Geen met d PLANNEN VANDE V.V.V. Kaas en bloemen FILMS VAN DEZE WEEK Leidse burgemeester ere-burger van Zuidlaren TEKORA ALKMAAR EN OMSTREKEN Luchtvaart- propaganda-avond Raadsvergadering Harenkarspel Gesneuveld in Korea BLOEMBOLLEN PAKKET Bouw rusthuis aangevangen de superieure taNDCREAM__ Met stomheid geslagen GENERAL MOTORS verhogen autoprijzen Toenemende tegen stand der roden r Waarheen? Duur? Promotor van de paardenmarkt Marktberichten De lasï moe PAGINA 2 ZATERDAG 24 FEBRUARI 1951 Dat de Alkmaarse kaasmarkt een onbetaalbare reclame is voor het Nederlandse zuivel, is zo onderhand een axioma geworden een stelling, die niet bewezen behoeft te worden, omdat ieder een ervan overtuigd is. Ook de aanvoerders, in hoofdzaak de le den van de Bond van op Coöp grondslag werkende Zuivelfabrie ken en nog enkele zelfkazende boeren, die hun kaas alleen nog ter markt aanvoeren, omdat zij inzien, dat zij daardoor reclame maken voor hun product. Waar echter anderen voor hun recla me moeten betalen, krijgen zij bij het maken van deze reclame geld toe in de vorm van idem zoveel per kilo aangevoerde kaas. Dat krijgen zij sinds jaren, om dat zij op een onzalig ogenblik dreigden weg te blijven, als hun markt-onkosten niet vergoed kregen. Hiermede was telkenjare een bedrag van f 30.000 gemoeid die aanvankelijk van regeringswege beschikbaar werd gesteld, later door het Bedrijfsschap Zuivel, 't vorig jaar door de Kaas- en Bo- tercontrolestations „Noord-Hol land" en „Friesland" en dit jaar zal naar verwacht wordt het Reclamefonds van de Neder landse Zuivelindustrie ervoor zorgen. Dat besteedt zo ongeveer een millioen aan collectieve re clame in binnen- en buitenland en daarbij vergeleken is het be drag van f 30.000 voor de kaas markt maar een habbekrats. Helemaal zeker is het nog niet dat het bedrag er dit jaar komt, maarhet staat er goed voor", zei de heer v. d. Post op de dezer dagen gehouden bijeen komst van alle organisaties, die iets voor de kaasmarkt voelen en doen. Op initiatief van VVV waren deze organisaties ter vergadering RIPPING-BUNNIK-FONDS ALKMAAR Het door de raad der Gemeente Alkmaar in zijn vergadering van 11 Oct. in gestelde „Ripping-Bunnik-Fonds" heeft ultimo December 1950 zijn 2e boekjaar afgesloten. Dit geeft aanleiding nog eens de aandacht van de inwoners van Alkmaar te vestigen op dit Fonds, ingesteld ingevolge de uitdrukkelijke wens van wijlen Mevrouw RippingBunnik (we duwe van de oud-burgemeester van Alkmaar, G. Ripping), die daarmede blijk gaf, een open oog te hebben voor de belangen van de Alkmaarse ingezetenen hun geestelijke ontwikkeling en ma teriële noden. In haar testament omschreef Mevrouw RippingBunnik het doel van het Fonds als volgt: Ie Aan min- of onvermogende jongelieden, onverschillig van welke godsdienst of van welke kunne mits een meer dan middelmatige aanleg hebbende ter tegemoetkoming in de kosten van hun studie een zogenaamde studiebeurs toe te kennen. 2e Lijders of lijdsters aan tu berculose, onverschillig van wel ke godsdienst, min- of onvermo gend zijnde, die op medisch ad vies verpleging behoeven in één der in Nederland bestaande sa natoria, daarin voor rekening van het Fonds te doen verplegen. De hier bedoelde personen, moeten ten minste een vol jaar ingezetenen der gemeente Alk maar of minderjarige kinderen van zodanige ingezetenen zijn. Dit Fonds heeft het mogelijk gemaakt, dat reeds vele in finan ciële zorgen verkerende ouders van studerende kinderen de door hen gewenste studie (Hoger on derwijs, MTS of Kweekschool) konden aanvragen of voortzetten Bovendien werd enkele malen 'n bijdrage verleend in de hoge kos ten van sanatoriumverpleging. Degenen, die menen, voor 'n bijdrage uit het Fonds in aan merking te komen, kunnen hun verzoekschriften inzenden aan de Beheerders van het Ripping- Bunnik-Fonds bureau Diggelaar- steeg 2, te Alkmaar. Alkmaarse Kamermuziek Vereniging Woensdagavond a.s. zal Theo v.d. Pas een pianorecital geven voor de Alkmaarse Kamermuziek Vereniging, in plaats van het Amsterdams Kamermuziek Ge zelschap, dat door omstandighe den verhinderd werd. Het te spe len programma wordt nog nader bekend gemaakt K.A.B.-HOEKJE Rome-actie geëindigd ALKMAAR Dezer dagen zal de Rome-actie officieel ten einde zijn, dat wil zeggen dat het geld dan via de vakafdelingengeind is en aan ons comité is afgedra gen. Bijna 800 leden hebben bij gedragen om de reis voor drie afgevaardigden mogelijk te ma ken. Maar uit dat getal blijkt wel dat niet allen hebben mee gedaan. Wij kunnen ons dat voor stellen. Toen wij met 4e Rome actie begonnen werd er haast nog niet over geschreven en ge sproken. Maar nu. Elke dag op nieuw lezen wij er over hetzij in de vakbladen of Herstel, hetzij in de dagbladpers of op raam biljetten. Schrijver van dit hoekje heeft al heel wat vergaderingen be zocht, in diverse plaatsen waar men een of meer Romereizen heeft verloot. De algemene in druk is dat velen op 't laatste moment spijt hebben niet meer hun kans te hebben waar geno men. Daarom willen wij nog een maal 'n kans geven aan allen, die nog niet hun ene gulden hebben afgedragen. Als U mee wiit lo ten voor de gratis Romereis, S'tel dan onmiddellijk de bijdrage ter hand aan het vakafdelingsbe stuur opdat alsnog ook Uw naam in de trommel met loten gede poneerd kan worden Woensdag 14 Maart zal de trekking plaats vinden, wacht dus niet te lang. Er is een spreekwoord: lest best, maar wij garanderen niet dat dit hier van toepassing is. gekomen en zo hoorden wij, dat de Commissie tot Behoud van de kaasmarkt weer twee kaaskeu ringen zal organiseren: dat het reclamefonds voor de kaasmarkt weer hele kazen in de kleine Waag en beschuitjes met kaas in de grote Waag zal verkopen. Ook de Middenstand was er vertegenwoordigd: wat die zal doen voor de kaasmarkt, hoor den wij niet; wij weten echter, dat de Middenstanders, althans die in de city, van de kaasmarkt 'profiteren en daarom gaarne hun contributie aan de VVV verdubbelen of verveelvuldigen. En dat is ook wat waard, want VVV heeft weer grote plannen, om de vreemdelingen, die naar de kaasmarkt komen, te trekken en wat langer hier te houden. Film en Kaasmarktspel Zo wordt er aan gedacht het Kaasmarktspel, dat op „Van de Wadden tot het IJ" zo'n succes had, elke Vrijdag te doen opvoe ren; als de onderwijzers en de kinderen weer willen medewer ken, zal dat een aardige attrac tie worden gedurende het mid daguur." Gestreefd wordt naar de fees- stelijke opening van de kaas markt op de laatste Vrijdag van Aprilaan deze opening zou dan een kleurige luister bijgezet worden door een tulpenfeest, waaraan de bollenkwekers van Heiloo en Limmen hun mede werking zullen verlenen. Op het bericht, dat hierover al eerder werd gelanceerd, hebben de bollenkwekers uit Beverwijk en contreien, alsook die van Bree- zand en ommelanden zich ge meld met het verzoek, of zij ook mee mochten doen. En dat mo gen zij natuurlijk; hoe meer bloemen, hoe meer kleur aan dit kaas- en bloemenfeest. De federatie van VVV's heeft de organisatie op zich genomen en komt vandaag in vergadering bijeen, om de plannen aan de mogelijkheid te toetsen. Voorts overweegt de VVV een film van de kaasmarkt en de stad te laten maken, die dan ge durende heel de zomer in een der Alkmaarse theaters er lyerd gedacht aan het gemoder niseerde Rex-theater te laten draaien. Ook de Hoornse WV liet van de Coen-stad zo'n filmpje maken dat op deze bijeenkomst door Kino Service Flandria gedraaid werd. Het was een uitstekend filmpje, dat de oude schoonheid van net stadje aan het Hoornse Hop op suggestieve wijze in beeld brengt. Zo zou van Alk maar ongetwijfeld ook iets moois te maken zijn. De financiering van dit project zal de financiële commissie van de VVV echter nog wel wat hoofdbrekens kos ten. Gelukkig, dat daar mannen in zitten, die voor niets staan. Of het filmpje deze zomer al zal draaien, dat zijn wij nog zo vrij te betwijfelen. RUILVERKAVELING BEGONNEN ST. MAARTEN De ruilver kaveling van de polder Valkoog is stevig op gang gekomen. De heer Nijland, aanvankelijk belast met de leiding van dit werk is thans door een andere functio naris opgevolgd. Het belangrijk ste werk bestaat op het Ogenblik nog uit het aanleggen van een aarden baan waarop straks een wegdek komt. Deze nieuwe straat weg loopt van de Stroeterdijk dwars door de landerijen naar de wielen achter de begraafplaats van St. Maarten, slingert in flau we bochten langs deze wielen en eindigt tenslotte bij het dorp Valkoog na het laatste gedeelte langs egelamentsloot te hebben gelopen. Dit wordt de hoofdweg van de Valkogerpolder; en om dat deze polder ook van vaar- in ri.jpo'ider zal worden herschapen straks de spil waar alles om draait. ONZE AGENDA TONEEL: Schipper naast God, door Goossens Volkstoneel om 8 uur in het Gulden Vlies. FILMS: Harmonie: Annie get your gun, alle leeft. Victoria-theater: Straal jager no. 3 antwoordt niet, 14 jr. Rex-theater: De Hartenbreekster, alle leeftijden; Cinema Ame- ricain: Captain China 14 jaar. ZONDAGSDIENST DOK TOREN wordt waarge nomen door de artsen J. Pot, Kennemerstr.weg 65, tel. 3117 en J. F. Nijman, Oudegracht 283, tel. 2384. ZONDAGS- en NACHT DIENST APOTHEKEN: Met ingang van heden avond 18 uur zal deze week, buiten de norma le openingstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Har tong van Ark, Apotheker J. v. d. Mark, Lange- straat 1. BERGEN Onder auspiciën van de Noordhollandse Aero-Club gaven enkele personeelsleden van de K-L.M. hun indrukken weer over de luchtvaart. Genoemde Aero Club had reeds in 1946 ge tracht om een gedeelte van het Berger vliegveld met enige toe stellen over te nemen. Het mocht echter niet gelukken. De heer Noorddam van de Rijksluchtvaartschool sprak over de opleiding van vliegpersoneel. Reeeds waren door deze school 130 man opgeleid en thans ont vangen er nog 180 man een op leiding. Hij noemde deze oplei ding van schoolbanken tot cock pit enig in de wereld Hierop in aansluiting werd de film „De vliegende Hollander", waarin de opleiding wordt weergegeven, vertoond. De heer van Ulsen, chef vlieg- dienst K.L.M., wonende in Ber gen, gaf een uiteenzetting van de navigatie. Na zi»n opleiding in 1934 kwam hij bij de militaire luchtvaart en leerde oP primitie ve wijze navigeren. Om zioh te orienteren moest hij maar kijken naar de naamborden op de sta tions en zo gebeurde het dat hij eens Hilvarenbeek las, doch he laas, hij kende de plaats rriet. Nu moest hij maar naar de A.N.W.B. borden kijken, wat hii dan ook prompt deed! Er was immers niet anders. Later kwam het kompas, de peiling op de radioostations en nu met April komt het radarsta tion op Schiphol klaar, waardoor het mogelijk wordt vrijwel zon der zicht te landen. Mej. Mulders stewardess een van de 1200 le den van het personeel deelde me de dat meisjes van 22 jaar met kennis van kinderverzorging of verpleging en talenkennis, na een opleiding van 6 weken theorie en 8 weken practijk stewardess kun nen worden. Tenslotte werd de film „Dit is bediening mijnheer Wilson" vertoond. HARENKARSPEL Dinsdag middag a.s. komt de gemeente raad van Harenkarspel in open bare vergadering bijeen ter Ui- handeling van een vrij omvang rijke agenda. In behandeling kómt o.m. een verzoek van de stichting Gezinszorg Oude Nie- dorp om een subsidie van 25 pet. in de salariskosten van de gedi plomeerde en van 40 pet. in de salaris-kosten aan de niet geldi- plomeerde gezinsverzorgsters en gezinshulpen. Op de begroting was hiervoor reeds e,en bedrag van f 250.- uitgetrokken. Aangezien B. en W. er tot op heden niet in zijn geslaagd om tegen het van overheidswege toegestane rente-maximum een geldlening aan te gaan voor het bouwen van het complex voor huisvesting van bejaarden te Tuitjehorn, en het niet beschik baar komen van de benodigde gelden de bouwwerkzaamheden zou stagneren, stellen zij voor om het lopende rekening-crediet bij de Bank voor Nederl. Ge meenten te verhogen van f 7000.- tot f257.000.—. Dan komt er een hele serie sa larisherzieningen aan de orde, o.m. bevattende voorstellen tot het verhogen van de jaarwedden van de wethouders met 10 pet. en een verhoging van het salaris van de secr. penningm. van het Burgerl. Armbestuur van f 264. op f 360. Ook zouden B. en W. een vijf tal percelen aan de Galgenkade willen laten aansluiten op het waterleidingnet Dit is mogelijk geworden door de aansluiting van een 25-tal percelen in de buurt schap Tolke, gedeeltelijk beho rende tot de gemeente Schagen en gedeeltelijk tot de gemeente Barsingerhorn. In het jaarlijks overblijvende onrendabele deel der kosten (f 953.52) moet de ge meente Harenkarspel f 190.70 bij dragen, doch is voornemens, de helft daarvan middels een in het leven te roepen straatbelasting op de betrokken personen te ver halen. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie in Korea op 12 Februari j.l. de volgende militairen zijn gesneu veld: Korp. N. Bot uit Zandvoort. Korp. T. L. Boukema uit Rot terdam. Sold. T. J. den Haag uit Rot terdam. Sold. Ie kl. G. O. van Maarse- veen uit Amsterdam. Korporaal Bot werd geboren op 30 November 1923, ongehuwd. Hij vertrok na de oorlog als oor logsvrijwilliger naar Indonesië en diende daar bij het garderegi ment grenadiers. Het vorig jaar keerde hij in Nederland terug. Korporaal Boukema diende, voor hij zich meldde voor het Korea-detachement, als dienst plichtige bij de Nederlandse luchtmacht. Hij was ongehuwd. Soldaat de Haan, geboren op 12 November 1928, diende als vrijwilliger bij het korps mari niers voordat hij naar Korea vertrok. Hij was ongehuwd. Soldaat van Maarseveen, ge boren op 26 September 1923, heeft na de oorlog als vrijwilli ger jn Indonesië gediend. Ook hij was ongehuwd. Advertentie) €xtra goedkoop 50 grootbloemige gladiolen, 50 enkele anemonen, 50 dubbele anemonen, 50 franse ranonkels, 50 „klavertjes vier", 25 dwerggladiolen, 6 koninklijke lelies, 4 rijkbloeiende dahlia's en 15 rijkbloeiende vaste planten Grails als reclama 1 Aaronikelk voor kamorcultuur Alles prima kwaliteit niet goed, geld terug Totaal 300 stuks Volledige plantoanwljxlng wordt bijgevoegd. Betaling onder rembours, per postwissel of op giro 489917 SCwekery BAKKER-VAN DIJK HILLEGOM 52 TELEF. 5396 Wij verzenden ook geschenkpekketten naar het Buitenland Harmonie Annie get your gun De Harmonie geeft deze week een kostelijke geestige show film, Annie get your gun" met als motief de geschiedenis van een eenvoudig meisje, dat door haar schutterskunsteij verzeild raakt in de Wild West Show van Buffalo Bill, die met een troep indianen en cowboys het land afreist. De kampioen schut ter, Butler, moet in het meisje zijn meerdere erkennen en tij dens de tournee, waarin Ann'ie medewerkt, komen er moeilijk heden. Annie reist dan met Buf falo Bill en zijn troep naar Europa, stapelt succes op succes, maar komt, vol medailles, doch berooid terug. Met Butler, die ze niet heeft kunnen vergeten, en die bij Pawnee Bill is gaan wer ker», komt ze uiteindelijk tot een accoord tengevolge waarvan de twee shows voortaan samen gaan. Al is show en zang hier de hoofdschotel, toch is er van deze dwaze geschiedenis een vlot lo pend verhaal gemaakt, dat vol humor spanning en romantiek, een aardig beeld geeft van het circusleven van vorige genera ties. Uitvoerig nieuws uit binnen- en buitenland vult mede het programma. De week in bee'd Polygoon was er direct bij om een nieuwtje in een Twentse textielfabriek, een carillon in plaats van de naargeestige sirene, te verfilmen. Het schoonrijden op de Haagse Hoky lokte ook de camera-mensen, die nog in Alk maar verschenen om de mode show van Plattelandsvrouwen ..Goede Kleding", vast te leggen. Verder geeft het journaal nog opnamen van de eervol vermelde H. Ms. „Tromp" en gunt het ons een blik in het gerestaureerde museum van Oudheden te Leiden om een ogenblik tussen de mum mies, de heilige apen er» oud glaswerk te dwalen. Uit het buitenland de Parijse defensie-conferentie, wielrennen in Luxemburg, dethuiskomst van de gevluchte .koning van Ne pal en het vorstelijk huwelijk van de Sjah van Perzië. We zien ook hoe negers van de Goudkust hun Parlement kiezen, hoe ver de nieuwste Amerikaanse kanonnen schieten en hoe de ingesloten troepen op Korea uit de lucht worden bevoorraad. Victoria Straaljager No. 3 antwoordt niet Na eer» interessant journaal, waarin hier een filmische biogra fie van Eisenhower is opgeno men, draait in Victoria de span nende vliegersfilm Straaljager No. 3 antwoordt niet. Een oud-oorlogspiloot, die na tal van bombardementsvluchten ongedeerd uit de oorlog kwam en al spoedig een vergeten man was die er een particulier vliegschool- tje op na hield, kreeg op 'n goe de dag een aanstelling als in- vlieger van een vliegtuigmag naat. die met straaljagers expe rimenteert. Nadat de magnaat zelf, bii een poging eer» nieuwe straaljager in te vliegen zijn be nen heeft gebroken, kriigt Bren- nan zo heet de held de kans van zijn leven; via de Noordpool vliegt hij in recordtijd naar Washington. Maar de vlieg tuigontwerper, een ingenieur, die ook in dienst van de magnaat is. heeft ook een straaljager No. 4 ontworpen, waarvan in nood de hele cabine logehandled kan worden, om dan met een para chute omlaag te komen. Hij eist de eer voor zich op de eerste proefvlucht te maken, doch ver ongelukt. Tijdens de vlucht kon hij echter tot het laatste moment aanwijzingen geven aan zijn monteurs, in de hoop, dat zijn ri vaal Brennan de volgende proef vlucht tot een goed einde brengt. Hetgeen geschiedt. Met zijn suc ces krijgt hij ook het meisje, waar hij alles voor waagde. Eer» soms adembenemende film, die de bezoekers heel de avond in spanning houdt. Rex-theater De Hartenbreekster Een gezellige film, die Deenna Durbin weer eens op het witte doek brengt, is „De Harten breekster", een onschuldig ver haal, waarin een meisje, dat vrij. wel zonder middelen van be staan naar New York komt om er haar geluk te beproeven als zangeres. Het gaat haar aanvan kelijk niet voor de wind en het meisje, Louise, moet als ouvreuse in een theater beginnen. In het goedkope restaurant van Wechs- berg ontmoet ze een eerlijk ad vocaat, die het ook al niet ver gebracht heeft. Door list weet zij hem een baan te bezorgen en zonder kleerscheuren, waarbij Wechsberg een oogje in het zeil houdt bouwt zij voor zich en haar advocaat een bestaan op. Een kostelijk, goedmoedig en zonnig geval, waarbij Deanna verscheidene liedjes zingt en haar publiek weer aan zich ver plicht. Vooraf het nieuws en een filmpje over hobby's. Een prettig program. Cinema Americain Captain China De Paramountfilm ,,c9ptain China" is eer» echte avonturen film, waarbij in een storm op de gevaarlijke oceaan een verbeten strijd om 't behoud van het schip wordt gestreden. Doch niet alleen om het behoud van de schuit wordt gevochten, ook onderling wordt een robbertje uitgevoch ten tussen Captain China en en kele van zijn vroegere kamera den, welke laatsten hun kapitein hadden willen laten verdwijnen Maar Captain China zegeviert op alle fronten, want het spreekt vanzelf de romantiek ont breekt ook in deze zeemans ge schiedenis niet. In 't voorprogramma een aar dige tekenfilm in kleuren. ZIJPE Op het terrein aan de Sohagerweg nabij Schagerbrug, tot voor kort toebehorende aan de heer G. van Schaick,' heerst thans een intense drukte. Men is begonnen met het bouwen van 't nieuwe grote tehuis voor oude- lieden. dat wellicht het modern ste en best geoutilleerde van ge heel Noordelijk Noordholland zal worden en met het bouwen waarvan dientengevolge ook ton nen zijn gemoeid. Op het uitge strekte bouwterrein zijn een aan tal directie- en werkketen verre zen. Een zware dragline graaft een sloot of diept de bouwput uit. Daarnevens staat weer een gigantische hei-installatie opge steld. welke houten palen van 12 meter diep de grond in jast tot op de vaste zandplaat Deze pa len verdwijnen geheel diep onder de grond, want er komen nog be tonnen oplangers of opzetters bo venop. Hierdoor wordt het rotten van de palen volstrekt voorko men. Weer verderop zien we mannen graven langs de met zorg door de uitzetters geplaatste pi ketpaaltjes. Anderen slaan een brug over de sloot of verzorgen met auto's het transport van be tonmolens, balken, palen, plan ken en stenen en al datgene, wat nodig is om een ongestoorde voortgang van de werkzaamhe den te waarborgen. Een groot werk is aangevangen. Wanneer het straks gereed komt, zal de woningnood in Zijpe in één slag vrijwel tot het verleden behoren. (Advertentie) Uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en de speciaalbranche. 38: Zoals men in Engeland zoekt naar „de Steen", zo speurt men in Noord-Holland naar de Oterleker Brandweerstaf, die vorige week uit de Alkmaarse Brandweerkazerne verdween. Blijkens de foto bevindt de staf zich nu in de stad van de Drommedaris: Enkhuizen, alwaar hij aan de Enkhuizer Brandraad ter hand werd gesteld. Deze heeft de staf nu doen ophangen in de Brandraadkamer ten stadhuize in afwachting van de stappen, welke de Alkmaarse Brand weermannen zullen onderne men om weer in het veelbe geerde bezit van deze trophee te komen. Twee Enkhuizer brandweerlieden met de ver overde staf. In Treviso is een onbekende man van middelbare leeftijd in het ziekenhuis opgenomen, die letterlijk met stomheid geslagen is. De man had in een café de uitslag van een voetbalpool ge hoord en het bleek, dat zijn nummer gewonnen had. Hij riep „Ja dat is mij nummer" en zak te toen in elkaar. Hij kon nadien slechts onverstaanbare klanken uitbrengen. De dokter zeide, dat het hier waarschijnlijk een ster ke emotionele schok betreft. Reuter tekent aan, dat de pa tiënt waarschijnlijk bij zijn her stel een tweede schok zal krij gen als hij hoort, dat hij niet de enige gelukkige was. De prijs moet namelijk verdeeld worden, zodat hij slechts 425 gulden zal ontvangen. (Eigen bericht) Naar wij vernemen heeft de General Motors Company bekend gemaakt dat de prijzen voor de auto's die door haar worden ge ïmporteerd, voortaan ongeveer 12 procent hoger zullen liggen dan tot nu toe het geval was. Zo zal een auto. die in Januari nog ƒ5100.- kostte bijna ƒ6.000- moeten opbrengen; voor wagens van 7.100.. 'zal men voortaan ongeveer 8.000.- moeten be talen etc. Tot de merken die door G.M.C. worden geïmporteerd, behoren o.a. Buick; Pontiac, Vauxhaull, Opel en Chevrolet. De prijsstijging geldt niet al leen de personenauto's, maar ook ds vrachtwagens. R. K. Jongemannenvereniging te Bergen BERGEN De leiding van de ze vereniging bestaat uit 24 he ren (oud Jozef gezellen) die een z.g.n. Raad van Buur voorstellen waarin besloten is ook voor de jongens van 14 tot 16 jaar gele genheid te geven zich Zondag avonds te ontspannen onder hun leiding. VOORDRACHT GEMEENTE-ONTVANGER HEER HUGOWAARD In verband met het vertrek van de heer H. Hoogland als gemeente ontvanger per 1 April a.s., we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, is door B. en W. van Heer Hugowaard de volgende voordracht voor het vervullen van deze vacature op gemaakt: 1. P. Kootker, klerk ten kanto re van de gemeente-ontvanger te Den Helder. 2 A. M. Schouten, adj. commies ten kantore van de gemeente ontvanger 'te De Bilt. In de raadsvergadering van Dinsdag a.s. zal de benoeming plaats vinden. DE STRIJD IN KOREA Aan de buitenwijken van Seoel worden artillerie- en mortierduels gehouden. De noordelijken ge bruikten houwitsers en mortieren van Russisch type. Amerikaanse eenheden zijn Pjongtsjang bin nengetrokken. Zij lieten de stad achter zich en bewogen zich nog zes kilometer noordwaarts. Naar men aanneemt bevindt zich de noordelijke hoofdmacht in Hoengsong, dat zwaar bescha digd is. Naar gemeld wordt heb ben de noordelijken de opmars der geallieerden in dit gebied vertraagd. Geallieerde stafofficieren gaven toe, dat het tempo van de opmars vertraagd is, doch zij voegden hieraan toe, dat alle verbonden eenheden gestadig bleven opruk ken en dat zij de wig, die de communisten tussen Wondjoe en Jojoe in de geallieerde linies hadden gedreven, hebben veran derd in een saillant der verbon denen in de communistische stel lingen. Amerikaanse troepen hebben thans de buitenwijken van Hoen song bereikt, ook dwongen zij de communistische troepen rondom Wondjoe tot de terugtocht. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. ENKELE BUIEN. Veranderlijke bewolking met enke'e buien, sommige met ha gel oï sneeuw. Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind. La ter matige wind uit Noordelijke richtingen. Iets kouder overdag. Voor steun van de buik, voor verbetering van Uw figuur, naar... CORSETTENMAGAZIJN J. E. TEN KORTENAAR v.h. Hike Breyer Mient 21 - ALKMAAR Neen, dames, helemaal niet! Wij hebben voor elk figuur een goed passend corset en bustehouder. Ruim 40 jaar ervaring ZUIDLAREN De burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, is gisterenmiddag tijdens een bijzondere raadszitting geïnstalleerd tot ere-burger van Zuidlaren. Dit geschiedde in de oude raadszaal, waar velen de installatie, welke door de burge meester van Zuidlaren, de heer J. H. Roukema werd verricht, bijwoonden. Vooraf hadden de schoolkinderen van Zuidlaren de nieuwe ereburger toegezongen en was mevr. van Kinschot, die haar man vergezelde, een fraaie ruiker aangeboden. Zuidlaren zelf was in feeststemming en van bijna alle woningen wapperde de Nederlandse driekleur. Burgmeester Roukema gewaag de in zijn rede, van het vele dat oud burgemeester van Kinschot, in het belang van de gemeente Zuidlaren heeft gedaan, tijdens diens ambtsperiode van 1929 1934. In die tijd nl. waren de zgn. markte-gronden nog particulier bezit en hierop werd de jaarlijk se paardenmarkt gehouden Juist het feit, dat deze gronden parti culier bezit waren, stond een verdere ontplooiing van de markt in de weg. Heit is de verdienste geweest van jhr. van Kinschot, aidus spreker, dat thans al deze gronden eigendom zijn van de gemeente Zuidlaren. In de periode dat jhr. van Kin schot, burgemeester van Zuidia- ren was. heeft hij vele vergade ringen moeten bijwonen en vele grondbezitters moeten bezoeken, voordat de marktegronden in het bezit van de gemeente kwamen. Hij ondervond hierbij aanvan kelijk veel tegenwerking maar h« 'heeft doorgezet omdat hij het belang van de gemeente boven particuliere belangen stelde Veel waardering Daarom ook, aldus burgemees ter Roukema, heeft het gemeen tebestuur van Zuidlaren ge meend, u te benoemen tot ere burger van de gemeente Zuid laren, daarmede een man erend, die veel voor de belangen van de nu zo bekende paardenmarkt heeft gedaan. Hij overhandigde vervolgens aan jhr. van Kinschot de oorkon de verbonden aan het ere-bur- gerschap, terwijl mevr. van Kin schot, een legpenning, uitgegeven ter gelegenheid van het 750-jarig NIEUW ONDERZOEK IN MOORDZAAK Het Haagse Gerechtshof heeft gisteren heropening gelast van het onderzoek in de zaak tegen de 26-jarige tuindersknecht J-B. uit Den Haag, die op 8 Juni van het vorig jaar zijn jonge vrouw had vermoord. In eerste instan tie was de man tot levenslang veroordeeld. Tans zal een psychi atrisch rapport worden uitge bracht, dat, oP bevel van het Hof, zich uitsluitend zal bezighouden met de vraag of B. op het ogen blik van de moord leed aan psy chische stoornissen. bestaan van de Zuidlaarder markt kreeg. Deze penningen werden tevens uitgereikt aan do vier oud-wet houders van Zuidlaren, de heren J. van Wijngaai-den, C Strating, J. Wuffing en H. Weites, alsmede aan de oud gemeentesecretaris, de heer G. Eggens. Behalve de heer van Wijngaarden, waren deze oude functionarissen bij de plechtigheid aanwezig. Het was de nieuwe ere-burger jhr. mr. F. H. van Kinschot die juist deze oud functionarissen betrok in do hulde die hem was toegezwaaid. Zonder hen, aldus spreker was ik er nooit in ge; slaagd, mijn doel te bereiken Hij sprak woorden van dank tot het college van B. en W. van Zuid laren voor zijn benoeming die hii ten zeerste waardeerde. Voor de raadszaal bood de heer van Kin- Schot een tegeltableau aan, waar op de voorstelling is verwerkt van een paard en een boeren arbeider. Na de officiële buiten gewone zitting, werd de nieuwe ereburger door velen geluk gewenst. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 3 stapels boerenkaas, 1300 kg. prijs: f 1.94 perkg. W ARMENHUIZEN. uien 2.50—2.90; grove 3.504.20; gele kool 66.90; witte kool 7.309; rode kool 6.5018.80. PURMEREND. witlof 18— 34; rode kool 6.5016; savoye kool 69; spruitkool 2460; boerekool 1931; andijvie 56 ro de bieten 48; winterpeen 4— 7.50; uien 23; prei 26—27; Bra bantse bellefleur 1019; bram- ley seedling 620; cox orange pippin 32; goudreinette 1539; jonathan 1857; laxton superbe 3256; present v. Engeland 15— 42; zoete campagner 2143 Bre- derode 40; provisie-peer 2440; winter jan 2346. ALKMAAR. witlof 18—30; rode kool 6.5015.30; savoye kool 69.30; groene kool 923; spruitkool 3058; boerekool 9— 45; spinazie 6485; andijvie 47 85 rode bieten 4—7; winter peen 47.20; waspeen 1722; uien 16; driel. 2; prei 1028; soep 27.50; selie 1415; goud reinette 1830; gieser wildeman 33—45. (V De offers, die w defensie, zullen terreinen van o driessen bij de K.V.P., die dit moeten de moe» te zien en de c< de ParfijvoorziH de te treffen m want alleen de vraagd wordt ni mogelijkheid, ka zame weg tot b Thans geldt me ons volk gezamen optreden. Dit gel voor de staatkun Partijvoorzitter da en wel zeer in he de economische s samenwerking tui nemers en de w zulk een grote bi De heer And schuwde er intui geen lasten worde boven onze dra; Hiervan vreesde slag, die het gel inspanningen zou zal, met het oog zijn dat alle waar zichtsveld worden dat aan andere vt huishouding vitale onherstelbare sché gebracht. Gedach vatte de Partijvo in de conclusie, d uitgaven, hoe no< zullen moeten woi vastgesteld in ht onze nationale mogelijkheden w wel hoge eisen n gesteld. Vanzelfsp de lasten ook op vaardig mogelijke worden verdeeld, waarbij op de eer: zorg dient uit te reële nooddruft De torpedo Eerder in zijn re Andriessep al aa aan de politieke ontstaan als gevolg Oud. De Partijvoor dit verband van d mr. Oud op het k te moeten afschiet» van de fractievooi V.V.D. was, naar zien, laakbaar, or Oud, waarvan reed viel waar te neme: van het kabinet w ren, de Nieuw-( aangreep om de re te brengen. Een meer loyale indiening van een keuring van het i geweest zijn bij d van hoofdstuk I i begroting. Dan hac een debat kunnen Bij die gelegenh heer Andriessen, waarop de heer Ou» zelfs welwillend. 1 Partijvoorzitter ei Nieuw Guinea eei die tot ernstig rr aanleiding kan gev had de heer Oud moeten beperken ei moeten doen om verzamelen dat tef ringsbeleid in het gericht. Het argui regering zou zijn i de druk van de val had in November ei moeten gelden. Verhouding De Partijvoorzi voorts aandacht aai gen, zoals die voor crisis in de Partij ontstonden. Het wa zijn bedoeling om o\ ningen de staf te b zich in te verheu; Studenten van de van Bristol hebbe genheid van de or week, welke op 2 begint, een robot r welke geheel zelf; fietsen. Het lichai robot Dynamo J< bestaat uit et zijn hoofd uit eei 1311 de benen en strippen metaal. D motoren van een elk, stellen een i raderwerk in bev Joe kan laten fiet voor- als achteruit) draaien en met éér laten umivi

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2