De wereld op z'n kop in IC SPORT Fel vechtend Meteoor kon Helder-zege niet keren (3—1) Elinckwijk en H.R.C. waren aan elkaar gewaagd Goed combinerend Limmen liet de kansen liggen T ussen vele mistrappen kwam toch voor elk een doelpunt Eindsigriaal bij 2—1 voor A.F.C. een verademing In de afdeling Noordholland St. Victor kan op een kampioenschap aansturen Randers' revanche op Purmerend kwam aan (5-2) Rommelige strijd - Vele onderbrekingen Berdos versloeg Kaagvogels (2-1) Jeuodwedstrijd in 's-Hertoaenbosch H.S.V-Limmen 4-0 Gevaarlijke H.S.V .-vleugel Schagen en Z.A.P. zonder veel fut Gelijke sterkte St. George buitte defensie-fouten na de rust niet uit Levendige partij Meervogels-S.V.A. 1-0 ERELIJST in het kort MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 PAGINA 5 Gisteren was het de dag van de clubs, die het uiterste van hun krachten moeten gaan vergen om straks niet al te ver van het veilige poortje af te zijn! Eén of twee moeten natuurlijk te laat komen. Dat is het venijn, dat ook in de competitie in de staart zit. Maar hier zijn dan de elftallen die het toch maar weer lekker klaar hebben gespeeld. Westzaan (op dreef) kreeg de helft van lijstaanvoerder Uitgeest, Nieuwe Niedorp heeft weer wat kracht geput en ging daarmee SEW te lijf. 03 werd het. Sijbe- karspel ruimde de laatste plaats in voor zijn slachtoffer KGB; WGW, VIOS en Alkmaar behaal den overwinningen op de drie aanvoerders. Zwaagdijk bevocht een fikse zege op het meters hoger tronende Wiron Dat is de korte geschiedenis van alle grote wapenfeiten van gisteren. Wij hadden Zaterdag al een voorzichtige gissing willen doen in de richting van een aardig resultaat van Foresters, maar zo als ze het nu tegen USVU hebben laten zitten 81 werd het wordt het toch wel bedenkelijk. De Uitgeesters konden zo'n op- kikkertje trouwens ook wel weer eens gebruiken. Meervogels trof de krapst mogelijke zege tegen SVA (verdiend overigens) en liep weer wat in op Uitgeest, dat ge lijk speelde, zoals wij u reeds zeiden. Knollendam kwam voor de dag met een flink uit de knollen gewassen 91 zege op Beemster-thuis. En door dat alles bloeit deze stand voor ons op; Uitgeest(l) Meervogels(2) ODIZ(3) USVU(4) DREO(5) Knollendam(6) Westzaan(8) SVA(7) Foresters(9) Beemster(lO) 14 8 10 7 7 6 11 6 10 11 12 8 10 10 4 18 1 16 1 12 5 12 4 10 5 10 7 8 4 7 6 5 7 5 RK EDO-MFC ging niet door In de eerste klasse B hebben RK EDO en MFC de wapens laten rusten omdat het EDO- terrein te drassig was. KGB moest zijn gebrek aan schotvaardigheid boeten met een nederlaag tegen Sijbekarspel. SEW kwam er deze keer ook niet genadig af. Valken en Blokkers moeten maar niet gaan mopperen over het gelijke spel, want het zat er wel zo'n beetje „in". De volgorde is vrij wel hetzelfde gebleven. RK EDO(l) MFC(2) SEW(3) HOSV(4) Sport(6) Blokkers(5) N. Niedorp(9) Valken(8) Sijbekarspel(lO)' KGB(7) 12 7 11 8 14 6 11 5 10 9 13 11 12 10 1 18 3 16 5 15 4 12 4 10 4 9 8 9 5 8 7 8 5 7 St. Victor naar voren Maar dan WGW, dat met nieuw bloed in de aderen meteen de sterkste (SRC) maar velde, al was het op het nippertje; 21; Alkmaar, dat Schoorl hetzelfde leed bezorgde (40) en VIOS, dat het geduchte VZV op eigen terrein om de tuin leidde met 01! Wij kunnen hier nog avon turen gaan beleven. Voor de prijswinnaars: hebt u het goed geraden, St. Victor-Geel Zwart 20? St. Victor kan nu met enige kampioensgedachten gaan rond lopen. Blijft nog over Berdos- Kaagvogels, die door de Berge- naren met een prima 21 werd gewonnen. SRC(l) Schoorl (2) St. Victor(5) VZV(3) Kaagvogels(4) Berdos(7) Geel Zwart(6) WGW(8) VIOS(9) Alkmaar(lO) maar twee wedstrijden doorgang vinden. Jisp nam de leiding over door een regelrechte 51 zege op Graftdijk en Groot Schermer klom een plaatsje, doordat SDOB naliet het winnende doelpunt te scoren. 13 8 2 3 18 15 8 1 6 17 12 6 3 3 15 13 6 3 4 15 15 5 4 6 14 16 5 4 7 14 14 3 6 5 12 14 3 6 5 12 14 5 2 7 12 14 5 1 8 11 Twee wedstrijden Op een bijna niet te bespelen veld heeft Randers revanche ge nomen op de in Purmerend ge leden nederlaag. Het stuurde de gasten met ledige handen naar huis. Na een half uur spelen nam Randers de leiding toen de linksback van Purmerend een vri;e schop van richting veran derde en de bal hoog in de tou wen vloog. Even later passeerde Stroet listig zijn tegenstanders; een voorzet volgde en midvoor Schot schoot van verre afstand in. De omzetting van het Purmer- elftal na de rust gaf niet de ver wachte resultaten, want een aan vallend Randers wist er al spoe dig door v. d. Plas 30 van tp maken. Vlak daarna passeerde Schot de gehele Purmerend- defensie, de keeper incluis en het was 40. Toen kwam Pur merend opzetten en de Randers- verdediging nam het iets te ge makkelijk op, waardoor het eer ste tegenpunt werd gemaakt door rechtsbuiten Groothuizen. Te ver opdringen van Purmer end had tot gevolg dat drie Kanders-voorwaartsen voor één verdediger kwamen te staan en Van Sol op rustige wijze 51 makera. Enige minuten voor «ld glipte de linksbuiten van Rurmerend, ook al een Groot huizen. door. langs Klepper c,s. en Vethaak had vóór de tweede maal het nakijken. Met 5—2 kwam het einde van e®n aardige wedstrijd waarin de sterkste heeft gewonnen. Jisp(l) Egmondia(2) WBSV (3) Gr. Schermer(5) Graftdijk(4) SDOB(6) St. Bavo(7) Zaanse Boys(8) PSCK(9) Purmerland(lO) Ursem(ll) 12 8 9 6 8 12 9 9 11 5 5 3 7 2 18 1 14 2 11 6 11 3 9 4 8 6 8 3 3 3 3 2 2 5 2 Vrij normaal In de tweede klasse B, waar men gewoonlijk ook nogal harde klappen én op elkaar én op het prestige van de uitslagen-voor speller uitdeelt, ging het deze keer vrij normaal. Ofschoon: Berkhout kon tegen Woudia pas in de laatste minuut van 22 op 3—2 komen na een fraaie wed strijd, waarin met 11 stand ge draaid werd. RK DVO kwam even royaler aan zijn trekken tegen Twisk: 31. DWB won verdiend op het HEO-terrein, hoewel op het kantje af, want vlak voor het einde verdween er nog bijna een kopbal in de tou wen. Winkel schoot met grof ge schut op Flevo: 5-1 en Zwaag dijk wist het net te klaren tegen Wiron; mooi resultaat. De Spar tanen maakten een vergeefse reis naar Onderdijk, want Strandvo gels had vergeten afbericht te zenden. Berkhout(l) RK DVO(2) DWB(4) Wiron(3) HEO(5) Woudia (6) Spartanen(7) Flevo(8) Winkelt 10) Twisk (9) Zwaagdijk(ll) Strandvogels(12) Door met een puntloos gelijk spel op LSVV voor de dag te komen heeft Hugo Boys de bus gemist en is JVC,' dat met 4-1 in Callantsoog geen risico's nam, weer aan de leiding geraakt, met 14 9 3 2 21 11 8 1 2 17 12 7 2 3 16 14 6 3 5 15 14 5 4 5 14 11 6 1 4 13 11 5 3 3 13 16 3 5 8 11 13 3 4 6 10 14 3 4 7 10 12 3 3 6 9 8 0 3 5 3 weer eens JVC een wedstrijd meer gespeeld ech ter. Hollandia T. heeft de laatste wedstrijden toch veel van zijn uitstekende kansen om zeep ge bracht. Na de nederlaag tegen Duinranders volgde nu ook ver lies en wel met 31 op Texel. Trouwens Duinranders moest er nu in Petten aan geloven: 13. De Marinewerf-mensen wonnen de interessante strijd met de Adelborsten met 20. JVC(2) Hugo Boys(l) Texelse Boys(3) Hollandia T.(14) Duinranders(5) LSW(6) Petten (7) SVW(8) Zeemacht(lO) Callantsoog(9) Dirkshorn(ll) Rangers(12) Grasshoppers 2 verzuimde de kans BKC 2 in de reserve klasse, dat tegen Grasshoppers tot een gelijk spel wist te komen, speelde hierdoor in de kaart van het niet- voetballende Forward 2, dat de leiding kon behouden. Een op vallende uitslag was hier verder de 81 van Succes 2 op Berdos 2. Forward 2(1) 11 6 3 2 15 Grasshoppers 2(2) 11 6 3 14 9 3 2 21 13 9 2 2 20 13 9 1 3 19 12 8 0 4 16 14 6 3 5 15 10 6 2 2 14 15 6 1 8 13 10 3 3 4 9 12 3 1 8 7 13 2 2 9 6 10 2 0 8 4 12 0 4 8 4 Succes 2(3) BKC 2(4) HRC 4(5) RK AFC 2(6) Helder 3(8) Watervogels 2(10) Schagen 2(7) West Frisia 4(9) Berdos 2(11) 12 6 3 12 6 2 12 6 1 12 13 11 12 10 13 2 15 3 15 4 14 5 13 4 12 4 11 4 10 6 10 5 1 10 5 Vesdo won Kolpmg Boys is in de derde klasse F de enige die Con Zelo vanuit de verte blijft volgen. Het won gisteren van KSV. Vesdo boekte een verrassende zege op AGSV en Reiger Boys wist met een zege uit St. Maarten terug te keren. Con Zelo(l) Kolping Boys(3) AGSV(2) Reiger Boys(5) KSV(4) Vesdo(7) St. Bovs(6) St. Adelbert(8) 11 9 2 0 20 11 7 3 1 17 11 6 3 2 15 12 6 2 4 14 12 4 4 4 12 13 4 2 7 10 13 2 4 7 8 10 1 1 8 3 Deze voor beide clubs zo be langrijke wedstrijd is, evenals op Tuindorp, in een gelijk spel geëindigd. Elinckwijk dat met de rust een 31 voorsprong had, speelde de tweede helft enigs zins nonchalant, waardoor HRC enige gevaarlijke aanvallen, goqd door de beide halves De Werker en Bakker geleid, kon opzetten, doch de voorhoede, waarin Knijff en P. de Vries van plaats hadden gewisseld, zag in deze periode geen kans doelman Van Elk, die geen al te betrouwbare indruk maakte, te passeren Het begin zag er hoopvol- voor HRC uit, want nadat midvoor Vonk de bal aan het rollen had gebracht, en linksbuiten Blom had naast geschoten, gaf Knijff. nadat er drie minuten waren gespeeld, zijn club de leiding Een ingooi van Rijkers naar P. de Vries trok deze vanaf de lijn naar zijn rechtsbuiten, die de Elnickwijk-doelman geen kans gaf, 01. HRC bleef het beste van het spel houden: keurige aanvallen vloeiden op het doel der gastheren, doch steeds ont brak het aan de „finishing touch", zodat dit overwicht slechts in één doelpunt resul teerde. Elinckwijk moest het in het eerste kwartier meer hebben van uitvallen, die. hoewel veel minder in aantal, zeer gevaar lijk waren. Nadat Lingbeek op de lijn een schot van midvoor Vonk! de gevaarlijkste speler van het Elinckwijk-quintet, had gestopt, moest hij na een kwar tier zwichten voor een schot van linksbinnen Van Beek die vrij spel kreeg doordat de hele achterhoede appelleerde voor off-side. De scheidsrechter, die^ zwak leidde, kende nadat hij ge weifeld had, dit doelpunt toe, 1—1. Enige minuter. later schoot rechtshalf De Jongh naar zijn naamgenoot, op de rechtsbin nenplaats, die van dichtbij Ling beek het nakijken gaf, 21. Elinckwijk zette nu alles op de aanval, vooral de rechter vleugel van de HoogenDe Jong stichtte door fraaie combinaties herhaaldelijk verwarring in de niet op dreef zijnde HRC-defen- sie. Nadat Vonk het doel te hoog had gezocht, vergrootte dezelfde speler een kwartier voor het einde de voorsprong. Een goede pass van rechtsbinnen De Jongh naar Van Beek onderschepte Brouwer in het beruchte gebied met de hand. De toegewezen elf meter-schop werd onberispelijk door de Elinckwijk-aanvalsleider genomen, 31. HRC liet zich door deze ach terstand geenszins deprimeren. Het gelukte Nieuwstad zowaar uit een voorzet van links de achterstand tot 32 te redu ceren, doch de scheidsrechter was het niet ontgaan dat hij het met de hand deed, zodat deze goal werd geannuleerd. G. de Vries kreeg vlak voor de thee nog een kans, toen hij na een goede combinatie van Rijkers en P. de Vries de bal in vrije positie kreeg: door te lang treu- relen ging deze kans echter ver loren. HRC begon de tweede helft met een overdonderend offen sief, dat door slecht schieten op niets uitliep. De Elinckwijk- defernsie, die, in tegenstelling tot de wedstrijd op Tuindorp, zeer onbetrouwbaar was, werd geheel in het nauw gedrukt, toch ver der dan een viertal corners kwamen de roodjakken niet Lingbeek in topvorm Na tien minuten verplaatsten de gastheren het spel en het bleek reeds spoedig, dat zij de richting van het doel wel wisten te vinden. Doch Lingbeek, die tot een ongekende hoogte steeg, wist zijn doel voor doorboringen te vrijwaren. De wijze waarop hij het geweldige schot van de midvoor onschadelijk maakte, stempelde hem tot een klasse keeper. Bij een aanval over links kwam linksbuiten Blom zo on gelukkig te vallen, dat hij door Labes vervangen moest worden. Hoewel deze speler technisch minder was, kwam er door hem wat meer vaart in de voorhoede, doordat hij in tegenstelling tot zijn voorganger de bal direct af gaf. Nadat Vonk doelman Ling beek nog enkele malen op de proef 'had gesteld, leek het wel of de Utrechtenaren een 31 voorsprong genoeg vonden. HRC die dit zag, stelde nog een laat ste poging in het werk om de achterstand te verkleinen met de mogelijkheid om nog met een puntje huiswaarts te keren. De eerste kans kreeg Knijff, doch die lette meer op zijn tegenstander dan op de bal. Direct hierna er waren nog zes minuten te spelen sloeg de Elinckwijk-spil op de rand van het strafschopgebied, de bal met de hand. De toegewezen vrije schop plaatste G. de Vries langs het muurtje in de uiterste hoek. 32. Een aanval van de rechter vleugel. waarin geheel geen ge vaar school, haalde linksachter Vreeswijk om op eigen doel. Van Elk die razend snel rea geerde .stompte het leder via de binnenkant van de paal voor de voeten van Rijkers die maar voor het intrappen had, 33 De laatste vijf minuten ver streken onder hoogspanning en in het bijzonder voor het Elinck- wijk-doel ontstonden de hache- lijkste situaties, doch beide voor hoedes waren niet bij machte nog te scoren. In een wedstrijd, die door tel van hiaten, verwondingen etc. zich nogal rommelig liet aanzien, is het aan de withem- den gelukt om ook het Amster damse Meteoor aan de over winningswagen te bevestigen. Mede door het opnieuw falen van. diverse concurrenten zijn de „whites" weer een stap dichter bij de begeerde titel gekomen. Reeds in de 2e minuut hin derde Karei Puhl de Meteoor doelman Lemmen dermate bij een hoge voorzet, dat deze de bal kwijt raakte aan Heijster. Deze schoot iets te zacht in en zo kon midhalf Koorn retourneren, ech ter ook te zacht, waardoor v. d. Meulen via het been van rechts achter Zoethout de score kon openen. Meteoor liet zich door deze tegenslag niet in het minst ont moedigen en met enige fris aan doende aanvallen gingen zij de Helder-achterhoede diep in de ogen kijken. Een uittrap van Boekei ver oorzaakte een kopduel tussen Krab en Zoethout, wat voor bei den minder prettig afliep. De Meteoorman verliet het speelveld met een hoofdwond en ook Krab volgde zijn onfortuinlijke tegen stander om zich te laten ver gen. Krab kwam wél, maar Zoet hout kwam niet terug. Hij werd vervangen door Bruijnisse. Enkele bekeken voorgiften van Krab, die na zijn verwonding met een hoodddeksel het gras op liep, werden op schier onbegrij pelijke wijze door het binnen- trio gemist, terwijl toch de Me teoor-achterhoede met uitzonde ring van Koorn een verre van solide indruk maakte. v. d. Meulen, deze middag in een vinnige vorm, probeerde deze schutterende achterhoede met enigs listige passes uit haar ver band te spelen, maar gaandeweg sprong en dook vooral Lemmen zich naar herstel. 2 doelpunten in 2 minuten In de 2e speelhelft moest Boe kei kort na de hervatting een hoekschop prijs geven na een scherp vleugeischot van links buiten de Bruijne. Deze op rechts door Tinus Hole wijn genomen corner werd on vervaard door Kooij in het net geschoten (11). Helder sloeg spoedig nogal striemend terug. Met een handige schijnbeweging stuurde Beekhoven linkshalf de Vries naar een kant waar hij nu ALKMAAR Eindelijk is het Berdos dan gelukt een overwin ning uit het vuur te slepen. Dat het slechts een magere 21 over winning is geworden dankten Kaagvogels vooral aan hun su blieme doelverdediger. Jammer dat hij het ongeluk had het win nende doelpunt voor Berdos zelf te scoren. Van meet af aan was Berdos in de aanval, maar verder dan een Eaar corners konden zij het niet rengen en voor het overige stond hen de Kaagvogels doelman in de weg. Na een half uur bra ken zelfs de Kaagvogels door en wisten de leiding te nemen. Vrij van buitenspel was dit doelpunt echter o.i. niet. Berdos liet het er niet bij zitten en geen vijf minu ten later wist Dirk Duin met een hard schot het net te vinden. Na de thee was het weer alles Berdos wat de klok sloeg. Menige aanval werd opgebouwd, maar altijd weer was het de doelman vari de gasten die zijn heiligdom wist schoon te houden totdat hij bij een tam schot van rechts buiten Rozendaal het leder in eigen doel trapte. Zo kwam Ber dos, hoewel verdiend, toch op een goedkope wijze aan het winnende doelpunt Er waren toen nog 10 min. te spelen. Berdos werd ge heel in de verdediging gedrukt. In de stand kwam echter geen verandering meer. juist niet moest wezen, een be keken boogbal voor het Meteoor- doel volgde en aan het slot van dit wapenfeit liepen Krab en Heijster met de bal de lokkende Meteoor-touwen binnen (21). Een heftig appelerend Meteoor elftal vond bij de zeer beslist optredende heer Hoogewonnink geen gehoor voor enig protest. Na een van zijn reddingen bleef Lemmen totaal verdoofd liggen, hij was nl. in onzachte aanraking gekomen met Krab. Ook voor het Helderdoel speel den zich enkele hoogst gevaar lijke situaties af, maar al deze Meteoor-attaques werden nogal rustig gedemonteerd. In de 25ste minuut kon Schou- wenaar dan zijn honger naar een doelpunt stillen. Linksachter v. d. Bos waande zich alleen op het gras en rustig dacht hij een bal wandeling te beginnen. Joop Heijster bracht hem tot de harde werkelijkeheid terug door hem de bal te ontnemen, een dwarse pass aan Schouwenaar volgde, waarna Lemmen de bal alleen maar kon nakijken (31). In de overblijvende, erg lange, 20 minuten kregen de Helderse „whites" en de Amsterdamse dito's nog wel enkele redelijke kansen, maar beide ploegen had den zich blijkbaar reeds met de bereikte uitslag verzoend, want gescoord werd er niet meer. De jeugdwedstrijd, welke Woens dag 21 Februari vóór de wed strijd voorlopig Nederlands elftal Middlesbrough zou worden ge speeld en die werd afgelast, zal nu op Woensdag 28 Februari wor den gespeeld op het Wilhelmina- terrein te den Bosch. De opstel lingen van beide elftallen blijven gehandhaafd. H.H.Y.C. STEVIG DE LEIDING Alsof hij zijn keeper Prieshof wilde beschermen tegen de toestormende Abe en Brandsma heft Ruben zijn linkerhand op. Het doel van Velocitas werd echter niet voldoende beschermd want Heerenveen stilde zijn doélpuntenhonger met een 71 zege. HEILOO. Deze derbv. welke door een buitengewoon groot aan tal toeschouwers werd biieewoond en waarin voor de rust zéér goed voetbal gedemonstreerd werd- is door HSV verdiend gewonnen. Het combineren was bii Limmen goed verzorgd maar de schotvaar- dighcid en het profiteren van ge boden kansen liet te wensen over. HSV sneelde aantrekkeliik. Voor al ziin vleugel snelers waren in voortdurend gevaar. Het begin van de wedstrijd ken merkte zich door zich snel af wisselende aanvallen. Beide ver- In een matig bezette hokij te dedigingen beheersten echter de Den Haag heeft HHYC de wed' strijd, voor de competitie om de West Europacup tegen Brabo (Antwerpen) gewonnen met 116. De Hagenaars leiden nog steeds met 22 uit 15, gevolgd door Brussel met 19 uit 13. ontstane situaties. Na dat 10 minuten gespeeld waren gaf Oudhoff 'n keurige pass naar N. Kraakman, deze plaatste de bal afgemeten voor het doel en B. Morsch scoorde uit een scrimmage 10. Een uitslag waar beide parlijen tevreden mee kunnen zijn. Het was geen hoog voetbal wat op deze Zondagmiddag werd ver toond, en de beide goaltjes, die uiteindelijk werden geformeerd, waren van het gehalte welke men in de wandeling „sof-goaltjes" belieft te noemen. Degene die het meest van deze wedstrijd heeft genoten, was ongetwijfeld de penningmeester van Schagen, want een duizendkoppige menigte omzoomde, aangelokt tevens door het ideale voetbalweer, het veld. Voor een big-match kun nen echter hogere eisen worden gesteld. weer-offensief verliep de eerste helft. Na de thee was het in de aan vang al Z.A.P. wat de klok sloeg, maar verder dan de Scha gen-verdediging wisten zij het niet te brengen. Hun back-stel drong gevaarlijk ver naar voren. Hierdoor in het nauw gedreven begon de thuisploeg, weer wak ker geschud, er steeds harder aan te werken er» bij enkele doorbraken kwamen gevaarlijke momenten voor het Z.A.P.-doel. Bij een volgende aanval der gastheren ontstond een misver stand tusser» doelman en backs, waarvan dé watervlugge Kater wist te profiteren. Met een traag gangetje werkte hij het leer tussen de voeten der backs, langs de keeper in de touwen, 11. Dit gaf de thuisclub nieu we moed en ofschoon het nog enkele malen sterk geprobeerd werd. liep alle gezwoeg op niets uit. De voorhoede was niet pro ductief en de verdediging der tegenpartij zeer trapvast, Aan beide kanten een paar niets op brengende corners en een gelei delijk afzakkend spel, besloten deze wedstrijd. Met Z.A.P. in het offensief blies de prima lei dende scheidsrechter het einde. Het samenspel en plaatsen van de withemden was goed, maar de voorhoede was niet agressief genoeg. Geleidelijk nam Schagen het initiatief over en forceerde de eerste corner. Ofschoon het spel in goed tem po over en weer golfde, waren de scoringskansen van de thuis club beter dan die der gasten. Hun aanvallen waren harder, maar de kansen werden niet be nut. Een zeer snelle aanval van de poldersen over rechts werd besloten met een corner. Een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen bezorgde de gasten bijna de leiding; op het critieke moment wist Schoorl door terug koppen het keiharde schot te keren. De Z.A.P.-keeper was in de eerste helft bij de hem toe geschoten ballen lang niet klem- vast. Bij een ogenschijnlijk on gevaarlijk heen en weer ge schutter, kwam de bal gevaar lijk dicht voor het Schagen-doel. de keeper stelde zich verkeerd op en van den Berg' had het leer er maar voor het inlopen, wat hij ook rustig deed, 01. Met een geleidelijk over-en- Dat de zege van A.F.C. op St. George verschillende keren in ge vaar was, bleek wel uit de serie corners, die na de rust de bal verschillende malen gevaarlijk in de A.F.C.-doelmond deden be landen. Want nadat voor de rust St. George de meerdere in A.F.C. moest erkennen en de score met hetzelfde gemak toen reeds 31 of 41 had kunnen zijn, was het na de rust St. George, dat het de A.F.C.-verdediging danig lastig maakte. buiten en met 21 stand werd gerust. Direct na de rust zetten de Sint Georgianen een fel offen sief in. Vlak achter elkaar wer den drie corners op het A.F.C.- doel genomen, maar zij konden de juiste richting niet vinden. De thuisclub vergat het midden veld, er ontstond een groot gat, daar de middenlinie te veel ach ter en de binnenspelers te veel voor bleven. Het spel werd gaandeweg vinniger, harder. Van Saase verwisselde met Tijm van plaats en hij bleek weer een moeilijk te passeren tegen stander. De tijd verliep en Sint George kwam niet tot scoren. Éénmaal redde Popma goed door êen van vlakbij ingekopte bal keurig te stoppen. Het peil zakte; het was met meer als voor de rust. En toen de scheids rechter het einde floot was het voor de Alkmaarders een ver ademing dat zij de 2—1 stand hadden weten te handhaven A.F.C. had J. de Jong als in valler voor W. Hoeben. terwijl J. van Saase linksbuiten, N. Heynis rechtsbinnen en J. Tijm als linkshalf fungeerde. Het spel begon levendig en vlot volgden de aanvallen over en weer elkaar op. Bij een zwak wegwerken van de Alkmaarse linksback kwam de bal voor de voeten van de Sint George- middenvoor, die de A.F.C.-doel man volkomen verraste met een rustig schot na zes en halve minuut. 01. Vlak daarop ver dween nummer twee in de tou wen, maar de referee had reeds offside geconstateerd. Ook A.F.C. bleef het antwoord niet schul dig, de rechts- en linksbuiten kregen beiden gelegenheid een run te ondernemen, doch resul taat bleef uit. In de drie en twintigste minuut kreeg Hui- berts, scherp opgesteld, de bal via een Sint George-verdediger. Hij plaatste het leder buiten be reik van de Sint George-goalie hard in, 11. A.F.C. was in deze periode sterker en de bal suis de nogal eens over o* naast. Tot uit een voorzet de A.F.C.-rechts buiten de midvoor een kans gaf om niet te missen, maar de Sint George-back ontnam hem zo resoluut deze kans, dat de scheidsrechter naar de penalty stip wees. Keihard benutte spil Tijm deze gelegenheid, hier mede de stand op 21 bren gend. Sint George bleef ook nu het antwoord weer niet schul dig, maar de gasten brachten het niet verder dan tot een tweetal corners. Een snelle run, beslo ten met een goede voorzet van Van Saase, kopte Heynis over. De A.F.C.-voorhoede wist het overwicht niet verder uit te Het is een verdiende overwin ning geworden voor de thuisclub Vooral voor de rust zat er fan tasie in de voorhoede van Meer vogels, die van het begin af aan speelden voor wat zij waard wa ren. Goede aanvallen werden opgebouwd maar telkens stond er -een SVA-been in de weg en in laatste instantie was het de uitstekende doelman Schouten, die met veel geluk en bravour ziin doel verdedigde. Toch moest hij na 20 minuten zwichten toen Krom prachtig voorzette en Breun met een uitstekend schot het enige doelpunt van de wed strijd maakte. Na de rust gooide Meervogels er nog een schepje op en hun overwicht was nu nog groter. SVA gooide alles fors op de aanval maar de uitstekend lei dende Scheidsrechter Duyse hield de touwtjes strak en zo kwam het einde met een zege voor de Meervogels, die een uitstekende kans op de bovenste plaats blij ven behouden. Vijf minuten later gaf M. Kos ters, na 'n uitstekende pass van Oudhoff, een prima geplaatste voorzet welke door P. Haanraads onberispelijk werd ingekopt. 2-0. 'n Goal van klasse! Hierna kwam Limmen geruime tijd in de aanval maar keeper Apeldoorn en de achterhoede wa ren niet te passeren. Direct hierna ondernam HSV weer 'n bliksemsnelle aanval, waaruit M. Kosters een pracht goal forceerde. Deze werd echter door de scheidsrechter niet toege kend wegens off-side. Zeven minuten na de rust scoorde N. Kraakman uit een in vallende positie voorgezette bal van M. Kosters het derde doel punt. Limmen zakte steeds meer af en de aanvallen en daarmede de aantrekkelijkheid van de wed strijd, werden minder. Enige mi nuten voor het eindsignaal kreeg HW door P. Appeldoorn 'n vrjje trap te nemen. Deze werd on berispelijk door B. Kraakman in 'n doelpunt omgezet. 40. HSV had zich in dit seizoen voor de tweede maal de meerdere ge toond van Limmen. j Een alle jaren terugkerend j verschijnsel bij de voetbal-, hockey-, korfbal- en hand- balcompetities is de erelijst van kampioenen. Zo tegen Februari, soms Maart, maar ook wel Januari komen de J eerstelingen. Wat later vol- J gen rijen. De eerste „grote" s kampioen is er. Oud-eerste j klasser D.H.C., twee jaar geleden verwezen naar la gere regionen, kwam terug. Ongeslagen, met een totaal van 27 uit 15, konden de Delftenaren de vlag in top hijsen. Ook bij de hockeyers was het feest H.H.Y.C., voor de zoveelste maal na-oorlogs ij kampioen in het Westen, i nadat het even meervuldig jj Venlo was voorafgegaan en in het Oosten D.K.S. na J een zware beslissingswed- j strijd tegen P.W. Proficiat en succes in de j komende belangrijke wed j strijden! Te Vinstra in Noorwegen heeft v. d. Voort tijdens tweedaagse wedstrijden zowel de 1500, de 3000 en de 5000 M. gewonnen, waarmee hij de eerste plaats in het eindklassement verwierf met een ruime puntenvoorsprong op Johnny Cronshey. Te Milaan zijn de wereldkam pioenschappen kunstrijden op de schaats gehouden. Bij de heren behaalde de 21-jarig'e Ameri kaanse student Richard' Button de titel. De Britse Jeannette Alt- weg, die enkele weken geleden Europees kampioene werd, won het kunstrijden dames. De Am sterdamse Lydia Stoppelman werd 22ste. Het Duitse paar Ria Baran- Paul Falk waren de besten bij het kunstrijden voor paren. Het ijsdansen was voor de Britten WestwoodDemmy. Hjalmar Andersen heeft aan zijn reeks titelveroveringen nog een toegevoegd, nl. die van Scan dinavisch kampioen. Tweede werd de Zweed Asplund, derde de Noor Wahl. De wedstrijden werden ge houden in Oestersund in Noor wegen. Bfj internationale wedstrijden in het Sportpaleis te Antwerpen, heeft v. Vliet het in 15 series a deux verreden sprintnummer ge wonnen. Hij werd eerste in al zijn ritten en maakte tegen Patterson met 11.6 sec. de snelste tijd van de avond over de laatste 200 M. Tijcjens internationale sprint- wedstrijden in het Velodrome te Zurich eindigde v. Vliet op de eerste plaats met 4 pi. Verdeun, Bellenger en Derksen behaalden allen 6 pnt. Tijdens de wedstrijden om de Australische zwemkampioen- schappen won Irma Schuhmacher de 220 yards vrije slag met een tijd van 2 min. 31.3 sec. vóór de Australische meisjes Judo Joy Davies en Denise Norton. Jean Sneyers heeft officieel zijn titels van Belgisch en Europees kampioen vlieggewicht ter be schikking gesteld. Sneyers zal voortaan als ba'ntam uitkomen. De Fransman Pièrre Montane behaalde te Manchester de va cante Europese lichtgewichttitel door Billy Thompson Brits kam pioen, in de 12e ronde k.o. te slaan. De Brit was titelhouder. Joe Louis sloeg Andy Walker, kampioen van Californië, door een technische k.o. in de tiende en laatste ronde. De Amerikaanse boksers Maxim en Williams, resp. wereldkampi oen halfzwaargewicht en licht gewicht, zfjn gewaarschuwd dat zjj binnenkort hun titels zullen moeten verdedigen. Gebeurt dit niet, dan zullen de kampioen schappen vacant worden ver klaard. De grote autorace om de Eva Duarte Peron-prijs, waarvoor de echtgenote van de Argentijnse President zelf het startschot loste, werd gewonnen door de Argen tijn Gonzales met Ferrari, die de 160 KM aflegde in 1.35.40.5. Hon derdduizend toeschouwers woon den de races bij. De nationale kampioenschap pen op overdekte banen van de Vereniging Nederlandse Tennis- leraren te Amsterdam zullen op Zondag 11 en Maandag 12 Maart a.s. in de Apollohal worden ge speeld.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5