Een Palmpaas in de storm Alkmaarse Exportveiling had over 1950 een omzet van 1.200.000 gulden Grote medewerking voor de Fancy Fair W. Barten persoonlijk kampioen 3 tot 4.5 Mevr. Sinjewel kampioen In dit jaar kan Heiloo meer dan 59 woningen bouwen ALKMAAR EN OMSTREKEN Honderden kinderen op de been A.F.C.-N1EUWS Toekomst niet rooskleurig R.K.A.F.C.-Jeugdactie Onze modern ingerichte MODELFLATS Dreesmann Vroom Gemeenteraad Heiloo (II) Tafeltennis Prijzen uit de bus Weekoverzicht veilinoen Lanaediik PAGINA 2 MAANDAG 19 MAART 1951 ALKMAAR. Weer of «reen weer. tie Alkmaarse Palmoaas- oütocht zou doorgaan en ondanks een hevige storm, die in de stad minder merkbaar was dan in de buitenwiiken. ziin de welnen. kabouters en rakkers met hun. vaak fraai versierde, nalmnasen on oad geweest. De grote palmpaasstoetvan de jeugd der Laurentius- en Domi- nicus-parochie stond klokke 12 al opgesteld op het Waagplein, waar wij nog heel wat belangstellenden aantroffen. Ook de hoogeerwaarde deken gaf van zijn belangstelling voor dit aardige folkloristische gebeuren blijk. Bonte verscheidenheid. Er waren ook dit jaar weer palmpaasjes 'van allerlei soort aanwezig, pompeuze, zware ge vallen, met massale brood-kippen, sinaasappelen, koek en rolletjes versnaperingen versierd. Ande ren zochten het meer in veel groen en weer anderen hadden kennelijk, te zien aan de snoepjes en suikereieren, hun vastentrom- meltje voor deze gelegenheid aangesproken. Er waren zelfs verscheidene palmpaasjes, waar aan de inhoud van een Verkade- blikje was vastgebonden. Sinaas appelen en appelen \»aren ook zeer gewild en vele palmpaasjes waren met papieren vlaggen ge tooid. Men kon zien, dat de mees te kinderen, en de meisjes nog meer dan de jongens, er veel werk van hadden gemaakt. Het zou echter de activiteit van de jeugd zeker stimuleren, indien er voor de mooiste palmpasen eens een prijsje zou worden gegeven. Wij vernamen intussen, dat er plannen in die richting bestaan. Verkenners in de stoet. Klokke twaalf kwam het Ven del der Verkenners om de stoet op te luisteren met bazuingeschal en tromgeroffel. Het geheel trok in de stad weer veel bekijks. Intussen formeerde zich aan de Singel een tweede stoet, die der welpen en kabouters, van de St. Jozefparochie, die, voorafgegaan door de Harmonie „St. Caecilia", een tocht door de parochie maak ten. Daarna trokken de meisjes Schaaktournooi V.V.V. ALKMAAR Naar wij verne men hebben zich voor het Paas- tournooi van V.V.V. reeds 42 spelers opgegeven. Bovendien nog voor het jeugdtournooi 31. Er is echter nog plaats voor meer spe lers, waarom de tijd van aangifte bij de heer J. Schuurman, Rip- pingstraat 34, tel. 2590, verlengd is tot Zaterdag a.s., na binnen komst van de eerste postbestel ling. De wedstrijden zullen wor den gespeeld in de zalen van de „Harmonie" aan de Nieuwesloot, en wel op Zaterdagmiddag en Maandag de gehele dag. De toe gang is voor belangstellenden vrij. Politienieuws ALKMAAR Vrijdagmiddag is op het Stationsplein een 48-ja- rige man in een autobus van de NACO onwel geworden. Hij is naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht en toen per zieken auto naar zijn woning in Haar lem vervoerd. In de loop van de dag werd een auto in beslag genomen, waarvan de remmen niet goed functioneerden. Vrijdagavond omstreeks half 7 is een 64-jarige man op een zgn. bromfiets vanaf de Laat het Vlaanderhof ingereden. Daarbij nam hij de bocht te ruim, zodat hij via het trottoir tegen de pui van een café terecht kwam. Met een hoofdwond stond hij op en kon op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis komen om zich te laten verbinden. SOIREE VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" ALKMAAR. De grote zaal van het Wapen van Heemskerk was uitstekend bezet voor het jaarlijks muzikale soiree dat door het dubbelmannenkwartet onder leiding van Gerard Pran ger werd gegeven. Deze zangers hadden zeer veel bijval met en kele bekende werken en voorna melijk met de Negro Spiritual's „Steel Away" en „Nobody Knows". Het eerste optreden van het dameskoor „Consonant" even eens o.l.v. Gerard Pranger maak te een succesvol debuut met lie deren van Wieschau, Cantate van v. Rennes e.d. Met grote aandacht werd ge luisterd naar de pianist Gerard Pranger, die zijn gehoor wist te boeien met een Polonaise van Chopin, Arabesque van Debussy. Ook het bekende Warschau- concerto had zeer veel bijval. Ook een voordracht en enkele levende liedjes kwamen op het zeer gevarieerd programma voor. Medewerking op dit Soirée werd ook verleend door Gré Pranger's ballet-klassen, het kin derballet en ook de Zigeunerdans enz. hadden bij het publiek veel succes. Een verloting maakte ook het soirée zeer attractief. „Zang en Vriendschap" kan met veel voldoening op het slagen van deze muzikale Soirée-avond te rugzien. Athletiek Olympus in België? ALKMAAR. Ons lid P. Tromp, behaalde te Schevenin- gen een schitterend succes. Bij de militaire atletiekwedstrijden werd hij 2e op de 8000 meter. Door deze prestatie is hij geko zen voor de Internationale Mili taire Veldloop-kampioenschappen welke zeer waarschijnlijk in België zullen worden gehouden. Proficiat Piet en nog veel succes. De leden worden opmerkzaam gemaakt, dat a.s. Maandag, Goe de Vrijdag en 2e Paasdag, de training niet doorgaat!! Tot Donderdag 22 Maart a.s. kunnen de heren leden zich nog voor de: keuring opgeven bij de secr.: kosten f 2.direct te voldoen. Men mag niet aan wedstrijden deelnemen, indien men niet ge keurd is!! naar de huizen der verschillende zieken uit de parochie, terwijl de jongens naar het Ziekenhuis gin gen. Overal werd vanzelfsprekend de palmpasen, symbool van de lente en van de zieken van het herstel, met vreugde ontvangen. Tussen de bedrijven door had „St. Caecilia" nog gelegenheid om pastoor Binkhorst, die juist zijn verjaardag vierde, een aubade te brengen. THUISFRONT ST. JOZEF ZOEKT ANDER WERK Laatste man veilig thuis ALKMAAR Zondagmiddag kwam de laatste man, tot wie zich de zorgen van het Katholiek Thuisfront van de St. Józefparo- chie uitstrekt, veilig thuis. Het was de militair J. H. Veldberg uit de Irisstraat, wien een har telijke ontvangst wachtte. Zon dagavond troffen wij hem temid den van zijn familie aan. Nog wat onwennig, maar gelukkig om de behouden thuiskomst en het pret tige weerzien. Erg moeilijk heeft men het soldaat Veldberg in de tropen niet gemaakt. Hij was een der laatsten van de H-brigade, die uit ons land met de Zuider kruis vertrok en een der laatsten die er met de Nelly, een Pana mese boot, weer in kwam. Ook voor hem waren er bloemen en kwamen afgezanten van Thuis front een woord van welkom spreken. En nu gaat militair Veldberg, die een goed vakman is en na zijn demobilisatie wel weer aan de slag zal komen, het burgerleven weer in. Dit bete kent, dat intussen Katholiek Thuisfront kan omzien naar an der werk. Werk, dat meer op na tionaal terrein zal komen te lig gen, naar wij vernemen. AGENDA FILMS: Harmonie: Mannen, 14 jaar; Cinéma Ameri- cain: The Big Lift, 14 jr.; Rex-theater: Het liefde leven van Carmen, volw,; Victoria-theater: IJscoman kijk uit!, 14 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur, NACHTDIENST VAN APO THEKERS: Buiten normale openings tijden, is voor spoedgeval len geopend de apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. TENTOONSTELLINGEN: Schilderijen en tekeningen van Jaap Min, hedenmid dag 4 uur opening. Kunst zaal Rustende Jager te Bergen. Verder geopend iedere middag van 14.30— 17.30 uur. ALKMAAR. Van het nat geregende veld is deze maal niets te melden, Wij vestigen daarom gaarne de aandacht op het vol gende. Dinsdagavond bestuurs vergadering. Van 8.30 tot 9 uur kunnen de led<®i voorstellen of anders indienen bij het bestuur in hét Broederhuis. Hedenavond is er geen club avond. Gaarne bevelen wij ook hier de R.K.AFC-jeugdactié 1951 in ieders belangstelling aan. Zorgt in het bezit te komen van enige loten. Er zijn aardige prijzen. De trekking is op 2 April. Denkt aan de grote fancy-fair op 31 Maart, 1 en 2 April in de St. Adelber- tusschool en aan de klaverj as- drive op 3 April, met deelname voor iedereen in café Beemster. Men kan zich hiervoor opgeven bij J. Smit, Nieuwesloot 131. Op Maandag 9 April wordt in ,,'t Wapen van Heemskerk" de sluitingsclubavond gehouden. Op gevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven ,,De universele erfgenaam". Kaarten zijn nog verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Doet mee aan de R.K. AFC- jeugdactie! De PPC-er ALKMAAR Zaterdagmiddag hield de N.V. Alkmaarse Exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten in het Gulden Vlies te Alkmaar haar gebruikelijke jaarlijkse algemene verga dering, welke door een kleine vijftig aandeelhouders werd bijgewoond. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. Noort, zijn gehoor welkom, in het bijzonder de secretaris van de provinciale commissie, de heer J. Vegter. ALKMAAR De plannen voor de 31 Maart en 1 April te houden fancy fair voor de jeugd- actie van RKAFC beginnen vas ter vorm aan te nemen. De com missie van voorbereiding verga dert gestadig voort en vond de dames van de handbal-vereni ging A.O.G. bereid haar voor een Fancy Fair onmisbare mede werking te verlenen. Er komen verschillende attracties, waarvan enkele geheel in stijl van de voetbalvereniging. Goal-getters kunnen hun vaardigheid demonstreren-in het doeltrappen, terwijl zij, die meer belangstelling hebben voor de voetbaltechniek een voetbal spel kunnen spelen, waarbjj zij elf spelers aan het werk kunnen zetten, om de bal in een be paalde hoek te krijgen. Er zal op de Fancy Fair ook een geheim zinnige kist komen, waarin een nog geheimzinniger DING zal zitten; hieraan is een originele raadselwedstrijd verbonden. Het rad van avontuur zal vanzelf sprekend niet ontbreken, even min als een werptent, waarin men zijn gooi- en smijt-aspira- ties op de AFC-spelers kan bot vieren. Tenslotte zal men er zijn dorst kunnen lessen in een thee- schenkerij, waar behalve de natte ook de droge consumptie een zij het bescheiden rol zal spelen. De Fancy Fair is na tuurlijk gratis toegankelijk, in de hoop, dat er aan de diverse stands een druk bezoek zal wor den gebracht. Een stukje mu ziek zal de stemming verhogen. Verloting Intussen is de grote verloting, waarvan de baten, evemals van de Fancv Fair zelf, uitsluitend ten goede komen aan de jeugd beweging van RKAFC al enige tijd in zee; naar wij hoorden, worden de loten, die kans geven op mooie prijzen, grif verkocht. In de komende week zullen enige dames verschillende win- Kok worstelkampioen 2e klasse ALKMAAR. In Den Haag behaalde de Alkmaarder V. Kok van de vereniging S.S.S. het kam pioenschap in de 2e klasse mid- dengewicht. K.A.B.-HOEKJE Zegen op ons werk ALKMAAR. Het kan niet anders, of we moeten bij 't op stellen van dit artikeltje nog weer eens denken aan de onver getelijke Rome-avond, welke deze week werd gegeven. De reisvertellingen van onze Geest. Adviseur* de prachtige licht beelden voerden ons mee naar 't Eeuwige Rome; de Stad Gods. En als clou van de avond: de verloting van drie gratis reizen. Over slechts enkele weken zul len wij onze drie afgevaardigden uitgeleide doen, met een tikje weemoed, omdat we zelf niet meekunnen. Want ons hart; het hart van elke katholieke arbei der klopt sneller, als we denken aan de feestelijke herdenking van de uitvaardiging van de so ciale encyclieken. Wat hebben wij toch veel te danken aan de Pausen. Wij kunnen thans spre ken van een menswaardig be staan voor de arbeidersstand. Dat is mogelijk door de wekroep van Leo XIII. Niet alleen voor de arbeidersstand, maar voor allen sprak hij, maar wij voel den meer dan de andere standen de lasten van de liberale tijd. Beste vrienden; jullie mogen namens ons naar Rome, wij gaan in, gedachten mee, wij zullen met jullie hulde en dank bren gen aan Christus Plaatsbekleder, maar ook vurig bidden, om ze pen over de voortzetting van ons mooie sociale werk af te smeken. keiiers bezoeken met het ver zoek enkele prijzen voor de Fan cy Fair af te staan. Gezien de algemene belangstelling, waarin RKAFC zich mag verheugen, vertrouwen wij, dat zij niet met 'lege handen bij de Fancy Fair- commissie zullen verschijnen. Nog twee weken Nog twee weken en de Fancy Fair draait al; nog twee weker» van hard werken voor degenen, die het feest voorbereiden. Voor die tijd moeten de loten ver kocht zijn, opdat op de sluitings avond de trekking kan plaats vinden. Daarom willen wij onze lezers nogmaals van harte opwekken de lotenverkopers niet teleur te stellen, als zij deze komen aan bieden. Het is voor de jeugd van RKAFC. De voorzitter stelde vast dat het afgelopen jaar voor de tuin bouw niet gunstig is geweest. Men had te kampen met uitvoer verboden terwijl de algemene toestand voor de tuinbouw niet bevorderlijk was. Toch heeft de veiling-zélf niet ongunstig gewerkt. Ook voor dit jaar ziet de voorzitter weinig lichtpunten, al heeft men het volste vertrouwen dat het Cen traal Bureau alles doet wat mo gelijk is om de afzet der produc ten zoveel mogelijk te bevorde ren. Bij de ingekomen stukken wa ren aanbevelingsbrieven van de afd. Schoorl, van Algemeen Be lang cn van de L.T.B. tuinders afd. Alkmaar om de candidatuur te steunen van de heren D. Blom, C. Hartog en Jn. Blom. Jaaroverzicht De heer E. Mak, directeur van de veiling, gaf een overzicht van de stand van zaken bij de Alk maarse Exportveiling waarbij hij opmerkte, dat de omzet had be dragen f1.200,000. Waar het vei lingpercentage 4 pCt. bedraagt, vroeg de heer van Diepen zich af of dit, met de huidige zware lasten en hoge kosten, wel vol doende was. De directeur merk te op, dat de zaak sluitend wordt gemaakt met de opbrengsten van emballage-huur, incasso kosten e.d. zodat het bedrijf niet geheel op het veilingspercentage is aangewezen. Ware dat wel zo, dan zou de veiling zeker niet kunnen draaien. Wat de bmzet betreft was er een dalende tendenz merkbaar, behalve in de aardappelaanvoer. Een en ander werd geweten aan de verminderde binnenlandse koopkracht en een prijsdaling terwijl ook de export naar het buitenland daalde. In het algemeen bleek de kost prijs der producten te laag te liggen en het is ook nu weer zo, dat in de tuinbouw de zwaarste slagen vallen. Het algemene (Advertentie) aan de Karl. Marxstraat zijn van daag van 1921 uur en morgen Dinsdag, wegens enorme toe loop, van. 1.4—-17. en van 1921 u. GEOPEND ALKMAAR e ALKMAAR. Zondagavond is deze belangrijke finale van het Persoonlijk Kampioenschap, uitgeschreven door de N.B.B. district Alkmaar, beëindigd. Er was. zeer veel publiek opgeko men om de laatste partijen te zien verspelen. Alvorens aeze 'n aanvang namen, heette de heer v. d. Schilden allen hartelijk welkom, speciaal het District bestuur van de afd. Alkmaar. De eerste partij van deze slot- avond werd verspeeld door de heren G. v. d. Berg en P. Rolie, en werd na een spannende strijd gewonnen door cie heer P. Ro lie, die tevens met deze winst- partij de heer v, d. Berg uitscha kelde, zodat de heer W. Barten zich al kampioen kon noemen al zou hij üe partij tegen W. Schong verliezen. De laatste partij was zeer spannend en het telukte uiteindelijk de heer W chong deze partij te winnen, zodat deze speier op de tweede plaats eindigde met hetzelfde a„.M'e rnatchpun'.c.!. ais de <»m- pioen. Doordat de heer W. Bar ten 'n beter moyenne had, wcrci leze speler, kampioen. Na afloop huldigde de voorzitter van het district, de heer P, te Bos, de kampioen met 'n grote bouque. bloemen. Hierna overhandigde de heer v. .d Schilden de prijzen De uitslag van de Zaterdag avond gespeelde wedstrijden zijn: G. v. d. Berg 150 24 32 6 25 A. Dekker 88 24 17 3,66 J. Poestkoke 150 47 16 3.19 J. Strijbis 129 47 12 2.74 W. Barten 150 27 36 5.55 A. Dekker 129 27 13 2.77 J. Poestkoke 150 31 25 4.83 J. de Boer 113 31 15 2.77 Parochie Si. Dominicus ALKMAAR. Op Witte Don derdag; is de aanbidding des avonds niet om half zeven, doch om half acht. Alcmaria II speelde ALKMAAR. In de reserve klassen werd slechts één wed strijd gespeeld. De reserves van Alcmaria ontvingen thuis Water graafsmeer 2 en verloren met 0—1. Slikker derde te Amsterdam ALKMAAR. Op 't nummer 3 x 100 meter wisselslag heren persoonlijk tijdens wedstrijden in het sportfondsenbad te Amster dam-West bezette de Alkmaar der Slikker van DAW, achter Bob Bonte en Demuth de derde plaats in de tijd van 4.13.0. De uitslagen van de partijen van Zondagavond luidden: P. Rolie 150 32 30 1.68 G. v. d. Berg 139 32 26. 4.34 W. Schong 150 34 33 4 41 W. Barten 128 34 15 3.76 De eindstand luidt: W. Barten 1028 219 36 4.69 12 W. Schong 977 248 33 3.93 12 G. v.d. Berg 1003 193 38 5.19 10 P. Rolie 972 243 31 4.00 10 J Poestkoke 843 232 34 3.63 4 j! Strijbis 946 302 22 3.13 4 J. de 'Boer 872 238 35 3.66 2 A. Dekker 765 239 34 3.20 2 De heren W. Barten en G. v.d. Berg promoveren naar de klas se van 41/4 tot 7. Na afloop van de prijsuitrei king, dankte de heer P. Rolie namens de acht spelers en over handigde mevr. Huiberts een grote bos bloemen. prijspeil daalde met circa 7.8%. De omzet aan de Alkmaarse Vei ling daalde met ruim f197.500, De balans sloot met een- be drag van f312.101,84. De exploi tatierekening sloot in ontvang sten en uitgaven met f88.531,91. De productie Wat de producten zelf betreft: spinazie draaide vrijwel niet door hoewel de fabriek weinig af nam. De witlof-aanvoer was lager dan vorige jaren en de andijvie, bloemkool en postelijn werden in de zomer normaal van de hand gedaan. Vroege aard appelen werden vlot tegen be hoorlijke prijzen verkocht. De aanvoer, van aardappelen steeg van 90.000 kg tot 104.000 kg, die van peren daalde met 90.000 kg tot 103.000 kg. Aan het minimumprijzenfonds werd door de aanvoerders f36.050,12 bijgedragen. Aan ver- goedingsprijzen werd f12.167,61 uitgekeerd. In het eigen Bouwfonds werd f29.054,25 gestort. De emballage positie was in het afgelopen jaar gunstig. Geslaagd WARMENHUIZEN. Op het Costumière-examen te Utrecht slaagde Tinv Bommer leerlinge van de Modevakschool Mcj. Bruinsma te Alkmaar. Ongeval URSEM. De veehouder J. Moov geraakte onder zijn gier- wagen en liep een open been breuk op. De heer Blok verleen de als EHBO-er assistentie. Dok ter Reedijk nam de patiënt in behandeling en liet hem naar 't ziekenhuis te Alkmaar vervoeren. ■vr Bestuur Na vaststelling van het divi dend, dat dit jaar weer 5% zal bedragen, werd een bestuurs verkiezing gehouden. Aan de beurt van aftreden waren de heren D. Blom, Jn. Blom en C. Hartog, die met algemene stem men werden herkozen. Voorgesteld werd dividend bewijzen, ouder dan 5 jaar te laten vervallen en de baten daarvan in de kas der N.V. te storten. Tot eind December heeft men gelegenheid, de oude divi dendbewijzen in te leveren. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer van Diepen of het juist was dat het Centraal Bureau voor nemens is de credietverlening ter hand te nemen en wel via de veilingen. De bedoeling zou zijn om van de Boerenleenbank voor een bedrag van 10% van de omzet crediet te geven. Dit bedrag zou dan voor 40% door de veilinen, voor 30% door het Centraal Bu reau en 30% door de Bank ge garandeerd worden. Het bestuur vindt die regeling .niet gunstig en adviseert de leden om daar niet op in te gaan. De secretaris van de Cen trale Bond lichtte de zaak toe en verklaarde, dat het crediet een z.g. oogstcrediet zou zijn en ten hoogste f1000.zou kunnen be dragen. De gelden moeten in 1951 weer worden afgelost! Er zullen dit jaar weer aard bei-dozen komen doch voor de oude bloemkoolkratten voelt het bestuur weinig. De platte bakken zijn gunstig gebleken. Voor rode en witte kool wil men niet gaar ne apart fust aanschaffen. Verder werd gevraagd er de vrachtrijders op te wijzen, dat het fust wat zachtzinniger zou worden behandeld. Voor het in terne vervoer op de veiling za gen enkele leden graag z.g, steekwagentjes gebruikt. Het be stuur was van mening, dat het fruit over het algemeen toch goed werd vervoerd. Door de afdeling Ursem werd aanbevolen de jaarvergadering met hét oog op de vergadering van het Cen traal Bureau wat eerder te hou den. De kwestie koolkratten zal nog nader door het bestuur bekeken worden. HEILOO In de Vrijdagavond in Heiloo gehouden gemeen teraadsvergadering is niet alleen de bouw van een gymnastiek lokaal aan de orde geweest. Ook de woningbouw heeft een punt van bespreking uitgemaakt, naar aanleiding van een aan tal vragen, die door de heer Zuurbier aan het college waren gesteld. Oe rest van de agenda werd vlot afgewerkt. De woningbouw De heer P. J. Zuurbier (K.V.P.) had het College t.a.v. het richt- contingent voor woningbouw een aantal vragen gesteld, waarvan de antwoorden door B. en W. in de raadsbijlage waren verwerkt. De toenemende woningbehoefte over de jaren '47 t.m. '53 vordert een aantal van 65 woningen.' De achterstand aan woningen op 31 Mei 1947 en voorzover nog niet ingehaald op 1 Januari 1951, be draagt 30 woningen; van de nog niet ingehaalde achterstand wordt bij de toewijzing een vijfde ge deelte in aanmerking genomen. De woningbehoefte voor de jaren 1951 t.m. 1953 bedraagt 71 wo ningen. Ter voorziening in de na tuurlijke aanwas der bevolking komt het voor Heiloo neer op ongeveer 6 woningen per jaar. Ter voorziening in woonbehoefte voor gezinnen van elders is een voorschot van 25 woningen toe gekend. De gemeente heeft voorts te zorgen voor 10 gerepatrieerde gezinnen, waarvoor minstens 10 woningen kunnen worden ge bouwd. Drie woningen krijgt men cadeau van de Justitie, als ver goeding voor de in het verleden ondergebrachte functionarissen van de politie. 15 woningen van de nog in aanbouw zijnde 24 voor Ouden van Dagen komen in de zomer leeg. Dat maakt dus voor dit jaar een totaal van 50 wo ningen en dan nog de woningen, die in de vrije sector worden ge bouwd. Het is Mevr. Sinjewel, evenals de twee vorige malen, gelukt om als nummer één in het tournooi van de tien sterkste dames derde klas te eindigen, waardoor ze te vens houdster werd van de wis selbeker. Mej. Vreugdehil (IVA) en de dames Crone (Disnie) en H. Krab (DSS) hadden- elk twee partijen verloren, zodat deze drie dames nog een keer tegen elkaar moesten uitkomen. De eerste partij tussen Mej. Vreugdehil en Mei. Crone won de IVA-spcelster gedecideerd 2116; 213. Daar Mej. Crone na een spannende set ook door Mej. H. Krab werd ver slagen, was zij uitgeschakeld. Hier waren de uitslagen 21—16; 25—27 en 21—19. Mej. H. Krab, miste ook in de strijd tegen Mej. Vreugdehil alle hardheid en fel heid, hetgeen door Mej. Vreug dehil in de tweede en derde game terdege werd uitgebuit: ze won 16—21; 21—11 en 21—15. Mej. Sinnige, de enige WGW- speelster die aan dit tournooi deel nam, won van de beide IVA- speelsters Valkhoff en Van de Weterink. Mej. N. Krap (DSS) stelde wel zeer teleur door van haar clubgenote L. Henke met 1721 en 1121 te verliezen. Ook van haar zuster H. Krap verloor ze met groot verschil; net werd bei de malen 218. Tot slot zijn hier de uitslagen: 1. Mevr. Sinjewel (IVA) 88 2. Mej W. Vreugdehil (IVA) 10—8 3. Mej. H. Krap (DSS) 10—7 4. Mej. A. Crone (Disnie) 106 5. Mej. L. Henke (DSS) 84 6. Mej. N. Krap (DSS) 8—3 7. Mej. T. Sinnige (WGW) 82 8. Mej. A. Valkhoff (IVA) 8—1 9. Mej. R. v.d. Weterink (IVA) 8—0 Burgerlijke Stand ALKMAAR. Jacoba, d. van A. Vogelpoel en- M. de Graaf; Adrianus C. G. z. van A. J. Dek ker en H. C. Hooff; Nicoline, d. van P. J Schmidt en A. Hilde- ring- Gehuwd: Levinus van Dieren- donck en Johanna J. Lantman; Arnold Held en. Nelly G. Kes- selaar. Overleden: Antje Blokker oud 76 jr.," geh. met A, Doets. Zijn functie neergelegd CASTRICUM. Onze plaats genoot de heer J. C. Dingerdil welke reeds tal van jaren de functie als voorzitter van het Wit-Gele Kruis op zigh nam heeft het bestuur verzocht zijn plaats door een ander te doen innemen. Op de eerstvolgende ledenvergadering welke voor de laatste maal door de heer Din- gerdis zal worden geleid zal de verkieziiig van een nieuwe voor zitter plaats hebben. De toewijzing is zo en blijft zo, daar valt niet aan te tornen. En ze is ook rechtvaardig. De raad kon zich met het beleid van B, en W. verenigen. In vogelvlucht Voor de R. K. Jongensschool werd het voorschot voor 1951 vastgesteld op f 7535.65, voor de R.K. Meisjesschool op f 7677.96 en voor de Chr. School op f 1606.07. En voor de R.K. V.G.L.O. school pp f3315.83. In verband met de noodzake lijke uitbreiding van de openbare begraafplaats werd besloten over te gaan tot de aankoop van twee percelen grond, tezamen 1218 vierkante meter groot, voor 1.50 per vierkante meter, van de he ren S. Kooy alhier en M. Schut te Amsterdam. Het voorstel van B. en W. tot het aanleggen van rioleringen in de Nic. Beetsweg en ten behoeve van de woningen voor Ouden van Dagen, alsmede in de nieuw aan te leggen weg van de Vondelschool haar het Slimpad, werd aangenomen. De begroting voor de aanleg in de Nic. Beetsweg is f 15.200, waar bij komt een bedrag van f 1600.- voor een pompinstallatie en f 19.300 voor de aanleg van rio lering in het plan Centrum I. Tot ambtenaar van de Burger lijke Stand werd benoemd de hr. M. Rootjes, Hoofdambtenaar ter Secretarie. Naar aanleiding van een verzoek van de Oudercom missie van de Openbare U.L.O.- school ,om een uitspraak van de Raad inzake het schoolzwemmen in Alkmaar en Omgeving, sprak de raad zich uit als voorstander van het schoolzwemmen. Door wie uiteindelijk de kosten moe ten worden gedragen, ofwel door de gemeente ofwel door de ouders zelf (dit betreft voornamelijk de kosten van vervoer) zal nog na der worden overwogen. Voor de ouders zal het neerkomen op 2 cent per dag. Men verwachtte dat de ouders dit er wel voor over zullen hebben. De Zangvereni ging „Zang en Vrienschap" werd verrast met een subsidie van 50 gulden. Kroon werd eerste HEILOO. Tijdens de loop „Dwars door Amsterdam Noord" werd in de D-klasse winnaar onze plaatsgenoot Kroon van „Doves", die de 3500 meter af legde in een tijd van 12 min. 39.9 sec. HET MONUMENT VOOR HEERHUGOWAARD HEERHUGOWAARD De Delftse beeldhouwer H. J. Etien- ne heeft een monument ontwer pen, dat de inwoners van Heer- hugowaard in hun gemeente te genover het raadhuis zullen doen plaatsen als uiting van dankbaar heid voor de ongeschonden bevrij ding van de plaats. Het werk wordt in brons gegoten en zal begin Juni aan het gemeentebe stuur kunnen worden overgedra gen. Het stelt voor Jezus en vier discipelen in storm op zee en wordt geplaatst op een voetstuk van ongeveer 1.20 meter hoogte. Op het voetstuk komt als tekst: „Heer redt ons. 19401945". WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. IETS KOUDER Zwakke tot matige wind uit richtingen tussen Noord en West maar tijdelijk veranderlijk. Zwaar bewolkt met versprei de opklaringen en plaatselijk enkele buien. Iets kouder. SCHAGER PAASVEE- TENTOONSTELLING SCHAGEN Tijdens de Paas- tentoonstelling hebben de sa menwerkende middenstandsorga nisaties een optocht van histori sche personages door Schager» georganiseerd en daaraan een gratis prijsvraag voor alle be zoekers verbonden. De prijswin naars hiervan zijn thans bekend. De hoofdprijs f-100.ging naar P. v. Bendegens te Kolhorn de f50.naar W. Luinenburg 't Rijpje, de f25.naar Mevr. de Ridder, Anna Paulowna, en R. D. Hartmans, Middenmeer. Prijzen van f10.zijn toege kend aan B. Koburg, Schagen, G. Knol, St. Maartensbrug, Nel lie Rood, Schagen, N. Spring- veld, Breezand. A. Hertogh, 't Zand. Mevr. Delver, Schager- brug, G. Mels-Winkel. Barsin- gerhorn, Mej. A. Smit, Schagen, A. J. Venema, Balgweg 't Zand, C. Spaan, Burgerbrug; en prij zen van f5.aan: J. v. d. Pruik, Schagen, J. Boekei. Kalverdijk, Fr. Jong 't Veld. H. Dorenbos, Middenmeer, A. Klare, Winkel, C. "v. d. Sluis, Dirkshorn, Rison Hoep, Schagen, Mej. A. Kreyger, Oudesluis. Nic. Heddes, Schagen, J. Toes Kolhorn, J. Wijngaard, Burgerbrug, Jo Zwirs Schagen, Mevr. G. Mels Callantsoog, N. Koulans Slootdorp, H. de Graaf Petten, W. ter Heide Haringhui- zeni, A. Slikker St. Maartensbrug, Mevr. Scholten Wieringermeer, P. Molenaar Schagen en J. Wie- dijk Nw. Niedorp. Bovendien zijn nog 40 prijzen van f2.50 be schikbaar gesteld. Alle winnaars krjjgen daarvan schriftelijk be richt. DAMCLUB D.D.D. ALKMAAR. De onderlinge wedstrijden van de Damclub D.D.D. werden Vrijdag j.l. voort gezet. De grote verrassing was wel de remise, welke het nieuwe lid J. C. Witte afdwong aan C. Balder. P. Booy behaalde even eens een knappe remise tegen M. Hemels. Lengers trachtte te gen kampioen M. Oud een nieu we variant toe te passen, maar Oud koos een andere voortzet ting en wist te winnen. Wooniik zette M. J. Langras jr. in de klaverblad-stelling en won. Ran- zijn verzuimde in zijn afgebro ken stelling tegen Mekken di verse remise-varianten en ver loor. Sensationeel was de partij van Bijwaard tegen Mekken, waarin beiden beurtelings ver loren stonden, maar die toch uit eindelijk nog remise liep. Bak- kum verdedigde zich goed tegen Riebeek, maar maakte tenslotte een fout, die verlies betekende. A'. Visser, in goede vorm, won van M, A. Langras, evenals H. de Jong van Ranzijn. P. de Wijn had weinig moeite met de jeug dige Telleman. D. Stam en N. Visser deelden broederlijk de punten. M. J. Langras sr. boek te een verdiende overwinning op Korn. De gedetailleerde uitslagen zijn: W. RanzijnJ. Mekken 02 N. VisserG. Bakkum 11 P. BooyM. Hemels 11 M. OudN. Lengers 20 M. J. Langras jr.-G. Woonijk 02 C. BijwaardJ. Mekken 11 C. Balder—J. Witte 1—1 D. StamN. Visser 11 M. J. Langras sr.T. Korn 20 A. TeilemanP. de Wijn 02 A. VisserM. A. Langras 20 W. RanzijnH. de Jong 02 G. BakkumN. Riebeek 02 LANGEDIJK De handel in koolsoorten verliep de afgelopen week niet onbevredigend. Of schoon de prijzen van witte en gele laag bleven. Ook de grote rode kool volgt de prijsstijging van de kleinere soorten slechts aarzelend. Rode kool was goed gevraagd, zowel voor binnenland als voor export. Van Duitse zij de was heel wat meer belang stelling terwijl ook Frankrijk, België en Zwitserland wat opna men. De kleinere kool liep flink boven de 20 cent. De hoogste markt werd met 23 cent te Broek op Langendijk genoteerd. Grote kool gold 7.5 tot 9. Kool van 2 a 2% kg 10 tot 16 cent. Voor witte kool is de vraag voor Amerika vrijwel weggevallen. Gelukkig kwam er wat interesse uit andere landen. Bij de nieuwe klanten voegde zich Tsjechoslo- wakije, waarmede een compensa- tietransaétie afgesloten schijnt te zijn. Ook kwamen de fabrieken nog even aan de markt voor 'n laatste inleg van zuurkool. Dit zal echter met van grote omvang zijn, zegt men. Een en ander had toch tot gevolg, dat de prijs niet wegzakte en dat de doordraai beperkt bleef tot de afwijkende en tweede soort. Ook naar gele kool kwam wat meer vraag, vooral voor binnen land. Ook Zwitserland en Frank rijk bleven aan de markt, waar door ook bij grotere aanvoeren weinig doordraaide. Betaald werd dan 6 tot 10.70. De laatste dagen kon de prijs echter weinig meer boven de 8 cent komen. Resten groene kool van het veld maak ten tot 22.20. Bieten bleven on geveer hetzelfde peil. Voor bie ten a betaalde men 6 tot 7Va cent. Uien waren weinig gevraagd. De middelsoort expon uien noteerde 3.% tot 4 Va en de grove 3.5 tot 5 cent. Witlof was weer hoger en noteerde 40 tot 44 cent. Naar Rome CASTRICUM. Tijdens de vergadering v. d, R.K. Midden standsorganisatie de Hanze had de loting plaats voor een reis naar Rome waarvoor elk lid f 10.had gestort. De gelukkige winnaar was de heer M. Brakenhoff. Op verzoek van de R.K. Vereniging voor Kinderuitzending werd een sub sidie van f 25.verleend.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2