. Anders liet zich immers de uitwerking van een regeringsprogram, zonder eerst naar een zo breed mogelijke ge meenschappelijke grondslag te zoeken, moeilijk verklaren. Nu weer een grote stap terug te doen, zou voor hen wel een zeer wonderlijke figuur zijn ge weest. Na al dit zoeken en tasten zonder meer met het oude team terug te keren bleek al evenmin mogelijk, afgezien nog van het feit, dat zulks ook niet zou kun nen geschieden zonder de minis ters Stikker en van den Brink. Zo bleef slechts over een teruggave van de opdracht die alsnog aan een nieuwe man zou kunnen worden gegeven, om te trachten een zo breed mogelijke regering te vormen. Zou deze er dan niet in slagen, om de medewerking van een of meer kleinere partijen te verkrijgen, dan zouden de twee grote partijen kunnen be sluiten, om de regeringsverant woordelijkheid gezamenlijk te dragen. Zulks moge niet aantrek kelijk zijn, vast is dan echter ook komen te staan, dat anderen deze verantwoorde: i.ikheid schuwden. Of dit inderdaad zo is, kon tot nu toe niet duidelijk blijken. Gn dat was dan ook ons grootste bezwaar tegen de gevolgde me thode. Zou geen van deze moge lijkheden bereikbaar moeten worden geacht, dan blijft ten slotte slechts de vorming van een zakenkabinet over, een kabinet dat zou moeten leven bij de gunst van de dag, maar dat er ons volk bovenal ook gedurig aan zon herinneren, dat het in een van de moeilijkste ogenblikken van zijn bestaan niet in staat is gebleken om zich zelf een krach tige regering te geven. AANMELDING VOOR KOREA THANS OOK VOOR NIET-MILITAIREN De aanmelding voor dienstne ming bij het Nederlandse deta chement Verenigde Naties te-Ko rea is thans ook opengesteld voor hen, die niet of nog geen 12 maanden als militair hebben ge diend. De gelegenheid tot aan melding voor alle categorieën wordt gesloten op 5 Maart 1951. Teneinde de wachtlijst van aan staande emigranten naar Austra lië, welke thans reeds ongeveer 13.000 personen telt, enigszins te verlichten, heeft de regering be sloten in de eerstkomende maan den het vervoer van emigranten naar Australië door de lucht te bevorderen. In verband met de hoge kosten komen hiervoor in de eerst plaats diegenen in aanmerking, die de thans geldende vliegprijs van Amsterdam naar Sydney ten be drage van f 1700.per volwas sene betalen. In deze gevallen wordt het vertrek zoveel bespoe digd als mogelijk is zonder het scheepsvervoer te vertragen. Daarna komen voor vervoer door de lucht in aanmerking de emigranten, die aan de volgende drie vereisten voldoen: a. opge geven heben de scheepspassage volledig zelf te kunnen bekosti gen, doch eventueel bereid zijn voor dit bedrag de overtocht per Leden van de „Raad van Thee-experts" in de Verenigde Staten kwamen in New York op de 496te zitting bijeen, om de thee soorten, welke in Amerika ingevoerd worden, op geur en smaak te keuren. vliegtuig te maken; b. zich reeds geruime tijd geleden voor emi gratie naar Australië hebben aan gemeld en dus reeds in het bezit zjjn van een volgnummer van de Stichting Landverhuizing Neder-' land en c. gereed zijn om ook werkelijk op zeer korte termijn te vertrekken. Voor dit luchtvervoer dient men zich aan te melden bij het Centraal Emigratie Boekingskan toor, Achterom 88 (by de Hof weg) te 's-Gravenhage, of bij de plaatselijke agenten van de KLM. Het laat zich aanzien, dat de genen die zich thans voor het eerst voor emigratie naar Austra lië aanmelden, waarschijnlijk pas tegen het einde van het jaar op vervoersmogelijkheid per schip kunnen rekenen. Het bureau Zuid-Molukken in Nederland deelt mede, dat door de delegatie van de Ambonese ex-K.N.I.L.-militairen onder lei ding van sergeant-majoor Aponno telegrafisch advies is gegeven aan de Ambonese militairen op Java om aan de order tot inscheping naar Nederland voor tijdelijk ver blijf aldaar gevolg te geven. Eerder was gemeld dat de „Kota Inten" en de „Atlantis", die Ambonese militairen uit Soe- rabaja naar Nederland zouden vervoeren, niet waren vertrokken omdat de Ambonese militairen, in totaal met hun gezinnen ten getale van 2000 personen, die zich eerste bereid hadden verklaard, naar Nederland te vertrekken, zich niet geheel gerust gevoelden. Eerder hadden de contingenten Ambonese militairen te Djakarta, Tjimahi en Semarang reeds ge weigerd, naar Nederland te ver trekken. NATIONALISATIE BRITSE STAALINDUSTRIE ONDER VINDT MOEILIJKHEDEN LONDEN. De Iron and Steel Corporation, de staatsorganisatie waaraan de aandelen der Britse staalindustrie werden overgedra gen. en die sedert Donderdag de exploitatie van bepaalde takken der industrie in handen heeft, deelde Vrijdag mede, dat zij er niet in was geslaagd om met de vroegere particuliere eigenaren overeenstemming te bereiken over regelingen voor de industrie voor de komende drie maanden. fr* Op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs is de Confe rentie voor het Europese leger geopend onder voorzitterschap van Minister Robert Schuman (in 't midden aan achterste tafel) u WASHINGTON. Acheson heeft voor de Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen en gewapende diensten verklaard te verwachten, dat de strijdkracht van de Europese bondgenoten het volgende jaar verdubbeld zal zijn. Amerika diende gebruik te ma ken van het tijdsvoordeel, dat het, had door de overhand in de lucht op de Sowjet-Unie door een „evenwichtige collectieve strijd macht, nodig om agressie tegen te gaan, met zijn geallieerden op te bouwen". Dit zou een tegenwicht vormen tegen „het verminderen van de waarde van de voorsprong inzake atoomwapens". De toe stand in Oost-Europa, met inbe grip van Duitsland, zou mogelijk oorzaak kunnen worden van gro te moeilijkheden voor Europa. In Oost-Duitsland en de „satellieten van de Sowjet-Unie" werden strijdkrachten opgebouwd. De aanwezigheid van een vol doende defensie zou mogelijk de verleiding voor de „Sowjet- satellieten" wegnemen om „mo gelijke verborgen agressie" te plegen, die zou kunnen voeren tot een algehele oorlog. De verdediging van de V.S. viel in drie delen uiteen: oorlog voor komen, de Sowjet-Unie verhin deren „haar agressieve doelen door andere middelen dan -oorlog te bereiken" en de vrije landen de overwinning verzekeren voor het geval oorlog onvermijdelijk is". „Onze eerste zorg is niet de vraag hoe een oorlog te winnen als deze eenmaal begonnen is", doch de vraag hoe de oorlog te MACHINIST GEDOOD, VOORMAN ZWAAR GEWOND Gistermorgen is in de electri- sche centrale Noord aan de Papa verweg in Amsterdam de ont lastingsdeksel van een hogedruk- pomp, uit elkaar gesprongen. De rondvliegende scherven troffen fen de 46-jarige machinist Bor- gart in de buik, waardoor hij zo ernstig werd gewond, dat hij vrij wel onmiddellijk overleed. De 34-jarige voorman Lyenberg van een reparatieploeg kreeg de scherven tegen het hoofd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. WERELDJEUGDFEEST IN OOST-BERLIJN BERLIJN. Gerhard Eisler, leider van de Oost-Duitse voor lichtingsdienst,' heeft medegedeeld dat zich in Augustus, op de jeugd feesten van Berlijn, ongeveer twee millioen jongeren zullen verenigen. De aanwezigheid van ieder zou een „spijker aan de doodkist vormen voor de remili- tarisatieplannen van Eisenhower en Adenauer." WEER TWEE OVERVALLEN IN MIDDEN-JAVA DJAKARTA. De heer van der Ven, employé van de suiker onderneming Tjurug in de resi dentie Semarang, is Woensdag het slachtoffer geworden van twee bendeleden, die hem in zijn hand en heup schoten. Hij werd de zelfde dag in het Elisabeth ziekenhuis te Semarang aan zijn wonden geopereerd. De voorafgaande dag werden twee employé's van de onderne ming Getas bij Salatiga door 30 gewapende personen overvallen, toen zy het werkvolk uitbetaal den Zij wisten te vluchten, met achterlating van 20.000 rupiah. verhinderen en de vrije landen inmiddels vrij te doen blijven. Acheson zeide te hopen op een nauwere verbinding tassen Spanje en de landen van het Pact en een Spaanse bijdrage tot de defensie van Europa. Er werden ook po gingen gedaan om Griekenland en Turkije meer te betrekken in de gezamenlijke defensie-inspan ningen. 's-GRAVENHAGE. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen in Korea zijn gesneuveld: bij actie op 3 Febr. j.l. de soldaat eerste klasse H. J. van Dijk, legernummer 230521003, afkomstig uit Doesburg (Gld). De soldaat eerste klasse H. J. van Dijk was 21 Mei 1923 geboren. Hij nam als oorlogsvrijwilliger in het Nederlandse leger dienst en werd opgeleid bij het tiende regiment infanterie. Hij heeft geruime tijd in In donesië gediend. bij actie op 12 Februari j.l. de soldaat J. Mulder, leger nummer 18050528, afkomstig uit Delft. Soldaat Johan Mul der werd 5 Mei 1918 te Den Haag geboren. Na de ver vulling van zijn dienstplicht werkte hij van October 1949 af als technisch medewerker bij een weekblad. Hij was gehuwd en vader van één kind. LAKE SUCCESS. Selim Sar- per van Turkije is Vrijdag een stemmig tot voorzitter gekozen van de commissie van de Alge mene Vergadering der Verenigde Naties, welke mogelijke sancties tegen China, in verband met zyn optreden in Korea, bestudeert. De commissie kwam Vrijdag voor het eerst, in besloten zitting, bijeen. Birma en Joego-Slavië hebben de commissie geboycot, de vertegenwoordigers van de andere landen waren aanwezig. KOREA, 16 Febr. (Reuter). Britse infanterietroepen, gesteund door tanks en artillerie, hebben in samenwerking met Amerikaan se troepen de gehele dag zware aanvallen gedaan op de stellingen der Chinezen in de heuvels, die de weg naar Seoel afsnijden. De Noordelijken hebben reeds drie dagen lang alle pogingen verhinderd om hen te verdrijven. Reuter seint, dat tegen het ein de van de dag „gestelde doelen" door de verbonden troepen wa ren bereikt. Zij groeven zich voor de nacht in. KINDEREN SPEELDEN MET PROJECTIEL Gisteren is een tweetal jongens van ong. 10 jaar te Culemborg ge wond geraakt bij de ontploffing van een projectiel waarmede zij speelden. Een van hen werd deerlijk aan de hand gewond. Men vreest dat hij deze zal moe ten missen. Zyn vriendje werd gewond aan de buik. Het is niet uitgesloten, dat zij het projectiel hebben gevonden in de modder, die op de wal van een uitgebaggerde gracht lag. LONDEN Radio-Moskou heeft Vrijdagavond een interview uitgezonden, dat maarschalk Stalin aan een correspondent van de „Prawda" heeft toegestaan. De eerste vraag aan Stalin luidde: „Wal is uw mening omtrent de jongste verklaring van de Britse premier. Attlee. in het parlement, dat de Sovjet-Unie na de vorige oorlog niet demobiliseerde?" Stalin antwoordde: „Ik be schouw deze als een belastering van de Sowjet-Unie. De gehele wereld weet, dat wij na de oorlog demobiliseerden. Dit werd gedaan in drie stadia. Gedurende 1946 1947 werd een verdere demobi lisatie van de Sowjet-strijd krach ten uitgevoerd en in 1948 werd deze demobilisatie voltooid." „Indien de heer Attlee", aldus Stalin, „betere kennis had om trent financiën en economie, zou hij weten dat geen regering der gelijke grote industriële plannen kan ontwikkelen als de gewel dige hydro-electnsche installaties aan de Wolga en de Don. Prijs verminderingen invoeren, welke alle millioenen roebels kosten en tezelfdertijd kan herbewapenen Een dergelijke politiek zou tot bankroet leiden. Indien Attlee werkeliik de vrede wenste, waarom verbood hii dan het vredesconeres te Chef- field?" Stalin zeide. dat de V.N. oor spronkelijk opgericht werden als een instrument voor het bewa ren van de vrede maar „thans veranderen in een middel tot het ontketenen van een nieuwe we reldoorlog." Indien Engeland en Amerika China's vredesaanbiedingen de finitief verwerpen, zou de oorlog in Korea slechts kunnen eindi gen in hun volledige nederlaag. Generaal Eisenhower is gister ochtend vroeg aan boord gegaan van de „Quee.i Elizabeth". Hij gaf tegenover journalisten geen bijzonderheden van zijn nieuwe reis naar Europa. Hij zeide: „De gehele wereld weet, dat wij geen agressieve doelen nastreven en dat wij slechts pogen de vrede te hand haven". Eisenhower wordt 21 Februari in het Trianon hotel te Versailles verwacht, zo wordt van bevoegde zijde vernomen. De gehele eerste etage is voor de generaal en zijn onmiddellijke medewerker- in ge reedheid gebracht. Gisteren werd nog gemeld dat hr eerst einde Maart naar Europa zou terugkeren. S.S. „VOLENDAM NAAR DE SLOPER (Eigen bericht) Naar wij vernemen, is het s.s. „Volendam", van de Holland- Amerika Lijn, dit jaar voor het laatste in de vaart. De boot gaat volgend jaar naar de sloper. De „Volendam", die 15000 tori meet, is enige dagen geleden uit Rotterdam vertrokken voor de eerste emigranten-vaart in dit jaar naar Canada. Er zullen nog verschilende van deze tochten door het schip worden gemaakt. De „Volendam" heeft na de oor log passagiersdiensten op Canada, Australië en Amerika onderhou den en heeft ook dienst gedaan voor troepenvervoer en vervoer van gerepatrieerden uit Indo nesië. 40.000 GULDEN IN EEN NYLONKOUS De Nederlandse douane te Putte heeft Donderdag de café- houdster R. uit Belgisch Putte aan de grens aangehouden, die een klein pakje met zich mee droeg. De dame beweerde, dat er maar 10 paar nylonkousen in haar pakje zaten. Maar de grens beambten wilden die wel eens zien. Zij kwamen bij dat onder zoek tot de verrassende ontdek king. dat het pakje ook nog 40.000 goede Nederlandse guldens be vatte. niet vanwege de inferioriteit van de Britse en Amerikaanse gene raals en officieren- maar. omdat „de gedachte aan oorlog tegen Koreanen, die hun land verdedi gen. de soldaten zeer antipa thiek is". Ou de vraae of Stalin oorloe onvermiideliik achtte, antwoord de deze: „Neen. tenminste ou het ogenblik niet. Oorlog kan echter onvermiideliik worden, indien de oorlogshitsers er in slagen de massa van het volk in leugens te verstrikken." De Sovjets zullen echter steeds hun ..vredes"-m>Iitiek bliiven voeren, aldus Stalin. ADVIES S.E.R. Uitgaande van gegevens van het Centraal Planbureau wordt het tekort oo onze betalingsba lans dit iaar bprüfert ou 1100 millioen gulden. Dit tekort is ten dele te wiiten aan de verhoogde militaire lasten, ten dele aan an dere oorzaken. De Sociaal-Economische Raad adviseert zo meldt het Parool dit tekort door een verminde ring van investeringen met 20 pet. en een beperking van de consumptie met 3 pet. weg te werken. De S.E.R. denkt voor de verwezenlijking van dit plan aan crediet-controle en aan belasting heffing opweelde-artikelen. Ten slotte geeft de S.E.R. in overwe ging distributie in te voeren van die artikelen, waarop door de overheid wordt gesubsidieerd. Totale distributie wordt niet noodzakelijk geacht. OVER HET AFRIKAANSE GRONDNOTEN-PLAN LONDEN Winston Chur chill en vijl andere leden def Conservatieve partij hebben Vrijdag een nieuwe motie van afkeuring van het beleid der Labour-regering ingediend, dit maal t.a.v. het Labour-plan om in Midden-Afrika op uitgebreide schaal grondnoten te doen ver bouwen. Het plan moest kortgeleden drastisch worden besnoeid. Een bedrag van 36.5 millioen pond sterling is afgeschreven. De re gering heeft het Parlement thans verzocht een bedrag van zes mil lioen pond toe te staan, om een veel beperkter plan te doen uit voeren. De Conservatieven ver klaren evenwel „geen goedkeu ring te kunnen schenken aan het opnieuw door de regering uit geven van grote sommen aan belastinggeld, voordat een on partijdig onderzoek naar de oor zaak van het falen van het oor spronkelijke regeringsplan is in gesteld en van onafhankelijke zijde schattingen zijn gedaan om trent-het nog benodigde bedrag." POOLSE NOTA AAN NEDERLAND LONDEN (Reuter). Polen heeft Vrijdag nota's gezonden aan Nederland, België, Denemarken en Luxemburg, waarin het spreekt over het „vitale belang", dat het stelt in een regeling van het Duitse vraagstuk en „garan ties voor veiligheid en vreedzame ontwikkeling" aanbiedt. Dit is medegedeeld in een be richt van het Poolse persbureau, dat te Londen is ontvangen. (Van onze weerkundige medewerker) Evenals reeds enkele malen eerder, hebben wij in de afgelopen dagen in het overgangsgebied tussen hoge en lage druk gezeten waarby aan de ene kant de vorst de overhand had, terwijl regen en hoge temperaturen daartegenover stonden. Inmiddels hebben nog een paar kleine storingen, welke ons van het Zuiden bereikten, voor enige variatie gezorgd, waardoor het weer plaatselijk ook nogal wat uiteen liep, zoals bleek uit de 5 a 6 cm. sneeuw, welke het Noorden van ons land heeft bedekt. Ondertussen is nu het Scandinavisch maximum wat in betekenis afgenomen en heeft zich over Zuid-Duitsland een afzonderlijk hogedrukgebied gevormd. Deze gang van zaken was de oorzaak, dat de vorst niet verder naar ons land doordrong, al kwamen er gisteren in Eelde nog nachtvorsten voor tengevolge van een uitstraling bij heldere hemel. Toch ziet het er naar uit, dat laatstgenoemd hogedrukgebied nog veel betekenis zal hebben voor het weer bij ons, daar vanaf de Atlantische Oceaan nieuwe depresies, vergezeld van randstoringen hun invloed reeds over ons land hebben uitgestrekt. Naast de regen, die het bijbehorende front ons zal brengen, moet men toch ook gedurende het week end op toenemende wind rekenen, met plaatselijk regen of natte sneeuw. Het ziet er dus naar uit, dat voorlopig de depressies weer de overhand zullen hebben:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1