MAN N Nieuut Prof. C. P. M. Romme aangewezen als kabinetsformateur Besprekingen hebben tenslotte tot resultaat geleid Mgr. Beran werd verbannen en tot boete veroordeeld TEXAS Conferentie te Parijs „draait in een cirkel rond" 1AARWERKEN De V.V.D. aarzelde nog De namen Alles vermijden om van hem een martelaar te maken Duitse bruggen ondermijnd Edele wassoorten dreigen uw koe, ante: vlaarpingen ;e mantels EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN En nu: formeren! \*Operatie- Romme geslaagd Zaterdag regeringsverklaring? Sleepboot „Ebro" afgedreven Scheepsberichten Fiat voor Queuille Bestuurbare bommen in Korea Bommen te Rome SPION GEARRESTEERD Microfilms in luciferdoosjes; uitrusting van Praags agent Petitie in bloed Massa-ontslag bij sigarenfabriek Kustvaarder bij Abö ingevroren Gedachten die kunnen helnen 1^/ Verkrijgbaar tn de kleuren: zwart, donkermiddel- en lichtbruin, oxblood en wit. et de nageboorte: buik- Ier-ontsteking, nier-ont- dikwijls blijvende on- blüven staan met de niddellijk UNICUM toe. t altijd baat. n; wat zegt tenslotte ;nz. Vertrouw alleen uw en, kom bij Hilckmann >each, charmelaine, enz., stinten en zwart. regenmateis, 2-zijdig gypt. linnen 69.50 egenmantels 59.75 49.75 st zijn over onze VOOR- Fleurig als de lente.... ling 22.50 16.95 13.75 n, vanaf 15.50 T DE PRIJZEN LAAG! liITEITS-EISEN HOOG! EEM: KWAL. IS NO. 1 kunt U kiezen uit onze erlock, lingerie, kousen, lakens en slopen, keu vitrages, flanel, enz. reeds vanaf 4.89 3, Alkmaar. Sinds 1887 I.B.VAN MERWUK UT 148 - A LKMAA R jp nooit aan? En hoe lijkt me een interes- den". De matroos lachen. „Een kouwe glaasje bier", zei de matroos. „Jij vaart rel zien, dat die baas matroos pakte nu de de gangen van het an dr. ir. Blikslager. en de matroos ont beerde Blikslager en eurde, dan waren ze verdween namelijk nkere hoekjes van Don op hem te wach- „Ik weet het!" t C-33-1. Ik heb het Abonnementsprijs t 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief pet editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in aHe edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nedert. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (V ondél) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Woensdag 14 Maart 1951 46e Jaargang No. 12117 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 DAT KUNNEN WIJ nu wel aan nemen, ook al is op het ogenblik, dat dit geschreven wordt, Dins dagavond, de definitieve beslis sing nog niet bekend: de opera- tie-Romme, het onderzoek naar de mogelijkheden van de vorming van een kabinet, is geslaagd. Dat wil zeggen, de patiënt is niet overleden, hij wandelt weer, maar of de blindedarm verwijderd is? Wij hadden hier misschien ook als titel boven kunnen zetten: „De berg heeft een muis gebaard, of Oude wijn in nieuwe zakken, maar niet alle wijn van het „nieu we" kabinet is oud en niet alle zakken zijn nieuw. Of zou de titel kunnen luiden: ,,Tant de bruit pour une ommelette"? D.w.z. Wat een drukte voor niets? De heer Romme heeft veel kostbare tijd van het land en van zichzelf moeten besteden aan het oplossen van een puzzle, die hij zichzelf moeilijk had ge maakt. Onnodig, dat willen wij niet beweren. Wij delen zijn standpunt, dat de tijden, welke wij beleven, een kabinet op zo breed-mogelijke basis wenselijk maken. Zo breed mogelijk. Men kan de klemtoon leggen naar be lieven. Prof. Romme zocht het lange tijd vooral in de breedte, met een overmaat van illusies over de mogelijkheden, en het was dat juist, wat hem zoveel moeite bezorgd heeft. Kennend de solidariteit in anti-revolution- naire (Calvinistische) kringen, kon men wel bevroeden, dat hei- na de weigering van dr. Schou ten, om officieel mee te doen, ook niet zou lukken, enige z.g. vrijstaande anti-rev. voor de re gie van Romme en Drees mee te krijgen. Daarvoor had de infor mateur zijn plannen te zeer ge bonden aan de inzichten van de fractie leider van de KVP., die iïu eenmaal meent, dat ook het „nieuwe" kabinet zich zoveel mogelijk moet aansluiten bij de geest van het beleid van het oude. En dat verkozen de Anti- Rev niet, die blijkbaar nog altijd doof zijn voor bepaalde verschijn selen en blind voor zekere feiten. Dat de V.V.D. niet zo gemak kelijk bereid was, om in de persoonsverandering aan Verkeer en Waterstaat (Wemmers inplaats van Spitzen) de verlangde oplos sing te zien, die het kabinet zou versterken, de „liberale" invloed zou vergroten door de aanstelling van de z.g. halve liberaalU), kun nen wij begrijpen. Maar het is moeilijk mensen te bevredigen, die onvervulbare illusies naja gen. De heer Wemmers liet zich introduceren als „exponent van de derde macht", maar een derde macht bestaat slechts in het waandenkbeeld van de heer Oud en hoe kan men politieke ver sterking verwachten van iemand, die zich exponent noemt van iets dat niet bestaat? Dat de kern van het oude kabinet behouden wordt, zit 'm niet in het feit, dat de KVP weer met zes ministers is terug gekeerd en de P.v.d.A. met vijf, maar dat is vooral gelegen in het behoud van het viertal Drees Lieftinckv. d. BrinkMansholt, waarbij mr. Stikker, aan Buiten landse Zaken zeker ook behoort te worden genoemd. Vooral ten aanzien van de keuze der perso nen heeft de KVP de meeste ve ren moeten laten. Wij betreuren het heengaan van mr. v. Schaik, die echter zelf al te kennen ge geven had, niet meer te willen terugkeren, hoewel daar in een eerder stadium van de crisis, nl. dat waarin de heer v. Schaik zelf nog aan formeren deed, niet over gesproken is. Wij betreuren ook het heen gaan van minister Struycken, die een veelbelovende jonge kracht was met een in ons staatsrecht gerenomeerde naam! Men vraagt zich, het resultaat van de opera tie overziende, af, of deze mu tatie wel zo nodig was geweest. Een oplossing, die mr. s'Jacob aan Oorlog had gehouden en ir. Staf aan Verkeer en Waterstaat zou hebben gebracht, zou, naar veler mening, aan de C.H. vol doende medezeggenschap hebben gegeven. Ja, maar dan hadden we zeven katholieke ministers gehad en als we dr. Albregts geen minister maar Staatssecretaris hadden gemaakt (voor de pro ductie), dan was er geen plaats meer geweest voor de gewenste „halve" liberaal. Zodat de con clusie zou kunnen luiden, dat de hele katholieke Minister van Justitie, in het kader van de ge- talsverafgoding, moest wijken voor de halve liberaal Het behoud van mr. v. Maar- seveen, die weliswaar de Unie zaken zal loslaten, maar nog enige zaken van overzee schijnt te blijven beheren, terwijl hij terugkeert aan Binnenlandse Za ken, verheugt ons. Zijn heengaan zou een politieke onrechtvaardig heid geweest zijn. Ook het aan bleven van mr. Teulings voor komt een verzwakking van het kabinet. Hij zal in het komende ja* zijn handen vol hebben aan de Grondwetsherziening. (Vervolg op pag. 3). Hef kabinet van H. M. de Koningin deelde gisteravond mede: ,,H. M. de Koningin heeft Prof. C. P. M. Romme ont heven van de opdracht te informeren, welke mogelijkheden er zijn tot de vorming van een kabinet en heeft hem het vormen van een kabinet opgedragen. De heer Romme heeft deze op dracht in beraad gehouden". Het ligt in de lijn der verwach tingen, dat nu de informateur erin slaagde de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de V.V.D. ten volle achter zich te krijgen het nieuwe kabinet zich op korte termijn zal kunnen presenteren. zouden zijn een partijgenoot, die wordt uitgenodigd deel uit te maken van het nieuwe kabinet, te advieseren aan een dergelijke uitnodiging gevolg te geven. Indien intussen een nieuw ka binet is gevormd, zullen de le den van de Tweede Kamer Za terdag a.s. om 12 uur bijeen ko men om een regeringsverklaring te aanhoren. De debatten over deze verklaring zullen dan op Maandag 19 Maart om 13 uur aanvangen. Gistermiddag waren met de fractievoorzitters van genoemde partijen besprekingen gevoerd, waarbij de informateur op een hoger tempo had aangedrongen. Uit de besprekingen resulteerde in eerste instantie een nader be raad van de V.V.D.-fractie, waar bij ook de heer Stikker aanwezig was. Naar verluidt kon de V. V. D. zich niet aanstonds verenigen met een eventuele keuze van de heer Wemmers. Gisteravond had Prof. Romme echter toch de mededeling bin nen, dat de fractievoorzitters van de genoemde partijen instemmend antwoordden op de door de in formateur gestelde vraag om me dewerking bij het tot stand ko men van een kabinet van de po litieke samenstelling en op basis van het ontwerpprogramma, als door de informateur was voor gesteld. In concreto kwam deze vraag er op neer, of de fracties bereid Volgens een ontvangen bericht cjreef de Nederlandse sleepboot „Ebro" met twee vaartuigen op sleeptouw naar de kust in de richting van Godling, aan het Kanaal van Bristol. Onmiddel lijke sleepboothulp werd verzocht. Men maakt zich over het lot van de sleepboot „Ebro", niet on gerust. De sleepboot „Ganges" hoefde niet te assisteren. De „Ebro" heeft, zoals later is gemeld, op eigen kracht de reis naar Swansea kunnen voortzetten. Atlantis (rep.) Surabaja Rotterdam, 12 Maart van Suez. Groote Beer (emigr.) Am sterdamSydney, 12 Mrt. 650 mijl Z.W. van Co lombo. Kota Inten (rep.) Surabaja Rotterdam, 12 Maart 150 mijl West v. Alexandrië. De Franse nationale vergade ring heeft met 388 tegen 180 stemmen haar goedkeuring ge hecht aan het nieuwe kabinet van Henri Queille. De stemming betrof een regeringsmotie om een verzoek van de communisten tot een algemeen debat over de sa menstelling der regering, te ver werpen. Bijna zeker is, dat het nieuwe kabinet er als volgt uit zal zien: Minister-president: Dr. W. Drees (P.v.d.A.) Vice-minister-president: Mr. F. G. C. J. M. Teulings (K.V.P.) Binnenlandse Zaken: Mr. J. H. van Maarseveen (K.V.P.) Economische Zaken: Prof. Dr. J. R. M. van den Brink (K.V.P.) Uniezaken en Overz. Rijksdelen: Ir. L. A. H. Peters (K.V.P.) Onderwijs: Prof. Dr. F. J. Th. Rutten (K.V.P.) Zonder portefeuille, belast met de verhoging van de productie: Prof. Dr. A. H. M. Albregts (K.V.P.) Landbouw: S. L. Mansholt (P.v.d.A.) Sociale Zaken: Mr. A. M. Jóekes (P.v.d.A.) Financiën: Prof. Mr. P. Lieftinck (P.v.d.A.) Wederopbouw: Mr. J. In 't Veld (P.v.d.A.) Justitie: Mr. H. Mulderije (C.H.U.) Oorlog en Marine: Ir. C. Staf (C.H.U.) Buitenlandse Zaken: Mr. D. U. Stikker (V.V.D.) Verkeer en Waterstaat: H. H. Wemmers (partijloos). Aangezien er met de heer Pe ters, de huidige gouverneur van Curacao, geen contact is geweest, zou zjjn uitverkiezing een verras sing zijn. A.F.P. - De Amerikaanse lucht macht heeft met succse een be perkt aantal bestuurbare „Tar- zan"-bommen gebruikt. De 8 M. lange bom weegt ongeveer 6 ton en werd o.m. geworpen op grote bruggen, zoals die te Pjongjang over de Taedong, die van Koi- dong, ten Zuiden van Kangje, en die van Manpodjin bij de Mand- sjoerijse grens. Al deze bruggen werden vernield. De verbonden troepen hebben hun langzame opmars voortgezet langs het gehele Koreaanse front. Er was weinig of geen contact met de tegenstander. Aan de Oostkust zijn de Zuid-Koreanen de 38ste breedtegraad tot op 11 kilometer genaderd. 600 MILLIOEN DOLLAR VOOR WATERSTOFBOM De nieuwe atoomfabrieken, welke in Zuid-Carolina gebouwd zullen worden, zullen dienen voor de vervaardiging van de water stofbom, zo heeft Gordon Dean, voorzitter van de atoomcommissie medegedeeld. De bouwkosten zul len 600.000.000 dollar bedragen. Het gebouw van de Rijksverzekeringsbank aan de Apollo- laan te Amsterdam zal worden uitgebreid. Er zal n.l. plaats gemaakt moeten worden voor 1200 ambtenaren, die thans voor het grootste gedeelte nog in het houten noodgebouw zitten, hetwelk in 1939 aan de Lutmastraat is gezet. De A.N.P.-luchtfoto toont een overzicht van het gebouw van de Rijksverzekeringsbank. Luchtopname A.N.P.-Foto De Dinsdag gehouden achtste bijeenkomst van de plaats vervangers der Grote Vier is de langste vergadering tot dusver geweest. Zij duurde 4Vs uur. Een lid van de Britse delegatie verklaarde na afloop van de samenkomst: „Wij gaan voor- noch achteruit". Volgens een lid van de Franse delegatie draaide men in een cirkel rond. De Westerse gedelegeerden poogden Gromyko er van te over tuigen, dat alle punten waaraan hij belang hechtte, gedekt wer den door het Westerse agenda punt, betrekking hebbend op de oorzaken van de internationale spanning. Gromyko achtte déze Het Praagse blad „Lidova Demokracie" geeft het eerste commentaar van communistische Tsjecho-Slowaakse zijde over de kwestie van Mgr. Beran. Mgr. Beran, zo zegt het blad, werd van het Praagse aartsbisdom verbannen en naar een andere woonplaats verwezen. Hij werd tevens tot een boete veroor deeld. Het publiek had veel strenger maatregelen tegen Beran ver wacht, aldus het blad. Dr. Beran „verdiende de opgelegde straffen ten volle wegens zijn houding van verzet tegen de wetten op de kerken en zijn aanzetten van geestelijken om niet de eed van loyaliteit aan het regiem af te leggen." Naar Reuter meent duidt het artikel er op, dat Mgr. Beran ver zocht zou zijn de eed van loyali teit af te leggen. Hij moet dit echter geweigerd hebben en de bisschoppen aange raden hebben eveneens te wei geren. „Lidova Demokracie" zegt, dat Mgr. Beran weliswaar de laatste Zuid-Koreaanse soldaten moesten met een rubberbootje een patrouïlletocht op de rivier de Han ondernemen. Daar de handpomp defect was, zat er niets anders op dan het bootje met de mond op te blazen, een werkje, dat veel inspan ning kostte. Na lang zwoegen was men eindelijk gereed, doch toen de rubberboot te water zou worden gelaten, werd. zij door de vijand in stukken geschoten. Alle moeite was tevergeefs geweest tijd zijn tactiek gewijzigd had, doch dat hiermede zijn „overtre dingen" niet goed te maken wa ren. „Hij sloot zich in zijn paleis op in afwachting van een mar telaar te worden." Antonin Stehlik, de nieuwe vi- caris-capitularis van het Aarts bisdom Praag, die thans optreedt als aartsbisschop, was „op de juiste wijze gekozen door op de juiste wijze aangewezen kanunni ken". De term „op de juiste wijze" moet echter worden verstaan in de zin van: door de communisti sche regering aangewezen. METROPOLITAAN KAPITTEL BIJEEN Gistermorgen werd, zo meldt de Maasbode, in de kathedrale kerk te Utrecht de plechtige Votiefmis van de H. Geest op gedragen, die voorafging aan een zitting van het Metropolitaan Kapittel. In deze bijeenkomst werd de voordracht opgemaakt voor de benoeming door Z. H. de Pans van een coadjutor van de Aartsbisschop, Z. Em. Joh. Kardinaal de Jong. OM TRIëST De Italiaanse politie heeft Dins dag in de tuin van de Joego slavische legatie te Rome een niet-ontplofte bom gevonden, twaalf uur na explosies voor het gebouw van het ministerie van buitenlandse zaken en in de tuin van de Amerikaanse ambassade. Een anoniem persoon waar schuwde een plaatselijk blad via de telefoon, dat de bom in de tuin was neergelegd door leden van een organisatie, genaamd „zwart legioen". Het blad waar schuwde onmiddellijk de politie. Men gelooft, dat de drie bom men zijn neergelegd door neo fascisten, die demonstreren voor het teruggeven van Triest aan Italië. 45000 BEZOEKERS OP DE HUISHOUDBEURS De Huishoudbeurs in het Rai- gebouw te Amsterdam, die Vrij dagmiddag werd geopend, heeft in 4% dag (tot en met Dinsdag avond) 45.000 bezoekers getrok ken. WIELRIJDER ONDER TREIN GERAAKT Op de onbewaakte overweg tussen Lottum en Horst is een ernstig ongeluk gebeurd, waar van de wielrijder Pirlo uit Lot tum het slachtoffer is geworden. Op deze overweg werd P. door een goederentrein gegrepen, waar bij hij een ernstige wonde aan het hoofd opliep. Hij werd naar het hospitaal te Venlo overge bracht, waar hij overleed. Sir Hartley Shawcross, de Britse procureur-generaal, vertelde gisteren het „Comité tot ontzetting uit het burger schap" te Londen, dat een ge naturaliseerde Tsjech, ge naamd Carl Strauss, valselijk verklaard had, dat zijn, enige werkzaamheden ten tijde van zijn verzoek om de Engelse nationaliteit een betrekking bij een Engelse firma was. Hij verborg het feit, dat hij verscheidene jaren als geheim agent in dienst van de Tsje cho-Slowaakse regering had gestaan. Tijdens een politie-onder- zoek in de woning van Strauss in Februari 1950 werd een rapport gevonden, dat hij had klaargemaakt en overhandigd aan een lid van de Tsjechische geheime dienst. Toen hij in 1949 Engels on derdaan werd. ontving Strauss in kleine luciferdoosjes ver borgen microfilms uit Tsjecho- Slowakije, aldus Sir Hartley, en het was de autoriteiten gebleken, dat hij zijn rappor ten voor Praag tikte op dun rijstpapier en verpakt in doos jes sigaretten overhandigde aan een andere Tsjechische agent. zienswijze „volkomen onaanvaard baar". De Franse afgevaardigde juich te het Maandag ingediende amen dement op de Russische agenda toe. maar betreurde het, dat „deze merkbare vordering" geneutrali seerd wercl door „het feit; dat de meningsverschillen over het hoofdthema van de oorzaken van de spanning acuter geworden wa ren". Ernest Da vies (Engeland) zag hoegenaamd niet in, waarom de conferentie niet zou kunnen sla gen als de Sowjetrussische dele gatie haar goede wil toonde. WETHOUDERSBENOEMING ONDER DWANG ONGELDIG Bij Koninklijk Besluit is de verkiezing van de heer G. H. J. Vincken tot wethouder van Val- kenswaard ongeldig verklaard. De heer Vincken werd op 27 November van het vorige jaar bij tweede vrije stemming geko zen. Bij de eerste stemming kreeg niemand voldoende meerderheid. Een der raadsleden van deze gemeente verklaarde later echter onder ede, dat hij op de heer Vincken stemde, omdat hem een anonieme dreigbrief werd toege zonden. VAN EGYPTISCHE VROUWEN Dinsdag is aan koning Fa- roek een petitie overhandigd, geschreven met bloed van vier vrouwelijke studenten, waarin gelijke rechten voor vrouwen geëist wordt. De petitie werd aangeboden door 300 leden van de Nationale Vrouwenpartij. Op de koning wordt een beroep gedaan „een eind te maken aan de dwaze status van de Egyptische vrouw, die bij haar Oosterse zusteren ten achter staat, ter wijl de Oosterse staten naar Eaypte om leiding uitzien". VERLENGING VAN LEER PLICHT IN BELGIË? Het Belgische Ministerie van Onderwijs overweegt de leer plicht te verlengen van 14- tot 15-jarige leeftijd. Een verlenging van de leer plicht tot 15 jaar zou de school bevolking met ongeveer 60.000 kinderen doen toenemen. EEN RUSSISCHE „FLITSPUIT" Een radiostation, dat zich „Vrije Russische radio" noemt, is Dins dag voor het eerst gehoord. Het drong aan op het organiseren van een revolutie in de Sowjet-Unie. ,,Het bolsjewistische regiem wankelt reeds", aldus het „Rus sische revolutionnaire comité", waarvan de oproep uitgaat. De uitzending werd door een krachtig station gestoord. DE ARABISCHE LIGA EN FRANKRIJK De Egyptische premier heeft meegedeeld dat de Arabische Liga besloten heeft een memo randum aan de Franse regering te zenden, waarin wordt ge vraagd „de eisen van het Marok kaanse volk in te willigen". De Arabische Liga had ook andere stappen gedaan, die later bekend zouden worden gemaakt. VOORZORGSMAATREGEL Tien afgevaardigden, onder lei ding van Goetzendorff van de rechtse „Duitse Rijkspartij", heb ben de Westduitse regering vra gen gesteld naar aanleiding van de bewering, dat Amerikaanse genie-troepen in 50 bruggen in Beieren gaten zouden hebben geboord voor het aanbrengen van springladingen. Een woordvoerder van de Amerikaanse Hoge Commissie te Frankfort heeft bevestigd, dat voorbereidingen voor eventuele vernieling van Duitse bruggen worden gemaakt. Met ingang van gisteren is het personeel aan de sigarenfabriek Lapento te Tegelen omvatten de ong: 80 arbeiders en arbeid sters ontslagen. De onderne ming motiveert dit ontslag wegens de onlangs verminderde toewij zing van ruwe tabakken. Het ligt in de bedoeling nog deze week de helft van het per soneel weer in dienst te nemen, waarmee dan de verminderde productie tot November a.s. ver zekerd zal zijn. RECORDVLIEGER OP SCHIPHOL Kapitein Charles Blair van de Pan American World Airways, die op 31 Januari j.L met zijn Mustang ook wel genoemd „vliegende benzinetank" het toen bestaande record brak door in 7 uur en 48 minuten over de Oceaan te vliegen, was gister morgen een uurtje op Schiphol. Ditmaal was geen recordvlucht zijn doel, maar hanteerde hij rus tigjes de stuurknuppel van een der machtige stratoclippers van de Pan American. In zijn machine maakte de reis over de Oceaan mevrouw Crosby, de echtgenote van „Bing", die met een station car een tocht in Europa gaat maken. De 650 ton metende kustvaar der ..Fraternité", kapitein J. Rui ter te Delfzijl, ligt sinds gister vast in het ijs bij Abö (Finland). Het schip heeft een bemanning van negen koppen. Bij Abö, de enige ijsvrije ha ven van Finland, wordt gewoon lijk de vaargeul opengehouden door ijsbrekers. Daar, zoals be kend is, de bemanningen der ijs- brekers in staking zijn, is de vaargeul dichtgevroren. WOENSDAG 14 MAART: H. Sacrament van Mirakel „Judas, één van de twaalf." Hij was te zeer gehecht aan geld, en werd een dief en verrader. „Waar uw schat is, daar is ook uw hart." „Nie mand kan twee heren die nen!" „En hij kuste Hem." Huichelarij als dank voor zo veel genaden! „Vriend, waar toe zijt gij gekomen? Ver raadt gij de Zoon des men sen met een kus?" Dit is Je sus' verwijt voor de grootste misdaad der wereldgeschie denis! Ik wil altijd Jesus' oprechte vriend zijn. Hij is gekomen om de zondaars te redden, ook mij. En hoe moet ik, als zijn vriend, tegenover de anderen staan? „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1