Een vreemde mentaliteit Eei in I Lichti trair Jaarvergadering van de K.A.B. met cadeau voor „St. Caecilia Verkeersovertreders staan terecht voor de groene tafel Kolfwedstrijden in Langedijk De wegzakkende schoolmuur te Warmenhuizen WIE RAADT DE UITSLAG ALKMAAR EN OMSTREKEN Pasuka danste Alkmaar in Meisje ging uit angst stelen Rechtbank Alkmaar Ingezonden 1. Alcmario—Watergr.m. 2. H.S.V.-Limmen 3. Andijk-V.V.W. 4. Schagen-Z.A.P. 5. St. Victor-Geel-Zwart DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 Marktberichten Kc OEI PAGINA 2 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1951 ALKMAAR. Dinsdagavond hield de afdelin? Alkmaar van de K.A.B. in het Victory-hotei haar iaarvereaderinz. welke door (Sa honderdtal leden bezocht werd. In ziin welkomstwoord snrak de voorzitter. de heer L. J. van Jaarsveld, ziin voldoening uit over de ODkomst. waarbii hii eron wees. dat deze iaarvereaderine voor het bestuur een eeleeenheid was om rekenschan over het be leid af te leeeen en in zrote lijnen het nroeramma voor het komende iaar te ontvouwen. Voor de leden is juist de jaar vergadering dé kans om met het bestuur van gedachten te verwis selen. Urgente gevallen. De problemen van de Alk- maarse K.A.B. aansnijdende, wees de heer v. Jaarsveld op het grote gemis van een goed verenigings gebouw, waaraan een steeds stij gende behoefte is gebleken. Voor al voor de jeugd, de 600 a 700 KAJ-ers o.a., en nog vele andere groeperingen, klemt dat zeer. Aalmoezenier Tromp werkt er hard aan en de voorzitter hoopt, dat als er een beroep op mede werking zal worden gedaan op de leden, deze ook spontaan zal worden gegeven. Wat de oprichting van de Am bachtsschool betreft stelt de KAB zich volledig achter de Alkmaarse plannen, vooral nu Beverwijk ook een Ambachtsschool krijgt. Als derde actie-punt werd ge noemd het verbreden van inzicht in het werk der K.A.B. Mededelingen. In verband met de herdenking van het ontstaan der grote sociale Encyclieken zal er ook uit Alk maar een deputatie van de KAB, ter grootte van drie man, naar Rome gaan. De leden van deze deputatie zullen op de grote Rome-avond op 14 Maart door het lot worden aangewezen. Verder werd een grote herden kingsavond in het Feijenoord- stadion op 26 Mei aangekondigd. Er worden daar 750 Alkmaarse KAB-ers verwacht. Over het retraitewerk sprak vervolgens pater Bergmans CssR uit Bergen, die de noodzaak van de retraiten gloedvol aantoonde. Wil men zelf overtuigd zijn van de rijkdom van het christendom, dan is een geregelde retraite noodzakelijk. Speciaal de retrai ten voor dienstplichtigen (36 Maart) en gehuwde dames (27 Febr.2 Maart) werden door de retraite-pater onder de aandacht gebracht. Verkiezingen. De aftredende bestuursleden, L. J. v. Jaarsveld, W. de Boer en J. de Boer, werden, waar er geen tegencandidaten werden gesteld, bij de bestuursverkiezing herko zen. Na een uitgebreid jaarverslag van de secretaris, de heer P. Zee- gers, waarin de ontwikkeling van de afdeling geschilderd werd, kwam het financieel beleid aan de orde. De rekening over 1950 sloot met een bedrag van f 7243.38. Er was een voordelig saldo van f 740.09. De penningmeester, de heer J. Koopmeiners, gaf een korte toelichting op de gang van zaken, waarbij hij er op wees, dat het mogelijk is dat er van de Diocesane Bond nog iets binnen zou komen. Het saldo wordt steeds minder, zodat uiterste zui nigheid wel geboden is. De kascontrole-commissie had boeken en bescheiden in orde be vonden, zodat de penningmeester gedechargeerd kon worden. Voorgesteld werd om „St. Cae- cilia" het destijds geleende be drag, groot f 500.cadeau te doen. mede als waardering voor het vele werk, dat „St. Caecilia" doet. Met algemene stemmen Dierenbescherming ALKMAAR. Zwervend is aangetroffen een jong klein hondje, reu. Het diertje is ter beschikking. Ter beschikking een jong hondje (zindelijk). Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. UITSPRAKEN RECHTBANK De President van de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank, Mr. A. D. van Regteren Altena, deed Dinsdag uitspraak in de volgende zaken: Wegens diefstal van een klein geldsbedrag werd D. K. uit Win kel, veroordeeld tot een geldboete van f 25.of 10 dagen en een voorw. hechtenis van 2 maanden. G. J. S. uit Bergen werd we gens diefstal veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden, met ter beschikking stelling van de regering om van harentwege te worden verpleegd. J. K., uit Den Helder, die zich schuldig had gemaakt aan dief stal van konijnen, kreeg veertig dagen met aftrek, hetgeen er op neer kwam, dat hij op vrije voe ten kon worden gesteld. ALKM. SCHAAKCLUB V.V.V. ALKMAAR. Voor de onder linge wintercompetitie werden heden de volgende wedstrijden gespeeld: Hoofdklasse: Dr. P. Vreeken-G. F. v.Brenk 10 E. J. KayzerIr. G. Fiool 10 P. DeugdC. Meyer 01 D. AppelP. Hoekstra 01 W. KwakR. Pijning 10 N. Fermaat-A:Beemsterboer 10 Eerste klasse: G. GroenewoudDr. Ir. v. Rossum du Chattel K-% J. SchuurmanJ. Maats 01 A. TegelP. v. d. Struys lA-lh J. C. de Waal—F. Helder 1—0 G. Groenewoud P. Groenenberg I0 Tweede klasse: F. BoschA. Kirkenier Vz -'/• F. HolJ. Bastiaanse 10 F. v. d. VlietMej. Bouman 10 P. HoizmanD, Oudes Mej. C. BoumanI. Wortel 01 Derde klasse: Mevr. VeisG. v. Amstel 10 C. de JongH. Arndts 10 ,1. BakkerM. Wolters 10 M. FaberJ. v. Ekeren 10 Maandag a.s. komt Edam II op bezoek bij het derde tiental van V.V.V. Laatste wedstrijd voor de N.H.S.B. werd dit aangenomen, zodat de voorzitter, N. Kramer, met een zorg minder huiswaarts kon keren. Waardering, Rector dr. F. Holthuizen, de geestelijk adviseur, gaf uiting aan zijn waardering voor het werk van het bestuur, vooral het dagelijks bestuur. Er is met grote toewijding, zorg en liefde gewerkt en er werd zeker veel meer gedaan, dan wel verwacht mocht worden. In Quadragesimo Anno, aldus de geestelijk adviseur, staat om schreven hoe men de nieuwe christelijke geest van liefde, en rechtvaardigheid onder de men sen brengt. Van de mensen zelf wordt een apostolische geest ver wacht. Er zijn vele middelen, waarop dat apostolaat, echt le- kenapostolaat, kan worden be oefend. Vooral de goede kame raadschap achtte rector Holt huizen een probaat middel om invloed op zijn medemensen te krijgen. De apostolische geest mag ook niet in de vakorgani saties ontbreken. Aan de orde was vervolgens de verkiezing van een voorzitter. Met meerderheid van stemmen werd de heer L .van Jaarsveld gekozen. De begroting voor 1951 sloot met een bedrag van f 5148.en werd als zodanig aangenomen. Na een rondvraag, waarin enkele technische kwesties aan de orde kwamen, de vakorgani saties betreffende, sloot de heer Van Jaarsveld met een kort woord de jaarvergadering, die rond elf uur zijn beslag had ge kregen. Kajottersnieuws ALKMAAR. - Vele jonge ar beiders weten niet, dat de K.A.J. voor hen de meest geschikte jeugdbeweging is. De oorzaak hiervan is meestal, dat men 't doel van de beweging niet kent. Daartoe zal vanavond onze Aal moezenier een praatje houden over 't doel en 't streven van de K.A.J. Laat deze kans niet voor bij gaan. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ilona C. M. dv H. G. Untied en A. Mak Karei J. zv J. W. Schut en M. M. Commandeur; Robert zv S. Piet en M. S. Vermeulen; Ger- dem zv F. J. H. Barendregt en N, de Jong; Marianne C. dv K. Koopmans en M. J. C. Krijnen. Overleden: Theodorus IV. Kla ver oud 5 jaar. KAASMARKT VOOR DE RADIO ALKMAAR. In zijn pro gramma van 2 Maart zal de KRO om 3 uur des middags in de ru briek „Waar wij wonen" een re portage geven over de Alkmaarse kaasmarkt. ALKMAAR Het negerballet van Berto I'asuka, dat thans voor de tweede maal na de oor log een tournee door Nederland maakt trad gisteravond op in 't Gulden Vlies voor een uitver kochte zaal. Hoe kwam het dat de weinig balletlievende bevol king van Alkmaar ,cn omgeving de weg naar Pasuka's ballet had weten te vinden? Voor een groot deel misschien uit sensatiezucht. Men wil wel immers eens half aangeklede barbaren op de plan ken zien. Maar het waren geen barbaren, die donkere mensen, die het ballet van Pasuka uit maken en zij dansten met een bezieling, die de westerling maar zelden weet op te brengen. Hier nergens de bloedeloosheid die al te vaak in het klassieke ballet door geen perfecte tech niek kan worden gecamoufleerd. Hier de dans, die onmiddellijk ontsproten was uit ziel en bloed. Men kan niet gaan vergelijken met het klassieke ballet Dit is anders. Hier aanschouwt men 'n cultuur, die ons in laatste instan tie vreemd is, maar die ons, misschien door haar primitiviteit in onze overgecultlveerdheid niettemin kan raken. Het ener verend rhythme der volgzame trommen, de razernij soms van de dans. de prachtige mimische begaafdheid der dansers boeit ook ons westerlingen. Wii ziin ervan overtuigd, dat zii, die uit sensa tiezucht het optreden van dit negerballet ziin gaan zien, be drogen zijn uitgekomen. Dp bal- letomaan, die klassiek georiën teerd is, moe+ o.i. hebben geno ten van wat Pasuka en ziin men sen hebben vertoond. Pasuka bracht drie balletten, „De Pro feet." waarin hii ziin beste crea tie od de planken bracht. „De Bruidstraan," tnet sterke humo ristische accenten en „Bloed" met ziin navrante chorengraphi® dat een barbaars bloedoffer uit beeldt. „De Profeet" heeft ons het meest bekoord. Langdurige eva- ti°s heleenden Pasuka's ballet. Pearl Johnson kreeig bloemen, en Pasuka riep Alkmaar dank baar een tot weerzien toe. S. K. Begrafenisvereniging HEERHUGOWAARD-NRD. Evenals vorig jaar houdt de Be grafenisvereniging ,,St. Tecla" in onze parochie haar jaarvergade ring. We menen nu van de ge woonte om convocaties te sturen te moeten afstappen en ditmaal een advertentie te plaatsen, zo dat bijna iedereen kan weten dat er a.s. Vrijdagavond om half acht in Café Jb. Groenland de jaar vergadering wordt gehouden. De jaarverslagen en de be stuurs verkiezing (aftr. herkies baar) komen aan de orde. De agenda wordt ter vergade ring bekend gemaakt. We hopen dat vele leden de vergadering zullen bijwonen. (Zie ook de ad vertentie.) IN NOOD? NIEUWE NIEDORP In ge val van nood voor brand, onge vallen of politie, zijn deze onder de volgende telefoonnummers te bereiken: Brand Tel.. 238, 268 en 254. Ongevallen Tel. 233 en Po litie Tel. 225, L.T.B. vergadering NIEUWE NIEDORP Naar wij van de zijde van het bestuur vernemen zal de aangekondigde vergadering welke hedenavond zou worden gehouden, geen door gang vinden. Deze zal worden ge. houden op 28 Febr. a.s. op de zelfde tijd en plaats. Bijeenkomst R. K. Vrouwenbeweging NIEUWE NIEDORP Op Vrijdag a.s. zal de afd. haar jaar vergadering houden. Deze zal in het clubgebouw worden gehou den. Het bestuur rékent er op dat alle dames aanwezig zullen zijn. Kantoorhouder J. v. Stipriaan gaat vertrekken WINKEL Naar wii verne men zal de kantoorhouder van de P.T.T. te Winkel naar elders vertrekken. Wanneer en waar de heer v, Stipriaan zich zal ves tigen is nog niet bekend. Het vertrek van de heer v. Stipriaan betekent een verlies voor onze plaats. ALKMAAR. Het meisje Agatha L. uit Bloemendaal heeft de rechtszaal al meer dan eens van binnen gezien. Zij stond gis teren in Alkmaar terecht waar zij zich voor de arrondissements rechtbank moest verantwoorden wegens diefstal van diverse kle dingstukken, waarbij zij klaar blijkelijk een voorkeur aan de dag legde voor de kleur blauw. Zij had zich aan een serie van dergelijke diefstallen schuldig gemaakt toen zij als dienstmeisje werkzaam was in Huize St. Jozef te Egmond aan Zee; dat was in Juli 1950. ALKMAAR Het was gisteren op de Alkmaarse rechtbank een dag van aangehouden zaken. Slechts één van de openbare za ken werd in één maal en in zijn geheel afgedaan. Ook de zaak tegen de groenten- en fruithan delaar J. M. uit Oudorp zal in de nabije toekomst nog eens op de recntbankrol voorkomen. De rechtbank besloot deze aanrij dingszaak aan te houden voor "t horen van nieuwe getuigen. M. had met zijn vrachtauto in de Uitenboschstraat, na signaal te hebben gegeven en na te hebben omgekeken, ongeveer 15 meter achter uit gereden. Hij merkte daarbij, dat hij ergens overheen reed, stopte, stapte uit en toen zag hij, dat hij net tienjarig jon gentje J. Kruit had oven-eden. Het kind was achter de auto aan het spelen met zijn autoped. Het had het autowiel over zioh heen gekregen, vertelde het gisteren onbevangen aan de hoge heren achter de groene tafel en zijn moeder vertelde er bij, dat hij een van zijn wervels had ge kneusd. Zoals wij al opmerkten, achtte de rechtbank het van be lang andere getuigen te horen in deze zaak, die dan ook werd aan gehouden. Verduistering berecht. De Alkm. H.L. ha dzich schul dig gemaakt aan verduistering, en die daarom voor de Alkmaar se arrondissements rechtbank te recht moest staan, hoorde gis termorgen de officier va.n justitie Mr. C. J. V. Meischke, 6 maan den gevangenisstraf tegen zich eisen met aftrek van de tijd, die hij in voorarrest heeft doorge bracht. Bovendien werd ver- dachte's terbeschikkingstelling aan de regering geëist. De offi cier grondde deze eis op de in houd van een over verdachte uitgebracht rapport. Bij een vo rige behandeling van deze zaak, die toen was aangehouden ter inwinning van dit rapport, had de officier 1 jaar jeugdgevange nis geëist. Over 14 dagen zal de recht bank uitspraak doen ten onverantwoordelijke manoeuvre Voor de Alkmaarse rechtbank moest zich gisteren de Schoorlse vrachtrijder C. D. verantwoor den. die in de avond van 21 De cember van het vorige jaar aan het zandrijden was in de gemeen te Warmenhuizen. Hii reed met zijn zes meter lange vrachtauto achteruit naar de stortplaats voor het zand, maar hij bleef daarbij een kleine drie meter staan op de Rijksweg, die een voorrangs- weg is Berm en fietspad samen zijn drie meter breed; de lange auto kon du moeilijk anders ma noeuvreren. De auto voerde dim licht en bovendien stond de richtingaanwijzer uit. Dit alles kon echter niet verhinderen, dat een automobilist, komende uit de ver te zoeken is. richting Alkmaar, tegen het ob stakel, dat de zandauto geworden was, aanreed, met het gevolg, dat hij zelf en enkele inzittenden werden gewond. De chauffeur van de aanrijdende personen auto was niet in staat geweest, de zandauto tijdig op te merken, omdat h;j gehinderd werd door een tegenligger. Een helper van C. D. stond op de Rijksweg om het verkeer op het obstakel op merkzaam te maken door te zwaaien met zijn armen Hij voerde evenwel geen licht. Hij was dan ook door de aanrij dende chauffeur niet opgemerkt. D, zelf meende, dat de aanrij ding moets ontstaan zijn door dat de andere chauffeur niet goed heeft uitgekeken. Deze ech ter achtte de manier waarop ver dachte zijn wagen had neerge: zet, de omstandigheden in aan merking genomen onverantwoor delijk. Hij zou de wagen wel gezien hebben, zei hii, als er geen tegenligger was geweest De rechtbank besloot de zaak aan te houden om in de gele genheid te zijn nog andere ge tuigen, dan de gisteren aanwe zige, te horen. GULDEN VLIES 2e Abonn.voorstelling Serie B. ALKMAAR. Kort voor de oorlog in 1939, kwam hier de film „Ninotchka", één van de meest brillante uitingen van de inmiddels overleden regisseur Ernst Lubitsch. De grote vondst van Lubitsch Was, dat hij Greta Garbo voor de titelrol koos, haar talent hierdoor belichtend van een andere zijde dan die van de grote tragedienne; immers, zag en hoorde men haar voor het eerst van harte lachen. De Haagse Comedie, die mo menteel in een „star"-bezetting met dit uiterst grappige blijspel een zegetocht door ons land maakt, zal Maandagavond a.s. voor de 2e abonn.voorstelling in de serie B, in 't Gulden Vlies een opvoering daarvan geven. De hoofdrollen worden vertolkt door Cees Laseur en Heieen Pimentel. De geestige dialoog tussen dit tweetal beheerst het geheel en wat Heieen Pimentel en Cees Laseur daarvan maken was vol doende om bij de première in Den Haag op 10 Dec. j.l. de geheel gevulde schouwburg gespannen en geamuseerd bezig te houden. Van de verdere medespelenden noemen wij o.a.: Gerard Hart kamp, Annie van Duyn, Johan Valk, Brenda Lindbergh, Elisa beth van Brussel, Bob de Lange en Theo Frenkel. De regie is van Cees Laseur. Deze voorstelling brengt een uitermate „gezellige" avond, wat op zich zelf geen geringe ver dienste is in een tijd en een we reld waarin de gezelligheid soms Toen de president, Mr. A. D. v. Regteren Altena, haar vroeg, waarom ze de diefstallen had ge pleegd, kreeg hy een vreemd verhaal te horen. Het kind dat tengevolge van een vroeger von nis onder toezicht stond, be klaagde zich min of meer over haar toezichthouder. Zij was bang geweest voor de man, die haar zou hebben gezegd: je komt toch nooit van me af. Ze had toen gedacht, als ik dan toch de gevangenis in moet, ga ik maar vast stelen. Het was een dwaas verhaal van een vreemde mentaliteit.' De kleren had het meisje mee haar huis genomen. Gedragen had ze die niet en ze had ze evenmin willen verkopen. Had dan toch eens met iemand over je moeilijkheden gepraat, zei de president. Maar er was nooit iemand, met wie ik praten kon, zei verdachte. Er waren twee psychiatrische rapporten over verdachte uitgebracht, maar geen van beiden noemden haar een psychopathe. De officier van justitie, Mr. Meischke, verwon derde zich er over, dat 't meisje geen vrouwelijke toezichthoud- ster heeft gehad. Omdat het kind al 6 maanden en 16 dagen pre ventief in de cel gezeten heeft, vorderde de officier, die met deze straftijd het misdrijf ruimschoots vergolden achtte, 6 maanden en 16 dagen met aftrek en met onmiddellijke invrijheid stelling. Mr. G. van Hilten, pleitte voor het kind, dat hij wilde doen te rechtkomen in een omgeving waar het liefde vindt en begrip. Hij vroeg de rechtbank een straftijd gelijk aan het voorarrest goed toezicht en voorwaardelijke ter beschikkingstelling. De rechtbank ging in raad kamer en gelastte, na hervatting der zitting, de onmiddellijke in vrijheidstelling van het meisje, dat echter nog een andere straf van een maand heeft uit te zitten. BRANDALARM BERGEN. Om klokslag 8 uur Maandagavond loeide het alarmsignaal voor een brand bij pension „de Hertenkamp", een van de grootste pensions van Bergen. Reeds had men de brandweerwagen naar buiten ge reden. toen de telefonische me dedeling kwam, dat hulp niet meer nodig was. Bij nader on derzoek bleek dat men vanwege het slechte weer in het belen dende schuurtje, kolen had uit- gezeefd in de nabijheid van riet matten welke vlam hadden ge vat. Men zag met eigen middelen kans de vlammen te doven. ERNSTIGE VAL BEEMSTER Het vijfjarig zoontje van de heer W. Duin aan de Volgerweg te Beemster had het ongeluk bij het spelen op de hooizolder door een openslaand luik te vallen. Hij kwam met zijn hoofd op de betonnen vloer én zijn toestand liet zich ernstig aanzien. De ontboden arts con stateerde een zware hersen schudding; pastoor van Leipzig diende het jongetje het H. Vorm sel toe. Verforen en gevonden BEEMSTER. Gevonden wer den een zwart wollen kinderwant een huissleutel en gymnastiek schoen. Te bevr. bij de Rijks politie groepsbureau te Beemster. een bruin lederen sportriem door F. Hersbach Oosthuizerweg 27 N.-Beemster, een rubberlaars en snoeischaar in etui en een snoei- zaag in etui door B Finnema Oosthuizerweg N.-Beemster en 'n zak grasmeel door Jn. de Heer, Jisperweg 9, een zwart lederen motorhandschoen en een wit- schapenwollen want te bevr. Laagwaterstraat 8 te Midden- Beemster. LANGEDIJK. De Lange- dijker kolfvereniging hield voor de leden van de plaatselijke sociëteiten 'n tweedaagse kolf- wedstrijd in café van Liempt te Oudkarspel. De uitslagen waren: Korps wedstrijd le klasse; 1 „Ons Genoegen" Nrd.-Schar- woude 421 p.; 2. „Op Maat" Zd.- Scharwoude 407 p.; 3. „Onder Vrienden" Oudkarspel 396 p.; 4. „Vriendenkring" Nrd.-Scharwou- de 362 p.; 5. „Gez. Samenzijn" Zd.-Scharwoude 350 p. 2e klasse: 1 „Gez. Samenzijn" Zd.-Schar woude 404 p.; 2. „Ons Genoegen" Nrd.-Scharwoude 340 p.; 3. „Vriendenkring" Nrd-Scharwou- de 315 p.; 4. „Onder Vrienden" Oudkarspel 262 p. 3e klasse: 1. „Gez. Samenzijn" Zd.-Schar- woude 358 p.; 2. „Onder Vrien den" Oudkarspel 336 p.; 3. „Vriendenkring" Nrd-Scharwou- de 304 p. Personele kolvers le klasse: C. Vlug en G. Mettes ieder 146 p.; P. Kat 144 p.; Fl. Mienes en KI. de Geus ieder 142 p.; N. Rij per 140 p.; A. Berkhout 138 p.; D. Rijper Sr. 137 p.; H. Bekken 135 p. De overige deelnemers in deze klasse hadden minder pun ten. 2e klasse* KI. de Bakker 154 p.; P. Woes- tenburg 148 p.; C. Bruin Jr. 139 p.; Jn Blom 128 p.; Jn. Snijders VEEMARKT PURMEREND PURMEREND 20 Februari Nie't alleen dat het aanbod van runderen een verhoging van het aantal te zien geeft, maar ook het, bezoek wordt weer beter. Daar aan kan men best zien, dat de, voorjaarsdrukte weer een aanvang neemt. De handel in' de vette koeien, waarvan het aanbod iets groter was dan. j.l. week, zette zich al heel kalm in. De prima dieren, dat ging nog wel, maar verder was het maar zo zio, en de af loop was dan ook heel stug. Met de geldekoeien ging het wel, een goed gebruiksoeest met wat melk, was wel verkoopbaar en brengt een redelijke prijs op. Ook op de verse markt begint meer leven te komen daar was een flink aanbod maar ook meer belangstelling en daar worden voor een goed melkbeest, met 'n wit papier hoge prijzen uitge legd. In het jonige vee, zowel pinken als graskalveren was maar een heel matige gang De nuchtere kalveren komen nu toch los, het grotere aanbod geeft dan ook wel een reactie aan de prijzen die flink inzinken en dat geeft een stugge bewe ging. Met de fokkers ging het goed, een goed kalf brengt een flinke orijs op. Op de wolveemarkt was iet een stille boel Het aanbod wordt al geringer wat de slacht schapen betreft en het fokmate- riaal komt nog niet los. Wel ko men er al enkele lammetjes moeders, maar de hoge prijzen, die daarvoor gevraagd worden houden tegen, en het natte weer is nu ook niet aanlokkelijk voor aankopen. De prijzen van de slachtschapen waren weer heel hoog. Met de bokken en geiten was het weer een stugge beweging. Op de vette varkensmarkt was 't weer kalm. De inzet met prijzen van 1.64 lager dus dan de vorige week. Een enkel zwaar exem plaar bracht 'n paar centen meer op. Maar de inzetprijs kon later maar moeilijk gehandhaafd blij ven. En zag het er in de vroegte naar uit, dat het ook met de big gen een stugge beweging zou zijn, later viel dat nog mee daar de handel wel' zo goed was, en de prijzen eerder beter lagen. Öp de paardenmarkt was het weer stiller, en de pluimvee- markt gaf ook geen levendig beeld te zien. 125 p.; C. Berkhout en L. Schrij ver ieder 124 p.; C. Jongsma 121 p.; C. Groot 120 p.; C. Langedijk Cz. 119 p. Dit waren de 10 best geklassificeerden. 3e klasse: Ant. Jonker 136 p.; B. Drost en J. Hink Jnr. ieder 131 p.; Th. Commandeur 127 p. Jn. Schrijver 125 p.; Jb. Prijs en G. Sevenhuy- zen ieder 118 p.; Jb. Rant 115 p.; Fr. Moeyes 112 p.; Jb. Berkhout 112 p.; Jn. Beenker 110 p.; W. Bakker Oz. 109 p. De overige deelnemers in deze klasse had den allemaal minder dan 100 punten. Er werd door 72 personen aan de wedstrijd deelgenomen. Geslagen werden 3 partijen. laarvergadering K.V.P. AKERSLOOT Donderdag avond a.s. om half acht zal er in de zaal van de heer Verduin een jaarvergadering van de afd. KVP gehouden worden, waarop allen zonder uitzondering wor den verwacht. In deze vergade ring zal ook o.a. de bestuursver kiezing plaats hebben wegens het periodiek aftreden van de héren A. Leijen, G. A. van Vliet en André van Sikketerus. De aftre dende leden stellen zich weer herkiesbaar. De candidaten voor het nieuwe bestuur kunnen wor den ingediend tot voor de verga dering bij de secretaris. Ook zal in deze vergadering een nieuwe voorzitter gekozen worden i. v. m. het periodiek aftreden. Hierna zal een rede worden gehouden door de heer J. de Boer, burge meester van Obdam. Een avond die aller belangstel ling zal vragen. Komt dus allen! In de loop van deze maand zal de mntributie ad Tl.50 worden geïnd. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond: GUUR WEER Matige tot krachtige wind tus sen Zuidwest en West; wisselende bewolking met enkele buien, sommige vergezeld van hagel of natte sneeuw. Tijdens opklarin gen in de nanacht hier en daar lichte nachtvorst, overigens wei nig verandering in temperatuur. HOOFDKLASSE LIBRE TE DIRKSHORN DIRKSHORN De B.V. „Krijt op Tijd" te Dirkshorn in zaal Supér heeft de eindstrijd hoofd klasse libre van het district Schagen van de Ned. Biljartbond toegewezen gekregen. Deze eind strijd om het persoonlijk kampi oenschap zal worden gehouden op 23, 24 en 25 Februari a.s. De wedstrijd begint op Vrijdag 23 Februari des avonds 19.00 uur. Vervolgens Zaterdag en Zondag beide dagen des namiddags 14.00 uur. De navolgende 8 spelers zul len in deze strijd uitkomen: C. Sprenkeling van „Holl. Noorder kwartier" te Schagen, M. A. de Groot en N. Pronk van „Ons Ge noegen" te Warmenhuizen, P. Bijhouwer en M. Fijnheer van „Voorwaarts" te Winkel en A. Bakker. Jac, Bregman Sr. en Nic. Kóssen van „Het Groene Laken" te Burgerbrug. Voor de heren sportliefhebbers een pracht gelegenheid om weer eens echt van de mooie edele sport op de groene lakens te kunnen genieten. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Warmenhuizen, 19 Febr. '51 Geachte Redactie, Onder het kopje: .,De Wegzak kende schoolmuur" in Uw blad van heden 19 Febr., wordt recht streeks een naam genoemd, het welk voor mij aanleiding is een weinig plaatsruimte te verzoeken om enkele feiten te weerleggen. Ware het schoolbestuur tacti- scher te werk gegaan, dan had deze schrijverij rustig achter wege kunnen blijven, thans ech ter word ik wel genoopt dezelfde weg te volgen die genoemd be stuur heeft ingeslagen. Het was mij bekend dat het schoolbestuur zou reageren op het verslag van de gehouden Raadsvergadering van Woensdag 14 Febr., in welke vergadering o.m. aan de orde kwam het ver zoek van het bestuur der R.K. Jongensschool, om mede te wer ken tot herstel van de in deso late toestand verkerende noord zijde van dit gebouw, hetgeen neer komt op de vraag of de Ge meente befeid is de kosten te dragen en dit wel ingevolge Art. 72 der L.O.-wet. Bij dit verzoek waren ingesloten een rapport van de Kerkelijke opzichter waarin op de onhoudbare toestand werd gewezen, en advies gegeven de W.C.'s te sluiten wegens het ge vaar en dat wegens het feit dat deze toestand zou ziin te wijten aan een constructiefout. Deze herstelkosten zouden vol gens Art. 72 der L.O.-wet door de Gemeente moeten worden ge dragen. Tevens zou ter voorko ming van ongelukken een bevei liging moeten worden geplaatst, waarvan de kostenberekening was bijgevoegd benevens een rapport van de Gemeenteopzich- De regen van het weekeinde heeft alle wedstrijden'weggespoeld en wij voegen aan alle afgelastingen nog één toe: onze voetbalprijs vraag. Geen enkele van de wedstrijden die wij U vorige week te raden opgaven ging door. Niet alleen voor de spelers dus, maar ook voor de deelnemers aan de prijsvraag geldt deze week: pech gehad en volgende Zondag beter! En hier is dan weer de volgende reeks wedstrijden: UITSLAG NIET INVULLEN Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WI) DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijiers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. ter, die verklaart dat dit als ge woon onderhoud moet worden beschouwd, daar het niet te wij ten is aan een of andere con structiefout en dus niet valt on der Art. 72 der L.O.-wet. Nu komt in het berichtje van gisteren het schoolbestuur met de klacht dat het reeds eerder, nl. in 1946 de aandacht van het gemeentebestuur heeft gevestied op de gevaarlijke toestand. Ei wil dit geenszins betwijfelen, maar dit heeft de raad nooit be reikt. Wat wel te wijten zal zijn aan het feit dat het niet aan haar was gericht. Dit neemt niet weg dat het. aan de Raadsleden be kend was, omdat het onderwerp in de afgelopen jaren door een der leden is aangeroerd. Thans in Februari 1951 bereikt de Raad bovengenoemd verzoek. Om nu aan dat eeuwige geleuter, wie er nu voor de onkosten moet opko men, of het Gemeentebestuur of het schoolbestuur, een eind te maken, heb ik het volgende be toog gehouden: „Niet de kwestie wie moet be talen is urgent, maar die van her. stel. Ik begrijp het schoolbestuur als eigenaar niet omdat zij door haar opzichter op het gevaar is gewezen en nu met de onkos ten tevens de verantwoordelijk heid tracht af te schuiven. Overwegend dat ook de gemeen te hierin verantwoordelijk is, ge let op de ongelukken die het ge volg zouden kunnen zijn en stel ik voor om aan de hand van de bouwverordeningen he<t schoolbe stuur opdracht te geven, onver wijld de nodige verbeteringen te laten aanbrengen en nadien door deskundigen uit te laten maken voor wiens rekening de onkosten werkelijk zijn." En hiermede ging de gehele raad acooord inclusief het lid Groot, medeschoo(bestuurder. Tot zover het gehele geval. Nu suggereert het schoolbe stuur dat niet op de hoogte zou zijn geweest van de feiten en dat de raad nu maar heeft be slist dat 't schoolbestuur de kos ten moet dragen Mijne Heren schoolbestuurders dit is inderdaad alles wat ik van de zaak afweet. Ik geloof wel, dat 't tot U zal doordringen dat het zich vergewissen ter juiste plaatse, het ondoordacht grijpen naar de pen onnodig maakt. Met dank voor de -verleende plaatsruimte, Hoogachtend: A. Nannes. dooga V. Na PURMEREND, 2 Febr. Aangevoerd: 6000 kipeieren 11 12; 2000 eendeneieren 9, per 100 stuks. Veemarkt: 578 stuks runderen: 190 vette koeien 2 2.70 per kg, handel: stug; 214 geldekoeien 390730, goed; 128 melkkoeien 6501050, kalm; 14 pinken 380550, kalm; 8 stieren 6001275, goed; 24 graskalveren 240360, kalm; 932 nuchtere kal veren v. d. sl 3060, stugger; 155 idem v. d. fok 55125 per stuk, goed; 252 vette varkens v. d. sl. 1.501.64 per kg, stug; 930 stuks: magere varkens 4060, iets be ter; biggen 2232 en 3255, vlug 233 stuks; schapen, weiderij, 95 190, vlug; lammeren 80115, vlug; 22 bokken en geiten 10 50, stug; 48 paarden 550850, heel kalm; 12 fokzeugen 180 325 per st, kalm. Totaal 3152 st. 350 konijnen 210 per stuk. AVENHORN. 300 kg. spruit- kool 3942; li.700 kg. witte kool Dene 7.109; 17.500 kg. rode kool 6.50—16.10; 2000 kg. gele kool 6.807.50; 500 kg. groene kool 14.7030; 36.700 kg. uien frove 3.704.60; gewone 23.90; riel. 3.10—3.60; 14.300 kg. bieten I rond 6.207; II rond 4.104.40 35.200 kg. peen II 4—4.10; III 4 4.50; IV 4; 200 kg. ramanas 10.30. WARMENHUIZEN. gele kool 8.50; witte kool 5.509.80; rode kool 6.5016.20. Eierveiling Holl. Noorderkw. ALKMAAR. De aanvoer van 12 tot en met 17 Febr. 1951 bedroeg 203516 stuks kippen eieren. Prijs per kg. f 2. N.-SCHARWOUDE. 7000 kg. uien 2.103.30; grove 3.603.70; drielingen 1.70; nep 13; 1500 kg. een B 4; C 4; 15.000 kg. rode ooi 6.50—16.20; 14.000 kg. gele kool 6—7.60; 133.000 kg. witte kool 5.50—8.30. In een dei de binnenste deme stadsv uniek wordt Nederland. de hoeksteen der Eeuwigd geestelijke e Deze kapel te Utrecht is ken tijds n vervanging v; pel van het Kapel troont risticus, uitn< geestelijke ki ken, permane Zusters van 1 een steeds g biddingspubli Kapel veria jongelui en z van allerlei 1 standen en brengen er c dag hun kort het H. Sacra: Bij de plei steenlegging ainaal, heeft Zusters van Eeuwigdureni H. Kooien O. het. Aanbiddi ters en lekt treerd. „De hij toen, „hei trum van ons ontstoken in Liefde, waar alleen in dez< het Aartsdioc land en ver men verwarn verkleumd d' ten gaan. W< verzadigen n Levens en zii ken met de 1 Nauwelijks heeft de ver de Kardinaal, van het Aai Huurdeman ning verricht plechtig Dar waaronder P: wederom de die velen kc „deze dag di heeft" en ui vreugde om zovelen, die voortaan in d van God troo Aan het voorlopig noj zou kunnen 1 De 32-jarig Callard, zal Electric „Ca in een vlucY op New Foi vlucht met brandstof i „Canberra" den. Binnen enl opleiding var worden volto welke uit h deze lichting den samengc derdeel, dat vechtsgroep overeenkomt deelte van e derdeel, de vechtsgroep, king van strijdkrachten troepen, welk optreden in g onder zijn bc De laatste lichting 1949- commandant velde worden den de infan tereenvolgens samenwerking en de lucht daarna tijden in de gevech verenigd met rende onderde De bataljon naam „Unito" der bataljons terrein van Oldebroek op

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2