Nieuwe ministers hedenmorgen door de Koningin Alleen staatssecretaris bij Econ. Zaken verdwijnt Aardschokken uit de Eifel ook in ons land gevoeld Seoel opnieuw in handen der verbonden legers edities voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen Wel Zwaluwen, geen lente ftjafgSfi I11 I v 18111 I Hf i Duitse invoer 40 pet, omlaag Storm joeg over West-Europa Parlementair kabinet Taak van mr. Teulings en prof. Albregts Mr. v. Schaik wordt Minister van Staat •Nieuwe koffiebonnen Scheepsberichten Snelle opmars door Niemandsland Einde staking nabij in Barcelona Kroniek en Kritiek Joden-vervolging in Irak Twee vissersschepen gestrand Gedachten die kunnen helnen Nieuw Abonnementsprijs t 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. HET FEIT Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pag. 3 Donderdag 15 Maart 1951 46e Jaargang No. 12118 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Rïtsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 REEDS EERDER, in de eerste fasen van de onderhandelingen (onderzoekingen) van informateur Romme, konden wij de verwach ting uitspreken, dat prof. Romme op weg was, een succes te beha len, dat hoog mag worden aan geslagen: herstel en versterking van de basis van het kabinet; en dat niet alleen, maar ook scheen dat kabinet een ander, beter, ka rakter te zullen krijgen, nl. dat van een echt parlementair kabi net. Die verwachting is tenslotte vervuld. Natuurlijk zal, zoals wij gisteren schreven, uit de praktijk van straks moeten blijken, hoe sterk deze basis in werkelijkheid is en of prof. Romme het „met de verbreding van de basis goed gezien heeft", maar het ziet er vooralsnog naar uit, dat van het resultaat der operatie-Romme goede verwachtingen mogen wor den gekoesterd. Prof. Romme is van het begin af aan recht op zijn weloverwo gen en welgekozen koers afge gaan: de grondslag van het kabi net van 1948 moest hersteld, en zo mogelijk versterkt worden en als het kon, moest er een parle mentair kabinet komen. Dat is nu gelukt. In een vroeger sta dium had de informateur al ge daan gekregen, dat de fracties van de partijen, aanvankelijk zelfs nog van vijf, accoord gingen met het ontwerp van het rege ringsprogram. Thans heeft de in formateur, die inmiddels tot for mateur is gepromoveerd en gis teren zijn werk voltooide, ook instemming gekregen van de vier partijen (waarop het kabinet nu zal steunen) met de keuze van de ministers: de fractie-voorzit ters zullen leden van hun par tijen adviseren, zich voor een ministerszetel beschikbaar te stel len. Dat maakt de situatie heel anders dan in 1948, toen de Partij van de Arbeid wel bereid was, in een parlementair kabinet te bewilligen mits de basis daar van zich zou beperken tot de K.V.P. en de P.v.d.A. Daar was de K.V.P. toen niet toe bereid. Er kwam een kabinet op bredere basis, dat het niet verder kon brengen dan het vertrouwen van de vier fracties; er was geen in stemming vooraf, van de partijen, met het program. De Partij van de Arbeid voelde ook nu niet veel voor de bredere basis, laat staan voor het uitgesproken par lementaire kabinet, maar Romme heeft hier voet bij stuk gehou den en inderdaad kon hij daar om alleen slagen, omdat hij op andere punten aan het standpunt van de P.v.d.A. toegaf. Teveel? Ook dat zal de toekomst moeten leren. Maar naar onze mening kan, wanneer men de vruchten van Romme's werk overziet, voor al ook in het licht van de latere berichten van Dinsdagavond, niet genoeg de nadruk vallen op deze feiten: dat zoals de informa teur dat in zijn eigen commu- niqué's, waarin elk woord zijn zin heeft, formuleerde de voor zitters van de vier geraadpleegde fracties instemmend hebben ge antwoord op de hun door de for mateur voorgelegde vraag „om hun medewerking tot de bevor dering van de totstandkoming van een kabinet van de politieke sa menstelling als hun door de in formateur was uiteengezet en op de grondslag van het hun door de informateur voorgelegde en door hen aanvaarde ontwerp- program". Het mag dan zijn, dat men na zulke zinnen even moet ademhalen, feit is, dat er precies in omschreven staat, wat de in formateur bedoelde en dat iedere fractieleider dus wist, waaraan hij toe was en.... is! Was op deze wijze naast het parlementaire karakter, vooral de breedte van de basis vastgelegd, nog duidelijker kwam het parle mentaire karakter van het kabi net uit in de toestemmende be antwoording van een andere vraag, welke prof. Romme aan de vier fracties heeft voorgelegd: zijt gij bereid aan een partijge noot, die wordt uitgenodigd deel te nemen aan dit kabinet, te adviseren, aan zulk een uitnodi ging gevolg te geven? Ja, hebben ze alle vier gezegd, en die vier dat waren de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de V.V.D. Dit be tekent dus, dat de vier fracties niet alleen accoord gaan met het program, dat aanvankelijk is ont worpen en in de komende dagen in de regeringsverklaring zal wor den uitgewerkt, maar ook, dat de binding tussen kabinet en partijen zo nauw is, dat de leden der partijen in overleg met de fracties, ja zelfs op advies van de fracties, in de regering zitting zullen nemen. Dit betekent Ook, dat de regering in de grote lijnen op een sterke meerderheid zo nodig zelfs twee-derde van de Kamer! steunen kan. Met dit onbetwistbare succes kan men prof. Romme geluk wensen. Zo behoort het te zijn in deze tijd, die nu het blijk baar onfnisbare loven en bieden (of touwtrekken), om tot het regeringscompromis te komen, voorbij is snel en eendrachtig handelen vraagt van allen, die het wel menen 'met de zaken van s lands belang en welzijn. Het is daarom temeer jammer, dat wij m dit gezelschap niet konden aantreffen vertegenwoordigers Van de Anti-Revolutionnaire Par tij, die naar onze smaak die brede blik hebben gemist, welke in deze tijd vereist wordt. (Van onze parlementaire redacteur) Hedenmorgen om negen uur ziin de vier nieuwe ministers, mr. H. Mulderïje, ir. C. Staf, dg heer H. Wemmers en prof, Albregts, door H.M. de Koningin op het paleis Noordeinde be ëdigd. Het Koninklijk Besluit, dat hun benoeming bevat werd gisteren door H.M. de Koningin ondertekend. Het ligt in de bedoeling, dat de benoeming van ir. Peters tot minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen zal ingaan gelijktijdig met zijn ontslag als gouverneur van de Nederlandse Antillen. De heer Peters zal rond Pasen zijn ministeriële functie kunnen gaan uitoefenen. Tot zolang zal het bewind over Minuor worden waargenomen door dr. W. Drees. voorzitter van de Staatscommis sie tot herziening der Grondwet met de op handen zijnde grond wetswijziging bemoeienis. Mr. J. van Schaik, die voorzitter is van genoemde commissie, heeft zich bereid verklaard dit voorzitter schap voort te zetten. Het is de bedoeling van ir. Pe ters om zich od ..Uniezaken en Overzeese Rijksdelen" te doen bijstaan door een staatssecretaris, die waarschijnlijk speciaal belast zal worden met aangelegenheden, die Indonesië betreffen. De func tie van staatssecretaris van Eco nomische Zaken komt te verval len. Voor het overige stellen de leden van het nieuwe kabinet zich voor te bevorderen, dat in de bestaande staatssecretariaten en hun vervulling geen wijziging komt. Op een persconferentie, die gisteren werd gehouden, heeft prof. Romme, zo juist van zijn formatieve opdracht ontslagen, na de door ons gisteren reeds vermelde samenstelling van de nieuwe regering officieel te heb ben bevestigd, nog nadere mede delingen gedaan over de taken, die aan de ministers zonder por tefeuille in het nieuwe kabinet zijn toebedeeld. De minister zonder portefeuille, tevens vice-minister-president, mr. F. Teulings. zal naast de uitoefening van ziin lidmaatschap van de Raad voor Economische Aangelegenheden, waarin hii. ge lijk in andere uit de Raad van Ministers gevormde vaste colle ges. als vice-minister-president zitting zal hebben in het bij zonder nog tot taak hebben, de zorg voor de burgerlijke verdedi ging en de Binnenlandse Veilig heidsdienst. zulks in nauw over leg met de Minister van Binnen landse Zaken. Deze regeling is getroffen, op dat de nieuwe Minister van Bin nenlandse Zaken, mr. J. van Maarseveen, voldoende gelegen heid zal kunnen vinden, zich ook aan de departementale en parle mentaire behandeling van de in voorbereiding zijnde omvangrijke grondwetswijziging te wijden. Reeds in het vorige kabinet had mr. van Maarseveen als vice- Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft bon 489 Algemeen (A- en B-kaarten) en bon 497 Algemeen (D-kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag 16 Maart worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 31 Maart a.s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgen- De minister zonder portefeuille, prof. Albregts, zal in nauw over leg met de Minister van Econo mische Zaken in het bijzonder zijn belast met de bevordering van de productiviteit in het ge hele Nederlandse bedrijfsleven. Bij de uitvoering van deze taak, die een uitgesproken interdepar tementaal karakter draagt, zal prof. Albregts voortdurend nauw contact onderhouden met alle ministeries, die in het algemeen of in bepaalde sectoren het pro- ductiviteitsvraagstuk raken. Voorts zal prof. Albregts zich belasten met de coördinatie van het beleid met betrekking tot de P.B.O., zulks in nauw overleg ken. Tenslotte vallen ook de be hartiging der rnjddenstandsaan- gelegenheden en de kartelpolitiek onder zijn werkterrein. Binnenkort is tenslotte de be noeming te verwachten van mr. J. R. H. van Schaik. vice-presi dent in het kabinet DreesVan Schaik. tot Minister van Staat. Het nieuwe kabinet zal van daag beraadslagen over de rege ringsverklaring. die Zaterdag om 12 uur in de Tweede Kamer door dr. Drees zal woïüen uitgespro ken. SLOT-OFFENSIEF WORDT VOORBEREID Aan het Crescendo-front is hedenmorgen de 44ste regiments gevechtsgroep, mét het 443ste en 445ste bataljon versterkt, tot de slotaanval overgegaan in tegenwoordigheid van Prins Bernhard. De gevechtsgroep had gisteren acht zieken w.o. een soldaat die bij een botsing uit zijn jeep was geslingerd en een hersen schudding opliep. Nadere bijzonderheden van het Veluwe-front geeft onze verslaggever op pag. 3. Aan het Vrijdag op de Leusderhei voor Koningin en Prins te houden défilé zullen ook honderd Gloster Meteors, Spitfires en Har- vards deelnemen. PLAN-SCHUMAN VOLTOOID VOOR PASEN? PARIJS Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woens dag verklaard, dat de overeen komst betreffende- het plan- Schuman waarschijnlijk vóór Pa sen zal kunnen worden gepara- feerd. „De toestand ontwikkelt met dé Minister van Sociale Za- zich zeer gunstig", zo zeide hij. Gisterenochtend om twaali minuten voor elf werden in een groot gedeelte van Neder land vrij sterke aardschokken gevoeld. De eerste berichten daaromtrent bereikten ons uit Roermond waar de schokken ruim vier seconden aanhielden, doch ook uit Heerlen, Hoens- broek, Maastricht en Eysden kwamen dergelijke berichten, terwijl de schokken cok in Den Haag en Utrecht werden waar genomen. Een voorlopige analyse van de seismogrammen door het K. N. M. I. wees op ec e^-entrale af stand van ongeveer 250 km, waardoor de haard van de aard beving werd gelor -"-d in het gebied van het Eifelgebergte in het Rijnland. Zulks werd beves tigd door het Geologisch Bureau van de Nederlandse mijnen te Heerlen. Uit de Eifel zelf kwamen be richten over het instorten van oorlogsruïnes en losstaande mu ren, waarbij in het dorp Mecher- nich verschillende personen ge wond zouden zijn. Deskundigen van het Duitse Geophysisch Insti tuut en de Aardbevingsdienst vermoedden, dat een instorting van aardlagen op een diepte van den bonaanwijzing eerst op 26 20 tot 30 km in het Midden-Rijn- April a.s. zal geschieden. dal de oorzaak van de schokken was. In de laatste jaren hebben zich hier verschillende aardbe vingen voorgedaan. De schokken werden ook gevoeld in Bonn, Düs- seldorf, Münster en Baden-Ba den. Verschrikte mensen verza melden zich in de straten en ge loofden in een atoomontploffing. De schokken werden ook in België, Luxemburg en Noord- Frankrijk gevoeld. In La Lou- vière kwam het plafond van de studeerkamer van de burgemees ter naar beneden, maar de man zelf bekwam geen letsel. Van een school in Euskirchen scheurden de muren, - braken de ruiten en stortte de schoorsteen rn. In Charleroi zagen sommige lieden meubels door de kamer dansen. Veiligheidsraad uitgesteld De vergadering van de Veilig heidsraad over de kwestie-Kasj- mir, die heden zou worden gehou den, is uitgesteld tot 21 Maart. Kota Inten (Ambonn.) 22 Maart verwacht in Rotter dam, p. 14 Malta. Oranje DjakartaAmster dam, 14 Mrt. v. Colombo. Grote Beer, Amsterdam Sydney, 14 Mrt. 660 mijl Z.W. Dondrahead. mmm m m* IfiüHS De Italiaanse Minister-president en de Minister van Bui tenlandse Zaken zijn in Londen om besprekingen te voeren met de Engelse Regering. In de ambtswoning van de Engelse Minister-president, Downing street 10. V.l.n.r. Graaj Sforza, de Italiaanse Minister van Buitenlandse Zaken; de Engelse Premier Clement Attlee; de Italiaanse Minister-president Alcide de Gasperi, en de nieuwe Engelse Minister van Bui tenlandse Zaken, Herbert Morrison. SEOEL, zwaar gehavend en door de communisten verlaten, is voor de vierde maal sedert het begin van de Koreaanse oorlog van bezetter veranderd en op nieuw door de verbonden legers ingenomen. Woensdagmiddag hesen Zuidkoreaanse troepen de vlag van hun republiek op het parlementsgebouw. Over het gehele 250 kilometer brede front rukte het achtste Amerikaanse leger onbelemmerd op door een verlaten niemands land, waarin zich door de com munisten prijs gegeven loopgra ven, bunkers en andere ver sterkte stellingen bevonden. Men meent, dat de hoofdmacM der communisten aaneengesloten en in goede orde ruim veertig kilo meter is teruggetrokken op nieu we stellingen aan of onmiddel lijk ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. De terugtocht ver loopt zo snel, dat geallieerde pa trouilles geen contact konden krijgen. Het 45.000 ton metende Ameri kaanse slagschip „Missouri" is na een revisie in Japan weer in actie en beschoot gisteren Tsjong- djin, 80 km. ten Zuiden van de Siberische grens in Noordoost- Korea. Ook Wonsan werd zwaar gebombardeerd door torpedoja gers en fregatten. Een groot aan tal straaljagers en ja- oen- werpers zocht gisteren de gehele BARCELONA. 95 pet. van de stakende arbeiders in Barcelo na heeft Woensdag het werk her vat, nadat „vliegende brigades' van vakbondsleiders de stad wa ren rondgegaan, om hen daar toe aan te sporen. Alleen bij de textielfabrieken wordt nog ge staakt, evenals in enige steden in de provincie. Er zijn 500 arresta ties verricht. In verschillende Italiaanse fabrieken zouden sym pathiestakingen zijn gehouden. Reuter meldt, dat de Madri- leense radio en dagbladen „een redelijk volledig" overzicht van de gebeurtenissen hebben gege ven en dat er geen censuur was op perstelegrammen. HET NIEUWE KABINET Boven v.l.n.r.: prof. Mr. C. P. M. Rom me, de formateur, die zelf geen zit ting in het kabinet zal hebben; Dr. W. Drees (P.v.d.A.), Minister president; Mr. F. C. G. J. M. Teulings, Vice-Mi- nister-President en Minister z. porte feuille K.V.P.); Mr. D. U. Stikker (V. V.D.) Minister van Buitenlandse Zaken; Mr. J. H. van Maarseveen (K.V.P.), Minister van Binnenlandse Zaken; Prof. Dr. P. Lieftinck (P.v.d.A.), Minister van Financiën; Prof. Dr. J. R. M. van den Brink (K.V.P.), Minister van Economische Zaken; Prof. Dr. F. J. T. Rutten (K.V.P.), Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Onder v.l.n.r.: Prof. Dr. A. H. M. Albregts (K.V.P.), Minister zonder portefeuille, belast met productieverhoging; Mr. H. H. Mulderije (C.H.U.) Minister van Justitie; S. L. Mansholt (P.v.d.A.), Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; Mr. A. M. Jpekes, (P.v.d.A.), Minister van Sociale Zaken; H. H. Wemmers (partijloos), Minister van Verkeer en Waterstaat;; Ir. C. Staf (C.H.U.), Minister van Oorlog en Marine; Mr. J. In 't Veld (P.v.d.A.), Minister van Volkshuisvesting en Wederopbouw; Ir. L. A. H. Peters (K.V.P.), Minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen. dag in de 25 mijl brede strook tot de 38ste breedtegraad naar doelen tussen de heuvels. In Lake Success verluidde gis teren, dat Engeland en de V.S. vertrouwelijke besprekingen voe ren over 'de te volgen strategie bij het bereiken van de 38ste breedtegraad. Engeland zou deze nog steeds als basis voor onder handelingen beschouwen. De „New-York Times" meent, dat men wel stilletjes zal afstappen van het denkbeeld ,een hereni ging van Korea door een mili taire overwinning tot stand te brengen. NEDERLANDS ESCADRILLE UIT NOORD-IERLAND VERTROKKEN Twaalf Firefly's van de Ma rine Luchtvaartdienst hebben zich gisteren van de Britse basis te Eglinton bij Londenderry naar St. Merry in Cornwall begeven. De Nederlandse vliegers hebben zes weken te Eglinton geoefend. Voor het vertrek zei de com mandant van de escadrille, P. J. Leedekerken: „Wij zullen steeds met genoegen aan Noord-Ier- iand terugdenken". Nood-toestand (Sm.) Er zijn nog wel meer punten in de ontwikkeling van de politieke crisis, welke de aan dacht zullen verdienen. Daar is bijv. nog de merkwaardige zin snede in een der officiële com- muniqué's van prof. Romme, dat Dinsdagmiddag om half vijf ver scheen. Daarin werd gezegd, dat prof. Romme in zijn die middag met de vier fractie-leiders ge voerde besprekingen had gewezen op de dagelijks groeiende nood zaak van een zeer snelle beëin diging van de kabinetscrisis in het belang van het land. Wij kunnen ons deze uitlating van de informateur levendig begrijpen en herinneren er aan, dat prof. Romme Zondagavond j.l. bij H. M. de Koningin ontboden was. Wij zullen ons niet begeven in allerlei speculaties omtrent enig verband tussen dat bezoek en die uitlating van prof. Romme op dat moment in dit gezelschap, maar iets van koninklijk onge duld hebben wij toch menen te bemerken uit de publicatie van dat bericht Zondagavond. Een ongeduld, dat zich stellig meer richtte tot de aarzelende en touwtrekkende partijen dan te gen het werk van de informa teur, die dag en nacht zwoegde. In elk geval bleek uit de woor den van vermaan, die prof. Romme tot de partijleiders heeft gericht, dat het bestaan van een noodtoestand in ons land steeds duidelijker wordt en maatrege len van de regering eist, die niet langer verborgen koenen bJnven of aan de boze werking van het gerucht overgelaten. BONN. Franz Blücher, de vice-kanselier van West-Duits- land, heeft Woensdag op een persconferentie verklaard, dat de Duitse invoer in het kader van de Europese Betalingsunie, geduren de de komende maanden niet meer dan 140 millioen "dollar per m mag bedragen. Deze beperking betekent een vermindering van 40 pet. Het stelsel van aflevering van ver gunningen zal volledig gereorga niseerd worden. HAIFA. Volgens de „Daily Telegranh" verlaten Iraakse ioden in groten getale het land en wordt een dav-en-nacht luchtdienst on derhouden tussen Bagdad en Lvdda om aan de vraag naar ver voer te voldoen. De uittocht begon toen enige dagen geleden de regering van Irak de bankrekeningen van de Joden blokkeerde en de Joodse winkels 'sloot. Men vermoedt, dat 70.000 joden vóór eind Mei het land zullen verlaten. De vluchtelingen moe ten al hun bezittingen achter laten. Gisterenavond om hall negen is de schokker „Sch. 183" ten Noorden van het Noorder havenhoofd te Scheveningen gestrand. De uit vier koppen bestaande bemanning, afkom stig uit Goeree, was een uur eerder overgesprongen op de reddingboot „Arthur" die al vijf uur buitengaats was ge weest om eventueel hulp te bieden. De „Sch. 183" was Maandag middag uit Goeree ter visvangst uitgevaren en kreeg Dinsdag op 4ü mijl ten N.W. van Scheve ningen De „Goe ree 8", die de buurt was, nam het schip op sleeptouw, maar <r de kust brak de sleeptros en in verband met de krachtige wind werd de toestand spoedig hache lijk. De bemanning liet het an ker vallen, maar vergeefs. Ook de „Arthur" probeerde nog vast te maken, maar de opvarenden gaven er de voorkeur aan, over te springen. Ter hoogte van de Engelse Zuidkust is Dinsdag het Noorse s.s. „Marga" vergaan, dat op 11 Maart achter een sleepboot uit Brest naar Rotterdam was ver trokken. Er was niemand aan boord. Bij windkracht 8 en wilde zee moest gisteravond om kwart over zes de loodsdienst voor IJmui- den worden gestaakt. Verschillen de naar IJmuiden onderweg zijn de vissersschepen liepen nu in Den Helder binnen, o.a. de „IJmuiden 11" en de „Sch. 70". De storm die een snelheid van 110 km bereikte, richtte in de nacht van Dinsdag b>" Woensdag schade aan de haveninstallaties en zeeweringen van Dover en Folkestone aan. Ook in West- en Midden- Frankrijk veroorzaakte de storm Dinsdag voor verscheidene hon derden millioenen francs scha de. Nantes werd gedeeltelijk overstroomd en vijf personen gewond. Bij Brest raakten vier mannen van een vissersboot te water, twee "erdro: -n Lyon werd een man gedood en twee andere personen gewond door vallend gesteente. Gisteravond heeft de motor- kotter „Stellendam 5" om sleei>- boothulp gevraagd. Het schip is in nood geraakt op 10 mlil West van het lichtschip Haaks bij Texel. De „Holland" van de Re derij Doeksen is ter assistentie uitgevaren. Ierland en Turkije knopen diplomatieke betrekkingen aan DUBLIN Ierland en Turkije hebben besloten rechtstreekse di plomatieke betrekkinpen aan te knopen. De Turkse gezant in Nederland, Zeki Polar, wordt te vens gezant voor Ierland, maar blijft in Den Haag wonen. DONDERDAG 15 MAART: H. Clemens Hofbauer, Bei. Petrus' verloochening. „Pe trus warmde zich aan 't vuur der vijanden van zijn Mees ter" (H. Gregoriüs). Doe ik dat soms ook niet, door lec tuur, radio, film enz.; of door mijn baan? „Gij zijt een leer ling van Hem, want uw spraak verraadt u!" Of ver raadt mijn doen en laten, dat ik Jesus leerling ben? „En de Heer keerde Zich om en zag Petrus aan. En Petrus ging naar buiten en weende bitter". Hij verliet terstond de naaste gelegenheid en zuiverde zijn ziel door op recht berouw. „Zie op mij neer en ontferm u over mij!" „Stella Duce" 4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1