H. Vader wordt morgen 75 jaar Zegenrijk Pontificaat van tv/aalf bewogen jaren Van Geelkerken in cassatie Koningin onderscheidde 140 Nederlanders wegens militaire dapperheid Prof. Romme begon gister zijn zware taak Franse regering afgetreden Onderscheidingen voor 140 dapperen Postor Angelicas De betekenis van Z. H. Paus Pius XII voor de wereld en het leven van de Kerk Scheepsberichten Opnieuw levenslang geëist Levenslang voor Poos en Slagter Moedige contact-agente werd tot ridder geslagen 's Lands belang gedoogt niet, dat hij zou falen Meteor neergestort in slotgracht Brief van Gortzak over kabinetscrisis Informateur Romme en de Volkskrant Schatkist kwam uit plafond vallen Gedachten die kunnen helpen HET FEIT Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1*77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.-—; familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: VQO^ HOORN, DEN HELDER, E. f. M. Sfumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Neder). Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S VAN HEDEN Pagina 1 Donderdag 1 Maart 1951 46e Jaargang No. 12106 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52. teL 2046, (2 üjnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230: SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Morgen zal Zyne Heiligheid Paus Pius XII Zijn 75ste verjaar dag vieren en tegelijkertijd de 12e verjaardag van Zijn verhef fing tot Opperherder van de KathoÜeke Kerk. In deze twaalf jaren ligt een buitengewoon veelzijdige en voor de ontwikkeling van de Kérk betekenisvolle werkzaamheid besloten. Het begin en het einde van de tweede wereldoorlog en de ellende van de na-oorlogse jaren üggen ook in deze twaalf jaren vervat. Naar buiten werd het werken van de Paus en de ontwikkeling van het kerkelijk leven in vele landen geremd; naar binnen echter zijn nieuwe sterke religieuze krachten doorgebroken. Eugenio Pacelli werd 2 Maart 1876 in Rome geboren. Na zijn theologische en juridische stu- dieën te hebben voltooid, waar. aan Hji in de loop der Jaren nog toevoegde een uitgebreide talen kennis. Frans. Engels, Duits. Spaans en Portugees, werd Hii op 2 April 1899 tot priester ge wijd er» kort daarop in de diplo matieke dienst der Kerk opge nomen. 13 Maart 1917 werd Hij tot bisschop gewijd en ging als vredesbemiddelaar van Benedic- tus XV naar Duitsland. In de ja ren van 1920 tot 1929 werkte hij ais Apostolisch Nuntius in Mii.n- chen en Berlijn. Daarna werd hij tot Kardinaal verheven en was als Kardinaal-Staatssecretaris de onmiddellijke medewerker van Paus Pius XI. Op 2 Maart 1939 koos het College van Kardinalen ITem tot opvolger van Paus Pius XI die op 10 Februari 1939 overleed. Op 12 Maart werd Hij in de St. Pieter plechtig ge kroond. Volgens de oude zoge naamde voorspelling van Mala- "chius, die voor iedere Paus een korte spreuk bevat, heeft Paus Pius XII de titel van „Pastor An gel icus", de „Engelachtige Her der". IJveraar voor de vrede Het werk van Paus Pius XII naar buiten wordt vooral geken merkt door Zijn onvermoeibare vredesbemiddeling en een liefda digheid, die ongeveer alle landen der wereld omvat. Reeds het be gin van Zijn Pontificaat viel on der de schaduw van een drei gend conflict. Pius XII deed alles wat Hij kon, om de vrede te be houden, doch tevergeefs: Zijn vermanende woorden aan de ver antwoordelijke staatslieden wer den niet gehoord. Voor alles wees Hij in de daaropvolgende jaren duidelijk op de grondslagen, die een duurzame vrede voor de toe komst kunnen garanderen. In de laatste jaren wendde Pius XII zich steeds weer, vooral in Zijn Kerstrede, tot de wereld en riep haar op tot de vrede. Zeer bij zonder verzocht Hij om vrede voor Palestina, waar een duur zame vredesorde slechts kan ge garandeerd worden door een in ternationalisatie van de H.H. Plaatsen. Voor de liefdewerken van de Paus zijn millioenen en nog eens millioener» uitgegeven en grote organisaties tot stand gekomen. Tijdens de oorlog werden vooral dë gevangenen en de geëvacu- eerden verzorgd, na de oorlog waren het vooral de vluchtelin gen en de verdrevenen, de kin deren en de zieken. De lijst van landen, waaraan hulp gezonden werd. omvat bijna de gehele we reld. In het bestuur van de Kerk streefde Paus Pius XII steeds meer naar een internationalise ring. Voor de missielanden werd met grote energie gewerkt aan de opvoeding van een inheemse clerus en steeds meer diocesen, Apostolische Vicariaten enz. werden aan de inheemse clerus toevertrouwd. Bij de nieuwe Kardinaalsbenoemingen in 1946 werden 28 niet-Italianen tot deze waardigheid verheven tegen 4 Italianen. Zeer veel ambten in de Romeinse Curie, die tot nu toe volgens de traditie aan Itali anen waren voorbehouden, wer den door niet-Italianen bezet. Zo werd in de laatste tijd een Nederlander Mgr. van Lierde, benoemd als Sacrista en een Ier. Pater Michel Browne, kreeg het ambt van majordomus. Zo wordt de Katholieke Kerk ook wat Haar uiterlijk voorkomen betreft steeds meer eer» universale Kerk, waarin alle volkeren en rassen met gelijke rechten naast elkaar Opperste Leergezag Veel belangrijker nog was het werk van de Paus voor het in nerlijke leven van de Kerk. de uitwerking en verdieping van het Katholieke denken en tevens ook de activering van het kerke lijke en religieuze leven. Tot het eerstgenoemde doel dienden vooral de encyclieken: in 1943 „Mystici Corporis", in 1947 .Me diator Dei", het vorig jaar de encycliek .Humani Generis' die zich keerde tegen alle pogingen om een nieuw modernisme nen de Kerk in te voeren. bin- Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 27 Fe bruari Finisterre. Grote Beer (emigr.) Amster dam-Sydney, passeerde 28 Februari Algiers. Johan van Oldenbamevelt, (rep.), Surabaja-Amsterdam passeerde 28 Februari Kaap Bon. Sibajak (emigr.) Rotterdam- Melbourne, 27 Februari 400 mijl Z.O. Cocos eil. Het hoogtepunt van de leer stellige werkzaamheid van de Paus was de verkondiging van het dogma van de lichamelijke opneming van Maria ten hemel op 1 November van het vorig jaar, het sluitstuk van de Katho lieke Mariologie. Ook in de beweging van Una Sancta heeft Paus Pius XII stel ling genomen. Hij heeft de ge meenschappelijke eredienst met niet-Katholiekë Christenen ver boden en gewaarschuwd voor de deelneming van theologisch on geschoolde religieuzen en leken aan discussies met andersdenken den. Paus Pius XII heeft echter ook herhaaldelijk en nadrukke lijk gevraagd om broederlijk sa men te werken met de anders denkenden op politiek, sociaal en charitatief terrein. Dit appèl tot samenwerking richt zich tot alle „mensen van goede wil" en tot allen, die in God geloven en ze delijke waarden erkennen. Van grote betekenis waren ook de richtlijnen van de H. Vader voor de bijbelstudie. Het godsdienstig leven. Talloos zijn de richtlijnen en toespraken van Paus Pius XII om het religieuze leven nieuwe krachten bij te zetten. Dit heeft Hij gedaan niet alleen voor pries ters en religieuzen, maar ook voor mensen uit de meest ver scheidene beroepen: doctoren, ju risten, onderwijzers, politici, eco nomen, kunstenaars, enz., alsook voor het eenvoudige volk. In zeer vele toespraken en brieven wees Paus Pius XII op de betekenis van de Katholieke Actie en eiste, dat deze zo groot mogelijk zou worden opgezet. Aan de Maria- Congregaties gaf hij een Aposto lische Constitutie en legde de na druk op het élitekarakter en haar missieplicht. Hij gaf ook een vaste vorm aan de nieuwe poging om temidden van de wereld gemeen schappen te stichten, die enigs zins gelijkenis vertonen met de religieuzen door de officiële er kenning van de leken-instituten. Zeer bijzonder gaan Hem het huwelijk en het gezin ter harte. Op de problemen, die hiermede samenhangen, heeft Hij zeer dik wijls gewezen en het laatst wel zeer bijzonder in Zijn toespraak tot de bisschopen van de gehele wereld op 2 November 1950, toen Hij de gezondmaking van gezin en huwelijk de derde grote ge bedsintentie noemde van het Hei lig Jaar. Laat ons de H. Vader morgen in onze gebeden gedenken, opdat, als het God belieft, Zijn zegenrijk bestuur moge voortduren in de moeilijke jaren die voor ons lig gen. Z. H. Paus Pius XII die morgen Zijn 75ste verjaar dag viert, zal op 2 Juni a.s., Zijn naamdag, het Va- ticaan verlaten om in de Valle Giulia in Rome 't hoofd- altaar van de nieuwe kerk. toe gewijd aan Zijn patroon, de H. Eugenius, te con sacreren. De Paus zal daarna de eer ste H. Mis aan dit altaar opdragen. De kerk zelf wordt op 1 Juni geconsacreerd. Zij is een geschenk van de diocesanen van Rome aan de Paus bij gelegen heid van Zijn 50- jarig priesterfeest. Onder zeer grote belangstelling behandelde gistermorgen de Bij zondere Raad van Cassatie de zaak tegen Corn, van Geelkerken, destijds plaatsvervangend leider der N.S.B., Hoofdstormer van de Nationale Jeugdstorm en Inspec teur-generaal der Ned. Land wacht. De Procureur-fiscaal prof. Langemever vroeg verwerping van het beroep en handhaving van de levenslange gevangenis straf. Hij' wilde de houding van de veroordeelde niet verklaren uit vulgaire ijdelheid of uit een nei ging om bewonderd te worden. Eerder was bier sprake van een overmatfge vitaliteit en activiteit om iets te doen, onvoldoende ge remd door een gevoel van ver antwoordelijkheid. De Procureur fiscaal sloeg het propagandistisch werk van v. Geelkerken hoger aan dan diens raadsman had ge daan, die o.m. opmerkte dat v. Geelkerken door de Duitsers niet als aanzienlijk werd beschouwd. Zijn naarrt ontbrak op een door Seiss-Inquart. opgestelde lijst van de meest belangrijke en nuttige N.S.B.-figuren. Volgens de raads man had v. Geelkerken geduren de de gehele bezettingstijd als stootblok tussen Mussert en de Duitsers gediend. Van Geelkerken zelf zeide ter zitting dat hij de houding tegen over de Joden een der zwaarste misdaden achtte en dat het prin cipieel fout was, een totalitair systeem aan te hangen dat geen rekening hield met de Christe lijke waarden en de waarde van de individuele mens. „Het is jam mer dat u daar zo laat achter bent gekomen", meende de presi dent, mr. Haga. Van Geelkerken zeide nog, dat hij voor 10 Mei 1940 nooit contact met Duitsland of de Duitsers heeft gehad, maar dat hij sympathie had voor het Italiaans fascisme en altijd na tionaal voelend en Oranjegezind was geweest. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft gisteren de beide voorma lige Haagse politiemannen Poos en Slagter veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. Zij waren in eerste instantie tot de doodstraf veroordeeld, maar de Bijzondere Raad vernietigde dit vonnis en verwees de zaak naar de Bijzondere Strafkamer te Amsterdam die beiden tot 18 jaar veroordeelde. Van dit vonnis kwam de Officier van Justitie in beroep. De Procureur-fiscaal had voor beiden tot een gevangenis straf van 20 jaren geconcludeerd. Poos en Slagter werkten mede aan de arrestatie van 97 illegale werkers, van wie een groot aantal om het leven is gekomen. Honderd veertig Nederlanders hebben zich gisterochtend naar het Paleis op de Dam te Amsterdam begeven om uit handen van H. M. de Koningin militaire dapperheidsonderscheidingen te ontvangen. Onder hen bevond zich mevr. B. J. Fick-Gemmeke uit Wassenaar, die als tweede vrouw na Prinses Wilhelminn met de Militaire Willemsorde werd onderscheiden. De Prinses zelve behoorde tot de talrijke autoriteiten, die de ceremonie in de Burgerzaal bijwoonden. H. M. de Koningin zeide o.m. dat het land trots is, zulke zonen en dochters in zijn midden te heb ben. Misschien zult ge, aldus de Koningin, heimwee hebben naai de dagen gedurende welke ge deze daden hebt volbracht. Het zal moeilijk voor u zijn, erken ning te krijgen te midden van mensen die de dingen niet zo gezien hebben als u ze hebt ge zien. „Toch geloof ik niet dat het goed is, heimwee te hebben naar die dagen van avontuur. Het dagelijks leven is alleen maar saai als men zelf saai is. Het kan een heldendaad zijn op zichzelf, het gewone leven weer op te nemen". Vervolgens begon de protoco- laire plechtigheid van het uitrei ken der onderscheidingen, waar bij mevr. Gemmeke als eerste naar voren trc^ om te worden geëerd voor een staat van dienst waarop weinig -.ederlanders kun nen bogen. Als contactagente en later als agente en verbindingsofficier van het Bureau Bijzondere Opdrach ten te Londen bewees zij uiterst belangrijke diensten aan de geal lieerde oorlogsvoering en de Ned. regering. Zij bracht o.m. gewich tige microfilms van bezet gebied naar Brussel, waarbij zij vaak geconcentreerd geallieerd en Duits vuur moest trotseren. Voor haar moedig optreden werd haar de M.W.O. 4e klasse toegekend. H. M. de Koningin gaf haar de Ridderslag, nadat de overwegin gen die tot de onderscheiding heb ben geleid, waren voorgelezen. Met haar werden nog zes Neder landers tot Ridder geslagen: de reserve gen.-maj. dor infanterie b.d. P. Scholten, die de M.W.O. In de Burgerzaal van het Koninklijk Paleis te Amsterdam heeft H. M. Koningin Ju liana Woensdagmor gen aan een groot aantal Nederlanders onderscheidingen uitgereikt als erken ning voor daden die zij in moeilijke dagen aan land en volk hebben bewezen. H. M. Koningin Ju liana gaf de Ridder slag aan Mevrouw B. J. Fick-Gemmeke, de eerste vrouw na H.K.H. Prinses Wil- helmina, die met de Militaire Willemsor de werd onderscheiden, waarna ook H. K. H. Prinses Wilhelmina de onderscheidene de Ridderslag gaf. kreeg voor zijn optreden tijdens de tweede politionele actie in Noord-Sumatra, de heer J. J. M. Hulspas, die als oorlogsvrijwilliger tijdens een overval in December bij Soekaboemi, ondanks opgelo pen zware verwondingen, het le ven van twee zijner metgezellen wist te redden, de reserve le lt. L. M. Snijders, die in December 1948, als sergeant der paratroepen een bende hielp verjagen, die be zig was een suikerfabriek bij Djokja in brand te steken en een grote vijandelijke eenheid tijdens de landingsactie te Djambi door vermetel optreden belette op te rukken. Voorts sergeant-vliegtuigschut- ter P. Dourlein, wiens geschie denis in. wijde kring bekend is. Hij werd als geheim agent in Nederland gedropt, werd slacht offer van het England Spiel, ont vluchte uit de gevangenis te Haren naar Engeland, waar hij werd gearresteerd onder verden king vijandelijk spion te zijn. Na zijn vrijlating nam hij als korpo- raal-vliegtuigschutter deel aan operaties tegen doelen in door de Duitsers bezet gebied. Tenslotte de lt ter zee vlieger der le klasse H. V. B. Burger hout, die van December '41 tot December '44 „als vliegerofficier het moreel van zijn ondergeschik ten op een zeer hoog peil heeft gehouden door steeds van zichzelf meer te eisen dan van hen", en mr. T. J. A. M. van Lier die medewerkte aan een inlichtingen- groep, viermaal poogde naar En geland over te steken en zich bij een dezer pogingen meester maakte van een Duitse snelboot, waarmee hij de tocht niet kon voortzetten, omdat de motor wei gerde. De in de Burgerzaal aanwezige Ridders M.W.O. met aan het hoofd Prinses Wilhelmina, volg den de Koningin, traditiegetrouw in het geven van de Ridderslag. De ministers van Oorlog, Marine en Verkeer en Waterstaat, de drie stafchefs e.a. woonden de cere monie bij. Behalve de 7 Militaire Willemsorden reikte H. M. de Koningin, die zelf getooid was met de versierselen van Groot meesteres van de M.W.O., 28 Bronzen Leeuwen, 82 Bronzen Kruisen, 2 Vliegerkruisen en 21 Kruisen van Verdienste uit. (Van onze parlementaire redacteur) Prof. Mr. C. P. M. Romme, die van H. M. de Koningin de opdracht heeft ontvangen te informeren welke mogelijkheden er zijn tot de vorming van een kabinet, heeft de Woensdag besteed aan het bestuderen van stukken. Hij vond hierin aanleiding om de ministers Drees, Lieftinck, van den Brink en Mansholt uit te nodigen voor een informatieve bespreking over verschillende zakelijke punten, welke bespreking gisteravond werd gehouden. De opdracht aan Prof. Romme is in politieke kringen niet als een verrassing gekomen. De om standigheid, dat hij ditmaal de rij van raadgevers sloot, was voor velen al een aanwijzing, dat hij nu een rol zou gaan spelen. In socialistische kringen legt men er de nadruk op, dat aan die zijde reeds na de mislukking van de formatie Drees-van Schaik een opdracht aan prof. Romme als de meest wenselijke werd be schouwd. In andere kringen is de toon eveneens welwillend, hoewel men zich, vooral na de misluk king van Mr. Steenberghe, wil hoeden voor voorbarig optimisme. De verhoudingen, zo wordt van verschillende zijden benadrukt, blijven moeilijk. De P.v.d.A. is niet afkerig van een brede basis, mits het programma van een der gelijk kabinet aanvaardbaar is. De A.R. verklaart zich eveneens tot medewerking bereid, maar dan zal de politiek van het nieuwe kabinet op verschillende punten wezenlijk van die van het kabi net Drees-van Schaik moeten ver schillen. Bij de C.H. liggen de doelstellingen minder duidelijk, maar zolang de A.R. zich niet tot medewerking bereid toont, over heerst ook daar de neiging om de formatie-pogingen hoewel niet onwelwillend, toch op een zekere afstand te volgen. De animo bij de V.V.D. heeft zich in de ver schillende stadia omgekeerd even redig verhouden tot die van de P.v.d.A. Het duidelijkst bleek dit tijdens de formatie door Mr. Steenberghe: Instemming bij de V.V.D., bezwaren bij dë P.v.d.A. Deze tegenstellingen en reser ves in hun mening verdisconte rend Is men tenslotte algemeen van mening, dat prof. Romme wel Nadat de Franse Nationale vergadering gisteravond met 311 tegen 295 stemmen het amende ment tot het aanvaarden van een kiesstelsel met één stemronde had verworpen en het kabinet, na een bijeenkomst van meer dan een uur, niet was geslaagd in het vinden van een of ander com promis, besloot het af te treden. Pléven deed hiervan mededeling aan de Kamer en begaf zich ver volgens naar president Auriol, die het ontslag aanvaardde. Twee uur later ontving de pre sident de voorzitters van de Se naat en de Nationale Vergade ring. Men verwacht dat hij uiterlijk morgen een nieuwe pre mier zal aanwijzen. Misschien zal hij eerst Pléven een nieuwe op dracht geven, terwijl, indien deze niet slaagt, Bidault (M.R.P.) of Queuille (Radicaal) als de meest waarschijnlijke candidaten wor den beschouwd. PILOOT KWAM OM T LEVEN Gistermiddag tegen twee uur is een Meteor-straaljager van de vliegbasis Twente bij Boven- Leeuwen tussen Nijmegen en Druten in een vrille geraakt en neergestort in de slotgracht van een oud kasteeltje. De 21-jarige sergeant-vlieger E. B. Kraayo uit Rotterdam kwam daarbij om het leven. Het toestel sloeg in de gracht een trechter van vijf tot acht meter diepte, die onmiddellijk vol water stroomde. Enorme klei- massa's werden de lucht in ge slingerd en richtten grote schade aan op een nabijgelegen boerderij. Verschillende vruchtbomen wer den met wortel en al uit de grond gescheurd en kwamen meters verder weer rechtop neer. De berging van het toestel zal naar schatting zeker een week duren, omdat er eerst een beschoeiing omheen moet worden geslagen, waarna het water kan worden weggepompt. i voor een zeer zware taak staat. Toch wil men zijn opdracht ook van een adere kant benaderen, en er dan de nadruk op leggen, dat de omstandigheden eenvoudig niet gedogen, dat het land nog langer zonder regering blijft. Niet alleen de bestaande pro blemen blijven hangende, er ko men er nu bijna dagelijks ook nieuwe bij. Als voorbeelden noemde men ons de door Frank rijk belegde conferentie over de vorming van een Europees leger En gisteren was er weer de voor Nederland zo uitermate gewich tige mededeling, dat West-Duits- land dé invoer van geliberaliseer de goederen heeft stopgezet. In tussen wilde men zich ook niet ontveinzen, dat juist de Duitse maatregelen bepaalde verschillen over het regeringsprogram nog kunnen toescherpen. COMMUNISTEN WILLEN GERAADPLEEGD WORDEN Henk Gortzak heeft namens de Tweede Kamer-fractie van de C.P.N. een brief gericht aan de fractievoorzitters van de K V.P., P.v.d.A., V.V.D., A.R. en C.H. waarin het voorstel wordt gedaan dat de nieuwe formateur de C.P.N.-fractie zal inschakelen bij de consultatie over een nieuw te vormen regering en haar pro gram. terwijl er ten spoedigste een einde zou tnoeten komen aan de toestand waarin een normaal functionneren van de volksverte genwoordiging onmogelijk wordt. De kabinetscrisis is in een toe stand van geheime parlementaire besprekingen ontaard, aldus de brief, waarin wordt geprotesteerd tegen de uitsluiting van de C.P.N. bij het overleg en „de eisen van een buitenlandse mogendheid" als de oorzaak van de crisis worden aangemerkt. Vo.orts wordt gewe zen op de achterstand in de par lementaire werkzaamheden die een en ander heeft veroorzaakt. De hoofdredactie van „De Volks krant" deelt mede, dat Prof. Mr. C. P. M. Romme, gedurende de tijd dat hij zich wijdt aan de op dracht: te informeren, welke mo gelijkheden er zijn tot vorming van een kabinet, generlei be moeiing zal hebben met „De Volkskrant", waarvan hij zo als bekend staatkundig hoofd redacteur is. Dezer dagen zag een stucadoor bij werkzaamheden in een huis aan het Bezuidenhout te den Haag een kistje uit het plafond vallen. Een verborgen schat, was 's mans eerste gedachte. Hij maakte het kistje open en telde 9.000 gulden alsmede een aantal gouden ringen en horloges. De stucadoor was een eerlijk mens en ging dadelijk naar de politie. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat het kistje toebehoorde aan de bovenburen in het bewuste huis. Deze plach ten hun kostbaarheden te ver stoppen onder een los plankje in het toilet. DONDERDAG 1 MAART: H. Suitbertus Bisschop, Belijder Maart is de maand van St. Jozef. „Bemind was hij bij God en bij de mensen, en zijn aandenken blijft in zege ning". Hij heeft immers, na Maria, Jesus het naast ge staan. Hoe heeft hij zich deze plaats waardig gemaakt? Door zijn godvrezendheid: „Gelukkig de man, die den Heer vreest en Zijn geboden van harte bemint. Zijn kroost zal machtig zijn op aarde.." Bidden wij dan met de Kerk: „Barmhartige God, wij smeken U, sta ons bij; en wil, op voorspraak van de H. Jozef, Uw gaven goed gunstig in ons bewaren „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1