Veelzijdig piano-recital van Theo van der Pas Prov. Bond van Rundveefokverenigingen vergaderde gisteren te Hoorn DE V.V.V.-BERGEN VERZOEKT ONTSLUITING DUINGEBIED ALKMAAR EN OMSTREKEN een keur van prima textiel-artikelen Besluit tot medewerking aan L.TM.-dag op 19 Sept. De V.V.H.Bopnieuw in de oppositie Morgen Eerste Vrijdag Jb. Posch: koperen burgemeester Pre PAGINA 2 DONDERDAG 1 MAART 1951 ALKMAAR Deze avond van de A Lmaarse Kamermuziekver., is niet alleen voor de concertge ver een groot succes geworden, maar heeft het in goed aantal op- gekomen auditorium zeer zeker in hoge mate bevredigd. Dit was weer eens een veelzijdig kavier- recital, zoals we voor de oorlog meerdere malen, en daarna fei telijk te weinig mochten bele ven. Behoudens Bach kregen we een romantisch programma te horen, in de meest bonte verscheiden heid. De pianist opende het pro gramma met de Partita in Bes (.no. 1) van J. S. Bach, en dit werd in één woord een meester lijke reproductie; zelden hoort men Bach, zo doorzichtig en stijl vol uitvoeren. De romantiek van Schumann blijft toch maar boeien en er ging vooral een grote char me uit van het temperamentvolle „Aufschwung". Thème et Variations van Fauré geschreven voor een pianisten concours te Parijs was niettegen staande de virtuose inslag belang rijk. v.d. Pas speelde cut werk zeer brillant. De Nederlandse componist Beo Orthel was vertegenwoordigd met een sonatine. De pianist hield voor dit interessante werkje een artistiek pleidooi. Toen volgde een drietal étude's, welke aan muzikale inhoud rijker waren, dan de titel uitdrukt. Eerst een jeugdwerk van Szymanowski met lyrische inslag; gevolgd door eeni zéér moeilijke octavenétude van Scriabine en de bekende étude in cis van R.K. HANDBALKRING KENNEM.-ZAANSTREEK OMGEVING ALKMAAR ALKMAAR. Er zijn afgelo pen Zondag niet veel, maar wel verrassende uitslagen uit de bus gekomen. In de le klasse schoot Limmen geweldig uit haar slof en stuurde BI. Zwart met een 20 nederlaag naar Zaandam te rug. Limmen is de gehele wed strijd in de meerderheid geweest en wist voor de rust een 10 voorsprong te nemen. In de 2e helft hetzelfde spelbeeld; een al door aanvallend Limmen en een wanhopig verdedigend BI. Zwart. Het gelukte tenslotte de links buiten van Limmen, nog een doelpunt te scoren. Meervogels moest zoals begrij pelijk was, in Leonidas haar meerdere erkennen. Met 3—0 moesten zij het onderspit delven, wat op zich toch nog een be hoorlijk resultaat is. Afd. II: AOG kon het tegen "Wijk aan Zee niet tot een over winning brengen. Met 42 trok ken de meisjes uit de badplaats aan het langste eind. De wed strijd had een zeer spannend verloop en was wel de mooiste en snelste van het gehele seizoen De snelle middenvoor van de gasten wist voor de rust drie maal het net te vinden. AOG een maal. In de 2e helft was AOG iets gevaarlijker en de rechts binnen zorgde dan ook al gauw voor een tweede doelpunt. Maar nog binnen de twee minuten had de middenvoor van W.a.Z. er al weer 42 van gemaakt. Dit was de eindstand. Zeevogels had in deze afdeling de grootste moeite om USVU er onder te houden. Met 1-0 wisten de Egmondsen nog net de punten in eigen huis te houden, wat voor USVU zeker een prestatie is geweest. Afd. Illb: AOG 2 wist zowaar van Limmen 2 met 31 te win nen en versterkte hiermede aan zienlijk haar positie. Dio heeft in deze afd. nog maar 3 punten no dig om kampioen te worden. Jun. afd. I: De Jun. van Zee vogels stuurde VBO met een zeer kleine nederlaag naar huis nl. 10, wat voor laatstgenoemde geen slecht resultaat was. Ver der zijn er deze Zondag geen wedstrijden gespeeld. C. ELLES OVERLEDEN ALKMAAR. In de leeftijd van 69 jaar is na een langdurige ziekte alhier overleden de heer C. Ellens, die in 1947 zijn gouden jubileum vierde in dienst dei- Gemeente Lichtbedrijven, bij welke gelegenheid hij de gouden ere medaille van de Orde van Oranje Nassau verwierf. De laatste jaren van zijn werkkring was hij hoofdboekhouder bij de Lichtbedrijven. Zaterdag a.s. heeft de ter aar de bestelling plaats op de Ge meente Begraafplaats. EEN VEESTAPEL WERD AFGESLACHT ALKMAAR. Het gebeurt geregeld dat op het gemeente slachthuis in onze stad tuber culeuze koeien, reageerders en open lijders, worden afgemaakt. Het aantal stuks, dat dan tege lijk wordt afgeslacht, bedraagt dan meestal omstreeks tien. Gis teren echter bereikte het aantal afgemaakte t.b.c.-koeien op het Alkmaarse abattoir een record aantal. Een kleine vijftig dieren werden tegelijk afgemaakt, ge vaarlijke dieren voor de Neder landse veestapel en voor de vee stapel niet allee™, ook voor de mens. Door deze massamoorden wordt de Hollandse stal t.b.c.- vrij gemaakt en dat kan onze veeteelt alleen maar ten goede komen. VOORDRACHTEN VOOR NIET-KATHOLIEKEN ALKMAAR. Onder voorzit terschap van dr. J. Jungerhans heeft zich alhier een comité ge vormd, dat de volgende maand hier ter stede een serie voor drachten organiseert voor niet- katholieken. Ter zake kundige sprekers zullen in deze voor drachten een antwoord geven op actuele vragen, die bij vele niet- katholieken leven. De voordrachten worden des Zondagsmorgens gehouden in de grote zaal van Victory. De on derwerpen en de namen der sprekers hopen wjj t.z.t. te publi ceren. Chopin. In deze werken hebben we onze Nederlandse kunstenaar wel in de allereerste plaats be wonderd om zijn muzikale inter pretatie. De bekende Polonaise in As van Ohopin vormde het gran dioze sluitstuk van dit piano recital. Het publiek riep de solist verscheidene maten terug en wilde hem zonder toegift niet laten vertrekken, v.d. Pas gat gul twee toegiften en op het einde van dit concert was de con trastwerking wel zéér groot. Een prachtig gespeeld adagio van Baoh in bewerking van v.d. Pas - en een Pools liedje van Chopin, in bewerking van Liszt. Oo-k bewerkingen kunnen prach tig zijn, mits de bewerker een genie is, en, dat was Franz Eiszt. Met onvergetelijke muzikale in drukken verlieten de concert bezoekers het „Gulden Vlies". W. SCHKEUKS UITBREIDING RAADSAGENDA ALKMAAR. Aan de agenda van de raadsvergadering die hedenmiddag wordt gehouden, zijn nog enkele punten toege voegd. B en W. stellen de raad voor, over te gaan tot benoeming van de heer A. v. d. Horst, vak leerkracht in de lichamelijke oefening aan verschillende onder wijsinrichtingen te Middelharnis, als derde vakonderwijzer in de lichamelijke oefening. Stichting christelijke school voor g.I.o. Naar aanleiding van een ver zoek van de Vereniging tot be vordering van Christelijk School onderwijs alhier om beschikbaar stelling van gelden uit de ge- mentekas voor de stichting van een derde school voor gewoon lager onderwijs in het zuid oostelijke deel van onze ge meente, adviseren B. en W. de raad te besluiten de gevraagde medewerking te verlenen. Gymnastieklokaal bij Lindenschool B. en W. steller» de raad voor over te gaan tot de bouw en in richting van een gymnastiek lokaal bü de Lindenschool en voor dit object een voorlopig crediet te verlenen van 76 000, waarvan reeds f 70.000 is uitge trokken op de gemeentebegro ting 1951. VERLOOFDEN-CURSUS ALKMAAR. Vrijdag 2 Maart spreekt dr. Simons om acht uur in Hotel Victory voor de deel neemsters aan de cursus. Kapelaan Balestra zal om acht uur in de bovenzaal van café Haring, Oudegracht 136, spre ken met de heren die aan deze cursus deelnemen. Om kwart over negen worden ook de heren weer verwacht in Hotel Victory. Zorgt ervoor, dat we precies op tijd kunnen beginnen, want er is veel te behandelen. AGENDA FILMS: Harmonie: Annie get your gun, alle leeft. Victoria-theater: Straal jager no. 3 antwoordt niet, 14 jr. Rex-theater: De Hartenbreekster, alle leeftijden; Cinema Ame- ricain: Captain China 14 jaar. voorstellingen 8 uur. NACHT DIENST APOTHEKEN: Hedenavond 18 u. zal voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Har tong van Ark, Apotheker J. v. d. Mark, Lange- straat 1. Een flinke slok ALKMAAR. Tegen een grossier alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Drankwet. De man had namelijk gedisteleerd in het klein verkocht zonder de ver eiste vergunningen. Er werden 689 flessen sterke drank in be slag genomer» Aanrijding ALKMAAR. Op de Friese Brug reed een autobestuurder, die te veel op de verkeersborden van de A.N.W.B. lette en niet op het verkeer voor hem, een vrouw met een kinderwagen aan. Het liep nogal goed af. De dame liep alleen een gescheurde man tel op. Deze werd door de chauf feur vergoed. Het rammelde niet ALKMAAR. Gisteren is op het station van de Spoorwegen eer» vreemd pakket aangeboden. Het bevatte n.l. een haan, die in een veel te klein doosje verpakt was. Het beest zat er als het ware ingepropt. De verzender motiveerde deze zending met de opmerking: ,,Dan rammelt het tenminste niet." Nadat het beest beter was ingepakt is het alsnog naar Friesland verzonden. Bronzen Leeuw voor dappere Alkmaarder ALKMAAR. - In het Paleis op de Dam te Amsterdam, is gis teren door H.M. Koningin Juli ana de bronzen Leeuw uitge reikt aan kapitein H. J. Broer- sma, wonende aan de Nassau- laan, die zich bij patrouille-acties in Indonesië door zijn dapper heid bijzonder heeft onderschei den. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ca- tharina A. M., d. v. J. G. de Boer en C. J. Kortekaas; Hans M.. z. v. D. M. de Vries er» M A. van Schagen; Elisabeth, d. v. S. Docter en M. W. de Boer. Overleden: Arie Schenk, oud 70 jaar wed. van A. Klaij. Ontwikkelingscursus voor meisjes ALKMAAR. Vanavond om kwart over acht de tiende les van de ontwikkelingscursus Daar heb je het nou", in de vertrouwde omgeving van Hotel Victory, te geven door dr. Ar nold over het onderwerp: „Wer ken is zalig". Cursisten, profiteert van de laatste lessen. Spoedig is de cur sus geëindigd. ionen wij tegen prijzen, die meevallen Bezoekt U vooral dezer dagen onze magazijnen en U koopt dan beslist bij: LANGESTRAAT 68 A U M A A HOORN. Talrijke afgevaar digden van de Rundvee-fokver- enigingen, aangesloten bij de Provinciale Bond, kwamen gis termorgen in de Parkzaal te Hoorn bijeen. De jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer Laan, bracht een belang wekkende agenda, o.m. het vast stellen van de begroting, reke ningen en verantwoordingen en een aantal punten, waarbij de financiën niet zó sterk op de voorgrond werden gesteld, maar die toch voor de bloei van de Provinciale Bond van grote be tekenis konden worden geacht. Alle leden konden bij de aan vang van de vergadering kennis nemen van de beoordeling van de jaarverslagen der Rundvee fokverenigingen. Secretaris-rap porteur was vol lof over het ho ge peil waarop de verslagen der controleurs ook dit jaar weer stonden De controleurs hebben hun gegevens systematisch en volledig verwerkt. Er 'kwamen dit jaar 58 versla gen binnen; niet ingezonden wa ren de rapporten van de vereni- Geslaagd ALKMAAR. Onze stadge noot de heer V. C. M. Leesberg, is gisteren aan.de universiteit te Amsterdam geslaagd voor het semi-artsexamen. BERGEN. De gisteravond gehouden algemene vergadering van V.V.V. was, zoals gebruikelijk, druk bezocht. De voor zitter, de heer j„ Roggeveen, heette allen, in het bijzonder B. en W., de directeur der Federatie, de heer Dinkelberg en de vertegenwoordigers van V.V.V. Schoorl welkom. Hoewei het vreemdelingenbezoek in 1950 bevredigend was, zijn de financiële uitkomsten minder gunstig. De toekomst kon spr. niet al te optimistisch bezien en V.V.V. zal alle zeilen moeten bijzetten. Tot dusver kwamen er dit jaar reeds ruim 600 schriftelijke en enkele honderden mondelinge aanvra gen binnen; daarvoor is het bu reau het gehele jaar geopend. Sinds 1 Januari traden 52 nieuwe leden toe; het ledental bedraagt thans 942, doch velen, die wel profiteren van het werk der V.V.V., zijn nog geen lid, tenzij men ze „zwarte leden" zou willen noemen. Voor het komende jaar staan bloemencorso en verlichtings avond weer op het programma, terwijl er nog vele andere plan nen zijn. T.a.v. de kwesties Oude Hof en Berger Tram is het be stuur optimistisch. De voorzitter bracht voorts dank aan allen, die in 1950 met de V.V.V. medewerkten, speciaal aan mr. Zeiler, de secretaris. Jaarverslag Blijkens het door mr. Zeiler uitgebracht jaarverslag bezochten 19604 gasten in 1950 Bergen (in 1949: 16302), die verblijf hielden in 82 hotels en pensions en 531 gemeubileerde huizen, die res pectievelijk beschikken over 1742 en 2655 logeerbedden. Het aantal logeernachten be droeg in hotels en pensions 103.461, in gemeubileerde huizen 167.386, totaal 270.847. De gemid delde verblijfsduur per gast be droeg 13.8 dag. De logiescapaci- teit was in Augustus voor 85.5 pet. bezet; over de maanden Juni, Juli en Augustus gemiddeld voor 64.3 pet. ('49 61.9 pet.). Het aan tal buitenlandse gasten bedroeg 505 (v.j. 718). De prijzen van de gemeubileerde woningen lagen over 't algemeen lager dan in 1949; de pensionprijzen waren matig verhoogd. Er kwamen in 1950 6605 aan vragen binnen (5472), waarvan 2006 uit Amsterdam en 181 uit het buitenland (83). De hotel- en pensionlijst verscheen in een oplaag van 6750 ex,; de huizen- lijst in 3450 ex. Het bestuur vergaderde 40 maal (21). Het bezoek aan het Openlucht theater werd door het slechte weer ongunstig beïnvloed; 9 Aug. was met 685 bezoekers een top dag. Het verslag eindigde met een overzicht van de georgani seerde zomerfeesten. Gezien de toenemende behoefte aan recrea tie, mag ook dit jaar op een be hoorlijk seizoen gerekend wor den. Duinterrein afgesloten Bij acclamatie machtigde de drukbezochte vergadering het be stuur zich te wenden tot Ged. Staten met een request, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over de afsluiting van de duin terreinen tussen Bergen en Ber gen aan Zee, welke aan het PWN gekomen zijn. De tarieven van de toegangsbewijzen worden een beletsel genoemd om van dit recreatiegebied te genieten, ter wijl het bezwaar, dat schade zou worden berokkend aan de flora en fauna gezien de ervaring in het verledenniet gedeeld wordt. Gewezen wordtop het Natuurreservaat en de duinen van Staatsbosbeheer, die wèl vrij toe gankelijk zijn; gevraagd wordt het duingebied vrij toegankelijk te stellen voor de Bergenaren, de gasten en de jeugd, opdat de gemeenschap, met wier geld dit duingebied gekocht werd, ervan kan profiteren. Bloemencorso Medegedeeld werd, dat het Bloemencorso op 8 Augustus zal worden gehouden en.de Verlich tingsavond op 25 Juli. Voorts zal de vereniging Paal 33 van half Juni tot eind Augustus wekelijks een strandfeest of iets dergelijks alsmede een permanente foto wedstrijd organiseren. De rekening waarvan wij de cijfers bereids publiceerden, werd, na gunstig rapport van de financiële commissie, onder dank aan de penningmeester goedge keurd. In de financiële commissie werd benoemd de heer Folger, Bergen aan Zee. Bestuursverkiezing De bestuursverkiezing had een nogal emotioneel verloop. Door de V.V.H.B. (Vrije Ver. Horeca- edrijven) was een tegencandidaat gesteld in de vacature-P. Blan kendaal, die door het bestuur candidaat was gesteld. Bij de eerste stemming kreeg de heer .Blankendaal 74 en de heer E. Klein (Bergen aan Zee) 73 stem men; bij tweede stemming kreeg laatstgenoemde 86 en de heer Blankendaal 63 stemmen, zodat de heer Klein gekozen was. De voorzitter bracht de heer Blan kendaal, die vanaf de oprichting lid der V.V.V. was, dank voor wat hij voor do vereniging gedaan had. Bij acclamatie werd de heer Blankendaal tot erelid benoemd. Nadat de heer Klein in het be stuur was verwelkomd, was de begroting aan de orde; de tongen kwamen los bij de uitgaafpost van f2700.voor „salaris direc teur". De voorzitter deelde mede, dat dit salaris bedoeld was voor 9 mnd.; de secretaris-penning- meester is overbelast en de be stuursleden kunnen niet meer werk op zich nemen; het bestuur heeft vooral een toeziende taak en op de tweede plaats een werk taak. Over de persoon van de te benoemen directeur is nog geen beslissing genomen. De oppositie kwam hoofdzake lijk van de zijde van de V.V.H.B., die een directeur overbodig oor deelde en dreigde met afscheiding van de V.V.H.B.-leden van de V.V.V. De heer Dinkelberg (directeur Federatie) gaf een uiteenzetting vah de taak van een V.V.V.-di- recteur en wees er op, dat een V.V.V. als die van Bergen zeker een taak heeft voor zo'n functio naris, waarbij hij een vergelijking trok met andere V.V.V.'s als Texel en Alkmaar. De heer Zeiler wees op het vele werk van het bureau; hij herin derde er aan, hoe in vroeger jaren bergen werk verzet werd door wijlen de heren Klomp en Zeiler Sr.; in die jaren heeft de V.V.V. klap-gelopen op anderen. Dat gaat nu niet meer, omdat V.V.V, Bergen volwassen is geworden. Na nog enig heen en weer ge praat werd de post met overgrote meerderheid goedgekeurd, waarop een aantal leden van de V.V.H.B. de zaal verliet. De heer Zeiler deelde mede, dat wanneer het eventueel uittreden van V.V.H.B.-leden massale vormen zou aannemen hij zich zou beraden, of hij zich nog langer aan het V.V.V.- werk zou kunnen geven. De heer Peetoom vond het. niet democratisch, als men zich niet bij een besluit van de meerder heid neerlegde. Met een kleine wijziging werd tenslotte de begroting goedge keurd op een bedrag van f 18.600. In het bestuur van de Stichting Openluchttheater werden be noemd de bestuursleden van VVV, de heren J. Roggeveen, J. Haak- rrfan, J. Mosk, F. Driessen, C. Peetoom en mr. F. Zeiler, als mede de heer P. Blankendaal. Na rondvraag volgde te 1 uur sluiting onder dank. gingen Assendelft Dirkshorn- Harenkarspel, Stompetoren en Wognum. De ere-lijst Ook nu weer werden bekro ningen toegekend aan de vereni gingen. die daarvoor naar het oordeel van de commissie van beoordeling in aanmerking kwa men. De commissie bestond uit de heren ir. L. de Vries, P. Kos ter Jz. en C. Bakker. Bekroningscijfer 9'/,, geldbe drag f 58, Duinstreek Nrd., Koegras, Schel linkhout, Venhuizen. Cijfer 9. bedrag f 53, Amstelland, Beemster, Duinstr. Zd., Heerhugowaard, Sijbekar- spl. Texel, Wijde-Wormer. Cijfer 8'4, bedrag f 49, Aartswoud, A.-Paulowna Blok ker-Westwoud, Hauwert, Hoog- karspel, Lutjewinkel-Barsinger. horn, St. Maartensbrug, Warder, Weesperkarspel, Wieringerwaard. Cijfer 8. bedrag f 45,—: Abbékerk-Lambertschaag.' Edam, Haarlem, (v.d. Woude), Katwou- de. Limmen, Middelie, Neder- hqrst den Berg, Opmeer, .Ouden dijk^, Purmer. de Rijp, Spanbroek Uitgeest, Wieringèn, 't- Zand, (N.L.). Cijfer 7bedrag f 40, Broek in Waterland. Oostwoud, Overleek, Purmerland. Warmen - huizen, Wieringermeer. Zunder- dorp. Cijfer 7, bedrag f 35, Berkhout. Gooiland. Haarlem, (Eigen belang), Oosthuizen, Slo ten, Twisk, Ursem, Wijdenes- Oterleek, Wogmeer-Spierdijk, Wormer, Zaandam. Cijfer 6'/>, bedrag f 33, 'sGraveland, Landsmeer, 't Zand (VZOS). Uithoorn kreeg 6, prijs f 30, Door de Bond is bijgedragen tot f 1200,en door de CMD tot f 1362,zodat tezamen f 2562, aan prijzen is toegekend. De vergadering De heer Laan heette de vele aanwezigen welkom en hij richtte zich daarbij o.a. bijzonder tot de Rijksveeteeltconsulent ir. de Vries die pas van een ziekte is her steld, alsmede tot ir. Stapel, de vertegenwoordiger van het NRS. Het jaar 1950 In zijn overzicht over het afge lopen jaar herdacht de heer Laan het overlijden door een noodlottig ongeluk van de heer G. Stapel, de voorzitter van de Prov. Bond van K.I.-verenigingen. De voorzitter stipte verder nog aan het vlotte werk van de com missie, die in het leven geroepen was om aan het Inundatiefonds een bestemming te geven. De Provinciale Fokveedag in Hoorn werd ernstig nadeel ge daan door het zeer slechte weer, doch de districtsfokveedagen te Purmerend, Naarden en Alkmaar alsmede de plaatselijke fokveeda- gen zijn zeer geslaagd. De heer Laan herinnerde ver der aan de opheffing van het bemiddelingsbureau en bracht dank aan de heer Jb. J. Bakker voor het vele werk daarvoor ver richt. Tenslotte zei de heer Laan dat de handel reden heeft gegeven tot tevredenheid, ondanks de exportbelemmeringen. Begroting en balans De begroting van de Provin ciale Bond voor 1951 sluit aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 28.300, dat is f 25.000 meer dan het vorig jaar. De contributie per lid en de omslag per melkkoe zijn op resp. f 3.en f 0.20 gehandhaafd. De kosten voor de provinciale fok veedag zijn geraamd op f 4200. (vorig jaar f4500.Het totaal van de uitgaven in 1950 bedroeg f 54.449.29, dat is f 554.meer dan de ontvangsten. De afgevaardigde van de ver eniging Assendelft vroeg de en treeprijzen van de fokveedagen op te heffen, omdat zij mogelijk een belemmering vormen voor de belangstelling. Omdat de prov. fokveedag ech ter georganiseerd wordt in sa menwerking met de L.T.M. (die de entreegelden niet kan ont beren) is een totate afschaffing van het entreegeld niet mogelijk, aldus zeiden de voorzitter en de heer Jb. J. Bakker. Men zal ech ter steeds de prijzen, zo laag mogelijk houden. De heer Visser van Purmerend stelde voor in Purmerend een tweede provinciale fokveedag te houden na Hoorn, dit in verband met de grote vorderingen van de fokkerij op de lichte grond. Dit voorstel zal in het bestuur wor den besproken. Benoemingen Voor de bestuursvacature we gens periodieke aftreding en niet herkiesbaar zijn van de heer W. v. d. Oord te Barsingerhorn wa ren twee candidaten gesteld nl. de heren H. C. Koog uit Bar singerhorn en Sikkes uit Assen delft. De vereniging Assendelft trok echter de candidatuur in ten behoeve van een afgevaardigde uit het noordelijke district. Bij stemming werd de heer H. C. Koog gekozen met 166 tegen 4 stemmen. De heer Laan bracht de heer v. d. Oord dank voor alles wat hij als bestuurslid voor de Noord hollandse fokkerij heeft gedaan. Zonder discussie werd beslo ten de jaarlijkse provinciale Fok veedag in samenwerking met de L.T.M. te houden op Woensdag 19 September te Hoorn. De vastgestelde uiteenzetting van de heer Havinga uit Rotter dam, directeur van de Coöp. vee- afzet in Noord- en Zuid-Holland over de werkwijze van de Coöp. Veeafzet-vereniging kwam we gens ziekte van de heer Havinga te vervallen. In plaats daarvan kwam een lezing van Dr. Schol ten over het vijfjarenplan voor de bestrijding van de tubercu lose. De vergadering werd besloten met een röhdvraag. Benoeming gemeente-ontvanger HEERHUGOWAARD. Tij dens de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad alhier werd de heer P. Kootker, klerk ten kantore van de gemeente-ontvanger te Den Helder met 8 stemmen benoemd tot ontvanger van de gemeente Heerhugowaard. Drie stemmen kreeg de heer A. F. Schouten en twee de heer Ruland. Onderscheiding voor betoonde dapperheid EGMOND AAN ZEE. Onder de vele door H.M. de Koningin in Amsterdam gedecoreerden bevindt zich ook onze plaatsge noot de heer P. W. de Waard, die zich bij een zuiveringsactie op Java in 1949 bijzonder heeft onderscheiden. Hij ontving het bronzen Kruis van Verdienste. Advertentie) ONZE RECLAME HET KOEKIE VAN DE WEEK G. Soecker, LANGESTR 39, ALKMAAR Uitslagen ,,Dam!ust" ZUID-SCHARWOUDE. De uitslagen van de onderlinge com petitie luiden als volgt: Eerste klas: C. Scheeffelen A. Goudblom 02 Th. de HaasA. v. d Welle 20 C. Scheeffelen P. Scheeffelen 11 P. v. d. MolenTh. de Haas 02 J. ZijpA. v. d. Welle 11 Tweede klas: N. JolJ. Weel 20 H .GlasG. Visling 02 C. J. CoolsH. Engesingh 02 A, MookN. Jol 02 J. WeelP. Mienes 20 Derde klas: W. MarsmanJ. Ootjers 11 Mevr. de Hortig R. Butsen 20 A. Zuidscharwoude W. Visser 20 H. ButsenA. Ootjers 11 H. v. d. HovenH. Butsen 20 REGELING STILLE OMGANG HEILOO. Vrijdagavond a.s. is er na 't lof tot 9 uur in de Bi bliotheek verkoop spoorkaartjes en programma's, daarna zijn de ze niet meer verkrijgbaar. De wielrijders vertrekken om 11 uur vanaf het gezellenhuis, Stationsweg. De lopers vertrek ken om half vijf vanaf G. de Jong, Straatweg 247. De deelnemers per trein ko men. om kwart over twaalf voor een korte aanbidding in onze pa rochiekerk bijeen, vandaar ge zamenlijk paar de trein welke vertrekt om 0.50 uur; vriendelijk doch dringend verzoek plaats te nemen in de twee achterste rij tuigen. Alle deelnemers moeten voorzien zijn van een program ma welke toegang geeft tot de kerk in Amsterdam. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. ZELFDE WEERTYPE Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden en weinig wind. Vannacht en mor genochtend op verschillende plaatsen lichte vorst en hier en daar mist. Midden op de dag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. |7////////W/////////7///7///7////////n,««///////////////W/j BIJZONDER TOEGEWIJD AAN DE VERERING VAN JEZUS' GODDELIJK HART 5 i STIERENKEURING Tijdens de vergadering van de Provinciale Bond van Rundvee fokverenigingen in Noordholland werd bekend gemaakt dat er enige wijzigingen zijn aange bracht in de data of het uur van enkele stierenkeuringen. Wij laten de laatste vaststellingen hieronder volgen: Hem; 15 Maart, 9 uur bij het veilinggebouw. Binnenwijzend: 15 Maart. 13.30 uur op vastgestelde plaats. Stompetoren: 16 Maart, 9 uur bij J. Blauw. Heer-Hugowaard: 16 Maart, 13.30 bij Hengstman. In de afgelopen nacht is te Alkmaar de oudste priester van het Haarlemse diocees, emeritus-pastoor J. H. M. Peeperkorn, overleden. Voor een korte levensschets van de overledene verwijzen wij naar pagina 3. De gemeenteraad van Oterleek kwam vandaag in buitengewone vergadering bijeen, ter herden king van het feit, dat zijn voor zitter, de heer Jb. Posch, 12 V, jaar burgemeester is der ge meente. De heer Posch is ook in Alk maar geen onbekende: als Dijk graaf van het Waterschap ,De Schermeer" leidt hij steeds de poldervergaderingen, welke in het Alkmaars stadhuis gehouden worden. Hij is ook Dijkgraaf van het Waterschap der Uitwaterende Sluizen van Kennemerland en West-Friesland. Bij de Alkmaar- se Brandweer is hij een trouwe comparant ter jaarvergadering. Onder zijn bestuur als Burge meester werd het oude Raadhuis te Oterleek gemoderniseerd tot een, zowel wat interieur als uiterlijk betreft, doeltreffend ge meentehuis. Van Burgemeester Posch is ook bekend, dat hii een warm voorstander is van het be houd der West-Friese folklore; zo is hij ook de leider van de Volksdansgroep uit de Scher mer, die vorig jaar met zoveel succes optrad on de Kaasmarkt, op de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" en in het openluchtmuseum te Arnhem, ter gelegenheid van de opening van de oude West-Friese stelp- hoeve aldaar. Van deze dans groep is de heer Posch de grote promotor. In de hedenmorgen gehouden raadsvergadering werd de heer Posch welverdiend gehuldigd: wij komen hier morgen nader op terug. (Advertentie) Poetsextract Schoencrême W r ij f w a s De bouw van de Stichting voor Bejaarden TUITJENHORN. Er komt reeds enige tekening' in- de bouw van de stichting. De aannemer P. Meiier. van Wijk aan Zee. is begonnen met het uitzetten van de verschillende objecten, ter wijl slootderriping reeds zover is gevorderd, dat men met de auto op het bouwterrein kan komen. De dragline is met het graven van een brede vaarsloot klaar gekomen en weer naar de Wie ringermeer vertrokken. DJAKARTA een aanklai „Indonesia nomen inge president vele Indon Het stuk leiding van den door d Eastern Ui Vidal Tan, bij ere-promotie karno aan die De gewraakt „Toen loog beweren, dat door zijn ruim de Japanse gerd, het leiden. Wie opgetreden hoshi's Romu! Indonesië tijdi zetting, zodat Indonesische dood vonden en Siam?" Bij een hoofdredactie Raya" alle voor de inhoi den stuk op klaarde aan titie, dat h< geheel niet belediging va uitsluitend i: torische feitf mand kunne Mocht presi gekwetst gev dit slechts eigen optreden bezetting, aldus „Indonesia aan, dat pre: zal kunnen van de Indo belangrijkste de Janpen zelfs, al zoudt Tan's beweren had. om tijden riode het ïndonessiche nemen. Hij zal oo kennen, dat weest bij het musha's (dwa: de benaming ten". Is, vraaj dent Sukarno hij een van de vergroting van Kalidjati? Het Nu de lente aantocht is, Ju grote modeon1 van Parijs van nieuwe aan de we 1 openbaard, grote collect wij vijf mod LINKS BOV bruidstoilet leine Vraman wijde plooit witte, gebc organdie, wel elkaar vallen de rok, terv het cape-je zelfde manier dezelfde stof vaardigd. La deze japon veranderd te dienst doen al avondjapon. RECHTS BOl Schiaparelli het mantelpak van donkergri met ongewoo borstzakken, ting van het schiedt door hoornen knop Rechts een rige swagger, zomen en ba stikt, evenals men en zakl de jurk. Dezt heeft over dt lengte een kit motiefje. LINKS ON Dl avondjapon v taft, ontworp Castillo, en kaanse Roos g de rok is van sterk geplooid „harlekijnskra de linkerscho een diamant* bevestigd, w ontworpen d beroemde F juwelier Frint MIDDEN ONE werper van d in de 90er ja een band van RECHTS ONI noppen wordt

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2