In de eerste helft van deze week een nieuwe Regering? 80 jarige man doodgeslagen en in beerput geworpen Decimeter-oorlog woedt aan het Koreaanse front Ontwerp nieuwe Hoger Onderwijs-wet EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Romme: nu of nooit Gissing naar zetelverdeling Verdere stagnering van de woningbouw Wat Parijs vandaag aan de orde stelt Opheldering na vier en eert half jaar Communisten deden tegenaanvallen Een Hoge Academische Raad; universiteiten zelfstandig Doelstelling zou worden uitgebreid Nieuwe titel: ,magister Gedachten die kunnen helpen Scheepsberichten Nieuwe uitbarsting van de Lamington Effecten-handelaar gearresteerd Na Queuille: Mollet Abonnementsprijs f 5.30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur; H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 5 Maart 1951 46e Jaargang No. 12109 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) In de eerste helft van deze week een nieuwe regering? Optimis ten willen met deze mogelijkheid ernstig rekening houden. De debatten over de regeringsverklaring stellen zij tegen het einde van de week of uiterlijk in het begin van de daaropvolgende. Verwachtingen als deze zijn na de bereidverklaring van alle partijen om het program-Romme te steunen zeker niet zonder grond, al blijven de teleurstellingen van de afgelopen weken de waarschuwing inhouden, dat de wegen van formateurs en infor mateurs, ook wat het laatste deel betreft, niet vrij zijn van hindernissen. een ander departement wenselijk acht. In het kader van boven staande opzet zou mr. v. Maarse- veen dan aan een ander departe ment moeten komen. Wellicht kan dit „Binnenlandse Zaken" zijn. De samenstelling van 't nieuwe kabinet kan intussen ook nog op andere wijze op de zetel verhou ding tussen K.V.P. en P.v.d.A. inwerken. Het lijkt ons niet waar schijnlijk, dat andermaal besloten zou worden tot een top Drees- van Schaik; zo zou de nieuwe regering zich immers in de ogen van sommigen al te zeer als een reconstructie voordoen. Ligt het in de bedoeling om minister van Schaik minister van Overzeese Rijksdelen te maken, dan rijzen verder geen moeilijkheden; bij zijn verdwijnen uit het kabinet zou de K.V.P., ook na een afstre- pen van „Sociale Zaken" tegen „Uniezaken", echter toch weer een portefeuille tekort komen. Blijft de informateur, in navol ging van zijn voorgangers, aan een minister zonder portefeuille denken belast met de opvoering van de productie dan ligt wel licht hier de oplossing. Ook wordt de mogelijkheid opgeworpen van een splitsing van het departement van „Onderwijs, Kunsten en We tenschappen". Voor de V.V.D. ligt Inmiddels is prof. Romme ech ter al aan dat tweede deel be gonnen. Andermaal ontving hij de fractieleiders en wnd. fractie leiders, nu om met hen te spre ken over de zakelijke kanten, betrekking hebbende op de sa menstelling van het kabinet, een gedachtenwisseling, die zowel de zetelverdeling als de keuze van de personen zal hebben omvat. Ook een samenspreking als deze wijst er weer op, dat het ditmaal om de vorming van een kabinet gaat met sterke parlementaire bindingen en in dit licht bezien is de term „nationaal kabinet" waarschijnlijk nog te zwak. Uitgaande van deze bindingen ligt het voor de hand, dat dus ook bij de zetelverdeling met de sterkte van de fracties zal wor den rekening gehouden. De P.v d.A. kreeg in het kabinet Drees- van Schaik een zetel minder dan de K.V.P. De P.v.d.A. gaf toen de in het kabinet-Beel bestaan hebbende pariteit met de K.V.P. prijs, omdat ook het premierschap voor de P.v.d.A. was gereserveerd. Thans schijnt het in de bedoeling te liggen om dr. Drees andermaal met het premierschap te belas ten, zodat de P.v.d.A. ook nu wel geen bezwaren "zal maken tegen een verhouding 6 K.V.P., 5 P.v d.A., hetgeen intussen ook in overeenstemming is met de sterk te-verhouding van beide fracties. De K.V.P. bezet 32, de P.v.d.A 27 zetels. Indien het in de bedoe ling ligt om het departement voor „Uniezaken en Overzeese Rijks delen" op te heffen en wij achten zulks niet onwaarschijn lijk moet deze verhouding echter eveneens bewaard blijven. In dat geval zou de K.V.P. er dus een ander departement bij moeten krijgen, dan wel de P.v. d.A er één moeten prijs geven. Denkt de informateur aan de laatste mogelijkheid, dan ware het wellicht het beste om het departement van „Sociale Zaken" vrij te maken voor de anti-rev. prof. de Gaay Fortman, een fi guur, die ook de formateurs Drees-van Schaik en Steenberghe hebben trachten te plaatsen. Zo zou ook aan de A.R. wens wor den tegemoet gekomen om een belangrijk departement te bezet ten. In navolging van mr. Steen berghe wil ook prof. Romme aan de A.R. echter twee portefeuilles geven, een aantal dat zich rede lijk verhoudt tot de 12 zetels, die de A.R. fractie in de Tweede Kamer heeft. De tweede A.R. portefeuille zou dan „Verkeer en Waterstaat" kunnen ziin, waarvoor mr. J. Algera genoemd wordt, gedepu teerde van Friesland en A.R. specialist op dit terrein in de Tweede Kamer. Op de Partijraadsvergadering van de K.V.P. heeft prof. Romme laten doorschemeren, dat hij een terugkeer van minister van Maas- se veen, óf aan zijn huidig óf aan OPSCHORTING VAN AFGIFTE RIJKSGOEDKEURRIG 's-GRAVENHAGE, 5 Maart. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft op nieuw de afgifte van rijksgoed keuringen voor woningbouw op geschort. Dit besluit geldt met ingang van 5 Maart. Een uitzon dering wordt slechts gemaakt voor: 1. Woningwetwoningen waarvoor door de centrale directie van de Wederopbouw en de Volkshuis vesting reeds een schriftelijke toestemming tot gunning is ge geven. 2. Woningen, te bouwen met toe passing van de premieregeling woningbouw 1950 waarvoor reeds schriftelijk een premie is toegezegd. 3. Woningen, te financieren op basis van de wet op de mate riële oorlogsschaden. Een en ander is vastgelegd in een richtlijn krachtens artikel 17, 3e lid van de Wederopbouwwet. Tevens zullen met ingang van 5 Maart 1951 bij het ministerie van Wederopbouw en Volkshuis vesting geen verzoeken tot finan ciering van woningen op grond van de Woningwet en de premie regeling Woningbouw 1950 meer in behandeling worden genomen. minister Stikker aan Buitenlandse Zaken niet moeilijk. De C.H.U. kan zekere „rechten" laten gel den op de departementen van „Oorlog en Marine", hetgeen het heengaan van minister s'Jacob zou kunnen inhouden. Heeft de C.H.U. echter een geschikte fi guur voor „Defensie In dit verband wordt de naam van generaal Calmeyer genoemd, maar deze heeft enige weken ge leden ziin functie ter beschikking gesteld in verband met het ont slag van generaal Kruis. Zijn op treden als minister zou dus tot nieuwe deining" in de legerlei ding aanleiding kunnen geven. „WARE OORZAKEN VAN SPANNING IN EUROPA" PARIJS. De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, Engeland en de V.S. hebben volledige over eenstemming be.reikt over de hou ding. die zij zich voorstellen aan te nemen op de viermogendheden- conferentie van plaatsvervangers die vandaag om 4 uur te Parijs begint. Zij waren het er over eens, dat de agenda van de viermogend- hedenconferentie van ministers, die mogelijk op de conferentie der afgevaardigden zal volgen, „de ware oorzaken van de span ning in Europa" moet bevatten, waartoe naar hun mening in de eerste plaats behoort „de over matig grote bewapening" van de Oost-Europese staten en van de Sovjet-Unie zelf. Kwesties be treffende het Verre Oosten zou den niet op de agenda moeten de zaak met een terugkeer van worden geplaatst. Na lang speurderswerk van de Bergen op Zoomse recherche is een drama opgehelderd, dat zich daar thans ruim vier en een half Jaar geleden voordeed. Toen verdween de 80-jarige Zeeuwse boer Schreurs uit Wolphaartsdijk spoorloos. Hij zou op zijn 80ste verjaardag op 26 Augustus 1946 een uitstapje met een kennis naar Goes maken, maar hi; is er nooit aangekomen en alle nasporingen naar hem bleven vruchteloos. Hardnekkige geruchten wilden dat niet alleen het stoffelijk over schot van de heer S„ maar nog meer lijken zouden zijn gevonden in een woning aan de Lieve Vrou wenstraat, waar S. vaak was ge komen en waar tot voor enkele maanden de weduwe G. woon achtig was. De politie was nu bij haar grondige nasporingen tot de ontdekking gekomen, 'dat zich achter de woning een beerput bevond. Hieruit kwamen gedeel ten van een skelet naar boven. Dat was voor de politie aanlei ding de (thans) weduwe G. die sedert enige maanden in Zierik- zee woont, aldaar aan te houden en naar Bergen op Zoom over te brengen. Bij het verhoor heeft zij een volledige bekentenis afge legd, waarbij het volgende is ko men vast te staan. De 80-jarige S. was op de dag, dat hij een uitstapje naar Goes zou maken, eerst bij haar op be zoek gekomen om nieuwe schoe nen en een broek te halen, die zij voor hem zou kopen, waarvoor hij haar een bedrag van f 100 had gegeven. Terwijl de man in bukkende houding de schoenen het wa ren de nieuwe schoenen van haar eigen man aan het passen was, heeft zij hem met de gummiknup pel van haar man een slag in de nek gegeven, waardoor de oude man voorover viel. Hij was op slag dood. Toen kort daarna haar man, de wachtmeester G., thuis kwam, lag het stoffelijk overschot nog op dezelfde plaats. Zij heeft haar man weten te overreden haar te helpen. Samen hebben zij het lijk 's nachts in de beerput achter de woning laten verdwij nen. In verbande met de internationale spanning wordt in de Ver enigde Staten het tempo der opleiding van het reserve-perso neel bij de marine luchtstrijdkrachten zo hoog mogelijk opgevoerd. De raming is dat men in geval van nood de be schikking kan hebben over voldoende gevechtsklare reserve eskaders, om 55 vliegdekschepen te bemannen. Een van de opleidingscentra is de Miami marine luchtbasis te Opa Locka in Florida. Reserve-piloten keren na een oefening boven zee met hun F8f .^Bearcats" naar hun basis terug. Op de voor grond Miami Beach; op de achtergrond de stad. Het hoofdkwartier van gene raal Mac Arthur te Tokio heeft Maandag medegedeeld, dat ten Zuid-Oosten van Hoengson een verbitterde strijd blijft woeden tussen verdedigende Noordko- reanen en oprukkende Amerika nen en Zuid-Koreanen. Amerikaanse mariniers ruk ken op in de heuvels ten Noord- Oosten van het gehavende Hoengson. Bij hun opmars over de bevroren grond ontmoetten zij tegenstand van niet veel be tekenis. De mariniers maakten beperkte terreinwinsten. Elders aan het Koreaanse front verminderde de activiteit, daar de verbonden troepen ertoe over gingen hun in de afgelopen dagen gemaakte terreinwinst te consoli deren; zij bleven evenwel een agressieve patrouillegang voeren. De verbonden troepen bleven Maandagochtend behoedzaam in Noordelijke richting oprukken. Zij pogen uit te vinden waar zich Zaterdag is het rapport verschenen van de op !8 Mei 1949 ingestelde Commissie voor Hoger Onderwïjs-wetgeving, be staande uit prof. mr. C. W. v. d. Pot (voorzitter), proL mr. A. M. Donner en proL dr. F. L. R. Sassen. Haar taak was, aan da hand van het rapport der Staatscommissie inzake de vernieuwing van het Hoger Onderwijs en met inachtneming van de ministe riële aanwijzingen een nieuwe Wet op het Hoger Onderwijs en de voornaamste uitvoeringsbepalingen te ontwerpen. liet bestuur Een derde voorgestelde wijzi ging van belang, is de omzetting van de Colleges van Curatoren in besturen, waarin o.m. de Senaten der Universiteiten zouden zijn vertegenwoordigd, waardoor in ieder geval althans het docerend personeel invloed zou kunnen uitoefenen op besluiten inzake het beheer der Universiteit. De commissie denkt voorts aan de instelling van een Raad van Af gestudeerden, waaraan o.m. het doen van een aanbeveling voor een vertegenwoordiging van de afgestudeerden in het bestuur zou kunnen worden opgedragen. Rechtspersoonlijkheid In het rapport der Staatscom missie was een ruime plaats ge geven aan de gedachte, dat een openbare universiteit zelfstandig moet kunnen worden verklaard, met als gevolg dat zij eigen rechtspersoonlijkheid verkrijgt en aan haar bestuur ruimere be voegdheden toekomen, zowel op financieel gebied als met betrek king tot de benoeming der do centen. Tot de voornaamste wijzigin gen welke het rapport beoogt, behoort allereerst de ruimere doelstelling van het Hoger Onder wijs, daar de bestaande: „vorming en voorbereiding tot zelfstandige beoefening der wetenschappen en tot het bekleden van maatschap pelijke betrekkingen waarvoor een wetenschappelijke opleiding wordt vereist" reeds lang als te eenzijdig op de vorming van het intellect en de bevrediging van practische behoeften gericht wordt beschouwd. Mede de gees telijke en zedelijke vorming der studenten en de bevordering van het rijpen van hun maatschappe lijk verantwoordelijkheidsbesef zou in de doelstelling dienen te worden opgenomen. - Vervolgens wordt voorgesteld het instellen van een „Hoge Aca demische Raad", een overkoepe lend inter-universitair orgaan, waardoor de instellingen van Hoger Onderwijs, minder dan in het verleden het geval was, on afhankelijk van elkaar zouden werken en minder uitsluitend voor eigen groei en bloei op komen. De Raad zou in het algemeen slechts een adviserende taak heb ben, daar de toekenning van bin dende bevoegdheden ernstige moeilijkheden zou opleveren met het oogop de ministeriële ver antwoordelijkheid, terwijl daar tegen ook pleit, het lossere ver band waarin de Bijzondere Uni versiteiten en Hogescholen tot de Raad zullen staan. In de haven voor Rijn aken in de Britse sec tor van Berlijn liggen sinds 1945 13 Neder landse en 6 Belgische schepen. De eigenaars werden gedurende de oorlog door de nazi's gedwongen om mate riaal en levensmidde len te vervoeren en bevonden zich in Ber lijn, toen de stad door de geallieerde strijd krachten bezet werd. Zij hebben langzamer hand de hoop opge geven hun schepen naar hun land terug te kunnen varen, daal de Sovjet-autoriteiten om onnaspeurlijke re denen weigeren toestemming te geven voor de reis door de Sovjet-zóne. Alle schippers en hun familieleden zijn reeds lang naar hun landen teruggekeerd behalve één Nederlander, de heer Kouwijzer met zijn echtgenote en kinderen en één Belg, die tezamen thans het toezicht uitoefenen op deze verlaten en geïsoleerde Rijnaak-vloot. Rechts mevr. Kouw ijzer met haar zoontje Jacob. Op de achtergrond de Rijnaak, waarop de familie sedert het einde van de oorlog geïsoleerd woont. Links de 6-jarige Margaretha, geboren in Berlijn en de 7-jarige Jacob, geboren in Maagdenburg. De kinderen, die vloeiend Nederlands en vloeiend Duits spreken, hebben Nederland nog nooit gezien. mmMmwWÊSmmÈ De commissie v. d. Pot zou alle openbare universiteiten willen maken tot instellingen met rechts persoonlijkheid, tot wier inkom sten behoren de college-, examen- en promotiegelden en alle in komsten uit door de universiteit bewezen diensten. Zij zouden jaarlijks een Rijksbijdrage moeten ontvangen mede afhankelijk van deze eigen inkomsten. De preven tieve controle op alle uitgaven, welke in de practijk noodwendig leidt tot uitholling van de ver antwoordelijkheden, zou komen te vervallen, terwijl de verant woordelijkheid voor de besteding van de gelden daar zou worden gelegd waar zij behoort te be rusten: bij de universitaire orga nen zelf. Ook de tijdrovende on bevredigende procedure van de jaarlijkse vaststelling der begro tingscijfers door de wetgevende macht zou daarmede komen te vervallen. Minderheidsnota In een toegevoegde minder heidsnota verklaart prof. Donner bezwaren te hebben tegen de voorgestelde zelfstandigverklaring van de Rijksuniversiteiten en de Technische Hogeschool, alsmede tegen de voorgestelde combinatie van hoogleraar dus lid van de Senaat en lid van het bestuur. Prof. Donner ontwikkelt voorts bezwaren tegen de voorgestelde bacealaureaats-studie. MAN OVERBOORD Bl| ROTTUMEROOG Zondagmorgen meldde de Ne derlandse kustvaarder „Marietje Böhmer" dat ter hoogte van boei J.E. 3, liggende langs de mijnen- vrije route van de Nederlandse Waddeneilanden naar Bremen en Hamburg in de buurt van Rot- tumeroog, een man over boord is geslagen. In de buurt varende schepen werd verzocht naar de drenkeling uit te kijken. De kust vaarder zelf bleef in de buurt. tr LATIJN ZOU VERDWIJNEN ALS UNIVERSITAIRE VOERTAAL Het rapport van de commissie v. d. Pot over een nieuwe Hoger Onderwijswet bevat, behalve de voorname wijzigingen die hier nevens zijn opgenomen, nog tal rijke andere voorstellen, o.m. over de indeling in faculteiten, waar bij door de instelling van sub- en inter-faculteiten tegemoet zou kunnen worden gekomen aan de voornaamste theoretische en prac tische bezwaren van de huidige indeling. Rectores-magnifici zou den een benoeming voor ten hoogste vijf jaar moeten kunnen ontvangen, met eenmaal een ver lenging voor een gelijke periode. Voorgesteld wordt het Latijn als officiële voertaal van het onder wijs af te schaffen. Het maximum bedrag der Rijksbeurzen zou aan zienlijk dienen te worden ver hoogd. Voorgesteld wordt het in voeren van het getuigschrift van baccalaureus, dat na een verkorte academische studie zou kunnen worden verkregen. De titel „pro fessor" zou moeten worden be schermd. Aan leder die met goed gevolg een doctoraal examen heeft afge legd, zou het recht moeten wor den verleend voor zijn naam de titel „magister" te voeren (afge kort „mg", teneinde verwarring met de katholieke titel te voor komen). Mg. zou dan in de plaats komen van het thans gebruike lijke. doch niet officieel erkende „drs". WINKELIERSTER OVERVALLEN Vrijdagavond stapte een onbe kende man binnen in het krui denierszaakje dat een 58-jarige weduwe drijft in de Vrouw Jut- tenstraat te Utrecht. Zonder iets te zeggen sprong de man op de bewoonster toe, die nog in haar winkeltje aanwezig was. Hij gaf haar een klap op het hoofd niet een hard voorwerp. De hevig bloedende vrouw begon hard om hulp te roepen waarna de aan valler haastig de vlucht nam zon der iets mee te nemen. Aange zien het vrijwel donker was kon het slachtoffer geen enkel signa lement van haar aanvaller geven. MAANDAG 5 MAART: H. Phocas, Martelaar „Daar trof Jesus in de tempel de handelaars in run deren enz. Doet die dingen hier weg en maakt van het huis van mijn Vader geen huis van koophandel!" Het huis van de Vader: mijn eigen ziel. „Wij zullen tot Hem komen, en zullen verblijf bij Hem nemen". Ook mijn lichaam is een tempel Gods: „Of weet ge niet, dat uw lichaam een tempel is van de H. Geest die in u woont, en die gij van God hebt ont vangen?" „Reinig mij, o Heer, van verborgen zonden, en bewaar uw dienaar voor zelfoverschatting". „Stella Duce" de voornaamste verdedigingsstel lingen der communisten bevinden. Zaterdag en in de nacht van Zaterdag op Zondag deden de communisten aan het centrale front in Korea de hevigste tegen aanvallen sedert twaalf dagen. Op verschillende punten moes ten de verbonden legers terrein prijs geven: de meeste aanvallen werden echter afgeslagen. Een gevechtsgroep van de Amerikaan se 7de divisie rukte in 4 dagen 30 km op. Vorige nacht werd achter het rode front druk weg verkeer in Zuidelijke richting waargenomen. Grote transporten werden gesignaleerd in de secto ren Hamhoeng. Wonsan, Pjong jang en Sinmak. De haven van Intsjon is Zaterdag weer volledig in gebruik genomen. De oorlogscorrespondent Wil liam Graham van de New York Journal of Commerce is om het leven gekomen toen het vliegtuig waarmede hij van het vliegkamp schip „Princétown" was opgeste gen in zee stortte. Atlantis, 25 Maart verwacht te Rotterdam. Castelbianco, 20 Maart van Djakarta, ca. 14 April te Amsterdam. Cheshire, ca. 28 April van Djakarta, 29 Mei te A'dam. Dorsetshire, 26 Maart van Djakarta, ca. 27 April te Rotterdam. Grote Beer, 12 April van Su- rabaja, ca. 5 Mei te A'dam. Op uitreis (emigr.), pass. 2 Maart Derna. Johan van Oldenbarnevelt, 19 Mei van Surabaja, ca. 17 Juni te A'dam. Kota Inten, 20 Maart ver wacht te Rotterdam. 2 Mrt. 675 mijl Z.O. Socotra. Nelly, 19 Maart verwacht te Amsterdam. New Australia, 2 April van Djakarta, ca. 25 April te Amsterdam. Roma, 8 Maart van Djakarta naar Rotterdam. Sibajak, 24 Maart van Dja karta, ca. 18 April te R'dam Op uitreis (emigr.), 2 Mrt. te Freementle. Skaubryn, 2 April van Dja karta naar Rotterdam. PORT MORESBY (Australisch Nieuw-Guinea), 5 Maart. De deskundige van de Australische regering op het gebied van vul kanen Taylor heeft medegedeeld dat Maandagochtend vroeg de tot nu toe hevigste uitbarsting van de vulkaan Lamington heeft plaats gevonden. Hij zeide voorts van mening te zijn dat deze uit barsting géén slachtoffers heeft veroorzaakt. Na de vorige uitbarsting van de tevoren als uitgedoofd be schouwde vulkaan is een gebied er omheen, met een straal van zestien kilometer, ontruimd. Als gevolg van de wolken vul kanische stof, die Maandagoch tend door de Lamington werden uitgeworpen, werd de zon in de omgeving verduisterd. De douane-recherche te Am sterdam is dezer dagen overge gaan tot de arrestatie van de handelaar in effecten E., tot 31 Dec. 1950 firmant van de com- missionnair van Rekum, die zelf veertien dagen geleden werd ge arresteerd, maar de volgende dag wist te ontsnappen. Evenals v. R. wordt E. ervan verdacht illegaal Nederlandse aandelen van het buitenland uit naar Nederland te hebben gebracht en op de Beurs te Amsterdam te hebben verhandeld, althans medeplichtig heid hieraan. PARIJS. Ook de radicalen- leider Henri Queuille heeft zijn poging om een nieuwe Franse regering te vormen moeten op geven, daar hij evenmin als Bi- dault een oplossing voor de kwes tie van de kieshervorming heeft kunnen vinden. President Auriol heeft thans Guy Mollet, de secre taris-generaal van de socialisti sche partij, verzocht een regering te vormen. Het schijnt dat Mollet, die se cretaris-generaal is van de Fran se socialistische partij, niet veel meer kans maakt op het samen stellen van een nieuwe regering dan zijn voorgangers Bidault en Queuille. Mollet heeft bij zijn be sprekingen een enigszins andere gedragslijn gevolgd als de twee laatstgenoemden. Hij heeft het netelige vraagstuk van een her vorming van het Franse kiesstel sel niet aangesneden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1