West-Duits bezettingsstatuut op belangrijke punten herzien Bonn krijgt een ministerie van Buitenlandse Zaken Romme zet overleg voort met vier partijen Verbonden troepen zijn de Han overgestoken OOK MOLLET GESTRUIKELD nHd EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Geallieerden laten teugel wat vieren Smalle basis? Adenauer erkent vooroorlogse schulden en „in principede na-oorlogse Veiligheidsverdrag volgende fase Dubieuze verklaring van Ridgway Over mogelijkheid van hun medewerking geven zij vandaag antwoord Regeringscoalitie ernstig verzwakt Scheepsberichten De Gasperi wint vertrouwensvotum Vier Indonesische zeelieden omgekomen Heftige strijd om Seoe! verwacht Parijse conferentie werd voortgezet Kampbewaker tot 18 jaar veroordeeld Gedachten die kunnen helnen Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, 1.77 per mnd.. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; ia alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 et., resp. 30 et. per m.m. BIJ contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Neder!. Credietbank N oo rdh ollan ds Dagblad jt Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT VAN HEDEN Pagina 1 Woensdag 7 Maart 1951 46e Jaargang No. 12111 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 DE OPTIMISTEN hebben on- ffelyk gehad. Een nationaal ka binet op de breedst mogelijke basis, schijnt tot de onmogelijk heden te behoren. Het is blijk baar te mooi om waar te zijn. Wat velen in een goed ogenblik voor opofferendgezind nationaal werk hebben aangezien, blijkt in werkelijkheid toch weer dat ordinaire „touwtrekken" te zijn geweest, dat wij al eerder enige walen hebben gegispt. Voorbe houd bij dit oordeel maken wij ten aanzien van de Anti-Rev. in zoverre nog niet vaststaat, welke ministerszetels aan de par tij van dr. Schouten aangeboden zjjh. In een partijvergadering heeft Jan Schouten nog weer eens verklaard, dat de A.R. wel tot medewerking in een kabinet bereid zijn, mits aan hen minis terszetels van redelijke betekenis worden aangeboden en een reële invloed van beproefde politieke anti-revolutionnaire figuren vast staat. Op zichzelf zou zulk een eis natuurlijk niet onredelijk zijn, maar het komt op de uitwerking ervan aan! Geen voetveeg willen wij zijn, heeft Schouten gezegd en de vraag is nu maar, of de aangeboden zetels, waarop de zaak voor de Anti's gestrand is, van deze „minderwaardige ma kelij" waren. Dat zullen we pas zeker weten, als er in het Kamer debat opening van zaken wordt gegeven.... Eens zal het toch wel weer tot zulk een Kamerdebat komen al is de oplossing nu weer een lelijk stuk vertraagd. Het ideaal van prof. Romme is niet verwe zenlijken. Wjj zijn er altijd bang voor geweest, hoe belangrijk wij zijn stap van verleden week, de overeenstemming over het vijf partijen-program, ook mochten noemen. Blijkbaar is de instem ming van A.R. zijde niet zo „con amore" geweest, als wel wense lijk was. En ook de P.v.d.A. ging, zoals men weet, maar schoorvoe tend mee met die allerbreedste basis, hetgeen door uitlatingen van mr. Burger in een vraagge sprek voor de Vara-microfoon nog eens bevestigd werd. Men moet zich zelfs afvragen, of de innerlijke gesteltenis voor mede werking aaif zulk een kabinet, als in deze tijd, vereist wordt, bij de P.v.d.A. wel aanwezig was! Voor dezelfde microfoon was een week te voren betoogd, dat het program de hoofdzaak is, de breedte van de basis bijzaak. Nu was er over het program een ac eoord. De hoofdzaak was dus in orde. Maar men kan de hoofd zaak nog laten mislukken, als men de bijzaken te gering telt, of daar schamper over spreekt, of daar voor zichzelf toch veel waarde aan hecht in verband met de zetelverdeling. Al met al vre zen wij, dat prof. Romme met zijn brede instemming met zijn pro gram meer b r e ed t e, dan basis had! Hoe jammer het ook is, dat niet alle partijen zich tot die hoogte van offermoed en nationale eens gezindheid hebben weten op te werken, om een degelijk natio naal kabinet, in deze tijd mogelijk te maken, het zal niet anders zijn en de vraag is nu weer, welke reële mogelijkhe den prof. Romme nog ontdekken zal. Want zijn taak is niet de vorming van een kabinet, magr hij moet alle mogelijkheden on derzoeken, hij moet dus het bedje voor de eigenlijke formateur spreiden. En dan kan prof. Romme dus nog verschillende kanten heen. Wij verdiepen ons daar hier niet verder in, dat is werk voor onze parlementaire man in Den Haag die vlak bij de bron van de politieke commen taren, van de geruchten, veron derstellingen en mogelijkheden zit en daar, heet van de naald, ons dag en nacht van op de hoog te houdt. Het kan, om ons daar nu toe te bepalen, een kabinet van vier partijen worden, met directe of met indirecte steun van die par tijen. Lukt dat niet, dan wordt de basis wel zo smal, dat het maar een klein stapje is, om tot de smalle basis van de twee grote partijen te komen. Dat is aller minst wenselijk, niet omdat het 't ideaal is van de PvdA, maar omdat dit niet klopt met de al gemene politieke situatie, waar voor de internationale omstan digheden ons land hebben ge plaatst. In dit verband moet er ook een in sommige kringen heer send misverstand worden wegge werkt: nu het ideaal van een allerbreedst kabinet niet te ver wezenlijken is, moet, zegt men, maar weer teruggekeerd worden tot de smalle basis der twee grote partijen, die de verantwoordelijk heid hebben gedragen voor het tot nog toe gevoerde beleid, en de kous nu maar af moeten breien totde verkiezingen van 1952! Tegen deze redenering hebben wij twee bezwaren: op de eerste plaats is er van een „voortzet ing" van het beleid geen sprake, maar van een nieuw beleid, waarvan de noodzaak betrekkelijk kort voor het uitbreken van de crisis gebleken is en die door het bezoek van generaal Eisenhower allerduidelijkst was beklemtoond. Zo is er dus geen spake van ver antwoordelijkheid voor een ..ge voerd beleid", maar van een „te voeren beleid", dat een andere, een bredere verantwoordelijk heid vraagt dan tot nog toe mo- In Parijs is Maandag middag de conferentie van plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier begon nen. V.l.n.r.: Davies, Engeland; Jessup, Ver enigde Staten; Gromyko Sovjet-Unie; Parodi, Frankrijk. BONN De geallieerde Hoge Commissie heeft gisteren de rege ring van Bonn nieuwe bevoegdheden verleend, waaronder het recht om een eigen ministerie van Buitenlandse Zaken in te stellen en diplomatieke betrekkingen aan te knopen met andere landen. Deze maatregel, die vervat is in een Dinsdag gepubli ceerde „herzieningsoorkonde", zal met ingang van middernacht van kracht worden. Van haar kant verzekert de West-Duitse regering de geallieer den vrije toegang tot strategische grondstoffen in Duitsland. Verder erkent zii de vooroorlogse schul den van het vroegere Duitse riik en „in beginsel" de naoorlogse schulden voortvloeiende uit bui tenlandse economische steunver lening. Zulks is geschied in een schrij ven van dr. Adenauer aan de ge allieerde Hoge Commissie. Ook is de verantwoordelijkheid erkend voor de rente en andere lasten op leningen van de regering van Oostenrijk, verschuldigd na 12 Maart 1938 en vóór 8 Mei 1945. Dr. Adenauer heeft voorgesteld dat West-Duitsland bilaterale overeenkomsten zal sluiten met de landen, welke haar na de oor log steun hebben verleend vol gens het voorbeeld van de over eenkomst inzake de Marshall- steun met de Ver. Staten. Hij heeft voorts uiting gegeven aan het West-Duitse verlangen om de De West-Duitse regeripg is voortaan gerechtigd tot het ves tigen van diplomatieke missies in alle landen, met uitzondering van die van het Oostelijk blok en de V.S., Engeland en Frankrijk. Wel is het de West-Duitse rege ring toegestaan ..officiële agen ten naar Parijs, Londen en Was hington te zenden. Volgens het gewijzigde statuut kan de regering van Bonn onder handelingen beginnen met andere landen zonder voorafgaande ken nisgeving aan de Hoge Commis sie. Internationale overeenkom sten zullen echter onderhevig zijn aan een onderzoek van 21 dagen door de Hoge Commissie. Deze zal ze slechts afkeuren wanneer zij vooruitlopen op de definitieve vredesregeling of onverenigbaar zijn met de bestaande geallieerde wetgeving of verplichtingen. De geallieerden zullen afzien van hun recht om alle Duitse wet geving, zowel binnen de staten afzonderlijk als in federaal ver band, aan een onderzoek te on derwerpen. Wijzigingen van de West-Duitse grondwet daaren tegen behoeven' voorafgaande ge allieerde goedkeuring. De Hoge Commissie behoudt evenwel het recht om achteraf haar veto uit te spreken over alle federale en landelijke wetgeving. De geallieerden zullen op en kele uitzonderingen na de con trole op de wetgeving ter ver zekering van non-discriminatie op handelsgebied opgeven. De geallieerden doen afstand van het recht op controle van „binnenlandse werkzaamheid" om de afhankelijkheid van Duitsland van buitenlandse steun tot een minimum te beperken. gelijk was. En ten derde is het niet juist, dat de twee grote par tijen de verantwoordelijkheid droegen, dat deden, op belang rijke posten, de VVD en de A.R. ook. Als bredere of brede ha«U niet Luitenant-generaal Ridgway, bevelhebber van het 8ste Ameri kaanse leger in Korea heeft gis teren op een persconferentie in Taegoe verklaard dat de verbon den strijdkrachten thans in staat zijn elke communistische stoot in Midden-Korea tegen te houden, „tenzij de Chinese communisten in de centrale sector zouden aan vallen met alles wat zij ter plaat se hebben en bovendien nieuwe legers in de strijd zouden wer pen". Niemand vroeg wat Ridg way dan eigenlijk zou kunnen tegenhouden. Ridgway zeide verder dat de 7de divisie Tsapjong heeft ver overd en dat de sleutel voor de overwinning op Korea lag in „organisatie en meedogenloze achtervolging van de vijand". De communisten hebben ver klaard Seoel tot het uiterste te zullen verdedigen. mogelijk is, zullen K.V.P. en de P.v.d.A. de verantwoordelijkheid samen moeten dragen, in 's lands belang, een overweging, welke wij in vele beschouwingen maar il te vaak missen.... betalingen te hervatten op de Duitse buitenlandse schuld. De door dr. Adenauer verklaring moet nóg door worden West-Duitse parlement geratificeerd. In Bonn is er uitdrukkelijk op gewezen, dat de West-Duitse re gering in haar erkenning van de schulden zich niet accoord heeft verklaard met een overneming, doch dat zij de schulden slechts ,4n principe" erkent. Ook blijft de overneming van de totale schuldenlast, die op 15 milliard mark wordt geschat, openstaan tot na de regeling van een vredesverdrag. Met de Duitse wens, dat een algemene schuldenconferentie zal worden gehouden, op welke con ferentie Duitsland als gelijkge rechtigd deelnemér zal worden toegelaten, werd van geallieerde zijde ingestemd. Ook het bezettingsstatuut voor West-Berlijn is herzien, zo heb ben de drie commandanten van de stad medegedeeld. Volgens het nieuwe statuut worden een aan tal beperkingen en controlemaat regelen opgeheven. De wijzigingen van het bezet tingsstatuut werden door de Hoge Commissie gekenschetst als „een belangrijke stap in de ontwikke ling van normale verhoudingen" tussen Duitsland en zijn bezet ters. Adenauer noemde zich „zeer voldaan". De Hoge Commissie treft thans voorbereidingen voor de volgende fase in de betrekkingen tussen de geallieerden en Duitsland, nl. een veiligheidsverdrag, waarbij West-Duitsland op basis van ge lijkheid met de geallieerden komt. Aan het eind van het jaar zou een nieuwe conferentie van de Westelijke Drie worden gehouden om het nieuwe program in wer king te doen treden. (Van onze parlementaire redacteur) Gisterenmorgen heelt de informateur, proi Romme, zich naar Paleis Soestdijk begeven om H.M. de Koningin tussentijds rap port uit te brengen. ProL Romme zal het staatshoofd hebben medegedeeld, dat de poging om alsnog tot een op zeer brede basis te geraken Is mislukt Eerder op de morgen had hij een kort onderhoud met dr. Drees op het departement van de minis ter-president Vasthoudende aan een premierschap van dr. Drees, zal proi Romme met hem de nog resterende mogelijkheden onder ogen hebben gezien. PARIJS. Ook de socialisti sche leider Guy Moilet is er niet in geslaagd zijn pogingen tot het vormen van een nieuwe Franse regering ook maar in het eerste stadium verwezenlijkt te zien. Na dat hij voor de Assemblee zijn regeringsprogramma had uiteen gezet, kreeg hij daarop slechts 286 stemmen van de 311 die hij nodig had. 259 afgevaardigden stemden tegen Mollet; ongeveer 60 leden onthielden zich. Tot degenen die weigerden vóór Mollet te stem men behoorden 30 leden van de M.R.P. en 25 radicalen. Beide partijen maakten deel uit van de meerderheid waarop alle coali tieregeringen in de afgelopen 3 jaren waren gebaseerd. Het feit dat deze coalitiemeerderheid ver deeld was over de stemming voor een socialistische candidaat wordt als een ernstige verzwakking voor haar beschouwd. Mollet's nederlaag was gebaseerd op het blijvend verschil van mening over de kieshervorming, terwijl volgens een aantal gematigde en centrumafgevaardigden zijn eco nomische voorstellen te zeer naar staatscontrole neigden. Grote Beer, Amsterdam-Syd ney, passeerde 5 Maart Daedalus (Rode Zee). Kota Inten (rep.), Surabaja- Rotterdam, 6 Maart van Aden. Atlantis (rep.), Surabaja- Rotterdam, passeerde 6 Mrt Soeotra. Nelly, Djakarta-Amsterdam, 5 Maart in Rode Zee. De M.R.P. stelde bovendien de eis, dat de Katholieke scholen dit jaar belastingverlichting moeten krijgen. De schoolstrijd is, zoals bekend, tenminste een even groot twistpunt als de kieshervorming. De meest voor de hand liggende oplossing is nu ongetwijfeld een kabinet van vier partijen. Dat de gedachten van de informateur inderdaad in deze richting gaan, blijkt uit de gezamenlijke bespre king, die prof. Romme gistermid dag met de fractieleiders en de wnd. fractieleiders van de K.V.P., P.v.d.A., C.H.U. en V.V.D. had. Deze mogelijkheid overwegende zou men er van kunnen uitgaan, dat alle partijen het bereids eens waren geworden over het ont- werp-program en dat dus hier over. ook binnen de kring van de vier partijen, geen nieuwe moeilijkheden meer kunnen rij zen. Het is echter ook mogelijk, dat bij de eerder bereikte overeen stemming over en weer conces sies zijn gedaan, een omstandig heid die dan de overblijvende partijen onder de gewijzigde om standigheden het formele recht zou geven om hun vrijheid van handelen te hernemen. In elk geval zullen de zetels aan een nieuwe verdeling moeten wor den onderworpen. En hier kunnen moeilijkheden riizen, zowel over het aan iedere partij toe te wijzen aantal als over de verdeling van de porte feuilles. Moeilijkheden als deze konqen overwonnen worden in dien wederzijds bereidheid aan wezig is gebleven, in het andere geval kunnen zij ook voor an dere partijen een gerede aanlei ding zijn om zich in navolging van de A.R„ eveneens terug te trekken. VIER DIVISIES OP OORLOGSSTERKTE ROME. De Italiaanse Kamer van Afgevaardigden heeft Dins dagavond met grote meerderheid premier De Gasperi's coalitie regering haar vertrouwen gegeven door goedkeuring van het eerste wetsontwerp op de herbewapening ten bedrage van twee honderd mil liard lire. De Gasperi had naar aanleiding van dit ontwerp de vertrouwens kwestie gesteld. Een grote groep in zijn éigen christen-democrati sche partij verzette zich tegen het ontwerp. De minister van defensie, Ran- dolfo Pacciardi, verklaarde, dat Italië reeds vier divisies en twee brigades Alpentroepen op vol ledige oorlogssterkte heeft, voorts tweehonderd jagers en honderd- vijftig opleidings- en transport vliegtuigen. De V.S. hadden in het lopende begrotingsjaar voor 250 milliard lire aan wapens en ander militair materiaal aan Italië geleverd. Hoe het ook zij: volgens het officiële communiqué heeft prof. Romme bovenbedoelde vier frac tieleiders gevraagd „naar de mo gelijkheid van hun medewerking tot de bevordering van de tot standkoming van een kabinet op de basis van het reeds eerder ook door hen aanvaarde ontwerp programma, doch thans bezien in het kader van een kabinetssamen stelling als door de informateur met betrekking tot het algemene politieke beeld en de zakelijke zetelverdeling opnieuw is uitge werkt. In de loop van uiterlijk van daag in de vroege namiddag heb ben de fractie-voorzitters prof. Romme hun antwoord toegezegd". Aan boord van het m.s. „Tara- kan", dat in het Stenen Dok te Amsterdam ligt, zijn gisternacht vier Indonesische schepelingen om het leven gekomen. Zes schepelingen, waaronder de vier die zijn overleden, brach ten de nacht door in een hut aan boord. Omdat het koud was had den zij een emmer met gloeiende cokes meegenomen, die echter een sterke ontwikkeling van kool- monoxyde tot gevolg had. Toen gistermorgen de zes man niet op hun werk verschenen werd een onderzoek ingesteld. Vier hunner waren toen reeds overleden. De twee anderen zijn naar het Bin nengasthuis overgebracht. Hun toestand is zeer ernstig. DE NATIONALE RESERVE NAAR DE STILLE OMGANG Zoals wij reeds meldden, zul len de manschappen van de Na tionale Reserve in groepsverband in de nacht van 10 Maart deel nemen aan de Stille Omgang in Amsterdam. Op verzoek van de organisatoren van deze tocht, die geheel nieuw is in ons land, de len wij nog mede, dat de deel nemers zich verzamelen om klokke een uur voor de St. Nico- laaskerk, recht tegenover het station. Na de omgang is er een H. Mis in de Mozes en Aronkerk aan het Waterlooplein. Na afloop daarvan is er gelegenheid het ont bijt, dat men zelf medebrengt, in het Zeemanshuis te nuttigen. Daartoe is het Zeemanshuis, van het Apostolaat ter Zee, vanaf 3.30 uur ter beschikking van de Nationale Reserve gesteld. AAN HET FRONT LANGS DE HAN. 7 Maart (Reuter). Ver bonden troenen ziin Woensdag ochtend. bii het aanbreken van de dag. zeven en twintig kilo meter ten Oosten van Seoel de Han overgestoken. De oversteek geschiedde door Amerikaanse troenen. Tevoren had Amerikaans en Brits geschut de communisti sche stellingen hevig beschoten. Een veldslag van grote afmetin gen heeft zich ontwikkeld. Waarnemers te Tokio zijn van mening, dat het oversteken van de Han door Amerikaanse troe pen mogelijk het begin is van een omsingeling van Seoel door de verpondenen. Zij menen dat de verbonden troepen ook van 't Westen uit op de Zuidkoreaanse hoofdstad zullen aanrukken. Hier doorkruisen de verbonden troe pen het schiereiland Kimpo, waarbij zij slechts lichte tegen stand ontmoeten. Reuter) Geallieerde vlie gers melden, dat hun waarnemin gen hebben uitgewezen, dat een heftige verdediging van Seoe! Het in Nederland zo populaire draaiorgel is in Suriname onbekend. Tijdens zijn bezoek aan Suriname werd aan Am sterdam's burgemeester mr. A. J. d'Ailly verzocht te willen bevorderen, dat er een draaiorgel gestuurd zou worden om de bevolking kennis te doen maken met zulk een instrument. De burgemeester deed zijn gelofte gestand en zo zal binnen afzienbare tijd een Amsterdams pierement naar Suriname vertrekken. Voor het zover is, moeten echter eerst nog draai boeken van echt-Surinaamse liedjes gemaakt worden. Het pierement voor Suriname draaide gisteren proef, onder het critisch gehoor van de heer Möhlmann (rechts met hoed op), de bekende Amsterdamse draaiorgel-expert. GROMYKO SPRAK ANDERHALF UUR PARIJS. De tweede verga dering van de plaatsvervangers van de ministers van buiten landse zaken van de Grote Vier heeft gisteren viif uur geduurd. Gromyko sprak anderhalf uur, Davies slechts vijf minuten. Jes sup en Parodi legden slechts korte verklaringen af. Van beide zijden werd de nei ging getoond, alleen de eigen agendavoorstellen te steunen. Pogingen om ze samen te smel ten werden niet ondernomen, al dus een Westelijke waarnemer. Wel toonde Gromyko zich bereid tot het toelaten, als aanvullend punt, van de kwestie Oostenryk op de agenda van de Grote Vier. Reuter's correspondent seinde gisteravond, dat het optreden van Gromyko de Westelijke afge vaardigden voor de keus stelt hem na te volgen, met het risico dat de bijeenkomst in een pro- paganda-wedstrijd ontaardt, dan wel te trachten de discussie weer in de overeengekomen banen te leiden. „Helgolandvaarders" veroordeeld Zeven communistische Helgo landvaarders zijn door een geal lieerd gerechtshof veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf. Zes van hen werden met een termijn van een jaar voor waardelijk in vrijheid gesteld. De zevende was de leider. GEEN DEVALUATIE VAN DUITSE MARK? BONN. Een woordvoerder van de geallieerde Hoge Com missie heeft gisteren verklaard, dat Oostduitse berichten, volgens welke de geallieerden onofficiële besprekingen met de West-Duitse autoriteiten zouden voeren over devaluatie van de Duitse Mark. volkomen ongegrond zijn. door de communisten is te ver wachten. Ten Noorden van de Zuidkoreaanse hoofdstad zijn uit gebreide Chinese ïefcrves samen getrokken. Enkele uren vóór het overste ken van de Han door Ameri kaanse troepen vielen de commu nisten terug op beide flanken aan het bijna honderd kilometer brede front in de centrale sector, waar de verbondenen sinds twee we ken langzaam oprukken. WEER TWEE SLACHTOFFERS VAN DODELIJKE VAL Maandag is een 84-jarige we duwe. die in dé Valeriusstraat te Amsterdam woonde, van een keldertrap gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. Op dezelfde dag overleed in het Bin nengasthuis te Amsterdam een 80-jarige vrouw, die op 20 Febr. in haar woning in de 2e van der Helststraat eveneens van de trap was gevallen. PLANTER BEZWEEK AAN VERWONDINGEN DJAKARTA De Nederland se planter Smits, die Vrijdagnacht het slachtoffer van een moord aanslag door een roversbende werd, is aan zijn verwondingen overleden. De bijzondere raad van cassa tie heeft de straf van T. Soete- bier uit Coevorden bepaald op 18 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Door de procu reur-fiscaal was tot 16 jaar met aftrek geconcludeerd. S. werd te Assen veroordeeld tot levenslang, omdat hij dienst had genomen bij het z.g.n. „Kontroll Kommando" der bezetters. Later heeft hij in een politie-vrijwilligers bataljon gediend. Hij fungeerde als be waker in het kamp Erica te Om men en mishandelde daar gevan genen. WOENSDAG 7 MAART: H. Thomas van Aquino, Belijder, Kerkleraar „Vraagt het hemzelf. Hij is oud genoeg om voor zich zelf te spreken." Dit zeiden de ouders van de blindge borene tot de priesters. Kan het ook van mij gezegd worden: weet ik te getuigen van mijn geloof? „Ik ging heen en waste mij. en ik zie Hij is een profeet." Rein zijn is voorwaarde om God té zien. ook in zijn werken. Levend geloof is niet bereikbaar zonder ern stige toeleg op zuivering van geweten en van leven. „Zalig de zuiveren van harte, want ze zullen God zien." „Ik ben de weg, de waarheid en het leven. „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1