Hooibroei voorkomen Wijziging kiesreglement geen stap verder Industrialisatie in de kop van Noordholland R.K. Ned. Handbalbond Totaal aantal bezoekers wordt geschat op 30.000 Jaarvergadering van de A.T.V. ZEEBURGIA, taai als een vezel, toch gebroken door West-Frisia Gemaskerden vielen winkelier aan Generaal Collins waarschuwt China Een 103-jarige te Terneuzen Februari-staking tweemaal herdacht Afgelopen jaar bracht menige tegenslag Echtpaar raakte onder de tram Mgr. van Lierde bisschoD qewijd Winterflora is voorbij Damkampioenschap Noordhollands Noorderkwartier Bristol Rovers gelijk met Newcastle fl Rustiger spel als tegen Volendam Langedijk onoverwinnelijk MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 PAGINA 3 Tijdens de Partijraadsvergade ring te Utrecht kwam ook de veel omstreden wijziging van het kies reglement aan de orde. Uit de Kringvergaderingen was reeds gebleken, dat de voorgestelde wij ziging van het Kiesreglement op beduidende weerstand zou stui ten. De discussies hierover wer den beperkt door het voorstel van het partijbestuur om het voorstel naar de reglementscommissie te rug te wijzen met dien verstande dat naar een andere oplossing zou worden gezocht op de grondslag van 't één voorkeurstem-systeem. Maar ook hiermede wenste de Partijraad niet accoord te gaan. Juist tegen het één voorkeurstem systeem werden door vertegen woordigers van Den Bosch, Arn hem, Nijmegen en Limburg grote bezwaren geuit, bezwaren die zo wel door de Partijvoorzitter als door Dr. Albering, de voorzitter van de reglementscommissie, wer den bestreden. Tenslotte werd be sloten dat deze commissie, zonder het eerstgenoemde systeem tot grondslag te nemen, naar een nieuwe, aanvaardbare oplossing zal zoeken. Wat de mogelijkheid van nieu we sociale voorzieningen in de toekomst betreft, wees prof. Romme er op, dat er ook sociale voorzieningen zijn die geen geld kosten. Voor zover dat wel het geval is, zullen die voorzieningen aan de orde moeten komen, die nodig zijn voor een rechtvaardige verdeling van de lasten. Tijdens de discussies sneed de kring Tilburg andermaal het vraagstuk van de klassificatie aan. Een voorstel van deze kring drong aan op een noodvoorzie ning, waarbij de thans geldende standplaats-aftrek zou worden TE NIJMEGEN Zaterdagavond is de winkelier Bernard, die een zaak heeft in een der buitenwijken van Nijme gen. olotseling overvallen door twee gemaskerde mannen. die van hem het in ziin bezit zijnde geld eisten. B. weigerde en ging aan het worstelen met de 2 ge maskerde aanvallers. Zijn vrouw, die toevallig bij hem was, riep onmiddellijk bu ren te hulp. In dat tussenbedrijf sloeg een van de bandieten de winkelier met een zwaar voor werp op het hoofd, zodat deze een diepe wond dwars over het hoofd kreeg. De winkelier viel en op dat ogenblik rukte de an dere aanvaller hem de zak met geld waarin ongeveer 3000 gulden zat uit zijn broekzak. Daarna trokken de gemaskerde mannen er tussenuit. Omtrent de identiteit van de beide aanvallers verkeert men nog in het onzekere. „Mandsjoerije en China zullen door de Amerikanen intensief worden gebombardeerd, als de communisten belangrijke zee- en luchtaanvallen uitvoeren tegen de V.N.-strijdkrachten in Korea", zo heeft géneraal Lawton Collins, stafchef van de Amerikaanse landstrijdkrachten op een pers conferentie verklaard. „Wij zul len hun aanvallen beantwoorden en hun land- en zeebases bom barderen als zij er gebruik van maken om ons aan te vallen", zei hij. Onder veel belangstelling, zo wel van de zijde van het gemeen tebestuur als van de bevolking, vierde gisteren mevrouw P. Pau welsTieleman te Kloosterzande, de oudste inwoonster van ons land, haar 103de verjaardag. „Moeke" Pauwels, zoals zij in de volksmond heet, is het laatste jaar bedlegerig, doch ofschoon doof en slecht van gezicht, overi gens nog goed gezond. Zij wordt thans verpleegd door twee harer dochters. Van haar acht kinderen zijn er thans nog vier in leven. De oudste daarvan is 72, de jongste 62 jaar. De ove rige nog in leven zijnde nakome lingschap bestaat uit 23 klein kinderen en 6 achterkleinkinde ren. PROF. ROMME OVER DE KABINETSFORMATIE (Vervolg van pag. 1) dat een nieuw kabinet, waaraan wii medewerking zouden geven, in belangrijke mate zou kunnen afwiiken van het kabinet Drees- v. Schaik? Evenmin achtte prof. Romme het waarschijnlijk dat mr. Steen- berghe het zonder de ministers Lieftinck en v. d. Brink zou wil len stellen, terwijl deze minis ters op hun beurt zeker niet zou den ingaan op een wezenlijk an der program, dan zij zelf hadden voorbereid. Voorstellingen, die aan een „roer-om politiek" doen denken en ditmaal dan ernstig gemeend, waren, naar de mening van de katholieke fractieleider, belachelijk. De opmerking, dat K.V.P. en P.v.d.A. de kleine par tijen slechts voor franje zouden willen gebruiken, noemde prof. Rcimme de grootste onzin, die tijdens deze kabinetscrisis te ber de is gebracht. Waren departe menten als Buitenl. Zaken en Defensie dan franje? En daar naast was het zo, dat prof. Rom- me's hartstocht voor een brede basis als een geprikte ballon in elkaar zou schrompelen, wanneer ministers elkaar niet als vol strekt volwaardig zouden be schouwen. Ik hou niet van show in de politiek, aldus de katho lieke fractieleider, noch van mannequins! gehalveerd. Ook bij dit punt vie len harde woorden. Het Partij bestuur zegde toe, dat het deze zaak niet los zal laten en voor het overige was het wachten op de publicatie van het rapport van de commissie-Kruyt. Intussen bleek het rapport juist die mor gen te zijn vrijgegeven en had den de afgevaardigden de hoofd inhoud zelfs al enkele ogenblik ken later onder ogen. De eerste indruk maakte de stemming er echter niet beter op! JARIGE VOORZITTER Een vergadering van de Partijraad is wel een wat nuchtere entourage voor de viering van een verjaardag. Toch had partijvoorzitter Andriessen, die Zaterdag in deze feestelijke omstandig heid verkeerde, het daarrpee moeten doen, indien mej. dr. Klompé, de buitenland specialiste van de fractie niet voor een boeketje sneeuw klokjes op de bestuurstafel had gezorgd. Deze kleine hulde bracht de hele Partij raad even in feeststemming. De Partijvoorzitter kreeg tientallen handen te druk ken en betogen over klassi ficatie e.d. werden in een lijst van hartelijke geluk wensen gezet. Zo weet een vrouw er toch altijd fleur aan tegeven, zelfs in de politiek! NOC ALTIJD EXPLOSIEVEN ONDER DE GROND Bij onderzoek op de plaats te Merselo, waar enige dagen gele den twee personen het slachtoffer werden van een munitie-explosie, is gebleken, dat er zich nog een grote partij niet ontplofte explo sieven bevond. Onder de indruk van het gebeurde heeft een land bouwer aangifte gedaan, dat op zijn landerijen nog onontplofte projectielen lagen. Een flinke partij oorlogstuig werd hier op gegraven en weggevoerd. Op het J. D. Meyerplein in de hoofdstad is gistermiddag op sobere wijze de Februaristaking van 1941 herdacht. Voor het tij delijk monument, een schild met de namen van zeven gevallenen, hadden tien B.S.-ers de erewacht betrokken. Burgemeester d'Ailly, die met wethouders en raadsleden de stoet opende, legde namens de gemeente een krans. Ook namens de drie samenwerkende verzets organisaties werd een krans ge legd. Achter de burgemeester lie pen nabestaanden en een aantal personen, die destijds deel heb ben uitgemaakt van het comité, dat de staking organiseerde. Gedurende de volgende vijf kwartier trok een stoet van naar schatting 15.000 personen langs het monument. In deze stoet, ge organiseerd door de C.P.N., wer den spandoeken en vlaggen mee gedragen. ALKMAAR Het industrieel klimaat van Noordholland-Noord is niet bijster gunstig; dat wil zeggen, dat het voor nieuwe en be staande industrieën niet aanlokkelijk 'f; zich hier te vestigen. De ponten over het Noordzeekanaal en het gebrek aan voldoende geschoolde arbeiders zijn hier de voornaamste factoren. Aldus betoogde de heer ir. W. Fuhri Snethlage in een dezer dagen voor de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen ten stadhuize te Alkmaar gehouden causerie, waarin hij de mogelijkheden van industrievestiging in Noordelijk Noordholland onder ogen zag. (Advertentie) met Mascotte gaat-ie goed! HOORN. De Algemene Ver- enniging van Tuinzaadtelers in Noordholland, de A.V.T., hield Zaterdagmiddag ni café „De Witte Engel" de jaarvergadering onder presidium van de heer N. Groot ,Tz. De belangstelling voor deze vergadering was miniem. Omdat do grote steden meer service bieden aan de industrie, geeft deze veelal de voorkeur zich daar te vestigen; daaren tegen is op het platteland de grond goedkoper, terwijl er ook een groter arbeidersoverschot is, dat, wanneer er ten plattelande industrie komt, er niet zo gauw toeover zal gaan naar de steden te trekken. Voor de plattelandsgemeenten is het dan ook zaak voor indus trieterreinen en zo mogelijk gebouwen te zorgen. Met het oog op de niettalrijke bevolking van het platteland, zou dit het meest gebaat zijn met filialen van gro tere industriebedrijven elders. De omschakeling van landbouw op industrie zal naar de mening van Ir. Fuhri Snethlage niet op grote bezwaren stuiten, omdat de Noordhollander verantwoorde lijkheidsgevoel en aanpassings vermogen heeft. Een onderzoek doet verwachten, dat in de toe komst De Streek met werkloos- DE MAN GEDOOD Toen Zaterdag omstreeks vier uur het echtpaar E. F. van H.-A. te Den Haag uit de blauwe tram stapte, keek het niet voldoende naar rechts uit. Beiden werden daardoor gegrepen door de blau we tram Scheveningen-Voorburg, die uit tegenovergestelde richting naderde. De 51-jarige heer van H. werd daarbij gedood, zijn 47- jarige echtgenote werd het lin keronderbeen verbrijzeld, zij brak het linkerbovenbeen en kreeg bovendien een grote wonde aan de rechterknie. THANS COMMUNISTEN OP HELGOLAND Zaterdag is een groep West- Duitse communistische jonge a O net eiland Helgoland aan land gegaan. Dr. Kurt Schumacher de leider van de sociaal-democra tische partij in West-Duitsland, heeft te Himnover een beroep ge daan op de Hc' -ders „hun verachtelijke nieuwe bondgeno ten" van het eiland af te zetten: „Zodra de communisten zich van een groot ideaal of een goede ge dachte meester maken, wordt het vuil". heid bedreigd zal worden: daar om is het de bedoeling met finan ciële medewerking van het Rijk in De Streek terreinen bouwrijp te maken voor industrievestiging waarvoor naar zijn mening plaat sen als Hoorn, Enkhuizen, Me- demblik, Alkmaar, Schagen en Grootebroek in aanmerking kwa men. 12 SCHIPBREUKELINGEN GERED Een sleepboot van de Ameri kaanse marine heeft 12 vermiste leden van de bemanning van het Noorse vrachtschip Florentine, dat Dinsdag j.l. ter hoogte van Iwo Jima (Japan) is vergaan, gered. Een Amerikaanse super fort had boven de plaats van de ramp een reddingboot van alu minum uitgeworpen. Hierin be vonden zich kleren, medicamen ten, voedsel, een vei ungs- apparaat, een radiotoestel en een motor met brandstof. Bij de behandeling van de in gekomen stukken werd o.m. ter sprake gebracht opnieuw een subsidie van 25.aan de schoolproeftuin te verlenen, ter wijl de vergadering ervan in kennis werd gesteld, dat de D.E.T.O. ditmaal een verzoek had ingediend om aan de tech nische landbouwdagen in Hoorn mede te werken. Een minder prettige kwestie was het bedanken van 84 leden (fijnzaad ep, bollentelers) uit Breezand, die menen niet zoveel belang meer te hebben bij de A.V.T. Getracht zal worden de contributie toch te innen over het afgelopen verenigingsjaar. Een voorstel om aan het I.P.O. te verzoeken een nader onder zoek in te stellen naar de leef wijze en de bestrijdingsmogelijk heden van valse meeldauw in zetuien werd aangenomen. Jaarverslag secretaris Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de A.V.T. over 1950 de wind allerminst in de zeilen heeft gehad. Het uit treden van de bloembol leuk we ker? uit Breezand was een tegenslag, zoals er meer waren Ook in dit jaar werden er „praatavonden" en excursies ge houden. In het jaarverslag wérd dank gebracht aan de leiders van de excursies en aan de lera ren en inleiders die tijd noch moeiten spaarden om aan praat- avnnden te doen slagen. Daarna werden het financieel verslag over 1950 en de begro ting van 1951 in bespreking geSracht., waarop de heer C. Valentijn een toelichting gaf voor de vergadering. Voor 1951 was belangrijk minder uitge trokken met betrekking tot de praatavonden en de vergaderin gen, omdat de belangstelling taant. De heren Bruinsma en Drost gaven vervolgens een overzicht van de proeven die waren ge nomen. De slechte weersgesteld heid in 1950 is een ernstige be lemmering geblek,en om nauw keurige onderzoekingen te ver richten. D.D.T. bleek het beste bestrijdingsmiddel. De kascommissic had admini stratie en bescheiden in goede orde bevonden. Aan de heer Valentijn werd dan ook de charge verleend voor zijn ge voerd beleid. Bestuursverkiezing De heren T. Kee uit Opper does en de heer J. Groenewoud uit Andijk werden in het be stuur gekozen in de vacatures D. Jonker en H. Busé. Na een korte bespreking van het zomerprogramma, waarbij de geringe interesse voor de excur sies werd genoemd, volgde de rondvraag, waarbij de algemene teeltcontractvoorwaarden in het geding werden gebracht. Na de sluiting van de ver gadering hield de heer N. Groot Zz. een interessante lezing over de heteroristeelt. BISSCHOPSZEGEN VOOR HET VADERLAND (Telegrafisch uit Rome) K.N.P.). In tegenwoordig heid van tal van Vaticaanse auto riteiten, de bijna voltallige Ne derlandse kolonie in Rome, en vele pelgrims uit het vaderland, is Zondagmorgen in de Augus- tinuskerk te Rome Mgr. Canisius van Lierde, de Nederlandse Augustijn, die door Z. H. de Paus onlangs tot diens Sacrista is be noemd, door Z. Em. Kardinaal Pizzardo tot bisschop gewijd. Het was een ontroerend en machtig ogenblik toen de nieuw geconsacreerde bisschop in vol ornaat met mijter en staf de troon voor het hoofdaltaar besteeg en het meerstemmig Te Deum werd gezongen om God te danken nu weer een Nederlander tot de bis schoppelijke waardigheid is ver heven. Na het Te Deum begaf Mgr. Canisius van Lierde zich terzijde van het hoofdaltaar, waar zijn moeder was neergeknield om als eerste de bisschoppelijke zegen van haar zoon te ontvangen. Ver volgens sprak mgr. van Lierde zijn bijzondere zegen uit voor de Kerk in Nederland. „Niet -spitten, niet „delven" en niet „dollen" in het hooi. Als wc dat maar eens voor elkander kon den krijgen", hebben duizenden boeren verzucht, en zullen mis schien nog velen verzuchten, in dien ze geen rekening houden met onderstaande. Geen verlie zen meer door hooibroei. zou jaarlijks een enorme hoeveelheid voederwaarde besparen. De mogelijkheid is er nu. Bijna 50 jaar lang beproefd, is de me thode bijna onfeilbaar gebleken. De ene keer dat men het achter wege liet, heeft men prompt moeten spitten. De gevolgde methode komt hierop neer, dat men de hooi vakken vult tot ruim de helft. Daarna maakt men in het hooi vak een gat van 1 bij 1 meter, groter of kleiner, afhankelijk van de oppervlakte van het hooivak. Voordat men het gat in het hooi maakt, legt men een van drie planken gemaakte goot vanaf 't gat tot buiten 't hooivak. Het uitgehaalde hooi wordt nu over buis of goot gespreid. Men spit tot ongeveer a 1 meter van de grond af. Het laatste kan gerust blijven zitten. Is dit gebeurd, dan legt men over het gat enkele palen en begint daarop verder het hooi te tasten tot boven in het hooivak. Het blijkt dat de goot weldra begint te stomen. Warme lucht en damp vinden een uitweg. Het hooi, dat boven het gat licht broeit, kan damp en warmte naar boven kwijt. Zo wordt hevige broei voorkomen, doch lichte broei, die geur en smaak aan het hooi geeft, blijft. Van schimmelvorming is geen sprake. Deze methode is beproefd door de heer Plevier te Schagen, welke gaarne bereid is nadere inlichtingen te geven aan een ieder die zulks wenst. In elk geval is ook deze vinding van de heer Plevier voor de boeren van zeer grote waarde, al was de methode enigszins anders reeds enige tijd bekend. K. BERGSMA, leraar R.L.W.S. Middenstand verzoekt- overleg over schaarst-e-maat-regelen De Commissie van Overleg van de Middenstandsvakcentralen, waarbij aangesloten zijn de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Chris telijke Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond, Over het algemeen vrij veel de minister van Economische Za ken in verband met de te nemen maatregelen tengevolge van de toenemende grondstoffenschaarste en de stijging der grondstoffen- prijzen. De commissie verzoekt de minister te willen bevorderen, dat zij tijdig wordt betrokken in een voorafgaand overleg ten aan zien van al die maatregelen, wel ke de hier bedoelde ondernemin gen direct, of indirect aangaan. pxjjssrmjm VPJAJ EELfimniJKE GpomsroEEEN 300 INDEX 300 2&Q 260 280 260 9 240 240 220 I RUWE WO -- 220 200 i- 200 180 180 160 160 140 r.... 140 120 120 100 1 •9 4 8 100 80 V -- - 80 60 -• -- r 1 !C F" I 60 40 I I I II li' 40 5' 12311 J f M v PEiT.PAl i M J J A S O 9 4 J MAMJ JA S O N D 9 5 O BOVENKARSPEL. „Winter flora" behoort weer tot het ver leden. We schreven vorige week dat Zaterdag en Zondag wel re cordcijfers zou te zien geven wat 't bezoek betreft: inderdaad is dit 't geval geweest. Zaterdagmiddag heerste er een flinke drukte, maar 's avonds was het enorm. De loketten konden on bepaalde momenten de drukte niet meer verwerken, zodat lange files wachtenden ontstonden en men vernlicht was inderhaast nood- loketten te oDenen. Voetje voor voetje schoof men weer door de tentoonstellings hallen. De politie stelde zich op het drukste punt op in de hal om de belangstellenden in één rich ting te leiden. De modeshow van Zaterdag avond was weer geheel uitver kocht. Op deze avond was het bestuur der Veiling „West' Fries- Ter gelegenheid van de opening van de Boekenweek had Vrijdagavond in de Stadsschouwburg te Amsterdam een literaire cabaretvoorstelling plaats, welke werd bijgewoond door H. M. Koningin Juliana. De aankomst-van H. M. de Koningin in Haar loge. land" genodigd met de dames, die na afloop een bouquet bloe men ontvingen. Ook de manne quins werden niet vergeten op deze laatste avond. Voor de wijze waarop zij in de afgelopen dagen hun werk hadden verricht, had den ook zij een bloemenhulde in ontvangst te nemen met een har telijk dankwoord van de fa. Brug- geman. Zondagmorgen was het heel rustig, maar via de middag was de toeloop weer overweldigend. Op drie punten regelde de po litie op de weg het verkeer en ook op het parkeerterrein was zij steeds aanwezig om een vlot ver loop te verzekeren. Een woord van hulde aan de politie ij ze ker op zijn plaats, voor de wijze waarop zij in de aflopen dagen in zulke, moeilijke omstandighe den het enorme drukke verkeer heeft weten te verwerken. Tot sluitingstijd toe bleef de drukte aanhouden. Juiste cijfers over het beziek zï" nog niet te geven, doch od een aantal van 30.000 bezoekers mag gerekend worden. Voor dit jaar is d'e sprookjes- tuin weer verdwenen in de naam „Winterflora" zal het volgend jaar deze tentoonstelling niet meer sieren. De prijsweg zal uit maken hoe dan de naam van dit bloemenfestijn zal zijn. De naam „Winterflora" was reeds een be grip geworden, maar ongetwijfeld zal de nieuwe naam dit ook spoe dig zijn, daar staan bestuur en inzenders wel borg voor! NIJMEEGSE STUDENTEN VOOR ONTHEEMDEN In de Nijmeegse studentenwe reld is het 'plan gerijpt om, in de geest van de Duitse Oost-priester hulp, een grote actie op te zetten voor de noodlijdende Duitse ont heemden. De studenten gaan aan de huizen kleren en andere goe deren ophalen voor noodlijdende Duitsers. Met medewerking van alle katholieke studenten in Ne derland willen zij het bouwen van een kerk met bijgebouwen bevorderen in een der plaatsen, waar vele ontheemden bijeen zijn. Ondanks regen en slechte vel den heeft de afd. A. van de Junio ren. het klaar gespeeld vandaag de competitie te beëindigen. In deze afd. is Vliegens Vlug a kam pioen geworden, door een 39 overwinning on Hugo Girls. Onze hartelijke gelukwensen voor deze eerste kampioen, en veel succes in de komende wedstrijden om 't kampioenschap van *t district. In de eerste klas moest VIO een veer laten bij Geel Zwart, van de laatste een zeer goed resul taat. Het verwisselde de rode lan taarn met Con Brio, dat met de kleinste nederlaag tegen FSA 1-0, voor een weekje de beruchte lamp blijft dragen. DOS verloor ook al met 1-0, evenals WGW. Deze uitslagen tonen wel aan, dat 't krachtsverschil in deze klas miniem is. De spanning zit er dan ook nog volop in. WGW—DWO 0—1; Geel Zwart —VIO 4—4; DTS—DOS 1—0; FSA Con Brio 10. FSA 12 18; DWO 10 15: VIO 9 14; WGW 11 13; DTS 7 10; DVO 9 8; DOS 8 3; Geel Zwart 11 3; Con Brio 9 2. In de tweede klas behoeft VZV nog maar 1 punt te behalen om zich kampioen te kunnen noe men. Het legde met duidelijke cijfers zijn wil op aan St. Victor. Maar BI. Reigers blijft een klein ALKMAAR. 24 Februari werden in café Haring de wed strijden om het persoonlijk dam kampioenschap Noordhollands Noorderkwartier voortgezet. Zo wel in de hoofd- als in de eerste klasse is er nog volop spanning. In de hoofdklasse verkreeg P. Beers door sterk spel positievoor deel tegen M. Oud, later schijf winst, waarna Oud spoedig opgaf. Koploper J Schuijt kreeg ook licht positienadeel tegen Th. de Haas, maar een slagzet bracht hem nog de remise. In de eerste klasse zijn nog slechts de heren Jorna en Mekken ongeslagen. L. J. van Leeuwen capituleerde tegen W. Tesselaar, de Schager kampioen, na een voor hem zeer nadelig eindspel. J. Jorna wist nog net op het nippertje remise te maken tegen L. Schouten. L. Verver, die een inzinking schijnt door te maken, beging wederom een blundertje en verloor van M. J. Langras Jr. Mekken kreeg tegen Stam een schijf voorsprong, maar door een onnauwkeurigheid in het eindspel werd de partij nog remise. De uitslagen zijn: Hoofdklasse: M. Oud-P. Beers 02 Th. de Haas-J. Schuijt 11 Eerste klasse; M. J. Langras Jr.-L. Verver 20 L. J. v. Leeuwen-W. Tesselaar kansje behouden. Gisteren bond het Strandvogels aan de zegekar. KSV, Hugo Girls werd afgelast. StrandvogelsBi. Reigers 02. St. Victor—VZV 1—5. VZV 11, 21; BI. Reigers 10, 17; Hugo Girls 7, 7: KSV 5, 5; St. Victor 8, 3; Strandvogels 7, 2; Con Zelo 8, 1. In de derde klas A ging slechts eén wedstrijd door n.l. Geel Zwart 2 zich tweede op de rang lijst waar VZV 2 vrij veilig aan kop gaat. In de derde klas B kwamen vrij normale uitslagen uit de bus. DTS 2—Edo 0—3; St. Victor 2— DOS 2 0—4. Hier is nu de stand geworden: Edo 5, 9: DOS 2, 5 7; Hugo Girls 2 6 7; DTS 2, 5 3: St. Victor 2, 5 0. We schreven reeds dat VI. Vlug a kampioen in afd. junioren A is geworden. VZV a sloot haar laatste wed strijd af met 't vierde 00 ge lijke spel tegen VI. Vlug b. De eindstand is hier nu: VI. Vlug a 10 G. Zwart a 10 VZV a 10 H. Girls a 10 VI. Vlug b 10 WGW a 10 21-4 34-12 9-8 17-25 8-18 5-27 Van de andere afd. der Junio ren werd óf geen uitslag ontvan gen, óf werden afgelast. Rest ons nog te vermelden dat de streek match VI. Vlug-Top door TOP werd gewonnen met 20. Door deze uitslag staat VI. Vlug nu stevig op de onderste plaats van de hoofdklasse. KONINKLIJK BEZOEK UIT BELGIË NAAR STOCKHOLM Prins Boudewijn van België, prinses Josephine Charlotte en prins Albert zijn Zondagavond uit Brussel per trein naar Stockholm vertrokken. De prinsen zijn vergezeld van burggraaf du Pare, kamerheer van de Koninklijke Prins. Zij zul len in de Zweedse hoofdstad het feest, ter gelegenheid van de 90e verjaardag van hun grootvader, prins Carl van Zweden, bijwo nen. TURKSE GEWONDEN PER K.L.M. NAAR HUIS? Naar wij vernemen heeft de Turkse regering aan de K.L.M. prijsopgave gevraagd voor het transport van honderd gewonde Turkse militairen van Tokio naar Istanbul. Deze militairen zijn ge wond geraakt in Korea. Het contract tussen de Turkse regering en de K.L.M. is nog niet getekend; onderhandelingen zijn nog gaande. Ook de vergunning voor de K.L.M. om in Tokio te landen is nog niet binnen. De uitslagen van de kwart finales voor de Engelse beker luiden: Birmingham CityManchester United 10: BlackpoolFulham 10: Newcastle UnitedBristol Rovers 00: SunderlandWol. verhampton Wanderers 11. 0- -2 J. Mekken-D. Stam 1- -1 J. Jörna-L. Schouten 1- -1' De stand is thans: Hoofdklasse: J. Schuijt 3 2 1 0 5 P. Beers 3 1 2 0 4 N. Riebeek 2 0 2 0 2 Fr. Slot 2 0 2 2 Th. de Haas 2 0 2 0 2 C. Dijker 1 0 1 1 H. de Jong 2 0 1 1 1 M. Oud 3 0 1 2 1 Eerste klasse: W. Tesselaar 3 2 0 1 4 M. J. Langras Jr. 3 2 0 1 4 J. Jorna 3 1 2 0 4 L. J. van Leeuwen 3 1 1 1 3 J. Mekken 3 0 3 0 3 L. Verver 3 1 0 2 2 D. Stam 3 0 2 1 2 L. Schouten 3 0 2 1 2 Op de stralende lentemiddag bond West-Frisia op eigen terrein de strijd aan tegen Zeeburgia en won de wedstrijd vrij rustig met 20. West-Frisia speelde een stuk rustiger dan onlangs tegen Volendam. Men bekeek het spel goed en gaf invaller rechtshalf Landman voldoende gelegenheid een goed debuut te maken. De come-back van C. Stelling bracht weer afwisseling in de voorhoede en tot slot stond daar in de achterhoede de on overwinnelijke Langedijk, als een rots in de branding, waarop Zeeburgia vergeefs storm liep. Reeds direct na de aftrap ont wikkelde zich een prettige strijd met somtijds zeer fraaie combi- natie's. Dangermond gaf enige tijd na de aftrap de bal aan Si mons ,die eerst in botsing kwam met de Zeeburgia-back, maar direct herstelde en toen zuiver in de hoek de bal liet verdwij nen 10. Zeeburgia kwam hierdoor wat beter opzetten. Een goed geno men corner stelde middenvoor v. d. Bosch in staat te doelpun ten, maar hij schoot hoog over. De W.F.-doelman kreeg het niet druk. Allereerst onderschepte de verdediging vele aanvallen en in de tweede instantie kon Zeebur gia slecht het doel vinden. Wel lieten Verhagen en Biljouw goed veldspel zien, maar voor doel mislukte alles. Een snelle ren van Simons langs het lijntje was de Zeebur- gia-verdediging te veel en voor al toen Simons vlak voor doel zijn schietkans niet benutte maar eén trekbal aan Dangermond gaf .waren zij de klust kwijt. Dangermond aarzelde geen mo ment, en in dezelfde hoek waar in Simons nummer één depo neerde, kwam nu zijn bal tot rust 20. Even voor rust raakte de ac tieve W.F.-back Stapel gebles seerd en hier profiteerden de Amsterdammers van om in een bliksemoffensief hun kansen te doen keren, maar W.F. trok zich geheel terug en hield dapper stand tot de rust. In de tweede helft werd er niet zo best gespeeld als in de eerste helft, hoewel gezegd moet worden dat de gasten nu meer in de melk te brokkelen kregen. Hun aanvallen waren beter op gebouwd en ook werd nu beter geschoten, maar, met veel moei te overigens, hield W.F. stand. U'ieindelijk werkte W.F. zich weer los en begon de strijd ook op de Zeeburgia-helft wat meer levendig te worden, met hache lijke momenten maar zonder doelpunten. Zeeburgia begon het tenslotte toch benauwd te krij gen en het vrij talrijke publiek beleefde de ene sensatie na de andere, maar het Z.-doel was niet te doorboren, ondanks de ingeschoten ballen van Danger- mor.G C. Stelling en zelfs een kopbal over de lat van Posthu- mius.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3