Veertig jaar „Smoelenskilder" Woede der Engelse huisvrouwen treft de Labour-regering Uit de dodencel van Landsberg spreekt het geloof SS-generaal Pohl schreef een afscheidsbrief Majoor zette handeltje op met een Chinees Minister Noe! Baker maakte een slechte beurt In onafhankelijk Pakistan groeit het Katholicisme Jubilerend grimeur israël eist anderhalf milliard dollar schadevergoeding eerste et *kppe parijs nice Franse xege Operatie- Romme geslaagd Verhoudingen gewijzigd prins bernhard bij oefening „crescendo" mos kamp:oen tennisleraren uitspraken meervoudige kamer „Men behoeft slechts de handen te vouwen De eerste lentedag Andermaal wijziging in Zwaluwenteam- het een vrolijke boerendeern te zijn, die zich door de grimeur 'n vervaarlijke politiesnor wilde la ten aanmeten. Daar schoot hij dus ook al niet veel mee op. Maar er is in die veertig jaar wel een en ander veranderd in de wereld van het amateurto- Veertig jaar lang heeft de heer Jarf Groothuizen straks om precies te zijn op 8 April de geur van schmink, pruiken en toneelcostuums, of resumerend: de geur van de planken geroken. Hij kreeg er al lucht van op 16-jarige leeftijd, toen hij lid werd van „St. Lucas", een onderafdeling voor toneel van de Alkmaarse Zouavenbroederschap, waaruit later via „Excelsior" en Melpomene" het tegenwoordige „Dindua" is gegroeid. Als hij maar even tijd had zat hij tijdens de uitvoe ringen van St. Lucas in de grimeurkamer en vol bewondering zag hij allerlei mensentypen onder de handen van de grimeur vandaan komen. Hij gaf zijn ogen goed de kost, want toen later Excelsior operet tes of éénacters opvoerde, kreeg hij zijn kans, om het óók eens te proberen, met het gevolg, dat hij zich in 1911 als toneelgrimeur vestigde. In dat jaar grimeerde hij voor het eerst een toneelver eniging in Ursem ,waar hij dit merkwaardige werk thans veertig jaar lang heeft gedaan. Maar het bleef niet bij deze éne vereniging en bij dit éne dorp. Er is vrijwel geen dorp in de kop van Noord- Holland, of Jac. Groothuizen in de wandeling al gauw de „smoelenskilder genoemd creëerde er zijn toneeltypen, in de vele variaties zoals de men selijke samenleving die nu een maal kent. Van jonge maagden maakte hij oude schoonmoeders, van kan toorklerken bedrijfsdirecteuren en van eerzame huisvaders ro vers of bandieten, al naar gelang de rol, die deze mensentypen in het drama of blijspel hadden te vervullen. Maar hij schilderde niet alleen de gezichten van zijn amateurs op de planken, hij kleedde ze ook aan en voorzag ze van de nodige pruiken. Hij begon in het klein met één pruik 'n rooie waar de dorpstonelisten om voch ten. Later, toen hij er 500 had, hoefde dat niet meer, want toen was er keus genoeg. Een grimeur moet wel een goed mensenkenner zijn en dat was de jubilaris, want behalve toneel kapper en grimeur was hij al spoedig ook regisseur van tal van verenigingen in stad en land, bij velen waarvan hij er enkele tien tallen jaren op heeft zitten. Zo komt hij al 38 jaar in Obdam, 37 jaar in de Rijp, waar hij 28 jaar regie voerde; zelfs op Texel kwam hij door zijn kunde het amateurtoneel meerdere luister bijzetten. Doch niet alleen bij toneelvoorstellingen werd zijn hulp ingeroepen, ook bij optoch ten en gecostumeerde balpartijen verleende hij zijn assistentie, om de deelnemers een ander aanzien te geven dan zij in het dagelijks leven hebben. Zo zat hij eens in een café in de buurt van Alkmaar de deelnemers aan een gecostu- meerd dansfeest te schminken; het was een gedrang van je wel- ste, zodat het moeilijk was rustig te werken. Daar zag de grimeur een politieman staan, wiens hulp hij inriep, om de mensen een beetje op een afstand te houden. Toen de politieman echter voor aan was weten te komen, bleek neel. In zijn beginperiode was het de tijd van vreselijke draken en ruwe kluchten; later is het gehalte van de toneelstukken wat beter geworden, zoals ook het beroep van grimeur zich wijzig de; vroeger waren enkele staaf jes schmink voldoende, om de typen te schetsen, thans gebruikt een grimeur palet en penseel en tracht hij zijn effect meer te be reiken met vlakken en schaduw partijen dan met strepen en vlekken. De vroegere schmink, die voelbaar was en deed trans pireren, heeft plaats gemaakt voor een gelaatspasta, die deze euvelen niet heeft. Nog steeds oefent de heer Groothuizen in Alkmaar en wijde omgeving zijn interessant beroep met liefde voor zijn vak uit; nog tal van amateurtoneelverenigin gen maken van zijn diensten gaarne gebruik en daarom zal het hem bij zijn jubileum op 8 April zeker niet aan belangstelling ont breken. Israël heeft Maandag te Parijs Londen en Washington en aan de Russische gezant te Tel Aviv nota's doen overhandigen, waarin het aanspraak maakt op herstel betaling ten bedrage van 1500 millioen dollar door Duitsland. Dit was gebaseerd op de mate riële verliezen, die door Joden in het door de nazi's bezette Europa waren geleden. De eerste etappe ParijsNe vers (231 KM) van de wielerwedstrijd ParijsNice werd gewonnen door de Fransman G. Teisseire in 7 uur 9 min. 10 sec. Wim van Est, die de gevolgen van een val nog niet geheel te boven is, moest verstek laten gaan. Hij werd in de ploeg Garin- Wolber vervangen door de Belg Maelbrancke. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren behandeld de zaak van de reser ve majoor L. B. te Dordrecht, die bij vonnis van de Krijgsraad K.L. te Djakarta van 9 Decem ber 1950 is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, met ont slag uit de dienst, omdat hij als hoofd van de welzijnsverzorging te Bandoeng, in Mei, Juni en Juli 1950 een aantal artikelen ten eigen bate heeft verkocht. Beklaagde zeide zich niet schul dig te achten. Uit .het verhoor bleek, dat hij o.a. 100 dozijn ten nisballen en 800 filmrolletjes aan zich zelf had toegewezen, ze had betaald en daarna verkocht aan een Chinees. Voorts had hij 300- flessen sterke drank aan zich zelf toegewezen en verkocht aan een hotelhouder te Bandoeng. Blijkens zijn mededelingen had hij de filmrolletjes gekocht tegen zestig cent per stuk, de Chinees verkocht ze voor zes gulden per stuk en de winst ad f 5.40 werd gedeeld. Per dozijn tennisballen betaalde hij aan de dienst Wel zijnsverzorging f 24.- en hij ver kocht ze tegen f 50.- per dozijn. De advocaat-fiscaal, mr. D. J. van Gilse, was van oordeel, dat beklaagde een eigen handeltje heeft opgezet met de Chinees. Z.i. heeft hij de filmrollen en tennisballen verduisterd. Deze hoofdofficier, zo zeide hij, heeft goederen, die er waren ten be hoeve van de troep, weggewerkt en zich met de opbrengst ver rijkt. Door aldus te handelen heeft hij de naam van het leger en van de officiersstand door het slijk gesleurd. Spr. requireerde handhaving van de straf en te vens vroeg hij de onmiddellijke gevangenneming van beklaagde. De nieuwe Britse Minister van Buitenlandse Zaken, Herbert Morrison, de opvolger van Ernest Bevin, die wegens gezond heidsredenen ontslag moest nemen, schijnt bij zijn aankomst aan Downingstreet 10 te Londen heel wat zorgen aan zijn hoofd te hebben. (Van onze correspondent) ver (Vervolg van pag. D Dat prof. v. d. Brink aanblijft, betekent inderdaad een voortzet ting van de geest van het beleid van voorheen. Dat was de geest, die zoveel mogelijk het midden zocht tussen de noodzaak van overheidsbemoeiing op econo misch gebied en van zoveel mo gelijk vrijheid aan het particulier initiatief. In een tijd als deze zal de regering de grote lijn moe ten blijven aangeven. Maar het scheelt nogal wat, of de leiding bij de uitwerking van deze ge dachte uitgaat van iemand, die principieel op het standpunt van de geleide economie staat, of van iemand, die integendeel princi pieel van een ander standpunt uitgaat! Ten aanzien van de uitwerking der urgente problemen van de verhoging der productie en der arbeidsproductiviteit zal Minister van den Brink steun ontvangen van prof. dr. Albregts, die als secretaris van de Alg. Katholieke Werkgeversvereniging een terrein betreedt, dat hem niet onbekend is. Wij zijn zeer benieuwd welke reële plannen prof. Albregts hier zal uitwerken, maar overtuigd, dat hij, als hij tot de slotsom komt, dat de Overheid ook hier meer leiding moet geven, niet tot die onbesuisde dingen zal ko men, welke van zekere zijde in deze sector der politieke werk zaamheid wel worden verwacht, verlangd, gehoopt en gepropa geerd. Prof. Rutten krijgt aan Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen dus nog een goed jaar gelegen heid een en ander van zijn vele op stapel staande plannen uit te werken. Veel van zijn tijd en inzicht zal hij helaas moeten besteden aan het afweren van aanvallen, welke de bezuiniging op zijn departement zal richten, nu Defensie voorrang heeft, maar dat is tenslotte om de cultuur van nu en van de toekomst te red den Dan hebben we het Departe ment van Uniezaken nog. Op het ogenblik, dat wij dit schrijven, werd het geheim, wie hier de bewindsman zal zijn, onthuld. Het zou ir. L. A. H. Peters zijn, de tegenwoordige Gouverneur van Curagao! Zoals gezegd, kómt de minis tersploeg van de P.v.d.A. zonder kleerscheuren uit de strijd, alle aftredenden komen terug, op hun oude posten. Wij kunnen dat van verschillende kanten bekijken, maar zeker is, dat de meesten met minder genoegen, en met meer zorg, de vermoedelijke, laat ste etappe van hun ministeriële arbeid tegemoet zullen gaan, dan de eerste, welke in 1948 begon en die ook al niet bepaald voort durend over rozen liep. Aan de specifieke sociale departementen zal veel beleid worden gevraagd en wij vragen ons wel af, of de komende storm niet onder lei ding van krachtiger figuren aan Sociale Zaken en Volkshuisves ting tegemoet zou moeten wor den getreden. Wat wjj nu doen, is, wachten LONDEN, Maart „Nu gaar. de socialisten wat te mopperden de huisvrouwen in de rij bij de slagerswinkeL De Minister van Brandstofvoorziening, Noël Baker, had de Engelsen bedankt, omdat xij de laatste weken zo zuinig met kolen zijn geweest. In Februari werd er 300.000 ton minder verbruikt dan in dezelfde maand in 1950. De minister vond het prachtig. De huisvrouwen beschouwden zijn dankbaarheid als een klap in het gezicht. De waarheid is, dat er geen kolen te krijgen waren. Men was zuinig, omdat de brandstofman niet verscheen en omdat zelfs de zwarte markt, die overigens nooit veel heeft betekent, uitgeput was. Het publiek heeft gemopperd, omdat honderden treinen zijn geschorst. Zakenlieden vinden het moei lijk van Londen naar Liverpool te gaan en zijn boos, omdat de treinen naar de voetbalterreinen en renbanen lopen, alsof er niets aan de hand is. Neen, Noël Baker heeft geen goede beurt gemaakt. was voor de verkiezingscampagne, de man die Attlee zou opvolgen. Zijn redevoeringen waren steeds gewijd aan binnenlandse zaken. Nu heeft hij twee weken achter elkaar over de buitenlandse poli tiek gesproken. Het is een teken dat de moeilijkheden hem over het hoofd zijn gegroeid. Met een gevoel van moedeloos heid heeft men in Transport House, het hoofdkwartier van de Labourpartij, de uitslag van het laatste onderzoek der Publieke Opinie bestudeerd. De voorsprong der conservatieven is in Februari weer groter geworden. Sommige optimisten in Churchill's partij zijn zelfs van oordeel, dat zij een even verpletterende meerderheid zouden halen als de socialisten in 1945, als er nu verkiezingen ge houden zouden worden. 52 pet. der kiezers, zouden conservatief stemmen en 39 pet. labour. Wat Morrison, de organisator van de partij, de man met het gevoelige oor voor de vox populi, de stem van het volk, vooral zorgen baart is dat de vrouwen vooral gekant zijn tegen labour. 54 pet. der vrouwen zou graag Churchill op het kussen zien, terwijl slechts 38 pet. het nog eens met Attlee wil proberen. Het zijn de huisvrouwen die de regering deden zwichten in de vleeskwestie. De onderhandelin gen met Argentinië zijn weer heropend. De minister van Voed selvoorziening, Webb, die enkele weken geleden in het Lagerhuis zo roerend uitlegde waarom de Engelse leeuw zich niet mag laten chanteren door Peron, is nu bereid de hogere vleesprijzen te betalen. Het is wat laat, want de schade is gedaan. Stilte Niemand verwondert zich dat de socialisten in deze omstandig heden niet over nieuwe algemene verkiezingen praten. Komt tijd, komt raad, is de leus in Transport House. In de lente kan men het vleesrantsoen misschien verhogen. Het blad van Labour praat reeds over de eieren die binnenkort de markt gaan overstromen. De huis vrouwen vergeten in Mei mis- op het program, op de uitvoe ring daarvan en op de ontvangst welke het „nieuwe" kabinet in de Kamer zal ondervinden. Daar van zal, voor de werkmogelijk- heden van het kabinet Romme Drees veel afhangen. Dan zal ook blijken, of prof. Romme, die.het vaderland in elk geval een dienst bewezen heeft, doordat hij ge slaagd is met een karwei, dat vier anderen vóór hem niet gelukte, het met de verbreding van zijn basis goed gezien heeft. scheen dat haar mannen avond na avond klaagden, omdat zij bij hun thuiskomst een koude haard vonden. Het is tweemaal eerder gebeurd dat het prestige der La- bourregering afdaalde tot het vriespunt en zich herstelde. In de grote dollar-crisis van 1947 kwamen de Amerikanen te hulp met het Marshall-plan. Na de devaluatie in September 1949 bleek het spoedig dat de kosten van het levensonderhoud niet zo zeer zouden stijgen als men had gevreesd. Maar ditmaal lijkt het er op, dat, de berekeningen der socialis ten zullen falen. Het is niet al leen dit vlees- en kolenloze tijd perk, dat de huisvrouw verbitt t. Wat haar de angst om het lijf jaagt, is het onverbiddelijke stij gen der prijzen. Zij heeft gehoord, dat schoenen over weken twee taal zo duur zuller 'r .as een jaar geleden. Zij hoorde een textielfabrikant praten over cos- tuums van 750 gulden. Heeft La bour een oplossing voor dit vraagstuk? Er is geen enkele aan duiding, dat Attlee weet hoe hij het probleem moet anpakken. „Het zou nog erger zijn als de conservatieven aan het bewind kwamen", is het enige antwoord dat Labour geeft: Is het een wonder dat Morrison plotseling opvolger van Bevin wil worden? Het was een functie, die hij nooit heeft begeerd. Morrison was de man van de partij-machi ne, de man die verantwoordelijk Prins Bernhard zal in zijn functie van inspecteur-generaal der Koninklijke Landmacht e,en der Koninklijke Landmacht een meemaken. De Prins arriveert Donderdagmorgen om half zeven in de Harskamp en zal van daar uit de legeronderdelen, die bij de oefening betrokken zijn, bezoe ken. Evenals in het enkelspel be haalde de Hagenaar Joop de Mos in het dubbelspel, juist als in vorige jaren spelende met zijn broer Dick, het kampioenschap. De Gebrs. de Mos sloegen in de finale Jan Mulder en Henk Hem mes met 64 86 97. De socialisten zullen zo lang als zij kunnen de verkiezingen tegenhouden. Maar alleen door een wonder kunnen zij gered worden. Zij hopen op dit won der. Zij hopen dat de conferentie der Grote Vier een ontspanning zal brengen zodat de bewape ningsmaatregelen uitgesteld kun nen worden. ALKMAAR. T. H. te Rotter dam, werd wegens het veroor zaken van lichamelijk letsel bij een aanrijding veroordeeld tot 'n geldboete van f 250 of 30 dagen hechtenis terwijl de civiele vor dering door de rechtbank werd toegewezen. Th. V. uit 't Zand werd we gens het besturen van een mo torrijtuig in kennelijke staat van dronkenschap veroordeeld tot 'n gevangenisstraf van 14 dagen en voor zes maanden ontzegd uit de bevoegdheid, een motorrijtuig te besturen. Wegens verduistering werd J. D. uit Berkhout veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het Leger des Heils. C. van der H. uit Enkhuizen zag zich wegens diefstal veroor deeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van pre ventief. LANDSBERG (K.N.P.) De voormalige S.S.-generaal Oswald Pohl werd op 3 November 1947 door het gerechtshof van Neu renberg tot de doodstraf veroordeeld. Nadat onlangs zijn verzoek om gratie werd afgewezen, heeft hij aan de Katholieken van Augsburg en München een brief geschreven ten afscheid uit zijn cel. Deze brief werd door het kerkblad gepubliceerd als „een document van geloof en van terugkeer tot God". Hieronder geven wij enige gedachten uit deze brief weer. „Sinds vier dagen zit ik in „de kelder". Het is de laatste pleis terplaats op mijn aardse lijdens weg. Binnen enkele dagen zal het koude traliewerk voor de laatste maal voor mij geopend worden en dan zal ik de weg gaan naar de plaats der terecht stelling. Mijn vrienden zullen zich in deze dagen afvragen, wat er eigenlijk wel in mij omgaat. Zij denken daarbij niet zozeer aan mijn lichamelijke gesteldheid dan wel aan de weerstand van mijn geest, mijn ziel en mijn ge voel. Wal dat betreft kan ik hen volkomen geruststellen, want ook in deze laatste dagen is de bete kenis van mijn leven voor mij hetzelfde gebleven en het be weegt zich rustig rond het ene middelpunt van het geloof. De mensen, die aldoor bij hun men selijk verstand te rade gaan, we ten dat deze wijze van denken hen stelt buiten God en buiten de eigenlijke betekenis van het zijn. En wanneer zo iemand in mijn plaats zou staan, dan zou hij zich op het ogenblik voor een volkomen niets voelen. Hij is weerloos overgeleverd aan al de gemoedsbewegingen, die een aan staande dood met zich meebrengt Ik ken deze toestand nog zeer goed uit de jaren, dat ik mijn ge loof verloren ha4 en ik mij zelf zeker en verheven dacht, alleen vertrouwende op mijn verstand. Op het ogenblik gruw ik er van om te denken, dat ik nu op het ogenblik nog in deze toestand zou kunnen zijn. Wat zou er met mij gebeuren, wanneer ik nu mijn enige kracht om te lijden en tot geduld daarin zou zoeken, en als ik niet de liefhebbende hand van God de Vader boven mij voelde Die mij heeft gered uit dit Babylon en in Zijn huis heeft teruggevoerd." „Hoe verkrijgt men echter deze zekerheid en hoe kan men zich zelf in deze orde terugvinden? De weg is zeer eenvoudig. Men behoeft slechts de handen te vou wen en te bidden. Het is in een tiid als deze van zeer groot ee- Mevrouw Lillian Baggett te Ashland, Kentucky, in de Verenigde Staten, had het vorig jaar een visioen, waarin haar onthuld werd, dat in de achtertuin van haar huis een on metelijke schat lag begraven. Onmiddellijk toog zij aan het werk en in haar verwoede pogingen om de „kostbaarheden" aan het daglicht te brengen, werd zij al spoedig bijgestaan door een aantal helpers, die door haar enthousiasme waren aangestoken. Tot dusver zijn de resultaten echter alleen nog maar een grondig omgewoeld terrein met meters diepe gaten, die de indruk van granaattrechters geven. Jammer voor mevrouw Baggett was blijkbaar tijdens het visioen vergeten de juiste ligplaast van de „rijkdommen" aan te geven. wicht, dat de ene mens de andere eerliik bekent, dat hii durft te bidden. Dit is de meest nrimitieve maar ook de meest beslissende bekentenis. Het is helemaal niet zo van zelfsprekend, dat het gebeurt. Wanneer iemand dit doet, dan zijn de slimme, verstandige en moderne medemensen zo gauw klaar met spot. Ook ik moest dit ondervinden. In de gevangenis heeft men grappen gemaakt over mij, „de generaal, die in Lands berg op zijn knieën rondkruipt". Deze spot heeft mij alleen maar sterker en trotser gemaakt in mijn Katholieke geloof. Op plot van zaken is het zelfs voor een oud-officier meer eervol eerbie dig te knielen voor de H. Majes teit van de Eeuwige God, dan op zijn buik rond te kruipen voor het gouden kalf". „Ik schaam mij dus niet om met de blinde bedelaar op de weg naar Jericho te roepen: „Jezus, Zoon van David, ontferm over mij!" En ik voel in mij de bezielende kracht die ligt in het antwoord van de Zaligmaker, dat ook tot mij is gericht: „Zie, uw geloof heeft u gered!" Het begint met bidden, daarna moet men ook kleur bekennen. De kruisweg, die ons naar rechts of links roept, wordt niet met het verstand maar met gevouwen handen afgelegd. Reeds is voor mij de zon opgegaan en zij spreidt haar licht over een land, waarvan de eeuwige vrede aan al de verlangens van mijn ziel zal voldoen." Landsberg, Zondag Quinquagesima. OSWALD POHL. (Van onze weerkundige medewerker) Dat de maand Maart ook nog wel iets anders kan brengen dan koud en guur weer, waarin zelfs maximum temperaturen van slechts 2 graden voorkomen, is gisteren gebleken. Ondanks de vrij krachtige wind, was het toch echt lenteweer, hetgeen in de kwikstand van de termometer dan ook duidelijk tot uiting kwam. Zo steeg het kwik gisteren in Eelde tot 15 graden en in Twente en De Bilt zelfs tot 16. Hoe vreemd het ook moge lijken, toch hadden we dit mooie weer te danken aan een diepe depressie, die over de Golf van Biskaje naar Zuid-Enge- land trok. Hierdoor n.l. werden enkele andere stromingen in het uitgebreide depressiegebied verzwakt, terwijl lucht van de Middellandse Zee afkomstig, naar onze omgeving stroomde. Een regenzone trok echter met de diepe depressie mee naar het Noorden en tegen de avond viel dan ook overal in het Zuiden van ons land reeds regen. Ook de komende dagen mag opnieuw op regen gerekend worden. Daar eveneens de wind in kracht zal toenemen, zal het weer dus in de komende dagen nog een onstuimig en wisselend karakter hebben. (K.N.P.) De Provinciaal van de Belgische Provincie der Ca- puciïnen heeft een inspectiereis gemaakt door de missie van Pakistan. Bij zijn terugkeer heeft hij in een interview met de re dacteur van het Katholiek Ne derlands Persbureau een korte samenvatting gegeven over de toestand van de missie aldaar. Het aantal Katholieken is nog maar zeer klein, doch dit aan tal groeit gestadig. In de hoofd stad van Pakistan, Karachi, is 7 pet. van de bevolking katho liek, terwijl het Protestantisme daar merkbaar achteruit gaat. Het apostolaat onder de bevol king, die merendeels Mohamme daan is, gaat slechts zeer lang zaam vooruit, omdat de Moham medanen ais zij zich bekeren zich ook moeten losmaken van het so- ciaie milieu, waarin zij voordien leefden. De bisschoppen proberen daar om ook landerijen te kopen om daarop de nieuw bekeerde fami lies tewerk te stellen. Het voor naamste werk van de missie is het onderwijs en het is ook op dit terrein, dat de meeste bekeringen tot stand komen. Wat de algemene toestand van Pakistan betreft, zeide de provin ciaal der Capucijnen, dat de plot seling verkregen onafhankelijk heid op verschillende terreinen 'n zeer ongunstige invloed heeft ge had. De regering is niet opgewas sen tegen de technische proble men, die door deze onafhankelijk heid werden gesteld. Zij heeft wel zeer goed werk verricht, vooral op het terrein van de geestelijke ontwikkeling van de bevolking, die voor de invloed van het Wes ten zeer toegankelijk is. Toch zul len hier nog zeer veel moeilijkhe den moeten worden opgelost en zal Pakistan nog een tijd moeten doormaken, die zowel voor de re gering als voor de missie grote moeilijkheden meebrengt. Vooral voor de missie wordt het moeilijk, wanneer de regering principiëel Mohammedaans blijft. wegens het niet beschikbaar zijn van enkele spelérs, is het Zwaluwen-elftal, dat Woensdag 14 Maart in het Feijenoord-sta- dion te Rotterdam tegen de Rode Duivels uitkomt, gewijzigd. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: v. Raalte 'BI. Wit); ach ter: v. Rheenen (RCH) en Oden- thal (Haarlem); midden: Klaas- sens (VVV), Moring (Enschede) en Dijkgraaf (AGOVV); voor: J. van der Gijp (Emma), Snoek (Eindhoven), v. d. Weerd (Wa- geningen), Quaadvliet (BW) en Groeneveld (Haarlem). Reserves: v. d. Bijl (Feijenoord) Bakers (PSV), Kroon "(Feijen.) en Zwarts (Scheveningen). EEN BLINDE KANTOOR STENOGRAAF Dezer dagen ontving de heer R. J. Hille te Oostzaan bericht, dat hij geslaagd was voor- het examen kantoor- stenograaf van de Algemene Stenograafbond. Hij behaalde het diploma met driemaal een 9 en een 8. Dit resultaat is zo bijzonder, omdat de heer Hilïe. organist der Ned. Herv. Kerk in Oostzaan, ge heel blind is.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3