&ZN. ©UT I Prijsuitreiking Langedijker kolfwedstrijd Hulp in Nood verlaagt premie in hoogste klasse Byoulerieëit 1 I Londense pers verzon romance 300.000 arbeiders staakten in Barcelona STRIJD OM BILJARTTITEL ZEER SPORTIEF VERLOPEN maat1.25 89 69 iervan I het a.s. Paasfeest het grote gezin, if f 4 - p. maand I.V.van 1891 Een brief en een bedankje Tussen Nederlands meisje en Engelse prins Tegen hoge kosten van levensonderhoud Van der Vliet verdiend kampioen in het kort Commentaar van het C.N.V. Congres W.-Duitse communisten Onlusten in Essen Italiaans-Joego- -Slavisch overleg 1 .KMAAR r.KMAAR E bezem practi- ct Ct It het SIERHUIS grote sortering r elke beurs vanaf f 1.50 ELS v.a. f 2.95 t U slechts een e pracht-collectie! NGESTRAAT 86 it tegenover het Stadhuis estelde datum bij in nshoofd; erlijden na die datum jdenvóór die datum: en van de echtgenote; van kinderen bene- etaling bij invaliditeit behalve de daarvoor nievrije voortzetting andere gezinsleden! en 4531 - ALKMAAR DINSDAG 13 MAART 1951 PAGINA 7 Enige Engelse Zondagsbladen, waaronder de „Sunday Dis patch", meldden eergisteren de aanstaande verloving van een neef van de Engelse koning met een meisje uit Breda. Het verhaal is je reinste fantasie, maar sommige Nederlandse bladen vonden het blijkbaar te aardig, om het meteen naar de prullemand te verwijzen. De jongeman in kwestie is immers een broer van de Graaf van Harewood, die ruim een jaar geleden trouwde met de Ween- se pianiste Marion Stein en als zoon van 's konings enige zus ter, de Princesse Royal, staat hij nummer veertien op de lijst van Britse troonopvolgers. Bedoeld hoog-adelijk heer, de 25-jarige Gerald Lascelles, zou op romantische wijze in de zomer van 1949 ergens aan de Duits- Nederlandse grens in kennis zijn geraakt met de toen 18-jarige dochter van overste Fens te Bre da, Tweede Kamerlid van de KVP, en volgens een paar min der serieuze Engelse Zondagsbla den zou een verloving nu aan staande zijn. De heer Fens, tot wie wij ons om inlichtingen hebben gewend, toonde zich met de aardigheid, die men op zijn kosten en die van zijn dochter heeft veroor loofd, allesbehalve in zijn schik. Gerald Lascelles is in de laatste maanden van de oorlog te Maa- seijk ingekwartierd geweest. De familie, waar hij toen woonde, SCHAKEN EGMOND AAN ZEE De uit slagen van de laatste clubcompe- titiewedstrijden zijn: A. Holtes J. van Don 01; A. Heere—J. Koopman 10; R. CopierJ. Stikvoort 01; P. ZijpJ. van Don Vz-—VsA. RoozingK, Stie- mer 10; A. HeereR. Copier 1 0: J. KoopmanH. de Vries 1 0; H. de VriesJ. Koopman 01; K. StiemerJ, Zijp 01; P. Man- teA. Roozing 10, Koning Voetbal EGMOND BINNEN Voor 'n goed gevulde zaal werd Zaterdag avond j.l, in café Swart de film „Koning Voetbal" vertoond. De jeugd vooral maar ook vele ou deren en de dames-supporters,, niet te vergeten, vulden de zaal. Eerst kwamen een paar aardige reclamefilms en daarna de hoofd film. Voor onze voetballers was het een zeer leerzame film, waar in werd getoond, dat voetballen ook nog iets anders is dan 'n bal lukraak wegtrappen. Hef stop pen, koppen on drijven enz. enz. werden door prominente spelers op voortreffelijke wijze weerge geven. Om tien uur kwam het einde, waarna allen voldaan huiswaarts keerden met het vaste voornemen om steeds trouw de training te bezoeken, waarop ook nog stevig de nadruk gelegd werd door de voorzitter van St. Adalbert de hr. Beerepoot in zijn slotwoord, en met de overtuiging, dat door re gelmatige oefening veel te berei ken is. Handbal St. Adalbert—V.B.O. 3—0 EGMOND BINNEN In de eerste helft van de wedstrijd kon den de dames van beide zijden 't nie,t tot een doelpunt brengen. Direct na de rust zette djg St. Adalbert-voorhoede een krïchti- ge aanval In en de linksbinnen J. Z, liet de bal op voortreffelijke wijze in het net verdwijnen. Enkele minuten daarna bracht de midvoor R. L, de stand op 2 0 en verhoogde deze later nog eens tot 30, in welke stand geen wijziging meer kwam. Door trouw bezoek van de trai ning en voortdurende oefennig kan St. Adalbert echter meer be reiken, want er ontbreekt, on danks het succes, toch noig wel het een en ander aan. Nu we de training op het veld gaan houden is deze tijdelijk be paald op Donderdagavond 6 uur. Niemand mag verzuimen! Laten de dames hierin de heren-voet ballers tot voorbeeld zijn! Belangrijke opdrachten H.H.WAARD-NOORD. Aan onze plaatsgenoten, de fa. H. J. Beers en C. Langedijk zijn dezer dagen enige belangrijke wer ken opgedragen. Eerst zullen zij een groot koelhuis bouwen voor rekening van de heer Jac. van Langen, met welk werk inmid dels is begonnen. Hierna zullen zij drie potersbewaarplaatsen zet ten resp. voor rekening van de heren Jn. Schotten, Anton van Kleef en Jac. Blokker, allen te Heerhugowaard. Met de K.A.B. naar Rotterdam HEERHUGOWAARD. De animo voor Rotterdam op 26 Mei a.s.' is groot. Bijna 60 leden gaven zich op. Het bestuur besloot de termijn voor opgave te sluiten op 20 Maart a.s. De heer Piet Fre- deriks zal de deelnemers in H.H. Waard-Noord bezoeken om hen in de gelegenheid te stellen al vast een gedeelte van het reis geld te betalen. Voor H.H.Waard- Zuid wordt nog iemand gezocht. Wie op 26 Mei nog mee wil geve zich op bij Arie Brink, Midden weg-Zuid en Piet Frederiks, H.H.Waard-Noord. Het busgeld bedraagt f 3.75 p.p. Ook de vrou wen der leden mogen mee. TREINSTAGNATIE OP TRAJECT AMSTERDAM-ZAANDAM Tengevolge van 'n verzakking in de Oostelijke baan van het traject AmsterdamZaandam, ontstond gisteravond omstreeks 8 uur een treinstagnatie. Twee treinen uit de richting Amster dam, nl. die van 20.16 en 20.46 vielen hierdoor uit. De treinen van Zaandam naar Amsterdam konden normaal doorlopen over het westelijk spoor. meende dat het Gerald was, die in 1949 met Marion Stein trouw de, en haalde bij die gelegenheid herinneringen op, welke op de een of andere manier hun weg vonden in „De Linie". Mejuf frouw Fens heeft voor de aardig heid dat stukje toen vertaald en aan Gerald Lascelles toegezon den. Ze heeft daar per brief prompt een vriendelijk bedankje voor gekregen. „Dat is alles", aldus overste Fens. „Mijn dochter heeft deze koninklijke neef nooit gezien of gesproken en behoudens bedoel de brief ook nimmer met hem gecorrespondeerd". Intussen is het verhaal de hele wereld overgekabeld en zijn be halve de pers enige hoog-ambte- lijke instellingen actief geweest om zich te vergewissen van de juiste omtrekken van dit geval. Te Breda kon men hen alleen maar verbaasde gezichten tonen. De romance van de Londense Zondagskranten is alleen maar romantische ffmtasie Oranjevereniging - H.H.WAARD. Vrijdag 16 Maart a.s. wordt er 's avonds om half negen in café Veenboer een alg. ledenvergadering gehouden van de Oranjevereniging. Alle leden worden verwacht, want de agenda is zeer belangrijk. K.V.P.-vergadering H.H.WAARip-NRD. Woens dag 14 Maart a.s. zal de KVP, afd. H.H.Waard-Noord haar jaar vergadering houden in het lokaal van de heer Jac. Baars, alhier. De agenda voor deze vergade ring bevat enkele uiterst belang rijke punten. Eerstens een be spreking tot samenvoeging der drie afdelingen van de KVP. Een punt dat zeer zeker de nodige stof tot spreken zal geven. Ver der zal er een causerie worden gehouden om te komen tot op richting van een Jongeren-orga nisatie. Bovengenoemde punten betreffen beide het directe leven der parochie, zodat hiervoor wel de nodige interesse zal zijn. Ook alle jongemannen vanaf 18 jaar worden verzocht deze vergade ring bij te wonen. EEN SCHUURTJE VAN GESTOLEN HOUT BEEMSTER. A. B. uit Beem- ster en L. de B. eveneens uit Beemster, moesten zich gisteren voor de Alkmaarse politierech ter verantwoorden voor resp. diefstal en heling. A. B, had hout een boor en beitels gestolen ten nadele van de aannemer Witte brood en de B. had hem toege staan het gestolen hout op zijn zolder te verbergen. Van het gestolen hout had B. een schuurtje gebouwd. Hij had het nodige hout in verschillende etappes gestolen. De zaak van B. die al meer dan eens veroordeeld is, werd aangehouden voor het inwinnen van een rapport. Tegen B. eiste de officier f 40.of 20 dagen, f 35.of 14 dagen luidde de uit spraak. Verkocht BEEMSTER. Het gemengde bedrijf van de heer Jac. van Meurs, gelegen aan de Zuiderweg is uit de hand verkocht aan de heer C. Schouten te Ilpendam. Het bedrijf is 3.5 ha. groot waar van 2 ha. groen en ruim 1.5 ha. fruitteelt. Het burgerwoonhuis staande aan de Rijperweg, van de heer D. Brugman, is uit de hand ver kocht aan de veehouder K. Boot, Rijperweg. OPERETTE-KOOR BEEMSTER. Vrijdagavond hield Potgieters Operettekoor in de nieuwe Tuinbouw te Z.O. Beemster een besloten feestavond die buitengewoon geslaagd ge noemd kan worden. De vele le den met hun introducé's werd 'n door eigen krachten verzorgd programma aangeboden met zang, voordracht en ballet. Tus sen de nummers was er gelegen heid tot dansen, waarbij de in alle opzichten nog jonge band ,,Res Cigales" zich van haar bes te zijde liet zien. Vooral het Ha waiian-repertoire vormde een attractie. Prijzencommissie BEEMSTER. Door de heer M. de Haan, Woutersluislaan 9, Z.O.-Beemster werd een prijzen commissie voor onze gemeente geïnstalleerd. Leden zijn de da mes M. StetRuiter, Jisperweg 136 en A. Wijnberg, Bark. Kolk- pad 17 en de heren Th. Roet Czn. Jisperweg 62, C. de Groot, Nec- kerweg 49 en J. Wierda, Jisper weg 3. De gaande en komende man ST. PANCRAS. Loop der bevolking over de maand Febr. Ingekomen: H. Duif en gezin van Oudorp naar Bovenweg 162, Gr. Kloosterboer van Heiloo naar Bovenweg 61, C. N. Swenne, echtg. van J. Wit van Oudorp naar Bovenweg 135. Vertrokken: U. M. van Ker- koerle, echtg. van J. J. Mulder naar Sidney (Australië); Jac. Leegwater naar Sidney (Austr.); Corn. Koning naar Alkmaar, Hof van Sonoy, T. Nierop naar Texel, Schilderseind 106a. P. Bekkeren gezin naar Zijpe, Bosch weg I 50, Jn. Glas naar Den Helder, Boer- havestraat 28. J. P. Beemsterboer naar Langedijk, Dorpsstraat 247. Naar schatting 300.000 ar beiders legden Maandag in Barcelona het werk neer. De staking begon in de fabrieken, waarvoor overal werd gepost en sloeg toen over tot bijna alle takken van bedrijf. Schreeuwende volksmenigten bestormden taxi's en trams en een woedende volksmassa wierp in benzine gedrenkte brandende lappen naar het ge meentehuis, waar de raad in vergadering bijeen was. Ook werd een ambulance-auto in brand gestoken, terwijl de po litie belet werd het vuur te blussen. Het Spaanse kabinet kwam Maandagavond in speciale zitting bijeen om het gebeurde te be spreken. Franco's ministerie van Binnenlandse Zaken gaf later 'n communiqué uit waarin wordt gezegd dat de algemene staking en de demonstraties „zonder suc ces" waren georganiseerd „door een lichaam buiten Spanje onder voorwendsel van een protest te gen de hoge kosten van levens onderhoud." Van bevoegde zijde werd ver nomen dat de staking zou zijn georganiseerd door de verboden „Verenigde socialistische partij van Catalonië" die onder com munistische contróle staat. Plaat selijke industriëlen zouden de aanstokers financieel hebben ge steund. Het regeringscommuni qué verklaart verder dat de nor male toestand is teruggekeerd: dat de regering haar best deed om verbetering te brengen in de behoeften en moeilijkheden van het Spaanse volk en dat zij „over meer dan genoeg middelen beschikt om alle pogingen de kop in te drukken om de vrede en orde te verstoren." In het havengebied van de stad zijn Dinsdag vroeg talrijke arres- LANGEDIJK. Zaterdagavond vond in de kolfbaan van „de Brederode" te Oudkarspel de prijsuitreiking plaats van de enige weken geleden gehouden Langedijker kolfwedstrijd. Zo als steeds was er attractie kol ven en 'n verloting aan verbon den. Korpswedstrijd: le klasse. Ie prijs Ons Genoegen, Noord- Scharwoude 421 p.; 2e prijs Op Maat, Zuid-Scharwoude" 4Ó.7 p. 2e klasse: le prijs Gezellig Sa menzijn, Zd.-Scharwoude 404 p.; 2e prijs Ons Genoegen, Noord- Scharwoude 340 p. 3e klasse: le prijs, Gezellig Sa menzijn, Zd.-Scharwoude 358 p. 2e priis Onder Vrienden, Oud- karspel, 336 p. Personele wedstrijd le klas, le VAN DER WEERT DOOR BUISMAN UITGESCHAKELD De Nederlandse Biljartbond heeft vele lauweren geoogst met door het geven van de ondracht aan de Wognummer Biljartclub „Tot ons Plezier" om de organi satie van het Gewestelijk kam- nioenschan 4 klasse klein Biljart libre van het Gewest het Noord Westen, te verzorgen. Dit tournooi is niet alleen buitengewoon ge slaagd. maar de goede vriend- schan der deelnemers die elkan der voor het eerst ontmoeten is wel de beste nronaganda geweest voor het doel dat met deze wed strijden wordt beoogd. Het werd v. d. Vliet die na spannende strijd door beter alge meen gemiddelde 2,53 de eer ge noot zich kampioen 1950-51 te mogen noemen. Zeer zeker heeft deze sympathieke Amsterdammer de titel verdiend, al willen wij de verrichtingen der andere deel nemers niet in 't minst kleineren. Zoon (Zaandam) behaalde even veel matchpunten (10) doch zijn alg. gem. 2.11 bezorgde hem de eervolle tweede plaats. Zaterdag had deze speler een „offday" die hem noodlottig is geworden. De Rooy (Haarlem) bezet de derde plaats met 2.41 alg.. gem. en 8 M.P. Technisch een goed speler met durf voor lange stoot. Pret tig speler en best verliezer, een propagandist van kwaliteit. Van Weert strandde in het gezicht van de haven. De laatste dag fa voriet en dan onttroond door de man van de rode lantaarn met 2.38 en 8 matchpunten de 4e plaats. Deliën Winkel voltrok voor Weert het vonnis door hem zijn laatste kans te ontnemen. Een bravour speler door dik en dun. Een die zich uit zoals hij denkt eerlijk openlijk, één die ook de winst lachend afstaat. Vriend bleef te veel vriend als biljarttegenstander, vluchtte in elke partij direct weg, doch bleef halverwege als 't ware wachten, waardoor enkele par tijen verloren gingen. Altijd een blij gezicht ongeacht de uitslag. Een van het goede soort. v. Deelen speelde een onfor tuinlijk tournooi en had zeker met even meer geluk beter resul taat kunnen bereiken. Een secuur biljatSer in elk opzicht Buisman was de zwakke broeder, doch hij was het die v. Weert liet strui kelen, zijn enige winstpartij. Een nog wat te ruw speler die echter wel de juiste opvatting heeft. Sportmensen Resumerende een geslaagd tournooi, gespeeld door 8 sport mensen. De heer Ellebroek Bonds- bestuurder en voorzitter van het gewest huldigde de kampioen met welgekozen woorden. Hij dankte in zijn rede burgemeester Commandeur voor zijn betoonde belangstelling en de organiseren de afd, TOP. Daarna had de over handiging der verguld zilveren Bondsmedaille plaats. Namens de deelnemers sprak de heer v. d. Vliet. De partijen gende verloop: Zaterdag: hadden het vol v. d. Vliet Zoon 75 52 33 33 8 8 2.27 1.57 v. Weert v. Deelen 75 34 23 23 10 9 3.26 1.47 Buisman Vriend 48 75 38 38 6 10 1.26 1.97 Deliën de Rooy 75 59 30 30 14 12 2.50 1.96 v. Deelen v. d. Vliet 40 75 18 18 6 15 2.22 4.16 de Rooy Zoon 75 60 28 28 13 9 2.67 2.14 Deliën Vriend 70 75 40 40 8 12 1.75 1.87 Buisman de Rooy 47 75 25 25 12 11 1.88 3.— Vriend v Deelen 40 75 34 34 4 10 1.17 2.05 v. Weert Zoon 53 75 23 23 9 16 2.26 3.26 Zondag: v. d. Vliet Deliën 75 51 36 36 14 7 2.08 1.41 Buisman v. Weert 75 66 38 38 8 9 1.97 1.73 de Rooy v. Deelen 75 33 32 32 11 9 2.34 1.03 Vriend 64 Zoon 75 laatste 2 partijen. 39 39 9 8 1.64 1.92 v. Weert Deliën 68 75 34 34 11' 8 2 - 2.20 v. d. Vliet Buisman 76 36 26 26 12 6 2 RB 1.38 De eindstand luidt: v. d. Vliet 5 0 2 2.53 16 Zoon 5 0 2 2.11 16 de Rooy 4 0 3 2.41 18 v. Weert 4 0 3 2.38 14 Deliën 4 0 3 1.91 14 Vriend 3 0 4 1.81 12 v. Deelen 2 0 5 1.78 11 Buisman 1 0 6 1.62 12 Dê cijfers geven resp. gew. rem. verl. alg. gem. hoogste serie. prijs C. Vlu? Oudkarspel 146 p.; 2e prijs G. Mettes Nrd.-Schar- woude 142 p,; 5e pr. KI. de Geus Zd-Scharwoude 142 p, Serie N. Rijper Zd.Scharw. 49 p. 2e klas: le pr. KI. de Bakker N.Scharw- 154 p. 2e pr. D. Woeg- tenburg N.Seharw. 148 p.; 3e pr. C. Bruin Jr. Nrd.Scharwoude 139 p.; 4e prijs Jn. Blom, NrdSohar- woude 128 p.; 5e pr. J. Snijders Zd.Scharw, 125 p. 6e pr. C, Berk hout Zd.Scharw. 124 p.; Serieprijs W. Kuin, Nrd-Sehfcrweude 54 p- 3e klas: le pr. Ant. Jonker, Zd.-Scharwoude 136 p.; 2e pr, B. Drost Oudkarspel 131 p.; 3e pr. J. Hink Jn. Oudkarspel 131 p.; 4e pr. Th. Commandeur, Zd.- Scharwoude 127 p.; 5e pr. Jn. Schrijver, Zd.Scharwoude 125 p,; 6e pr, Jb, Prijs, Nrd.Scharwoude 118 pr. 7e pr. G. Sevenhuijzen, Warmenhulzen 118 p. Serieprijs Fr. Moeijes Oudkar- De uitslag van de attractie wedstrijd luidde: le prijs C. Bruin Jzn, NrdSeharwoude 55 p, 2e pr, C, Plakman Oudkarspel 54 p,; 3e pr, KI. Rat, Oudkar spel 48 p.; 4e prijs KI, de Geus Zd.Scharwoude 48 p. en 5e pr. KI. de Bakker 44 p. Met de verloting wonnen C. Vlug en B. Drost een taart, H. Kuyper, C, Jongama, Ant. Jonker en P. Bergen Az. 'n worst, G. Jacet een pakje sigarettten en J, Hink Jr. een pakje shag. INVENTARISATIE NRD-SCHARWOUDE. Blijkens de gehouden inventarisatie van stapel-producten was op 3 Maart j.l. nog bij de leden van de Noor- dermarktbond in voorraad 312 wagons rode kool, 251 wagons gele kool, 467 wagons D, witte kool, 185 wagons uien, 75 wa gons peen en 12 wagons kroten taties verricht. Een versterkte po litiemacht staat gereed de vrij heid van werk Dinsdag te ver zekeren. Burgerwacht met tom- myguns en politie met geweren patrouilleert door de straten. De staking is de tweede in Spanje sedert 1938 toen Franco aan de macht kwam. In 1947 staakten 25000 arbeiders meer dan een week in het ijzerertsge bied van Bilbao. Waarnemers in Barcelona meenden dat de gehele bevolkine achter het oproer staat Zes dagen geleden is gedemon streerd tegen de verhoging van de tramtarieven. Oprichtingsvergadering Coöperatieve Veeafzet NIEUWE NIEDORP. Op een vergadering van de Rundvee-fok- vereniging „Lutjewinkel" alwaar een inleiding werd gehouden door de heer P. Havinga, directeur van de Coöp. Veeafzet te Rotterdam, kwamen de voordelen van Coöp. afzet zo naar voren, dat de leden besloten om hieraan meerdere bekendheid te geven en dan zo mogelijk in overleg met de standsorganisaties te komen tot oprichting van een plaatselijke afdeling. Diverse leden hebben reeds hun vee geleverd, zoals nuchtere kalveren, varkens enz. en met goede resultaten, zoals zij op de oprichtingsvergadering kunnen bevestigen. Op Donder dag 15 Maart a.s. zal deze 'op richtingsvergadering plaats vin den in Prins Maurits te Nieuwe Niedorp alwaar de heer Havinga een inleiding zal houden. De ge zamenlijke besturen van de Holl. Mij. v. Landbouw en de LTB re kenen er op dat alle veehouders aanwezig zullen zijn, want de be langen van het bedrijf zullen daar worden besproken. NIEUWE BRANDSPUIT IN BEDRIJF SINT MAARTEN Vrijdag middag reed onder sirencgeloel de door de Gemeente aangekoch te nieuwe Brandspuit het dorp binnen, opgewacht door het Col lege van B. en W. de raadsleden- en het voltallige Brandweercorps. Mede aanwezig waren de Inspec teur van het Brandweerwezen de heer Fehres en de firma v. Ber gen uit Heiligerlee waar de nieuwe spuit is gebouwd. Er werd direct een begin ge maakt mot de eerste oefening en met het inwerkingstellen van de spuit. Het resultaat was schit terend, een capaciteit van 3200 liter per minuut bij een druk van 8 atmosfeer, gaf een duidelijk beeld va-n de mogelijkheden die bereikt kunnen worden. Er kun nen acht slangen worden aange legd, zodat men van versqhillep- d-e kanten 'n brand kan bestrij den, terwijl de manometrisehe opvoerhoogte 80 meter bedraagt- Het geheel is gebouwd op een Chevrolet Dump chassis met Che vrolet motor, De pomp die voor aan de wagen is geplaatst, is fa brikaat van de firma van Bergen en van een doelmatige en een voudige constructie, betgeen de bediening zeer ten goede komt. Na afloop van de demonstratie, die naast de genodigden heel wat belangstelling van het publiek had getrokken, begaf het gezel schap zich naar de raadszaal. Burgemeester Korver richtte zich het eerst tot de heer Fehres en uitte zijn grote waardering voor de ontvangen adviezen en inlichtingen waarmede de Inspec tie ons steeds van dienst is ge weest. De firma van Bergen bracht spr. hartelijk dank voor de Wijze waarop zij de opdracht van het Gemeentebestuur heeft uitge voerd, Het uitgebrachte keurings rapport is wel het beste bewijs dat er aan de aflevering niets mankeert. De firma komt hier alle lof toe. De heer Fehres releveerde de goede eigenschappen van de brandspuit en feliciteerde Ge meente en Brandweercorps met dit uitstekende materiaal. Tenqevolqe van een koude- qolf in het Zuiden van de Vereniqde Staten, zijn de prij zen van de kool zeer sterk qesteqen, waardoor er in Ame rika thans qrote vraaq is naar Nederlandse kool, welke veel laqer in vrijs is en van prima kwaliteit. Een New-Yor1$se qr o entehandelaar sluit met een qroothandelaar een over eenkomst betreffende de le vering van eeii vartij Neder landse kool, welke zo juist :ts aangekomen. SCHOORL. De onderlinge verzekering tegen ziekte en on gevallen In deze gemeente verga derde in De Rode Leeuw onder voorzitterschan van Mr. C. A. J. Jochems. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer P. Meiier bleek dat de vereniging oer 31 Decem ber 75 leden telde en 47 dona teurs. Per 1 Januari 1946 was dit aantal volgens het viif.iaar- lllks verslag 112. Een achteruit gang dus van 37 leden. Dezo achteruitgang moet worden toe geschreven ten eerste aan do omstandigheid, dat vele ouderen uitgetrokken raakten en. 'et meer werkende, er de voorkeur aan gaven als lid uit te treden, ten tweede aan het feit. dat in verschillende gevallen de wette lijke verzekering zulk een voor name nlaats sine innemen, dat men geen aanleiding vond om bil Huln in Nood een aanvullen de verzekering te sluiten. Vanzelfsprekend werken de verplichte verzekeringen niet stimulerend op het toetrederf van jonge leden. Een proef met de invoering van een klasse met 'n uitkering van f 30,per week tegen een verhoogde premie leid de niet tot aanmelding van nieu we leden. Ook uit de bestaande leden deden zich geen gega digden voor de nieuwe klasse voor. Het bestuur hoopt nu, dat wanneer de vergaderirig aceoord gaat met het voorstel om de pre mie voor deze klasse eveneens te brengen od 3 cent per verze kerde gulden, het ledental zal toenemen. De rekening over het jaar 1950 sloot met 'n bedrag van f 4629,96. De ontvangsten bedroegen f 1466,29, de uitgaven f 1143,86, zodat er een winst is geboekt van f 322,43. Tot lid van de financiële com missie voor 1951 werden be noemd de heren J. Bruijn, J. Kaandorp en J. Opdam. Tot af gevaardigden naar de Bondsver gadering te Alkmaar werden aangewezen de heren J. Blom en C. Kaandorp. Hierna kwam aan de orde het voorstel van het bestuur tot ver laging van premie van 4 op 3 cent per verzekerde gulden wat betreft de uitkering van f 30,— per week. Na enkele bespreking werd dit voorstel aangenomen met dien verstande dat deze re geling geldt voorlopig voor drie jaar. Daar het fonds momenteel niet over een reserve beschikt, werd besloten f 500,uit de kas op de reserverekening te plaatsen en daarbij ieder jaar een zeker bedrag te voegen. Evenals dit bij nagenoeg alle ziekenfondsen het geval is zullen thans bij ongevallen geen wacht- dagen meer behoeven te worden gemaakt. Voor ziektegevallen blijven zij echter gehandhaafd. De aftredende bestuursleden de heren P. Meijer en P. J. Bak ker, werden bij acclamatie her kozen. De heer D. Groen stelde zich beschikbaar om nieuwe leden te werven, waarvoor hij alle medewerking van het bestuur zal ontvangen. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 12 Maart. De handel bleef kalm. Klei 35 mm opwaarts. Alpha's f 9.50. Overige kleisoorten tegen de maximum prijzen. Zand 35 mm opwaarts. Noordeling f 9.25; Eigenheimers f 8.50; Voran f 7.80; Bintjes f 8.25 Record f 8.—; Wilpo: f 8.50; veer- aardappelen f 6.- Alles per 1Q0- kg. Deze" prijzen zijn berekend op- de handels voor waard en,'- vastge steld voor .-de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Deto eh VKC zullen a.s. Zon dag een aanvqng maken -met de kampioenscompetitie om de Ne derlandse korfbaltitel. Zbnd'ag a.s. wordt te Eindhoven Deto VKC gespeeld en Zondag 1 April vindt te Siegerswóude dé Tetürn- wedstrijd plaats. Fausto Coppi, die zoals we meldden, in de wedstrijd Milaan Turijn een sleutelbeen brak, is in het ziekenhuis te Turijn ge opereerd. Bii de breuk was een beensplinter losgeraakt en deze is verwüderd. Het' kan zeker een maand duren eer F usto de op- gelukkige, z'n training kan her vatten. Nu de ronde van Midden— Nederland gaat meetellen voor de puntentelling vóhr -"nrjing naar de wereldji-o >t->enseh&H>en bestaat er voor' deze 20Q km weg wedstrijd, die en Tweede Pink sterdag zal wofden gpb-.,den grote belangstel1*'"- Naast w kende Nederlanders zal worden deelgenomen door Belgen, Fran sen, Luxemburgers en Italianen. OP VERHOGING SUIKERPRIJS „Op dé meest onsociale wijze is de regering, de demissionnaire regering, zonder enig overleg met het geoganiseèrde bedrijfsleven, bezig de eindjes aan eikaar te breien. Beoogt men met de prijs verhoging van de suiker consump tiebeperking? Want deze prijs verhoging gaat verder dan voort vloeit uit de prijsontwikkeling, En daardoor zal de kleirie beurs het gelag moeten betalen. Mocht men inderdaad consumptiebeper king beogen, dan zou men toch moeten overgaan tot distributie met bonnenstelsel". Aldus ver klaarde de voorzitter van het Chr. Nat.. Vakverbond in Neder land, de heer M. Ruppert, in ver band met de verhoging van de suikerprijs. GEHEIMZINNIGE ZAAK In de communistische West- Duitse bladen is Maandag een communiqué gepubliceerd, „van het jaarcongres van de West- Duitsche communistische partij". Men tast echter in het duister over de plaats der vergadering. Ook functionarissen van de Ame rikaanse inlichtingendienst zeg gen niet te weten, waar de 1400 leden en hun introducé's bijeen gekomen zijn. Het communistische communi qué zegt, dat Reimann herkozen is als voorzitter van he.t centrale comité. Het voornaamste doel van de partij was volgens Reimann, de verhindering van dé herbe wapening van West-Duitsland, de hereniging van het land, het sluiten van een vredesverdrag en het terugtrekken der bezet tingsstrijdkrachten. Gruenther naar Scandinavië Lt.-generaal Alfred Gruenther,. de stafchef van generaal Eisen hower, is Maandagmorgen per vliegtuig naar Kopenhagen ge gaan voor een bespreking met de militaire leiders van Noorwegen en Denemarken over de aanslui ting van deze landen bij het ge allieerd hoofdkwartier in Europa en over defensiekwesties. Slachthuis van negen ton Venlo zal naar men hoopt in 1954 over een slachthuis beschik ken, dat de vleesvoorziening van het gehele rayon ongeveer honderd-duizend personen kan verzorgen. Hiermede is een be drag van bijna negen honderd duizend gulden gemoeid, COMMUNISTEN CONTRA DE POLITIE Tien politiemannen en een on bekend aantal communisten wer den te Essen gewond tijdens .botsingen die ontstonden toen de politie oen bijeenkomst van ongeveer 600 leden van de „Vrije Duitse Jeugd" sloot De bijeenkomst moest sluiten toen de deelnemers trachtten on geveer 30.000 communistische propagandapamfletten uit. het gebouw te brengen om die op straat uit te delen. N.V. Carton- en Papierfabriek v.h. W. A. Scholten GRONINGEN In de alge mene vergadering van aandeel houders van de N.V. Carton- en Papierfabriek v/h W. A. Scholten werden de jaarstukken goed gekeurd en het dividend over het op 31 Augustus. 1949 geëindigde boekjaar vastgesteld op 8 procent (onv.). Mr. W. A. Offerhaus werd als commissaris herkozen. Maarschalk Tito heeft Maandag de Italiaanse gezant in Belgrado, Enrico Martino, ontvangen. Volgens Radio-Belgrado deelde de gezant de maarschalk mede, dat de Italiaanse regering met belangstelling „de toestand in Oost-Europa en de bewapening van de Russische satellieten aan de grenzen van Joego-Slavië be schouwde en de wens koesterde, vriendschappelijke betrekkingen met Joego-Slavie te blijven on derhouden". Maarschalk Tito antwoordde er zich over te verheugen, dat Italië op hetzelfde standpunt stond als Joego-Slavië. LANGEDIJK. 13 Maart. 25000 kgg uien 2.70—4.40; grove 3,70—4.20;- 6000 kg bieten A 6 7.50: 800 kg groene kool 7 28.70; 8000 kg rode kool 6-50— 23; 110.000 kg gele kool 6—8.50; 95000 kg deense witte 5.50—7.90: doorgedraaid 3700 kg bieten, 11000 kg gele kool, 3Q00 kg wit te kool. n™ wHARf°UPE 13 Maart - 1,300 kg aardappelen, bevelanders M'—17.000 kg uien 2,80—3,70; QH°nnn 3.60—4.60: drielingen 3,10; kg rode ko°l 6,50—22.30; „2 kg -gel? k°ol 6,00—9.40: M4-00.0 kg witte kool 3.50—7.60: 5000,kg gele kool doorgedr. 26000 jyj, ?-knb' doorgedr. BEEMSTER, 12 Maart. Koop- mans blauwe 12, witlof 22—42, rode kool 7—13, sav. kool 6—12, witte kool 6, groene kool 8—12, spruitkool 44—82, boerenkool 35 —46, andijvie 59—72, rode bieten 7 gare bieten 11—15, winter peen 48, waspeen 8—12, uien 2—3.80, uien nep 8. prei 822, onan2ney- 6—22,goudreinette 20—39. jonathan 36—49, pres. van eijg. 24—45 goete eamp. 34—413 winterjan 24—47. I WARMENHUIZEN, 13 Maart Uien 2.10 bleten I 6.50, II 4—4.10 gele kool 6—9.20, witte kool 5.50 —7,50, rode kool 6.50—21. Slachtveemarkt Alkmaar 2 Paarden; 62 koeien 500—1070: Pr in? a kwaliteit p. kg 2.65—2.90. overige soorten 2.402.60" 334 nuchtere kalveren p. gt. 30—65' 273 varkens vlees» en spekvar- r?2S 2- Echte varkens 1.70, zeugen 1.501.56. Het .aantal aangevoerde koeien was- niét' groot; een gewodn ver schijnsel op. een marktdag yóór de paasweek. Ofschoon men zich wel lang moest beraden óver da te besteden prijs, was de handel toch vrij goed te noemen. De handel in de nuchtere kal veren. fe stug verlopen,, vrijwel uitsluitend-omdat d« aanvoerders vasthielden- aan'" prijzen die pl.m. per .stuk boven die van ver- Jèdefi week uitgingen. De voor de worst bestemde kalveren ko men, uitgebeend op f 2,10, de zware dieren op f 2,20 per kg. Het besluit van het B.V.V,, waarbij exporteurs-fabrikanten gerechtigd zijn om tot 19 Maart a.s. op beperkte schaal een aan tal zware varkens uit de markt te nemen, die bestemd moeten worden voor invriezen, heeft- tot gevolg gehad, dat er in voorbije week hjj de varkenshouders thuis reeds vee] varkens zijn opge kocht, waarvoor, naar ons werd medegedeeld, tof f 1,72 per kg is betaald. Bij de aanvoer op de veemarkt van vandaag was dit derhalve duidelijk merkbaar. Het betrekkelijk geringe kwantum was n.l. niet voldoende om aan de vraag te voldoen. Toch zette de handel stug in. Men hoopte op een .toename van de aanvoer, doch toen die uitbleef, moest men wel tot kopen overgaan, waarbij de prijs op f 1,78 per kg kwam. Later in de morgen verliep het even vlotter, met ïagere prijzen, "die hierboven gegeven zijn met korting op 't levende gewicht. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse^ granen (officieu. ze noteringen per 100 kg -franco Rotterdam). Tarwe iets vaster, prima zonder vochtconditie f24.25 24.75: doorsnee kwaliteit op vochtconditie tot f24.40. Overige granen zeer vast. Zomergerst f41 42; haver f3940, zware daar boven: rogge f36.50—36.75.' Peul- vruchten: groene erwten £35 42.50: schokkers vasté f4052.50; bruine bonen f4550 In oublieke veiling werd gis teren verkocht ca. 120 ton Lu- cernemeel (eiwitgehalte 14— 15.3%) van f17.7518.25; ca. 30 ton grasmeel (eiwitgehalte 14.8%) voor f 17.ca. 23 ton kla. vermeel (eiwitgehalte -15.7%); voor. f18.30; ca. 200 ton Lucerne- brokjes '..(eiwitgehalte 14.4— 15.8%) voor f 172(1.70. (Alles p 100 kg af pand Rotterdam plus 1% veilingkosten). Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12 Maart.' Op de Utrechtse paardenmarkt werden heden aangevoerd 415 paarden. De prijzen varieerden voor: luxe paarden van 8001050, werk paarden 750950, oude paarden 525725-, paarden boven drie jr. 700900, paarden benedén 3 jr. 500750, veulens 300450, .hitten 450700, de kaïütel was redelijk. Mfdlfl

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 9